Nieuwe nederlaag, degradatiegevaar voor Robuco wordt het moeilijk SK Grembergse laat zege ontglippen tijdens laatste minuten! "D Ajax Lebbeke - Avanti Lebbeke Handbalkalender Zaterdag te Lebbeke: België - Bulgarije Dameshandbal Belgische titel wenkt Ilona Venema heeft het verkorven te Lebbeke Karina Moonen: «Titel is nog niet binneq» Voor Brabo H.B.C. Dendermonde klopt Zwijnaarde 40 -18.2.1983 - De Voorpost HANDBAL 1* landelijke Antwerp - Robuco Buggenhout 20-15 HBC Gent - Brabo Denderbelle 32-24 Dat in de wedstrijd Avanti-Femina Hasselt geen geschenken werden gegeven blijkt uit deze foto. Kris Bieseman wordt op foutieve wijze gestopt door Louis, (wvc) 2* landelijke Menen - S.K. Grembergen 26-25 DB Zwijnaarde, de enige toch voor het grootste ge- de nog tot 18-17 8' voor het ploeg die leider Avanti 2 deelte op achtervolgen was einde maar tweemaal Trien kan bedreigen, werd tijdens aangewezen, werd via 5-6 pont en drie treffers van de tweede helft geen schijn na een kwartier een 8-9 na Gyssels zorgden voor 23-17. van kans gelaten door een 23' de rust bereikt met een 9- Tijdens de laatste minuut Voor Brabo wordt het moei- spelers meer speelgelegen- sterk HBC 2. Van Der Veken 11 stand. Na de rust was het legden Van Der -Veken en lijk, zoniet onmogelijk, elk heid te geven. Tegen Gent toonde weer zijn sterke arm echter HBC dat het wed- Timmerman de eindscore seizoen in laatste instantie werd er aanvallend vrij vlot maar ook Gyssels en Tim- strijdverloop dirigeerde. Na vast. de degradatie te ontlopen, gespeeld maar de verdedi- merman scoorden respektie- 5' stonden de ploegen gelijk Scoorden: Van Der Veken 10, ook dit seizoen wordt het ging akteerde opvallend velijk zes en vijf treffers. Na (12-12) en het derde kwartier Timmerman 5, Assaert 2, weer knokken tot de laatste zwak. Bij de rust wees het een gelijkopgaande eerste werd afgefloten met een 16- Gyssels 6, Trienpont 2, Sme- speeldag zodat men zich scorebord 15-10 aan. In elk helft waarin de thuisploeg 12 score. Zwijnaarde nader- kens 1. kan afvragen of het voor geval, bij Brabo blijft het Denderbelle niet beter zou vertrouwen in de toekomst pp - zijn het eens een jaartje in 1" levendig want volgend sei- 1GH1SG ZOïlQGr PFOOiGIÏÏGIl provinciale te proberen, zoen zal met een tweede Vooral omdat de ploeg uit ploeg gestart worden. Te- At. Temse - D.B. Zwijnaarde 2 25-7 de St.-Maartensgemeente gen Gent scoorden Verpoest aan verjonging toe is. Bij 1. Van Goethem 5, Thollen- P- Dauwe, de Atila-trainer, werd met 13-4 cijfers bleek speelgelegenheid werd ge- Brabo is men ook deze me- beek 8, Bouteille 3, Uytter- had een overwinning met de Temse-trainer niet on- laten. De thuisploeg lukte ning toegedaan want men sprot 5, R. De Smedt 1, Van minstens 15 doelpunten voorwaardelijk tevreden, denkt eraan tijdens de vol- Den Steen 1. vooropgesteld tegen het gende wedstrijden jongere EVA zwakkere Don Bosco 2. Het Tijdens de tweede helft werden er uiteindelijk 18 zo- speelde Temse heel wat be- ninckx, J. Bruyninckx, M. dat men terecht mag zeggen ter. Kollektief werd er nu Baeck, A. Baeck, Lijssens, IVl AV1C4A1*6IvAVA «opdracht volbracht». Tij- beter aangevallen en dat de Mets, Heirbaut, W. Van Buy- 9%rWl dens de eerste helft bleef score nog niet hoger opliep ten- Buytaert. Temse nochtans enigszins was enkel te wijten aan het EVA onder de verwachtingen en feit dat bij Temse ook aan de ondanks de rust afgesloten wisselspelers een ruime dan ook een probleemloze zege met volgende opstel ling: K. Bruyninckx, B. Bruy- Avanti Lebbeke 2 - Waasmunster 50-5 Hans Van Haute was maan dag nog onder de indruk. «Wij speelden een uitste kende wedstrijd te Menen en dan nog op een zo dom me manier de punten ver spelen. Er zit nochtans ge noeg ervaring in onze ploeg om zo iets te vermijden». Er bleven nog 2' te spelen als GSK de overwinning leek binnen te hebben. Het score bord wees 23-25 aan en de thuisploeg was al een tien tal minuten aan het krasse- len. De zegedronken Grem- bergenaars dachten toen mogelijk te vlug dat de schaapjes op het droge wa ren want zelfs het feit dat Menen via een penalty tot 24-25 naderde, maakte hen niet al te zeer ongerust. Het was inderdaad voldoende de bal een goeie minuut rond te spelen en af en toe een fout uit te lokken om voor de tweede keer de would-be kampioenen te verslaan. Het ging toen alle maal als een schicht. Vincke, in zijn ijver om een fout uit te lokken, werd be straft met een aanvallende fout, kon zijn mond niet hou den en werd 2' uitgesloten. Meteen sloeg de paniek toe in de GSK-rangen. Er werd balverlies geleden en de snelle thuisploeg aarzelde niet om via tegenaanvallen nog in extremis de zege vast te leggen. Meteen zag GSK al zijn inspanningen verlo ren gaan. Op geen enkel ogenblik had Menen, noch tans een titelpretendent, de Grembergenaars kunnen overspelen. GSK had een goede start genomen en speelde gans de wedstrijd zeer gemotiveerd. Een gelijkopgaande eerste helft (4-4 na 10', 8-7 na 20') eindig de op 12-11 en nadat het begin van de tweede helft ook al totaal gelijkopgaand verliep (15-14) sloeg Grem bergen toe. Na 40' leidde Krogstrup en Co met 15-18 en van dan af zouden zij de leiding niet meer afstaan. Vijf minuten voor het einde was het 21-24 en hoewel het publiek Menen toen opmer kelijk ging steunen, bleef GSK de wedstrijd in handen houden tot 2' voor het einde (23-25). Hoe GSK dan toch nog beide punten kwijt speelde schreven wij reeds. SK Grembergen: Testard, H. Van Haute 3, Vinck 3, Dau we, Heirman, Krogstrup 8, Segers 7, Van Haut 2, Dooms, P. Impens. T. Van Haute 2. Tegen het zwakke Waas munster lukte Avanti 2 een letterlijke monsterscore. De Lebbekenaars scoorden 50 doelpunten en kregen er amper 5 tegen. Na de wed strijd maakte een Waas- munsterse speler er zich vanaf met de woorden «die ploeg is tien maal sterker dan wij». Het werden er dus 50 in de Waaslandse muit en het konden er wellicht nog meer zijn geweest want tijdens de tweede helft ble ven Van Ransbeeck en Ag- neessens, de twee Lebbeek- se hardwerpers, gedurende 20' op de bank. In ieder ge val trainer-speler De Nil toonde zich na de wedstrijd tevreden, enkele ingeoefen de nummers lukten voortref felijk en hoewel Waasmuns ter nog al eens naar de noodrem greep bleef het jon ge Avanti doorgaan. P. Her- tsens had er blijkbaar ple zier in want met zijn 14 tref fers kroonde hij zich tot top scoorder in de wedstrijd die er eigenlijk geen was. Na dat Avanti 3-0 had gemaakt kon De Kegelaer tegensco- ren maar dit zou het enige Waaslandse doelpunt bete- Beker van Oost-Vlaanderen - 1/2 finale Donderdag 24 februari om 19u30 wordt te Lebbeke de eerste 1/2 finale gespeeld in het kader van de Beker van Oost-Vlaanderen. Het wordt een Lebbeeks derby tussen Ajax en Avanti dat beslist zal boeien. Inder daad, theoretisch maakt Ajax geen kans tegen de eerste nationaler maar een samenloop van omstan digheden heeft er nu voor gezorgd dat de leiders uit 1* Landelijke zeker niet kansloos vertrekken. Vooreerst is er het feit dat Avanti het zonder zijn internationalen K. Verhofstadt, Dirk Verhofstadt en F. Comelis zal moeten stellen en ten tweede wil het reglement dat ook in de 1/2 finale Ajax start met een voorgift van 5 doelpunten! Het volledige programma ziet er uit als volgt: Heren Donderdag 24-2 Ajax Lebbeke 5) Avanti Lebbeke Zaterdag 26-2 HBC Dendermonde 5) E.V. Aalst Dames Zondag 13-3 Nasser Gent 3) EV Aalst Woensdag 2-3 Aalst Sportief 3) Avanti Femina. EVA Dames 1* natioanle zat. 19.2 te 20 u Tongeren - Avanti Lebbeke 1* landelijke zat. 19.2 te 17 u Meiveren - Aalst Sportief zat. 19.2 te 18ul5 E.V. Aalst Duffel 2* landelijke zond. 20.2 te 19u30 Olympia Aalst - Nasser Gent Heren Nationale Junioren zond. 20.2 te 13ul5 Kapek - Avanti Lebbeke 1* landelijke zond. 20.2 te 14u45 Fr. Beerse - Rosis Aalst 2* landelijke zond. 20.2 te 17ul5 Jochewoa Aalst - Stenor 2 zat. 19.2 te 18ul5 Grembergse - HBC Gent zat. 19.2 te 20ul5 Dendermonde - SPW Menen zond. 20.2 te 15ul5 Denderbelle - Sparta Aalst 1* provinciale zat. 19.2 te 19u30 Waasmunster - Lokeren zond. 20.2 te 19 u Temse - DB Zwijnaarde. Zaterdag om 20 uur wordt te Lebbeke de interland België-Bulgarije betwist. Deze wedstrijd is een van de laatste testen van de nationale ploeg vooraleer zij vertrekken naar de B-Wereldkampioenschappen in Nederland. De Bulgaren zijn voldoende bekend in België. Zij wonnen inderdaad de C-Wereldkampioen- schappen in 1982 nadat zij in de finale te Luik België versloegen. Voor de Lebbeekse handballiefhebbers meteen een gelegenheid om een heruitgave van deze finale bij te wonen. Ook het optreden van de Avanti- spelers Dirk Verhofstadt, Koen Verhofstadt en F. Cqmelis samen met de Aalsterse doelman Vinck (Cl. Mechelen) is een attraktiepunt voor de streek. EVA kenen van de eerste helft. Rust: 18-1... Ook na de rust werd Waasmunster van het kastje naar de muur ge speeld en Avanti, dat een «vijftiger» in het bereik voel de, beukte er op los. Het was Agneessens die tijdens de laatste seconden nummer 50 lukte. Avanti 2: Coppens, Moyersoon 2, De Nil 7, Van Ransbeeck 11, Hertsens 14, Agneessens 6, Van Den Broeck 4, De Feyter 3, P. De Smedt 3. Waasmunster: P. Windels, R. Gyssels 1, T. Gyssels 1, J. Windels, De Kegelaer, P. Windels, M. Gyssels 1, Biermans, Pi- queur. De Munck, Van Cau- wenberghe. Van Bengelen, A. Gyssels. Avanti Femina Lebbeke - In. Hasselt 17-14 In. Hasselt, derde gerang- 7-m worpen van Hilde schikt, kondigde zich als Bleyaert, uitgelokt door Lis een moeilijk te bespelen sens en Callens, naderde tegenstander aan voor Avanti tot 4-6 10' voor de Avanti. Inderdaad, de lei- rust. Hasselt miste kort ders waren de laatste we- daarna een 7-m worp en na ken enigszins op de dool, dat Van Den Borre er 5-6 had zowel tegen Sasja als tegen van gemaakt scoorde Lis- Uilenspiegel werd welis- sens de gelijkmaker nadat waar gewonnen maar de zij op een enige wijze twee manier waarop had toch wel tegenstanders in de wind enige vraagtekens doen rij- had gezet. Meteen was de zen. Hasselt, de ploeg van suprematie van Hasselt trainer-speler Venema, ge- doorbroken en 2' voor de rust handikapt door de schorsing werd het 8-6 langs Lissens van Ceyssens, leek dus in en Van Damme. Met een 8-7 het Lebbeekse ruststand had Avanti K. Van Damme tracht zich door de Limburgse verdediging te werken maar haar poging wordt gestopt, (wvc) maar niet brutale spel van de bezoeksters. Hoewel Has selt nog een penalty op de paal wierp, werd het toch 15-14 2' voor het einde, maar Cools scoorde een mooie treffer op rechts en Bleyaert in tegenaanval gestuurd door M. Van Langenhove nam alle twijfels weg, 15 sekonden voor het einde (17- 14). Meteen wenkt de Belgische titel naar Avanti. Met twee niet zo moeilijke inhaalwed strijden tegen Angleur en staat roet in ne, neonee*s. ruststand nad «anti een Karina Moonerli a, I4 jaar Eu^n teirLebbekV'i minder dan eten te komen gooien. Na zeer gevaarlijke situatie LeDDe,ce 4 ver" een kwartier spelen zag het rechtgezet. Na de rust, met aktief blf Avantl Lebbeke P Hasselt is n. er inderdaad naar uit dat de Van Langenhove nu in het en dlt setzoen wel lcht ,°P u Lebbeekse titelambities een Lebbeekse doel, werd de we8 naar een vierde Belgi- flinke deuk zouden krijgen, wedstrijd bitsiger. Tussen sche titel (c) Nu nf>_ klin T_nrTOrQn De Limburgers leidden toen Van Den Borre en Venema. omJïfn L vLJ 91 met 2-6 en bij Avanti zag trainster van de nationale (10-10) na 40'. Cools, knappe zich beginnen opmaken c men met goed in hoe de ploeg, wordt een wedstrijd tweede helft, scoorde vanop ©en vierde Belgische titel te stevig spelende bezoeksters in de wedstrijd gespeeld, de rechterhoek en als de vieren aan te pakken. Hasselt Biesemans wordt op Louis score 14-10 aanwees na Avanti Femina: Hauwelaert speelde in die periode in- geplakt en Van Den Borre en driekwart wedstrijd leek de en Van Lanqenhove H derdaad veel gevarieerder Van Damme brengen Avanti Lebbeekse zege een feit. Er Bleyaert 6 Van Den Bone2 en bezat m Louis een aan- 10-8 voor na 35'. Avanti kon werd nu sonuTecht «manne- Biesemans. Damme 3 valster die vanaf de 9-m kon echter met doorgaan, wordt lijk» gespeeld en Avanti liet Cools 2, Moonen, De Geest! scoren. Avanti bleef echter drie maal op balverlies be- zich toch enigszins be- Lissens 3 Callens wilskrachtig spelen en via trapt en Hasselt stelde gelijk invloeden door het harde, EVA Veerle Lissens Ilona Venema, de Hongaarse speler-trainer van In. Hasselt en tevens trainer-coach van de Belgische damesploeg, heeft het duidelijk verkorven te Lebbe ke. Niet alleen enkele Avantisupporters, die wellicht iets te «ver» gaan, hadden haar als mikpunt genomen maar ook de Avantispelers waren niet te spreken over het «harde» spel van de Hongaarse. Na de wedstrijd vielen er dan ook vrij harde woorden waarin een nerveuse Avantitrainer Thissen zich zeker niet onbe tuigd liet. Zonder de kern van de zaak te kennen is het duidelijk dat er een vete is ontstaan tussen Venema en Avanti. Wij vragen ons af hoe dat verder moet als de Lebbeekse spelers die deel uitmaken van de nationale ploeg onder de Hongaarse moeten werken. Uiteraard is dat het risiko als een trainer bij een klub ook instaat voor de nationale ploeg. Venema gaf toch weinig blijk van psychologie want uitspraken als «ga dan basket spelen» kan zij zich in haar funktie niet veroorloven. EVA Karina Moonen, sedert 14 jaar in de kem van Avanti Femina en samen met goalie Hauwelaert de enige die erbij was vanaf het begin, zei na de wedstrijd tegen Hasselt: «Nu mogen wij zeker niet gaan denken dat de titel ons niet meer kan ontsnappen. Wij staan er inderdaad bijzonder goed voor maar eerst moeten de wedstrijden tegen Tongeren en Evere gespeeld zijn vooraleer wij op beide oren mogen slapen. Dat wij minder ste/k spelen dan in het verleden is beslist niet waar, de andere ploegen en dan vooral de ploegen uit Limburg zijn sterker geworden. Als ik de sterkte van het huidige Avanti Femina moet vergelijken met de ploeg waarmee ik driemaal de Belgische titel behaalde, noem ik de huidige ploeg evenwaardig. De jongere spelers moeten enkel nog mentaal sterker worden. Vooral omdat het vrouwenhandbal nu harder betwist wordt dan enkele jaren terug. Vooral in topmatchen komt dit tot uiting». EVA Het gaat niet goed bij Robu co. De ploeg die de laatste seizoenen furore maakte in ons gewest en een steile op gang naar eerste landelijke verwezenlijkte is na de ne derlaag tegen Antwerp in serieus degradatiegevaar geraakt. In tegenstelling tot wat wij vroeger dachten is een derde daler niet afhan kelijk van het wel of niet degraderen van Vlaamse ploegen uit 2* nationale maar staat het vast dat de drie laagst geklasseerden naar 2® landelijke degrade ren. Op dit ogenblik telt Buggenhout nog amper één punt voorsprong op Genk dat derde-laatste staat. Aangezien de Limburgers nog duidelijk een «gemak kelijker» programma heb ben of te werken met o.a. wedstrijden tegen Rosis Aalst en Mechelse, de twee laatst gerangschikten, ziet de toekomst voor Robuco er zeker niet rooskleurig uit. Vooral omdat de ploeg er de laatste maanden opvallend futloos bijloopt. Het is zeker geen kwestie van slechte wil maar het vlot gewoon niet bij de Buggenhoute- naarè die nog amper een schaduw zijn van de vecht lustige, agressieve en zon der komplexen spelende ploeg van bv. 2 seizoenen terug. Tegen Antwerp was het weer opvallend. Hoewel De Vlieger de coaching voor zijn rekening nam, speelde Buggenhout weer zeer ste reotiep in aanval. In verde diging opteerde Buggenhout voor mandekking op de eni ge Antwerpse schutter maar toch sloot de Robucoverde- diging niet zoals het hoorde. Het te ver uitstappen en te traag terugkomen zorgden voor heel wat kansen voor de Antwerpse pivot. Tijdens de eerste helft leek het er even naar uit te zien dat Buggenhout het kon waar maken. Zonder echt goed te spelen hield het gelijke tred met de ook al niet zo dende rend spelende thuisploeg maar via 7-7 na 23' wees het scorebord toch 10-8 aan na de 30 eerste minuten. On middellijk na de rust ging een goede De Vuyst zijn kans. Zijn twee doelpogin gen boven zijn van gestalte kleine rechtstreekse tegen stander belandden naast het doel en kort daarna leid de Antwerp met 12-8. Met een brak de veer bij de be zoekers en na 41' spelen was het pleit beslecht. Antwerp leidde met 1-10. Nog even trachtte Robuco hier iets aan te doen (16-12 na 46') maar tevergeefs. Het vlot niet bij de ploeg van voorzit ter Poppe en ook mentaal is men aangeslagen. De stem ming op de terugreis was dan ook berustend. Zelfs J. Vermaesen ziet het niet goed meer zitten. Met nog Reserven: Antwerp - Bug genhout 15-10 De Robuco-invallers speel den een verdienstelijke wedstrijd tegen Antwerp maar de home-referees ont namen hun elke mogelijk heid op de zege. Na een 7-4 ruststand naderde Robuco nog tot 10-8. Scoorden: De Mayer 4, Vercammen 1, Pop pe 3, Van Hoezen 1, P. De Smedt 1EVA L. Callens heeft II. Venema in de wind gezet maar haar worp zal gestopt worden c Hasseltse keeper, (wvc) vijf wedstrijden voor de boeg is alles nochtans recht te zetten. Robuco Buggen hout: Vermaesen en J. Ver- meir, Brouillard 3, Van Dam me 1, M. De Proft 1, De Maer- schalck. Van Nuffel 7, De Vuyst 2, P. Vermeir, J. Van Damme, Van Rompaye, P. De Smedt.

De Voorpost | 1983 | | pagina 40