ipektakel, charme en inzet op grandioze scalaieest ran Kracht en Geduld Hoe presteren turners van «Kracht en Geduld» in kompetitieverband? Nog een stap dichter Kampioenen te sterk De Voorpost - 18.2.1983 - 43 In het Cultureel Centrum van Sint-Gillis-D. namen de leden van Werken baart Kracht» afscheid van voorzitter Jos Joos. (c) Werken baart Kracht werd, toont zijn hoogtepunten die in de klubgeschiedenis van de thans 85-jarige turnkring Kracht en Als slotnummer van dit ge luld uit Sint-Niklaas werden genoteerd, zijn vrijwel niet meer te tellen. Er werden slaagde jubileumprogram- _oemelijk veel onbaatzuchtige inspanningen geleverd door het bestuur. Daarbij mag ma werd «Volcano» gepre- it ingeboren idealisme en de mateloze inzet niet vergeten worden van de talrijke trainers senteerd door Leen Verbrae- trainsters bij deze turnkring. Kracht en Geduld wordt door volgende mensen geleid: ken. Een denderend vuur- sling jongens: Paul De Corte (voorzitter), André Van de Walle (onder-voorzitter), e.h. werk met de deelname van Plasschaert (proost), Walter Van Haelst (sekretaris). Jef Verhulst (voorzitter-veteranen), de juffers der vierde en vijf- Ido Van Daele (penningmeester) en de raadsleden Achiel Smet, Rene Vael en Albert de sektie. Kunstig en gra- Jlockx. Trainers van de diverse kategorieën der turners: Johan Heirbaut, Florimond cieus werd die wervelwind ia, Romain Beeckman, Guy De Bock en Wim Vandenhouweele. Afdeling meisjes: Lea van de meisjesafdeling al- illier (voorzitster), Marie-Thérèse Baert (ondervoorzitster), Simonne Brijssinck (sekreta- leszins. Een veertigtal lief- ie) en de raadsleden Annemie Van Steenlandt, Emilienne De Decker, Annette Bogaert, tallige girls van Kracht en inne De Beleyer, Jeanne Schittekat en Monique Baert. De meesten fungeren ook als Geduld oogstten het laatste nster samen met Sabine Van Gijsel, Chris Caudron, Mien De Meulenaer, Carine applaus van deze première, sens, Veerle Mariman en Leen Verbraeken. Bij de toeschouwers bemerk- ms l deze mensen werden ook betrokken bij de tweejaarlijkse turnmanifestatie van Kracht ten we nog mevrouw Wil- Geduld, het allang traditioneel geworden scalafeest. Vele maanden intense voorberei- lems en mevrouw Schille- ngen zijn daaraan voorafgegaan. Het resultaat werd een aantrekkelijk en zeer ruim mans als afgevaardigden r{ 'ogramma. van het gouwbestuur Oost- eb s publieke belangstelling ir nor deze organisatie van betracht en Geduld was ron- itei jit overweldigend. De be- atihikbare plaatsen voor de djremière van dit grootse ndi alafeest waren al lang uit een jrkocht. Misschien daarom em jt deze jubileum-uitgave i drie afleveringen wordt sbracht, telkens in de adsschouwburg te Sint- iklaas. De nog resterende sta zijn: vrijdag 18 februari iet aanvang te 19u.30 en indag 20 februari om iu.30. orige zondagnamiddag erd dan onder een over- eldigende belangstelling e première van dit feest ae, ihouden. Het hernieuwde K ladsbestuur van Sint-Ni- laas was op deze turnma- ifestatie van het jubileren- e Kracht en Geduld ook ;ej. ertegen woordigd. Burge- >sl{ leester Paul De Vidts en 4 jn dame zij kreeg van racht en Geduld een sym- athiek bloemetje aangebo- J r sn Mare Huys (schepen in openbare werken) en atrick Gorrebeeck (ge- leenteraadslid), - werden duld zelf ineengeknutseld, om de kosten te drukken. De juffers en dames van Sa bine Van Gijsel brachten nadien «A dance called jazz». Sierlijk en steeds in alle bewegingen gelijkma tig werd het jazzdansen daar gedemonstreerd. De muziekmontage werd ver zorgd door Jean-Paul Elinck en dat was ook het geval voor de klankkeuze van al de andere nummers. De zeven jongens onder de leiding van Jo Heirbaut ston den geprogrammeerd met «Wordt vervolgd». Een dy namische en uitstekende uitvoering vertolkt met de vlotheid van de jeugd. Daar werd ook al een vleugje akrobatie ingestoken en blijkbaar waren die jongens dacht getrokken door Flori- Vlaanderen. Ook de gewe- mond Dua en zijn veteranen, zen kringvoorzitter van «Onze seniors in aktie» ver- Kracht en Geduld Albert meldde het program- Hertsens en zijn dame wa- mablad. De moeilijkste py- ren er. De organisatoren wa- ramides met een geslaagde ren zeer tevreden. Daarbij handstand bovenaan, wer- werden slechts weinig ne- den met een duidelijke gatieve punten opgetekend, wilskracht uitgevoerd. Die Alleen de dekorwisselingen inspanningen werden tel- tussen de verschillende kens met een daverend ap- nummers in konden enigs- plaus beloond. Aan dat op- zins als tijdrovend be treden beleefden een schouwd worden. In alle ge- twintigtal veteranen van val werd het in Sint-Niklaas Kracht en Geduld blijkbaar een uitstekende première evenveel genoegen als een van dit scalafeest Kracht en dankbaar publiek. Voor de Geduld 85. De belangloze en meestal plus 60-ers en de al voorbeeldige medewerking dan niel jonge zeventigers, van die honderden kluble- beslist een meer dan be- den alsook de verdiensten hoorlijke prestatie. van de mensen achter de De robuust aandoende stijl schermen vormden er trou- der veteranen ruimde na- wens een waarborg voor... Een scène uit het Scalafeestvan Kracht en Geduld» uit Waasmunster(dw) dien de plaats voor «sierlijk- van Kracht en Geduld ook al heid» bij de dames. Met Mo- stevig op elkaar ingespeeld. Vooral bij de gevormde py- ramides was dat merkbaar. «Kwajongensstreken» van Annemie Van Steenlandt en Roger VAN LAERE De turnkring Kracht en Ge duld Sint-Niklaas, staat de zer dagen volledig in de kij ker; dat gebeurt echter niet altijd. Meestal blijft die ver eniging met de honderden klubleden in de anonimiteit. Nochtans worden de tumak- tiviteiten er nooit onderbro ken. Vooral bij de jongens niet, en onlangs werd nog aan enkele wedstrijden kompetitieturnen deelgeno men. Ook aan de gewest kampioenschappen van het Waasland te Waasmunster. Daar haalde Luk Van Haelst in de B-reeks scholieren (jongens minder dan 12 jaar) een schitterende tweede plaats. Voor Franky Van Eet- velde werd het er een ge deelde achtste, eveneens bij de scholieren B (jonger dan 15 jaar). Bij de juniores (- 18 jaar) eindigden Yvan D'Hondt en Jan Van Schynckel van Kracht en Geduld als derde en vierde. In de provinciale kampioen schappen Olympisch turnen nadien in Zele, veroverde alleen de hogervermelde Luk Van Haelst een podium plaats. Hij klasseerde zich als derde in de reeks scho lieren B (- 12 jaar). Toen won Wim Van Hese uit Waas munster en de Dendermond- se Kris Warnier werd er tweede. Bij de juniores werd het voor Yvan D'Hondt van Kracht en Geduld een ge deelde vierde plaats samen met Geert De Witte uit Kemzeke. Onlangs te Lauwe waren het dan de algemene kam pioenschappen van de Ka tholieke Vlaamse Turnfede- ratie. Een sterke was daar blijkbaar in alle reeksen aanwezig. Bij de scholieren B werd Arnold Van Assche uit Waasmun ster kampioen vóór Mark Van Broeckhoven en Rudy Cloonen, beiden uit het An twerpse. Luk Van Haelst var, Kracht en Geduld eindigde daar 17de. Enigszins bete dan Yvan D'Hondt bij de ju niores die daar als 19d< werd geklasseerd. In dez< kategorie werd het Antwe: pen boven. nique Baert als leidster werd het een smaakvol boe ket van ritmische bewegin gen. De elegantie van het turnen werd hier in al haar haar veertig uitbundige aspekten getoond en de 1 meisjes van de eerste oogstten applaus. De klan ken van «Elephant Walk» leenden zich uitstekend tot bevallige dames hebben het niveau van het jubileum programma van Kracht en Geduld helpen optrekken. c 'aasmunster. De meisjeskeurgroep van «De Kerels» gaf een sierlijke demonstratie, (dw) ;ta< 'c gemerkt. Algemeen el( resentatrice daarbij werd in iitgarde Rigaux, ook één ste an die verdienstelijke men- m bij Kracht en Geduld. Kleuters van de ipefcmkring beten met «Klapt >ve i de handen» de spits van sin st programma af. Een twin- laa gtal kleintjes onder leiding e tan Annemie Van Steen- 'thcjaidt deden dat voortreffe- en de geplande bewe- tati jk da ingen, werden zonder ha- voor de pret. Een al dan niet een gevarieerde reeks be wegingsoefeningen. Een vlot nummer dat een ideale aanloop werd naar «Come dy Gapers» De benjamins van Romain Beeckman haalden met hun frafsen misschien wel het hoogste cijfer op de applausmeter. Vooral de kleinste en met een ook de laatste in de twaalfkoppige rij zorgde op zijn eentje ongedwongen iringen uitgevoerd. Aan- :an|oenlijk werd alleszins het lot van dit eerste nummer, te jongsten schonken toen Ik één bloemetje aan even- eel uitverkorenen in een ankbaar publiek. Na de leintjes werd het de beurt ion de kadetten van Wim fandehouweele. Samen fusnet «Babyion» werd dat een 'aaier van een viertal origi- iele aan elkaar geweven ummertjes. Van de lenige ratadors en de dito stieren chakelden een dertigtal ko rtten over naar het myste- mze China en langs de rikloristische Far-West irerden we meegenomen aar het wereldrijk van de ozakken. Een prettige aan- enschakeling waarbij voor- il de kostumering opviel, oor het merendeel worden lie pakken bij Kracht en Ge- tot de Dan volgde «Dans met ons de Charleston» van Mien De Meulenaer. Een bijzonder verzorgd nummer door een 40-tal meisjes van de twee de sektie, knap van uitvoe ring ook. De aangepaste kledij werd hier ook al een pluspunt. In «gestoei» werden een paar stoelen daar omgeven door een wervelwind van de akrobatisch ingestelde jon geren van Wim Vandenhou weele. De verschillende schakeringen werden door de turners met een duidelij ke overtuiging uitgevoerd. Zeer stijlrijk werd «Black and white» met de meisjes van de derde sektie, een keurig nummer van Carine Noens en Veerle Mariman. Maar muzikaal scheen dat dames behorende daar toch allemaal niet te gevorderden van kloppen. Als toemaatje werd dat nummer door die prettig en keurig ge schminkte meisjes, nog eens overgedaan. Met «Kunst- en vliegwerk» kwamen dan weer de tur ners van Jo Heirbaut aan de beurt. Een twaalftal dat een totaal turnspektakel aflever de, muzikaal uitstekend be- Enkele uitslagen Gewestkamp van het Waasland te Waasmunster Scholieren B (- 12 jaar) 1. Wim Van Hese (Waasmunster) 40.90, 2. Luk Van Haelst (Kracht en Geduld) 36.80, 3. Danny Leyssens (Bazel) 34.60. Scholieren B (- 15 jaar) 1. Arnold Van Assche (Waasmunster) 43.30, 2. Chris Buytaert (Kemzeke) 42.40, 3. Chris Maris (Bazel) 37.50, 4. Franky Van Eetvelde (Kracht en Geduld) 33.20. Juniores (- 18 jaar) 1. Hendrik Hofman (Waasmunster) 36.60, 2. Geert De Witte (Kemzeke) 33.20, 3. Yvan D'Hondt (Kracht en Geduld) 32.00, 4. Jan Van .Schynckel (Kracht en Ge duld) 28.60. Provinciale kampioenschappen te Zele Juniores 1. Hendrik Hofman (Waasmunster) 39.50, 2. Hendrik Van Haey (Zele) 38.70, 3. Bart Willeman (Sleidinge) 35.00, 4. Geert De Wite (Kemzeke) 30.50, Yvan D'Hondt (Kracht en Geduld) 30.50. Algemene kampioenschappen Katholieke Vlaamse Turnlederatie te Lauwe Juniores 1. Luk Wuyts (Antwerpen) 51.05, 2. Dirk Van Meloert (Antwerpen) 48.40, 3. Patrick Van Dun (Antwerpen) 43.00, 19. Yvan D'Hondt (Kracht en Geduld) 31.55. Scholieren B 1. Anold Van Assche (Waasmunster) 44.45, 2. Mark Van Broeckhoven (Antwerpen) 43.35, 3. Rudy Cloonen (Antwerpen) 43.25, 17. Luk Van Haelst (Kracht en Geduld) 38.00 R.V.L. KORFBAL Appels - Lyra 9-5 Met deze zege is Appels nog een stap dichter bij de titel. Nu was het Lyra dat met 9-5 cijfers werd huiswaarts ge stuurd. En nochtans, indien men uitsluitend naar de cijfers zou kijken zou men geneigd zijn te stellen dat Lyra een zwakke partij weggaf en dat is niet zo. Appels haalde het maar dan dankzij een beter afwerking en dat met af standsworpen waartegen men als verdediger weinig of niets kan ondernemen. Bij Lyra hebben we een Frank Veldeman aan het werk ge zien die zich nochtans niet zomaar gewonnen gaf en zelfs een opgemerkte partij weggaf maar tegen de af standsworpen van Frankie Vermeir stond hij zonder verhaal. Het is zeker moei lijk spelen als men moet op tornen tegen een ploeg waar men eens de eerste stappen leerde van het korfbal. Er liep nog een speelster bij die vroeger de kleuren van Appels verdedigde: Lutgar- de Veldeman, die als tegen strever Kathleen Duym had en zich ook terdege inzette. Maar tegen dit Appels acht tal is geen kruid gewassen en zo werden de jongens uit de Rijkelstraat nog maar twee punten rijker. Bij de rust wezen de bordjes 6-1 en zo zou de stand gelijkelijk opgaan. Toch scheen het dat Lyra nog zou terugkomen, toen de bezoekers tot op twee eenheden waren genaderd. Dat was het sein om nog eens harder door te drukken met het gekende gevolg. Wim De Wilde en Frankie Vermeir scoorden elk drie maal en voor de overige kor ven zorgden Wim Van Cou- wenberghe, Mare Moonen en Gisele Van Hoorde. Langs de lijn liep voor Ap pels Damien De Rouck die zijn spelers de nodige richt lijnen gaf om naar een niéu we zege te stevenen. De kampioenstitel ligt nu vlakbij. Reserven: Appels - LyTa 14-4 De Appelse reserven doen het prima en nu werd de B- ploeg van Lyra met 14-4 cij fers afgemaakt. Een werke lijk schitterend akterend achttal van blauw-wit liet Lyra geen schijn van een kans. Danny Van De Steen nam het grootste aandeel van de zege op zijn schou ders. Hij scoorde viermaal en Marijcke Van Cauwen- berghe, steeds bij de zaak, was ook nu goed voor drie korven. Chris Van De Steen en Guido De Pelseneer na men elk twee doelpunten voor hun rekening. Ann Goossens. Lieve De Winne en Luc Eeckhoudt vonden ook de weg naar de korf. Met deze zege komt Appels nu ook dicht bij de kop van de klassering. ANDRE voorziene valpartij werd daar de aanleiding van. Dan werd naar het «klassiek ballet» overgeschakeld. «Les premiers pas de dan ce» werd aan de beginnelin gen overgelaten en voor het «Chinees ballet» werden de meisjes van het «interme diair» aangekondigd. Drie Kracht en Geduld vertolkten het steeds aantrekkelijk «Pas de trois», dit alles on der de algemene leiding van Chris Caudron. Die nummertjes werden alle met een bijzondere gratie voor gesteld. Bevalligheid ken merkte vooral het laatste hiervan en de gelijkmatige uitvoering van alle bewe- geleid. Dat zeer gevarieerde gingen werd nogmaals dui- nummer werd met een be- delijk bevestigd. Na de pauze werd de aan- geesterende krachtpatserij afgesloten. KORFBAL amen in Sint-Niklaas Lebbeekse korfballers wedstrijden afwachten nog ven van Trouw moesten uit- ladden niet veel in te bren- wei een paar puntjes mee- komen. Daardoor kregen ze en tegen de Antwerpse snoepen. zonder in fout te zijn een orfballersploeg die in alle forfait tegen en wat erger is nderdelen beter was. Met Reserven Atlantis Lebbeke: OQk een boete. Dat alles •9 cijfers werd deze wed- gedwongen forfait voor een niet beschikbaar trijd door Trouw gewonnen Bij Atlantis Lebbeke was zijn van de zaal waardoor to deze ploeg toonde zich men niet te spreken over de men een wedstrijd verliest, ten kampioen waardig, manier waarop Lebbeekse Toch was de zaal betaald lpor Lebbeke was het er in volleyballers de korfballers door de Lebbeekse korfbal- eerste plaats om te doen een pad in de korf gezet ploeg vanaf 17 uur. Wil men schade te beperken maar hebben. De volleyballende jn de Sporthal van Lebbeke 9gen een ploeg als Trouw is dames van Lebbeke speel- jn de toekomst dergelijke dat geen lachertje. den normaal tot 17 uur, wat misverstanden vermijden it Jariette Van Praet heeft als zo op de uurregeling stond dan zal men er in de eerste apitein gedaan wat ze kon vermeld. Daar er uiteinde- plaats moeten voor zorgen D ook de andere Lebbeekse lijk meer dan drie sets dien- dat de sporten die niet aan orfballers deden het goed den gespeeld liep het uit tot de tijd gebonden zijn, maar L haar tegen de overmacht 17.30 uur en de ref. wilde aan de te spelen sets, een rm men niets ondernemen, met geen halfuur vertraging ruimere marge doet nemen lu het behoud voor Atlantis de wedstrijd laten aanvan- zodat de wedstrijden die na lach verzekerd is, kan men gen van de Lebbeekse korf- dien komen gewoon kunnen gerust hart de verdere bailers die tegen de reser- doorgaan. (André). Utlantis Lebbeke - Trouw 2-9 Jos Joos nam afscheid als voorzitter van de turnvereniging Werken baart Kracht. Zijn zoon Marcel is de nieuwe geschenk aan het publiek, (c) voorzitter.

De Voorpost | 1983 | | pagina 43