Ajuinprinses Marianne en Ajuinkoningin Marie-Thérèse Albert Cornand nieuwe voorzitter van het feestkomitee Karnaval afschaffen? Kom, kom, kommandanti Erembodegem in karnavalstemming... Anders-valide kinderen met Prinsencaemere naar de kermis mmn mam De Voorpost -18.2.1983 - 9 Aalst. De Zjieëpeerekes staan er wat verkleumd bij (ad) Aalst. De Catharinisten mochten weer de grote massa verwelkomen op hun bal (ad) Geruchten doen de ronde als zou het volgend Feestkomitee nog slechts uit 21 leden bestaan in plaats van de huidige 43. Een afslanking die in Aalst gunstig onthaald wordt gezien de geringe werklust waarvan een groot deel van dat komitee de jongste zes jaar blijk heeft gegeven. Er bestaat ook een kans, dat Albert Cornand, samen met Daniël Jacobus momenteel nog ondervoorzitter van deze adviesraad, Frans Wauters als voorzit ter zou opvolgen. Alleszins een man met ervaring. Hopelijk wordt hem nu de «goeie» helft van het Feestkomitee toevertrouwd of gaat men in op de vrome wens het komitee niet langer op partijpolitieke basis samen te stellen? Het likwideren van overbodige paradepaarden en een begin van depolitisering door het nieuwe stadsbestuur zou door de meerderheid van de Aalsterse bevolking beslist op prijs worden gesteld! C.T. - -C fueled Een krantebericht, dat door de enen met wrevel en door anderen op een schaterlach zal zijn onthaald, verscheen in «Het Nieuwsblad» onder de titel «Brandweerkommandant wil in Aalst karnaval afschoppen»! In een rapport aan het stadsbestuur had de nieuwe brand weerkommandant van Aalst zich inderdaad in dergelijke termen uitgelaten. Met het reglement in de hand zal die man wel gelijk hebben wat betreft de brandveiligheid van de drankgelegenheden in het centrum van de stad, die vaak nogal te wensen overlaat. Doch ook in andere steden zal het op dat gebied wel niet veel beter gesteld zijn. Wat dan weer niet wil zeggen dat de Aalsterse kafee- en zaaluitbaters van het centrum er met hun petje mogen blijven naar gooien. Zij dienen immers in de mate van het mogelijke in regel te zijn met de voorgeschre ven reglementering inzake brandbeveiliging. Zij dragen immers een zware verantwoordelijkheid voor de veiligheid van de mensen die zich in hun handelszaak komen amuseren en recht hebben op veiligheid. Maar tussen dat en het radikaal afschaffen van het Aalsters karnaval ligt natuurlijk een hemelsbreed verschil. De brandweerkommandant mag dan een deskundige zijn inza ke reglementen betreffende de brandveiligheid, in zijn funktie gedraagt hij zich als een wereldvreemde tegenover de diepgewortelde Aalsterse tradities en mentaliteit. Hij staat ten dienste van de gemeenschap en wordt erdoor betaald en dient zich bijgevolg ook daaraan te passen. In plaats van zich direkt in radikale termen uit te laten kon hij misschien in samenspraak met het stadsbestuur en de herberguitbaters van het centrum beraden over de maatre gelen die menselijker- en redelijkerwijze kunnen getroffen worden om tegen volgend jaar het brandgevaar en de gevolgen ervan in het stadscentrum en ook erbuiten tot een minimum te herleiden. Alleen op die manier wordt het algemeen belang gediend! j Aalst. Kleurrijk, mooi en vol entoesiasme. Kortom, de kinderkarnavalstoet van Erembodegem (per) Een lofwaardig initiatief dit jaar aan zyn elfde uitgave toe is dit van de Prinsencaemere, die de donderdag vóór karnaval met de anders-valide kinderen uit het Aalsterse de winterfoor bezoeken. Dit gebeurt natuurlijk met de welwillende medewerking van de foorreizigers, die de hele donderdagnamiddag belangeloos ter beschikking staan van die kinderen. Vorige donderdag was er ver zamelen geblazen op de bin nenkoer van het stadhuis. Rond halftwee stonden er ruim zeshonderd kinderen klaar om op de kermistoer te gaan. In gezelschap van Simon D'hondt, deken van de Prin sencaemere, gewezen prinsen Louis Van Pottelbergh en Jac- ky D'herde, de huidige karna- valprins Baloe I en Jempi I, karnavalprins 1982 en huidige prins van Oost-Vlaanderen trok de uitbundige stoet ver wachtingsvol kermiswaarts. En of ze pret hadden, de kleintjes en ook de groteren, de kinderen van Levensvreug de, Don Bosco, Ribto Molen- dreef en Ribto Hofstade, de Kinderen van bij Ons, van Schoonderhage, de Beschut tende Werkplaatsen en ook van de Rijkslagere School van Erpe en van de kleuterschool De Weide in Aalst. Ze genoten met volle teugen van de ritjes in autoscooter, op de carrousel en andere draai en mallemolens. Het deed goed aan het hart deze kinderen intens te zien genieten van de kermisvreugde en het stemde ons dankbaar ten opzichte van de Prinsen caemere en van de foorkra mers, voor wie alles tegen woordig ook niet koek en ei is en die toch ieder jaar opnieuw hun hart laten spreken en zich daadwerkelijk inzetten van de anders-valide kinderen. Een voorbeeld dat navolging verdient! C.T. Niet iedereen in Erembodegem zat nu wel geplaagd met karnavalkriebeis tijdens de voorbije dagen. Maar toch... de aktieve Dekenij Dorp spaart er, vooral de laatste jaren, geen inspanningen om er steeds met stijgend sukses een goede karnavalgeest te ontwikkelen. De karnavalmi- krobe schijnt dus wel stilaan ook uit te zwermen naar «den buiten»... Misschien zal het je wel wat verwonderd hebben heel voor aan op het Aalsters Karnaval- programma 1983 te lezen: za terdag 12 februari: 14.00 uur: kinderkarnaval Kerkplein, Erembodegem... Ja, de Erem- bodegemse kinderkarnaval stak dit jaar wel echt de spits af van de driedaagse Aalsterse «story of pleasure». Rond veertien uur gonsde het in Erembodegem-centrum van jonge, gulle feestneuzen, die onder het «waakzaam oog» van heel wat oudere karnaval- minnende Erembodegem- naars, wir-war door mekaar wriemelden alsof ze er mekaar rendez-vous hadden gegeven voor een ware folkloristische happening. Zelfs onze nieuwe burgemeester, Raymond Uyt- tersprot, Aalsters ex-kamaval- prins Stefaan en schepen An nie De Maeght waren present en wilden er zich blijkbaar van overtuigen hoe ook in Erem bodegem-centrum, dit keer voor de vierde maal stille werkers zich inspannen voor het wellukken van dit Erembo- degems karnavalesk schouw spel. Een tweehonderdtal dol le en goed-gemutste jonge Erembodegemse karnavalvier- ders, prachtig uitgedost in de meest waanzinnige kleuren en plunjes schenen bezeten van de gevaarlijke mikrobe van de karnavalziekte en stonden er paraat om in 't centrum van Erembodegem, de sluizen van plezier, nering en tering, wa genwijd open te draaien. Zij wilden zich blijkbaar ook eens deftig uitleven, zich verkleden, een stoet vormen... een deel van de grote en lekkere karna- valkoek voor zich opeisen... Het was even na twee uur, toen de fanfare, «Niets zonder Arbeid» blazend en toeterend het kerkplein kwam opgestapt, begeleid door verscheidene be stuursleden, in karnavalor- naat, van de Dekenij Dorp Erembodegem. Daar werd dan ook de stoet gevormd. En net toen de kleurrijke, jeugdige kinderkar navalstoet zich in beweging zette begon het te sneeuwen: neerdwarrelende dikke sneeuwvlokjes, echt gelijkend op een ware sfeerscheppende witte konfetti-regen. Langzaam slingerde de stoet zich langs de Kerkstraat, Sta tionsstraat, Dorp, Hogeweg, Ronsevaal, Hogeweg naar de zaal «Gildenhuis» op het Kerk plein. Vooral de verscheidenheid van kostumes, pruiken, schmink, viel op bij de bonte bende. Iedereen was tip-top uitgedost, de ene als Zorro, de andere als een «gewapende» soldaat, sommigen als Mexicanen of Chineesjes, anderen als echte freuletjes, boerkes, boerinne- kes, smurfen, beren, dui vels,..: Ook heel wat zich- jong-voelende ouders waren in hun nopjes en werden meege sleurd in het zog van de Erem bodegemse zottekenspro- cessie. Nadien werd er voor iedereen verzamelen geblazen in de Pa rochiezaal voor een zeer geva rieerde kindernamiddag. Met moppen, klowns, muziek en allerlei leuke kinderspelletjes werd aan de bomvolle zaal een echt vrolijke, uitgelaten karna- valnamiddag opgedist. Alle verklede deelnemers werden er tevens bedacht met een gra tis-frisdrank en een zakje ge vuld met snoep. Als klap op de vuurpijl mochten ook verschei dene «gelukkige» prijswin naars van een «Dekenij-Dorp tekenwedstrijd» een waarde volle prijs in ontvangst nemen. Wat werd er toch gejoeld toen de karnavaleske Frank Van Alphen en zijn muziekensem- ble, blazend en trompettend de zaal deed barsten van uit bundigheid! Hoe zong hij het ook weer bij zijn intrede in de zaal: «Dag allemaal zo leuk tegaar, We gaan nu zingen, En ook weer springen, Dag alle maal zo leuk tegaar!» De mu ziek was gericht op de dolle bende kinderen en een massa konfetti, serpentines en andere karnavalingrediêntên deden de rest... De bonte, verklede schare kinderen werd fijn bij het spektakel betrokken, zodat het gehuil, geroep en gedans nooit ophield in de zaal. De ouders die hun fier uitgedoste kleuters en peuters vergezel den hadden het ook best naar hun zin. De dolle ambiance steeg ten top toen niet alleen de Aalsterse karnavalprins 1983, Prins Baloe I, maar ook de Kamillekes en het voltallig Aalsters feestkomitee de zaal binnentraden en het karnaval- vierend Erembodegem enkele «deugddoende» karnavaleske injekties toedienden... Het werd beslist een echt vrolijk en gezellig samenzijn voor de kar- navalminnende jeugd van Erembodegem. Omstreeks zes uur liep het geslaagde kinder feest ten einde. Dekenij Dorp mag fier zijn op zo'n prestatie: het was een raak schot in de roos! En... de Erembodegemse jeugd verze kert zo alvast de toekomst van de traditionele drie dolle da gen in Aalst! De Bruyn Aalst. Fier trokken ze door de straten van Erembodegem (per) In een afgeladen volle FFR-feestzaai aan de Dendermondsesteenweg kende het Bal van de Ajuin andermaal groot sukses. De kaarten waren allemaal op voorhand reeds »«n de man gebracht en als wij de zaal verheten voor andere soortgelijke esbattementen liep het er rond 14 u. niet alleen nog eivol doch kwamen er nog voortdurend hele groepen karnavalisten aanzetten. Dit alhoewel de inkomprijs nu niet van de minste was, doch daar het voor het Rode Kruis was speelde dit geen rol. Aalst. Weirkgroep Noig rakelde de koningskwestie op (ad) Organisatoren Van Dorpe, Hoste en Van Esse Tuur Claessens was met Cantate Domino naar Polen, zullen met het financieel resultaat al leszins een en ander kunnen realiseren ten gunste van de medemens. In de zaal zorgde het orkest van Alberic Frank samen met konferencier Johnny en met medewerking van Keizer Ka- miel, Prins Enrico, prins Ba loe, voorzitter van het Feest komitee Frans Wauters en an dere karnavalprominenten voor ambiance tot en met. Voor de titel van ajuinprinses (beneden de 30 jaar) en die van de ajuinkoningin (boven de 30 jaar) hadden zich telkens slechts twee kandidaten ge meld. Zulks niettegenstaande de mooie prijzen bezorgd door een Aalsterse firma. In aanmerking voor de rang schikking kwamen zowel de originaliteit van de karnavales ke kostumering, als het dansen van een tango met een partner naar keuze. Punten die voor fifty-fifty werden toegekend door een jury en door het publiek in de zaal. Ajuinprinses met 668 punten werd de 24-jarige Marianne Corthals uit de Priester Daensstraat 23. Reeds ver schillende jaren komt ze steeds naar dit ba! met humanitaire doeleinden en verleden jaar was ze zelfs kandidate voor de titel, doch moest zich met de derde plaats tevreden stellen. Dit jaar schoot ze echter de oppergaai af. Haar echtgenoot Freddy Neyrinckx was reeds in kompetitie voor de titel van Arendprins en volgend jaar is zijn objektief het behalen van de titel van Prins Karnaval van Aalst. Tweede en dus eredame werd Martine Jacobs, even eens uit Aalst. Zulks met 273 punten. Ajuinkoningin werd Marie- Thérèse Van Gil we, met 799 punten verleden jaar was het eveneens een Marie-Thér èse doch met als familienaam dan Persoons uit de Felix De Herstraat, een 54-jarige huisvrouw die alhoewel ze steeds naar het bal komt, nog geen gooi naar de titel waagde en voor de eerste keer in de roos mikte. Haar eredame werd Elsa Visart (de Bocarmé) eveneens uit Aalst doch uitge weken naar Mespelare. Van hart blijft ze echter een echte Oiljsterse. Ze scoorde 377 punten. Clemens Hoste, voor zitter van de vriendenkring van de bloedgevers «De Pelikaan» jubileert volgende i hoort er nog wel van. U

De Voorpost | 1983 | | pagina 9