Wachtdiensten Was ek berremiester De Voorpost - 25.2.1983 - 17 Aalst Dr. Van Overwalle. Leopoldlaan. tel.: 70.44.92. Kruibeke, Bazel, Rupelmonde Dr. Luyten, Oud Hoflaan, Bazel. Tel.: 774.18.43. Apot. Buysse, Kruibekestr., Bazel. Tel,: 774.42.65. Beervelde, Lochrlsti, Zaffelare, Zeveneken Apot. Willems, Dorp, Beervelde. Tel.: 55.58.04. Beveren, Haasdonk Dr. De Mesel, Zandstraat, Beveren. Tel.: 775.71.24. Apot. Claes; Vrasenestraat, Beveren. Tel.: 775.73.42. Belsele, Elversele, Waasmunster Dr. Hombroeckx, Schrijbergstraat, Waasmunster. Tel.: 772.27.57. Apot. Thuysbaert, Vierschaar, Waasmunster. Tel.: 47.72.29. Dendermonde, Oudegem, St.-Gillis, Denderbelle Dr. De Decker, Heirbaan, Dendermonde. Tel.: 21.67.52. Apot. Smolders, Vlasmarkt, Dendermonde. Tel.: 21.11.74. Apot. Bogman, St.-Gillislaan, Dendermonde. Tel.: 21.47.96. Eksaarde, Moerbeke, Sinaai Dr. Everaert, Rechtstr. Eksaarde. Tel.: 46.86.66. Haaltert, Erembodegem, Kerksken, Denderhoutem Dr. Kindermans, Hogeweg, Erembodegem, tel.: 78.88.22. Hamme, Moerzeke, Grembergen Zaterdag: Dr Joostens, Slangstraat, Hamme. Tel: 47.12.63. Zondag: Dr. Decommer, Leugestraat, Grembergen, tel.: 21.29.81. Apot. Heerinckx, B. Lemmensstraat, Moerzeke, tel.: 47.74.82. Gijzegem, Hofstade Dr. Rubbrecht, Schoorstraat, Gijzegem. Tel.: 70.55.91. Erondegem, Erpe-Mere, Nieuwerkerken Dr. Van Damme, Dorp, Erpe. Tel.: 70.28.33. Kalkèn, Laarne, Overmere Dr. Van den Eeckhout, Baron Tibbautstr., Overmere. Tel.: 67.50.47. Kieldrecht, Doel, Verrebroek Dr. Gijs, Molenstraat, Kieldrecht. Tel773.47.42. Lokeren, Daknam Centraal huisartsnummer. Tel.: 48.78.78. Dr De Canne, Bergendriesstraat, Lokeren. Apot De Greve, Schoolstraat, Lokeren. Tel.: 48.12.31. Lebbeke Dr. De Ridder, Past. De Buckplaats. Tel.: 21.20.58. Apot. Moens, O.L. Vrouwstr. Tel.: 21.15.51. Melsele, Kallo Dr. Deckers, St.-Elisabethstr., Melsele. Tel.: 775.41.47. Nleuwkerken Dr. Tersago, Vrasenestr., Nieuwkerken. Tel.: 77.30.87 Apot Wynter, Kerkstr., Vrasene. Tel.: 775.97.19 Apot. Ameloot, Nieuwstr., St.-Niklaas. Tel.: 776.23.19. Schoonaarde, Berlare Dr. Savels, Dorp Berlare. Tel.: 42.36.19.. St.-Gillis-Waas, Kemzeke, De Klinge, Vrasene, St.- Pauwels, Meerdonk Dr. Peeters, PolderstrMeerdonk. Tel.. 773.54.88. Apot. Baes, StationsstrKemzeke. Apot Wynter, Kerkstraat., Vrasene. St.-Niklaas Centraal Huisnummer tel.: 777.60.60. Zaterdag: Dr. V an Roey, G. Gezellelaan. Zondag: Van Pelt, Watérmolendreef. Bond Mdyson; Tel. 777.55.55 ook voor Belsele. Sinaai, Nieuwkerken Apot. Ameloot, Nieuwstraat. Tel.: 776.23.19. Apot. Schutijzer, Hospitaalstr. Tel.: 776.10.64 (alleen zaterdag). Temse, Tielrode, Steendorp Dr. Fierens, G. Gezelleplaats. Temse. Tel.: 771.38.53. Apot. Van Bogaert, Antwerpse Steenweg, Tielrode. Tel.: 771.13.79 Wieze, Baardegem, Meldert, Moorsel Dr. Van Der Heyden, Molenstraat, Meldert. Tel35.59.05. Wetteren, Massemen, Westrem Dr. Sanders, Gentse Steenweg, Wetteren. Tel.: 69.12.25. Zele Dr. Van de Gehuchte, Hansevelde. Tel.: 44.75.41. Apot. De Schepper, Dr. A. Rubbensstr. Tel.: 44.51.95. Aalst legiokalender Aalst rijdag 25 februari iIvoetbal: Beukenhof speelt om 21 uur in de sporthal Ten >zen een wedstrijd tegen Schoeters Lokeren. inivoetbal: om 20 uur speelt Resocub Terjoden Aalst in de trthal Denderdal een wedstrijd tegen Lokeren. i-avond: in de zaal Rembrandt, Stationsstraat 18 te Erembo- jem om 20 uur een dia-vertoning over de voorbije reis naar Jochem en de nieuwe uitstap naar Schweich aan de Moezel, rganisatie: Vlaamse Kring Erembodegem-Centrum. aterdag 26 februari itanqueom 19u30 organiseert PC Apollo in Kasteel Terlinden jn ledentornooi, olleybal: om 10 uür spelen de juniores van VK Aalst een redstrijd tegen Kuklos Aalst in de sporthal Ten Rozen. olleybal: om 15 uur speelt volleybalklub VB Danny in de ~irthal Ten Rozen een wedstrijd tegen Lede. olleybal: volleybalklub Kangoeroes Aalst speelt in de rijks- "trthal Hrito volgende wedstrijden: om 18u15 de reserven en Ronse en om 19u30 de eerste ploeg tegen Ronse. andelen: WTC Den Blok neemt deel aan de vijf kilometer in (etteren en organiseert ook zwemmen in de Warande. Vertrek 14 uur aan café 't Hoeksken, Spinnerstraat 22. aasavondOm 20 uur in het COC, Hoogstraat 64, een taasavond georganiseerd door Hartenvrouw. lebron: om 18u30 in de Begijnhofkerk viering vanuit het leerhuis id Sodom en Gomorra. Ontmoetingsavond voor iedereen die as rustig bij elkaar wil buurten. lebron: om 9u30 schoonmaak van het huis. Ook een aspekt van mede-verantwoordelijkheid. Jeugdhuis Terlinden: toneelbezoek aan het toneelgezelschap 't Appelken waarvan Yvonne Lex de leiding heeft. Prijs 450 fr. (nadien wordt er daar nog iets gegeten en dat zit vervat in de prijs. Vertrek om 19 uur stipt aan het jeugdhuis. Gespreksavond: in café 't Landhuis, Grote Markt om 20 uur over «manipulatietechnieken». Sprekers zijn J.P. Nysten en P. Schaefer. De toegang is gratis. Georganiseerd door de Ouder vereniging voor de Moraal. Begin januari ging te Aalst een schelpenverzamelaarsklub voor jongeren van start. Deze vereniging kreeg de naam «De Strandgaper» en de klub staat open voor alle jongeren tussen 12 en 18 jaar. «De Strandgaper» programmeert óp 26 februari te 14u30 in lokaal «Snoepje» Pontstraat 29, Aalst een voordracht met als thema «Schelpen van de Indische Oceaan en van de Fili- pijnen». Nadere informatie: Jurgen Tack, Pontstraat 27, Aalst. Zondag 27 februari Handbal: dameshandbalklub Olympia speelt in de sporthal Ten Rozen om 19 uur een kompetitiewedstrijd Petanque: om 15 uur in Kasteel Terlinden speelt PC Apollo II tegen Artevelde. Voetbal: KSC Eendracht Aalst speelt volgende wedstrijden: om 10 uur de provinciale juniores B tegen Beveren (FFR), om 10 uur de provinciale juniores D tegen Beveren (Osbroek B) en om 10u45 de Uefa's tegen Lokeren (FFR). Jebron: van 12 tot 13 uur solidariteitsmaaltijd als aktie voor Broederlijk Delen. De maaltijd bestaat uit een rijstgerecht met groenten. Jeugdhuis Terlinden: voorstelling van de film «Full Play» een komedie. Aanvang om 20 uur. Prijs 50 fr. voor de leden en 60 fr. voor niet-ieden. Maandag 28 februari Minivoetbal: minivoetbalklub VMVMA speelt in de rijkssporthal Hrito volgende wedstrijden: om 18 uur BBL tegen de Geuzen, om 19 uur Excelsior tegen Timarcha en om 20 uur "t Velleken tegen Apostelekn. Jebron: om 19u30 werkgroep Liturgie als leerhuis rond de belofte aan Abraham. Film: om 20 uur in het stedelijk trefcentrum vertoning van «Lohn und Liebe» van M. Lüdcke en I. Kratisch. Nadien gelegenheid tot praten. Georganiseerd door het plaatselijke aktiekomitee vrouwen tegen de krisis. Opgravingen te Aalst, gespreksavond georganiseerd door de direktie en leraren van de Ateljees Bouwkunde en Binnenhuis van de Akademie voor Schone Kunsten te Aalst over een nieuwe visie op de Aalsterse stadsontwikkeling. In de grijze zaal van de Akademie om 20 uur. Spreker is Dirk Callebaut, assistent bij de nationale dienst voor opgravingen. Dinsdag 1 maart Toespraak: in de Borse van Amsterdam «Werken aan jezelf» om 14 uur door e.h. Becaus. Organisatie CMBV Aalst. Woensdag 2 maart Petanque: om 19 uur organiseert PC Apollo in Kasteel Terlinden een training Jebron: om 19u45 gebedsmoment, een oefenervaring in de levensdrukte. Jebron: om 20u30 redaktieraad: wat wordt het volgende infoje- bronneke? Het Stadspoppentheater stelt voor «Het geheim van het zingende bos» te 14u30 in de Stadsschouwburg, Vrijheids straat 65, Aalst, Baardegem Voetverzorging Op dinsdag 1 maart vanwege de KBG Posterbeurs In de Parochiale zaal op 4 en 5 maart. De opbrengst gaat naar de organisatiekosten van Elly en Rikkert. Gezinsaktie KVLV «Jonge Gezinnen» houden vandaag vrijdag 25 februari een vergadering met als tema «Liefde en lichaam bij grotere kinderen». Wafelslag Jongverkenners houden zondag 27 februari wafelslag. Be stelling van bestelde wafels vanaf 12u45 aan huis T.D. Ook de «Gemeentevrienden» vierden karnaval. Bij de individue- len werd «de Sachem» bekroond en bij de gropjes «De Piraten» en «Badpakken anno 1900». Brigitte De Ridder als Pierrot werd «Miss Gemeentevrienden». Toneel Vandaag vrijdag en morgen zaterdag 26.2 telkens te 20 uur opvoering van «Onder één dak» door «Hoop in de Toekomst» in zaal Ons Huis, Hoogstraat. Een verzorgde tafel is belangrijk: waar en wanneer welke aksenten leggen? Parochiepatrones Vandaag vrijdag 25 februari te 19 uur mis met sermoen t.g.v. het feest van de h. Walburga. Zondag 27 februari plechtige geduri ge aanbidding met te 16 uur lof als sluiting. Meisjesschool Op vrijdag 4 maart in de meisjesschool film «Zakgeld» gevolgd door filmdebat De leek in de Kerk Voordracht door deken C. De Vos te 20 uur op maandag 7 maart in het Kultureel Centrum Affligem. Kuitureel Centrum Op maandag 28 februari te 20 uur «Nieuwe facetten van de persoonlijkheid van Hendrik Conscience» door J. Polfliet, geor ganiseerd door VTB-VAB. 257.000 frank Na de 20 miljoen een paar maanden terug won Lea Kinder mans, echtgenote Etienne De Brandt, met 5 juiste getallen en het reservegetal op de Lotto 257.000 fr. Proficiat. Tentoonstelling Werken van kunstschilder Julien Van Puymbroeck in zalen B van het Kultureel Centrum Affligem tijdens de weekends tot en met 6 maart. "4 AA/.6T Mcfe-T ocK Erembodegem Vrijdag 25 februari KWB Informatie-avond: te 20 uur in het Parochiehuis: informa tie-avond over «Brandveiligheid in huis». Inleider is de heer Jozef Van Der Eist, opleider aspirant-brandweermannen te Erembodegem. V.U.-dia-avond: te 20 uur in de zaal Rembrandt (Stationstraat) te Erembodegem, dia-vertoning van de voorbije reis van de VU- afdeling Erembodegem-Centrum naar de Moezel en voorstel ling van de nieuwe uitstap, ditmaal naar Trier, op 16, 17, 18 september 1983. Onder de aanwezigen wordt één gratis reis verloot! Ter inlichting: ledereen, vanaf 16 jaar, kan inschrijven voor deze reis naar Trier. De prijs bedraagt 4.500 fr. per persoon (enkele kamers 295 fr In de prijs zijn begrepen: autobus wegentaks, alle maaltijden en overnachtingen, alle attrakties. De reisleider is Vandecauter William. Nadere informatie bij Seghers André, Roeveld 6, Erembode- gem/Aalst. Zaterdag 26 februari VKSJ-Leidingstaf: te 10 uur in de VKSJ-lokalen in de Gaston De Schepperstraat te Erembodegem. KWB-kaartavond: te 19u30 in de Parochiezaal van Erembode- gem-Terjoden, iedereen welkom! Zondag 27 februari Postzegelkring «Dendrla»; klubvergadering te 9u30 in het Parochiehuis. KSA: te 14 uur in het KSA-heem, Bredestraat, Erembodegem: spel en sport voor knapen en jong-hernieuwers. Maandag 28 februari: NWK: te 14 uur in de Crypte: NWK-raadpleging. JKAV: te 20 uur in de Crypte: gespreksavond met als thema «Zeg niet ja, als je neen bedoelt». Ouderavond eerste kommunie: te 20 uur in het Parochiehuis. De lesten rasechten Olsjtersen berremiester ei Biskop geweist, want menier Lowie was mieër nen Ameirekoon oil Holjtert en Remongsken es van Moeësel. Onze Kamiel eil op alledroi al lieken gemokt en eil oeik valeven insj al zingend verteltj wa dat 'n oi zo doeng ast'n berremiester van d'ajoinestad most zen. Moor. da was nog in de goeien toid! 't Gink oever veil eiten en drinken, flesten en nimmer moete weirken, ge wetj dat es 'n oerinstinkt - zonder hasj, voil zetterken! - van de mensj. Asmen kindj woren wird da veiregesteldj as 't Loilekkerland, woor da de gebreen kikskes recht in anne mond vloegen! A wei, en ver de moment zen d'er in ons lanjeke van belofte al mieër as 'n half miljoeng mens jen die alle daugen nie anders moeten doeng as eiten en drinken en die allensjt nemier meige weirken en tóch nog betoldj werren! Dat es andere kak as Loilekkerland, hein! Zeg, wie fret er na nog kiek, dal es velj te gemien geworren, 't beste es na mor rezzekes goe genoeg. Hoewel. 'k Wil mor zeggen, da't graalek moeielek es ver goed te doeng ver allemaan. In den toid was 't er geldj mè hoeipen en de polletiekers, de vakbonnen en de groeite bozen smeiten d'er mè nor onze kop! 't En kost nie op! Mor na... na zeiget oeveraal poef, de knaten zen op, 't er val niet nemier te beloeven. 't Es slechten toid ver polletie kers en ver sindikoten, want de groeite bozen emmen de subsiedes ferm in eer zakken gestoeken en zen mè eer kappetool nor 't boiteland getrokken. De gebakke peren meige weir in ons kas speilen! 't Es domei da 't nie noig oongenaum moe zen ver na berremiester te werren en tein nog in Olsjt as ge van Olsjt nie 'n zatj, gelek as onzen nieven berremiester. Moor mè dinke mè datten simpatiek oeverkomt - teigewoerdeg komt alles oever, goed of slecht - en datten da zauken zal oonpakken op 'n gewoeine, mensjelekke manier. As ge 't moi vraugt, d'ienegste goei manier. Want mè aal die kompjoeters zedde nie veil genoderd, smatj aal dennen elktronissen bazaar boiten en lotj de mensjen weer insj eer verstand gebroiken zeikik. Manatsjment, ekonoomisse teo- riekes, smatj z'aal op nen hoeip. Vanachter 'n burauken keje gien stad bestieren. Nie je, ge moetj zélf ba de mensje goon en loisteren wa da ze te zeggen emmen... Sè, was ekik berremiester, ien van d'ieste dinges da'k zo doeng es de weirkloeize doeng weirken ver eren dop. 't Er zol vanoiges nen domp opgoon, mor 'k zo 't mè nie oontrekken, want er es nog mieër as weirk genoeg te doeng, da na bleif liggen terwoil datter 'n half miljoeng mensjen niks meigen doeng! Azoei ei Disserei De Wolf valeven 't park van Olsjt doeng oonleggen deir weirkloeize... en giel Olsjt es na nog attoid zu fier as iet op 't stadspark! Op die manier zolle ze na oeik giel 't stad - groeit - Olsjt, hein! kenne proeper leggen. Mor ge moetj doveir de mensjen kenne mottiveiren, gelek as ze na zeggen, ver zekken weirken te willen doeng. In 't begin zo da lastig zen, zee, mor as ze noor 'n loiken zolle zing wa da 't resultoot es van eer weirk, tein zolle z'l insj beginne peizen... En wie da nie mei wiltj doeng, diene werkt nie geren! 'k Weit et, zee, 't es te simpel ver goe te zen en de groeite kennen der gien kappitolen on verdienen, mor 't werd hoeigen toid da de dikke nekken ontzwellen en da de groize sellekes weer beginnen te weirken, want anders vallemen in ne pit woor dammen noeit of noeit nog oil gerauken. Was ekek berremiester, 'k probeirden de mentalletoit te veranderen. Nie gemakkelek, mor moeilek goot oeik en door leigel em zjust in deize modernen toid: alles wer zu moeielek meigelek gemokt, ge moetj fleis 'n toelotink emmen van 't stad ver insj nor de koer te goon. En asge wetj hoe traug da de administratieve meilekes droin, tein zeilen der veil in eer broek... As ek de toekomst mag verspellen in ien zinneken: weir zeilen nog smale stronten schoiten asmen nie veranderen! Ja, Remongsken, ge zetj oeik al wel weiten dammen in Olsjt graalek geren spreiken oever.Jadadada jadadada! Sekil Herdersem Lied van mijn Land Op vrijdag 25 februari te 20 uur in het Gildenhuis m.m.v. het Gemengd Parochiaal Zangkoor van Herdersem o.l.v. Jef Cop- pens, samen met het A.N.Z. zangavond onder het motto «Lied van mijn Land». Koornummers én samenzang. Tijdens de pauze film van Rom. Duprez over de Ijzerbedevaart 1982. Toegangsprijs 60 fr. Meldert Parochiecentrum Lieve en Leo Wille ontvangen U dit weekend. Kinderkarnaval Woensdag 2 maart In de Jongensschool op zaterdag 12 maan te 14 uur met -)°n9 KfUV: te 20 uur in de Crypte gespreksavond met als goochelaars Waldy en Conny. Inkom gratis. Kinderen kunnen thema "J® 9®ld en je leven» zich verkleden om de mooiste prijs Koffie en gebak Ie A.A.-groep «Om Mekaar»; Ie 20 uur in de bovenzaal van het bekomen. Parochiehuis: vergadering A.A.-groep. KA V-Terjoden: te 19u30 in de Parochiezaal van Terjoden: K.V.L.V. aanleren verschillende opvulmotieven voor lacetwerk (ook op 9 Vandaag vrijdag 25 februari gespreksavond «Thuis tafelen», maart). Donderdag 3 maart: A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19u30 in de Crypte. Ouderavond eerste jaar vormselcatechese: (groepjes van woensdag 15u15): te 20 uur in de bovenzaal van het Paro chiehuis. Zondag 6 maart: Davldsfonds Erembodegem-Centrum: programmeert te 19u30 in het Parochiehuis van Erembodegem-Centrum een passiespel in 4 bedrijven: «Judas», door «Klokke Roeland». Toegang: 100 fr. rpe-Mere. In Bambrugge werden de verdienstelijke ACV leden gehuldigd (per) Aalst. De jonge vinkeniers waren present in hun lokaal om de kampioenen De Cooman en Van Hauwermeiren te huldigen, (per) ÉN| Mf D£ UWTsfë .ZAJAR1Ë V&N AAIAT IÉ. Z-TJ MAAR iJiéT Lf\NA HÉÉR VROUAJ

De Voorpost | 1983 | | pagina 17