Buggenhout 18 - 25.2.1983 - De Voorpost in «Zwijg Vrijheid. Berlare Het Aalsters Stadspoppentheater stelt voor: «Het geheim van het zingende bos» te 10 uur in de vroegere Gemeen teschool, Gaston de Schepperstraat, Erembodegem. Openingsuren Stedelijke Bibliotheek, Uitleenpost Erembo degem, Dorpstraat 24: maandag en vrijdag van 15 tot 20 uur, woensdag van 14 tot 20 uur, zaterdag van 10 tot 12 uur. Buggenhout. Maandag kwam burgemeester De Land,sheer zijn 100-jarige Mieken De Het personeel van de Dendermondse kliniek bracht ook bloemen mee Coster feliciteren. (v) Technische voordracht H Op maandag 28 februari om 19 uur in de zaal «De Vier Gekroonden» wordt door toedoen van de K.A.V. afdeling Moerzeke een technische voordracht gegeven: «Het hoeft niet altijd vlees te zijn» door Maria De Vriendt. De en 14" Ge Dendermonde. Beweging en vreugde staat centraal keuken. De Bond. Kon. Toneelkring «Trouw aan kunst»: opvoering van kleine»: denderende volksstuk in 5 taferelen. Zaal De Judoclub Jitsu Kwai: training. Sporthal De Wuiten. 20 uur: K.A.V. H. Hart: «Levensmoede, een blijvende Speciale club voor alleenstaanden. Zouaaf. Fotokring Imago: fotografische uitstap naar bakkerij Mariman. K.V.L.V. Zogge: yogales, door de H. Wilssens. Parochiezaal. Toeristische en informatieve avond over Peru en Boiivië Deze wordt voorgesteld door Gracy Robberecht en Leo Van der Heyden met: dia- en bandmontage Artisanale Tentoonstelling.' Deze avond brengt ons in contact met de authentieke bevolking, pre-columbiaanse kuituren en de verscheidenheid van hel landschap in deze Andeslanden. Ter gelegenheid van deze unieke voordracht is er ook eer artisanele tentoonstelling voorzien met voorwerpen uit Mexico, Guatemala, Peru en Boiivië. Dit alles gaat door op zaterdag 26 februari in 't Vremd Zaalken) j£ van 't Klokhuis, Ringstraat 65 te Hamme. Alle geïnteresseerden hartelijk welkom! Duivertparade Ziekenzorg CM Berlare houdt op zondag 27 maart in de zaal van het parochiehuis te Berlare zijn tweede «duivenparade» in samenwerking met de Berlaarse duivenmaatschappij «De Toe komst». De duiven zullen reeds op zaterdag 26 maart tentoon gesteld staan. Verschillende bekende duivenliefhebbers uit de streek verlenen hun medewerking aan deze manifestatie. Jo Van Onder uit Aalst zal de verkoop leiden. VW Donkmeer in vergadering Vrijdag 25 februari om 20.00 uur houdt VW Donkmeer een algemene ledenvergadering in de feestzaal «Casino» aan de Donklaan 253 te Berlare. De Overmeerse heemkundige kring zal er na de vergadering een diamontage vertonen. Ze werd gemaakt door Dany De Block en gaat over het heden en verleden van de Donk en van groot-Berlare. u. tot 22 u. is er een eetfestijn, ledereen is uitgenodigd voor een «rantsoen mosselen» of «croque monsieur» naar keuze. Er wordt ook een reuze-tombola ingericht. Kaarten zullen aan huis aangeboden worden. Karnavalbal Zaterdag 26 februari om 20.00 uur houdt de voetbalclub S.K. Overmere in zijn clubgebouwen aan het Kloosteriand te Over- mere zijn jaarlijks «karnavalbal». Tijdens het bal zal er bij middel van de stembiljetten die aan de inkomkaarten zijn bevestigd, worden gestemd. Er zijn negen kandidaten voor de titel van prins karnaval. Beroepsrennerswedstrijd Wielerclub «Sportkomitee De Kalppel» zijn rond met het inrich ten van de vierde omloop van het Donkmeer. Voorzitter Luc Van Hecke verklaarde dat zaterdag 28 mei werd weerhouden op de kalender. De afstand bedraagt 160 kilometer. Er zijn twee grote ronden die lopen over Overmere, Berlare, Schoonaarde, Wiche len en Uitbergen, en 13 omlopen rond het Donkmeer via Uitbergen en Overmere. Er zijn voor 95.000 F aan prijzen voorzien en een extraatje van 20.000 F aan premies. Atletiekbal te Uitbergen Zaterdag 19 maart organizeert de Uitbergse atletiekclub zijn jaarlijks bal in de zaal Robrecht te Uitbergen. De discobar «Ludwigs discoteek» speelt er vanaf 20.00 uur ten dans. Karnaval TD Op zaterdag 5 maart organizeert de Berlaarse zang- en showgroep in de zaal van het parochiehuis te Berlare zijn jaarlijkse karnaval TD. Aanvang om 20.00 uur. Toneel te Overmere De Overmeerse toneelgroep «Panta Rhei» voert op 12, 14 en 19 maart in de feestzal van de meisjesschool in de Schoolstraat te Overmere «De Bekroning» op. Dit stuk werd geschreven door de XWetteraar Gaston Van Der Gucht. Het stuk wordt opge voerd ten voordele van de Koninklijke Fanfare «Verenigde Vrienden». Socialistische Ouderlingenbond Kallo Het nieuwjaarsfeest voor deze bond vindt plaats op 26 februari met aanvang te 14.30 uur in het Volkshuis. Er is gezellig samenzijn en dans. Davidsfonds Kallo Donderdag 3 maart richt het Kallose Davidsfonds een gespreks- avond in rond «Kerk in evolutie» met Jean-Pierre Goetghebeur als moderator. U kent deze man nog van het boek «Handikap. een onverklaarbare bondgenoot». Aanvang te 20 u. in het parochiehuis. Nationale ruildag Zondag 27 februari richt de ruilklub Melsele een nationale ruildag in die plaatsvindt in het parochiehuis, van 8.30 u, tot 17 uur. Alle dranken zijn er te verkrijgen. Inkom 10 frank. De verkopers worden beperkt. Er is wel mogelijkheid tot kopen van postkaartenreeksen over de reuzen van groot-Beveren. Laureaat van de Arbeid te Beveren Op zondag 20 februari j.l. viel de eer te beurt aan Theo Drieghe uit de Leon Labytstraat, het ereteken van Laureaat van de Arbeid, sektor Rijtuigmakerij, te mogen ontvangen uit de han den van Prins De Ligne. De plechtigheid die werd bijgewoond door de knapste rijtuigmakers van België, vond plaats in het Paleis voor Schone Kunsten te Brussel en werd opgeluisterd door de werkelijk sublieme Muziekkapel van de Luchtmacht. Vermelden wij verder nog dat T. Drieghe, oud-leerling van de wereldberoemde karrossier H. Vandenplas, in Beveren aktief was van 1949 tot 1982 en kan terugblikken op een lange sliert robuust gebouwde koetswerken. Wij wensen de Laureaat van harte proficiat. ZELFGENEZING VAN KANKER, RHEUMA EN DEPRESSIES Biljartclub Brouwershuis De Overmeerse biljartclub gevestigd met lokaal het Brouwers huis te Overmere start op zaterdag 26 februari zijn klubkam- pioenschap dat loopt over 12 speeldagen. Die hebben plaats telkens de laatste zaterdag van de maand en vangen aan om 20.00 uur. Biljartliefhebbers die aan dit kampioenschap willen meedoen, kunnen zich zaterdag melden in het lokaal. Vorig jaar werd Danny De Block club kampioen voor Etienne Van der Poorte, Robert Van Vaerenbergh en Kamiel Verhofstadt. Op zaterdag 26 februari vindt om 14.00 uur een publieke bijeenkomst plaats over zelfgenezing van kanker, rheuma, depressies en stress. Belangstellende patiënten kunnen luiste ren naar de werkelijk doelmatige wijze, waarop de oudste natuur-geneesmetode hen praktisch en daadwerkelijk kan hel pen. De bijeenkomst wordt gehouden in de bovenzaal van restaurant Scheldehof, Oude Koornmarkt 28 te Antwerpen (in de omgeving van de Grote Markt). Inlichtingen bij het Instituul Amalfa, Piet Stautstraat 1-3 te Beveren-Waas (03/775,48,35) alleen in de voormiddag). Motocross Zondag 6 maart zijn de liefhebbers van motocross welkom in Berlare voor een internationale cross die plaats heeft in de Heikantstraat. Op het programma staan niet minder dan 18 reeksen voor nieuwelingen, juniores, seniores en internationa len. De grote attraktie is de cross voor kinderen van 12 tot 15 jaar en natuurlijk pok de twee reeksen met zijspannen zullen heel wat aandacht krijgen. Voor meer inlichtingen kan men steeds terecht bij Fred Mertens, 091/67.69.89. Vakantie en vrije tijd De Beverse Fotoklub en Vakantiegenoegens nodigen uit tot een dia-avond rond vakantie en vrije tijd, met het aksent op vakantie in eigen streek, op vrijdag 4 maart in het Gildenhuis van Beveren op 20 u. De klankdiareeksen worden op een groot scherm in overvloeiing geprezenteerd. Deelname in de onkos ten 20 frank. Werken te bekijken van Guido Stoop, Alfons Peeters, Roger Van Vossel, R. Steyaert, M. De Bruyn. Aalst. In de Madeion verzamelden de Aalsterse prinsen (gw) Aa,sl Minder_valide kinderen me, de Prinsencaemere op de kermis (ad) Lel De niet VOO het nut ami iai dit me nieuwe tak van konditiegym- Kursus redder Voor de vierde maal wordt in het gemeentelijk zwembad van Beveren een kursus redder georganiseerd in samenwerking met Bloso. Om deel te kunnen nemen mopten de kandidaten minstens 16 jaar oud zijn en slagen in volgende proeven: 200 m. vrije slag in 05 min. 15 sek., gevolgd door 50 m. rugzwemmen, handen boven water in 1.30 min., gevolgd door 1 min. rust en daarna door 15.00 sekonden onder water blijven. Eind februari start de kursus, die steeds op zondagmorgen gegeven wordt tussen 10,30 u. en 13.30 u. Het inschrijvingsgeld bedraagt 700 fr. Neem inlichtingen aan de kassa. Karnavalbal Zaterdag 26 februari om 20 u. vindt in de zaal Oud-Beveren het jaarlijkse karnavalbal plaats van het wïjkkomitee Meersen. Maskers zijn toegelaten en kostuums gewenst. Grembergen Culturele Centrale Grembergen De Culturele Centrale van Grembergen brengt op vrijdag 25 februari om 19.30 uur in café 't Ros Beiaard de film «Norma Rae». De hoofdrol wordt gespeeld door Sally Field die voor haar vertolking op het festival van Cannes in 1979 de prijs van de beste vrouwelijke rol kreeg toegewezen. De film laat de moeilijkheden zien die een arbeidster ondervindt om haar collega's in een katoenfabriek te overtuigen om te reageren tegen de ellendige arbeidsomstandigheden. Uiteindelijk slaagt er ze toch in een syndikale afdeling op te richten, dit in weerwil van de fabrieksdirektie. In het kader van de sociale verkiezingen is deze film een unieke gelegenheid voor syndikaal bewuste militanten. Inkom 30 F. Kwissen met Nele Zaterdagavond 26 februari te 20 u. vangt in de Centrumschool een kwisavond aan, georganiseerd door de Vlaamse Vrouwen beweging Nele. Erpe-Mere Filmvoorstelling Op zaterdag 26 februari te 14 uur presenteert Jefi, in zaal Ring, de film Rubber Tarzan, een verbeeldingsrijke, poëtisd film over eenzaamheid en vriendschap. Deze film is ook ei boeiend verhaal over valse idealen en realistische gevoelens Wafelslag Op 26 en 27 februari organiseert KSA Mere zijn derde wafel slag. De wafels worden gebakken op grootmoeders wijze en zijn smakelijk en niet duur. De bestellingen worden tijdens het weekend opgenomen en de week nadien aan huis afgeleverd. Kaarten Op zaterdag 26 februari is er de maandelijkse kaarting van de Venusvrienden (café Venus) en in het Vissershof. Begin telkens om 20 uur. Zondag 27 februari om 19 uur maandelijkse kaarting van Albenelli. Voetbal FC Mere ontvangt op zondag 27 februari de ploeg van Bambrugge. Aftrap om 10 uur. Kantklossen De lessen kantklossen, georganiseerd door werkgroep Gudrun en VTB-VAB hernemen op maandag 28 februari voor stropkant voor gevorderden en op maandag 7 maart eerste les Russische kant. De lessen beginnen om 20 uur en hebben om de veertien dagen plaats in Hof ten Dale. Zwemmen Op woensdag 2 maart is er gelegenheid tot zwemmen in 't Waterhoentje te Hillegem. Vanaf 20 uur kan men meezwemmen met de mensen van Sportiva. K.A.J. Begin 1983 werd in Mere een afdeling van de KAJ opgericht. Geïnteresseerden kunnen terecht bij Hans Redant, School straat 74 te Mere voor alle inlichtingen. Stoof KSA Mere zoekt voor de verwarming van hun lokaal een kolen- of mazoutstoof. Wie helpen kan, kan kontakt opnemen met Luc Van Impe, Kloosterstraat 50 (tel.: 21 68 22) of Frank Den Herder, Nijverheidsstraat 103 (tel.: 21 56 17). Hamme Operette De Koninklijke Zangmaatschappij «De Scheldegalm» uit Moer zeke brengt de operette «De Bommel Baron» voor het voetlicht. De regie is in handen van Leona Claus en de muzikale leiding berust bij Frans Willockx. De opvoeringen hebben plaats in de zaal «De Vier Gekroonden», Koningsplein 8 te Moerzeke en wel op zondag 27 februari om 19 uur, zaterdag 5 maart om 20 uur en zondag 6 maart om 19 uur. Pronostiekersklubs Pronostiekersklub «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. De winnaars waren dit keer Rik De Kuyper en Oscar Deck, ieder met 8 punten. Aan de top van de rangschikking begint het er te spannen. Maria Van Peteghem voert de klassering aan met een puntje voorsprong op Danny Verhelst. Bij «Eerlijk duurt het langst» in café De Kroon ging de overwinning naar Walter Thierens met 7 punten. De top drie van het klassement zijn Pierre Kinders, Edward Lenssens en Ronny Daes. Ook daar zijn er slechts luttele punten verschil, zodat de strijd er ook nog hevig kan worden. Kwistornooi te Hamme suksesvol gestart Vrijdagavond 18 februari werd er gestart met het jaarlij weerkerende kwistornooi van de kulturele raad Hamme. tornooi wordt in vier avonden beslecht. Hieraan nemen ploegen deel. Tijdens deze eerste kwisavond was er heel w belangstelling in de zaal De Ring. Presentator Willy D'hai stelde vragen uit de meest uiteenlopende onderwerpen, zoa muziek, kunst, aktualiteit, film, sport, geschiedenis, Grieke land, enz... De 24 ploegen, waren onderverdeeld in 4 groepen. Elke plo bestond uit 5 man. Per juist antwoord bekwam men twi punten. Wie een Wuiten-joker inzette kon zijn puntenaanl verdubbelen. De ploeg van Tivoli kwam niet opdagen. Om i euvel te verhelpen, werden 5 vrijwilligers uit de zaal gevraag die onder de naam van Tivoli, aan het kwistornooi deelnamei Het waren de Onvergetelijken die overwinnaar werden van de eerste kwisavond in zaal Tivoli, tijdens de tweede kwisavond, (1 Vrijdag 25 februari 18 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen Sporthal E Wuiten. 19 uur: The Old Chap: instuif. Karateclub Chikara: training. Gemeentelijke turnzaal. 19.15 uur: Dansclub Sjiwa: cursusavond. Huize St. Pieter. 19.30 uur: K.V.L.V. St. Anna: algemene vergadering (jonj gezinnen) «Je geld en je leven». St. Annacentrum. Kon. Toneelkring «Trouw aan kunst»: opvoering van «Zw kleine» een denderend volksstuk in 5 taferelen. Zaal de Vrijhe K.V.L.V. Zogge: gewestelijke gezinsnamiddag. St. Anna Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal E Wuiten. 20 uur: Kulturele Raad: 2* kwisavond. Zaal Tivoli C.B. Hamme: gespreksavond. V.P. K.W.B. Moerzeke: Gesprekavond: «Daarom zal de man zi vader en zijn moeder verlaten». Zaal Vier Gekroonden. Zaterdag 26 februari 10 uur: Karateclub Chikara: Gemeentelijke turnzaal. 14 uur: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Jefi: film voor de jeugd: «Ruber Tarzan». Zaal De Ring. 16 uur: Voetbal C.B. Hamme - FC De N. Brug. V.P.-Plein. 19 uur: The Old Chap: instuif. 19.30 uur: Kon. Toneelkring «Trouw aan kunst» opvoering «Zwijg kleine», een denderend volksstuk in 5 taferelen. Zaal Vrijheid. 20 uur: Toneelvereniging «Mensen achter de dijk» opvoerii van «Hoera 'tis een jongen» Zaal familia. Zondag 27 februari 9.30 uur: wandelclub 't Hoeksken: nationale wandeldag Bee nem. Afstand 42 km, 31 km, 21 km, 10 km en 6 km. Vertrek at lokaal per bus. Markt Hamme. -9,30 uur: Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: fundamente bewegingen, lopen, springen, dagelijkse handelingen, vallen opstaan, dansen. Zaal De Ring. 10 uur: Voetbal V.K. Hamme lady's - Wazoo girls. Terre Moerheide. 15 uur: The Old Chap: instuif. 15.30 uur: Voetbal V.K. Hamme I - Lembeke. Terrein Moe heide. 19 uur: Kon. Zangmaatschappij De Scheldegalm opvoering v< de komische operette «De Bommelbaron». Vier gekroonden. 19.30 uur: Kon. Toneelkring «Trouw aan kunst» opvoering vj «Zwijg kleine» denderend volksstuk in 5 taferelen. Zaal D Vrijheid. 20 uur: Dansclub Sjiwa: oefenavond. Huize St.-Pieter, Film bij B.G.J.G. Zondag 27 februari draait men in het Gildenhuis te 14.30 u. de film «De Witte». Jong en oud is welkom op deze manifestatie van de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen van Beveren. Parochiefeesten in Kallo Zaterdag 26 februari vinden in de parochiezaal op Hoog-Kallo feesten plaats ten voordele van de Parochiale Werken. Van 12 Dendermonde. Massale belangstelling voor Aerobics of de nastiek (vh) Toeristische avond over Peru en Boiivië te Hamme Op zaterdag 26 februari te 20 uur zullen Leo Van der Heyden en Gracy Robberecht een prachtige klank en beeld dia-montage samen met een tentoonstelling van artisanale produkten uit Peru en Bolivie presenteren in 't Vremd zaalken van 't Klokhuis, Ringstraat 65 te Hamme. Op deze avond zal U in kontakt gebracht worden met de authentieke bevolking, pre-Colum- biaanse kuituren en de verscheidenheid van het landschap in deze Andeslanden. Op de tentoonstelling zal men voorwerpen kunnen bezichtigen uit Mexico, Guatemala, Peru, en Bolivie. Maandag 26 februari 13.30 uur: K.A.V. Center: Praktische les: gerechten uit C vlugge keuken Den Bond. 14 uur: K.B.G.: Rust na arbeid H. Hart, kaarten. Zouaaf. Gepensioneerden Middenstandsbond: kaarting. Zaal De Ring 16.30 uur: K.B.G. Rust na arbeid H, Hart: diamontage m voordracht: «Leefgewoonten van ouders en voorouders Zouaaf, 19 uur: K.A.V. Moerzeke: technische voordracht «Het hoeft ni altijd vlees te zijn»; door Maria De Vriendt. Viergekroonden. 19.30 uur: K.A.V. Center: Praktische les: gerecht uit de vlugg

De Voorpost | 1983 | | pagina 18