I Hamme De Voorpost - 25.2.1983 - 19 Dendermonde. Opendeurdag bij Wereldwinkel. De klemtoon werd gelegd op de produkten uit de derde wereld (vh) Berlare. Het ijs lag op de Donk 7 centimeter dik. Dendermonde.. Karnaval op Appels-Veer. Zaterdagavond was er leute in de diaspora. M voor net voor ze naar op uitstat Het VSO De KWB van Lebbeke organiseert op vrijdag 25 februari om 20 uur stipt een gespreksavond rond het tema «Wat ze ons over het VSO nog niet hebben verteld». De meeste mensen hebben kinderen in de basisschool en/of in het voortgezet onderwijs De belangstelling rond het tema is biezonder groot, vandaar de oproep om een bespreking te organiseren waarop iedereen is uitgenodigd Deze avond heeft plaats in de zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. De avond wordt verzorgd door de heer Roger Meert en de heer Alfons Van der Straeten, prefekt van een VSO-school. Ze behandelen respektievelijk vanuit de teorie en de praktijk de inhoud, voor- en nadelen. aalj itisc lens Pronostiekersclubs «De Molenvrienden» bij Pros Verschelden. Marie-Claire Saeys haalde de overwinning met 8 punten. In het klassement 2 leiders: Marleen Robberecht en Geert De Graef ieder 113 punten. «Eerlijk duurt het langst» in café De Kroon, Kasteellaan 8. w Siséré Cornelis werd de enige winnaar met 7 punten. Aan de top van de rangschikking 1 Pierre Kinders 106 punten 2 Edward Lenssens 105 punten, 3. Ronny Daes 103 pt. «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Deze keer 9 winnaars elk met 9 punten: Jean Saerens, Lea Van Geyte, M.L. ploi De Prins, Hugo Willaert, Baetrys Verschelden, Tita De Clippeleir •- en nog drie anderen. Aan de leiding: 1. Maria Van Peteghem 141 punten, 2. Danny Verhelst 140 punten, tóespreksavond De K.W.B. Moerzeke richt op vrijdag 25 februari om 20 uur in de zaal «De Vier Gekroonden» een gespreksavond in met als thema». Daarom zal de man zijn vader en moeder verlaten». Lebbeekse 900 had het druk De ziekenwagen van de Lebbeekse brandweer werd in 1982 jong niet minder dan 724 maal opgeroepen. In 193 gevallen was dit voor een tussenkomst bij verkeersongevallen, 520 maal ging Zwi het om het vervoer van zieken en er waren ook nog 29 totaal 'ijhei nutteloze ritten. Niet minder dan 740 personen waren met de ambulancewagen 900 van de brandweer vervoerd het voorbije Zangavond met VTB-Wieze Dit jaar is het 10 jaar geleden dat de plaatselijke V.T.B.-afdeling leropgericht werd. Eén van de hiervoor geplande manifestaties leeft plaats op vrijdag 25 februari te 20 uur in het Gildenhuis. Wet medewerking van het gemengd parochiaal zangkoor van isjHerdersem, o.l.v. Jef Coppens, en van het A.N.Z. heeft een zangavond plaats onder het motto «Lid van mijn Land». Zoals in dit verdwenen T;V; programma brengt het koor enkele num- f mers, maar de avond zal vooral besteed worden aan samen zang van koor en aanwezigen. Een enige gelegenheid dus om nog eens samen te zingen: volksliederen van hier en elders van vroeger en nu, van ernst en luim, van minne en strijd. Tijdens de pauze vertoont Rom. Duprez zijn film over de Ijzerbedevaart 1982. De toegangsprijs bedraagt 60 fr. Voor gepensioneerden De gepensioneerden die van een gunsttarief bij geneeskundige zorgen genieten, kunnen ook een W.I.G.W.-kaart voor vermin- il D dering op het spoor bekomen. Belangstellenden kunnen daar voor terecht bij Van Medegael Alfred, Hanaardenstraat, op zaterdag 26 februari van 14.30 u. af; het is wel nodig het ziekenboekje mee te brengen; achteraf wordt dan het nodige gedaan om de kaart te bezorgen! Fanfare-Bal De Koninklijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze organiseert haar jaarlijks dansfeest op zaterdag 26 februari te 21 uur in de oktoberhalle B. Het orkest «The Blue Lines» zorgen voor de sfeer -De toegangskaarten (60 fr.) geven recht op deelname aan een gratis tombola. Boekerij van Wieze weer open De openbare bibliotheek St. Salvator van Wieze, die wegens ^bouwingswerken enkele weken dicht bleef, is van 27 februari J; i af. elke zondag langs de Schoolstraat (speelplaats) weer H toegankelijk voor het publiek. De uitleningen hebben plaats zoals vroeger van 10 tot 12 u. Geboorten Mertens Jokanaën, zoon van Rony en van Tirez An, Leo Duboisstr. 1 Van Ransbeeck David, zoon van Eric en van Siedzinska Halina, O.L.Vrouwstr. 28 Van Landuyt Annelies, dochter van Leon en van V. Geerteruy Marleen, Nieuwstr. Tilly Wendy, dochter van Freddy en van Cassaer Rita, Bellestr. 62 Lebbeke. In Denderbelle werden de kampioenen van de Eeckhout Pieter, zoon van Kamiel en van Van de Winkel vogelvereniging gehuldigd. Rudy Pannekoeck uit Zele Magda, Molenveldstr. werd algemeen kampioen. Hij wordt gefeliciteerd door Christians DufvelkeeM^ M°6nS westelijk voorzitter Van Ranst (vh) Vermoesen Michaël, zoon van Jan an van Claessens Nicole, Van Praat Victorina en dochter, Albert Istr. 69, naar D monde Rooien, 69 Mechelsestw. Moernaut Kristol zoon van Jozef en van Van Damme Erna, Het gezin De Proft-Van Sande Jozef, Brussalsestw. 36, naar Baardegernsestr. 13 D monde, Denderbellestr. ranken Christa, dochter van Frangois en van Cooreman Het gezin Cooreman-V.D. Bossche Frankie, L. Minnestr 105 Jeanmne Binnenst'. 8 naar D'monde, E, Hielstr. Peirjinck Kevin, zoon van Marck en van Bauwens Francine, Van den Steen Erna en dochter, Baasrodestr. 106 naar Kapittelslr. 26. Keerbergen, Zandstr. 33 Zijn de gemeente komen bewonen: pfepffVeJl"ian' FreSiaS"' 18' Aa'S'' De Logi Juliana en dochter, Grote Snijderstr 57, kom, van Het gezin Cool-De Borger Mare, Rossevaalstr. 102, naar Dendermonde D'monde, Prinskouterstr. Verleyen Eddy, Stationsstr. 105,kom. van Dendermonde Ringoot Stefaan, Kakemanstr. 88, naar Gent, Meersstr 50 Spinette Francine, Gehuchtveldstr. 9, kom. van Aalst Meysmans Hugo, Lange Weverstr. 41, naar D'monde St Van der Borght Camiel, Brusselsestw. 43, kom. van Dender- Onolfsdijk 48 u?.nde lj i r-k DeGolsAnny, Molenveldstr. 10, naar Lede, Grote Steenweg 78 Het gezin Haulotte-Daelman Willy, Lindenlaan 14, kom. van St. Jans-Molenbeek Overlijdens Meersman Walter, Brusselsestw. 3, kom. van Buggenhout Maes Adriana, 79 jaar, echtg. De Brandt Joannes Leo Du- Nechelput Aldegonda, Brusselsestw. 90, kom. van Ninove boisstr, 19 De Decker Benoit, Poelstr 21 n kom. van Meise De Smedt Gustavus, 71 jaar, echtg. Philips Agnes, Damstr. 10 Verschueren Linda, Meerskant 32, kom. van Tremelo Buslot Maria, 71 jaar, wede. Moens Joseph, Poststr21 Peleman Norbert, Meerskant 32. kom. van Dendermonde Van Vooren Marcel, 52 jaar, echtg. Vandaele Andrea P De Janssens Jean, Hogebrug, 71, kom. van Brugge Buckplaatst 14 Gequiere Liliane, Hogeweg 68, kom. van Merchtem Lauwers Antonius, 90 jaar, wednr. Verhoeven Maria, Brussel- üe Voghel Micheline en kinderen, Hogeweg 14, kom. van sestw. 90 Buggenhout Dubois Petrus, 79 jaar, wednr. De Backer Rachel, Dender- Hebben de gemeente verlaten: VeTmIlsTn Clemens, 80 jaar, echtg. Smekens Celesta, Brus- Van Keer Soma, Kard. Cardijnl. 26, naar D'monde, Fabriekstr. selsestw. 211 29 De Boeck Louiza, 82 jaar, wede. Van den Abbeele Franciscus, Hamme. Twee nieuwe reuzen te Sint-Anna. Het parochiekomitee stelde Mandus en Hamme. De raad van vier hield een oogje in het zeil tijdens de Hamse kwis. (vh) Hamme. De Kanarieclub opende in de Damstraat haar nieuw lokaal. Tevens werd het 15-jarig bestaan van de vereniging gevierd, (vh) Dendermonde. Heel wat belangstelling voor het karnavalbal van de PVV vrouwen. Steven Laureys werd er als prinsje verkozen en Marie-Charlotte Van der Meuten werd prinsesje (v) Hamme. In zaal De Ring begon het kwistornooi van de kulturele raad (vh) Brusselsestw 43 Aanvang om 20.00 uur. Huwelijksafkondigingen ZATERDAG 26 FEBRUARI Van Der Meersch Bem, elektricien, Binnenstr. 27 en Vanhoo- Klemkunstavond met Willem Vermandere, georganizeerd door missen Christel, bediende, Oudstrijdersstr, 18 Jeugdclub 't Torekens in Ons Huis. Aanvang om 20.00 uur. Van Den Vreken Frangois, bediende, Hogeweg 16 en Van der „o,,.,.,,, Steen Carina, bediende, Verbindingsstr. 4 ZUNüAü 27 FEBRUARI Meltens Patrick, bakker, Dries 8, Merchtem en De Meersman Pannekoekenbak door Ziekenzorg van 14.00 tot 18.00 uur. Monique arbeidster, Bakkerstr. 7 Moortgat Dirk, bediende. Konkelgoedstr. 24 en Heuvinck Gra- MAANDAG 28 FEBRUARI cienne, bediende, Opwijksestr. 112 KAV; souper voor de belangstellingsgroep. Aanvang om 19.00 Biesemans Peter, bediende, Bellestr. 24 en De Schrijver Griet, uur. bediende, KI. Antwerpenstr. 33 ZATERDAG 5 MAART VRIJDAG 25 FEBRUARI KWB studiekring over VSO in de podiumzaal van «Ons Huis». Sinte-Cecilia. Om 20.00 uur in Ons Huis, kunstkoncert door de harmonie Hamme. De ploeg de Lelie een en al ontspanning op de Hamse kwis. (vh) Hamme. Tijdens het weekend werd er flink geschaatst op de Roggeman (vh)

De Voorpost | 1983 | | pagina 19