WILGA P.V.V. Mannenbond Nieuwerkerken start goed VENUS «Groot politiek debat» in Stekene werd saaie bedoening Nieuwerkerkse PW-gepensioneerden in feest Rood begijntje in Sint-Niklaas K.P. tot alle vooruitstrevende Aalstenaars Macht en politiek Ijzerbedevaartavond met Paul Daels in Belsele Sinaainaar doodgevroren Seminarie «transport en dokumenten» in Dendermonde «Voeren, ook een stukje Vlaanderen!» Wase bouwbedrijf wijst verhoging opcentiemen van de hand Sint-Niklase socialisten: «opcentiemen niet verhogen» UITSLAG STEUNKAARTEN CITROEN* VISA II SUPER E De wagen die nooit dorst heeft.. VAN HOUTS nv 26 - 25.2.1983 - De Voorpost Het fameuze debat te Stekene tussen de 'voormannen' van de verschillende partijen of groepen die zetels haalden bij de laatste gemeenteraadsverkiezingen, is zowat een maat voor niets geworden. De inrichters dienen zich hoege naamd niets te verwijten, want hun initiatief was zonder meer positief te noemen. Daarover waren trouwens allen het eens. De jonge Stekense studentenvereniging kreeg trouwens ook voldoende respons (ongeveer 125 toehoor ders) én ook dat is een positief punt. De inhoud van het debat was zowat beneden alle peil en de «diskussies» (indien we daar van kunnen spreken) gewoon weg mak en té oppervlakkig. Sommigen zochten de oorzaak daarvan in het feit dat de heren politiekers op één rijtje naar het publiek gekeerd zaten én daardoor té veel voor dat pu bliek gingen praten. Het werd dus meer een 'meeting' voor een publiek dan een diskussie onder de panelleden. Anderen wezen met een be schuldigende vinger naar de debatleider, die géén diskussie toeliet en alles té strak in 'spreek-tijd-vakjes' leidde. De grote oorzaak lag zonder meer bij de panelleden zelf. De drie oppositiemensen ble ven «braaf» en de twee meer derheidsvertegenwoordigers maakten er blijkbaar een spel- Positief was verder ook het feit dat alle groepen of partijen die waren uitgenodigd, aanwezig waren: Arnoud Heyse voor de Gebe, Omer Boeykens voor de SVP ofte «oud-CVP» dit voor de bestuursmeerder- heid en Laufent Geerinck (OCP), Herman Rollier (nieu we CVP) en Paul Noens in vervanging van Wilfried De Saegher (SP) voor de oppo sitie. Mak, ontwijkend en opper vlakkig Spijtig misschien dat ook de andere groepen en dan den ken we natuurlijk aan WD maar voornamelijk aan Aga- lev die zich op 10 oktober aanboden aan de kiezers, niét werden gevraagd om deel te letje van om nagenoeg alle vragen te omzeilen, om einde loos rond de pot te draaien, om de toeschouwers (die uit eindelijk slachtoffer wérden) een rad voor de ogen te draai en én om de geïnteresseerden in de Stekense politiek met een kluitje in het riet te sturen. Na zo'n tweeënhalf uur «debat» wisten de toehoorders dan ook niets meer dan vóór het begin ervan. Waren de heren politie kers onder de indruk van de talrijke opkomst? Hebben ze werkelijk (nog) niets te vertel len of... denken ze op die ma nier «grote politiek» te gaan voeren in de komende jaren? Sommigen gewaagden zelfs van een 'onvoldoende dossier kennis'... Ik geloof dat de he ren politiekers hun zaak een slechte dienst hebben bewe zen: heel wat geïnteresseerden toehoorders gingen ontgoo cheld huiswaarts. «Voor iets dergelijks krijgen ze mij nooit meer buiten!» was dan ook een veelgehoorde reaktie. Mis schien was dat precies de be doeling... DeBeEr Sedert begin januari wordt in het noorden van Sint- Niklaas koortsachtig ge werkt aan de oprichting van de zevende S.P.- wijkklub. De onlangs ontstane Cle- mentwijk en de as-straten Vijfstraten, Begijnestraat, Heistraat, Driekoningen, Lepelhoek, Sint-Gillis- baan, Sparrenhofstraat, Bekelstraat, Hoogstraat, Vrouweneeckhoek samen met de aanpalende straten vormen het kerngebied van de klub. Het hoofddoel van deze S.P.-wijkklub is de pro gressieve stadsgenoten uit de wijk samen te brengen in een eigentijdse wijkwer- king waarbij ontspanning en jeugdanimatie gekop peld zal worden aan geza- melijke inzet voor de pro blemen van de wijk en de straat. Deze S.P.-wijkklub kreeg de naam «Het rode begijn tje» en heeft haar lokaal in het Schuttershof, Begijne straat 192 te Sint-Niklaas. Als erevoorzitter fungeert oud-minister en volksverte genwoordiger Freddy Wil lockx. Tientallen zijn al lid van de wijkklub. Indien ook u be langstelling hebt, aarzel niet u in verbinding te stel len met Freddy Willockx of met de sekretaris van de klub, Roger Van Haever- maet, Sint-Gillisbaan 24 te Sint-Niklaas, tel.: 03/ 776.68.76. Alle leden toekomstige le den en sympathisanten worden vriendelijk uitge nodigd op de stichtingsver gadering op zaterdag 12 maart 1983 te 19.30 uur in het lokaal. Dan zal het be stuur officieel worden ge ïnstalleerd, de doelstellin gen worden uiteengezet en de eerste aktiviteiten be kend gemaakt. Een korte receptie zal deze bijeen komst besluiten. Een traditie... Lekker eten... Meer dan negentig aanwezigen waren present voor het jaar feest van de PW-gepensio neerden. Het bestuur had niets aan het toeval overgelaten. Onder de genodigden merkten wij de toekomstige voorzitter van het O.C.M.W. Richard Goossgns en zijn vrouw die tevens voorzitter is van de P.V.V. vrouwenbond van Nieuwerkerken, verder nog André Vermassen, toekomstig gemeenteraadslid en Pierre D'Haens. Eenieder liet zich het eten lekker smaken, dat alles onder het goedkeurend oog van de Heer Maurice Cal- lebaut, voorzitter van deze bloeiende gepensioneerden- bond. Dat alles piekfijn verliep was zoals steeds te danken aan de werkkracht van alle be stuursleden van deze dynami sche vereniging, zoals daar zijn: Maria De Neef, Marieken De Clercq, Yvonne De Clercq en de Heer Julien Van den Bossche. Zij zorgden voor een goeie en vlotte bediening, er was genoeg voor iedereen, dus niemand moest met honger naar huis. Ten dans met D.J. Modest... En na het eten kwam de ont spanning. Op de tonen van de discobar met D.J. Modest werd door voorzitter Maurice Callebaut de dans geopend. Veel applaus en Stefanieken zo fier als een gieter... Vervol gens lieten de mensen van de «derde leeftijd» zich zoals steeds niet pramen en weldra danste, walste en sprong het grootste deel onder de aanwe zigen in het rond. Ze dansten allemaal dat het een lieve lust was. Met de vogelkensdans en nadien met Jules Cesar kwam het echt voorgoed op gang. Er was leute en plezier zowel voor de dansers als voor de mensen die het noodgedwongen vanop hun stoel moesten meemaken. Onder het fuiven en het dan sen werden loten aan de man gebracht voor een monster- tombola waarbij iedereen prijs had. Geschenk... En dan, alsof het allemaal niet op kon, kregen alle aanwezi gen een prachtig geschenk aan geboden. Uit de handen van de voorzitter Maurice Calle baut, bijgestaan door zijn be stuursleden, mochten alle aan wezigen en ook de eregenodig- den een doos koekjes ont vangen. Plannen voor de toekomst... Al bij al een geslaagde namid dag met sfeer en gezelligheid. Een hoogdag voor deze men sen van de «derde leeftijd». Een waardig begin voor een hoopvol jaar. Voorzitter Mau rice Callebaut nodigt nu reeds al zijn leden uit op 4 mei 1983 voor een uitstap naar de ko ninklijke serres. Het wordt op nieuw een denderende bedoe ning, aldus de voorzitter. En als «Callekens Maurisken» het zegt, dan zal 't wel waar zijn. Op 6 juni gaat het dan ander maal naar Duitsland «Tönis- steiner» zoals verleden jaar trouwens, wie zich dat nog her innert van toen, zal wel weten dat ook deze uitstap heel wat te bieden heeft. Willy Van Impe Niet minder dan 44 belotters waren op de afspraak voor de eerste ronde van de «Beker Volksvertegenwoordiger Willy Van Renterghem» Het was een waardige start voor dit vijfde kampioenschap. Reeds meer dan 110 mannen- bonders.. De P.V.V. Mannenbond Nieu werkerken gaat het seizoen 1983 in met meer dan 110 aan gesloten leden, dat belooft!!! Meer dan 15 jaar lang reeds kent deze vereniging een lang zame maar zekere vooruit gang. Een en ander is het re sultaat van een goedwerkepd bestuur, waarvan de huidige sekretaris, Pierre Braem met volledige inzet, in samenwer king met Voorzitter Jef Van Der Kussen en de andere be stuursleden, penningmeester Raymond De Schutter, public relations Jozef Beerens, Frans De Troyer en lokaalhouder Rudy Van Wezemael. steeds maar blijft zorgen voor puik ingerichte aktiviteiten. Vierenveertig belotters... Aan de oproep tot deelname aan deze eerste ronde van het vijfde kaartkampioenschap «Volksvertegenwoordiger Wil ly Van Renterghem» werd door 44 mannenbonders ge volg gegeven. Café «Olympia» was tot barstens toe gevuld, men moest werkelijk geluk hebben om nog een zitplaats te vinden tussen de elf kaartta fels. Het werd een sportieve belotwedstrijd naar 3.000 fr. vooruit inleg. Na afloop werden in aanwezigheid van de Heer André Vermassen, toe komstig gemeenteraadslid te Aalst, de prijzen gedeeld. De tien eersten van deze kaart- wedstrijd zijn: 1. Petrus Van Dorp met 3.414 punten, 2. Etienne Callebaut met 3.330 punten, 3. Raymond Van We zemael met 3.276 punten, 4. Frans Van Impe met 3.109 punten, 5. Johny De Wilde met 3.096 punten, 6. Jozef De Neef met 2.955 punten, 7. Paul Schelfhout met 2.847 punten, 8. Lucien Van Londerzeel met 2.795 punten, 9. Gustaaf Sonck met 2.783 punten en 10; Maurits Arijs met 2.767 punten. Via een open brief wil de Kommunistische Partij-afdeling «Dender» alle vooruitstrevende Aalstenaars bereiken. Gewezen wordt vooral op de indrukwekkende werkloos heid, vooral dan bij jongeren en op de genomen en wellicht nog te treffen maatregelen voor inlevering. Het plaatsen van raketten in ons land wordt eveneens op de korrel genomen. De K.P,-afdeling is de mening toegedaan dat naast de weinige zaken die vooruitstrevende mensen scheiden ze alleszins zeer veel gemeen hebben. Boven partij- en andere grenzen heen roept de K.P. hen dan ook op tot een gezamenlijke aktie, bij voorbeeld rond 1 mei of 8 mei. De K.P. wil hierbij als gangmaker optreden voor wat ze noemt de «éénheidsdinamiek». LH Beveren De Beverse Amedee Verbruggenkring organi- zeert op vrijdag 4 maart om 20 uur een belangwekkende debatavond over «Macht en politiek beleid» Aan de gesprekken wordt deel genomen door Vic Anciaux (VU), Guy Verhof- stadt (PVV), Miet Smet (CVP) en Freddy Willockx (SP) Ter gelegenheid van deze akti- viteit werd ook een sneltombo- la georganiseerd. De be stuursleden brachten zeventien prijzen bijeen voor een bedrag van meer dan vijfduizend frank. De tweede ronde voor het kaartkampioenschap is meteen een topper waarop de primus benevens de grootste geldprijs ook nog de traditionele «Paas- trofee» in ontvangst mag nemen. Willy Van Impe )p vrijdag 4 maart organizeren de Wase Jonge Leeuwen .s.m. het Verbond van Vlaamse Oud-Strijders (VOS) en le Belseelse Amedee Verbruggenkring een IJzerbedevaar- avond in het oud-gemeentehuis te Belsele. )m 20 uur vertoont Rom Du- gevuld zijn met belangstellen- .rez zijn film over de 55ste den voor deze WJL-aktiviteit. ijzerbedevaart, die met de ak- Meteen is het de derde aktivi- tuele boodschap «Welvaart in teit van WJL in Belsele in dit eigen handen» een indrukwek- werkjaar, na de geslaagde dia- zeilen! desfietseling naar Diksmuide kend sukses werd. Deze vre- avond over Ierland en het suk- Deze Ijzerbedevaartavond op zaterdag 2 juli en de deelna- desmanifestatie, uniek in de sesvolle milieudebat «Hoe vormt bovendien een mooie me aan de 56ste Ijzerbedevaart wereld, lokte vorig jaar weer groen is Vlaanderen?». WJL- prelude tot het WJL-IJzerbe- op 3 juli. Zondagmorgen werd in een gracht langs de Kouter- straat in Belsele het levenloze lichaam opgemerkt van de 54-jarige stadswerkman Gustaaf De Baere, Wijnveldstraat 137 in Sinaai. Men had de man zaterdagavond rond negen uur nog gezien toen hij van de kantine van voetbalklub Drie Linden in de Kouterstraat naar huis ging. Waar schijnlijk is De Baere gevallen en in de gracht gesukkeld^ waarna hij van de kou is omgekomen. een massa volk. De Frontersi- dealen werden er getoetst aan de harde werkelijkheid: wel vaart in eigen handen en vrede in een vrije wereld. In de film van Rom Duprez kan je weer getuige zijn van dit groots ge beuren. Als gastspreker werd Paul Daels, voorzitter van het IJzer- bedevaartkomitee, uitgeno digd. Hij zal het thema van de komende bedevaart «Vlaamse macht, Vlaams welzijn» be handelen, wat nadien verder in een gespreksronde kan uitge diept worden. Paul Daels is de zoon van prof. dr. Frans Daels, de eerste voorzitter van het IJzerbede- vaartkomitee en tussen de twee wereldoorlogen het «ge weten van Vlaanderen». Nota ris Paul Daels, die van 1963 tot 1981 de Vlaamse Volksbewe ging leidde, volgde twee jaar geleden mr. Seppe Coene op als voorzitter van het IJzerbe- devaartkomitee. De raadszaal van het oud-ge- -;..~entehuis zal op vrijdag 4 maart ongetwijfeld weer goed- Belsele heeft de wind in de devaartweekend, met de 1 De Kamer voor Koophandel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde, in samenwerking met de verzendingsdienst van de NV Philips te Dendermonde, richten een seminarie in dat speciaal'op het vervoer en de vervoer- en exportdokumenten is gericht. De sprekers die voor dit seminarie werden benaderd zijn stuk voor stuk vaklui die jarenlang praktijk achter de rug hebben en die door die jaren heen uit hun ervaringen de nodige besluiten hebben kunnen puren en ook oplossingen voor de ontstane problemen hebben leren ontwikkelen. Het programma van dit seminarie, dat over vier avonden wordt gespreid en wordt gegeven in de schepenzaal van het stadhuis in Dendermonde, telkens van 19.00 tot 22.00 uur, luidt als volgt: op dinsdag 8 maart: zeevracht cn baantransport door de heren D'Hondt en De Putter; op woensdag 9 maart douanedokumenten door inspekteur Van Keirsebilck; op donderdag 10 maart luchttransport en spoorweg door de heren De Smet (Sabena) en Bartholomcus (NMBS) en op vrijdag 11 maart exportreglementering en -dokumenten door inspekteur Van Keirsebilck. De deelname aan dit seminarie is volledig gratis. Iedereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp is dan ook van harte weikóm. De avonden vangen aan om 19.00 uur stipt en tussen 20.00 en 20.40 uur wordt er een kleine pauze gehouden. Rond 22.00 uur wordt de avond telkens afgesloten. Belangstellenden voor dit seminarie kunnen informatie verkrijgen of zich inschrijven op het telefoonnummer 052/21.31.65. Het kan ook schriftelijk op het adres; Kamer voor Koophandel en Nijverheid van het arrondissement Dendermonde, Grote Markt te 9330 Dendermonde. DE EERSTE GROTE GEBEURTENIS VAN UW KIND Een feest van belang dat VAKKUNDIG moet vereeuwigd worden door een vakman MET ERVARING met de laatste nieuwe technieken, zoals (achtergrond projectie) (effekt opnamen) (speciale dekors) (eksklusieve pochetten) (fotovlaggetjes) Een fotostudio met ervaring is FOTO ook nu uw kommunie fotograaf Grootzand, 150 GREMBERGEN 052/21.11.37 Onder dit thema organiseert de Amedee Verbruggenkring uit Temse in samenwerking met de kulturele afdeling van de plaatselijke Volksunie, het Taal-Aktie-Komitee en de Harde Vlaamse Voerkern een manifestatie die plaats heeft op zaterdag 12 maart eerstkomende in zaal «Reinaert», Markt 29 te Temse De aanvang is voorzien omstreeks 20 uur en de toegang is volledig kosteloos. Deze avond is een initiatief van Koen Troubleyn, bestuurslid van de plaatselijke VU- afdeling. Het programma van deze manifestatie ziet er als volgt uit: verwelkoming aan de aanwezigen en de delegatie uit de Voerstreek, korte inleiding door senator mevrouw Nelly Maes, voorstelling van een film over de akties van het Taal-Aktie-Komitee in de Voerstreek, toespraak door de heer Leo Banken, voorzitter van de Harde Vlaamse Voerkern. Indien de tijd het enigzins toelaat wordt nog een tweede film voorgesteld over andere akties van TAK. Daar de Voerstreek de voorbije dagen in het brandpunt van de belangstelling heeft gestaan wordt er op een massale opkomst gerekend. Voor de aanwezige delegatie uit de Voerstreek zal het immers ook een hart onder de riem zijn te kunnen vaststellen dat de Vlaamse gemeenschap achter hen staat. De koehandel die de regering heeft gedaan met dit kleine stukje Vlaanderen tart elke verbeelding en is een kaakslag voor heel Vlaanderen. «Voeren, ook een stukje Vlaanderen»!, een onmisbare ::must» voor eenieder die zich betrokken voelt met het wel en wee van deze prachtige oase van groen en natuurschoon tussen de provincies Limburg (waartoe Voeren behoort) en Luik. De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf van het Waasland stelt vast dat bij de start van het eerste jaar na de gemeenteraadsverkiezingen verschillende Wase gemeentebesturen besloten hebben de opcentiemen op de onroerende voorhef fing te verhogen of zich voornemen dit te doen: Kruibeke: van 1.350 naar (afhankelijk van de in opmaak zijnde begroting); Sint-Gillis-Waas: van 1.276. naar 1.500 17,55%) Lokeren: van 1.629 naar 2.000 22,77%) Beveren: van 1.444 naar 1.800 24,65%) Sint-Niklaas: van 1.650 naar 2.650 60,60%). Na de zeer nefaste invloed van de kadastrale perekwatie op de aktiviteit in de bouwsektor zullen deze verhogingen een bijkomende nadelige invloed uitoefe nen en een mogelijke relance uit de zware bouwkrisis nog moeilijker maken. Voor de doorgaans, op basis van hun premiebeleid als bouwvriendelijk be stempelde gemeenten (Beveren en, vooral, Sint-Niklaas), waar de verhogingsbe slissing nog niet definitief werd genomen, wordt alsnog gehoopt dat de voorgenomen verhogingen, die in Sint-Niklaas het karakter krijgt van een ware bestraffing van het onroerend goed, ofwel geheel worden ingetrokken of minstens gevoelig worden gemilderd. De Syndikale Kamer is voorstander van een gezond en evenwichtig financieel beleid, maar meent dat dit niet mag gebeuren ten laste van hen die hun bezit geïnvesteerd hebben in onroerend goed of overwegen dit te doen. De vereniging looft daarom de inspanning van die gemeenten die hun begroting 1983 hebben ingediend zonder een verhoging van de gemeentelijke opcentiemen: Waasmunster 923, Stekene 1.300, Temse 1.500 en Hamme 1.524. het Vla groi trur De 20Ö de Fra: besi waa ken lijkl plo< De S.P.-gemeenteraadsfraktie van Sint-Niklaas heeft met ontzetting kennis genomen van het voorstel van het schepenkollege aan de gemeenteraad om de opcentiemen op de onroerende voorheffing (de zgn. grondbelasting) met 60% te verhogen (van 1650 tot 2650). Zonder enige argumentering en vooruit lopend op het debat over de begroting 1983, wordt om zuiver politieke redenen, ook aan de eigenaars van bescheiden woningen een belangrijke bijkomende fiskale inspan ning gevraagd, aldus de Sint-Niklase socialisten. De S.P.-fraktie zal alles in het werk stellen om deze forse belastingsverhoging tijdens de gemeenteraad van 25 februari te beletten. We verwijzen in dit verband ook naar een stellingname van de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland. Deze instantie vindt ook dat de opcentiemen niet mogen verhoogd worden. Op zondag 13 maart brengt de volkskunstgroep Lange Wap per op de Handschoenmarkt na iedere eucharistieviering in de katedraal de uitvoering van een zwaarddans. Het is een rekonstruktie van de Middel eeuwse rei-zwaarddans zoals die werd uitgevoerd in de Vlaamse en Brabantse steden van de 15' tot de 17c eeuw. TE KOOP GEVRAAGD: Ik zoek piano in okkasie, gelieve u te wen den: tel. 051/30.78.23. TURN- EN SPORTKLUB DENDERMONDE Dames - heren - kinderen (vanaf peuters) Gym, konditietraining, turnen en bewegings opvoeding - met of zonder muzikale begelei ding Elke dinsdag, woensdag en donderdag en zaterdag Tel. 052/33.66.27 UITSLAG TOMBOLA ten voordele van duiven- maatachapplj Verbroedering Truyensvrlenden Grambergen 1495 3824 6040 8935 2519 1831 2009 5982 3203 1198 "3571 1068 7273 6497 5629 8997 2782 4631 3283 2999 8066 7838 4180 1579 6803 1162 2416 2534 Prijzen af te halen In het lokaal «Duivenlokaal», Grootzand 108, Grambergen tot uiterlijk 27 maart 1983 8/0583-RD VAN V.Z.W. RADIO ORLANDO 06605 11873 08323 16595 01793 15424 06346 06250 13683 04875 16873 11800 05595 01907 03081 17579 03993 09908 04654 12526 12802 02781 16645 02702 15878 06538 01278 03476 17801 12090 04009 06900 02643 03712 06216 17571 11245 15807 01283 06578 01082 00013 08705 15459 13596 02447 06551 13608 16616 01522 Prijzen af te halen vóór 30 april 1983. Eegene 133, Schoonaarde OFFICIËLE HOOFDVERDELER GARAGE Martelarenlaan 15 (SCHELDEBRUG) DENDERMONDE Tel. 052/21.41.72

De Voorpost | 1983 | | pagina 26