Herrie op Freethiel Sporting Lokeren moet thuis de kloof slaan tegen RWDN Georges Heylens stapt het op Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Urbain Braems: en hier zijn wij in fout» Zondag heenronde kwartfinales Beker van België Onze weersverwachting De Voorpost SPORT Beveren-Lierse 2-2 «Laten we dit zo snel mogelijk vergeten,» zuchtte Beve- iens ondervoorzitter Van Royen na de wedstrijd van SK leveren tegen SK Lierse. Het voorval waarover het be- iuurslid van de Waaslandse eersteklasser zo snel moge- ijk het doek wou laten vallen zou de Freethielploeg echter log serieus in moeilijkheden kunnen brengen. Wat was er lan precies op Freethiel gebeurd? Er bleven nog precies dan, twee minuten voor slot. wee minuten te spelen en Helleputte ging in "het straf schopgebied zwaar neer maar niemand kon in de om geving van de Lierse ^pel- maker een schuldige ontwa ren. Toch floot ref Soenens opnieuw voor de zwaarste everen leek met een, zij het loeizaam maar toch ver- iende, overwinning net on- r de Belgische voetbaltop blijven hangen. Martens nd, in het begin van de weede helft, aardig voorbe- Bidend werk van Creve in en doelpunt omgezet en einz Schönberger bracht jee minuten na de gelijk- laker van Beloy geel-blauw p strafschop opnieuw op oorsprong. Die strafschop wam voor iedereen zeer on- lerwacht, maar niemand am dat scheidsrechter Soe- ens echt kwalijk. Maar sanktie. De poppen gingen aan het dansen. Al wachtte iedereen nog wel vooraleer de rumoerige Boskamp de bal, in tweemaal, moeizaam voorbij De Wilde kreeg. Scheidsrechter Soenens werd toen door het geel- blauwe elftal omstuwd, en er werd getrokken en ge duwd. Ook het plaatselijk trainersduo Braems-Pau- wels spurtte naar de man in het zwart maar dan met de bedoeling de meubels te redden. In de allergrootste verwarring werd het voet balduel afgefloten. Onder aanhoudend boegeroep raakte Soenens aan de zij lijn. Daar konden politie en rijkswacht, Beverens be stuur en beide trainers niet beletten dat uit de tribune de scheidsrechter een pro- jektiel tegen het hoofd kreeg. De klubdokter kreeg meteen meer werk want ook Boskamp werd gekwetst van het terrein gedragen. Be treurenswaardige feiten dus op Freethiel waar wel wat viel te zeggen over de lei ding maar waar de suppor ters van de ploeg die voor de wedstrijd nog de beker voor fair-play kreeg volledig ver keerd reageerden. Hugo Aerts 1* Nationale «Hoe is zoiets hier mogelijk? Dat had ik nooit van de Beverensupporters durven denken». Urbain Braems was echt de kluts kwijt na het tumultueus slot van de wedstrijd Beveren-Lierse. De reakties van supporters waren ergens wel te begrijpen. Maar... «Het is helemaal niet goed te keuren. De gevolgen zullen voor de klub hoe dan ook zwaar zijn. Gelukkig maar dat de spelers zelf niet handtastelijk werden. Boskamp is ergens de grote schuldige. Hij provokeer- de spelers en supporters. Ik ben na de feiten naar de scheidsrechter gelopen omdat ik vreesde dat mijn spelers ook nerveus zouden worden. Er werd vanuit de tribunes met iets gegooid. Ik voede het voorbij vliegen en hoorde het tegen het hoofd van Soenens botsen. Gevolg: een open wonde boven het oog. Onze klubdokter heeft onmiddellijk het nodige gedaan. We deden onze plicht. Er kan ons maar weinig voor de voeten worden gelegd. Maar de klub is ook verant woordelijk voor het gedrag van zijn supporters: Ik vrees dat de gevolgen voor de klub niet mals zullen zijn. Na het geval Thirion-Pfaff zit Beveren nu met-het geval Soenens. En hier zijn wij in fout.» (h.a.) Beveren-Lierse 2-2. Het kopbaldoelpunt van Ronny Martens, (dw). Zondag wordt de kompetitie een ogenblik opzij geschoven en gaat alle tandacht naar het bekergebeuren. Laat ons stellen dat de Beker van België in en beslissend stadium is getreden. Wie deze kwartfinales overleeft zit op één stap van de zo begeerde Heizelfinale en mag luidop dromen van een glorierijke re ronde op het Brussels tartan. Vooral dit jaar kan het nog alle kanten uit. nderlecht, Standard, Antwerp werden overboord gegooid. Van de acht reste- ende ploegen mogen we Beveren, Club Brugge en... Lokeren als blikvangers en otentiële kandidaten beschouwen. In bookmakerstermen uitgedrukt: ze staan oog gekwoteerd. Nu het verdikt na heen- en terugwedstrijden valt lijken errassingen uitgesloten. Alhoewel... Winterslag maakt een rot- riode mee in de kompeti- Het voelt de adem van eede nationale in de nek. kan veel goed maken in beker. Daar zou Lokeren luwens niet om treuren. oesten de Limburgers erin igen Beveren uit de beker- ins te wippen dan zijn we van overtuigd dat er Wa- bloemen (van Lokeren n) op het Winterslagse- itariaat zullen terechtko- in. In de veronderstelling lg steeds dat RWDM geen ikken in de wielen steekt. Waregem wordt de laat- i tijd ook al niet meer ge- hen. Het Regenboogsta- on lijkt meer op een kerk- if en de supporters slepen kin over de grond. Het rder doorstoten in de Be- zou heel wat gezichten en opklaren. Als Club ,j ugge zijn bekerstanding a II hooghouden mag het niet laten lor AA Gent. vang van het seizoen al zag degraderen zal zijn stand punt grondig moeten her zien. We aarzelen zelfs geen ogenblik «die van Meulen- beek» als revelatie van deze kompetitie te noemen. De gewezen kampioenen van '75 hebben afgezien van een vedettenkultus en resoluut overgeschakeld naar een jonge brigade geschraagd door enkele toegewijde «ve teranen». Je kan een inter nationale reuzeformatie sa menstellen met spelers die ooit voor de Brusselse klub hebben gespeeld: Nico De Bree, Benny Nielsen, Morten Olsen, Jaak Teugels, Bjerre, Odilon Polleunis, Willy Wellens e.a. Johan Bos kamp. Zij verlieten RWDM voor andere oorden. Enkel Maurice Martens (vanaf 1972!) en Jan Ruiter (vanaf 77) bleven in de rood-zwart- witte rangen en vormen nu nog de ruggegraat van de ploeg. •|U.- ach 1 WDM zal taaie brok orden Wie RWDM bij de Michel de Wolf nu «patron» Johan Boskamp heeft RWDM ongetwijfeld enorme diensten bewezen. Na zijn overgang naar Lierse moes ten de Brusselaars op zoek naar een «patron» om die jeugdige meute, zeker ach teraan, in goede banen te leiden. Michel De Wolf kreeg die rol toevertrouwd. Vooral de organisatie van het verdedigend komparti- ment, was zijn hoofdbekom mernis. De Wolf wou van het bestuur één waarborg: Rudi Cossey moest naast hem opereren omdat de «lange» vooral op hoek- en vrijschoppen van onschat bare waarde is. Het klikte en RWDM bezette een onver hoopt belangrijke plaats op de ranglijst. Boskamp was ineens verleden tijd en De Wolf was aanvaard. Michel, die onder trainer Borremans enigszins wegdeemsterde heeft nu het volle vertrou wen van Jean Dockx en dat is wederzijds. Grote verdienste van Jean Dockx: jeugd aan routine lijmen De voorhanden zijnde jeugd: Thairet, Frankie Van der Eist, Trigaux, Cossey en De Messemaeker hebben vastberaden hun eerste stappen gezet in het voetbal op hoog niveau. Zij werden daarin uitstekend geholpen dodr «ratten» Maurice Mar tens, Johan Vermeersch, Jan Ruiter en Nico Janssen die zich geen betere motivatie konden dromen dan de in breng van dat jong talent. De «oudjes» hebben de handschoen opgeraapt: hun wedijver met de jongeren kan de ploeg maar ten goe de komen. Dat heeft trainer Jean Dockx tenvolle uitge buit om van RWDM een evenwichtig geheel te ma ken. Van de menselijke chaos die Cor Brom naliet is niets meer te merken en dat is een referentie ^oor Jean. Hij is geen grootprater maar weet verduiveld goed hoe je hedendaags een geheel moet lijmen. Daardoor stond hijzelf jarenlang, zeker bij Anderlecht, in de voetbal spots en kent derhalve het sportieve klappen van de zweep. Hij heeft die zweep niet gehanteerd bij RWDM maar de spelers klaar en duidelijk gemaakt wat van hen verwacht werd voor de zure centen die uit de klub- kas vloeien. Sporting zal thuis het verschil moeten halen Je weet onderhand wel dat RWDM op eigen terrein praktisch onklopbaar is. Voor Sporting Lokeren maar één alternatief: zondag in de heenmatch zoveel mogelijk afstand nemen van de Brus selaars. En om kleppers als Ruiter, Martens en De Wolf in verlegenheid te brengen zal er andere «spirit» nodig zijn dan die tegen Seraing bijvoorbeeld. In optie van de terugwedstrijd kan een Brussels doelpunt op Loker- se bodem fatale gevolgen hebben. Wij rekenen op Preben Larsen Nee, we verwachten niet dat de Deen reeds op het hoogste toerental draait. Dat is praktisch onmogelijk. Een paar denderende akties van Larsen kunnen wel de vlam doen overslaan op Re- né Van der Gijp. De Neder lander kan zondag wat doen aan zijn imago en zich weer in de gunst van het publiek schieten. De waarde van zijn rechtse kan toch niet gedevalueerd zijn na dat vuurwerk tegen Standard? Daarop rekenen we juist op Larsen. Preben maakt zijn rentree voor eigen publiek en kan door een paar pro- duktieve flitsen weer het lie verdje van het publiek wor den. In die optiek gezien zal Van der Gijp zeker niet wil len onderdoen. 2" Nationale Antiklimax bij Eendracht Aalst Mits een klinkende pres tatie tegen RWDM krijgt Sporting de supporters weer op de toppen van hun tenen. Het zou alvast een klanten binding zijn voor de belang rijke kompetitiewedstrijd een week later, thuis tegen Waterschei. Woensdagnamiddag ratelde op de telexen van verschillende kranten het bericht dat de trainer van Eendracht Aalst, in casu Georges Heylens, een kon- trakt had ondertekend voor de eerste nationaler Seraing en dit na samenspraak met zijn voorzitter Frans Daeleman. Woensdagavond na de benefiet wedstrijd Johan Dierickx contra Anderlecht werd de pers ontvangen door Georges Heylens en voorzitter Daeleman om van gedachte te wisselen over die onverwachte beslissing van de Eendrachttrainer. ueorges Heylens gaat van het standpunt uit dat hij net zekere voor het onzekere diende te nemen. «Ik weet helemaal niet wat mij over een maand te wachten staat te Aalst. Ik kreeg van Seraing de gelegenheid een kontrakt van twee jaar te onder schrijven maar dan diende ik wel snel een beslissing Ie nemen. Een trainer met ambitie mag de gelegen heid niet laten ontglippen om een team in eerste nationale te gaan trainen. Ik verlaat Aalst met de lood in het hart, ik heb er veel vrienden leren termen. Maar ik onderstreep het nogmaals, mijn toekomst bij Aalst was onzeker.» Een schijnbaar kalme, maar innerlijk emotioneel sterk geladen voorzitter Daeleman, had natuurlijk zijn eigen zienswijze over het heengaan van de Eendrachttrainer. «Ik kan mij niet akkoord verklaren met de handels wijze van Georges Heylens. Hij plaatst ons voor een voldongen feit op een ogenblik dat er geen alternatief is. Nog een geluk dat we zondag a.s. niet moeten aantreden voor de kompetitie. Ik sta nu werkelijk voor een vervelende situatie t.o.v. mijn beheerraad, de spelers van de kern en het supporterspubliek. Ik viel haast uit de lucht toen Heylens mij kwam melden om hem van zijn taak te ontlasten. Ik mag hier wel vermelden dat andere kandidaat-trainers die in de loop van de jongste weken Heylens kwamen natrap pen door mij de laan werden uitgestuurd. Ik heb dit seizoen al enkele klappen moeten inkasseren. Maar deze zet mij werkelijk knock-down. Al bij al wil ik hier nogmaals herhalen dat we in zulke gevallen geen verhaal hebben. Wat is een kontrakt (dat van Heylens liep tot 30 juni a.s.) nu nog feitelijk waard?» dixit Frans Daeleman. Ziedaar de twee standpunten van de beide partijen, al krijgt deze. keer een trainer niet de bons, maar gaat uit eigen wil zijn tenten opslaan in een ander kamp. (abl) De voorste begrenzing van zachte maritieme lucht drong gisteren donderdag van het zuid westen ons land binnen. Tot en met dinsdag blijven we in deze zachtere lucht leven, waarbij de middagtemperaturen eerst tussen 5 en 10° zullen schommelen en vanaf zondag tussen 8 en 13°. Er blijft daarbij overwegend veel bewol king, waaruit af en toe wat regen kan vallen. Tussendoor zijn enkele opklaringen mogelijk. De wind waait overwegend matig uit net zuid westen. Einde dus van de vorstperiode die dan toch ruim vijftien dagen heeft geduurd. Daarbij was het echter zeer zonnig en wellicht behoort februari '83 met 1920 en 1975 tot de drie zonnig ste februarimaanden van deze eeuw. Wel hoopgevend in het vooruitzicht van de eerste lentemaand die volgende dinsdag op de kalender verschijnt. (edm) Beveren-Lierse 2-2. De Liersedoelman mist de bal maar die zal net naast rollen, (dw) Beveren-Lierse 2-2. Albert wordt hier van de sokken gelopen maar ref Soenens zag e geen graten in. (dw) André Beveren-Lierse 2-2. Heinz Schönberger zette de strafschop feilloos om. (dw)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29