1 Eendracht Aalst: het voetballen verleerd? Weer hoop na belangrijke zege Vijfduizend voetbalfans voor Johan Diërickx.... K.A.V.D. in een schietgrage bui Konkelgoedjongens houden niet van patattenveld Heylens: «Alvarez maakte het verschil» K.A.V.D., V.W. Hamme en S.K. Oudegem op zaterdag^ 30 - 25.2.1983 - De Voorpost VOETBAL e bereikt >r een p< konklus: nation! a de plaatselijke ®ge hebben enkele 3e twedstrijd naar ®n 2° Nationale le kreeg nog een unieke Yangara, Glazer, Van Roy. kans op de 80ste minuut Na de rust vielen in: Stal- maar Van Wilderode, intus- laert. Van den Bergh, Kinga- sen ingevallen voor Horvat, bo en Van Wilderode. redde magistraal. Aalst bleef recht en dat heeft het misschien ook wel te dan ken aan de uitstekende or ganisatie van Glazer, die, deze keer niet hard aange pakt, bewees dat hij van het goede Hongaarse voetbal hout is gesneden. Voor An- derlecht was die vriend schappelijke ontmoeting met Aalst een welgekomen training in het vooruitzicht van het Europees bekertref- fen in Valencia. Daar zullen Vercauteren en Co aanval lend echter uit een ander vaatje moeten tappen. Al bij al werd Aalst-Anderlecht een match die heel wat sfeer bracht in het Aalsterse sta dion en werd het voor Johan Diërickx, die twee minuten van het eindsignaal zijn supporters op de middencir- kel mocht groeten ter gele genheid van een applaus- vervanging, wellicht de mooiste belevenis uit zijn lange voetballoopbaan. Ref Fontaine leidde. Eendracht Aalst: Horvat, Van Kemseke, Steyaert, Dië rickx, Desanghere, Corne lls, Vermeulen, De Bolle, RC Anderlecht startte met Vekeman, De Greef, Peruzo- vic, Olsen, De Groote, Fri- man, Coeck. Vercauteren, Lozano. Czemiatinsky en Brylle. Na de kampwisse ling kregen De Vriese, Broos en Hof kens hun kans. Doelpunten 26' Czemiatinsky 0-1 34' Glazer 1-1 (abl) Het werd woensdagavond voor Johan Diërickx een echte feestavond ter gelegenheid van zijn benefietwedstrijd en waarvoor de leider van de kompetitie in eerste nationale, Anderlecht, bereid werd gevonden Eendracht Aalst in het P. Comelisstadion te ontmoe ten. Vóór de wedstrijd werd de gevierde, een voorbeeld van een klubspeler, voor zijn elf jaar trouwe dienst in het eerste elftal van Eendracht, bedolven onder een vracht van geschenken en bloemstukken. De circa 5.000 toeschouwers kregen een aangename partij voetbal te aanschouwen. Anderlecht etaleerde veel beweeglijkheid op het mid denveld maar botste bij de afwerking tijdens de eerste twintig minuten op een uit stekende doelman Horvat. Reeds op de 3de minuut kwam Czemiatynski, knap vrijgespeeld door Brylle, de Aalsterse goalie belagen. Langs de andere zijde van het terrein verscheen Glazer na een doorsteekpas van Van Roy, moederziel alleen vóór Vekeman, maar de An- derlechtportier was net iets sneller op de bal. Czemia kwam nadien nog tweemaal dreigen, plaatste op de 8ste minuut de bal nipt naast de paal en vond drie minuten later die sakkerse Horvat weer op zijn weg. Aalst bleef in de greep zitten van Anderlecht dat op de 26ste minuut zeker niet onver diend aan de leiding kwam. Friman loste een zwaar schot naar de Aalsterse kooi. Horvat weerde voor de zoveelste maal af, maar de terugkaatsende bal viel par does voor de voet van Czer- nia die deze keer in de lege kooi kon plaatsen (0-1). Op de 34ste minuut hing de ba lans echter al in evenwicht. Glazer pikte een slecht afge weerde bal van de Ander- lechtverdediging mee, schudde een Hongaars tech nisch nummertje te voor schijn. maakte zich daarna in één tijd vrij en versloeg Vekeman kansloos in de verste hoek. Vijf minuten la ter kwam Brylle oog in oog met Horvat, maar de Zuid- slaviér kon met een uitzon derlijke reflex het schot we ren. Drie minuten van rust beefde het Aalsterse kamp nog eens maar eens toen Steyaert bijna in het eigen hok kopte. Na de kampwis seling werden langs weers zijden enkele nieuwe krach ten in de arena gebracht. Anderlecht bleef de situatie rustig beheersen, maar bot ste op een goed gesloten Aalsterse defensie. Er wa ren nog wel kansen voor de bezoekers maar Horvat ran selde op de 67ste minuut een vrijschop van Lozano uit zijn kooi, had geluk toen De Greef de deklat trof, maar was weer paraat toen Brylle zich op de 70ste minuut knap vrij had gespeeld en afdrukte. Tijdens de laatste vijf minuten van de wed strijd joeg Anderlecht duide- tr - lijk op de winninggoal. Bryl- rechtgeholpen door Van Roy en door Harelbekeverdediger De Winter die de fout beging, (per) FC Ronse - K.A.V.D. 0-4 Ai E. Aalst-Hurelbrkt 1-3. Kïcper Demaght mag hier de voetbalgodin danken. Hij mud: nu maar kun de passerende nog in de vlucht pakken, (per) E. Aalst - Harelbeke 1-3. rekenen met pech en wordt publiek... (per) Geert van Roy heeft af te zeker niet geholpen door het Na de overwinning op Oudenaarde presenteerde Een dracht Aalat vóór eigen publiek een prestatie die totaal onder de middelmaat bleef. Buiten het eerste en het laatste kwartier was Eendracht omzeggens niet in de wedstrijd. Van fraaie kombinaties was weinig of niets te bespeuren er werd aanvallend sporadisch op de vleugels gespeeld en de bal werd veel te lang «gedragen». Er was geen kohesie te be speuren zodat kan verhaald worden dat Eendracht ak- teerde in drie afzonderlijke kompartimenten. Op de rechtervleugel verloor deze keer Van Kemseke aanhou dend de duels en vermits Stallaert nergens was, kon Harelbeke langs de snelle Alvarez naar hartelust coun tervoetbal produceren dat efficiënt werd afgewerkt. Het was duidelijk dat op het middenveld de pion Lim- pens ontbrak. Hij is momen teel de beste centrale mid denvelder bij E. Aalst. Zijn kwetsuur, die hij opliep tij dens de training, is inge wikkelder dan werd veron dersteld. Er schort iets met het kapsel van de knie en in de loop van de week zal Dr. Martens in Pellenberg ge raadpleegd worden welke ingreep noodzakelijk is. In het slechtste geval zal Aalst zijn beste middenvelder voor ettelijke weken moeten missen. Dat stelt natuurlijk weer nieuwe problemen voor Georges Heylens die iedere week ingevolge het uitvallen van fanionspelers moet sleutelen aan zijn team. Dat schaadt natuur lijk aan de kollektivjteit. Fi guren als Groenendijk, Ser geant, Ferrera en nu Lim- pens vervangt men niet in een handomdraai. In ieder geval heeft Aalst voor de zoveelste maal dit seizoen voor eigen publiek ontgoo cheld en die nederlaag te gen Harelbeke kan op het mentale vlak zwaar aanko men. We moeten zeker niet gaan herhalen wat er schort aan dit Aalsters elftal. Dui delijk is het feit dat bepaal de spelers in eerder moeilij ke omstandigheden niet in staat zijn een vuist te ma ken, eens extra op de tan den te bijten om de harde momenten te overbruggen. Zoals Aalst momenteel speelt komt het zeker niet in aanmerking om nog een plaats af te dwingen voor de eindronde. Daarvoor problemen iets te geworden voor Heylens, ten slotte geen magiër maar een oefenmeester moet reilen en zeilen n het voorradig potentieel dat o.i. te beperkt om 1 gestreefde doel te bereik* Er zullen dus over een p< weken andere konklusi dienen getrokken te word over het wel dan niet opsl len in de eerste ploeg v bepaalde elementen die 1 L voetbal in tweede nation! D niet aankunnen. Zaterdi avond speelt Eendracht e n oefenwedstrijd op Dend houtem. Misschien een legenheid om wat uit P* testen. (afei roe kar 9ve Borsbeke S.K. Lebbeke 1-1 Aalst-Harelbeke 1-3. Nee, Eddy De Bolle is niet aan het pompen De Dendermondse voetballers hebben na hun overwinning zondagavond karnaval gevierd. Maandagochtend om 7 u zette doelman Danny Verstrepen die viering nog altijd verder. Hij voerde toen zijn nummertjes op in het café Regent aan het Stationsplein. Daar danste hij ten aan- schouwe van vele karnavalvierders op de handen de gelagzaal rond. Danny had toen nog geen last van enige vermoeidheid. «Waarvan zou je moe zijn, na zó een klinkende overwinning», zegde hij aan al wie het horen wilde. In ieder geval is KAVD tegen ningen van de paars-blau- de verwachtingen in FC wen leid, herhaaldelijk Ronse een zware nederlaag moetenvaststellen dat in gaan toedienen. Tijdens de dien met volle overgave eerste helft waren niettemin wordt gespeeld dit KAVD ui- beide ploegen aan mekaar tragevaarlijk wordt voor de gewaagd en kon de thuis- tegenstander», aldus oefen- Sloeg zelf sterker dreigen, meester Borré. a de kampwisseling ging Ondertussen is Dendermon- Luc De Lentdecker, ingeval- de mede door het gelijkspel len voor de zieke Patrick van SK Lebbeke op Borsbeke Doelman Poppe. vanop de flank offen- een plaatsje dichter naar de siever spelen en kreeg Frank Schepens vooraan ook duidelijk meer steun. Dat leidde tot een fraaie treffer van diezelfde Sche pens en toen nadien Eddy Bellon een penalty kon om zetten zat Dendermonde op rozen. «Inderdaad, na onze tweede treffer was ik gerust in de zaak. Nadien zakte de thuis ploeg als een kaartenhuisje in mekaar. Het was zielig om zien hoe een elftal dat tijdens de eerste helft de evenknie van ons was ge weest er helemaal niet meer aan te pas kwam. We kre gen skorekansen bij de vleet, en als ik u verklaar dat er zelfs een 0-7 of een 0-8 voor KAVD inzat, vertel ik u geen onwaarheid. Onze ze ge hebben we te danken aan het feit dat mijn pou- lains zich beter konden aan passen aan het hardbevro- ren terrein' en dat er in blok werd gespeeld. Als dat ge beurt krijgt men een opper best Dendermonde te aan schouwen. Ik beschik niet over grote klassespelers die een wedstrijd een gunstige wending kunnen geven. Wel heb ik, sinds ik de trai- nog een overwinning had den kunnen opleveren, was toen Frank Van Den Broeck SK Lebbeke heeft in Borsbeke een punt gewonnen. Daar- op drie minuten van het ein- mee is men aan het Konkelgoed best tevreden. Vooraf wist de t«9en d® staander men dat het niet makkelijk zou gaan om daar een punt mee J°e9- I* w" er ,ot slot nog Hij wordt te graaien. Niet dat Borsbeke zo'n fantastische ploeg is. aan toevoegen dat we Wel omwille van het veld. Dat kan met geen enkel ander enigszins gehandikapt wa- voetbalterrein in de hoogste provinciale voetbalafdelingen r,en m die Z1P w® de worden vergeleken. diensten van Luc Van Hau- wermeiren en Danny Ver- Je kan best de vergelijkenis evolueren. meir moesten ontberen. Bei- doortrekken met een aard- Voor Jean-Pierre Lippens en den waren geel geschorst, appelveld. Bruno Van Bladel die de spil Spijtig was ook de kwetsuur -«Voetbal spelen in de ware van ons middenveld vor- van Gino Van Den Berghe. betekenis van het woord men, was het vrijwel onmo- Hij had een week plaaster- was een onmogelijke opga- gelijk om een degelijke kom- verband achter de rug. Tien ve», vertelt ons klubleider binatie op te zetten. Hoe dan minuten voor het einde van Eric Buytaert. ook. Na ruim tien minuten de wedstrijd werd op hem -«De spelers waren met zijn we toch op voorsprong beroep gedaan. In die korte tegenzin aan de opdracht gekomen. Een doelpunt dat tijdspanne bezeerde hij zich begonnen. Al enkele dagen Frank Van Den Broeck tot andermaal aan de enkel. Ik voordien had ik vernomen stand bracht, na enig aan- hoop dat dit geen verdere Zondag heeft KAVD een vrije speeldag op het program ma. Het neemt die gelegen heid te baat om een oefen match te gaan spelen op Eendracht Zele. Op zaterdagavond 5 maart om 20 u komt Wetteren op bezoek en krijgen de Den- derzonen meteen de gele genheid om te bewijzen dat er voor hen nog wat insteekt Danny Verstre- 'n deze tweede ronde. pen van KAVD (v) ED M- tweede plaats geslopen. Het is een publiek geheim dat die rangschikking nog steeds wordt geviseerd door de Dendermondse oefen- en^Lebbeke*en Rmdng'(jent dat bet hen n»et zinde om op dringen van Chris Ferket. gevolgen heeft voor deze en Boelare deze plaats ook 0011 dergelijk terrein enige Dat betekende een hoopge- voetballer, want nu de kom- tot einddoel hebben gesteld. rePhek te geven. Ik kan dat vende start voor ons. Met petitie stilaan naar haar -trouwens best begrijpen, nog een tiental minuten te ontknoping gaat, kunnen Onze ploeg verenigt nu één- spelen in de eerste helft, is we hem nog best gebrui- maal spelers die het vooral de thuisploeg er dan in ge- ken», aldus Buytaert. van hun technische kennis lukt om op gelijke hoogte te We vermelden aan het slot moeten hebben. Een derge- komen. In de tweede helft van deze bijdrage nog dat lijke spekonceptie ontwikke- hebben wij nochtans de bes- S.K. Lebbeke nu zondag om len was nu éénmaal onmo- te kansen afgedwongen. Op gelijk op Borsbeke. Het veld basis van het aantal doel- lag er bovendien bevroren kansen helt de balans trou- bij. Alleen de bovenlaag wens in ons voordeel over. was door de zon wat ont- Op basis van het spelver- dooid. Dat maakte het voet- toon kun je de puntendeling ballen zeker niet makkelij- als een logische weergave ker. Het was net een kleveri- beschouwen. Eén van die ge kleilaag waarin je moest kansen, die ons in extremis Frank Van den Broeck SK Lebbeke vh IS u. op eigen veld esrs vriendschappelijke wi,v strijd speelt tegen S.K. Li derzeel. ;'n E.D. M pee De Aalsterse oefenmeester Georges Heylens stak na de wedstrijd Aalst-Harelbeke zijn ontgoocheling niet onder stoelen of banken. «Die Alvarez was vandaag zo veel waard als mijn voorhoede samen. Zijn be weeglijkheid, zijn snelheid en het aanvoelen waar in punt moet aangetreden worden, hebben doorlopend mijn rechterflank uit het verband gehaald. Langs de andere kant is het geen sinecure om namen als Groenendijk, Limpens. Ferrera en Sergeant in één handomdraai te vervangen. We speelden vandaag duidelijk in drie kompartimenten zonder een zweem van samenhang. Langs de andere kant moet het van mijn hart dat in mijn team enkele spelers ronddraven die in moeilijke omstandigheden geen vuist kunnen maken. Een pluspunt is het feit dat Jef Cornelis sterk aan het terugkomen is. Als verdediger kwam hij beslist sterker uit de verf dan William Stallaert die hard zal moeten werken om zijn plaats in de kern te kunnen behouden. William was vandaag nergens en ik ben werkelijk totaal ontgoocheld over zijn inzet» aldus de Eendrachtoefenmeester. (abl) Lokerse SV - Haaltert 1-0 De lokalen hebben deze vierpuntenwedstrijd wel gewon nen en zijn nu tot op één punt van Haaltert genaderd. Maar ook Latem schuift mee dank zij een Btunt op Denderhoutem. De kampioenen in spe strooien de laatste weken met gulle hand rond alhoewel 6 december reeds lang voorbij is. Een Hoofdzakelijk om de konkurrentie van de kamavalfeesten uit de weg te gaan, ploegen besloten om hun kompetitiewedstrijd de zaterdag te vervroegen. KAV Dendermonde speelt op zaterdag 5 maart om 20 u #h aan huis tegen Standaard Wetteren. SK Oudegem (in tweede provinciale) krijgt op dag 12 maart om 15 u. Nevele op bezoek. Eveneens op ®tr zaterdag 12 maart, maar dan om 16 u speelt Hamme op eigen veld tegen WS Lauwe. Volgend weekeinde worden in feite alleen de wedstrijden gespeeld. Enkele ploe< die vrije zondag gebruik om een spelen. VW Hamme speelt om 15 u. op Ekeren. Lebbeke ontvangt op datzelfde uur SK derzeel. Eveneens op zondagnamiddag speelt Eendracht vriendschappelijk tegen KAV Dendermonde. Op zelfde uur is Racing Boonwijk bij Lutterzele bezoek. E.D.M. i liet eenvoudig ver der spelen. Sommige refs eigenaardige vaststelling of kunnen ze werkelijk niet begrijpen dan niet dat ze meer? moeilijkheden krijgen met de spelers. Aan de 60* min. Keren we terug naar de in de rug geduwd maar kreeg SV toch loon naar wer- Scherpeputstraat. Zoals ver- scheidsrechter De Ruyck ken. Na vrijschop van André wacht kon van mooi voetbal deed of zijn neus bloedde. Maes kon Van Tongerloo weinig sprake zijn. Daar- Na de rust bleef Lokerse het mooi binnenkoppen: 1-0. De voor stond teveel op het initiatief voeren en drong de lokalen wilden hun trouwe spel. Bezoeker Van Praet bezoekers op eigen helft. Na supporters meer doelpunten vuurde het eerste noemens- een mooie kruispass van aanbieden maar bij de po- waardig schot af naar Mare André Maes kon Oswald gingen van Michielsen en In di' keihard degradatiede- kar valt Van den Bogaert maar deze Lambrecht kalm binnentik- Van Rompaey was duivelse bat zal SV nog met alles Lokerse bv: Van den was attent. Ook bij pogin- ken maar de scheidsrechter pech gemoeid. De vreugde moeten rekening houden nna "n gen van Henderickx en Ver- had hier buitenspel gezien, om de overwinning was °°'t mel de meest onver- sijp. Aan de 15* minuut werd Konden we daar misschien groot maar werd toch enigs- wachte uitslagen. De reste- het menens bij SV Permen- nQg inkomen dan was de zins getemperd toen de uit- *®Ud® thuismatchen tegen tier ging op de solotoer en strafschopfout op Van Rom- slag Denderhoutem-Latem "C Gent, Lovendegem en verscheen voor doelman paey te flagrant om nog bekend werd. Vragende Brakel dienen dan ook ge- Van Bever. Toen hij fataal door de vingers te zien. Ref blikken en ongeloof konden wonnen en dan hopen dat er wou afdrukken werd hij fors De Ruyck dacht daar anders daar niets aan veranderen. °P verplaatsing wat van de gaert. Van Rumst, brecht. Meerschaut. Bocxlaer, Polfliet, Van 1 ®e gerloo, Maes, Permenl21 Van Rompaey, en Mich ®*P sen. ee °PF Eendracht Aalst-RC Anderlecht 1-1

De Voorpost | 1983 | | pagina 30