n RiE Antome Moed en inzet onvoldoende aan de leiding VW Hamme zes op zes en zondag oefenen op Ekeren Gasten pas in extremis langszij sentm NUVt;^HfelOSTl?AAt t. Hamme-teklo 2-1. Luc Schuddinck kwam geregeld dreigen voor het doel der bezoekers., (wvc) 'MflOSTWCT VOETBAL Bevordering - Hamme-Eeklo 2-1. Bruno Marin was geregeld in de betrokken, (wvc) 3' Provinciale Stekene - Berlare: 6-0 32 - 25.2.1983 - De Voorpost Zele - Oostende 1-2. Zeienaar Bordui in duel met een Oostendse verdediger (wvc) Een iel gehavende thuisploeg heeft haar vijide thuisneder laag niet kunnen ontlopen. De inzet was doorgaans iets te geforceerd om de sterk gegroepeerde bezoekers te veront rusten. Ondanks de afwezigheid van de gekwetsten heeft Eendrachts noodploeg zich verdienstelijk aangesteld en het spelbeeld indachtig was een puntendeling geen onlo gisch resultaat geweest. Het noodlot heeft opnieuw meedogenloos toegeslagen in het Zeelse spelerspoten- tieel. Na de kwetsuren van kapitein Jaak Goossens en Jantje Pieters heeft voorstop per Filip Plaetinck een beentje gebroken in de voet. Vier weken gips eer Filip opnieuw aan het voetballen mag denken. Voor de reeds uitgedunde spelerskern een nieuwe opdoffer vermits reeds eerder in het seizoen Luk Collewaert, Dirk de Fer- rerre en Benny Pintens voor de rest van de kompetitie lieten verstek gaan.. Trainer Van Lerberghe was meteen verplicht diep in het reser vemateriaal te putten om zijn kern van vijftien te ver volledigen. Zo kwam Mare De Brabander op de voor- stopperplaats postvatten en kreeg Francois Michiels de spelverdelerstaak op zich gesteund door Mare Coore- man en Piet Abbeel. De be zoekers schoten snel uit de startblokken en kenden rond de 20ste minuut sukses toen Belligh maar in te trappen had. Toen de gasten in de tweede herneming schijn baar op hun lauweren gin gen rusten zorgde een rake counter van Tavernier voor een 0-2 voorsprong. Alles leek verloren maar een niet afgevende thuisploeg bleef op de Oostendse defensie beuken tot Theo Bordui voor nieuwe hoop zorgde. Hij schoot een vrijschop naast het muurtje en doelman Sijs in de linkerbenedenhoek. Met de moed der wanhoop streden de gastheren in het laatste kwartier nog met wisselende kansen. Eerst was er een knappe redding nodig van Danny Van Puy- velde om Tavernier van een nieuwe treffer te houden. Antwoord kwam er via een weinig geïnspireerde Blom- me. Zijn enige aktie was er een die kon tellen maar doelman Sijs klopte de knal van de Gentenaar met brio uit het doelvlak. Vijf minu ten voor tijd was Van Puy- velde opnieuw attent toen hij met een save de op het randje van buitenspel door- gespurtte Maene gepast af stopte. De nederlaag was onafwendbaar gebleken tot zichtbare wanhoop van Her- vé Van Lerberghe. «Tegen een overmacht van pech kan je niet optomen. De spelers hebben zich terdege inge spannen. iemand een ver wijt toesturen zou een grove onrechtvaardigheid zijn. Al les is na het tweede doel punt te krampachtig moeten gaan, er zat te weinig lei ding in ons spelpatroon. Wat wil je wanneer de rug- gegraat van de ploeg langs de lijn staat». De eerstvol gende wedstrijd kan van be slissende aard zijn voor het verdere verloop in de degra datiestrijd. Eendracht Zele moet immers naar Jong Le de. Het kan nog enkel hopen dat Pieters en Goossens in die mate hersteld zijn dat hun optreden kan bijdragen tot het noodzakelijk keer punt in dit voor Zele althans dramatisch kampioen schap. Joost Arens Aanvankelijk kwam de beter van stapel en zorgde ploeg van trainer Ruymbeke voor een vrij goeie uitgangs- niet zo sterk voor de dag in positie met twee doelpunten deze uitwedstrijd. De thuis- van Verheuen in de 20ste en formatie liep daarentegen 47ste minuut. Bij die achter stand ontwaakten de Een- drachtspelers en hadden ook de meeval dat Maes al vlug een penalty meekreeg, welke door De Wolf ook werd omgezet. De daarop volgende aanval werd even eens door Vercauteren afge rond, waardoor beide elftal len weer op gelijke hoogte kwamen. Schellebelle drong dan nog even aan en had in de 81ste minuut voor de derde keer sukses via De Moor. Deze bijna uitzichtlo ze situatie werd in de aller laatste speelminuut nog rechtgetrokken door laatste man Jef Cant die vanop rui me afstand inknalde. Door dit duur bevochten puntje blijft de Kasteelploeg alle kansen op redding behou den en krijgt het vooral op het morele front een degelijk opkikkertje. Op Maurice De Schrijver, internationaal zonder dikke nek, kan er steeds beroep gedaan I worden om present te zijn in de laagste regionen van het voetbal. Zo gaf hij te Vlier zele de I aftrap, (per) Het was reeds enkele weken duidelijk dat de mannen van speler-trainer Freddy Van Goethem hun inzinking van rond de jaarwisseling definitief voorbij waren en dat ze een fameuze inspan ning zouden doen om de zo begeerde titel nog binnen te rijven. Daarin zijn ze nu na een duidelijke thuiszege te gen Berlare slechts deels geslaagd omdat enerzijds de te kloppen ploeg uit Baasrode werd bijgehaald maar anderzijds Heikant bij zonder sterk komt opzetten waardoor nu een sterk lei derstrio is ontstaan. In de match van zondag die per slot van rekening werd gespeeld tegen de ploeg die in voorgaande wedstrijd Baasrode had geklopt, gin gen de Stekenaars met open vizier vön start en dat lever de reeds een strafschop op bij de allereerste aanval. De aalvlugge De Ruyte werd dan immers meedogenloos neergelegd wat aan Mark Vereecken ook de kans gaf om de skore aan te boren. De wedstrijd werd door dit vroeg doelpunt eigenlijk wat ontkracht omdat de be zoekers geen middel meer vonden om de Sportief-for- matie tegemoet te treden en de lokalen zelf even de kat uit de boom keken. Daar kwam aan het einde van de eerste periode wel veran dering in omdat eerst Van Duyse en dan Van Stappe^, onnauwkeurigheden in Berlare-verdediging kundi bestraften. Met een rus IIn stand van 3-0 konden d gasten niet veel meer ui y richten en was het nog enl hun verdienste dat ze thuisspelers fair bleven It gemoet treden. Over d e| tweede helft lijkt het oc im] alleen nog interessant a m de doelpunten weer te^gi ven en dat waren ér ncx a. maals drie, namelijk in d nc 48ste en 86ste minuut vi ac Patrick De Ruyte en in d g 80ste minuut via Mark Va m Stappen. Met deze monste skore, weliswaar behaal ]e, na een ontgoochelend nr wedstrijd rukken de Steki naars weer op naar de le g€ ding van de reeks en moge ee ze zeker met optimisme lcj, verdere afwikkeling van d ze kompetitie tegemoet ziet or Dit omdat verplaatsing! 1 naar Haasdonk - Bazel e Grembergen niet onoverki e melijk zijn en thuiswedstii r den tegen Herdersem, Moe 0 sel en S.K. Aalst eveneefl doenbaar overkomen, ve 9C geleken met het programs; dat zowel Baasrode als He kant nog af te leggen hei f ben. Maar zoals al zo vaa gezegd, voetbal is en blij onvoorspelbaar en di9 houdt het juist zo boeiend. m™ V Hamme-Eeklo 2-1. Frankie Vanhaecke scoort het eerste doelpunt, (wvc) zondag daarop reist het naar Gullegem. De wed strijd tegen Lauwe, die nor maal voorzien was voor zon dag 13 maart, wordt omwille van het plaatselijk karnaval naar de zaterdagnamiddag vervroegd. De match begint dan pas om 16 u. E.D.M. EENDRACHT ZELE - V.K. OOSTENDE: 1-2 Zele-Oostende 1-2. Doelman Seys bokst het leder weg UttHltfklllAF tVIOO boven het hoofd van Blomme (Zele) (wvc) r W ■■■WW Schellebelle - Bazel: 3-3 Hamme - Eeklo 2-1 De problemen zijn nu wel definitief achter de rug bij VW Hamme. Op sportief vlak gaat het de Hammenaars voor de wind na de jongste zes op zes. Vorige zondag werd ook een eerste keer gebruik gemaakt van de nieuwe kleedkamers. Die zijn nu nog wel niet volledig afgewerkt, maar naderen toch stilaan hun voltooiing. Ook dat is positief. Sedert het begin van de kompetitie moest men gebruik maken van de sanitaire installaties der lokale tqnnisklub. Dat zorgde wel erf en toe eens voor moeilijkheden en kom- munikatiestoomissen. Aan dat probleem is nu een ein de gesteld, ook voor de sup porters die bijna een vol sei zoen van hun zitplaats ver stoken bleven is er nu geen probleem meer. Vanop de nieuwe tribune heeft men een ideale kijk op het veld. Zoals gezegd puurde VW Hamme uit de jongste drie wedstrijden een maximum aan punten. Tegen FC Eeklo won het verdiend, vooral omwille van een betere Hamme-Eeklo 2-1. Paul Vermeir van Hamme in aktie. (wvc) tweede helft. De Wuitens hebben ons tijdens de eerste vijfenveertig minuten niet zozeer kunnen bekoren. Was het nu omwille van het vlot te bewegingsvoetbal van de bezoekers? Feit is dat men bij Hamme in de middenli nie zo nu en dan een stapje tekort kwam. Hamme is wel na een kwartier op voor sprong gekomen. Dat was nadat Dirk Verbustel bezoe ker De Moor het leder had ontfutseld. Frankie Van haecke werd onmiddellijk bij het gebeuren betrokken. Hij rende door tot in het doelgebied, waar hij afdruk te, maar op het lichaam van de bezoekende keeper be sloot. Hij kreeg echter de bal opnieuw in bezit en deze keer was het raak. Aan de gelijkmaker die wat later tot stand kwam, had ons in ziens doelman Jo De Wilde toch enige schuld. Hij be vond zich midden in zijn doel, toen Swimbergen een hoekschop voor doel bracht. De Hamse keeper moet zich op dat ogenblik misrekend hebben. Hij liep onder de bal door die net naast de paal in doel verdween. Offensiever In de tweede helft is VW Hamme zichzelf geworden. Het haalde toen heel wat offensiever uit en dreigde bovendien om de haverklap. Voornamelijk Peter Baert liet zich toen in gunstige zin opmerken. Hij was de eerste keer als titularis gestart. Voor deze negentienjarige voetballer werd het een meevaller over de gehele lijn. Technisch demonstreer de hij zijn kunde. Bovendien drong hij geregeld door tot in het bezoekende doelge bied. Daar genoot hij de steun van Luc Schuddinck. Die was andermaal ongrijp baar voor de bezoekers. Met hun beiden bezorgden ze de Hamme-Eeklo 2-1. Frankie Luc Schuddinck omhelst zijn bezoekende verdedigers heel wat hoofdbrekens. Luc Schuddinck werd tenslotte auteur van het tweede doel punt, waarin ook Paul Ver meir en Frankie Vanhaecke hun aandeel hadden. Laatstgenoemde kreeg nog twee ideale gelegenheden om de cijfers verder op te drijven. Eerst toen hij nage noeg alleen voor de open doelmond verscheen. Later toen hij een penalty tegen de staak trapte. Tevreden heid was er na afloop in het lokale kamp. Willy Meersman hierover: «Kollektief deden we het vooral in de tweede helft zeer behoorlijk. Voor de rust hebben we ons wel laten verrassen door de bezoe kers. Tijdens het tweede ge deelte hebben we de match volledig beheerst. Het had Vanhaecke heeft gescoord, college, (wvc) met wat geluk zelfs 4-1 of meer kunnen worden. Uit eindelijk is het bij een nipte maar naar mijn gevoelen oververdiende zege ge bleven.» Te vermelden valt nog dat Eddy De Malsche niet voor kwam in de opstelling. Hij was een paar dagen voor dien betrokken geweest in een auto-ongeval. Daar hield hij een wonde aan het hoofd aan over. Die was nu dichtgenaaid, maar de dok ter in kwestie had De Mal sche toch speelverbod opge legd. Zaterdagnamiddagvoetbal Niettegenstaande er volgen de zondag geen kompetitie voetbal op het programma staat, speelt VW Hamme om 15 u toch een vriendschap pelijke wedstrijd op het veld van Germinal Ekeren. De

De Voorpost | 1983 | | pagina 32