Ipgf i Degradatiekandidaten in hun dagje Heikont mede aan de leiding Titeldebat is nek aan-nek-race Thuisploeg raakt niet op gang Wif^KLaS i'ö v>' Baasrode moet leidersplaats delen Dubbeltje op zijn kant VOETBAL 34 - 25.2.1983 - De Voorpost Zowel de titel- als degradatiestrijd blijft in deze reeks adembenemend. Na 24 wedstrijden blijven Nieuwer- kerken, Kerksken en Bambrugge ernstige kandidaten op de titel. Zelfs Deftinge is nog niet volledig afge schreven. Onderaan blijven Moerbeke, Burst, Terjo den en Meerbeke het onder mekaar uitvechten wie er naar vierde verhuist. Wij beginnen met de degradatiekandidaten. Burst op bezoek bij buur Heldergem die momenteel niets te winnen noch te verliezen heeft, kreeg toch de handen vol. Olympic kwam op voorsprong in de eerste helft en toen het ook nog 0-2 werd, zaten de gasten op rozen. Pas in de allerlaatste minuut kon Heldergem het eerreddend doelpunt scoren. Met deze 1-2 over winning komen de jongens van trainer De Meerleer op 15 punt erf. De kans is groot dat het er 19 worden als ze de uitgestelde matchen tegen Moerbeke en Meer beke op eigen terrein winnen. Hekkensluiter Moerbe ke moest het thuis opnemen tegen Voorde. De bezoe kers kwamen op voorsprong langs Willockx maar na de rust kon Bruyneel voor de thuisploeg het even wicht herstellen. Op de 80® min. maakte Deurbroeck er 2-1 van en de verdiende zege was binnen. Moerbe ke, rode lantaarn met 15 punten, ziet de toekomst niet rooskleurig in, al is er nog een waterkansje indien de inhaalwedstrijd tegen Burst wordt gewonnen. Terjo den heeft alweer een zeer slechte zaak gedaan. De mannen van Paul De Deyn kwamen met lege handen terug uit Oudenhove, waar zij op 3-0 werden vergast. Met 17 punten en één inhaalwedstrijd is Terjoden een ernstig kandidaat voor vierde. De vierde kandidaat daler Meerbeke kreeg thuis bezoek van een niet te onderschatten Okegem. Het werd 0-0 na een wed strijd vol gemiste kansen. Meerbeke telt nu 18 punten, wat bijlange niet voldoende is om zeker te zijn. Wel worden de kansen beter als dé inhaalwedstrijd op 3e Provinciale Burst wordt gewonnen, en match waarnaar met span ning wordt uitgekeken. De titelkandidaten kregen een lastig programma voorgeschoteld. Zo moest leider Nieuwerkerken de moeilijke verplaatsing doen naar Etikhove. De Een- drachters botsten er op een onberispelijke thuisverde- diging die erin slaagde de aartsgevaarlijke Een- drachtspitsen het scoren te beletten. Ondanks het verlies van een punt, deden de leiders toch een goede zaak. Konkurrent Kerksken moest immers de volle buit op Ede laten, dat stilaan de faam van een «giant- killer» krijgt. Net als vorige week op Nieuwerkerken, waar het verdiend won met 2-3, was het losken Hunninck die voor de zege van de Ede-boys zorgde. Toen Droogne er ook nog 2-0 van maakte, mochten de gasten er een kruis overmaken. Kerksken moet nu op Heldergem de uitgestelde wedstrijd kunnen winnen om aan 32 punten te komen, het aantal van Nieuwer kerken. De twee andere kandidaten Bambrugge en Deftinge moesten het onder mekaar uitmaken. De thuisploeg kwam op voorsprong via een straf schop, omgezet door Verbrakel. Zeven minuten later kwamen de gasten ook al via strafschop op gelijke hoogte. In de slotminuten kon Van Den Bossche het winnend doelpunt aantekenen. Met 28 punten en een inhaalwedstrijd is de kans groot dat de mannen van Johnny Vagenende op 30 punten komen en zo wordt de kloof met leider Nieuwerkerken zeer klein. Deftin ge met 27 punten heeft ook nog een inhaalwedstrijd en kan dus op 29 komen. Herzele en Eist die niets meer te winnen of te verliezen hebben, deelden broederlijk de punten: 1-1. Het kan dus moeilijk spannender. (gm) m& W Excelsior - S.K. Aalst 1-2 En dat juist tegen een oppo nent die blijkbaar aan een overtuigend kompetitieslot werkt. De Heistraatploeg kon overigens wel het eks- kuus inroepen dat ze de jongste weken geen kompe titie meer in de benen had door drie uitgestelde wed strijden op rij. De Aalstenaars gingen er van bij het begin sterk tegenaan en waren voortdu rend de beteren. Doelpunten vielen er pas in de tweede helft, Leroy zorgde voor een opportunistisch goaltje net na de hervatting en deze achterstand werd aan het uur weggewerkt door een doelpunt van Bombeke. In het laatste halfuur ging de formatie van trainer Bres- hoogste onderscheidingen, sinck echter konditioneel Ze hebben dan wel nog twee door de knieén en was het tot drie matchen te goed op alleen maar verwonderlijk de meeste reeksgenoten dat er maar één goaltje maar hebben ook het nadeel meer werd geskoord door dat er een bijzonder lange diezelfde Leroy. Deze thuis- periode van inaktiviteit nederlaag maakt duidelijk moet weggewerkt worden, dat de groen-zwarten zo goed als zeker uitgescha- Manil keld zijn voor de strijd om de %Saen wSsKisS Prins Claus gaf de aftrap bij de wedstrijd Baasrode-. Baasrode-Herdersem 0-0. Van Keer tracht de Herdersem- Herdersem (vh) se defensie te verschalken, (vh) Baasrode - Herdersem: 0-0 Grembergen - Heikant Zele 0-1 Heikant Zele heeft in Grem bergen een uitstekende zaak gedaan. Het won wel iswaar met de kleinste cij fers, maar blijft dankzij die zege verder meedraaien aan de top van de algemene rangschikking, of die over winning al dan niet ver diend was. Daarover zijn de meningen zowat uiteenlo pend. In Zele geeft men toe dat Grembergen best een punt had verdiend. Maar toch vindt men de eigen overwinning niet geheel on verdiend. Voorzitter Herman Burghgrave van SK Grem bergen meent dat de match aan de rust al kon gespeeld geweest zijn. «We hebben in de eerste helft enkele kansen gekre gen. Bovendien werd een a^e^urdVanWaarom?er^Dat SK Grembergen-Heikant 0-1. De mannen van Zele komen door deze zege mee aan <j mag joost wete. Ik vond dat ^e^'n8- (wvc) er aan dat doelpunt niets abnormaals was. Blijkbaar had de spelleider er een an dere mening over. Kort daarna werd er door een bezoekende speler een over treding begaan binnen de zone van de waarheid. Waar iedereen zich aan een strafschop had verwacht, liet de scheidsrechter dood gewoon verder spelen. Tien minuten voor de rust werden we dan een counter van de bezoekers op achterstand geplaatst. Van Doorselaer werd auteur van dat doel punt. Metéén stonden de be zoekers aan de rust op voor sprong. Het had ook best omgekeerd kunnen zijn. Dat had volgens mij een meer logische weergave geweest. In de tweede helft werden er niet zoveel kansen meer af gedwongen. Heikant verde- he" SK Grembergen - Heikan, 0-1. (mc) biezonder moeilijk om een opening te vinden in die ver sterkte vesting. Valure Van Den Neste noop te de Zeelse portier welis waar nog tot een tussen komst. In de allerlaatste mi nuut, toen de meesten bij ons de nederlaag al als een zekerheid hadden aan vaard. kreeg bezoeker Van Doorselaer nog de gelegen heid om de cijfers te verdub belen. Dat zou zeker on rechtvaardig geweest zijn, maar in voetbal is nu een maal alles mogelijk. In ie der geval verliezen we door deze nederlaag uitzicht op de tweede plaats. De reste rende wedstrijden kunnen we nu beschouwen als een formaliteit. In ons achter hoofd gaat de aandacht al uit naar volgend seizoen.» E.D.M. SK Grembergen-Heikant 0-1. Chris Dierickx in duel met verschillende tegenstrevei (wvc) FC Baasrode is blijkbaar een beetje de pedalen kwijt. Het kwam op eigen veld te gen Herdersem niet eens tot skoren. Globaal genomen kregen de bezoekers trou wens de betere kansen. «Het leek globaal genomen op een partijtje straatvoet bal», zegt sekretaris Moens. «De heb de indruk dat we leeggespeeld zijn. Het weekje rust dat ons thans te wachten staat, zal allicht een gunstige weerslag heb ben. Over de wedstrijd zelf hoef ik verder geen kom- mentaar te geven. Die was negatief over de gehele lijn.» Voor Herdersem had het al- lomaal niet zoveel meer te betekenen. Deze ploeg be vindt zich momenteel in een positie waarin ze het niet meer tot een titel kan bren gen of waarbij er ook geen degradatiegevaar meer om de hoek komt kijken. Baas rode daarentegen had lange tijd titelambities. Allicht nu nog. Het verschil is echter dat het geruime tijd zelf de reeks mocht aanvoeren. Thans moet het die plaats delen met Zele Heikant en Stekene. «Onze hoop is gevestigd op het feit dat ons resterend programma minder dan dat van de twee andere ploegen. Op papier hebben we het gemakkelijk tegen Bazel. Sombeke, Meldert en Kallo. Moeilijker krijgen we het allicht met SK Aalst en uiteraard met Zele Heikant. De spelers hebben hun lot in eigen handen. Ze moeten beseffen dat ieder verlies- punt hen thans de titel, die ze zo begeren, kan kosten. Alleen winnen telt in de hui dige kontekst. Anders is het behalen van de titel weer voor minstens een jaar uit gesteld». aldus sekretaris Moens. (edm) oei !ac Overeenkomst in de Boonwijk Enkele weken geleden was in de schoot van Racing Boonwijk herrie ontstaan over het ontslag van de vroegere speler-trainer. Verschillende spelers waren hierdoor in staking gegaan en zo moest de Boonwijk naar Aalst gaan spelen met een halve ploeg juniores. Tijdens de bestuursvergadering van dinsdag werd een akkoord bereikt met de rebellerende spelers. De klub legt hen wel vier weken schorsing op, maar nadien zullen ze bij de reserven gaan spelen. Tegen het nieuwe seizoen werd hen een mooie transfer beloofd. lÊÊÊÊKM. Baasrode-Herdersem 0-0. De Bezoekende doelman Janssens kan gepast ingrijpen vh Haasdonk - Sombeke: 3-2 De rood-gelen zijn er zon dagmiddag in geslaagd om een belangrijke wedstrijd in het kader van de degradatie te winnen en dat verliep zo nauwtjes als de uiteindelij ke skore doet vermoeden. Vooral in de eerste helft werd het team van trainer Piessens sterk verontrust door een overtuigend kom- binerende gastploeg, welke makkelijk het middenveld inpalmde maar in de afwer king faalde. Vroeg in de tweede helft waren het nochtans de White Stars (uit Sombeke) die op voorsprong raakten door toedoen van een afstandsschot vanwege Peleman. Deze treffer impli ceerde dat Sombeke in zijn vesting terugkroop en zo doende aan de Haasdonke naars de gelegenheid liet om de wedstrijd in handen te nemen. In de 53ste minuut viel al meteen de gelijkma ker via een naarstig wer kende Guy Rooms en nog geen tien minuten later kan telde de wedstrijd volledig wanneer ouderdomsdeken Klebert Maes vernietigend uithaalde. Nog waren de Sterjongens niet uitgeblust want in de daaropvolgende aanval zette Benny Daemen een soloaktie op en bracht een lichtelijk overdreven 3- 1-stand op het bord. Bij het ingaan van het laat ste kwartier won de wed strijd plots weer aan spankracht wanneer een strafschop door Vercauteren werd omgezet na haakfout van een thuisspeler. Red Star kwam echter niet meer in netelige papieren omdat de Sombeekse formatie in de slotminuten geen stootkracht meer had en de lokale verdedigers geen ri sico's meer namen. Deze twee punten beteke nen overigens wel dat de Haasdonkenaars weer wat inwinnen op hun direkte voorgangers in de stand en dat ze hoop mogen hebben op een verlengd verblijf in derde provinciale. Manil 3® provinciale D Heikant, Stekene en Baasrode geven mekaar niets toe. Na 24 wedstrijden tellen ze alledrie 34 punten, zodat in deze reeks nog alles mogelijk is. Heikant moest naar vierde geklasseerde Grembergen. Deze topper groeide uit tot een spannende strijd. Van Doorselaere lukt in de 35 minuut de enige treffer en bezegelde het ongelukkig lot van Grembergen. Stekene won thuis met 6-0 tegen Berlare en onderschreef hiermee duidelijk zijn titel ambities. Baasrode kon het thuis niet waarmaken tegen Herdersem en moest een 0-0 toestaan. De degradatie is zo goed als zeker voor TK Meldert. De derby met buur Moorsel werd met het kleinste verschil verloren en met slechts 11 punten uit 24 wedstrijden is het vonnis geveld. De strijd tussen de andere kandidaat-dalers verliep zeer spannend. Haasdonk-Sombeke zag enkele doelpunten in de tweede helft. Op de 47® min. bracht Peelman de gasten op 0-1. Vijf minuten later kon Rooms de stand in evenwicht brengen. Maes lukte erin de stand op 2-1 te brengen, terwijl Zaman er 3-1 van maakte. Vercauteren kon milderen op strafschop. Het werd dus 3-2 voor de gastheren die nu 16 punten op hun aktief hebben. Sombeke heeft er 14. Wie van beiden TK Meldert naar vierde vergezelt, blijft een vraagte ken. SK Aalst kent een ware bloeiperiode. Het won deze keer met 1-2 op Excelsior. SK kwam op voor sprong op de 47* min. met een doelpunt van Leroy. Bombeke bracht na een uur de stand in evenwicht maar Leroy legde op de 75* min. de eindcijfers vast. De andere wedstrijden eindigden onbeslist. Zo kre gen we 3-3 voor Schellebelle-Bazel en 0-0 voor Boon- wijk-Kallo. Het blijft dus een spannende strijd om de titel. (gm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 34