1 it* Tier doelpunten mn snelle Ann Eeckhout! KAMILLE-BLOEME-KES Temmerman en De Bleeckere bonden gehandikapte thuisploeg overeind provinciale c Topper zonder doelpunten Red Star Opdorp verder in gunstige zin Even nakaarten met. Stany Buyle haalt in Wenen derde Europese juniorstitel 47/2 Zes<{oOD&\ »s£w. SxeHK 'X O, us, W6***- VOETBAL De Voorpost - 25 2.1983 - 35 (Lutterzele - Baardegem 2-1 [Lutterzele heeft tegen FC laardegem niet zoveel over- «chot gehad. Het laatste [fluitsignaal klonk trouwens jvoor de thuisploeg als een [opluchting. Al enige tijd de gelijkmaker in de [lucht. |«We waren sterk gehandi capt». zegt klubleider Paul jRoels. IVijf titularissen ontbraken verschillende redenen: [üvera, Eddy Leus, Raes, lenny Van Den Steen en Ed- [dy Van Puyvelde. Dat ver- wakte overduidelijk onze bloeg. Gelukkig hadden we bet geen te sterke tegen- ever te maken. Na een wartier bracht Choe De feleeckere ons nochtans op orsprong. Net voor de rust orde Rudy Moyens met Jhet hoofd een tweede doel punt. Daarmee trokken we migszins gerustgesteld de nuze in. ;jNa de hervatting zijn we wat orzichtiger gaan spelen, t bleek dat enkele spelers i die periode al hun beste René Verhavert (FC Lutter zele) (v) pijlen hadden verschoten. Choe De Bleeckere en ook Dré Temmerman deden in die tweede helft al het nodi ge om de ploeg zolang mo gelijk overeind te houden. Ook doelman Dirk Van Dam me speelde zich een paar keer in de kijker. Met nog tien minuten te spelen kon den de bezoekers tegensco- ren. Van dan af werd het biezonder moeilijk voor ons. Baardegem hat uitzicht op de gelijkmaker om dat doel te bereiken stelde het alles in het werk. Toen het einde van de match werd gefloten was het voor ons een hele opluchting. In moeilijke om standigheden zijn we toch twee punten rijker gewor den. Daarmee zijn we uiter aard dik tevreden. Vijf titu larissen vervangen en dan nog aan de winnende hand blijven. Je zou al voor veel minder tevreden zijn» aldus Roels. In ieder geval blijft Lutterze le vooraan meedraaien in de algemene rangschik king. Van de kompetitieon derbreking kan het nu ge bruik maken om de gekwet ste spelers te rekupereren. E.D.M. E. Meldert-Olsene 1-3. Boydens (7) die maar liefst drie keer scoorde, zet zijn tegenstander op het verkeerde been. (per) Etikhove - Nieuwerkerken: 0-0 De thuisploeg moest Van der Straeten missen, terwijl bij de leiders Arijs en De Saedeleer niet beschikbaar waren. Gelukkig voor Nieu werkerken kon trainer Ar- mand Spitaels wel zijn «rots» Danny Roelandt en de bedrijvige Peter Wellekens wél klaar krijgen om deze moeilijke verplaatsing tot een goed einde te brengen. De leiders deden een goede zaak met deze verplaatsing. De nochtans zeer bedrijvige voorspelers De Petter, De Bosschere en Steenhout slaagden er toch niet in om de thuisverdediging uit ver band te spelen. Maar ook de thuisploeg pro beerde de forcing langs Steurbaut en Janssens die af en toe gevaar konden schep pen voor het bezoekende doel. De Eendrachtdefensie was echter niet te verschal ken. Een allerbeste De Naeyer organizeerde zijn verdediging perfekt. Na de koffie begonnen de leiders dan toch in de zege te gelo ven en ze dwong verschil lende kansen af, doch dat nodige tikkeltje geluk ont brak om af te ronden. De thuisverdediging werkte zich krom om een bedrijvig Eendracht in te tomen en dat lukte. Deze drawn zal de thuisploeg allicht genoeg vertrouwen geven om in de volgende wedstrijden meer aan bod te komen. Ondanks het verliespunt liepen de leiders nog verder uit op ri vaal Kerksken dat bij «kil ler» Ede met 2-0 tegen de lamp vloog. Rp. Lebbeke - Opdorp 0-2 «Ik mag geen enkele afbreuk doen aan de zege van Red Star Opdorp. Die is ruimschoots verdiend. Dat op papier zwakke elftal heeft mij in gunstige zin verrast. Alleen miste het nog wat ervaring. Volgend seizoen zal deze ploeg, met hetzelfde potentieel vast flinke resultaten behalen.» Dat waren de woorden van Eddy Van Overstraeten, sekre- taris van Rapide Lebbeke, die geen blad voor de mond hield om de loftrompet te blazen over Red Star Opdorp. Red Star Opdorp dat door velen voor een lachertje werd gehouden, heeft sedert de jaarwisseling nog geen enkele wedstrijd verloren. Dat stemt uiteraard de plaatselijke voetbalge meenschap gunstig. Voorzitter Heymans hier over: «We behalen zeven op acht. Bovendien hebben we in vier wedstrijden nog geen enkel doelpunt moeten toe staan. Ook dat is een ver rassend feit. Tijdens de heenronde kregen we goals te over in onze korf. Daar aan is blijkbaar een einde gekomen. Wilfried Tilburg en Luc Van Riet hebben op nieuw hun draai te pakken. Zij zorgden vorige zondag op Rapide Lebbeke geregeld voor gevaar. Doorlopend waren we vlugger op de bal dan onze opponent. Dat heeft ons geen windeieren gelegd. Voor de rust kwa men we reeds tot skoren. Paul Van Riet bracht ons op voorsprong met een penalty. Kort na de hervatting zijn we aan een tweede doelpunt gekomen. Dat werd door Wilfried Tilburg tot stand gebracht. Maar ook Luc Van Riet had hierin zijn aandeel. Hij had het voorbereidende werk geleverd. Nadien heb ben we nog enkele kansen gehad. Zo kon een kopbal van Peter Van Der Jeught slechts op de valreep wor den gestopt. Later sloeg een WÊmm. Albert Van Riet van R.S. Opdorp (c) poging van Luc Van Riet op het doelhout. Ik hoop dat we in de komende wedstrijden zo verder blijven evolueren. Ik wil er bovendien nog aan toevoegen dat we gehandi- kapt van stapel zijn gelo pen. Walter Van Den Steen en Albert Van Riet waren geschorst. In hun plaats speelden Wim Heymans en Michel Verbeyden. Beide spelers hebben het er be hoorlijk vanaf gebracht. Een goede verrichting gaf ook Jos Van Thielen weg. Zondag spelen we een uit gestelde wedstrijd op Baar degem. Hopelijk blijven we ook daar overeind. De spe lers zijn in ieder geval flink gemotiveerd.» E.D.M. Zaterdag had in de feestzaal FFR te Aalst het Kamillekensbal plaats. raesvoetbal II* Nationale Kamillekes Aalst - Yvetoise 6-0 Eeckhout, de 17-jarige aal vlugge rechterspits van de illekes, was ongetwijfeld dé figuur van de wedstrijd haar ploeg tegen het Waalse Yvetoise vorige zaterdag, ren na de rust voltooide zij haar zuivere hattrick en vlak iór het eindsignaal voegde zij daar nog een vierde vei Delpunt aan toe. Eén voor elk van haar aanwezige broers, Ie natuurlijk in de wolken waren met de prestatie van him oetballend zusje. aar er was natuurlijk niet alleen Ann Eeckhout, ook de rerige Kamillekes speelden een voortreffelijke partij, tot rote voldoening van hun groeiende schare supporters! was hard gewerkt om het irdbevroren terrein be- eelbaar te maken en daar as men ook tenvölle in ge- aagd. In de gegeven om- andigheden kon men de aat van het veld zelfs uit- skend noemen. De Kamil- kes gingen van start met ploeg die veertien dagen oordien DW Brugge met 2- klopte, op de bank zaten tmaal behalve Hilde Bae- mans de heropgeknapte aniële Ghesquière en Re- Meuleman. Er was nog einig te merken van even- kamavalkaters, de Ka- illekes trokken - resoluut n aanval en de sekonden- ijzer was nog maar aan jn vierde rondje toe of het al raak: Trees Van eert stuurde met een verre dieptepas Ann Eeckhout de ruimte in en in deze voor haar ideale omstandighe den ging Ann onweerstaan baar en scoorde (1-0). Amper twee minuten later contert Veerle De Wint tot bij Greta Van Hauwermeiren, die doortikt naar Ann Eeckhout en het is 2-01 Rond het kwartier verspeelt Trees Van Geert nogal onge lukkig het leder doch de be zoeksters kunnen van de ge boden gelegenheid geen ge bruik maken en missen de aansluitingstreffer. Van dat ogenblik af neemt de thuisploeg de teugels in handen, Veerle De Wint loopt een paar maal in de buitenspelval van Yvetoise en Greta Van Hauwermei ren kanjert een inzenden van Ann Eeckhout over. De Kamillekes demonstreren een rustig meesterschap en met kansen voor Nicole Ver- ■hofstadt en Marie-Anne Van den Steen komt de rust. Bij de herneming, zelfde scenario als in de aanvangsfaze van de wed strijd: Ann Eeckhout gaat al leen door en voltooit haar hattrick en onmiddellijk daarop lukt ze ei zo na een vierde doelpunt. Het is alechts uitgesteld, want als Nicole Verhofstadt Veerle De Wint bedient, trapt deze de bal staalhard in het bezoekende doel. Bij deze faze loopt de bezoeken de doelvrouw tegen een boeking op wegens protest. De Kamillekes zijn niet te stuiten: Greta Van Hauwer meiren vertrekt uit het mid den van het veld, ziet de vrijstaande Veerle De Wint en vanuit een scherpe hoek treft deze raak. vijf-nul na tien minuutjes spelen in de tweede helftl Even later wordt het zesde doelpunt in één enkele spel- faze twee keer gemist. Een splijtende dieptevoerzet van Greta, Ann spurt weg, drukt KU>Ff&Kl Wé-ff&tée. af, juicht reeds... doch de bal draait van het doel weg, waar Veerle hem opvangt en op haar beurt naast besluit. Met nog zo'n halfuurtje te spelen besluit trainer Paul De Cremer Trees Van Geert en Ann Van der Eecken te vervangen door Daniële Ghesquière en Hilde Daele- mans. Kristine Van Hende wordt stopper en Daniële Ghesquière voorstopper, terwijl Hilde Daelemans in het middenveld postvat. Dit is een zet in het vooruitzicht van de verplaatsing naar Ekeren, waar stopper Trees Van Geert verstek zal moe ten geven wegens een «vol doende» aantal boekingen. Deze wissels brengen geen enkele hapering teweeg in het vlotdraaiende rader werk van de Aalsterse meis jes en het publiek juicht o.m. een prachtkombinatie Van Hauwermeiren- Eeckhout-De Wint toe, die echter strandt op de Waalse doelvrouw. Overbuur Brenda Van den Eeckhoudt wordt overigens nooit ernstig verontrust, want ook de vleugelbackes Marina Van Belle en Ingrid Van den Neucker spelen een vlekkeloze partij. Vooraan is Ann Eeckhout werkelijk onvermoeibaar en niet te stuiten: zij h ngt Ni cole Verhofstadt ,n Marie- Anne Van den Steen in gun stige positie maar bun scho ten gaan naast het doelvlak. Wegens natrappen op Veer le De Wint wordt de bezoe kende kapitein nog van het veld verwezen door de kor daat leidende scheidsrech ter Greta Heerweg. Paul De Cremer zendt zijn meisjes in de allerlaatste minuten allemaal in de aan val en ook dat blijkt een suksesvolle zet: op pas van Van den Steen lobt Eeckhout de Waalse doelvrouw en te kent haar vierde doelpunt aan, het zesde voor de Ka millekes die eens te meer op een uitstekende prestatie mogen terugblikken. Cyriel Temmerman Minister Mare Galle, feestneus Wauters en Kamiel Sergant op het podium tijdens het Kamillekensbal in de FFR te Aalst. Trainer Willy De Schrijver van Sparta Waasmunster: «Het mag werkelijk niet zijn aan huis. Op verplaat sing durft Sparta meer en zeker de spitsen krijgen daar meer ruimte. Promotie zit er voor ons zeker nog in. We moeten nog naar de tenoren Klinge en Kruibe- ke. Onze reputatie op verplaatsing indachtig kunnen we daar iets forceren. Kruibeke is volgens mij kandi daat nummer één. Maar we mogen thuis zeker niets meer prijsgeven». Trainer Hugo Van Bossche van Sinaai: «We zijn gekomen voor een punt. Dus mag ik stellen: opdracht vervuld. Vooral het middenveld heeft een sterke wedstrijd gespeeld. Met negen op twaalf mogen we de laatste tijd zeker niet klagen, vooral als ge ziet dat die punten behaald werden tegen sterke ploegen. De spelers staan nu kompleet achter hun trainers en dat is enorm belangrijk. De goede prestaties van Due- rinck bijv. zijn voor een groot deel te danken aan ex- doelman Walter Pieters die Frank op peil houdt. Op menselijk vlak speelt Baudewijn De Saeck een grote rol in zijn verbindingstaak tussen bestuur en spelers. Kortom, de sfeer is prima. Als we de groep kunnen samenhouden is voor Herleving in de toekomst een mooie rol weggelegd.» (andré) Vier rozen voor vier broers Ann Eeckhout, met haar zeventien lentes de jongste van de Kamillekesploeg, was vergezeld van vier van haar vijf broers. Ook thuis is zij de vrouwelijke benjamin. Op sportief gebied is zij van alle markten thuis: ze was achtereenvolgens loopster, basketspeelster en tenslotte opteerde zij voor voetbal. Nu heeft ze haar hart verpand aan de Kamillekes. Vorige zaterdag legde Ann haar vrees om op doel te schieten af en scoorde maar liefst vier keer. Met Veerle De Wint en Greta Van Hauwermeiren, die zich al eerder tot gereputeerde afwerkster ontpopten, beschik ken de oranje-blauwen nu met Ann Eeckhout erbij over een geducht trio goalgetters! Wie de goaltjes erin trapt is om het even, als ze maar gescoord worden! Vooruit maar, Kamillekes! Lommei out voor de promovering W Lommei, die door de Aalsterse meisjes als een geducht kandidaat voor de promovering wordt beschouwd, ging met 3-0 de boot in tegen OG Oostende. Lommei heeft nu reeds vijf punten goed te maken op de Kamillekes en zo te zien blijft alleen Remouchamps nog in de running voor één van de twee ticketjes naar Eerste Nationale. Gosselies blijft aan de leiding na een moeizame 1-0 overwinning tegen het bescheiden Ekeren-Donk. de volgende gastvrouw voor de vrouwelijke poulains van Kamiel Sergant. Het wordt dus meer dan waarschijnlijk een driehoekstornooi met Gosselies, Kamillekes en Remouchamps als aan spraakmakers voor de twee plaatsjes bij de elite van het Belgisch vrouwenvoetbal. Nu Eendracht het weer eens liet afweten tegen Harelbeke is het ogenblik misschien aange broken om ook eens naar de Zandberg te komen kijken naar de Aalsterse voetbalsters. Zij verdienen beslist de aan dacht van de Aalsterse voetballiefhebbers, al was het maar omwille van de hechte kameraadschap en de voor beeldige klubgeest die er heerst! Geslaagd Kamillekesbal Amper enkele dagen na de dolle karnavaldriedaagse hielden de Kamillekes vorige zaterdag in de zaal FFR hun jaarlijks bal. Het werd meteen het meest suksesrijke uit de rij. Er was ambiance als nooit tevoren en organisatorisch verliep alles op wieltjes, terwijl het financieel natuurlijk een hoogdag werd voor de penningmeester van de klub. Een broodnodi ge opkikker voor een klubje dat het hele seizoen door moet rondkomen met bescheiden middelen. C.T. Tweede nationale vrouwen FC Gosselies - FC Ek.-Donk 1-0 Kam. Aalst - US Yvetoise 6-0 Sp. Tessenderlo - U. Namêche uitg OG Oostende - W Lommei 3-0 S.-Remouch. - W Veldegem ultg R. Union - Jumet SC 3-0 Kontich FC - DW Brugge 1-0 1. FC Gosselies 18 11 3 4 31 12 26 2. Kam. Aalst 18 11 4 3 33 17 25 3. S.-Remouch. 17 9 4 4 47 27 22 4. R. Union 19 8 6 5 26 28 21 5. OG Oostende 19 6 4 9 27 30 21 6. W Lommei 18 8 6 4 33 20 20 7. Sp. Tessenderlo 18 8 7 3 35 35 19 8. DW Brugge 19 9 10 0 27 22 18 9. W Veldegem 17 5 5 7 17 20 17 10. U. Namêche 17 5 8 4 17 18 14 11. Jumet SC 18 4 8 6 27 51 14 12. FC Ekeren-Donk 18 3 7 8 2Z 28 14 13. Kontich FC 19 3 11 5 18 38 11 14. US Yvetoise 17 4 11 2 34 48 10 BILJART Tegenstrevers van het groene laken gewalst Lokeraar Stany Buyle heeft zijn derde Europese titel binnen. De Durmestad mag zich weer opdoffen om zijn biljartprins te vieren. Na Geel (1981) en Gemert (1982) bracht nu Wenen geluk en roem. Met zijn reeds opgedane ervaring in seniorsrangen heeft hij in de walsenstad geen enkele tegenstand geduld en glans rijk zijn zeven partijen gewonnen. Stany had zelfs de finalepartij niet nodig om gelau werd te worden. Maar vakman als hij is wilde hij het onderste uit de kan en de toeschouwers waar voor hun geld geven, wat enorm gewaardeerd werd. De naam Buyle heeft reeds internationale weerklank. Insiders en kenners voorspellen hem een schitterende loopbaan. Uitslag: 1. Stany Buyle 14 p.; 2. Pilss (Oost) 9 p.; 3. Blondeel (W-D); 4. Masse (Fr.); 5. Poiree (Fr.); 6. Pascal Van Brabant (B); 7, Natale (I); 8. Pijl (Ned.) (andré)

De Voorpost | 1983 | | pagina 35