terrein ligt thuisploeg niet. Bart Van Keer meevaller Een zwak schouwspel Brilscore ware juister geweest Twee keer langs Patrick Verleyen Marino Spruyt houdt Eendracht overeind De aivalling gaat verder Kerksken moest eraan geloven Klein Laar had van de suiker geproef Geert Verhaegen had zege aan de voet... - 25.2.1983 - De Voorpost 4e Provinciale VOETBAL Sparta Waasmunster-Herl. Sinaai 1-1 De Spartanen kunnen het op eigen terrein maar niet waar maken. Welk komplex daarachter steek# weten we zelf niet. Maar zodra de lokalen hun eigen grond onder de voeten voelen begint het te haperen. Herleving Sinaai. met al dat jeugdig temperament, had zoiets dadelijk door en ging vrank en vrij zijn kans. Het kon door zijn kollektief spel en aanvalsdrift het gelijkspel volkomen verantwoorden. Bij Waasmunster vroegen ze zich af met hoeveel punten voorsprong ze aan de leiding zouden prijken indien er op eigen veld wat meer punten werden gesprokkeld. Een niet alledaagse vraag! Sparta probeerde wel van in de aanvang zijn twee spitsen te lanceren. Maar Sinaaitrainer Hugo Van den Bossche had het spelletje gauw door en sneed de Spartabevoorradingsweg in het middenveld af. Met het gevolg dat Sinaai veel meer voor Van den Broecks doel verscheen. Dat begon wel op de zenuwen van kapitein en libero André Schalckens te werken, die er, wegens protest, een boeking aan overhield. Staf Pieters die een paar maal kordaat werd aangepakt beet daarbij fel van zich af maar vloog daar door in het boekje van scheidsrechter Heerwegh. Van Cleemput en Van Bocx- laer trokken een paar ge vaarlijke sporen door de be zoekende defensie maar die hield stand. Duerinck bijna geklopt door eigen verdediger Aan de 22ste minuut mocht Frank Van Bocxlaer een vrijschop trappen, schuin voor doel. De in draaiende bal werd door Si- naaiverdediger verkeerd beoordeeld. Met een puike kopbal verrastte hij zijn ei gen doelman maar de bal sloeg tegen de deklat. De thuisploeg bleef nu de Si- naaidefensie aftasten. Op mooie algemene aanval kwam de kopstoot van Luc Staes in de armen van een attente Frank Duerinck ter echt. Libero André Schalckens trok geregeld mee in de loopgraven maar men vergat achter hem de deur te sluiten. En dat werd Waasmunster fataal aan de 30ste minuut. Een in extre- mis terughollende Schalckens liep de doorge broken Maes van de sokken. Peter zelf plaatste de straf schop ijzig kalm in de rech terhoek: 0-1. Sparta liet tus sen verdediging en midden veld een zee van ruimte waarvan de bezoekers dankbaar gebruik maakten om regelmatig hun aanval len gestalte te geven. Aan de 43ste minuut toch alarm voor het Sinaaidoel maar het schot van Luc Van Osse- laer hield geen gevaar in. Scheidsrechter Heerwegh had blijkbaar nog geen trek in koffie want we noteerden al de 47ste minuut toen Jo- han Lambrecht een fatale fout beging op Staf Pieters in de gevarenrechthoek. Luc Van Osselaer kende geen genade. Sparta wilde wel maar In de aanvangsperiode van de tweede helft liet het zich aanzien dat Waasmun ster de zaken naar zijn hand ging zetten. Van Osselaer deed Duerinck al direkt op schrikken. Op vernuftige vrijschop van Ives Van de Neucker nam Luc Staes de bal in één tijd over maar Duerinck had het door en gooide zich in de schiet baan. Dat was vakwerk. Maar daarna liet Sparta sto om af terwijl de jeugd van Sinaai nog lang niet aan het eind van zijn latijn was. Aan de 60ste minuut ontsnapte Waasmunster aan de neder laag. Bij één en dezelfde spelfaze belaagden Hugo Creve (x) en Peter Maes keeper Van den Broeck. Tel kens konden Schalckens, Van Den Broeck en weer Schalckens op de lijn red den. Trainer Van Bossche trok zijn pet nog wat dieper over zijn oren en stak zijn gebalde vuisten wat dieper in de zakken: dat was ver duivelde pech voor Herle ving. Sinaai bleef met De Vos, Paelinck, Van Guyse en Maes het middenveld do mineren zodat Sparta zijn heil moest zoeken in uitbra ken langs de vleugels ofwel in lange voorzetten, Sparta- coach Willy De Schrijver bracht nu Ivan Zaman in voor de hinkende Van Boc- xelaer (niet volledig her steld) terwijl even later Van Puyvelde het veld op mocht i.p.v. de geraakte Van de Neucker. Unieke kans voor Van Bossche Vijftien minuten voor tijd had Van Bossche de twee punten aan de voeten voor de lokalen maar Peter bleef niet kalm genoeg om fataal af te drukken. We zagen voorzitter Van Bocxlaer, die zijn traditionele wandeling rond het veld deed, zijn kraag wat hoger optrekken en verder mediteren over de onmacht op eigen terrein. Scheidsrechter Heerwegh vond dan dat zijn boekje al rood (Waasmunster) genoeg getint was en schreef nu ook geel op (Van Puyvelde). De Sinaaitrainer dacht nu aan veiligheid en streefde het behoud van een punt na. Daarvoor werd Wim De Greyt ingebracht i.p.v. Hu- go Creve. De Sinaaiploeg werd in die periode voor beeldig gedirigeerd door een alomtegenwoordige Van Guyse. Bij de bezoekers werd ook nog Smet het ter rein opgestuurd in vervan ging voor "Van Acker. Eén minuut voor tijd sprong de lokale aanhang reeds een gat in de lucht toen Luc Van Osselaer zwaar uithaalde naar de bovenhoek van het doel. Frank Duerinck deed de lokale vreugde verstom men en Sinaai herademen door de geplaatste bal uit de hoek te ranselen. Sparta Waasmunster: William Van den Broeck, André Schalckens. Jozef Van Cleemput. Mare Van Hemel- rijck, Luc Staes, Kris Col man, Luc Van Osselaer, Frank Van Bocxlaer (Ivan Zaman), Staf Pieters, Ives Van de Neucker (Kris Van Puyvelde). Herleving Sinaai: Frank Duerinck, Johan Lambrecht, Mare Maes. Daniël Joos, Geert Van Puyvelde. Erik Van Guyse, Dirk Paelinck, Guy De Vos, Peter Maes, Peter Van Acker (Rudi Smet), Hugo Creve (Wim De Greyt). Schoonaarde - Hof stade 1-0 Nipte, maar toch wel ver diende zege voor Juventus Schoonaarde. Van bij de start was het duidelijk dat de beide ploegen er pro beerden het beste van te maken. Erg makkelijk ging dat nu wel niet ingevolge de allesbehalve goede staat van het veld. Globaal geno men dwong de thuisploeg toch wel de beste kansen af. De rust werd met een 0-0 stand bereikt. Kort na de hervatting kwam de thuis ploeg via Ludwig Galle tot scoren. Toen hebben de be zoekers getracht om te rea geren. Maar ei zo na werd het 2-0 toen Bart Van Keer via de counter probeerde toe te slaan. Die Bart Van Keer was overigens een meeval ler. Hij verving de gekwetste Ronny Gribbe. Het was de eerste keer dat hij als titula ris een wedstrijd «vol» speelde. Met nog een kwar tier te spelen mochten de bezoekers een penalty trap pen. Die werd echter gemist zodat Schoonaarde tot het eindsignaal zijn nipte voor sprong goed voor twee Qart yan f(eer (Schoon- punten kor» behouden. Voor de Juventusboys heeft de kompetitie nu echt niet zo veel belang meer. Nu zon- Baardegem. Gewoon een dag neemt men rust. Daarna formaliteit, wenkt de verplaatsing naar aarde E.D.M. Westrem Oranje Erpe: 1-0 Gedurende de ganse eerste helft domineerde Oranje Er pe lichtjes, zonder gevaar te kunnen scheppen voor het Westremdoel. De thuisploeg had trouwens een sterke verdediging. De kijkers moesten wachten tot de 38* min. om een doelpunt te zien. Het zou trouwens het enige worden in deze eerder matte wedstrijd. Na een hoekschop maakten de ver dedigers van Erpe een flag rante dekkingsfout en zo ge raakte Westrem aan 1-0. Westrem ging nu met hand en tand deze voorsprong verdedigen en indien het moest zouden ze zelfs met elven in het doelvlak staan. Al bij al was Erpe machte loos ën het tegendoelpunt bleef uit. Terloops mag aan gestipt dat Erpe in de laat ste drie seizoenen nog geen enkel puntje heeft gehaald op Westrem. Dat is voor de thuisploeg alleszins een sukses. Een match om zo vlug mogelijk te vergeten. (gem) ■jMMM Eksaarde-Lochristi 1-0 Sekretaris Hilaire Dë Mol was korrekt in zijn kommes taar: «Geen van beide ploegen verdiende eigenlijk d overwinning. De verdedigingen waren de toestand volko men baas. De bezoekers lieten zich enkel vangen aan ee effektbal. Een doelpuntenloos gelijkspel was de rechtvaa dige uitslag». E. Meldert-Olsene 1-3. Een paar minuten voor affluiten brachten de bezoekers de gastheren op twee goals achterstand. Van Herreweghe en Cleppen mochten zich dan voortijdig gaan omkleden, (per) Appels - Gijzegem 1-2 We willen toch even de sportiviteit van het Eksaar- debestuur onderstrepen. Lochristi had de geschorste Van Bockstael laten inschrij ven op het scheidsrechters- blad voor de wedstrijd in de mening dat de schorsing slechts volgende week in ging. Hilaire De Mol maakte zijn kollega Robert Lippens hierop attent die in de gauwte nog de situatie kon rechtzetten. Zonder fairplay van de plaatselijke sekreta- doend zonnetje. Eenmcs rond het kwartuur, werd d Lochristidoelman in zij siësta gestoord met fata gevolg overigens. Alex Va Bocxlaer mocht een schop trappen. Een drog knal rot van effekt. Aan dt laatste heeft de bezoekend portier zich lelijk mispakt de hoop dat clie loeier di zelfde richting ging blijve volgen gooide hij zich wel de goede hoek maar de h draaide van hem weg. H kon het Lochristi 5-0 en kon het leder nog aanrake Wilskracht Gijzegem heeft in Appels verdiend beslag gelegcï op de twee winst punten. Dat gaf men na af loop in de Appelse voetbal middens volmondig toe. In de eerste helft konden de Spartanen nog gelijke tred houden met hun opponent. Die kwam al heel vroeg in de wedstrijd tot skoren langs Patrick Verleyen. Dat was een knap doelpunt. La ter viel er niet zo heel veel meer te beleven. Nadat kort na de rust Peter Pieters voor de gelijkmaker had gezorgd, rees er opnieuw wat hoop in de plaatselijke rangen. Ge leidelijk aan namen de be zoekers het initiatief in han den. Dat resulteerde in een tweede doelpunt dat ander maal door Patrick Verleyen werd tot stand gebracht. In die tweede periode kreeg Appels nog wel een kans langs Theo Hofman, maar daarbij bleef het ook. Voor Appels speelt het in feite allemaal niet zoveel rol meer. Het vet is al een hele tijd van de soep. Wilskracht Gijzegem blijft samen met Lutterzele de tweede plaats in de rangschikking bezet ten. Het blijft meteen de kans open houden om even tueel naar derde provinciale te promoveren. Nu zondag over acht dagen krijgt het Doggen uit Erembodegem op bezoek. Dat zou voor de wilskrachters geen onover komelijke hinderpaal mo gen betekenen. Appels speelt op diezelfde namid dag op SK Erembodegem. Maar zoals gezegd heeft het voor de Spartanen niet zo veel belang meer. De ont knoping van de kompetitie is immers in zicht. E.DM. bijzonder een boete gekost hebben. V«x>rbeeldige men taliteit. Het werd een sportieve wedstrijd waarin een goed leidende scheidsrechter Fie- rens een van zijn rustigste maar dat was verlore moeite. Wie nu dacht dat match ging losbreken ha het mis voor. Eksaard dacht angstvallig aan zi; voorsprong en dierf zeker b afwezigheid van Jules Kii namiddagen meemaakte. In geen enkel risiko meer m het middenveld werd wel fraai gekombineerd door beide ploegen maar de af werking liet te wensen over. Of beter gezegd de verdedi gingen waren niet te ne men. Toch is het een feit dat bijna geen enkel gevaarlijk schot werd afgevuurd zodat de zege. beide doelmannen konden genieten van een deugd- Re< men. Op het einde van d wedstrijd deed Lochristi nog lofwaardige poginge om doelman Stevens wal ker te maken maar dien wekker liep slechts af a kwart voor vijf toen hij a lokalen hoorde juichen o: D( teri (ands de Iddergem-Opstal 0-0 Eendracht Opstal is bij Id- dergem niet verder geraakt dan een gelijkspel. Daar mee is men in de Buggen- houtse voetbalmiddens hoogst tevreden. De ploeg was bovendien gehandicapt aangetreden. Stany Van Mol en Danny Van Nieuwenhove waren geschorst. Luc Van Muylders was ziek. Dat wa ren drie verdedigers. In hun plaats speelden Jean Bou- chez (bijna 40 jaar) als laat ste man en Dirk Wouters en Jef Heyvaert respektievelijk op de linker- en rechter flank. Vooraan liep Pascal De Ridder er maar zo en zus bij. Pascal had een reis ach ter de rug waard<x>r hij drie weken na mekaar niet kon voetballen. Bovendien speelde de griep hem par ten, in die zin dat hij na tien minuten in de tweede helft zelf om zijn vervanging vroeg. Hij was op dat ogen blik totaal leeggespeeld. Werner Van der Jeugt nam toen zijn funktie over. Over het verloop van de wedstrijd sekretaris Emile Van Mol: «We speelden een flinke eerste helft. Er werd goed gekombineerd en verschil lende kansen werden afge dwongen, maar het grote probleem was weeral de af werking. Normaal gezien hadden we aan de rust met 0-2 kunnen leiden. Dan was de wedstrijd ook gespeeld geweest. Na de rust verging het ons minder goed. Toen was het de thuisploeg die het initia tief nam. We hebben wel een paar keer geluk gehad. Onze doelman Marino Spruyt werd tot enkele su blieme tussenkomsten ge noodzaakt. Uiteindelijk zijn we dan toch overeind geble ven. Globaal genomen kan je dus stellen dat de punten- deling de logische weerga ve is van een wedstrijd waarin beide ploegen ieder een speelhelft voor zich opeisten. Nu zondag zijn we, net als de meeste ploegen, vrij. Daarna staan we voor de konfrontatie met Lutterzele. Deze ploeg telt twee punten minder, maar heeft ook twee wedstrijden meer gespeeld. Jef Heyvaert (E. Opstal) (c) Indien we aan de winnende hand kunnen blijven, mag je gerust al stellen dat we pro moveren naar derde provin ciale, gezien er dit jaar min stens twee ploegen stijgeri? Dan wordt het ook metéén tijd om aan feesten te begin nen denken», aldus de Op- stalse klubleider. (edm) Op Voetbal: Blik op Vierde Provinciale I Bij de laatste speeldag zijn weer twee kanshebbers op een nederlaag gelopen die hen wellicht ook buitenspel zet voor een promotie. Moerbeke ging thuis de boot in met vier doelpunten verschil tegen Klein Laar Vrasene, dat zelf aan een erg wisselvallig seizoen bezig is. Gerda Sint-Niklaas ging eveneens op eigen terrein roemloos ten onder tegen White Stars Meerdonk met 1-3, en kon tegen deze nederlaag weinig inbrengen. Door deze twee falende achtervolgers krijgen de leiders weer wat meer uitzicht op een uiteindelijk geslaagd seizoen. Vooral Kruibeke laat zich bijna niet verrassen en mag met de 1-4-zege bij Verrebroek eens te meer zeer tevreden zijn. Anders is het daarentegen met S.K. Klinge dat aan zijn bezoek aan de Puitvoet niet al te veel goeie herinneringen overhoudt. De oranjehemden kwamen dan wel tot twee maal toe hu aan een voorsprong via Cocquyt en Coucke maar >e telkens weer werd de situatie door de White Boys tod geklaard met doelpunten van Moerloos en Van der Aa. Toch lijkt het meer en meer duidelijk dat de ploeg van trainer Beylkens over haar hoogtepunt heen is en de week rust zeer zeker zal kunnen gebruiken vooral-^- eer Sparta Waasmunster bij hen komt opdagen. Deze K laatste formatie doet het van haar kant beter buitens huis dan op de eigen heide want nu verloren ze weer een kostbaar puntje tegen Herleving Sinaai (1-1). Voor de rest eindigde de wedstrijd tussen Tielrode Kieldrecht op een scoreloos gelijkspel en ging rode lantaarn Straatje Stekene warempel een zege versie ren op Olympia Rupelmonde met 0-2-cijfers. Volgende week worden er wel enkele inhaalwedstrij den afgewerkt in deze reeks maar deze hebben voor de onmiddellijke koplopers weinig of geen belang. Manil Of eh ®i F.C. Ede - Kerksken: 2-0 Moerbeke-Vrasene 0-4 SK Lokeren - Valentino's Overmere: 0-0 Tamelijk gelijkopgaande wedstrijd waarin de lokalen wel meest veldoverwicht toonden maar waarbij Overmere ge vaarlijker uitbrak. Zonder echt suksesrijk te kunnen afron den. Bij SK zat te weinig diepgang in de aanval. Daar kwam verandering in met de inbreng van Mare Annaert. Toch wel grote vraagtekens bij de SK-supporters toen bleek dat Mare Annaert de wedstrijd mocht aanvangen op... het bankje. Wegens werkomstandigheden had Mare tijdens de week niet kunnen trainen. Zodat trai ner Rombout verkoos hem niet aanstonds in de basis opstelling te nemen De eer ste helft was gelijkopgaand SK tikte wel regelmatig de bal rond in eigen rangen maar eenmaal in de zone van de waarheid bleek alle inspiratie zoek. De Valenti no's lieten dat gebeuren maar aasden op snelle uit braken. Hiermee had de lo kale verdediging soms. wat last maar een voortreffelijke Willy Vermoens hield de ge lederen goed gesloten. Na de rust hetzelfde scenario, althans de eerste twintig minuten. Toen werd Mare Annaert losgelaten en dat deed zich direkt voelen. Eerst slalomde hij voorbij drie verdedigers en zette voor aan Verhaegen, maar Geert viseerde de buiten kant van de paal. Even later zond Annaert de jonge Ver haegen alleen op doel af. Hij talmde echter iets te lang om zelf af te drukken of om de vrijstaande Luc Marchand te bedienen. Daarvan profiteerde de Overmere-doelman om hem de bal af te snoepen. Van Hoecke en Annaert stuurden nu regelmatig hun spitsen in de ruimte maar de lokale afwerkers vertikten het. In de slotminuut was er voor SK drommelse pech mee ge moeid. In een ultieme in spanning waagde Patrick Van Hoecke een drobkopbal maar die stierf uit op de bovenkant van de deklat. Op speltechnisch vlak hoeft SK weinig ploegen te vrezen maar het orgelpunt achter de aanvallen plaatsen dat is een ander paar blauwwitte mouwen. (andré) Dat F.C. Ede nu stilaan een boeman wordt van al de eerstgeklasseerde ploegen daaraan zal na deze zondag niemand twijfelen. Kerks ken kwam op bezoek en na de overwinning van Ede te gen leider Nieuwerkerken waren deze heren verwit tigd. Er was enorm veel volk en ook Kerksken had de no dige supporters meege bracht. Van bij de start wa ren de bezoekers verwittigd want na de eerste minuten scheerde de bal rakelings over hun doel en het was dus oppassen geblazen. Kerksken van zijn kant was even gevaarlijk in de 7* mi nuut maar de bal ging voor langs. In de 12* minuut kwam dan het verlossende doelpunt maar Ede scoorde vanuit buitenspelpositie. Aanval na aanval bouwde Ede op en, geloof me vrij, de doelwachter van Kerksken, Willy De Decker, was bijzon der attent. In de 44* minuut was het bijna zover. Een mooie bezoekende aanval: doch de bal ging er onge veer één meter naast. On middellijk was F.C. Ede aan de beurt maar ook deze aan val werd slecht afgewerkt, dus ruststand 0-0. Wat trainer Asselman zijn spelers op het hart gedrukt had weten we niet, maar één feit is zeker: de spelers van Ede speelden de pan nen van het dak. Reeds in de 8* minuut gaf dat een klinkend resultaat. Jos Hun- ninck maakte er 1-0 van en terecht verdiend. De spelers van Kerksken die hun opdracht misschien eenvoudiger hadden ge dacht waren werkelijk aan geslagen van dat eerste doelpunt. Ede maakte er een spelletje van en tot de 17* het na Bambrugge, Herzele Eenmaal geproefd heb je zo de smaak te pakken. 1 minuut liep Kerksken letter- en Nieuwerkerken moest bezoekers speelden na de rust de suikermannen van ht lijk en figuurlijk achter de aanzien hoe F.C. Ede met de eigen veld. Voor Moerbeke een ferme opdoffer. Het ziet zi promotiekansen fel dalen. Houden de mannen van Kle Laar misschien nog wat in petto voor de eindspurt? Moerbeke verkeerde in mussen verschoten. De Vi een uitzonderlijk slechte seneportier had trouwens dag. Er lukte nu eenmaal de tijd om die niks. Guido Dullaert kon de tellen... keren dat hij aan de bal was De lokale support! a^SSïeHik've^uldTmS sêlmam De Rouck'ltoo^ne °P de vingers van één hand mochten na de rust zei goea mogenjK e tellen. En dat zeat aenoea. een betere thuisoloea v bal zonder hem zelfs aange- volle winst ging lopen, raakt te hebben. Doch in de n 18* minuut keerde even het 9 n tij, en het was bijna 1-1, F C Ede speelde met maar de home-keeper was Goossens, Van Cauwen- klemvast. Van dan af was ber9' V D Bremt' Dumoulin, Kerkskèn maar een spar- Baren, Verhofstadt (gewel- ring-partner die zijn taak zo di9® match),_Bruylandt, As- een aaneenschakeling van en Hunninck. slechte en onzuivere pas- Reserven: Praet, De Cock en sen. In de 20* minuut redde -Kiekens, de bezoekende doelman in Kerksken: De Decker Willy, twee keer zodat de 1-0 stand ^an ImP® I-P-. D® Rijck L., bleef bestaan. Doch deze fa- Goessens, Van Keymolen. het achterhoofd gehou- De Schutter Fr.Van De Spe- tellen. En dat zegt genoeg, een betere thuisploeg Van uit het middenveld re- wachten want slechter c gende het verkeerde voor- in de eerste helft was ont zetten terwijl de defensie in gelijk. Maar Moerbeke biel paniek raakte zodra zich een volharden in de booshel bezoekende aanvaller aan- Dat had Vrasene rap doorÉ meldde. En in de aanval? greep aan de 50ste minJ den maakte Chiis er 2-0 van 'en. Vocaet Luc, De Pril en Dar" «ondMl ze mei hun de lokalen naar de keel. Si den maakte Lfllls er z u R vingers te draaien bi) ge- ny Verhaert scoorde met e na een haari„ne pas van muni,ie,oevoer kJpbal Tlen mlmIteuf Durme en De Bruyn. Kwam die er toch eens dan ter kregen we een numm G.E.M. werd het poeder naar de tje van Erik Dhert. In praJ tige balletstijl wou hij de IÉ trainerspeler Asselman. Kerksken was na dat tweede doelpunt niet eens bij mach te iets te ondernemen zodat wegkoppen maar hij stookte zijn eigen doelm(fl De Brabander kon nog I ontzetten maar dan in keerde voeten. Reggie Acker dankte voor het t schenk en schoot 0-2 binn De thuisploeg was nu he maal de tel en de kluts kv en panikeerde naar ha lust. Aan de 75ste min kregen de toeschouwers toch een enig mooi doelp< te zien, langs Vrasene kc Met een onhoudbaar standsschot vloerde M Van Loo de lokale doelm 0-3. Wat Moerbeke niet V mocht deed Vrasene d maar namelijk de aanwJj gen waar voor hun geld fcfl den. Het fraaie kombinatfl trokken ze op zoek naar I hogere score. Kris De BB bander moest lijdzaam tl zien hoe Van Loo vijf mil ten voor inrukken zijn 'wT'/o/ SK Vlierzele-Oordegem 1-1Mare Renneboog geraakte voorbij zijn lijfwacht maar werd de doelpunt lukte: 0-4. gestuit door doelman Troch. (per) (and^

De Voorpost | 1983 | | pagina 36