Frans Messagie verlengde zijn titel! Badminton Feest in Bazel of in Temse? Eerste «Beker van de Rozenstreek» voor dames-rekreatieploegen Winst en verlies voor Patroploegen Saasroóds liefhebbersverbond Bekerdromen voorbij! y mum sniklésM ,mnm >t «"wv/wsmm.iammn'rC' ^-«1™»»™®, 3n We dames van VC Hades uit Temse wonnen overtuigend tegen Zelzate (dw) nmej iracl TAFELTENNIS VOLLEYBAL Op zondag 13 maart 1383 te Schellebelle Sedert 1979 wordt vanuit de rozengemeente Schelle belle, het jaarlijks volleybaltomooi, de «Beker van de Rozenstreek», georganiseerd voor heren-rekrea- tieploegen. Bij aanvang van het huidige tomooi werd tevens een eerste soortgelijke organisatie op het getouw gebracht voor dames-rekreatie, maar een gebrek aan deelnemende ploegen deed de plannen teniet. De Schellebelse organisatoren blijven echter niet bij de pakken zitten en organiseren op zondag 13 maart aanstaande, in de vorm van een ééndagstornooi, de 1" «Beker van de Rozenstreek» voor de dames. Hope lijk met meer sukses! Het tornooi wordt gespeeld met maximum 8 ploegen. Deze ploegen zullen ter plaatse ingedeeld worden in 2 reeksen van 4 ploegen, en in elke reeks speelt men onderling tegen elkaar. In de namiddag worden de gekruiste halve finales gespeeld, die zullen gevolgd worden door de finalewedstrijd die de eerste laureaat moet aanduiden. De «Beker van de Rozenstreek» wordt gespeeld op zondag 13 maart 1983 op de terreinen van zaal «Smetreyns» Spoorwegstraat te Schellebelle. De wedstrijden in de voorronde vangen aan om 9.30 uur en om 9.15 uur heeft de reeksindeling plaats in de zaal. De finalewedstrijd is voorzien voor 17.00 uur. Aan het tornooi worden speelsters, die aangesloten zijn bij de Belgische Volleybalbond, niet toegelaten. Enkel rekreatieploegen uit Oost-Vlaanderen worden toegelaten. De eerste 8 ingeschreven ploegen kunnen deel- Het inschrijvingsgeld is 500 frank, te betalen onder gesloten omslag, of op het nummer 290-0400768-82 met de vermelding «Beker van de Rozenstreek - Dames rekreatie». Bij deelname op 13 maart wordt 300 frank terugbetaald. Inschrijvingen kunnen gebeuren bij de organisator van het tornooi: Baeyens Geert, Hekkergemstraat 7, 9208 Schellebelle, tel. 091- 69.10.02. De uiterste inschrijvingsdatum is 6 maart 1983. De Voorpost - 25.2.1983 - 37 Beker van Vlaanderen Dames: ATB St. Niklaas - Juvenes 3-1 Setst. 15-13, 15-8, 15-17, 15- 10. De konfrontatie tussen de leider uit eerste provin ciale en de leider uit tweede provinciale A, is uitgegroeid tot een spannende en wer kelijk goede wedstrijd, en het was spijtig dat Zele twee basisspelers diende te mis sen om er nog meer van te kunnen maken. Opvallend daarbij was wel dat de Zeel- se meisjes zenuwachtig ac teerden, waardoor heel wat opslagen en aanvalsacties verloren zijn gegaan. Tij dens de eerste set kende Zele nog een aanpassings periode waarbij Juvenes er toch in slaagde om een punt voorsprong te nemen, over genomen op 5-4 door St. Ni klaas. Beide ploegen verde digden goed met Zele sterk aan de opslag wat de stand op 10-12 bracht, maar de grotere ervaring van de lo kalen gaf de doorslag om er 15-13 van te maken Wat ontgoocheld door deze set nederlaag en een gewaar schuwd St. Niklaas, maakte dat tijdens de tweede beurt de Klaasjes niets aan het toeval overlieten, samen met een falende opslag bij Zele wat ATB onmiddellijk uitbuitte om het laken in de Patro Bheeft het laten afwe ten tegen de klubmakkers van Patro Cmet 6-4. De B- formatie had in het begin nochtans een kleine voor sprong kunnen opbouwen met 0-2. Die kloof zou blijven tot halfwedstrijd: 2-4. Dan kwam de C-ploeg in de wed strijd en naderde langzaam maar zeker. Na 4-4 zou de C- ploeg het voor mekaar bren gen. De A-ploeg had minder problemen met Baasrode B. De scheepsjongens werden met 9-1 ingeblikt. Dirk Lij- neel kon de eer redden en de forfaitscore voorkomen. Pardaf A kende een rustige avond met het bezoek van Patro C. Zonder ooit in ge vaar te zijn, veroverde Pard af een 8-2 overwinning. De wedstrijd tussen Patro A en B was begrijpelijkerwijze een formaliteit: 9-1. Straet- man klopte Van Cauteren en de kous was af. Prado A heeft met forse 1-9 cijfers kunnen winnen tegen. Patro D. Het was Water schoot die Van Houte kon kloppen. Verder is Patro niet geraakt. Madeion A blijft het goed doen. Deze keer werd Leb- beke het slachtoffer. Ver gouwen en Wasteels waren de beste lokale elementen. Zij wonnen alles en Lebbeke was gezien voor de moeite. Met 8-2 werd daarmee de droom op een Lebbeekse ze ge verdreven. Er was meer spanning in de ontmoeting tussen BAC B en Patro D. In het begin scheen Patro naar een gemakkelijke zege te .gaan. Het werd 1-3. Maar nadien kwam de thuisploeg op volle toeren. Vooral Van Kersavond was niet te klop pen. Dat resulteerde iii 4-4 na het dubbel. De beslissing moest dus vallen in de laat ste twee wedstrijden. Elke ploeg nam er een voor zich en daarmee kwam een ver diend gelijkspel op het bord. BAC C heeft het niet kunnen waarmaken tegen KWB A. In het begin scheen KWB vlot over de tegenstander te gaan: 1-4. De lokale forma tie schoot dan uit baar krammen en kon stilaan milderen. Het werd 4-5. De draw is er echter niet geko men. Bij de bezoekers kwa men de meeste overwinnin gen van Van Bogaert en Nie- landt. Bij BAC won iedereen één wedstrijd. Troelant C deed een goede zaak teqen Beveren B. Het bleef met 6-4 netjes aan de winnende hand. De thuis ploeg startte goed tot 2-0, maar halfweg was het al 4- 3. Het werd nog 4-4 maar in de slotwedstrijden kon de thuisploeg het laken naar zich toe trekken: 6-4. KWB-D heeft op Grembergse B geen moeite moeten doen om overeind te blijven met 1-9. Verstraeten kon voor de thuisploeg toch een wed strijd winnen. Dynamica A deed het prach tig tegen Ons Huis B. De Lebbekenaars zetten alles op alles en lieten 4-6 note ren. De weerstand van Dy namica A was feller dan verwacht. Iedereen won een wedstrijd en nadien ook het dubbel, één zege te weinig om een puntje mee te graaien. Ut nurnse lujeiiermisKuinpiuciien. nuns irieaugit; \ruruujj rvciu n,utnf/iucn uij uc ocukju. uij uc ju/ucro »uj De Block, bij de kadetten Karei Goossens, bij de miniemen Tomas Michiels en bij de open reeks Mare Stallaert. (vh) tweede set vlot naar zich toe te halen. De thuisploeg bleef de grote trom roeren en het werd 8-4 in de derde herneming maar Juvenes Zele liet niet begaan en stel de orde op zaken met de harde opslag van Joske Mastbooms die haar ploeg van de onderaang redde. Het had evenwel nog wat voeten in de aarde om te kunnen besluiten, maar na een spannende eindstrijd konden de bezoeksters langs 11-13, 12-13, 13-14 er 15-17 van maken. Juvenes bleef uit het goede vaatje tappen, en haalde daar met een ook opnieuw succes mee zodat zij zelfs uitzicht kregen op een vijfde set, maar bij een 0-7 stand haal de ATB opnieuw uit en langs 5-9 werd het 15-10, met wan hopige pogingen van Zele, maar de vermoeidheid haal de het, wat meteen een ein de maakt aan een succesvol bekeravontuur. Jeugdwedstrijden: Scholieren jongens: Juvenes - Deinze: 3-0 Setst. 15-10. 15-7. 15-9. De scholieren van Juvenes Zele, kwamen overgemotiveerd aan de start van deze wed strijd tegen rivaal Deinze. zodat deze geen schijn van kans hadden en kregen in de eerste spelbeurt. Juvenes verdedigde en bouwde goed op met lege legballen en soms smashes waartegen de bezoekers machteloos stonden. Even dachten we dat deze laatsten toch nog in de wedstrijd gingen komen, maar verder dan 10 geraak ten zij niet. Tijdens de twee volgende sets bleef Juvenes goed aanvallen wat natuur lijk punten opleverde, %n de weinige tegenaanvallen werden puik gekeerd. Een goede wedstrijd van de Zeelse scholieren die nu uit zicht krijgen op een tweede plaats maar Baasrode niet meer kunnen bedreigen. Te spelen wedstrijden - za terdag 26 februari - sporthal «De Zeven». HEREN: St. Amandsberg - Juvenes te 19 en 20.15 uur. DAMES: Juvenes - L. St. Niklaas te 18.30 en 19.45 uur. JEUGD: Jongens junioren: Bazel - Juvenes te 10 uur. Scholieren: Ninove - Juvenes te 10.30 uur. Meisjes - junioren: St. Amandsberg - Juvenes A te 9.30 uur. Juvenes B - Denderwindeke te 16.30 uur. Scholieren Juvenes - Zelzate te 14.00 uur. (AJZ) Veel dromen en kampioe- nenwensen zijn de afgelo pen veertiendagen of in ver vulling gegaan of bij een droom gebleven. In tweede provinciale Waasland ging Scaldis I uit spelen tegen rivaal en lijst aanvoerder Temse II. Paul Roosen was er voor Scaldis uit Bazel deze keer wel bij en hij won dan ook zijn wed strijden. Nummer twee An- dré De Roeck ontbrak echter en Kurt De Rijck speelde uit erst slecht. De Rijck werd in alle disciplines opgesteld en verloor er evenveel. Met André De Roeck er bij had Scaldis misschien een gelij ke puntenstand als Temse kunnen afdwingen. De kloof van twee punten zal waar schijnlijk niet te overbrug gen zijn, omdat Temse II be gin maart thuis Stekene ont vangt en dit normaal in winst zou moeten worden omgezet. Voor Scaldis staat binnenkort een wedstrijd op de kalender tegen Sint Gil lis die wel eens zwaarder zou kunnen uivallen dan verwacht! In eerste provinciale heeft de enigste Wase klub Beve ren een wedstrijd gewonnen en een verloren. De eerste wonnen ze van Latem II en de laatste verloren ze van klassementsaanvoerder Vulcain I. De wedstrijd van Beveren tegen Vulcain I was on danks de 0-8 verliescijfers toch een puike partij. Bij het heren enkel hadden Andries en Liem Han geen kaas ge geten van het spel van Bart Boven en J. De Lande. Het dames enkel was stukken spannender. Joke Van Vlaanderen verloor in drie zware sets van Rita Vervaet. De derde set zat ze er fysisch helemaal door, bewijs hier van is de 2-11 setstand. Ook in drie sets verloor A. Van Den Abbeele van Elisabeth Teske. In het heren dubbel zag het er even naar uit dat Beveren zijn eerste winst punt zou binnenhalen. De eerste set wonnen ze met 15- 10 maar de twee laatste ver loren De Blanger-Declerck met 4-15 en 6-15. Een opflak kering was er nog met het dubbel gemengd waar Van De Perre-Van Den Abeele de eerste set met 15-18 verlo ren, maar aan de tweede set niet meer te pas kwamen. In tweede PBO Gentse won Latem III van Lovenaegem met 5-3 en werd de wedstrijd Vulcain II - Gentse II uitge steld. Deze uitslag veran dert niets aan de klassering. Gentse II blijft leider met twaalf punten. De winst van Latem III be zorgt hen zeyen punten. Tweede in deze reeks The Flying Shuttles I worden met hun negen punten daar door niet bedreigt. De laat ste en beslissende wedstrijd in derde provinciale moest winstpunten opleveren voor Scaldis II dat slechts één punt achter Gentse III stond, die reeds al hun wedstrijden hadden gespeeld. Scaldis II won nipt met 5-3. De Bazelse klub promoveert naar twee de provinciale wat voor de tweede keer in hun driejarig bestaan weer feestvieren wordt. Do herenkompetitie Waas land biedt geen verrassin gen. De Mint ons III worden reekskampioen zoals ieder een bij de aanvang van de interklub reeds kon vermoe den. In een reeks waar uit sluitend C2 spelers worden opgesteld, overheersen door een B2 en enkele Cl spelers op te stellen is geen eer. Stekene wordt tweede met zeven punten, Scaldis derde met drie punten en Sint-Gil lis laatste met toch twee puntjes. Volgend seizoen schijnen er meer ploegen in kompetitie te komen wat een uitbrei ding van de reeksen inhoud en meer werk voor PBO-ver- antwoordelijke Rudy Weyn zal meebrengen. Rudy Weyn zoekt dan ook drin gend naar enkele helpers om het PBO bureau te ver stevigen. Geïnteresseerd? LC Reeds meer dan dertig jaar !n organiseren de Hamse tafel- 01 tennissers hun plaatselijk kampioenschap en telkens 01 mocht het bogen op veel in teresse. Ook deze keer was [de de winnaar vrijwel zeker vooraf bekend. Frans Mes- igie heeft een klassering die ver boven die van de anderen uittorent. De ver wachtingen zijn ingelost, ook al heeft Frans zaterdag enkele gangen laten voor bijgaan tijdens het trouw- van zijn broer om in de zaal Tivoli de schiftings wedstrijden te komen be- wisten. Op de finale waren ook bur gmeester Baert en schepen 'an de Casteele aanwezig, 'oorzitter Van Couwenber- [he dankte het gemeentebe stuur voor de belangstelling de jaarlijkse materiële iteun. Hij begroette tevens Ie «Vlammers» een nieuwe lub uit Hamme-Zogge die met heelwat spelers had in- [eschreven. Veel verrassin- len vielen er niet te noteren. )f toch... Johan Van Hecke lehaalde een vierde plaats, •t lij kon eigenlijk de finale De nebben bereikt. In de kwart- De inale stootte hij op Pierre >e Schoesitter die drie sets lodig had om hem te klop- en. Op de andere tafel had 'rans Messagie ook al Mare De Keyser van de overwin ning gehouden. Het was een mooie strijd en beide spe lers lieten zich herhaaldelijk opmerken. De klasse van Frans woog uiteindelijk door. De finale was zeker niet slecht. Waren er geen hoog tepunten er was veel span ning. Messagie kon zich niet gemakkelijk losrukken, In de eerste set bleven beide spelers aan mekaar ge waagd tot 18-18 en dan kon Messagie het uitmaken. De tweede set was minder spannend maar bleef toch lang gelijk. 10-10 werd het en dan was Frans niet meer bij te houden. De derde set scheen in het voordeel van De Schoesitter te verlopen die via enkele rake uitvallen op voorsprong kwam. Aan 15-15 was nog alles moge lijk. Het werd 21-19 en Mes sagie verlengde zijn titel voor een jaar. Technische uitslagen Reeks miniemen: 1. Behield Thomas (Patro), 2. Van Couwenberghe Bart (Patro), 3. Stefaan Goossens (id.), 4. Johan De Wilde (Patro). Kadetten: 1. Carl Goossens (Patro), 2. Dirk Stallert (Patro), 3. Leo De Ridder (ind), 4. Johan Maes (ind). Juniors: Guido De Block (Patro), 2. Mare Stallaert (Patro), 3. Erik Verdonck (Patro), 4. Pe ter D'Hondt (ind.). Jeugd open: Reeks A: 1. Dirk Stallaert, 2. Bart Van Couwenberghe, 3. Herman Van Haute Reeks B: 1. Carl Goossens, 2. Erik Verdonck, 3. Leo De Ridder Reeks C: 1. Guido De Block, 2. Peter D'Hondt, 3. Stefaan Goossens, 4. Ulrick Van Houte Reeks D: 1. Mare Stallert, 2. Thomas Behiels, 3. Johan Maes, 4. Johan De Wilde. Eindstand: 1. Mare Stallaert (Patro), 2. Carl Godssens (Patro), 3. Guido De Block (Patro), 4. Dirk Stallaert (Patro). Reeks open: Reeks A: 1. Patrick Glas, 2. Leo Rooms, 3. Erik Geens, 4. Ru dy Claeys, 5. A. Behiels. Reeks B: 1. Cesar Salembier, 2. Dan ny D'Hollander, 3. Luc Pe- legrin, _4. Jurgen Bertin, 5. Pascal Spiessens. Reeks C: A. Jozef Van Couwenberghe, 2. Johan Van Hecke, 3. Mare Stallaert, 4. Albert Geens. Reeks D: 1. Paul De Schoesitter, 2. Hilaire Straetman, 3. Gerrit Ronsmans, 4. Guido De Rid der. Reeks E: 1 Guido De Block, 2. Dirk Stallaert, 3. Erik De Keyser, 4. Geert Tonnelier. Reeks F: 1. Pierre De Schoesitter, 2. Mare De Keyser, 3. Peter Van Cauteren, 4. Patrick De Clercq. Reeks G: 1. Frans Messagie, 2. Carl Goossens, 3. Paul Schelf hout, 4. Franky Ronsmans. Eindstand: 1Messagier Frans (Pardaf), 2. Pieree De Schoesitter (Patro), 3. Mare De Keyser (Patro). 4. Johan Van Hecke (Patro), 5. Straet man Hilaire (Patro), 6. Fran- gois Van Dender (Patro), 7. Jozef Van Couwenberghe (Patro), 8. Paul De Schoesit ter (Patro), 9. Danny D'Hol lander (Vlierkouter), 10. Carl D'Hollander (Patro). 11. Pa trick Glas (Patro), 12. Cesar Salembier (Prado), 13. Gui do De Block (Patro). 48 48 48 48 27 22 8 3 3. Pletsers - St. Donatus 1-2 1. KWB Baasrode 48 42 4. Gilvoc O.3 Falos-Keur: vrij 2. Strangers 51 39 5. Simiba 0-3 Klassement 3- Macadammers 51 30 6. Simplisten 1- Brandweer Volleybalbeker van Hamme. Melavoc won de beker door Knots mei 2-0 te verslaan, (vh) yc Hades Temse - ATB St.-Niklaas. Een prachtige derby. Gerrit Heyninck (ATB) smasht hier door het Hadesblok. Uitslagen ïrijdag 18.2.83 1. V.G.S. - Joso Iks - Kikkers 38 33 27 26 25 19 3 Maandag 21.2.83: 1. KWB - Simplisten 2. Simiba - Brandweer 3. Gilvoc - Strangers Macadammers: vrij 1. Joso 51 2. Falos Keur 48 3. St. Donatius 48 4. Kikkers 48 5. Pletsers 48 6. Iks 48 7. VGS 54 Wedstrijden Vrijdag 25.2.83 1Pletsers Falos-Keur 2. Kikkers St. Donatius 3. Iks - Joso VGS: vrij

De Voorpost | 1983 | | pagina 37