M WTC «Blijf Jong; uit Stekene organiseerde zevende superstar-wedstrijd Heirman-Post doet weer mee Interland te Lebbeke Handbalkalender Provinciale jeugdselektie Robuco Buggenhout: Eddy De Vlieger trainer-coach tot einde seizoen! Knap Temse speelt gelijk Appels is kampioen Interscholenveldloop te Grembergen m%urn 42 - 25.2.1983 - De Voorpost HANDBAL België - Bulgarije: 19-20 Er was heel wat minder volk dan verwacht. Amper een 150-tal toeschouwers zagen de Belgen na een degelijke wedstrijd verliezen met het kleinste ver schil. Deze interland kwam ook zowat over als uit de lucht gevallen. Uitsluitend de regionale pers kon in laatste instantie nog voor enige ruchtbaarheid zor gen, de nationale pers bleek zelfs niets te weten over deze interland. De organisatie die uitging van de VHV had duidelijk te wensen overgelaten. Niette min kregen de toeschouwers een vrij aantrekkelijke wedstrijd aangeboden. De spelers, geselekteerd uit de streekklubs kregen ruim speelgelegenheid. Doelman Vinck greep de kans met beide handen en lukte vooral tijdens de tweede helft een opvallende prestatie. Ook F. Comelis speelde zich in de kijker. De Lebbeekse «all- rounder» hield niet alleen de gevaarlijkste Bulgaarse aanvaller uit de wedstrijd, maar scoorde tevens 2 doelpunten. Dirk Verhofstadt, gehinderd door een spierletsel in de bil, speelde tijdens de tweede helft enkel in aanval, in verdediging werd hij gespaard terwijl Koen Verhofstadt weer erg knap speelde als verdediger en er tevens in slaagde een doelpunt te Voor België scoorden: D. Verhofstadt 3, L. Brouwers 2, Jo Smets 3, J. Scheurmans 3, Jan Smeets 2, Claes 2, Jacobs 2, Comelis 2, K. Verhofstadt 1. EVA HEREN 1/2 finale Beker van Oost-Vlaanderen zat. 26.2 te 20 uur HBC Dendermonde - EV Aalst Kompetitie 1* landelijke zond. 27.2 te 17u30 Rosis Aalst - Ajax Lebbeke 1* provinciale zat. 26.2 te 15ul5 DB Zwijnaarde 2 Dendermonde 2 zat. 26.2 te 16u30 DB Zwijnaarde 1 - SK Grembergse 2 zond. 27.2 te 19 uur Lokeren - Avanti Lebbeke 2 DAMES 1/2 finale Beker van Oost-Vlaanderen woensdag 2.3 te 21ul5 Nasser Gent - EV Aalst 2* landelijke zat. 26.2 te 16u30 RB Dendermonde - DAZA Buggenhout - Mechelen 'zond. 27.2 te 15 uur Avanti Lebbeke 2 Antwerp zond. 27.2 te 19ul5 Olympia Aalst - Uilenspiegel 2 EVA Werkgroep Oostvlaamse scheidsrechters Op dinsdag 22 februari kwam de werkgroep van de Oostvlaamse acheidsrechters bijeen voor een eerste «round-up». Op de dagorde stond o.a. het bepalen van de doelstellingen en het bepalen van de taak- en funktieverdeling in de groep. Onder het voorzitter schap van G. Kerremans maken volgende scheids rechters deel uit van de werkgroep: secretaris H. Cleymans, leden: W. De Boeck, E. De Vlieger, Fl. D'Hanis, A. Poppe, J. Van Handenhove, T. Van Kerkhoven, W. Verlé, J. Vermaesen, H. Verpoest, W. Wijnant, adviserend lid: Erik Van Aerschot. EVA KAATSEN Rap en Vlug-Vissershof S.K. Sportshop-Heirman/Post Sportief-Rap en Vlug Vissershof-Van Gaeveren S.K. Sportshop-V. Malderen Heirman/Post-Toyota KLASSEMENT 1. Heirman/Post 2. Rap en Vlug 3. V.K. Sportshop Het provinciaal komitee Oost-Vlaanderen is tijdens het voorbije weekend ge start met de selectietrainin gen voor jeugdspelers. Het is de bedoeling een ploeg klaar te stomen voor het in terprovinciaal tomooi en eventueel deze ploeg te la ten deelnemen aan interna tionale tornooien. Selectie heer Eddy De Vlieger nodig de volgende spelers uit te Buggenhout: Freddy Ver- haevert (Ajax Lebbeke), Jur- gen Van Hille (HC Lokeren), Erwin Verhulst (Robuco), Ru dy Volders (Robuco), Kris De Wolf (Robuco), Guy Verstre pen (Scaldia), Jan Verhae- vert (Scaldia), Peter Grijp (Scaldia), Renzo Asaert (Scaldia), Van Damme Bart (Don Bosco), Philippe Ver- moesen (Don Bosco), Joris Dezillie (Don Bosco), Tom Janssen (Don Bosco), Koert Walleyn (Don Bosco), Wim Van Hove (Avanti 1), Jan Van Biesen (Avanti 1), Wim De Proft (Avanti 1), Johan Wal- raevens (Avanti 1), Freddy Coppens (Avanti 1), Johan De Donder (Avanti 2), Benny De Hauwere (Avanti 2), John De Man (Avanti 2). EVA Duffel konsloos te Aalst E.V. Aalst - Duffel 17-8 Een vlot spelend E.V. Aalst, met C. Simal nog maar eens als topscoorder, liet het wel iswaar zwakke Duffel kans loos na een vrij gelijkop- gaande eerste helft. Langs Mathijs en Lievens nam Eendracht wel Onmiddellijk een 2-0 voorsprong maar de bezoeksters bleven aan klampen zodat via 3-1 het scorebord 3-3 aanwees 10' voor de rust. Eendracht sloeg toen opnieuw toe en met knappe doelpunten van Simal en Moens was het toch 6-3 geworden aan de rust. Tijdens de tweede helft werden de bezoeksters dan overspeeld door een knap spelende thuisploeg die na 40' leidde met 9-4. Een dracht, nog steeds zonder de geschorste Bascour, dreef dan stelselmatig de voor op en langs Mathijs, Lievens en Simal werd het 11-5 na driekwart wedstrijd. Zes minuten voor het einde was het 13-5 waarna Mathijs en Simal de eindcijfers vast legden. E.V. Aalst: Van Wezemael en Van Den Borre, S Simal 8, De Schrijver 1, Cl. Simal, Lievens 2, Buyl, Vinck, Ma thijs 5, Moens 1. EVA f Robuco-voorzitter A. Poppe geeft het duidelijk niet op. Na de laatste nederlagen van Robuco is de Buggen- houtse ploeg gevaarlijk dicht de degradatiezone ge naderd. Meteen een reden om aktie te nemen dacht voorzitter Poppe: «Mare De Proft, onze trainer-speler waarvan wij beslist niet ontevreden zijn, verzocht ons reeds een tijdje geleden ontlast te worden van zijn taak. Wegens studies kon Mare niet steeds aanwezig zijn en wij vonden Eddy De Vlieger bereid tijdelijk voor hem in te vallen. Nu hebben wij De Vlieger kunnen overtuigen tot het einde van het seizoen de taak van trainer-coach op zich te nemen. Mare De Proft blijft dus spelen en H. Broeckmeyer assistent- coach». Voorzitter Poppe is ook erg benieuwd naar de uitspraak van de sportkommissie betreffende de klacht aangaande de wedstrijd Gent-Buggenhout. Hij rekent erop dat deze wedstrijd zal moeten herspeeld worden wat meteen een kans op twee supplementaire punten betekent voor Robuco. EVA H.C. Lokeren te sterk Waasmunster - H.C. Lokeren: 3-21 SK Grembergen na moeilijke eerste helit SK Grembergen - Gent: 28-25 Toen op het einde van de eerste helft de thuisploeg 12-14 achter raakte zag het er niet zo best uit voor de ploeg van voorzitter C. Van Der Kelen. Grembergen was nochtans goed gestart en met doelpunten van Segers onmiddellijk 2-0 en 6-3 voor gekomen. Wellicht had de thuisploeg op dat ogenblik het zich wat te gemakkelijk voorgesteld want naarge lang het eerste wedstrijdge deelte vorderde kwam een fysisch sterk Gent stelsel matig dichter. Na 21' ston den de ploegen gelijk en als bij een 9-8 stand J. Van Hout gediskwalificeerd werd we gens een ongelukkige reac tie op een aanslag was GSK aan het rommelen gesla gen. Scheidsrechter De Boelpaep kreeg het op dat ogenblik moeilijk en op het einde van de eerste helft stond Grembergen op een bepaald ogenblik met 2 spe lers in numerieke minder heid. Hiervan maakte Gent gebruik om langs een goed spelende maar rumoerige Christiaens een 12-14 voor sprong op te bouwen. De tweede helft verliep heel wat beter voor de thuis ploeg. Na een gelijkop- gaand begin wees het score bord 17-19 aan na 41'. Plots gooide de thuisploeg het nu over een andere boeg. Met Segers op de bank werd er in aanval nu heel wat rusti ger gespeeld en de GSK- verdediging, met een goede W. De Jonghe tussen de pa len, sloot voortreffelijk. Langs een opportune Dooms ging het in een ruk naar 24- 19 8' voor het einde en in deze periode had Grember gen bewezen taktisch heel wat verder te staan dan de bezoekers. Daarna werd het opnieuw holder-de-bolder- handbal waürin nog tien maal werd gescoord maar Lokeren, nochtans Rombout, Sonck en K. Weyers, toonde zich veel te sterk voor een ter plaatse trappelend Waasmunster. Reeds aan de rust leidde Lokeren met 1-8 en het was slechts rond de 22® minuut dat Waasmunster via een 7- worp Fl. D'Hanis kon ver- Keeper D'Hanis stopte daarna nog twee 7-m worpen waardoor Waas munster in totaal ampër drie doelpunten lukte. Tijdens de eerste helft dreef Lokeren de voorsprong rustig op. De Brouwer als pivot speelde zich in de kijker en bij Loke ren kregen de jongeren De Bruyn en Van De Velde meer speelgelegenheid. Het was slechts tijdens de laatste 1( dat Waasmunster nog twee maal kon scoren. HC Lokeren: Fl. D'Hanis, Weyers 5, A. D'Hanis 1, Vei niers 1, A. De Brouwer Van Der Stappen 5, Lenaert 2, De Bruyn, Van De Velde. m 1* provinciale At. Temse - D.B. Zwijnaarde 18-18 Jef Van Hout scoorde drie maal tegen Gent maar werd even later gediskwalificeerd toen stond de Grembergse zege reeds een tijdje vast. SK Grembergen: Testard en W. De Jonghe, H. Van Haute, Heirman 2, Krogstrup 8, Se gers 8, J. Van Hout 3, Vinck 2, P. Impens, T. Van Haute. EVA KORFBAL Hoevenen - Appels: 2-9 Toen Heirman-Post vorige week van de troon werd gestoten, dachten velen dat het voor goed was. Deze week was het echter opnieuw paraat met een grote overwinning en nestelde zich opnieuw aan de leiding. HEIRMAN-POST-TOYOTA 17-4 De Postmannen kenden een overrompelende start en dat leverde heelwat punten op. Zonder verpinken ging het naar 6-0 en dat was een goede aanloop. Toyota kon milderen tot 6-1 en in het volgende spel werd het 40-40. De lokalen konden het dubbeltje naar hun kant doen klikken en weer gingen ze ervandoor tot 11-2. Meteen was de zege op zak. Het was echter de bedoeling om verder uit te lopen en punten te verzamelen. Dat is hen goed gelukt. Toyota kwam wel wat meer in de wedstrijd en kon nog enkele spelen meegraaien. VISSERSHOF-VAN GAEVEREN 10-11 Een boeiend kijkspel. Vissershof kon een 2-1 opbou wen. Maar lang bleef die voorsprong niet. De bezoe kers kenden een goede periode en haalden 3-6. Maar de kous van de lokalen was nog niet af. Ze bleven aandringen tot 8-8 en dat het spannend was bewijzen de 10-10 cijfers. Het laatste spel en dus meteen de zege waren voor Van Gaeveren. SPORTIEF - RAP EN VLUG 11-10 Via een 1-1 stand zou Sportief dadelijk de lakens uitdelen: 4-2. Het scheen voor de bezoekers zelfs op een katastrofe te zullen uitdraaien: 7-3. Gelukkig konden ze nog reageren en terugkomen tot 8-8. Het ging nu schouder aan schouder naar het einde met 10-10. Ook hier moest het laatste spel uitsluitsel geven. SPORTSHOP - VAN MALDEREN 13-8 Tot meer dan halfweg bleef Van Malderen naast Sportshop. Op dat moment was de score nog steeds 7- 7 en waren er nog kansen genoeg voor allebei. Sportshop zou na deze stand tonen hoe sterk het wel is. Van Malderen werd ter plaatse gelaten. SPORTSHOP - HEIRMAN-POST 9-12 De lokalen begonnen goed en lieten De Post-Heirman ter plaatse met 3-0 en 4-1. Pas dan konden de bezoekers aan achtervolgen gaan denken. In één ruk ging het naar 4-6. Ze lieten zich echter niet pramen en deden nadat Sportshop nog een spel had meegepikt naarstig verder: 5-8. Dan was het weer de beurt aan de lokalen (8-9). Dan pakte Heirman-De Post uit en behaalde de zege. UITSLAGEN Van Malderen-Toyota Wim De Wilde heeft zijn stempel op deze wedstrijd gedrukt. Ondanks zijn jeugdige leeftijd heeft hij als een echte organizator zijn ploeg naar de zege en de daaraan verbonden titel ge loodst. In de eerste hem maakte hij vier korven, waardoor Appels op een vei lige voorsprong stond. Bij de rust was het reeds 1-5 en na de koffie werden de cijfers stilaan groter. Met deze Door de Oudervereniging van de Grembergse ge meenteschool wordt op zaterdag 26 februari om 14 uur een interscholenveldloop georganiseerd voor de Ste delijke lagere scholen op de sportterreinen, Oud- Kerkhof straat te Grembergen. Na de veldloop wordt door AC Denderland een ont vangst aangeboden om de nu reeds vijf jaar durende goede samenwerking tussen de oudervereniging en AC Denderland (afdeling Grembergen) te vieren. 4. Sportief 5. Van Gaeveren 6. Vissershof 7. Toyota 8. Van Malderen WEDSTRIJDEN VOOR DEZE WEEK: Vrijdag 18.30: Toyota - S.K. Sportshop Heirman/Post - Van Malderen Zaterdag 15.00 Van Gaeveren - Rap en Vlug Vissershof - Sportief Zondag 9.30 Sportief - Toyota Van Malderen - Van Gaeveren Zondag 10.45 S.K. Sportshop - Vissershof Rap en Vlug - Heirman/De Post 8 4 4 79 86 8 6 2 83 85 7 3 4 72 75 8 3 5 105 63 7 2 5 88 56 twee punten werd Appels kampioen. Hoe Hoe venen zich ook inspande, het kon niet meer baten. Appels kon dus de feestdronk serveren. De heren en dames aan het kanon: Willem De Wilde (4), Marc Moonen (1), Ann Schuddinck (1), Wim Van Cauwenberghe (1), Annette Verstraeten (1) en Frankie Vermeir (1). Zondag is het de laatste wedstrijd van de zaalkom petitie in de Appelse sporthalle. We krijgen eerst de juniores en de reserven te zien, waarna om 15.30 u. de kampioenen zullen aan treden. Nadien is er nog korfbal. Ook de Lebbeekse korf- balklub speelt in Appels. De eerste ploeg om 17.10 u. Ook de reserven halen een titel Hoevenen - Appels: 4-5 In deze wedstrijd heeft Ap pels fel moeten knokken om aan de bovenhand te blij ven. Aan de rust stond het 4- 2 voor Hoevenen, maar het had duidelijk zichzelf over troffen. Juniores: Hoevenen - Ap pels: 4-9 Ook de juniores stonden in de eerste helft achter. Ge lukkig konden ze zich her pakken en de kansen wer den eindelijk benut. Bij de rust was het 2-2. Katrien Se gers gaf toen het goede voorbeeld en zette Appels op voorsprong. DB Zwijnaarde, de enige ploeg die dank zij twee gelij ke spelen leider Avanti 2 puntjes kon ontfutselen, zal in deze kompetitie beslist geen goede herinneringen bewaren aan At. Temse. De Waaslanders klopten Don Bosco tijdens de heenronde en dwongen nu een gelijk spel af tegen de Gentse ploeg die toch nog zekere titelambities koestert. Voor P. Dauwe trainer-coach bij At. Temse is deze uit slag zeker geen verrassing. Een week geleden had hij reeds voorspeld dat Temse een reuze kans maakte te gen Don Bosco. Het wed- strijdbegin zag er nochtans niet schitterend uit voor de thuisploeg. De Don Bosco verdediging speelde 3-2-1 en de Waaslandse aanval raakte moeilijk op gang. Na dat het scorebord 6-9 aan wees schakelde Dauwe over op 2 pivots en plots had Don Bosco geen tegenzet meer zodat de rust bereikt werd met een 10-11 stand. Tijdens de 2* helft plaatste Zwijnaar de een man op D. Bruy- ninckx maar vlug zou blij ken dat Temse hiervan wei nig last had. Er werd nu gewoon 5 tegen 5 gespeeld en een gemotiveerd spelen de thuisploeg kwam 12-11 voor. Tot een drietal minu ten voor het einde bleef Temse steeds een doelpunt- je vóór tot Don Bosco erg verrassend tweemaal kon scoren. Plots was het 17-18 geworden maar tijdens de slotminuut stelde Atilla ge lijk. Een worp van W. Van Buyten sloeg tijdens de al lerlaatste seconden nog op het Gentse doelhout te P. Dauwe, trainer-coach b Attila Temse, had een flink prestatie voorspeld tege R.B. Zwijnaarde (v) pletter. At. Temse: K. Bruyninckx, A Baeck 2, M. Baeck, D. Buy taert 2, Mets 6, B. Bruy ninckx 4. I. Bruyninckx 1 Heirbaut, W. Van Buytei Vercauteren, Lyssens. uitgest. uitgest. 9-12 11-10 10-11 13-8 17-4 9 6 3 77 118 8 3 5 71 97 w'- Muurkaatsen te Hamme, Van Malderen staat onderaan de ranglijst maar het is nog niet gedaan, (vh) Zoals dat reeds in de voorbije 6 jaren het geval is geweest, organiseerde de Stekense wielertoeristenklub «WTC Blijf Jong» ook dit jaar in het «stille seizoen» een wedstrijd «Superstar» onder zijn fietsende leden. Deze keer liep deze kompetitie vanaf 9 januari '83 tot en met 13 februari, dus gespreid over 6 weken elke zondagmorgen tussen 10 en 12 uur. Tijdens die 6 weken worden de deelnemers allerlei proeven opgelegd, waaraan individueel én per ploeg punten worden toegekend. Daartoe werden de 40 deelne mers ingedeeld in 8 ploegen van 5 mensen. Elke ploeg kiest een kopman, die bij het besie resultaat van zijn ploeg een punt ekstra kan verdienen. Deze «Superstar-wedstrijd» ploeg 3 die van Roger De werd op 9 januari ingezet Witte van de leiding ver met het gaaibollen, waarbij drong. Het biljarten werd in- iedere deelnemer met 12 dividueel gewonnen door bollen mag gooien. Roger Gerard van Gasse voor Lu- de Witte won deze eerste cien Windhey. In de indivi- proef met 18 punten vóór duele klassering stond Ro- Robert van Goethem (14p) en ger de Witte nog steeds op Jozef Dhattijn samen met kop (16p) voor Pierre Vereec- Marcel Dullaert die beiden ken (18p) en Leon de Clercq 13 punten haalden. Naast (22p). het individueel klassement Het kruisboogschieten van wordt wekelijks ook een 30 januari bracht héél wat groepsuitslag én klasse- wijzigingen in de individue- ment opgemaakt. Voor deze le stand, terwijl de ploe- groepsuitslagen en standen genklassering nauwelijks komen 4 mensen van elke wijzigde. Eugeen van Goet- ploeg in aanmerking, waar- hem schoot in 6 pogingen bij het minste resultaat liefst 4 vogels neer, waar- wordt weggelaten. Na de mee deze 70-jarige ruim eerste speeldag leidde winnaar werd. In de ploe- ploeg 3 van Gerard van genstrijd haalde ploeg 6 van Gasse voor ploeg 4 van Ro- Leon de Clercq de eerste ger de Witte en ploeg 2 van plaats weg. In de voorlopige Pierre Vereecken, de man stand per ploeg kwam niet die verleden jaar «Super- de minste wijziging voor star» werd. Op zondag 16 aan, doch individueel ver- januari was men aan het anderde er heel watll! Leon boogschieten toe. Alle deel- De Clercq sprong van de 3® nemers schoten met één en naar de 1® plaats en Franky dezelfde boog, zonder vi- Nobels werd tweede, sier. Roger De Witte en Lu- De strijd was evenwel nog cien Windhey toonden zich lang niet gestreden. Op 6 in deze discipline de vaar- februari won Robert Wau- digsten en lukten beiden 2 man verrassend doch ver vogels op 6 scheuten. In de diend de pierbolling, terwijl voorlopige stand bleef Ro- ploeg 8 van Robert Fruythier ger de Witte uiteraard op al even verrassend de ploe- kop voor Marcel Piessens, genrangschikking van de terwijl de ploeg van R. de dag won... In de algemene Witte het dagklassement klassering per ploeg rukte won voor deze van Gerard ploeg 4 van Roger de Witte van Gasse. In de stand per terug op naar de eerste ploeg leidde deze van Roger plaats vóór een gehandicap- de Witte (ploeg 4) vóór deze te ploeg van Gerard van van G. van Gasse. Na het Gasse. In de individuele biljarten van 23 januari wij- klassering was Lucien zigden de posities enkel in Windhey opgerukt naar de het ploegenklassement. In- eerste plaats met 39 punten, derdaad, ploeg 3 van Ge- voor Leon de Clercq (42p), rard van Gasse won de Marcel Dullaert (44p), Fran- proef voor de ploeg 5 van ky Nobels (45p) en Roger de André Saman waardoor Witte en Marcel van Goet hem met 48 punten. Met nog één proef te doen kon het dus best spannend worden. Deze laatste proef was vo- gelpikken op 13 februari. Hier toonde Pierre Vereec ken zich individueel de bes te samen met Jean de Geest, terwijl de ploeg van Vereec ken (ploeg 2) de dag-ploe- genstand won. Eindstand per ploeg: 1Ploeg 6 van Leon de Clercq, na afkamping, want ze eindig de met gelijke punten, zodal een supplementair spelletje gaaibollen de beslissing bracht. 2. Ploeg 2 van Pierre Vereec ken (eveneens 37 p) 3. Ploeg 3 van Gerard van Gasse (36 punten). Ploeg 4 van Roger de Witte (36 punten) individuele eindstand: 1Marcel Dullaert 2. Lucien Windhey Leon de Clercq 4. Roger de Witte 5. Jean de Geest 6. Willy Baert 7. Robert van Goethem 8. Franky Nobels 9. Wilfried van Gaever 10. Pierre Vereecken De winnende ploeg bestoni uit volgende wielertoeristen Leon de Clercq, Wilfried vai Gaever, Patrick Suy, Thei Verschraege en Leon van Damme Verder werden er nog prijzer toegekend aan de 15® en dei 25® In de eindstand, dit na tuurlijk om het ook voor dij mensen die niet voor een e plaats in aanmerking te ko-| men, interessant te houden, De 15° plaats ging naar Rogerj Baecke. na kamping met Marcj de Cock en de 25® plaats ging! naar Gaston Vlaeminck. Tenslotte kreeg ook de eerste] van iedere ploeg (uitgezon derd de winnende ploeg) nogj een trofee: ploeg 1 - Georgee Dullaert, ploeg 2 - Willy Baert 11, ploeg 3 - Marcel Dullaert (uiteraard), ploeg 4 - Roger De Witte, ploeg 5 - Marcel van Goethem, ploeg 7 - Robert van 0 Goethem en ploeg 8 - Robert be Frus"hier' DeBeE,

De Voorpost | 1983 | | pagina 42