Radio Spoetnik antwoordt op «beschuldigingen van luisteraars» Duikerproblemen tussen Buggenhout en Sint-Amands El A.C.V. Aalst: «De maat is vol!» Wase ACW-ers solidair met Filippijnse KAJ RW 60 Sint-Niklaas- Hulst begraven? André Lardon nieuwe Wase ACW-voorzitter VU-Buggenhout reageert op verhoging personenbelasting Immerzeel viert kwarteeuw A.C.V. 44 - 25.2.1983 - De Voorpost Vorige week verscheen in dit blad een artikel onder de titel: «Radio Spoetnik in Stekene beschuldigd door luisteraars Feest liep in 't honderd: wraakaktie?». Eric van Baerdeghem, de spil van de vrye radio Spoetnik, was uiter mate boos, kwaad en verontwaardigd. «Je reinste laster», noemde hij het: «Gemene leu gens!». Hij eiste dan ook een rechtzetting ofte recht van antwoord. «Het is een onderdeel van een vuile lasterkampagne tegen mij en Spoet nik», aldus de heer Van Baerdeghem: «Mensen die dergelijke zaken durven verklaren zal ik laten vervolgen. Mijn raadsman is verwittigd en zal het nodige doen!». Vermits hij er het recht op heeft, gaat hieron der zijn visie... Gratis medewerking «Over de inleiding van het artikel geen kwaad woord», aldus Eric van Baerdeghem: «Behalve dan over de laatste zin: er schort helemaal niets aan het financieel beleid!» Daarna gaat de heer Van Baerdeghem zin voor zin het artikel na én geeft er zijn kommentaar op. «Het initiatief voor het feest is genomen door Maria Goe- len, Cyriel Heirweg en Luc Maes. Spoetnik gaf vol ledig gratis! *- medewer king en zou zorgen voor de muzikale omlijsting, voor de zaal, de koffie, de koe ken, enz. Precies zoals we dat in het verleden nog al gedaan hebben, en met sukses, denk hier maar aan De Wil. Vier dagen vóór het feest (dinsdagmiddag) vergaderden de inrichters (Maria Goelen en Luc Maes) hier bij mij thuis. Alles kwam in orde en de volgende afspraak was voor zaterdagvoormiddag in camping de Vlasaard voor de onmiddellijke voorbe reidingen. Ik had ondertus sen alles in orde gebracht: koffie, koeken, tassen... 'k Had zelfs prins karnaval van Klein-Sinaai gevraagd, maar die is uiteindelijk niet gekomen. Verder waren al le kontaktcentra en d.j.'s verwittigd om te komen helpen tot... ik donderdag een telefoontje kreeg 't was rond 21 uur van de man van discobar Espanyo- la (die duidelijk dronken was) met de mededeling dat Spoetnik niets waard is en dat we niet dienden te komen om platen te draai en. Hij zou het doen. Mijn vrouw belde daarop naar Maria Goelen (één van de inrichters) om te vragen of dit inderdaad zo was en... het was inderdaad zó! Be grijpen konden we dat niet, want... behalve enkele woorden over de inkom- kaarten (de naam van Spoetnik stond er niet op vermeld), was er tot dan toe niets verkeerd gelopen. Uiteindelijk heb ik me trouwens sportief neerge legd bij het feit dat Spoet nik niet op de kaarten stond, al zou dat wel gemo gen hebben: we gaven toch volledig gratis onze mede werking...». Zélf feest tegengewerkt «Daarna zijn Maria Goelen en Cynel Heirweg op pad gegaan om bepaalde oud luisteraars van radio Spoet nik, die nu onze zender niet meer in het hart dragen, te gaan bepraten», gaat Van Baerdeghem nog steeds geemotioneerd verder. «Sommigen van die men sen hebben ons trouwens reeds voor de rechtbank gedaagd en tientallen keren zijn we daarvoor bij de rijkswacht moeten ko men... Zo zijn ze onder meer bij een blind meisje geweest en hebben dat meisje schrik aangejaagd, gewoon door een naam van iemand te noemen die ook zou komen. Natuurlijk is dat meisje, die zinnens was naar dat feest te gaan, dan niet gegaan. Dus...», be sluit Eric Van Baerde ghem, «Niet wij maar zij zelf hebben dat feest tegen gewerkt! Wat dat omroe pen betreft, dat het feest niet zou doorgaan: dat is gelogen. Vrijdag heb ik zelf wél omgeroepen dat Spoet nik niet meer meewerkte aan het feest omdat de in richters het nodig oordeel den om een andere disco bar te vragen. De mensen die daarom niet wilden gaan naar het feest konden hun kaart binnenbrengen bij radio Spoetnik, waarna ze hun geld terug kregen. Maar het is nooit of nooit onze bedoeling geweest dat feest te boycotten. We wil den enkel voorkomen dat sommige luisteraars zou den teleurgesteld zijn en zich bedrogen voelen in dien ze op het feest moes ten vaststellen dat radio Spoetnik er niet aanwezig was.». Alle giften gaan naar de radio «Wat betreft al dat geld wat De laatste Buggenhoutse gemeenteraad verliep ook nu weer erg rustig. Er werd gehandeld over de nieuwe geplande woonwijk «Lentepark 3», over de noodzaak om de gemeentelijke avondschool via een kursus boekhouden- informatica dichter by het bedrijfsleven te brengen en over herstellingswerken aan een duiker op de Klaverbeek. Eigenaardig genoeg was het dat laatste punt dat voor wat animo op de gemeenteraad zorgde. «1! De stap Buggenhout en St.-Amands De Klaverbeek vormt de scheiding tussen de ge meenten Buggenhout en St.-Amands en de duiker die dient hersteld ligt er gens op het grensgebied van de twee gemeenten. De duiker verkeert in slechte staat en is een ge vaar voor weggebruikers. De reparatiekosten bedra gen 151.515 frank waarvan Buggenhout 50% moet dragen. Hiermee was de Gembel- fraktie niet akkoord. Woordvoerder De Bis schop stelt dat St.-Amands sinds jaren rekeningen aan Buggenhout dient te beta len. De Bisschop noemde hier de rekeningen die aan Sint-Amands werden aan geboden toen de Dam straat werd vernieuwd. Burgemeester De LandjEric heer moest dit trouwej echt ook toegeven, maar de bt gervader verklaarde dergelijke zaken wel me* voorkwamen. Zo zou nog een rekening opt staan ten overstaan v Lebbeke. Maar de gemec ten hebben een soort c derlinge afspraak om de keningen op het gepas moment te voldoen. zou Buggenhout nu inde daad de financies met Sii Amands kunnen regelen. Zo kreeg Gembel dus ex gelijk. De raad ging daari akkoord om het gestel bedrag te laste van hout te nemen. te s besl Peel Eric maa nive han ove: van kre< wee tegc bij V Hugo Aerl Stekene-Spoetnikradio. Eric in naam van Radio Spoetnik geuite beschuldigingen. Spoetnik voor zich wil hou den», gaat de heer Van Baerdeghem verder: «Het geld van de verkochte kaar ten en de niet-verkochte kaarten is teruggegeven aan de inrichters. Wat de tombola betrof: de inrich-, ters zijn prijzen gaan opha len geld trouwens ook in naam van radio Spoetnik en die prijzen zijn nooit of nooit bij mij binnen ge weest. 'k Heb trouwens zélf een vijftal prijzen geschon ken. Dat wij die tombola wilden organiseren is gelo gen: voor ons was het niets dan belangloze medewer king, op financieel gebied zaten we er voor niets tus sen. Trouwens... ik weet niet wat ze bedoelen met 'de winst van het feest die zou dienen voor het aanko pen van bloemen...'. De zieken worden door Spoet nik reeds enkele maanden bezocht. Ze krijgen een bloemetje in naam en van een medewerker van radio Spoetnik. Helemaal gra tis... Er worden tot drie bezoeken per week afge- Van Baerdeghem antwoordt op de vorige week via dit blad legd. Verder geef ik graag toe dat ik reeds van dui zend mensen geldelijke steun heb gekregen, bij meerdere gelegenheden. Dit om de zender draaien de te houden, om finan cieel rond te kunnen ko men. En dat geld is nodig, want de installatie diende te worden vernieuwd en enkele tijd geleden diende de zender en mast te wor den hersteld na sabotage. Van die kosten (zo'n 80.000 fr) is trouwens PV opgemaakt door de rijks wacht. Maar let wel op en hier druk ik op ik hou de radio volledig geschei den van mijn privaat leven en èlle geschonken geld gaat naar de radio en alles wat erbij hoort! En dit zon der verdere verbintenissen. Wat betreft dat 'klein for tuintje' dat ik zou 'afge troggeld' hebben dat is la rie. Het geld dat ik van die Ook voor de A.C.V.-afdeling Aalst is, zoals blijkt uit de vergadering van bestuursleden, militanten en leden van het A.C.V.de maat vol. Verleden vrijdag sprak er inderdaad over de aktuele toestand Hervé De Cuyper, nationaal sekretaris C.C.O.D., de Christelijke Centrale van Openbare Diensten. Plaatselijk C.C.O.D.-voorzit ter Hilaire I.ievens leidde de vergadering die plaats had on der voorzitterschap van Robert De Poorter in en Jan Brijs die dit jaar, na een vruchtbare kar- rière in de vakbond met pen sioen gaat, zorgde voor een rimpelloos verloop. Het A.C.V. eist duidelijke uit leg over wat de staat en de patroons in 1982 hebben ge daan met de sommen van de inlevering van hun personeel. Spreker stelt dat men het alles zins niet meer neemt dat naar het patronaat reeds 45 miljard werd gedraineerd zonder merkbare resultaten qua te werkstelling. Ook de inleve ring van gemiddeld 3,5% moet dienen voor het kreëren van werkplaatsen en van de pa troons wordt verwacht dat ook zij hier hun duit in het zakje zouden doen. Dat zulks meest al nog niet het geval is zou blijken uit de voortdurende moeilijkheden qua aantal ar beidsplaatsen en arbeidsduur: Dat meer dan 500.000 mensen zonder werk blijven is onaan vaardbaar. Evenzo dat 170.000 jongeren geen uitzicht hebben op de toekomst. Erger nog wordt dit als men weet dat men de BTK-ers, stagiairs en perso nen uit de derde arbeidscircuit het aantal groeit tot zowat 700.000 en vooruitgezet wordt vaak in de pers dat het eerst vernoemd half miljoen zal klimmen naar liefst driekwart miljoen. Mede door de bevolkingsaan- groei komen er elk jaar 30.000 jongeren meer bij dan normaal en verder heeft de moderne technologie een grote invloed op de verdere evolutie. Hon derdduizenden werkplaatsen zullen verdwijnen en de tech nologische impakt is nog maar aan het beginstadium. Het A.C.V. vraagt dan ook dat de regering op het stuk van de tewerkstelling dwingende maatregelen neemt ten over staan van het patronaat en dat daarbij de regering zelf als grootste werknemer hierbij zelf het voorbeeld zou geven. Het A.C.V. vraagt dat de re gering zou bewijzen wat land bouwers, zelfstandigen en vrije beroepen inleveren. Verder wil het A.C.V. behoud van de sociale zekerheid en verzet zicb tegen aantasten van de solidariteit, invoeren van de staat van behoefte, aanslag op het kindergeld en verminderin gen van sociale uitkeringen. De problemen waarmee de jonge Filippijnse arbeiders gekonfronteerd worden zyn vrijwel identiek met die uit de groei- en bloeiperiode van de KAJ bij ons. Zo heeft de kristelijke arbeidersbeweging ervaren. De organisatie be studeert en steunt al verscheidene jaren ontwikkelingspro- jekten die vooral gericht zijn op leiders- en militantenvor- ming van de werkgroep Wereldsolidariteit van het ACW de werking van de Filippijnse KAJ belicht. Viona Westra zong de avond in met aangepaste teksten: honger, verdrukking en mili taire verdrukking werden ge hekeld. Het poppentheater In- ke Tinke illustreerde dat on verschilligheid en eigenbelang ten solidaire houding vaak in 'e weg staan. Een persoonlij- e uiting van solidariteit, een /mbolisch gebaar, kon de inkoop van een paspoort We- Idburger zijn. ietuigenissen van Karei .eyns uit. Beveren en Marcel l'HoIlander uit Kemzeke jonden aan dat solidariteit cht kan, zelfs in de huidige :risis. «Samenkomsten op plaatselijk vlak met verant woordelijken van de verschil lende takken van de kristelijke arbeidersbeweging kunnen». Zoals Marcel Van Hende zei, «een aanzet bieden om de ont- wikkelingsproblematisch tonen». Op de Filippijnen, waar een «grondwettelijk autoritair» re gime dat geleid wordt door president Marcos van kracht is, staat de vakbeweging mach teloos tegenover de sociale wantoestanden, zo kon je deze bijeenkomst ervaren. (wv) De Ierse- dienst voor toerisme is verhuisd Men kan die nu bereiken op het adres Indus triestaat 4 te 1040 Brussel. Telefonisch kan dat op het nummer 02/513.78.74. Van vrijdag 18 februari tot en met 12 maart van 1 tot 18.30 uur heeft in de «Ruimte City 2» te Brussel (ingang Kruid- tuin-Rogierplein) een eerste tentoonstelling plaats gewijd aan de «Geschiedenis van het stripverhaal in België» of 50 jaar strip. De geplande brug-tunnelkombinatie in Zeeuwsch- Vlaanderen van Perkpolder naar Kruiningén komt er uiteindelijk dan toch niét. Bij heel wat van onze noorderburen heeft die beslissing kwaad bloed gezet, vele anderen zijn ermee in hun schik. Je kan dus niet direkt vanuit Sint-Niklaas tot ver in Zeeuwsch-VJaanderen rijden. De vaste oeverver binding Westerschelde is dood. En volgens de milieuvereniging Abllo ziet het ernaar uit dat met een ook de aansluiting op snelwegniveau van Zeeuwsch-Vlaanderen naar hartje Waasland, de rijksweg 60 Sint-Niklaas-Hulst, begraven is. Want de voorstanders van de RW 60 voerden o.m. aan dat het verkeer van de vaste oeververbinding Westerschelde via die weg moest opgevangen wor den. Een schijnargument, aldus Abllo, want er was door de Nederlandse overheid een afleidingsweg richting Zelzate-Gent voorzien en niét naar het zuiden, naar Sint-Niklaas toe. Het weekendverkeer, zo stelt de milieuvereniging Abllo, is de jongste tijd fel verminderd op de huidige weg Sint-Niklaas-Hulst. De dure gulden heeft daar alles mee te maken. Volgens Abllo is nu zelfs het Sint-Niklase stuk van de RW 60 of eigenlijk het binnenringgedeelte tussen de RW 14 en de Moortelhoek in Belsele, overbodig geworden. dame heb gekregen is vol ledig naar de radio gegaan, wat trouwens haar uitdruk kelijke wil was. Maar een klein fortuintje? Dat is toch belachelijk. Er zijn nooit grote bedragen geschon ken! Dergelijke bewerin gen zijn gewoonweg een onderdeel van een grootse lasterkampagne tegen mij en Spoetnik. Tegen deze lasterkampagne heb ik trouwens klacht ingediend bij de rechtbank van Den- dermonde. Dit natuurlijk ten voordele van de luiste raars. En dat kost me heel wat geld. Trouwens... in dien ik me wil bezighouden met aftroggelarij, dan kan ik beter stoppen met radio maken voor zieken, bejaar den en gehandikapten want er zijn andere middelen om iemand geld af te zetten.». Ik zal blijven doorgaan «Wanneer die mensen er zich niet aan verstaan dat ik mag en kan doorgaan, dan ligt dat zeer eenvoudig», meent de heer Van Baer deghem: «Ik ben het nu reeds gewoon geworden om te worden besmeurd, te worden verhoord, beschul digd en bedreigd via de telefoon... Een tweetal maanden geleden is er zelfs op de studio geschoten met een long-rifle-6 mm. Ge lukkig waren er toen geen gekwetsten en de dader is aangehouden door de rijks wacht. Van die spanningen en emoties zijn mijn kinde ren en ik trouwens nog niet verlost,zodat we nog in doktershanden zijn. Dat ik verder mèg gaan betekent niets meer of minder dan dat al die klachten gewoon- wèg ongegrond zijn, dat die beschuldigingen kant noch wal raken. Verder kan ik wel zeggen dat er 'van han dig aan boord leggen' niets waar is. Wanneer ik hulp vraag doe ik dat recht op de man af, zonder omwegen. Met de waarheid, omdat het nodig is. Dus niet met smoesjes of leugens!» «Tenslotte wil ik er nog aan toevoegen» aldus een vast besloten Erik van Baer< ghem: «Dat ik het doel d ik me had voorgenom< namelijk: radio maken behouden voor mensen va de derde leeftijd, voor zi ken en gehandikapten, w én zal bereiken. Het ve volg van deze onverkwi kelijke zaak laat ik ov aan de gerechtelijke die sten, maar ik zal verdt gaan met radio Spoetnik! Tot daar de reaktie van Edjn j Van Baerdeghem, bij A staan door diverse Deejeil of luisteraars. Bovenstaan— antwoord kwam tot 5toni P) tussen de telefoontjes in 11 oorspronkelijk in 'vijandige sfeer', maar nt het einde toe in een aanvaardbare sfeer, hebben er uiteraard nil aan toe te voegen en latt het antwoord op de vraa^ Wie heeft nu gelijk?» ovej g aan de geïnteresseerden. De Be& vei wil «H Walter Cornells die Jan Brijs als propagandist zal opvolgen verstrekte dan een aantal prak tische inlichtingen. Samenkomst en start te 9;30 u aan de Bloemenveiling «Flora» achter de kerk van Mijlbeek. bussen en lunchpakket gratis en opstappen in de betoging achter de provincie Henegou wen en vóór Luik van in de Brabantstraat samen met het ABVV. Einde van de betoging waarschijnlijk rond 13 u Ook al toonden enkele aanwe zigen enige twijfel over het mogelijk resultaat door het feit dat tot hiertoe de vakbonden meestal afzonderlijk optraden, tweedracht is weinig bevor derlijk voor het behalen van positieve resultaten Aalst wil in elk geval in groten getale mee opstappen morgen za terdag. LH Donderdag 17 februari verkoos het nieuw hoofdbe stuur van het Christelijk Werkersverbond van het arrondissement Sint-Niklaas (A.C.W.) zijn dage lijks bestuur. Na een werkzaam en vruchtbaar mandaat van voorzitter te hebben uitgeoefend, gedurende volle 17 jaar, stelde Omer De Mey dit mandaat ter beschikking. Hij werd toch als ondervoorzitter verkozen, een funktie die hij reeds van 1959 tot 1965 vervulde. 'Tot voorzitter werd André Lardon verkozen. De nieuwe voorzitter is 39 jaar en woonachtig te Kruibeke. Na studies aan het Sint-Jozef Klein Seminarie te Sint-Niklaas werd hij technisch inge nieur aan het Technicum te Antwerpen. Beroeps halve is hij adjunkt-diensthoofd veiligheid in een groot Antwerps metaalverwerkend bedrijf. André Lardon is gewezen gewestleider van de Chiro, oud-lid van de nationale jongerenploeg van de CVP en sinds 1970 A.C.W.-voorzitter te Kruibe ke. In die parochie en gemeente oefent hij tal van funkties uit in het A.C.W. en de C.V.P. Hij is sinds 1980 lid van het dagelijks bestuur van het Arrondis- sementswerkersverbond Het dagelijks bestuur ziet er thans uit als volgt: André Lardon, voorzitter; Omer De Mey, onder voorzitter; Cyriel De Rop, Julien Vergeylen, Fabie Vermeersch, Pat Perpet en Miet Smet, leden: Julien Schreyen, proost; en Bert De Cock, sekretaris. Liever dan de burgers een tijdelijke stijging van de personenbelasting op te leggen vindt de Volksunie Bug genhout dat de slechte financiële toestand van de bosge- meente door allerlei gemeentelijke besparingen is recht U trekken. Dat is zowat de samenvatting van het hoofdarti kei uit het Volksunieblad «Kaars en Bril» dat vorige weel in alle brievenbussen van Buggenhout tuimelde. Personenbelasting De Volksunie reageert an ders heel matig op de voorzie ne verhoging van de gemeen telijke personenbelasting van 6 naar 10%. Men moet trouwens toegeven dat de slechte finan ciële toestand van de gemeente gedeeltelijk te wijten is aan het trage betalen van de staatstus- senkomsten. Maar er zijn toch Drie Chinese geneesheren zul len een drietal maanden in ons land vertoeven om er een ver- volmakingskursus over aku- punktuur te leiden voor ge neesheren die reeds een derge lijke kennis van deze techniek bezitten. Voor meer informa tie kan men zich wenden tot de Belgische Vereniging der Ge neesheren Akupunkturisten, Uzerlaan 10 te 1040 Brussel (02/569.62.45)- De klcdinghandel zal steeds meer rekening moeten houden met de verscheidenheid van de smaak van de konsument. Het komt er voor elke kledingdc- taillist dan ook op aan een type van konsument te herkennen en heel zijn beleid erop af te stemmen. Het koopgedrag van de krisiskonsument zal dus in de komende jaren bepalend zijn. Weekberichten van de Kredietbank wijdt aan dit pro bleem zijn jongste nummer. posten waarop de gemeente kan besparen, vindt de Volksunie. De kantoorkosten die, bijvoorbeeld door een be tere samenwerking tussen de gemeentelijke diensten, se rieus kunnen verminderd wor den, representatiekosten, kos ten dierenpark in bos, busver voer, feesten en plechtighe den, reiskosten van de ge meentelijke mandatarissen... Ook het afhankelijk blijven van de jaarlijks verlieslatende interkommunale Olympos wordt gehekeld. In Kaars en Bril neemt de Volksunie ook nog eens de manier van betoelaging door. De helft van het geld zou vol staan om het bloeiende vereni gingsleven in stand te houden of zelfs uit te breiden. Het huidig systeem zou dan natuur lijk volledig moeten herdacht worden. Gembel Kaars en Bril heeft het ook nog even over de voorbije ge meentelijke verkiezingen van oktober 1982. De Volksunie vindt dat de partij, als initia tiefnemer tot een gezamenlijke lijst, slecht gediend werd. Hel oorspronkelijke objektief, hel behalen van de meerderheid, werd niet bereikt en de twee winstzetels van de oppositie partijen gingen beiden naar de SP. Toch belooft de Volksunie in haar blad positief met de Gembel oppositie te blijven voeren. De Volksunie is tenslotte toch erg tevreden over de overeenkomst die met de SP werd bereikt in verband mei een tweede raadszetel voot VU in het OCMW. Daar zal nu naast Maurits Van Opstal ook Jef Verhaegen zetelen. Meteen werd ook Jean-Pierre Willems nieuwe Volksunie voorzitter. Hugo Aerts Op zaterdag 19 maart, St.-Jozef, viert de ACV-afdeling Immerzeel zijn 25-jarig bestaan. In de parochiekerk St.-Jan is er een plechtige koncelebratiemis uit dank voor 25 jaar ACV-CM opgeluisterd door het Immerzeels Instrumentaal ensemble o.l.v. koster-organist W. De Troyer en wordt de ACV-afdelingsvlag gewijd. Na de mis is er een optocht naar het Sociaal Centrum begeleid door de Kon. Fanfare «Kunst en Vermaak» waarna Feestelijk Samenzijn in het Sociaal Centrum. Op het programma na welkomstwoord door de voorzitter een aperitief koncert door «Kunst en Vermaak» en feestmenu. Nationaal voorzitter Willy Vijverman, voorzitter van de Christelijke Centrale Voeding en Diensten, spreekt over de aktualiteit en rond 21 u speelt Music- Explosion ten dans gepresenteerd door Gylliam. Voor jong en oud verder showdiskoteek en reuzetombola. Bijdrage voor het feestmaal 225 fr. voor leden en 100 fr. voor kinderen beneden 12 jaar. In te schrijven vóór 11 maart bij De Ro, Koeistraat 40; J. De Lange, Koeistraat 41; Herman De Pelsmaeker, Putbosstraat 22; P. Geerst, Hyacintenstraat 27; J. De Boelpaep, Immerzeeldreef 15; T. De Landtsheer, Ten Berg 9; R. Roelandt, Hyacintenstraat 13; A. Janssens, Schietbaan 9; P. Uvin, Hyacintenstraat 36; P. Van Caeckenberge, Affligemdreef 120 a of R. Van den Steen, Immerzeeldreef 253. LH

De Voorpost | 1983 | | pagina 44