Rudy Rogiers zonder schrik naar profwielrennerij Eric De Wilde nog een jaar amateur Van Der Snickt steeds zonder ploeg Wielerseizoen staat voor de deur Meerse W.T.C. Octopus in de startblokken Geen snelheid maar écht toerisme! «1983 beslissend jaar...» Zoeken naar erfprinsen Krijgt Berlarenaar nog een kans? WIELRENNEN De Voorpost - 25.2.1983 - Volgende week start ook op Vlaamse wegen het wielerseizoen 1983. Voor de Vlaamse wielerploegen, er zijn er voor 1983 nu al negen op de been gebracht, meteen ook de eerste serieuse opdrachten. Wie er volgend weekeind waarschijnlijk weer niet bij is is Etienne Van Der Snickt. Weer? De Berlaarse prof moest vorig jaar met de problemen rond de ploeg Lauwers ook al het seizoenbegin missen. In Wieze had zaterdag de voorstelling plaats van de renners die behoren tot het Gilalsteam uit Aalst, (per) «Het zwaar werk ligt me...» Eric Vanderaerden, Nico Emonds en Rudy Rogiers, het triumviraat dat algemeen J aanzien wordt als de top van de nieuw proflichting uit de Belgische wielersport. Men verwacht veel van hen. Zy moeten in de kortste keren het aanzien van de Belgische I wielrennerij in het buitenland nieuwe impulsen geven. Met Rudy Rogiers, vorig seizoen toch goed voor zestien overwinningen en naar het einde van het jaar erg sterk in i buitenlandse opdrachten, blikten we even in de toekomst. Zijn toekomst als profwiel- I renner Laatbloeier besluit dat Rogiers echt tot oog wordt gehouden een Pas in zijn laatste jaar als de betere renners van het sukses». t amateur gingen de ver- land hoorde. En ja, ik ben wachtingen in Rudy Ro- een laatbloeier. Ik begon Vanderaerden giers steil de hoogte in. pas op mijn zeventiende te Als prof kozen Rogiers, Hoe ziet Rudy nu zelf te- koersen en pas het voorbije Emonds en Vanderaerden gen dat laatste jaar voor de jaar werd ik als renner vol- de ploeg De Bruyne. Toch grote stap aan? wassen. Ik werd veel ster- wel eigenaardig. Waarom «Het werd inderdaad mijn ker en kreeg vorig seizoen geen Rogiers en Emonds suksesvolste jaar als ama- ook plots veel meer koers- precies in dezelfde wieler- teur. De ommekeer is er inzicht. Zestien overwin- ploeg als toprenner Van- gekomen na mijn tweede ningen. Het is voor een deraerden aan het werk? plaats op het WK te Praag, renner die doorlopend Ondergraven ze daarmee Toen kwam ik plots tot het door de tegenstand in het niet hun eigen kansen? Moreel Die onzekerheid die Etien ne Van Der Snickt een jaar geleden lelijk ondermijnde heeft hem nu weer te pak ken. Opnieuw staat Van Der Snickt, op een week van het seizoenbegin, zon der sponsor. Heeft wielren nen voor hem dan nog zin? -«We zitten weer in hetzelf de straatje van vorig jaar. En wat kan men daar als renner aan doen? Afwach ten, hopen dat er toch nog wat uit de bus komt. Maar naarmate 5 maart nadert wordt het moreel weer ver der ondermijnd. Zelfs als men het niet wil. Ik koers erg graag maar de laatste weken wordt er in het gezin serieus gesproken over af haken. En dan moet men het karakter hebben om toch nog al die kilometers af te malen. Waarvoor? Om het rotseizoen 1982 zo snel mogelijk te vergeten. Ik heb nochtans hard ge werkt. De konditie staat op peil. We kunnen beginnen. Krijg ik nog een kans? Ik meen dat ik het kan waar- -«Vanderaerden is hoe dan ook de toonaangevende fi guur uit onze lichting. We moeten hem dus als kop man aanvaarden. Eric is een uitstekend renner. Weet ook wanneer hij hard moet koersen en wanneer hij beter blijft zitten. Van deraerden kan het in de kortste keren bij de profs waarmaken. Hij heeft het karakter van een topren ner, wil altijd zelf winnen. Voor mij stond het al lang vast dat ik bij De Bruyne zou tekenen. Fred is een streekfiguur. Ik herinner me dat ik als onbekend ju nior eens iets bij hem ging vragen. Meer dan een uur heeft hij mij toen raad ge geven. Zo maar. Na het wereldkampioenschap te Praag kwam Fred vragen met hem scheep te gaan. De aanwezigheid van klep pers als Kuiper, René Mar tens en Van der Poel kan slechts een hulp zijn. En daarbij: Fred heeft gesteld dat we naar niemand moe ten kijken als we goed rijden». Zwaar werk «Rogiers wordt een goede ronderenner». Dat is de mening van amateurscoach Ferdinand Bracke. Waar ziet Rogiers zelf zijn toe komst? Wat verwacht hij eigenlijk van zijn eerste jaar? r«De toekomst moet uitwij zen of ik inderdaad een ronderenner wordt. Ik rij behoorlijk tegen het uur- Wielertoeristenklub Octo- werk en bergop gaat het pus uit Mere begint het ook leuk. Maar in het echte nieuwe seizoen met een al- hooggebergte heb ik nog 9emene vergadering die niet gereden. Even afwach- F'°ats heeft °P zonc*a? ,27 ten dus. Verder heb ik ver- £b™an om 9u30 in het lo" trouwen, Ik kan even hard Qp dat moment krijgt men fietsen als Vanderaerden de gelegenheid om in te i. ir u maar kan de spurt niet schrijven voor het nieuwe Tijdens de voorstelling van de Gilals-renners, kregen we ook het voltallig es u tegen hem op. Ik heb veel seizoen. Lidgeld en verzeke- apart. perX liever een zware koers. rin9 bedragen ook dit jaar - mm y Wʧ iü Veel kilometers. Het"zwaar 7°P Daarbij komt nog dat E ligt me. Daarom ook «U» leden ..n echt. klulwit. m rusting moeten aanschaf- 'f -1 *-■■1' f—T-1 heb 'k Schnl' va" de ten. Dia h.nqit „i. «m tn,i. IIIPeHBHI A 1 f# I I s,aP naar de Profltate- training, regenjasje en pet. Ijhh m gone». Daarvoor moet bij de in- jjÉBÏltfj Hugo Aerts schrijving een borg gestort -5 WxW «8 worden van 500 fr.. waarvan maken». Witte trui Er was enkele weken gele den hoop. De vooropge stelde ploeg hield trouwens beloften in. Met Walter Schoonjans, Benny Ver meulen, Leo Van Tielen,... Een ploeg die het niet zo mis zou doen. De Limburg se hoofdsponsor kon echter de zware financiële op dracht niet alleen aan. Het werd toen zoeken naar een co-sponsor. Er blijft voor Van dei Snickt ook nog de witte trui. -«Sinds jaren heb ik geen supportersklub meer. Het wielrennen zelf bekostigen is onmogelijk. Ik heb een gezin en ik wil het die men sen niet moeilijk maken. Zeven jaar ben ik profren ner. Het heeft altijd vol doende opgeleverd. Ik wil geen profiteur worden van mijn vrouw. Daarom ook geen witte trui. Dan kap ik met het wielrennen». Kermiskoereur Blijft dan de vraag waarom een Etienne Van Der Etienne Van der Snickt Snickt, een Walter Schoon jans ook, in de kou blijven. Etienne heeft er zelf een' eigen mening over opge bouwd. -«Men heeft mij altijd ver teld dat wielrennen een harde stiel was. Dat zal dan wel. Maar tegenwoordig moeten sommige amateurs er toch nog maar weinig voor doen. Als ik zie hoe sommigen in een ploeg worden gedropt. Zonder relaties kom je als gewone kermiskoereur niet meer terecht. Het wordt een groot probleem. Wordt wielrennen nu misschien een sport voor rijkelui? Men zou het moeten gaan geloven. Ik hoop in 1983 nog eens de kans te krij gen. Ik weet dat ik het beter zou doen dan in de voorbije jaren. Wie gelooft ons?» Etienne Van Der Snickt. De vechter. Met, hij beseft dat trouwens ook zelf, be perkte mogelijkheden maar met een stielliefde en een hart voor het wielerle ven die vele toprenners hem wellicht benijden. Krijgt die man nog een kans? Hugo Aerts Amper een week voor de start van het Belgische wielerseizoen gingen we met een paar betrokkenen praten over het seizoen 1983. Met Rudy Rogiers, door iedereen beschouwd als een van de drie toprenners uit de nieuwe lichting, hadden we het over zijn eerste seizoen als prof. Met Eric De Wilde, de pechvogel bij de amateurs in het voorbije seizoen, wachten we nog een jaartje voor die grote stap uit te voeren. En dan is er Etienne Van Der Strickt. Geen grote mogelijkheden, wel een groot wielerhart. Komt er voor hem nog een wielerseizoen 1983? Tijdens het jaarfeest van de supportersklub van Willy De Backer te Berlare, kreeg de renner een nieuwe koersfiets aangeboden, (jj) 2 x 200 terugbetaald zal wor den bij de aansluiting voor de twee eerstvolgende sei zoenen. Die klubuitrusting is men verplicht te dragen bij elke uitstap, zodat de inschrijving dit seizoen in feite 1200 fr. bedraagt. Tijdens de algemene verga dering mag iedereen sug gesties doen over de ritten die zullen verreden worden, voorstellen doen om de sportiviteit en de goede ver standhouding in de klub te bewaren of te bevorderen en men kan er zelfs eventuele klachten uiten. Vermits de klub in 1984 vijf jaar bestaat, werd de idee gelanceerd om een «super trip» te organiseren in de maand juli. Men wil bijvoor beeld Mere-Lourdes rijden. Wie daarin speciaal ge ïnteresseerd is kan zich mel den bij de inschrijving. W.T.C. Octopus gaat van start op zondag 3 april (Pa sen), maar ondertussen zijn er reeds drie oefenritten voorzien: zondag 13 maart om 9u„ het eerste deel van de Octopusrally (35 km); zon dag 20 maart om 9 u. Mere- Herzele-St. Lievens Houtem- Bavegem-Ottergem-Erpe- Nieuwerkerken-Mere; op zondag 27 maart om 9 u. Mere-Aalst-Gijzegem- Schoonaarde-Donk-Uitber- gen-Lede-Erpe-Mere (40 km). Beroepsrenners te Lede. Het bestuur van wielerklub Wielervrienden uit Wanzele staat op dinsdag 8 maart (kermis) in voor de wedstrijd der beroepsrenners over 150 km Start te 14 uur. (per) Bij W.T.C. Van Impekensvrienden Veel sportievelingen die zin hadden om aan te sluiten bij de Van Impekensvrienden uit Lede, lieten zich afschrikken door de waarschijnlijk terechte reputatie van de klub. Men meende dat het daar echte doorduwers, snelheidsmaniakken en laagvlie gers waren. Dat was misschien gedeeltelijk waar. Verschillende ware liefhebbers hebben er het bijltje moeten bij neerleggen. Dat zal nu niet meer gebeu ren. Het bestuur heeft immers besloten dat er vanaf 1983 een einde zal gemaakt worden aan de «dwang arbeid». De wielertoeristenklub begint het seizoen op zondag 6 maart om 9u30. Mensen die hun zondagvoormiddag op een sportieve en ontspannen manier willen door brengen kunnen steeds terecht bij de Van Impekens vrienden. Het lokaal is café De Volkskring, Kasteel- dreef 20 te Lede. De inschrijvingen hebben plaats op zondag 27 februari vanaf 10 uur in het lokaal. Op zondag 6 maart schiet de klub dan uit haar startblok ken onder leiding van voorzitter Frans Ranst, onder voorzitter Oscar Van der Burst, sekretaris en penning meester Lucien Keppens en de bestuursleden Hector Van Impe, Ian Van Eetvelde en Romain Van den Berghe. Erevoorzitter en sponsor is Remi De Ras. (mdb) - Mijn vrouw wil zich van mij laten scheiden, omdat ik niet zorgelijk genoeg voor haar ben... En zeggen dat ik haar elke morgen de koffiekan op het bed breng... Het enige wat ze moet doen is de koffie klaar maken... - Meester is het waar dat de krokodillen zijde eten? - Dat kan toch niet Jantje... - Toch wel meester, in de handtas van mama staat: ech te krokodil, met zijde gevoerd.':. - Waarom doen de meisjes altijd hun ogen toe, wanneer men ze kust,..? - Omdat ze 't al van buiten kennen... Een moeder van vijf kinderen wil de lift in een grootwaren huis gebruiken... - Naar de kinderafdeling, zegt ze tegen de liftboy... - We zijn al met z'n vijven, is dat nog niet genoeg?, vraagt Jantje, die met haar meegeko men is... Eric De Wilde de gelegen heid om een van die plaat sen in te nemen. Hij heeft uwe echter, na het rampjaar 1982, die grote stap nog even uit er trouwens al hard voor te stellen. 1983 wordt alles of niets. Daarna valt de gewerkt. Zal het nu lukken? and e bi De elite-amateurs van het voorbije seizoen zijn overge- stapt naar de profwielrennerij. Men had verwacht dat ook 1 Eric De Wilde die stap zou zetten. De Wichelenaar besloot Pechvogel Eric De Wilde bleef steeds maar weer juist onder het niveau van de top-amateurs hangen. Maar iedereen was overtuigd van de waarde van de renner. De Wilde kreeg immers ook steeds weer zijn deel van de tegenslagen. D,e pechvogel bij de amateurs? -«Vorig jaar werd totaal een afgang. Volledig on deruit als renner. Drie val partijen in een seizoen. Te veel voor een renner. Mise rie, ontgoocheling. Een profkontrakt zat er nog wel in. Maar tegen een honger loon. Dat nooit. Ik ben nu trouwens getrouwd en wil mijn gezin niet in moeilijk heden brengen. Dan liever nog een seizoen af wachten». 1983 De top verdween. Voor -«Als het van mij afhangt moet het lukken. Ik zit al van in december op de fiets. Konditioneel sta ik nu heel sterk. Laat de pech nu nog achterwege blijven. Dit jaar wordt inderdaad beslissend. Ik word 24 en 1983 wordt alles of niets. Er is plaats aan de top van de amateurskategorie. Ik heb veel meer ervaring dan de nieuwe renners. Al komt er sterke konkürren- tie maar dat mag. Ik moet op het einde van het sei zoen weten waar ik sta. Wordt 1983 een groot jaar? Ligt mijn toekomst toch in de profwielrennerij?» Wie Eric De Wilde nu hoort en ziet kan die twee vragen alleen maar positief beantwoorden. Boordevol vertrouwen, ontspannen en rustig. Met dat gevoel dat er niets meer kan misgaan. 1983 wordt het beslissende jaar. H.A. Zaterdag 5 maart start met Gent-Gent ook in Vlaan deren het wielerseizoen 1983. Een seizoen dat zich uitstrekt over acht maand en ook nu weer eivol zit. De broodrenners krijgen dus weer werkgelegenheid genoeg. Het wielerseizoen 1983 wordt ook het sei zoen van de grote vraagtekens. Zal Bernard Hinault, de oppermeester uit de voorbije jaren, de gelijkscha keling van vorig seizoen, met groot vertoon doorbre ken? Welke renners nemen de vrijgekomen plaatsen aan de top eindelijk in? Het afbrokkelen van de wielertop dateert immers niet van vorig seizoen. Het verschijnsel tekende zich al een paar jaar af en de overgang naar iets nieuws tekende zich al vorig seizoen erg duidelijk af. De meeste grote wedstrijden kregen immers onverwachte winnaars. Het wordt in 1983 dan ook uitkijken naar de nieuwe groten. Kan de nieuwe proflichting mis schien onmiddellijk weer leven in de brouwerij brengen? Kunnen Vanderaerden en Co de Belgische wielersport opnieuw in goede banen leiden? Het blijven allemaal evenveel vraagtekens. De wielertop is ontegensprekelijk afgeplat. De grote namen van vorige seizoenen zullen nog wel geregeld de affiche halen maar hun rijk lijkt toch een einde te nemen. Wij zitten in een overgangsperiode. En zoeken naar de nieuwe erfprinsen. Hugo Aerts

De Voorpost | 1983 | | pagina 45