Karnaval Lustrum hondenshow der Houstreek wordt topper 20TT£ftftANTNlC 50 beloning Zondag 20 maart in Keizershallen Ontstaan uit de idee de folkloristische gebruiken rond de H. Rochus wiens kapel sinds de 16' eeuw aan de Meldertse Hoogstraat steeds een blikvanger is geweest, in ere te herstellen via «de hond», dier waarmede deze heilige meestal wordt afgebeeld als hij de door de pest veroorzaakte wonden likt, groeide dit hondenfestival in amper 5 jaar tijd uit tot een evenement van internationale allure. De «Kynologische Vereniging Nievel-Kapel Meldert» die er de eerste hondenkeuring organiseerde evolueerde inderdaad in nauwelijks écn lustrum, vooral onder de bezielende leiding van voorzitter Ernest Van den Broeck, tot een vereniging die onder de hoede van de Koninklijke Kynologische Unie St.-Hubertus hoge toppen wist te scheren. Steeds groter! Op zondag 20 maart organi seert de KVN Bievel-Kapel dan haar vijfde Hondenshow, internationale rashondenten toonstelling met «C.A.C.», «certifïcat d'aptitude au cham- pionnat», conditio sine qua non om het tot kampioen van het ras te brengen. Het ziet er zelfs naar uit dat eerlang de organisatie kompetent zal wor den geacht om certificaten uit te reiken die een stap zijn in de richting van het internationaal kampioenschap. De show is inderdaad dermate gegroeid dat waar het eerst allemaal doorging rond de Meldertse Rochuskapel verle den jaar moest worden overge schakeld naar ruimere lokalen, in casu de Aalstersc Keizers hallen. Ook deze worden ech ter té klein want met de 5.500 mJ is er nauwelijks plaats voor de 956 ingeschreven honden. Inschrijving die men heeft moeten stoppen niet alleen uit administratief oogpunt en om de tijd te hebben tot het druk ken van een valabele katalogus maar tevens omdat de beschik bare oppervlakte er wellicht reeds mee ingenomen is. 956 honden betekent reeds 956 m: rato van 1 m: per hok. Voeg daarbij minimaal 1 m: voor de eigenaar bij zijn hok, de gan gen, de verschillende keurrin- gen, de erering, de ruimte voor allerhande stands en buffetten, het podium, sekretariaat en de toch noodzakelijke gangen tus sen de kooien en u zit al ruim aan de beschikbare oppervlak te. Er een tweedaagse van ma ken ware wellicht een oplos sing doch in Aalst gaat zulks niet omwille van de zaterdagse markt. Een rashondententoonstelling? Niet-hondcnlicfhcbbers vatten de inhoud van bovenstaande term zeker niet. Weet dan al leszins toch dat in ons land een miljoen honden, niet allen ras hondci. uiteraa- doch hun aantal neemt gestadig toe, le ven. Honden die een leemte vullen, bijdragen tot de gezel ligheid, affektic geven, een zaamheid draaglijker ma Honden echter ook die funk- tioneel waardevol zijn: waak-, jacht- en verdedigingshonden. Kenners echter voegen daar nog een dimensie aan toe: ras zuiverheid. Voortdurende be kommernis met veredelen van het ras. Deze laatste mensen vooral treft men op honden shows aan als exposant. Daar kunnen de onderlinge kwalitei ten inderdaad vergeleken worden. Door tentoonstellingen een 50-tal elk jaar in de Benelux wil men de mensen kritischer maken t.o.v. de schoonheid van het dier. Honden worden er door bevoegde keurmees ters beoordeeld naar de stand aard eigen aan het ras en de eigen schoonheid. De «Stand aard» is de verzameling van de raspunten en beoordeling ge schiedt in funktie van het al dan niet, min of meer aanwe zig zijn van deze aan elk ras specifieke «raspunten». Kampioenen Nationaal kampioen van het ras wordt men slechts na drie C.A.C.'s te hebben behaald onder twee verschillende keur meesters waarvan één alleszins te Brussel en met minimaal verloop van één jaar tussen het behalen van het eerste en het derde C A C. Internationaal kampioen kan men worden na 2 certifikaten CACIB in twee verschillende landen onder twee verschillen de keurmeesters te hebben be haald met bovendien een le, 2' of 3C prijs in een nationale veld- of werkwedstrijd. Even eens met de nodige tussen ruimte qua tijd (11 maanden). Wie mag deelnemen aan een rashondententoonstelling? Met een hond met stamboom zo hij minstens 9 maand oud is. Ook een hond zonder stam boom wordt er gekeurd en zo het dier de kwalifikatie «zeer goed» of «uitmuntend» behaalt krijgt men een blanco stam boek. Prins, Koning, Keizer Vanaf 8 u worden de honden in dc Keizershallen op zondag maken. 20 maart toegelaten en te 9.30 u reeds beginnen de keurin gen. Keuring van 956 honden van Belgische doch ook van Nederlandse, Duitse, Franse, Luxemburgse en Deense na tionaliteit. Liefst 28 keurmees ters komende naast Belgic uit de buurlanden, uit Groot-Brit- tannië en zelfs uit Oostenrijk staan in voor de keuring. Een honderdtal verschillende hon denrassen zullen er door tal van exemplaren vertegenwoor digd zijn met in primeur voor ons land Chinese naakthonden en Coton de Tulears. De hon den zelf zijn geklasseerd in jeugdklas, open klas, gebruiks- hondcnklas, kampioenenklas, koppels en groepen. Van elke klas en van elk ras komt er een laureaat. Hop- prins en hopprinses van dc jeugdklas, hopkoning en hop- koningin van de diverse rassen en ais uiteindelijke selektie tussen de koningen en konin ginnen volgt dan nog dc hop- keizer en hopkeizcrin. Dc klub heeft alleszins 400 bekers voor dc laureaten be schikbaar. Dc verleden jaar opgedane er varing leidde tot betere verzor ging van de verwarming er zal worden gezorgd voor bijko mende branders en een aan tal organisatorische verbete ringen zodat de klub zich waar dig tonen zal een degelijke show met internationale titels te kunnen organiseren. Zo u niet ingeschreven is doet u best geen moeite meer. Het mogelijk quotum is bereikt en de inschrijving definitief afge sloten. Op de dag zelf kan u als toe schouwer de keuringen mee maken vanaf 9.30 u, als klap op de vuurpijl, de keuring in dc erering. Waar de beste sa men komen. Proklamatie rond 17 u. Inkomprijs: 100 fr. Res tauratie ter plekke mogelijk. LH Dendermonde. Nog eens de Chikkebollen, want ook het schepencollege was van de partij (v) i endermonde. De prachtige wagen van Zotterkanlnie (v) Dendermonde. De belangstelling was meer dan groot (v) Dendermonde. De Cornellekens hadden een monument voor burgemeester Cool gemaakt(v) Dendermonde. Jong en oud deed mee aan het karnaval (v) Dendermonde. Toen waren de Schensjmoelen nog druk bezig met hun wagen op te bouwen. Zondag kregen ze daarvoor die beloning (v) Dendermonde. Clowns waren er in overvloed (v) Dendermonde. De orde Prins Kuiper was even op uitstap naar Mexico geweest (v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 50