Patrick met bevende stem drie dagen heerser Dendermonde y '^nutriirrrmij wordt volgend keizer Marina Caudron wint Ros Beiaardworp iermonde. issen irncl. milen ins Ro ,b stadhuis De Voorpost - 25.2.1983 - 5 Patrick I, alias Patrick Van Dam, alias Roger Wauters, heeft met danig bevende valperiode de kriebels van emotie en bevende handen van de zenuwen, zaterdag tijdens een plechtigheid krijgt. Misschien komt dat het stadhuis bezit genomen van de onbeperkte macht over de stad Dendermonde. Dat omdat de lente in aantocht in aanwezigheid van burgemeester Cool, nog wat witjes rond de neus, omringd is. «Ik kan best tegen een een aantal toekomstige schepenen (Borms, Van Cauter en Van Gucht) die prompt grapje», aldus de burge- enkele versierselen werden omhangen en daarmee ook de hoop wegdragen van meester die allicht vreesde aval-mindend Dendermonde. De plechtigheid werd ook bijgewoond door het keur dat hij de meest geviseerde de Dendermondse karnavalverenigingen en door een pleiade prinsen die van het persoon zou worden tijdens haast een feest van hooggedragen bonte veren maakten. Volk in overvloed dus. de stoet. Die vrees zou be- i u*- u j if j waarheid worden. Daar- plecntigheid zelt duur- in het Koningshof te gera- spraken. Niet zo spits, mee was het belangrijkste met zo lang dat moest ken waar met grote luister maar wat wil je. Burge- gezegd. Hij droeg dan de niet, want iedereen het Prinsenbal zijn beloop meester Cool verwelkomde macht over aan Prins Pa- te popelen van onge- zou krijgen. de vele genodigden en zei trick I, die de sleutel van de om toch maar op tijd Natuurlijk waren er toe- dat hij ook rond de karna- stad in ontvangst nam en Prinsen, prinsjes en prinsesjes woonden de aanstelling van Patrick I bij op het stadhuis (v) prangende vraag hebben we tijdens de voorbije karnaval- meer dan eens gehoord. Want volgend jaar moet er een karnaval worden gekozen. Wie daarvoor in aanmerking Als we het goed voorhebben alle Prinsen die zich willen stellen. En dat zouden er heel wat kunnen zijn. de mogelijke kandidaten schuilt ongetwijfeld Prins Die steekt dat niet onder stoelen of banken. Misschien er nog andere kandidaten onder de prinsen. Misschien Roger Baetcns of Guy Korte al laten die voorlopig niet in kaarten kijken. Prins Willy maakt ook kans al hebben we horen ronken dat men liever zou hebben dat hij zich auden met het karnaval verbond, waar hij uitstekend Het zal dus wachten worden tot volgend jaar om te wie deze fel begeerde titel zal krijgen. Klokslag 19.00 uur zoals voorzien op het program ma. werden de geglasbran- de ramen van het Dender mondse stadhuis open ge zet en verscheen Prins Pa trick I met zijn gevolg voor de uitbundige massa volk die rond het stadhuis was samengetroept. Het was immers het moment voor de jaarlijkse Ros Beiaard worp waaraan steeds een drietal zeer mooie prijzen zijn verbonden. vervolgens uitgenodigd werd om zijn gezegend rijk van amper drie dagen te willen beginnen met een groet aan alle Dendermon- denaars, zijn onderdanen in de leute en het plezier. Patrick I vond het een vreugde om met veel ple zier en bier de notulen te laten geworden aan de kar- navalstad die onder zijn be wind grootse momenten te gemoet ging. Dat was ook zo, want zondag kregen we een stoet te zien die uitzon derlijk goed was. Voor Patrick mocht in heel Dendermonde drie dagen lang geen droevig gezicht meer te zien zijn. Al wie het waagde met een uitge streken scheef of droevig gezicht op straat te lopen, zou drie dagen lang naar het koude Aalst worden verbannen om daar non stop ajuintjes te gaan schil len. Hij had ook enkele voorstellen om het stads beeld meer luister en voor al muziek bij te zetten. Het stadhuis moest dan maar een diskoteek worden en de stadhuisbedienden kre gen een nieuwe taak. Zij spelen voortaan barmoe- der, aldus Patrick die de Dender in de binnenstad voor een flink deel wil laten voorzien van bier en voor een kleiner deel van water, voor hen die geen bier drin ken. Jaarmarkt en karna val, zo debiteerde Patricks- ke verder en met de mo ment begon zijn papiertje meer en meer te bibberen Dendermonde Aamtelling ran Patrick 1. Burgemeester Cool spreekt terwijl de toekomstige schepenen Van Gucht, Van Cauteren en Borms luisteren (v) in zijn hand van de danige track, moeten in de toe komst op een en dezelfde dag worden gevierd. De marktkramers zullen ver plicht verkleed achter hun stalletjes moeten staan en de Ster-Aktie van de Brus selsestraat wordt omge doopt tot «Stier-Aktie» en daarmee maakte hij een al- lussie op zijn fonoplaatje. Bij die aktie hoort ook een wedstrijd met als enige vraag «welk lid van het Dendermonds college van burgemeester en schepe nen zal het meeste tijd no dig hebben om te ontdek ken dat die koe een stier is en dus niet kan uitgemol ken worden?» Patrick kreeg hiervoor verdiend applaus. Tenslotte zullen alle karnavalgroepen uit de binnenstand worden inge schakeld om elk afzonder lijk enkele dagen de admi nistratieve diensten van de stad op zich te nemen. De bedoeling is dat zij de dos siers van lange duur ter harte zouden nemen. Prins Patrick I kreeg voor .zoveel voorstellen, voor zo veel taalvaardigheid en vooral omdat hij het er on danks al zijn plankenkoorts zo goed had vanaf gebracht een daverende ovatie, waarna men de schuimwijn liet aanrukken. En die liet men zich op het stadhuis smaken waarna het hele ge zelschap prinsen en prin sessen van allerlei pluimage zich in de stoet naar het Koningshof begaf om daar prins Patrick op zijn prin senbal te huldigen. Breuken in overvloed Op de plechtige aanstelling werden natuurlijk geschen ken overhandigd en uitge wisseld. Prins Patrick was de meest gelauwerde. Hij kreeg van zowat alle aan wezige prinsen en prinsen- caemeren een breuk om hangen. Tussen de pluimen door ontwaarden we ook volksvertegenwoordiger Frans Verberckmoes die ook al met een breuk rond liep. Een pracht van een schild gekregen van de Dendermondse Prinsen- caemere sierde zijn toch wel ruime borst. De volks vertegenwoordiger was er fier en opgetogen mee en zat er zondag zelfs in de tribune mee. Met hetzelfde ornaat woonde hij ook de prijsuitreiking bij. En de hele tijd glunderde hij. Dendermonde. De Hamse Pallieters hadden een reusachtig schip gebouwd, (v) Dendermonde. De Cornellekens hadden nog wat indianen uit het reservaat gehaald (v) Verslag uitbrengen vanuit het venster van is ook lang niet alles (v) Verkoos men vorig jaar ping-pong balletjes en nog een jaar vroeger sinaasap pelen, dan hadden de prin sen nu geopteerd voor «roclichen». Dat zijn kunstschelpjes gevuld met gelei-achtige snoep. Ettelij ke dozen werden daarvan te grabbel gegooid. ndermonde. Wie is er nu verkeerd, het paard of de man erop zit? (v) Had men voorzien dat deze worp zou plaatsvinden, vanuit het kabinet van de burgemeester en het bureel van schepen Lambrecht, dan moest men het hele gebeuren overhevelen naar de trouwzaal. Net onder het raam van genoemde ka binetten Hadden de man nen van de stad immers een goede plaats gevonden voor een vrachtwagen waarop de nadarafsluiting was geplaatst. Een tiental minuten na de worp werden de prijzen al uitgereikt. Maria Caudron uit de Lijsterlaan 4 te Grembergen was de geluk kige winnares. Zij kreeg een pracht van een Ros Beiaardbeeldje dat allicht een ere-plaats zal krijgen in de woning. De tweede prijs was weggelegd voor Chris- toph Van Driessche Christoph met PH zo zei hij fier als een pauw uit de Vossenhoek 107 B te Grembergen. Zijn prijs was een kunstig bewerkte en gegraveerde stenen sie raad. En voor Johan Aerts uit de Blauwe Steenstraat 5 te Dendermonde was er de gebruikelijke tinnen schotel.

De Voorpost | 1983 | | pagina 5