De Voorpost - 25.2.1983 7 tndermonde. Met vergrootglazen werd overal gezocht en gespeurd naar het verdwenen hilderij (v) kndcrmondc. Met alle Chinezen, dus ook Dendermonde. Waar je ook ging, steeds kwam je ze tegen, de onvermijdelijke clowns (v) Dendermonde. Ook Alois was erbij. Voor een keer kon de tuin van Eddy Merckx wel een paar uur wachten, (c) Maurice Bejart of Jeanne Brabants. Nog de stad De Golden Girls uit Lier moeten wat aan hun naam doen, want zij zouden be ter de «Purper Girls» he ten. Weliswaar een keurige groep, maar die blijkbaar niet over afdoende fysiek gen. Ook de Polderboeren hadden een Dendermondse situatie als vertrekpunt ge nomen. Hebben we nu een sporthal of een balzaal, zo wilden zij weten en op een van de affiches stelden ze zelfs voor om van het Ko ningshof een sportzaal te maken. Duidelijk een par- podie op het gebrek aan ding kunnen weerstaan om ook mee op te stappen in de stoet. Zo goed als indivi du, want zijn volgelingen of adepten waren enkele VU jongeren. Een groep die niet voorkwam op het pro gramma. Ferdy zat met het verschrikkelijke probleem van de Appelse straat- Hij stelde en- een degelijke zaal in Den dermonde. Hun wagen was een verkleinde weergave van een bekende sporthal die bevolkt was door perso nages van uiteenlopend pluimage, gaande van sportfiguren tot heren in smoking. De Chikkebollen, dat was bekend, mikten op de kol iektoren en de situatie die daarmee in het centrum van de stad was geschapen. De Coollectoorfeesten werden met luider stemme aangekondigd. Ook zij wil den het standbeeld van Pa ter De Smet vervangen door een standbeeld van Albert Coollectoor. Voor de wagen ging een gezel schap bestaande uit voor aanstaanden, met een bur gemeester en de schepen van openbare werken die op een groen sjaaltje fier zijn naam droeg. Geen stoet zonder heksen en heksensabat meenden de Slijpers uit Sint-Gillis- Dendermonde en zij voer* den een hele bende heksen ten tonele. Met alle ingre diënten, tot een ketel met de kokende brij die ver vaarlijk dampte en een ver pestende stank verspreid de. Misschien was het Den- derwater aan de kook? kele andere straatbenamin gen voor, zoals Dikke Nek- straat, Receptielaan, beschikt om een dergelijke Is dat daar de Ferdy niet? lange omloop als deze van Inderdaad toekomstig ge- mikte ook op de klacht die het Dendermondse karna- meenteraadslid Ferdy Wil- bij de raad van state was val helemaal rond te krij- jems had niet aan de verlei- ingediend. Te kleine letter tjes en te weinig licht. Ge huld' in de pij van de Kü Klux Clan, maar in het def tig zwart dan, stapte Ferdy schoorvoetend op de Grote Markt toe. Naar ons gevoe len doet een toekomstig ge meenteraadslid dergelijke dingen niet. Er zijn voor hem en zijn waardigheid die er moet vanuit gaan, andere middelen ter be schikking. Ze zullen hem niet temmen is getemd De Kinderen van de Schel de zorgden weer voor een muzikale opkikker temid den van al die politieke sotternij. Van hen is steeds een keurig afgewerkte prestatie te verwachten. Het spijtige was dat zij een beroep hadden gedaan op enkele «gast»-spelers die niet in uniform waren en dus stroend in het geheel. Nog Mexiko. Dit keer met de Orde Prins Kuiper uit Sint-Gillis Dendermonde. Een Mexikaans dorp met eigen muziek en in typische kledij en aan de ere-tribune goed voor sensatie toen er door de dansers met gulle hoed rijkelijk konfetti werd gegooid over de hoofden van de vele vooraanstaan den die daar hadden plaats genomen. De Pauwkens uit Wetteren vielen wat uit de toon. Blijkbaar hadden de Dijk- vrienden daaronder te lij den, want ook zij moeten beter kunnen dan wat ze vertoonden. Met clowns al leen bereikt men immers in een karnavalstoet geen ef- fekt meer. Anders was het gesteld met de Baasroodse groep Schele Van der Lin den. Een prachtige wagen, die een aantal leeuwen tor ste die gedomineerd wor den door de Waalse hanen die schetterend en dansend de wagen voorafgingen. Prachtige groep die als leid- motiv «De ministers raken niet klaar met Happart en de Voer, de Schele voor- waar, temt ze allemaal». Maar wat bleek in de uit slag: precies Schele Van der Linden werd getemd en naar de dichtste ereplaats verwezen. Maar daarom niet getreurd. Integendeel, de pret kon bij hen haast niet op. Lees door bh. 8 bertina» optrad. Hun wa gen bracht de afbeelding van zo een prima ballerina terwijl de leden van de groep zich hadden omgeto verd in echte danseressen. Misschien schuilt er in de groep wel enig talent voor Dendermonde. De Lisamariekes met hun wagen v) Dendermonde. Schele Van der Linden had ook al een mooie wagen ontworpen (v) Vervolg van blz. 7 maanden geleden heeft voorgedaan op het stadhuis op te lossen. «Wie brengt het schilderij terug», zo vroegen ze zich af. «Een heer verdween vanuit een open stadhuis, op een dag met een schilderij in zijn boekentas. Ondanks al het geloop van onze politie- macht zit onze burgemees ter nog steeds met ne lege leader op wacht...» Een prachtige groep, keurig ge kleed, met zin voor humor en spot. De jury zou haar trouwens zeer hoog waar deren. Terecht! «Bleu et Blanc» was de naam van het Majorettenkorps uit Etterbeek. Dus kregen we blauw-witte kledij te be- 'onderen. Maar wat nog [meer opviel was het fi- jguurtje van de hoofdmajo rette die zich omgord had met een trikoloor lint. Kampioene van België in haar specialiteit kon zij be koren. Helaas, op het Sta tionsplein verdween ze uit le stoet. De Kludinnen van 'ichelen hadden inspiratie ;ezocht in een karnavalcir- De groep beperkte ach in feite tot een paar :lowneske figuren die orde- 10S doorheen elkaar He lpen. Met Zotterkantine hadden we misschien wel de meest originele vondst de stoet. Zij hadden Kippen gemaakt en die op aarthun kop gezet. Zoals trou- de wens bij hen alles wat op /an zijn kop stond. Want wat er »en "P het stadhuis gebeurde, Ik nat is toch ook niet alle maal koek en ei. Hun wa gen was dan ook een paro die op het stadhuis dat werd omgetoverd in een speelterrein voor het poli tieke spel. Uiteraard hadden ze het over de betwiste straatna men en merkten onder meer schamper op dat het toch niet kon een Schepen Désiré Van Hoordelaan in een straat waar amper vier huizen staan. De Wichelse Helskluddens waren blijk baar op reis geweest naar Mexico en brachten een overigens niet zo schitte rend persiflage op de Mexikaan. Beter nieuws van de Muziekmaatschap pij Hipp. Vandemeule- broucke die zoals steeds een prima opvoering bracht. De Cornellekens hadden dan weer de teleur gang van Pater De Smet in de verf gezet. Het stand beeld viel vorig jaar van zijn sokkel en nu mochten de indianen het beeld dat in gruizelementen vaneen was meedragen in de stoet. Zij stelden voor om op de plaats van het Pater De Smet monument een Al- bert Coolmonument op te richten. En ze hadden zelfs een idee van hoe er dat wel moest uitzien. Een prachtig eksemplaar van een witte kool sierde de sokkel. Ook de Wardjesvrienden hadden de burgemeester op de korrel genomen. Voor hen was hij een prima ballerina die onder de veel zeggende naam «Prima Al-

De Voorpost | 1983 | | pagina 7