Lede Lebbeke mkndermonde. In de Kerkstraat is men reeds gestart met Iheileggen van de nieuwe waterleiding. De miserie kan dus idalppnieuw beginnen, (v) HEB STEEDS BIJ DE HAND UWftUUvAN TELEFOONNUMMERS V EN ADRESSEN j De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matrassen Schuimrubber, Late*, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18, AALST 330321 Hamme sche Arbeidersbeweging». Feestzaal Gemeentehuis. Karateklub Chikara: training. Gem. Turnzaal. 14 uur: De Trouwe Hond. africhtingstraining. Vlierkouter. 15 uur: Voetbal VK Hamme - V.S.V. Gent (Min.) Terrein Moerheide. 16 uur: Voetbal: C.B. Hamme - 't Hofken. V.P. Plein. 19 uur: Den Trap: Knalparty verzorgd door Radio Super. Leden gratis, niet-leden 20 fr. 20 uur: Kon. Zangmaatschappij De Scheldegalm: opvoering van de komische operette «De Bommelbaron». Zaal Vierge- kroonden. 21.30 uur: Kon. Lib. Harmonie Kunst en vrijheid. Gemaskerd en gekostumeerd bal met zijne Hoogheid Freddy II en gevolg. Zaal De Vrijheid. Zondag 6 maart 8.30 uur: Wandelclub 't Hoeksken: mars te Wildert (Essen). Afstand 12-20-7 km. Eigen vervoer. Vertrek aan lokaal. 9.15 uur: Voetbal: V.K. Hamme - V.S.V. Gent (Kad.). Terrein Moerheide. 9.30 uur: Jeugd- en Mimeatelier «Aksiedent»; mime en panto mime zelf leren. En mimespeler worden uitgenodigd. Bijwonen mime-voorstelling en nabespreking. Zaal De Ring. uur: Hamse filatelieclub: ruilbeurs: ruilen van postzegels, arenbanden, prentkaarten enz. Zaal Tivoli. V.A.B.: Jiu Jitsu: training, na afspraak. Den Bond. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten. 10.30 uur: Voetbal: V.K. Hamme II - Destelbergen. Terrein Moerheide. 13.30 uur: K.A.V. H. Familie kinderkarnaval. Familiezaal. 14 uur: Culturele Centrale: tentoonstelling 100 jaar socialisti sche Arbeidersbeweging. Feestzaal Gemeentehuis. 14.30 uur: V.U. Kuituur en milieu V.U. Vrouwenwerking: Deelname aan arrond. Vlaams zangfeest, met medewerking van Jef Eibers en verschillende koren. Gastspreker: Paul Van Grembergen. Vol.: 120 fr., voorverkoop: 100 fr. Groepen en jeugdbewegingen 80 fr. Kinderen -12 jaar gratis. Zaal Konings hof Dendermonde. 15 uur: The Old Chap: instuif Voetbal: B.K. Hamme I - Nazareth. Terrein Moerheide. 19 uur: Den Trap: instuif. Kon. Zangmaatschappij De Scheldegalm. opvoering van de komische operette «De Bommelbaron». Zaal Viergekroonden. Toneelvereniging «Mensen achter de dijk» opvoering van «Hoera, 't Is een jongen». Vremd zaalken. 20 uur: Dansclub Sjiwa: oefenavond. Huize St. Pieter. Maandag 7 maart 10 uur: Kulturele Centrale: tentoonstelling «100 jaar socialisti sche Arbeidersbeweging. Feestzaal Gemeentehuis. 13.30 uur: K.A.V. Center: kreatief handwerk «Doorstopwerk», door mevr. Van De Sande. Den Bond. 13.45 uur: Vrouwenhuis: wandeling. Vertrek Neerstraat 98. 14 uur: K.V.L.V. Center: algemene vergadering met voordracht «Hoed je voor stress», door mevr. Laura De Wilde: Huize St. Pieter. 14.30 uur: C.M.B.V. Moerzeke: bezinningsnamiddag. Retrait- huis Moerzeke. 19.30 uur: K.A.V. H. Familie «Daarom zal de mens zijn vaderen zijn moeder verlaten», door E.H. Van Puyenbroeck. Paro chiehuis. V.C.Z.W. Durme, afdeling Hamme, vergadering in 't Klokshuis. Judo klub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 uur: C.M.B.V. Moerzeke: turnen. Meisjesschool Killestraat. K.V.L.V. Zogge: Yoga, door de h. Wilsens. Parochiezaal. Dinsdag 8 maart .30 uur: K.A.V. Moerzeke: ochtendpraatjes, door Monika Vastmans. Zaal Vier Gekroonden. 10 uur: Culturele Centrale: tentoonstelling 100 jaar Socialisti sche Beweging. Feestzaal Gemeentehuis. 13.45 uur: Vrouwenhuis: joggen. V.P. Plein 14 uur: K.B.G. Center: kaarting. Den Bond 19.30 uur: Jiu Jitsu V.A.B.: training. Den Bond 19 uur: Jiu Jitsu Kabuto: training. Zaal Volkshuis. K.W.B. H. Familie: volleybaltraining. Turnzaal Broekstraat 19.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. 20 uur: K.V.L.V. Moerzeke: ontspanning, door de H. Wilox. Meisjesschool, Killestraat. The Old Chap: volleybalrecreatie in Sporthal De Wuiten. Woensdag 9 maart 13 uur: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: Kaarten. Zouaaf. 14 uur: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 15.30 uur K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: volksdansen. Zouaaf 18.30 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter. Karateklub Chikara: training. Gem. Turnzaal. 19 uur: K.V.L.V. Moerzeke: huishoudtechnische opleiding door Mevr. Van Den Bosche. Raïffeisenkas. The Old Chap: Volleybalcompetitie Old Chap - Hamvoc junio res. Sporthal De Wuiten. Den Trap: instuif. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. Ritmische dans-' en turngroep Het Korenbloempje: ritmische 053-70.02.93 RIJSCHOOL 052-21.37.94 van hel type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen De Oehdermondse Rijschool, Veldstraal 47. Sint-Gillis-Dendermonde. leert U sturen zoals het moei. Alle inlichtingen. 30 0076 Iroothandel FABRICATIE van A.E.C. POORTEN Plastiek Aluminium Skmplate Hout meranti atzelia - ceder DEPOTHOUDER van HORMANN Standaardprodukten Industriedeuren Garageboxen 520 x 270 20.950 BTW Afstandsbediening vcrtaf 9.900 BTW geleverd A.E.C. Kantelpoorten p.v.ba. BUREEL en WERKHUIZEN: Zeebergkaai 2. 9300 AALST Tel 053/77.87.23 ERMAN 052-21.38.16 Michem. Tapison nylontapijt, en andere vloerbedekkingen in overgrote keus bi| Herman Michem Potiaulaan 16. St n.u,«.Dendermonde Vraag vn|bli|vend inlichtingen 30 0322 O-SPORT 052-21.17.59 dan ook alles van sportartikelen, alsook i camping Statiestraat 21. Lebbeke Kroostrijke oio's Holman Tel. 053/70.33.95 Gekend voor de laagste pnjzen Gespecialiseerd m de beste merken Alle benodigdheden en kleding IEUWLANDT 053-70.28.61 Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen Langestraat 116.9300 AALST 30 0354 UBLICITEIT Qeenvo" UANDO 052-21.40.60 053-21.40.60 moeili|ke Latijnse woord|es volledig te maken, quis. quid. quo. quando. quomodo enz wie. wat. waar. wanneer en hoe7 Het antwoord op de vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper ETRO Is een blik in het verleden VAN LIMBERGEN RETRO. Kattestraat 73 in Aalst herinnert aan dit verleden onder vorm van meubilair in antiek-linish Kunstvoorwerpen wandtapijten en repro duces van gekende meesters Alomgekend voor salon-garnituren in leder 31 0107 URWERKEN COVENS Lange Zoutstraat 44. AALST 053-70.18.20 29 0166 y n een toverformule7 Neen onze vaklui geven samen problemen Bel even naar Groep De Cuyper 052-21.40.60 Dendermonde. In Appels werd de Gouden schoen uitgereikt, (foto piet hermans) dans- en turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid. 20 uur. K.A.V. Moerzeke: Club Jong - KAV gespreksavond «Zeg niet ja als je neen bedoelt» Zaal Vier Gekroonden. Ritmische dans- en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans- en turnoefeningen voor jonge meisjes. Zaal De Vrijheid. Judoclub Jitsu Kwai: training voor dames. Sporthal De Wuiten Donderdag 10 maart 14.30 uur: K.B.G. Center Famile: Passiespel Maria Magda- lena, door Jo Nell Den Bond. 18.50 uur: Den Trap: samenkomst voor alle leden van de fotoclub. 19 uur: Jiu Jitsu Kabuto: training. Zaal Volkshuis. The Old Chap: rustige instuif. V.A.B. Jiu Jitsu: training. Den Bond. P V V. Vrouwenbond het Korenbloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal heren. Sporthal De Wuiten. 19.30 uur: C.M.B.V. Kookles, door Mevr. De Smet. The Old Chap: 1"* avond van de cursus «omgaan met opgroei ende jeugd. 20.30 uur: Vrouwenhuis: zelfverdediging. Den Bond. 20.45 uur: K.A.V. Moerzeke: zwemkursusen. Olympos Dender monde. Vrijdag 11 maart 18 uur: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. 19 uur: The Old Chap voetbalwedstrijd Oikonde Gent - Old Chap. The Old Chap: instuif. Den Trap: instuif. K.W.B. Center Ford Michta: training volley dames. Sporthal De Wuiten. Karateclub Chikara: training. Gem. Turnzaal. 19.15 uur: Dansclub Sjiwa: cursusavond. Huize St Pieter. 19.30 uur: Judoklub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20 uur: Kulturele Raad: Kwistornooi. St. Renildezaal Kursussen in 't Klokhuis te Hamme Het ontmoetingscentrum 't Klokhuis. De Ring 65 te Hamme. organizeert andermaal een drietal kursussen Deze keer bieden zij de geïnteresseerde de mogelijkheid om gezond en lekker te leren koken, om zich kreatief uit te leven in een kursus dansexpressie en om zich als amateur fotografie te vervolma ken. Elk van deze kursussen worden begeleid door specialisten ter zake en staan open voor iedereen. Inschrijvingen zijn geldig vanaf het moment dat de kostenbijdrage van 700 fr is overge maakt op rekeningnummer 001-0991793-44 of kontant betaald wordt in 't Klokhuis. Koken en gezonde voeding is een kursus die gegeven wordt op de dinsdagen 22 en 29 maart en op 5, 12 en 19 april, de kursus fotografie wordt gegeven op de woensdagen 16, 23 en 30 maart en 6, 13 en 20 april en de kursus dansexpressie is telkens op een maandag. De eerste les heeft plaats op 7 maart en dan volgen 21 en 28 maart en 4, 11 en 18 april. Voor alle verdere inlichtingen kan men telefonisch terecht op het nummer 052/47.35.49 (in de week van 14 tot 17 uur) of woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag vanaf 20 uur in 't Klokhuis. Passiespel Maria Magdalena te Hamme Op donderdag 10 maart te 14.30 uur organiseert K.B.G. Hamme-Center, H. Familie en H. Hart voor alle gepensioneer den een prachtig Passiespel Maria Magdalena, onder leiding van Jo Neil, in zaal Den Bond. Deze manifestatie gebeurt in samenwerking met de Dienst Volksontwikkeling van de Vlaam se Gemeenschap, ledereen is van harte Welkom op deze prachtige en sfeervolle namiddag. Kaarten zijn te bekomen in zaal Den Bond, Kapellestraat 1 te Hamme en bij de bestuursleden. Toegangsprijs 40 fr. voor gepensioneerden en plus 3 passers. 80 fr. voor de overigen. Wuitensfeesten in aantocht Nog één week en het is zover, de Wuitensfeesten, waarnaar Hamme zo fel uitkijkt. Dat de Hamse bevolking karnaval in het hart draagt bewijzen de vele huizen waar steunkaarten voor het raam staan. Velen hebben wellicht al een blik in de Wuitens- brochure geworpen en misschien al eens uitgekeken wat de slogan kan zijn voor de wuitensbrochureprijskamp. In de Wuitenshallen is het elke avond een bedrijvigheid van groepen die de laatste hand aan hun wagen leggen. Het Wuitenskomitee is er trots op dat ze dit jaar een stoet kan voorstellen met bijna uitsluitend Hamse groepen. Vele van deze groepen hebben reeds in het verleden bewezen dat zij prachtige prestaties kunnen leveren, maar ook groepen die voor de eerste maal mee opstappen moet men beslist krediet geven. Thans worden de laatste schikkingen getroffen, Hamme staat in zijn startblokken voor deze karnavalfeesten. 12. 13 en 14 maart worden weer topdagen voor de Hamse Wuitens. Het programma is U zeker bekend; zaterdag 12 maart is er de afhaling van Prins Freddy II, waarna er een bezoek is aan de Kinderkarnaval in zaal De Vrijheid. Te 18.30 uur is er de vrolijke feestzitting in het gemeentehuis met de jaarlijkse machtoverdracht. Zondag 13 maart kent zijn hoogtepunt met de karnavalstoet, die vertrekt te 14.15 uur en voorafgegaan wordt van een reklame- stoet. Maandag 14 maart zorgt de Buntstraat voor de jaarlijkse karnavalmarkt en is er zoals steeds de gemaskerde showpara de op het Stationsplein. Om 23 uur wordt er dan wellicht met heimwee maar met het vooruitzicht op de Wuitensfeesten 84, de Versleten Wuiten verbrand! Prins Freddy II hoopt dat men op deze drie dagen de crisis en de dagelijkse zorgen zal vergeten Die Hamse Wuitens Wie op dinsdag 15 februari op de TV naar Duitsland 1 gekeken heeft, meer bepaald naar de uitzending Duisburg 1100 jaar, zal er de Hamse Reus Polydoor gezien hebben met het Wuitens- schip, dit vooraan bij de opening van de stoet die 175 groepen telde. Het was ook de eerste maal dat Die Hamse Wuitens deelnamen aan de Rosemontagstoet in Duitsland. U ziet dat die Hamse Wuitens meer en meer bekend geraken in binnen- en buiten land. Ook zullen zij van de partij zijn tijdens de karnavaldagen te Hamme. Zij zullen aanwezig zijn bij het afhalen van de Prins op zaterdag 12 maart en op zondag 13 maart zullen zij met de ganse groep mede opstappen in de Karnavalstoet. Op zater dagavond 12 maart vanaf 19.30 uur Gemaskerd bal Op zaterdag 5 maart richt de Kon. Liberale Harmonie Kunst en Vrijheid, haar jaarlijks groot gemaskerd bal in, in de zaal De Vrijheid, Stationsstraat 45, te Hamme. Op dit bal zal zijne Hoogheid Prins Freddy II, met zijn doorluchtig gevolg aanwezig zijn. The Real Appolos zorgen voor de muzikale noten. Eerste dans te 21.30 uur. Er zijn 10 prachtige geldprijzen te winnen voor groepen (minstens 4 personen), koppels en alleenstaan den. Tevens is er een speciale prijs voor de koddigste gekostu meerde. Wie wenst deel te nemen moet zich bij de ingang laten inschrijven, voor deelname aan de kiezing van de groepen, koppels of alleenstaanden, waar zij dan een nummer zullen ontvangen. Karnavalstoet Deze zal voorafgegaan worden door een reklamestoet, die zal starten te 14.15 uur in de Strijderslaan. De Karnavalstoet wordt gevormd in de Zouavenstraat, Vooruitgangstraat en Nijver heidsstraat. Wegwijzer: Transvaal, Kan. Dé Meyerlaan, Damstraat, Damput- straat, Tweebruggenplein. Kapellestraat, Peperstraat, Markt, Plezantstraat, Slangstraat, Posthoornplein, Gasmeterstraat, Spoorwegstraat, Kon. Albertplein, Stationsstraat, Hoogstraat, Kerkstraat, Jagerstraat, Markt. Zangmaatschappij «De Scheldegalm» Zaterdag 5 maart om 20 uur en Zondag 6 maart om 19 uur in de zaal «De Vier Gekroonden» opvoering van de komische operet te «De Bommelbaron». C.M.B.V. Moerzeke Maandag 7 maart «Bezinningsnamiddag» om 14.30 uur in het Retraitenhuis, Kasteel te Moerzeke. K.A.V. Moerzeke Woensdag 9 maart richt club Jong-KAV een gespreksavond in om 20 uur in de zaal «De Vier Gekroonden» met als thema «Zeg niet ja als je nee bedoelt». Duivensport Zondag 6 maart openings-prijsvlucht uit Quiévrain ingericht door het Drieverbond. Toegelaten omtrek: uitsluitend de ge meenten Moerzeke (Kastel), St.-Gillis en Baasrode. Voor Moer zeke inkorving in het lokaal bij Frans Ost, Kleinbroekstraat 29 op zaterdagavond van 18.30 tot 21.30 uur. Los om 9 uur. Pronostiekersclubs «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Elisabeth Stuyven haalde de overwinning met 10 punten. Aan de top van de klassering: 1. Maria Van Peteghem en Danny Verhelst 145 punten, 3. Roger Huylebroeck 142 punten. «Eerlijk duurt het langst» in café De Kroon bij Raymond. Winnaars deze week: Eddy De Prijcker, Pierre Kinders, Etienne Morreels, Marita Van Broeck en Lucienne De Clercq ieder met 6 punten. Aan de leiding: 1Pierre Kinders 112 punten. 2. Edward Lensens 110 punten. Sint-Niklaas. Leen Persijn en Herman Elegast brachten in de konferentiezaal van de bibliotheek een totaalspektakel. Spijkers op hoog water» heet het (Iv) verkrijgen. Wat dit lekker maal kost? 300 fr. voor gepensioneer den en weduwen en invaliden, lid van de SP. Voor andere SP- leden en hun kinderen: 350 fr. en 500 fr. voor niet SP-leden. Inschrijving is mogelijk tot uiterlijk 7 maart in het Volkshuis of bij één van de bestuursleden. K.B.G.-kaartingen De Kristelijke Bond van Gepensioneerden uit Wieze organi seert op de dinsdagen 8 en 22 maart vanaf 14u30 in het Gildenhuis een kaartprijskamp waarbij iedereen welkom is. VTB-nieuws Vrijdag 11 maart om 20 uur in het Brouwershuis te Wieze: diavoordracht door Lode Janssens onder de titel «Salzburger Cocktail», of Salzburgerland is vakantieland. Deze reportage wil alle aspekten van dit mooie Bundesland belichten, al is dit geen geringe opgave. Vandaar dat kuituur, landschappen, sport en folklore de voornaamste ingrediënten zijn van deze cocktail, met als parel aan de rijke kroon: Salzburg. Toegang leden 40 fr., anderen 60 fr. ZEVEN EENAKTERS IN LEDE Op vrijdag 4 maart om 20.00 uur kan u in jeugdhuis Leeuwerik gaan kijken naar zeven eenakters die door het toneelatelier worden opgevoerd. De regie is in handen van Lien Smolders. WK en leden betalen 50 fr als toegangsprijs. De niet-leden 70 fr. Lokeren EETMAAL SP-AFDELING DENDERBELLE Zoals elk jaar organiseert de SP van Denderbelle haar eetmaal. Dit jaar heeft het plaats op zondag 13 maart e.k. in het lokaal 'Het Volkshuis', Dorp, Denderbelle. Het programma ziet eruit als volgt: 10.30 u. bijeenkomst aan het lokaal. Om 11 uur rondgang in de kom van de gemeente met de harmonie en het trommel korps «De Vrije Werklieden» uit Lebbeke Het eetmaal vangt aan om 12.30 uur. Op het menu staan koninginnehapjes, tomatensoep, konijnebillen met pruimen en kroketten, daarna koffie en gebak. Om 19 uur kan men belegde broodjes Kunsttentoonstellingen In de galerij De Vuyst te Lokeren hebben alweer twee zeer interessante kunsttentoonstellingen plaats. Vanaf 6 maart 1983 is daar een Retrospektieve tentoonstelling Gustaaf De Bruyne (1914-1981). Deze tentoonstelling zal toegankelijk zijn tot en met 4 april aanstaande. De vooropening hiervan heeft plaats op zaterdag 5 maart om 16 uur. Zij zal worden ingeleid door de heer Marcel Van Jole, A.I.C.A Adviseur van Schone Kunsten bij de heer Karei Poma, gemeenschapsminister van Cultuur. Een tweede tentoonstelling heeft tevens plaats in dezelfde galerij De Vuyst met werken van Jef Van Grieken. Zij duurt ook tot en met 4 april. En de vooropening heeft ook plaats op zaterdag 5 maart, maar dan om 19 uur. Zij zal ingeleid worden door de heer Marcel Duchateau, kunstkritikus. Beide tentoonstellingen, de ene in de kelderruimte, de andere op de bovenverdieping zijn dagelijks toegankelijk van 10 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Maar zoals gewoonte zijn ze gesloten op dinsdag. Benamingen van de verschillende zalen in het Kultureel Centrum Het college van Burgemeester en Schepenen i.s.m. de Raad van bestuur van het kultureel centrum heeft beslist volgende benamingen aan de akkomodatie van het Kultureel Centrum te geven: Lokalen Torenstraat: De grote zaal heet «Torenzaal» en beide andere zalen op het gelijkvloers: «Vergaderruimte 3 en 4» Lokalen Kerkplein: «Vergaderzalen Kelderverdieping: A-BC- DE» De vergaderzaal op de eerste verdieping naast de cafeta ria: «Conferentiezaal». De grote zaal wordt nu genoemd «Stadsfeestzaal». Het schepenkollege vraagt beleefd maar toch uitdrukkelijk aan alle gebruikers van deze lokalen om deze benamingen te willen hanteren bij het aankondigen van hun aktiviteiten. Zo komt men tot de gewenste eenvormigheid. Zevende autozoektocht H.H. Engelen te Lokeren De autozoektocht georganiseerd door de school H. Engelen te Lokeren is stilaan een traditie geworden. De inrichters zijn ondertussen aan hun zevende uitgave toe. Dit jaar heeft de autozoektocht plaats op maandag 4 april 1983 (paasmaandag). Deze toeristische autozoektocht leidt langs typische hoekjes van Lokeren en omgeving. Er wordt ingeschreven en gestart in de school Zelebaan 111 (nabij de E3). En ook de aankomst is daar voorzien. Er is vrije start tussen 12.30u. en 14.30u. En om 19 uur moet iedereen binnen zijn. Praktische proeven met de wagen zijn niet voorzien. Daarnaast is er voor elke deelnemer een waardevolle prijs bij de prijsuitreiking die gepland is dezelfde avond om 20.30 uur. Verder is er ook een prachtige trofee voor de overwinnaar van de zoektocht, en er is ook een prijs voorzien voor publicitaire vragen die kunnen opgelost worden. Er is een prijzentafel met een waarde van 80.000 fr. met eet- en koffieservies, diaprojektor, etc. Bij het wachten op de uitslag (en daarna) is er gezorgd voor een drankje en een Lokeren. Veel belangstelling voor de viering van zestig jaar BGJG. (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17