Mazda betekent kwaliteit en zeker bij hoofdverdeler Mazda Garage André Van Damme Hillare 112/B te Lokeren Temse Wanneer je de nieuwe toonzaal van Garage Van Damme binnenstapt, valt het zó op: Mazda is klasse en stijl. Van de nuttige familiewagen, van de optimaal gestroomlijnde sportwagen, van de stijlvol uitgeruste stationwagen, van de ideale bestel- of lichte vrachtwagen, kortom, het ganse Mazda-gamma straalt vertrouwen en kwaliteit uit. Dat zijn toch twee hoofdvereisten die de klant verlangt. En dat kan Mazda U bieden. Ook service is geen ijdel woord in Garage Van Damme. Lokeren hapje en muziek. Om deel te nemen betaalt men als bestuurder 250 fr aan de start of 225 fr indien men voor 4 april inschrijft. Voor de mede- inzittende wordt 225 fr aangerekend of 200 fr bij voorinschrij ving. Voor meer inlichtingen en informatie kan men terecht bij volgende adressen: In de school zelf, Brugstraat 123, Zelebaan 111 (tel. 091/ 48.41.53) Etienne D'Haemer, Kallestraat 12, Lochristi (091/55.84.79)- Willy De Wilde, Zeiestraat 87 W1 te Lokeren (091/48.52.19). Net als vorige jaren rekenen de inrichters op een groot aantal deelnemers. J.V.L. Sint-Niklaas Latijns-Amerika In jeugdklub 't Verschil in Nieuwkerken wordt aandacht besteed aan Latijns-Amerika, aan de politieke toestand in dat land. Vrijdag 4 maart wordt de film «De opstand» van P. Liliënthal vertoond, een prent over Nicaragua. Over de aktiviteiten van het weekend nadien volgende week enig nieuws. U kunt de jeugdklub vinden aan de Nieuwkerkenstraat 24. Karnavalbal Zaterdag 5 maart wordt te 20 uur in het Natuurvriendentehuis, Heidebloem te Waasmunster, een karnavalbal ingericht door A.T.B. De ?Natuurvrienden van Sint-Niklaas. N.J.S.V. pleit voor immigratiestop Vrijdag 11 maart organizeert het Nationalistisch Jongstudenten- verbond van Sint-Niklaas te 20 uur in de bovenzaal van café Stad Nantes een voordracht door de h. Dirk Van de Wal over het probleem vein de gastarbeid. Filmdag te Belsele Zondag 6 maart organizeert «D'Affiche» dit is de jongste Belseelse socio-kulturele vereniging in de plaatselijke paro chiezaal een filmdag voor jong en oud. In de namiddag wordt voor de jeugd van 14.30 u tot 16.30 u. «Asterix en Cleopatra» gedraaid. De toegangsprijs bedraagt 60 fr. (ijsje inbegrepen!). Om 20 uur wordt «If» vertoond, een scherpe satire uit 1969 (Grote Prijs van Cannes) die echter nog steeds past in het huidige tijdsbeeld. De toegangsprijs bedraagt 80 fr. Houders van een C.J.P. betalen slechts 70 fr. IJzerbedevaartavond in Belsele Vrijdag 4 maart organizeren de Wase Jonge Leeuwen in samenwerking met het Verbond V.O.S. en de Amedee Verbrug- genkring te 20 uur in het oud gemeentehuis een «IJzerbede vaartavond». Na de film spreekt voorzitter Paul Daels van het IJzerbedevaartkomitee de aanwezigen toe. Natuurwandeling Zondag 13 maart organiseert de Culturele Centrale Boontje een natuurwandeling te Hingene, een prachtig natuurgebied met uitgestrekte polders en dijken langs de Schelde. Vertrek te 14 uur stipt op de parking van het Koopcentrum (kant Delhaize). De deelnemingsprijs bedraagt 50 fr. per persoon (boterhammen en één konsumatie inbegrepen) Inschrijven bij de bestuursleden of telefonisch op het nummer 03/776.80.99. Voor aquariumvrienden Zaterdag 12 maart organizeren de Wase Aquaria- en Natuur vrienden te 20 uur in de zaal van Het Centrum (Grote Markt 40) een voordracht met dia's door de h. Wouters Wie interesse heeft voor aquaria of vissenkweek mag deze avond niet missen. De h. Wouters is specialist in het kweken van Afrikaanse barbussen, een vissoort die bijzonder moeilijk te kweken valt. Poëzie op zondagmorgen Zondag 6 maart is Georgette Hagedoorn te gast in de foyer van de stadsschouwburg. Te 10 30 uur brengt zij op unieke wijze een aantal gedichten in herinnering van Martinus Nijhoff. Georgette Hagedoorn heeft een lange suksesvolle karrière in de theaterwereld achter zich liggen Minder bekend is dat zij de levensgezelling was van Nijhoff tijdens de laatste jaren van zijn leven. Koncert Maandag 7 maart vindt te 20 uur het tweede abonnementskon- cert plaats in de stadsschouwburg. Op het programma: muziek voor koperensemble van J.S. Bach en H. Purcell, Brandenburgs concerto nr. 3 in G. van J.S. Bach, motet «In furore» voor orkest en sopraan van A. Vivaldi, Concertante Symfonie K.V. 364 in Es van W.A? Mozart en Duitse Dansen K.V. 600 eveneens van W.A. Mozart Het Symfonieorkest van Sint-Niklaas staat o.l.v. Edmond Saveniers. Welsprekendheidstornooi Zaterdag 12 maart organizeert de Jong Ekonomische Kamer te 14 uur een welsprekendheidstornooi in de stadsschouwburg. Het gaat om de provinciale finale. Toneel Zaterdag 12, zondag 13 en maandag 14 maart (telkens te 20.15 u.) voert «De Goudbloem» het blijspel «De knecht van twee meesters» van Carlo Goldoni op in de stadsschouwburg. De regie is van Luc Philips Tentoonstelling Nog t.e.m. 6 maart is in het stedelijk museum (Zamanstraat 49) de tentoonstelling «Nul-Rezervaat» te bezichtigen. Deze ten toonstelling wordt ingericht door het ministerie van Ned. kuituur i.s.m. de kulturele centra van Vlaanderen. Mozart-koncert Zondag 6 maart te 16 uur brengt het Knapenkoor In Dulci Jubilo een Mozart-koncert in de kollegekerk. Tentoonstelling Van 12 maart t.e.m. 17 april is in het stedelijk museum (Zamanstraat 49) de tentoonstelling «Grafiek uit Moskou» te bezichtigen. Gespreksavond Woensdag 9 maart te 20 uur organizeren de jeugdklubs van «Het Centrum» in «Den Eglantier» (Apostelstraat 25) een gespreksavond rond het tema «Verslaving». Spreker is dr. Uytterschaut. Diamontage «Tussen wieg en graf» Vrijdag 11 maart te 20 uur vertoont Foto- en Diaklub Don Bosco (Regentiestraat 65) de lerarententoonstelling «Terug naar de natuur» te bezichtigen. Deze tentoonstelling werd ingericht door de stedelijke akademie voor schone kunsten. Karnavalaktiviteit Zaterdag 12 maart organizeren de Sinaaise Bokken vanaf 21 uur een gemaskerd bal in zaal «Dorpspaleis» te Sinaai. Kursus poppen maken Op 8, 9, 22 en 23 maart organizeren het Doppersatelier Sint- Niklaas in jeugdhuis «Oase» (Moleken 52) een kursus in poppen maken. Op deze dinsdagen en woensdagen wordt telkens gewerkt van 9 tot 17 uur. Vrijstelling van stempelkontro- le is mogelijk. Inschrijven op Info-Jeugd, Kleine Laan 27 (Tel.: 03/776.72.70 op weekdagen van 10 tot 18 uur), Objektenteater Vrijdag 4 maart organiseert v z w. De Spiegel te 20.30 uur in de stadsschouwburg een «Objektenteater» Deelnemers: Com pagnie de l'échelle (Fr.), Vélothéatre (Fr.), Puppetmongerspo- well (Canada) en Taptoe (B). Toneel Zondag 6 maart te 19 uur en op zaterdag 12 maart te 19.30 uur voert het Belseelse toneelgezelschap Phoenix in zaal «Van Remoortel» het volkse blijspel «Pastoor Munte» op Toneel Maandag 7 maart voert het Reizend Volksteater te 13.30 uur in de stadsschouwburg een schoolvoorstelling op van «De Inge beelde Zieke» van Mollière. Zondag 6 maart om 17 uur heeft de karamellenworp pil vanaf de pui van het gemeentehuis. Daarna volgt een muzil begeleide rondgang door prins Theo II en zijn gevolg, bezoek aan de steunende herbergiers. Ook op maandag 7 maart vindt een soortgelijke rondgang en dit vanaf 17 uur. Zowel zaterdag, zondag als maandai een karnavalfoor op de markt. Zuivelinfo Woensdag 9 maart organiseert de Liberale Vrouwenb Temse een avond rond het thema «Zuivelinfo, of het bera van zuivelprodukten». Men kan hiervoor terecht in zaal Can nus vanaf 19.30 uur Biologisch Vrijdag 11 maart verzorgt de Oud-Leerlingenbond van hel Technisch Instituut een voordracht met dia's. Onderw «Biologisch telen onder glas». Deze voordracht gaat door in zaal van het VTI (Akkerstraat), aanvang 19 uur. Zele BOEKENNIEUWS Op zaterdag 5 maart van 14 uur tot 19 uur en zondag 6 m van 10 tot 12 uur en van 14 uur tot 19 uur organizeert ouderkomitee van de gemeentescholen in samenwerking de boekhandels Pallieterke en Roelants een boekenbeurs raadszaal van het gemeentehuis Jo Briels vertelt op zaterd maart variaf 14 uur voor de kinderen en op zondag 6 maart 15 uur komt Karei Verleyen voor de jeugd naar Zele. GESPREKSAVOND Op vrijdag 4 maart 1983 om 20 uur heeft er in Zaal Thopec H.-Hartplein te Zele een gespreksavond plaats met als tema I leefmilieu Ir. Peter Van Acker zal deze problematiek behar Ise len en specifiek de Zeelse problemen beklemtonen. TONEEL Na tien suksesvolle opvoeringen van de revue «Zeel, joar es t geleen», geschreven, gespeeld en gedanst door Te Rhetorika in november 1982, werd er van verschillende n aangedrongen om nog een heropvoering te geven. Op vrijdi maart en zaterdag 5 maart telkens te 20 uur in feestzaal Kroon zal Teater Rethorika nog twee keer deze Zeelse spelen. nht 6! w JUBILEUMKONCERT In het teken van 40 jaar zingende school heeft er op zaterdai .l, maart om 19.30 u. in de zaal Gildenhuis, Kloosterstraat koncert plaats door het jubilerend koor Makeblyde en me medewerking van oud-koorleden. Optreden van Chantal l De (harp), Denis Marcel (hoorn), Dirk Bauters (klavier), ov Miniot (hoorn). Er worden werken gespeeld van Gallus, Bral Schubert, Mendelssohn, Verdi, Distier, Cabus, Dobrev Popov. Lokeren. Klaar voor de receptie tergelegenheid van de viering zestig jaar BGJG. (dm) Karnaval Op zaterdag 5 maart te 14.30 uur gaat de zesde karnavalstoet van start. Te 19.30 uur worden op het gemeentehuis de prijzen uitgereikt Om 20.30 uur vangt in de gemeentelijke sporthal Temsica (Gasthuisstraat) het karnavalbal aan Dit bal wordt opgeluisterd door. het orkest Poker en The New Orleans Train Jazzband. De presentatie is in handen van Mark Lissens, voor animatie zorgt onder meer Dolf Peeters. De toegang bedraagt In het Kader van Amsterdam hond van Belgische Ondö Art Weeks 1983 organizeren mingen een studiedag die Stichting Kunstmanifestaties specifieke problemen van Amsterdam en Stichting de kleine en middelgrote ba Nieuwe Kerk van 17 tot 21 ven zou behandelen. Het maart de tweede kunstmani- trale tema van deze studie fcstatic in de Nieuwe Kerk aan luidt als volgt «Minder de Dam. Niet minder dan 32 meer KMO's. De dag Nederlandse galeries tonen georganiseerd op woensdaj chl een overzicht van aktuele bcel- maart om 14.30 uur in de Qp dende kunsten. Zes Vlaamse venstcinstraat 4 te 1000 galeries brengen op hetzelfde scl (zaal 418). moment een syntcsc van hun koliektics in het Vlaams Kui tuurcel Centrum de Brakke Grond. In het kader van het Europees Jaar van de Kleine en Middel grote Ondernemingen en het Ambacht organizeert het Ver- 1 "QV( van familieleden en vrienden. Tot algemene voldoening. Dat stimu leerde Van Damme om een eigen zaak te begin nen. Hij zocht en vond een merk, niet alleen hoog in aanzien maar te vens prijsmogelijk. Sinds 1974 hoofdverdeler van Mazda In 1974 kwam het tot een overeenkomst met Mazda. André werd hoofdverdeler voor Loke ren, Daknam, Eksaarde, Lochristi, Beervelde, Zaf- felare, Zeveneken, Moer- beke, Wachtebeke en Si- naai. De «schuur» van zijn ouders werd natuur lijk té klein en dus werd uitgekeken naar nieuwe werkruimte. Ver zoeken moest hij niet. Op een kleine honderd meter van de oude garage werd in 1976 een splinternieuwe werkplaats gebouwd, liefst 420 m2 groot. Het vlotte onmiddellijk zodat André genoodzaakt werd een eerste knecht aan te werven. Hij had niet al leen een verbintenis met Mazda afgesloten in 1974. Op 26 april ging hij een levensverbintenis aan met Bernadette Van den Broeck. Daar zat de mechaniek ook voor wat tussen, want de vader van zijn echtgenote is matrijzenmaker en me taalbewerker in Lebbeke. Stilzitten staat niet in het woordenboek van de Van Dammes. Zaak uitgebreid met modernste apparatuur Hun werklust en door zettingsvermogen werd beloond. Na enige tijd kon hij de zaak uitbreiden met de meest moderne en aangepaste appara tuur. Allemaal mooi, maar André wou door gaan. Aan de mechani- cienwerkplaats werd een wachtplaats voor klanten gevoegd, een bureel, een magazijn voor onderde len, een karrosserie-ate lier met volledig ingerich te spuitkabine, trekbank, uitlijnapparatuur, een verfmengbak en tenslot te, als nieuwe parel op hun onverdroten arbeid, een toonzaal van 120 m2. Het werk groeide steeds aan. Om de servi ce tot in de puntjes te verzorgen dienden nieu we werknemers aange worven. Het huidige per soneelsbestand bestaat momenteel uit 3 mecha- niekers, 1 karrossier, 1 leerjongen, 2 bedienden en het echtpaar Van Damme zelf. Er werd niet alleen personeel bijgeno men. Ook het gezin werd verrijkt met een dochter tje Hannelore. Bekwaam en betrouwbaar personeel vormen een uitstekend team Bernadette en André kunnen rekenen op vak bekwame en servicege- zinde werknemers. Als mekaniekers zijn dat Hu- go Van Hoecke, Mustafa Ourchine en Rudi Ver- vaet. Karrossier is Mauri- De zaakvoerder André Van Damme met echtgenote en dochtertje Hannelore, samen met het voltallige personeel. ce Baetens (in 81 junio- reskampioen van België 500 cc in de BLB). Als leerjongen treffen we er Ivan Van Kerckhove. Het administratief werk be rust bij Rita Van Damme en Christine Podevijn, die dit jaar in het huwelijk treedt met Sportingspe- ler Patrick Van Veir- deghem. Als U in garage Van Damme uw gading niet vindt? Dan begrijpen we er geen snars van. Wagens naar ieders beurs zowel voor privé- als zakenge- bruik. De Mazda 323 Ber- line is een kompakte en gedurfde 4-deurswagen met persoonlijkheid en rustige zelfzekerheid met een 1300 en 1500 cc mo tor. De 323 Hatchback (1100, 1300 of 1500 cc) is één subtiel spel van lij nen in een funktionele vormgeving waarbij de lage lijn voor stabiliteit zorgt. De Mazda 626 is ontworpen om ook mor gen nog aktueel te zijn. Dit vier-vijfdeurs of cou pémodel (1600 en 2000 cc) met voorwielaandrij ving, is volledig nieuw in de (categorie van de mid delgrote wagens. Een pa reltje qua komfort. De Mazda 929 Stationwagen is niets minder dan een luxe-personenwagen. De strakke moderne vorm geving geeft de 929 sta tionwagen f4-deurs of coupé) een heel eigen ka rakter. Hier werd tevens extra gezorgd voor de be scherming van de karros serie. Ruimte, komfort en vormgeving zijn begrip pen voor deze wagen. De Mazda 929 personenwa gen geeft aan het begrip luxe een nieuwe beteke- mogen. De besturing is onberispelijk. Deze Maz da RX-7 staat technisch op het hoogste niveau. De Mazda E A600 is een ideale bestelwagen voor dagelijks gebruik. Hij biedt het komfort van een gezinswagen met als enorm pluspunt: de effi ciënt te gebruiken ruimte en veelzijdigheid. Een volkomen vlakke laad vloer geeft extra laad ruimte terwijl een lage laadvloer tevens gemak kelijk is voor lossen en laden. Ook de nieuwe lichte vrachtwagen (3 en 5 ton laadvermogen) is nis. De elegante lijn vol^ uitgerust met de befaam- vakmensen staan stee< klaar voor herstellingi en onderhoud. En meer is: indien uw v gen meerdere dagen de garage moet blijvf wordt U een andere w gen geleend gedureni de herstellingsperiod - André en zijn medewe kers staan ook steeds g reed met een depannag wagen. Een telefoonl volstaat om U uit de p narie te helpen. Wat v zeker niet mogen verg ten te vermelden: Garaj Van Damme is speciali in het plaatsen en reg len van LPG-installaties doet in alle opzichten aan de eis van een optimale de Mazda-dieselmotor die bekend staat om zijn aërodynamiek: een punt zuinigheid en zijn vermo- waar Mazda veel belang gen. U kunt deze lichte aan hecht. De nieuwe Mazda 929 is letterlijk een symbool voor uitmun tendheid. De RX-7 sportwagen is een pres tatie van kompromisloze techniek. Bij deze sportwagen kan je heel eenvoudig niet naast de vorm kijken. De krachtige rotatie-wankelmotor is alom bekend en levert een overvloed aan ver vrachtwagen verkrijgen zonder opbouw wat soms ook voordelen geeft. Vanzelfsprekend zijn voor iedere wagen toonzaal of garage accessoires verkrijgbaar, overtuig U vrijblijvi Waarschijnlijk zijn nog zaken vergeti |(j waarmee Garage Vi Damme, Hillare 112B Lokeren U van dienst ka zijn. Loop gerust eve Bjjx binnen in de nieuv ppg Uitgebreid gamma mogelijkheden in garage Van Damme Niet alleen voor de aankoop van een wagen kunt U daar terecht. Deze van de vele mogelijkh ferdi den. U kunt er terec ge. van 8 tot 12 uur en van I die tot 18 uur evenals opqiraa terdagvoormiddag. Tfyan: 091/48 38 07. rn Est Mekaniek en techniek spraken André Van Dam me van jongsaf aan. Pas 15 deed hij niets liever dan aan oude brommers en afbraakauto's knutse len. Het werd een ware passie en hij werd eerst lid van motoklub VAC te Waasmunster waar op een eigen aangelegd ter rein klubkompetities ver reden werden. Op aanra den van zijn vrienden zou André zich meten met crossers uit de BLB. Een maal zijn studies auto- mechanica achter de rug, ging hij zich praktisch be kwamen in een Lokerse garage. Na zijn werkuren deed de schuur van zijn ouders dienst als garage en vierde hij zijn mecha niekliefde bot op auto's Algemeen zicht op de garage.

De Voorpost | 1983 | | pagina 18