STADSBERICHTEN FIFTIES» BAL Tijdelijke betrekking van Imuseumbewaker Jouden huwelijksjubilea .ebruari 1983 Verkeershinder Dendermonde-Centrum pening stadsvisserij Brusselse Forten» 6e Lentebal Gemeentelijke Jongensschool, Grembergen Archiefberichten (12) Stedelijke Onthaalmoederdienst Dendermonde Aflevering bewijzen van goed gedrag en zeden: DENDERMONDE SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER dender^0' 2* Jaargang - nr. 9 Dienst Secretariaat - A. De Decker J Stad Dendermonde Het stadsbestuur wenst, met ingang van 1 april 1983 over te gaan tot het aanstellen van een tijdelijk museumbewaker aan het oudheidkundig museum. Prestaties: 600 u./jaar Werkschema: Openingsuren Museum: begin april tot eind september, alle zaterdagen, zon- en feestdagen van 10 tot 18 uur. avondopeningen van 18 tot 22 uur: 11 en 21 juli avondmarkt, Katuit, zondag en maandag van augustus kermis. - Eventueel nog geopend van 14 tot 18 u: katuit en kermismaandag g - eventueel nog geopend op Dendermonde Jaar- ig markt van 10 tot 14 u. 3nt - aanwezigheid en hulp tijdens de jaarlijkse grote kuis in maart: ca. 10 dagen x 8 uur. Inlichtingen: Alle geïnteresseerden kunnen verdere inlichtingen bekomen ten Stadhuize, Personeelsdienst (tel.: 21 28 44, post 902). ig< jv« oc eve Blix WILLEMS - MOENS Joanna, Hoofdstraat 8, M ipels. i i Ifons HEIRWEGH - VAN DEN BROECK Adriana, vei feldadigheidstraat 18, Dendermonde. jklf rdinand DAVID - DE COCK Rosalia, Broekkantstraat Baasrode. diel VANDERMEERSCH - SEYS Godelieva, Vrankrijk- P tyaat 37, Schoonaarde. Te|ans BIVA - STALLAERT Victoria, Begijnhoflaan 31, indermonde. irnardus DE VISSCHER - POUILLARD Joanna, Mo lstraat 40-42 Dendermonde. Op 1 maart 1983 begint de volgende fase van de werken aan de collectoren, a"!Daardoor zal de Kerkstraat, gedeelte tussen Beur zestraat en Donckstraat, voor alle verkeer gesloten zijn. Het doorgaand verkeer, neemt dan ook best de ring-laan (Leopold ll-laan en Noordlaan). Bijzondere reglementering: Op het O.L. Vrouwkerkplein, weg aan zuidkant van de kerk, volledig parkeerverbod terwijl het verkeer in beide richtingen er tijdelijk zal toegelaten zijn. De Pr. Van Duysestraat, zal langs het Sas enkel toegankelijk zijn voor plaatselijk verkeer. Volg de plaatselijke verkeerssignalisatie. De politiediensten 1 maart 1983 wordt opnieuw de stadsvisserij «Brus- ;ha|1se Forten» geopend. De gewone jaarvergunningen n 1.200 F. worden vanaf dit seizoen uitgereikt ten dhuize dienst «Gntvangerij». Let wel deze dienst is sluitend in de voormiddag voor het publiek toeganke- van 9 u. tot 12 u. sociale jaarvergunningen worden zoals voorheen ereikt ten stadhuize dienst voor «Sociale aangele- :ai nheden». e r« weze vooraf gezegd dat slechts één sociale vergun- •9 per persoon kan worden uitgereikt en de belang- bbende dient bovendien inwoner te zijn van Dender- Dnde. chthebbende op een sociale vergunning aan mef®^ De ouderdomsgepensioneerde waarvan het rust- en overlevingspensioen lager ligt dan 25.000 F per maand. De minder-validen dewelke een tegemoetkoming genieten van minstens 30% alsmede de invaliden (minstens één jaar ziek van ziekte- en invaliditeitsver zekering). De hoedanigheid van minder-valide wordt aangetoond door het attest uitgereikt door het Minis- ,erie van Sociale voorzorg, dienst minder-validen. De ud« toedanigheid van invalide wordt aangetoond door de speciale strook aangebracht in het mutualiteits- toekje. «hthebbenden op een sociale vergunning aan H) B ouderdomsgepensioneerden waarvan het rust- en Wevingspensioen hoger ligt dan 25.000 F. per aand. R 'Pvergunningen: \m "toopige regeling: de dagvergunningen dienen afge- a|d vanaf 9 u. in de Stadsbibliotheek tijdens de toningsuren, Krijgshof nr 2. Buiten de openingsuren bij viswachter F. De Paepe, Krijgshof 2 - bel 6 H (ingang >st bibliotheek). 19 maart vanaf 21 u organiseert de oudervereniging van de Gemeentelijke Jongens school van Grembergen voor de 6e keer hun Lentebal in de zaal van het Parochiaal Centrum, Hamsesteenweg te Grembergen. Een discobar zorgt voor de nodige animatie. Er wordt gezorgd voor spijs en drank. Zijn geluk kan men beproeven in een reuzetombo la! Ook aan de toegangskaarten is een gratis tombola verbonden. De direktie, leerkrachten en leden van het ouderco mité heten dan ook alle ouders, familieleden en sympathisanten van de Grembergse gemeen teschool hartelijk welkom op dit jaarlijks feest. KONINKLIJKE ACADEMIE VOOR SCHONE KUNSTEN DENDERMONDE zaterdag 12 maart 1983 te 20 u. Feestzaal van Het Vaderland Grote Markt - DENDERMONDE «Fifties» of stadskledij Juke box D.J. Mickey Toegang 100 F Tombola met kunstprijzen 100 jaar rijksonderwijs te Dendermonde: 2. technisch onderwijs In 1956 werd er te Dendermonde, op initiatief van de Minister van Nationaal Onderwijs, Leo Collard, gestart met een Rijkstechnische School (jongens). De eerste afdelingen waren bestemd voor de specialisaties mechanica, electriciteit en houtbe werking. De school kreeg een onderkomen in een door de Staat aangekocht gedeelte van de beken de Dendermondse textielfabriek Philips-Glazer (ge sticht in 1819), waarvan de gevels uitgeven op de Leopold ll-laan en de Brusselsestraat. Bepaalde gedeelten van de fabriekgebouwen werden omge vormd tot werkplaatsen, labo's en klaslokalen. Het eerste jaar werden er 69 leerlingen ingeschreven, een aantal dat het volgende jaar reeds opliep tot 149 leerlingen. In de zeventiger jaren bereikte de school een hoogtepunt met niet minder dan 690 leerlingen. Opnieuw werden andere gedeelten van de fabriek Philips-Glazer aangekocht en ingericht. Het aantal leerkrachten werd in diezelfde periode verdubbeld en nieuwe afdelingen werden opgericht (bouwtechniek, automechanica en scheikunde). In 1972 werden de eerste gebouwen van de voormali ge fabriek opnieuw heringericht en vernieuwd. Met de invoering van het Vernieuwd Secundair Onder wijs in 1975-76 onderging de instelling ook een naamverandering tot RITO (Jongens). In 1977 wordt de school opnieuw uitgebreid met de studie richtingen sanitaire installaties, elektrische installa ties, industriële wetenschappen en bouw, in 1979 met chemie-techniek en meubelmaken, in 1980 met carrosserie-herstelling en centrale verwarming. Op 1 september 1981 werd het RITO omgedoopt tot Koninlijk Technisch Atheneum I. Om het secundair rijksonderwijs in Dendermonde te vervolledigen werd er op 1 september 1962 ook gestart met een Rijkstechnisch Instituut voor meis jes. Voor deze school werd er een terrein van ca. 1 ha 15a aangekocht, op de hoek van de Mechelse- straat en de Leopold ll-laan te Dendermonde. Met de sloping van de daaropstaande gebouwen kwam er tevens een einde aan de bekende kazernege bouwen van de Mechelse Poort, opgericht in 1704- 1705 ter ontlasting van de burgers voor de kazerne ring van de garnizoensoldaten. De gebouwen be stonden uit twee langgestrekte vleugels, die in 1825 en 1836 verbouwd werden. In 1867 had men de gebouwen omgevormd tot stapelplaats. In 1914 brandde de westelijke vleugel af, de rest van de gebouwen verkeerde in een vervallen toestand op het ogenblik dat ze werden aangekocht voor de nieuwe school. De enige sporen van de oude kazerne zijn tot op heden de vier pijlers van Gobertange-steen van de vroegere ingangspoort (1836). Op 22 juni 1962 werd opdracht gegeven om vier door de Staat aangekochte paviljoenen van de Wereltentoonstelling (1958) te plaatsen op de aan gekochte terreinen, en deze tot klaslokalen om te vormen. Bij de oprichting diende zoveel mogelijk plaats vrijgehouden te worden voor de later te bouwen definitieve gebouwen. De bouw van de paviljoenen was bij de aanvang van het schooljaar 1962-63 niet beëindigd, zodat het nieuwe R.T.I.- meisjes onderdak diende te zoeken in een gedeelte van het Koninklijk Lyceum, waar men kon starten met 58 leerlingen. De uitrusting bestond uit oud reservemateriaal, in bruikleen afgestaan door de andere Rijksscholen. Men begon er met een afdeling «snit en naad». Pas op 26 april 1963 waren de vier «voorlopige» paviljoenen klaar voor ingebruikname. De afwer king van het terrein nam wel nog enkele jaren in beslag. In 1963 kon gestart worden met de nieuwe afdelingen: huishoudkunde, haartooi en schoon heidsverzorging. Door de uitbreiding van het aantal leerlingen (191) diende men bij het begin van het schooljaar 1964-65 een bijgebouw te huren in de Wijngaardstraat te Dendermonde. Het is een grote, nu meer dan honderd jaar oude herenwoning, waarin voorheen de Hypotheekkas en de schiet- spoelenfabriek Belon nog gevestigd waren. Het gelijkvloers werd voor de school ingericht tot kapsa lon, op de eerste verdieping kwamen aanvullende klaslokalen, die tevens als eetzaal dienst deden. De tweede verdieping werd in september 1966 in gebruik genomen en omvat een tekenklas en twee bijkomende klaslokalen. De school had intussen te kampen met een nijpend plaatsgebrek. De nieuw bouw werd verder uitgesteld omdat men van hoger hand opteerde voor het bijplaatsen van enkele paviljoenen als voorlopige oplossing. Ze werden in januari 1970 in gebruik genomen. Het leerlingen aantal bleef stijgen tot 281 in 1972, het jaar waarin normaal met de bouw van de nieuwe schoolgebou wen zou dienen gestart te worden. De uitgetrokken kredieten waren echter slech slechts voldoende voor het bijplaatsen van twee nieuwe paviljoenen. Het door de diensten van Veiligheid en Hygiëne afgekeurde gebouw in de Wijngaardstraat diende met de nodige onkosten te worden aangepast aan de gestelde veiligheidsnormen. Tijdens het school jaar 1975-76 werd het VSO ingevoerd. De naam van de instelling werd veranderd tot R.I.T.O. (m). Een groter aantal studierichtingen trok hierdoor de aandacht van meerdere leerlingen (279 in R.I.T.O. II en 91 in RMS 1). Na een aantal jaren planning voor een nieuw'schoolgebouw, werd de nieuwbouw in 1977 nogmaals, verdaagd. Wel werden er op nieuw twee grote paviljoenen bijgeplaatst. In één ervan werd er eën eetzaal en een grote keuken ingericht, het andere werd in gebruik genomen door de industrieklassen en een laboratorium voor fysi ca. De vier oudste paviljoenen bleven noodge dwongen in gebruik. In 1980-1981 werden het VSO en VBSO volledig uitgebouwd. Door het afbouwen van de studierichtingen waarvan het vereiste aantal leerlingen niet bereikt werd, ging het leerlingenaan tal aan het dalen tot 260 in 1981-82, het schooljaar waarin de benaming van de school nogmaals ge wijzigd werd tot K.T.A. II Koninklijk Technisch Atheneum II Dendermonde. A. Stroobants Bent U als buitenhuiswerkende ouders op zoek naar een opvang voor uw kindje(s) van 0 tot 3 jaar, in uw onmiddellijke omgeving, vraag (vrijblijvend) inlichtingen bij de Verantwoordelijke van de Dienst Onthaalgezinnen van Dendermonde, Mevr. Ver- vliet-De Mol. Adres kantoor: Blauwe Steenstraat 1, 9330 Den dermonde. Tel. nr. 052/21.32.80. De verantwoordelijke is te bereiken op kantoor: Op maandag, woensdag en donderdag van 8.45 u. tot 12.30 u. Op dinsdag en vrijdag van 13.30 u. tot 17.15 u. Elke derde vrijdag van de maand van 13.30 u. tot 18.30 u. Deze bewijzen worden afgeleverd door de politie diensten, elke werkdag van 9 tot 12 u. en van 14 tót 17.^a. Buiten deze genoemde uren is het onnodig zich aan te bieden. ZATERDAG 5 MAART Vakantieweekend in Zon en Zee te Westende, ingericht door K.W.B.-St.-Gillis-Center in samen werking met Vakantiegenoegens. Vertrek: vrijdag 4 maart te 18 uur. 10.00 u.: Geleid bezoek met de stadsarcheoloog T. Oost aan de tentoonstelling «Van nederzetting tot metropool». Archeologisch-historisch onder zoek in de Antwerpse binnenstad, door de Oud heidkundige Kring Dendermonde. 10.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger N. De Batselier in zaal Ros Beiaard te Grembergen, ingericht door C.S.C.-Vormings- werk. Tot 11.00 u. 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door schepen Hu- bert Maes aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis, ingericht door K.W.B.-Woonwijk. Tot 12.00 u. 13.00 u.: Verrijken van kennis over munten en penningen, door de Numismatische Kring in zaal Nadia, Mechelsesteenweg te Dendermonde. Tot 18 u. 14.30 u.: Praktische demonstratie over het snoei en van fruitbomen in de hof van Dhr. Triest Albert, Vrankrijkstraat 39 te Schoonaarde, ingericht door het Werk der Volkstuinen. 15.00 u.: PI. Huwelijksmis opgeluisterd door het Jeugdkoor Jeko in de kerk te Appels. 18.00 u.: Spreekbeurt «De situatie van de vrouw, in onze samenleving» gevolgd door eetmaal en kar- navalbal ingericht door S.V.V.-Grembergen aan de St.-Magrietstraat 1 20.00 u.: Muzikale uitstap en afhalen van de Prinsenparade, door Muziekmaatschappij De Brandweer Oudegem te Oudegem. 20.00 u.: Kaarting door K.W.B.-Grembergen te Zogge. ZONDAG 6 MAART 14.00 u.: Wandelconcert in de karnavalstoet te Grembergen, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia Appels. 14.30 u.: Arrondissementeel Vlaams Zangfeest in zaal Koningshof te Dendermonde, met als thema «Vlaanderen staat», ingericht door vzw 't Vestje, o.a. opgeluisterd door het Jeugdkoor jeko, en o.a. bijgewoond door de VI. Vrouwenkring. MAANDAG 7 MAART 13.00 u.: Kreatief handwerk: 109 les in borduren en kantklossen, ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. Tot 16.00 u. 18.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger Fr. Verberckmoes, ingericht door de S.C.V. Vlaamse Liberale Vrouwen, in café De Welkom, St.-Gillislaan 58 te St.-Gillis. 19.00 u.: Voordracht en debat «Eigentijds huis houden», vijfde en laatste avond in de reeks, ingericht door K.A.V.-Lutterzele in het St.-Lutgart- centrum, Spoorwegstraat 200 te St.-Gillis. 19.00 u.: Cursus: Eigentijds huishouden: 2a° les, ingericht door K.A.V.-Dendermonde-Centrum in de Mariakring. 19.30 u.: Filmvoorstelling met aansluitend debat «Het geduld van de vrouw is de macht van de man», ingericht door S.V.V.-Dendermonde, in het Hobbycentrum, Veerstraat 2. 20.00 u.: Voordracht en debat «Zeg niet ja als je neen bedoeld» 1° avond, ingericht door K.A.V.-St.- Gillis-Center in het oud-gemeentehuis. 20.00 u.: Voordracht «Hoe veilig is mijn woning» door Dhr. A. Quisquater, commandant van de Stedelijke Brandweer, ingericht door P.V.V.-Vrou- wenbond Dendermonde-centrum in zaal Roxy, St.- Jorisgilde 11 20.00 u.: Voordracht met diaprojektie door stad sarcheoloog H. De Witte over «Maria van Bóurgon- dië» en het archeologisch-historisch onderzoek in de O.-L.-Vrouwekerk te Brugge, ingericht door de Oudheidkundige Kring Dendermonde in het stad huis. DINSDAG 8 MAART 13.30 u.: Voordracht en debat «Koopt verstandig, ze zijn handig» ingericht door K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. Ook om 19.30 u. 14.30 u.: Algemene Vergadering voor het Ver bond Vlaamse Gepensioneerden Federatie Den dermonde, in de Mariakring. 19.30 u.: Collegium Instrumentale Brugense: met werken van Vivaldi, J.S. Bach, W.A. Mozart, o.l.v. Patrick Peire, georganiseerd door Jeugd en Muziek Dendermonde in de O.-L.-Vrouwekerk. 20.00 u. Voordracht: Technologie en werkloos heid (chips nu wordt het menens), ingericht door DF Schoonaarde in het gemeentehuis. 20.00 u.: Spreekbeurt «Hoe kweekt men cactus sen?» ingericht door Jong K.A.V.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum Boonwijt. 20.00 u.: Danscursus: 6' les, ingericht door K.W.B.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. WOENSDAG 9 MAART 19.00 u.: Cursus: Eigentijds huishouden: 209 les, ingericht door K.A.V.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum Boonwijt. 19.30 u.: Turnen: 2<M avond oefeningen en jazz- gymnastiek, ingericht door K.A.V.-St.-Gillis-Center in de turnzaal van het H. Maagdcollege te St.-Gillis. Tot 20.30 u. 20.00 u.: Fotografie: Fotomap - schaal Ponsaerts - bespreken van de foto's door Karei Blindeman, voor de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheids school. DONDERDAG 10 MAART 19.00 u.: Kookles voor debutanten en gevorder den, ingericht door K.W.B.-Oudegem in het Paro chiecentrum. Ook op 17.3 en 24.3. 19.30 u.: Gespreksavond en debat over «Medi sche encyclopedie voor de jonge vrouwen» inge richt door K.A.V.-Oudegem in de Parochiezaal. VRIJDAG 11 MAART 10.00 u.. Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger N. De Batselier, ingericht door C.S.C.-Vormingswerk, in Bond Moyson te Dender monde. Tot 12.00 u. 19.30 u. Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger Fr. Verberckmoes, ingericht door de S.C.V. Vlaamse Liberale Vrouwen, in het Liberaal Sociaal Centrum Kon. Astridlaan 16 te Dender monde. 20.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi: 3°* kwis- avond van het tornooi, gastland Frankrijk, ingericht door de Vlaamse Klub, in het V.T.i. te Dender monde. 21.00 u.: 4° Jazzkroegentocht: in 15 kroegen van de stad spelen 15 oude stijl jazzorkesten. Gratis autobussendienst Organisatie: Honky Tor k Jazzclub.

De Voorpost | 1983 | | pagina 19