en de kleine k De qrote «INCAR 25» Zilveren Incar snippers Beeldende kunstenaars in de Spinnekop Incar presenteert zilveren programma Kunstschilder Georges Teugels te Affligem Praktische inlichtingen «Incar 25» Paaskoncert Davidsfonds Wichelen Op zaterdag 5 maart om 20.00 uur organizeert het Davidsfonds, afdeling Wi chelen in de Sint-Gertrudis- kerk te Wichelen een prach tig Paaskoncert. Het meer stemmig koor Cantate Do mino uit Aalst zal er wer ken van bekende meesters alsook enkele stukken van Vlaamse komponisten uit voeren. Van J.S. Bach staan twee belangrijke koralen op het programma uit de Jo hannes- en Mattheus pas sie, evenals het bekende «O Haupt voll Blut und Wun- den». Uit het beroemde Messiah Oratorium van Handel worden een vijftal koordelen ten gehore ge bracht, waaronder ook het feestelijk «Hallelujah». In totaal staan negen kompo nisten vermeld op het kon- ceftprogramma. Een perio de van 1560 tot de huidige tijd wordt hiermee over spannen. HET KOOR Cantate Domino uit Aalst werd in 1960 door zijn hui dige dirigent E.H. Michael Ghijs gesticht. Het koor heeft onder zijn bezielende leiding een internationale reputatie weten op te bou wen. Het treedt geregeld op in het Festival van Vlaande ren en ondernam heel wat koncertreizen naar het bui tenland. In 1974 was het onder meer te gast in Duits land, in 1975 stond Zuid- Afrika op het programma en in 1976 werden de Ver enigde Staten aangedaan. Voor diegenen die dachten dat Spinnekop, gelegen aan de Sint-Rochusstraat te Dender- monde-centrum, een kafé waar alleen wordt gedronken is, moet het organiseren van een kunst-tentoonstelling in die instelling overko men als een donderslag bij klaarlichte hemel of erger nog als een godslastering in een nonnenklooster. Nochtans organiseert die Spinnekop in de maand maart een tentoonstel ling van jonge Dendermondse beeldende kun stenaars. Op dit gebied is Spinnekop trouwens niet aan haar proefstuk. Vorig jaar reeds organiseerde zij een eerste expositie van ande re beginnende kunstenaars, met groot sukses trouwens. Sindsdien werden de lokalen boven het kafee verder in orde gebracht, zodat deze tentoonstellende artiesten hun waar op een wat veiliger plaats dan voorheen kunnen ten toonstellen. De ganse eerste verdieping werd voor die taak uitgerust, zodat men hieruit mag besluiten dat na deze tentoonstelling nog meerdere dergelijke aktiviteiten zullen wor den georganiseerd. Veel zal natuurlijk afhan gen van het sukses van de nieuwe, in maart te houden, expositie. De nieuwe tentoonstelling wordt geopend op vrijdag 4 maart te 21 uur en zal verder toegankelijk blijven elk weekend vanaf 21 urn en dit tot 27 maart. De sluiting gebeurt, zoals met de voorgaande tentoonstelling, met een gezellige koffieklets waarbij Spinnekop zorgt voor koffie/thee en misschien wel koeken en dit om 14.30 uur. De artiesten die tentoonstel len zijn: Vera Leybaert die zich uitleeft in het maken van poppen, Wim Leybaert die zijn schilderijen aan het publiek voorstelt, Peter Spitaels die reeds enige naam verwierf in de in België erg florerende keramiek en, last but not least, Luk de Baets die vliegers maakt. Het zijn allen jonge Dendermondse kunstenaars die kunst beoefenen zonder daarin direkt kunst met de grote K, te zien. De bedoeling van Spinnekop is om die mensen in hun kreatieve uitingen aan bod te laten komen. Iedereen is uiteraard welkom, konsumptie is niet ver plicht en entre is natuurlijk gratis. Spinnekop vzw is gevestigd aan de St.-Rochusstraat 31 te Dendermonde-centrum Willy Van Damme Finland en Israël volgden in 1977 en het jaar daarop was Oostenrijk aan de beurt. In 1979 trok het koor naar Columbia om in 1980 opnieuw naar de Ver enigde Staten te reizen In 1981 trad het koor op in Japan en Taiwan en dit jaar kwam Polen aan de beurt De inkom voor dit unieke koncert bedraagt 100 fr.; jongeren beneden de 18 jaar betalen 60 fr. Op het programma staan werken van Schütz, Handel, Mo zart, Bach, Scrallatti, Bruckner en Szamotul. Op 8 en 9 maart kan u nog terecht in het Hoger Instituut voor Vertalers en Tolken, Brusselsepoortstraat 93 te Gent waarom 19.30 uur een aantal klassieke teksten wor den gcdeklameerd door de vertalers en tolken in een regie van Johan Thielemans. Het wordt een uniek spektakel in het Nederlands, het Frans, het Engels, het Duits en het Spaans. Veeltalig theater dus, zoals men dat nergens anders kan beleven. Toegang 50 fr. De vereniging Belgisch Celbe ton gaat het grootste markton derzoek organizeren dat ooit in de Belgische bouwsektor werd verricht. In totaal zullen meer dan 25.000 belangheb benden worden benaderd, het zij rechtstreeks hetzij schrifte lijk. De vereniging heeft dit grootscheepse onderzoek op gedragen aan de internationale Gallup organizatie in samen werking met Industrial Marke ting Associates te Brussel. Morgen zaterdag 5 maart te 16.30 u in het Kultureel Cen trum Affligem vooropening met receptie van de tentoon stelling van werken van de Lebbeekse kunstschilder Geor ges Teugels, reeds ver niet al leen buiten de eigen regio doch ook ver buiten onze landsgren zen gekend. Hij werd immers internationaal gelauwerd op de XVI" Interna tionaal Kunstsalon te Blois in 1982 georganiseerd in het in drukwekkend kasteel van Fran- gois Ier waar hij als eerste Vlaams kunstenaar de aller grootste onderscheiding be haalde. Zulks bij een deelname van een dertigtal geselekteerde artiesten uit liefst tien landen. Georges Teugels is een van de meest talentrijke kunstschil ders in ons land en oogst over al veel waardering. Geboren te Dendermonde op 4 januari 1937 studeerde hij aan de Akademie voor Schone Kunsten te Brussel en Parijs en is gevestigd te Lebbeke, Pot aardestraat 26. Onder de vele prijzen die hij behaalde vernoemen wij de «Grote Prijs Thorlet» te Parijs, zilveren medailles te Gent, Brussel en Antwerpen, gouden medaille te Gent, bronzen me daille te Gent, «Prijs van het Publiek» te Gent, gouden pal men te Barcelona, stadsme- daille te Valenciennes, eervolle vermelding van de stad Doai en erediploma te Marseille. Verder werd hij geselekteerd voor tentoonstellingen in Kil kenny Castle (Ierland), salons te Parijs, Blois en Genovo. Vernissage met als inleider kunstrecensent Willy Otte. De tentoonstelling is toe u lijk van 5 tot en met 20 m op zaterdagen en zondfl i van 14.30 tot 20 u. Aalst. Kunstschilder Georges Teugels. Voorstellingen De première van «Incar 25», voorbehouden aan genodigden en pers, wordt gehouden op vrijdag 8 april 1983 te 20.30 u. in zaal Ons Huis, Leo Du Boisstraat 23 te Lebbeke. De voorstellingen voor het publiek - in dezelfde zaal zijn gepland op: Zaterdag 9 april te 15 uur (voor zieken en gehandi- kapten); te 20 uur. Zondag 10 april te 19 uur Vrijdag 15 april te 20 uur. Zaterdag 16 april te 15 uur (voor derde leeftijd) te 20 uur. Prijzen Algemene toegangsprijs: 100 fr. Reservatie (aan te raden): 20 fr. Toegangsprijs voor de zaterdagnamiddagvoorstel ling van 9 en 16 april: 50 fr. Toegangsprijs voor groepen van minstens vijftiei personen, die samen een voorstelling bijwonen: 8( fr. per persoon +10 fr. reservatie. Kaartenverkoop Kaarten zijn te bekomen bij alle Incar-leden o| telefonisch op de nummers 052/21.96.14 en 052/ 33.20.10. Reservatie telefonisch op voormejde nummers (mig voorafbetaling). Voor meer inlichtingen omtrent voorstellingen ei optredens van de Incar-Kunstgroep kan men te recht op het secretariaat. Naar aanleiding van een kwarteeuw bestaan presenteert Incar ander maal een nieuw programma. De voorstelling van deze nieuwe kreatie moet worden beschouwd als het hoogtepunt uit het jubeljaar 1983. In deza jubelproduktie hoopt Incar zijn artistieke mogelijkheden die de jongste jaren aanzienlijk werden opgevoerd, te kunnen bevestigen. Nam de inbreng van eigen mensen bij de opbouw van de vorige programma's steeds toe, dan zal de choreografie van deze produktie volledig gedragen worden door de leden van de groep zelf. Artistieke raadgevers, dansleiders en dansers werden uitsluitend gerekruteerd binnen de groep, zodat dit keer geen beroep wordt gedaan op professionele of semi-professionele medewerkers. Ubbeke. Incar 25 jaar jong. Jeugdig ialem blijf, er s„eeds aanwezig Marcel Van Mol en Jozef Goedgezelschap Inhoud Over de inhoud van de nieuwe kreatie, werd uiteraard vooraf nog niet veel prijsgegeven. Een visueel spektakel moet men zien. Het jubileumprogramma «Incar 25» zal een 25-tal nummers om vatten, waarbij de klemtoon, meer dan vroeger, zal liggen op het element «show». Wat niet betekent dat Incar zijn eigen stijl prijsgeeft, noch dat de in houd van het programma zin loos wordt. Wel worden enkele vernieuwin gen doorgevoerd. Zo zal in de nieuwe produktie worden gedanst op een aantal musicalfragmenten. Moderne en klassieke muziek, bekende en minder bekende komponis ten zullen elkaar in het geheel ontmoeten. Romantiek, humor en ernst zullen evenmin ontbre ken. Er wordt niet alleen ge streefd naar een vlotte afwisse ling in de muziekgenres maar ook in het gebruik van attribu ten en kledij. Ook aan de algemene vormge ving wordt gesleuteld. Nieuwe technische mogelijkheden wor den uitgeprobeerd; dia's en ge sproken teksten moeten de pre sentatie vlot en het geheel fris en aantrekkelijk maken De eindfase van de voorberei dingsperiode is thans ingezet. Dansleiders en dansers oefenen momenteel aan een hoog tempo om tijdig klaar te komen en op 8 april en in de daaropvolgende dagen het publiek een waardig jubileumprogramma te kunnen aanbieden Een jubileumprogramma Incar Waardig. Een kwarteeuw Incar In 1958 opgericht als vende- liersgroep, werd tijdens de eer ste jaren uitsluitend opgetre den als aanvulling of omlijsting bij één of andere manifestatie. Gedurende het eerste decen nium was vooral Heiko Kolt de bezieler van de toenmalige Cardij ngroep Precies tien jaar later werden ook meisjes in de groep opgeno men en bracht de «Internationa le Cardijngroep» voor het eerst een volledig programma in het voetlicht. Incar zo was de naam van de groep ondertussen omge doopt zou van dat ogenblik af ook thematische programma's uitwerken. Zo kwam in 1971! «Boekee» tot stand: een klank- en kleurrijke ruiker van zang, dans en cho reografie. Drie jaar later volgde «Spec trum», waarin.vooral naar een vernieuwing van dansattribu- ten werd gezocht. Ter gelegenheid van het twin tigjarig bestaan van de groep in 1978 werd, «Rapsodie» ge- kreëerd: een aaneenschakeling van de meeste suksesrijke num mers uit de voorbije twintig jaar. Met «Egovisie» werd in 1981 een totaal nieuwe produktie ge bracht van 24 nieuwe dansen, waarin de ervaringen van de hedendaagse jeugd verweven zitten. Pas twee jaar later pakt Incar, naar aanleiding van haar zilve ren bestaansjubileum alweer uit met een nieuwe kreatie, die volledig wordt uitgewerkt door eigen mensen. In dit jubileum programma wordt vooral de klemtoon gelegd op het element «show» zonder dat de groep af breuk doet aan haar eigen stijl. De leiding van Incar hecht nochtans niet alleen waarde aan het artistiek gebeuren bin nen de groep. Zij tracht van Incar ook een opvoedingsbewe ging te maken in de geest van Cardijn. Hierbij gaat men er van uit dat jonge mensen hun eigen leven, hun eigen karakter en hun ei gen kijk op mensen en dingen hebben. Tevens dat zij leven in relatie met thuis, het werk, de school, het ontspannings milieu. In het groeiproces dat zij daar bij doormaken, wil Incar samen met hen op weg gaan, meeden ken, hen bemoedigen en aanto nen wat hen als jonge volwasse nen kan gelukkig maken, ont goochelen of ontmoedigen. Maar hen tegelijk aantonen dat ondanks alles het de moeite loont zich blijvend in te zetten, steeds te herbeginnen en verder te bouwen op ervaringen uit het verleden. In het kader van het zilveren bestaansjubileum van Incar werd ook een fotoalbum samenge steld, dat niet alleen zal terugblikken op de voorbije vijfentwintig jaar. doch vooral een momentopname wil zijn van het leven binnen de groep. Dit fotoalbum zal binnen enkele weken aan de pers worden voorgesteld en bij de première voorstelling aan het publiek. Traditiegetrouw wordt bij de kreatie van elk nieuw programma, ook een Incarkrant uitgege ven, waarin adverteerders die de groep op die wijze willen steunen, aan hun trekken komen. Dit speciaal advertentieblad, met een totale oplage van 25.000 exemplaren, wordt verspreid in de gemeenten Dendermonde,.Lebbeke. Bug- genhout. Opwijk en een deel van Aalst. Naar aanleiding van dit kwarteeuw bestaan werd ook een beschermkomitee opgericht, waartoe alle sympathisanten die de groep een extra financieel steuntje willen meegeven kunnen toe treden. Zij zorgen ervoor dat de leefbaarheid van Incar ook in de komende jaren kan verze kerd worden. Wie wil toetreden tot het be schermkomitee kan dit door storting van een vrijwillige bijdrage op rekeningnummer 799- 5153091-65 van Incar, Leo Du Boisstraat 23, 9370 Lebbeke met vermelding: Beschermkomi tee Incar 25. De namen van de «weldoeners» worden gepubliceerd in een bijlage van de jubileumbrochure, evenals in het eerstvolgend nummer van Incar-Info. De viering van het 25 jarig bestaan krijgt ook een officieel tintje óp Paasmaandag 4 april. Die jubeldag zal worden omlijst met een misvie ring en een ontvangst ten gemeentehuize. Na dien volgt de avant-première voor de ouders van de leden en medewerkers van de groep. Een dag die zal eindigen met een gezellig familiefeest. Later op het jaar volgen nog enkele aktiviteiten die kaderen in de jubelviering. Het gaat hier om een bijeenkomst voor oud-leden en een gezellie samenzijn voor alle sympathisanten. Mogelijk ani worden daar nog enkele aktiviteiten aan toege- ft voegd. m - De kreatie van een nieuwe produktie, betekent 1 niet dat het programma «Egovisie», waarmet Incar sinds 1981 naar buiten treedt, wordt afge- voerd. Integendeel, ook dit programma blijft s nog steeds verder lopen. Inrichters van manifes 1 taties die «Egovisie» reeds op hun affiché had- ver: den, kunnen nu ook het jubileumprogramma»tse aanvragen. Er is dus een dubbele keuze. Inlich tvo" tingen omtrent de optredens van Incar zijn schriftelijk of telefonisch te bekomen op vol-660 gend adres; Incar. Leo Du Boisstraat 23 te 93701, Lebbeke. tel.: 052/21.96.14 - 052/33.20.10. tef - Naar jaarlijkse gewoonte maakt Incar. ook in dilrme jubeljaar, een tournée in het buitenland. Di jaar wordt het een trip met optredens naar Teneriffe. Een kombinatie van kuituur en ont spanning. - Incar Kunstgroep telt momenteel 55 leden, jongens en meisjes tussen de leeftijd van 12 tol 25. De leiding en het aantal vrijwillige medewerkei omvat 40 personen. De algemene leiding val md« Incar berust bij Marcel Van Mol. &ku Verantwoordelijke voor techniek en organisatie1 he is Jozef Goedgezelschap, die net als de voorzit ter sinds 1958 tot de groep behoort. Voor de vorming staat P. Bendikt Verschelden in. Artistiek raadgever is Roger Van De Voorde, tevens ondervoorzitter. Artistiek leider en koördinator is Bob Colpin. Dansleiders zijn: Elsie Van Hiel. Ann Verhulst. Anneke Van den Bonne en Hans De Smet. Ann Verhulst zorgt tevens voor de zangopleiding. Kledijverantwoordelijke is Lucrèce Sieben. De technische ploeg staat onder leiding van Eric De Smedt. Voor de animatie in de groep zorgt Louis Buytaert.

De Voorpost | 1983 | | pagina 20