Dubbele open beenbreuk voor Maurits De Schrijver na aanslag van Dewolf De lijdensbeker is nu overvol voor SC Lokeren De Voorpost VOETBAL 1' Nationale De stemming in de kleedkamers was gedrukt. Zelfs bij RWDM kon er eerder moeizaam een glimlach af om het verhoopte gelijkspel. Trainer WaBeige: «We zijn zeker nog niet uitgescha- keldl» «Het drama van de dag is zeker het voorval met Maurits De Schrijver. Maurits was bezig aan een reuzewedstrijd. Zijn herhaald oprukken drong de bezoekers kompleet terug. Toch mag het niet zijn dat we zomaar een vijftal open kansen laten liggen. Ik wil nog piet dramatiseren over de terugmatch. Daarin hebben we nog alle kansen.» Jan Ruiter: «De jeugd toonde eindelijk karakter» «De laatste weken was het vertrouwen wat zoek geraakt. Toch wilden we in Lokeren een gunstig resultaat halen om ons moreel wat op te peppen. Gaat het nu eindelijk doordringen bij RWDM dat we niet de mindere zijn? Als de jeugd nu voortaan hetzelfde karakter blijft tonen». Trainer lean Dockx: «Sterke konstruktieve verrich ting» «Dat gelijkspel zal ons zeker deugd doen. Wij hebben een gunstige.uitgangspositie verworven voor de terugwedstrijd. Dat moet het publiek toch aanspre ken. Het belooft in ieder geval voor de return.» Ronny Laroy: «Die gemiste kansenl» Ronny had oneindig veel meer verwacht van dit bekertreffen. «Akkoord. Jan Ruiter was prima maar hoeveel -kansen moeten we krijgen om te kunnen scoren? Toch zie ik het nog zitten voor de return. Eén doelpunt ginds kan al voldoende zijn. Arnor Gudjohnsen: «Mits wat meeval kon ik twee maal scorenl» Arnor kon het nog niet begrijpen hoe Ruiter zijn twee pogingen stopte. «Toen ik de voorzet van René zag aankomen en ongedekt kon koppen, was ik praktisch zeker dat het roos ging zijn. Jan oordeelde er anders over. Toch mogen we niet wanhopen, in voetbal is alles mogelijk.» Duimen voor Maurits Over de omstandigheden waarin de fout van De- wolf op De Schrijver gebeurde is reeds uitvoerig relaas gemaakt. Het pleit voor de sportiviteit van de Sportingspelers dat ze zich nooit gerevancheerd heb ben op het veld. Het siert bestuur en spelers om de waardigheid waarmee het de zoveelste tegenslag inkasseerde. Beker en kompetitie draaien meedogen loos verder. Wij duimen voor Maurits om een spoedig en vollpdig herstel. We zijn ervan overtuigd dat Maurits ook deze klap trotseert. Andre De Voorpost - 4.3.1983 - 25 tri uitbraken, vooral langs Ty- chosen. Dobias wou de weg tonen c Sporting blijft geabonneerd op de rauwe pech. Nu het wat begon op te klaren 'Pt aan de gekwetstenhemel sloeg het noodlot, of liever Dewolf, weer toe. Nu mag Ia de Brusselse libero nog zoveel mogelijk zijn moedwilligheid loochenen, zijn ingreep op De Schrijver was een regelrechte aanslag op de ledematen. Trouwens, waarom verliet hij zijn egelstelling om aan de zijlijn de Massemnaar te pakken, terwijl er zich nog tenminste vier verdedigers naast hem bevonden? Dewolf had het wel al te verduren gekregen maar daarvoor ga je toch niet op zulke manier in de fout? RWDM dat van start ging zond een bestendig opruk- bloed door de kous van De ep zonder Maurice Martens en kende De Schrijver, Mom- Schrijver verried toen reeds Nico Janssen, liet dadelijk mens in het straatje. Zijn de ernst van de kwetsuur, zijn bedoelingen blijken, scherpe- voorzet werd door Een vertwijfelde Bob Hoo- Wel geen betonvesten ach- Dewolf in paniek tegen ei- genboom trok zich radeloos teraan maar wel een streng gen deklat verwerkt, aan de haren. Het gebaar gestruktureerde afweer De Sporting bleef komen. Na van kinesist Stany Rogiers bedoeling was dus duide- kombinatie Verheyen-Mom- om een draagberrie was lijk: Sporting mocht wel ko- mens werd Van Bergen op veelzeggend. Gebalde vuis- men maar dan niet verder links afgezonderd, diens ten in de richting van De- dan de backarea. Ook het prachtvoorzet werd door wolf terwijl een kermende J, lokaal middenveldspel Van der Gijp verkwanseld. De Schrijver afgevoerd werd geregeld gestoord werd. M door de «jagende» Brusse- laars. Dobias had rap door 7® 'ataIe dat het in de breedte niet 18* minuut Morele domper op verder kon en joeg met een verre Een schitterend presteren- Lokers presteren dieptepas Preben Larsen in de Maurits De Schrijver zette Ondanks de numerieke de ruimte. Daar stak Van twee bezoekers in de wind meerderheid heeft Sporting der Eist een voetje voor. langs de zijlijn. Blijkbaar te- zich nooit over deze opdoffer Even later probeerde Van veel naar de zin van Dewolf kunnen heen zetten. Dobias der Gijp door de RWDM-de- want die kwam. als uit een werd libero terwijl Van Cau- fensie te glippen maar werd katapult geschoten, op de ter in de ploeg verscheen foutief door Dewolf gestuit. Lokerse libero af. Met het Somers brak dan nog uit De daaruitvolgende vrij- fatale gevolg. Na enig aar- langs de vleugel maar zijn schop werd keihard door Re- zelen vloog Dewolf er toch voorzet werd door Lcrrser. ar. né Verheyen op de muur uit van scheidsrechter Go- verkeerd beoordeeld. Het J en Dewolf geschoten. Een ris. De Brusselaar geraakte dient wel gezegd dat Thairet *j- poging van Ronny Somers zonder kleerscheuren en in het middenveld aardig om de buitenspelval te om- heelhuids in de tunnel, be- zijn woordje kwam meepra- zeilen strandde op een be- schermd door afgevaardig- ten en meermaals aan de zoekend been. Vervolgens de Van den Berghe. Het basis lag van gevaarlijke De Tsjech begon nu een glansrol te spelen. Op een van zijn dieptevoorzetten werd Larsen gevat gelan ceerd. Maar Van Cauter kopte de Deense center over. Kort voor de pauze ver scheen Van Bergen, na sa- /- menspel Mommens-Ver- Lokeren-RWDM 0-0. Gudjohnson kopt op doel maar ook"deze keer zon Ruiter met een wonderlijke save redden. heyen. alleen voor Ruiter maar Jan kon in de laatste instantie redden. Amper herbegonnen verkeek Ver heyen zich kompleet op voorzet van Van der Gijp. Van Cauter stond daar zoda nig van versteld dat hij te laat reageerde om toch nog af te ronden. Verheecke volgde het voorbeeld van de Lokerse aanvoerder en trap te grandioos naast een voor zet van Vermeersch. Aan de 60ste minuut zagen we al een lokaal doelpunt op het bord. Na kombinatie Do- bias-Verheyen draaide Pre ben Larsen rond twee tegen- stcnders nidcir becioot in hst zijnet. Tien minuten later legde een opgerukte Van Bergen de bal terug naar Verheyen. René stak gepast door naar Mommens maar die mikte hoog over. Lokeren-RW DM 0-0. De Lokerse spelers zijn woedend over de aanslag op Mounts De Schrijver. VerhevenMommens en Gudjohnsen omringen De Wolf die door scheidsrechter Gons in bescherming wordt genomen. Maurits De Schrijver ligt ondertussen kreunend op het gras. De Wolf krijgt nadien zijn verdiende loon: een rode kaart, (dm) u Lokeren-RWDM 0-0. Gudjohnsen en Ruiter volgen beiden gespannen de bal die echter weer naast zal lopen, (dm) Recital Jan Ruiter Na een nummertje tussen Somers en Mommens wou Ronny suksesrijk afdrukken maar de voet van Ruiter speelde hem parten. Die be gon nu alle moed te ontne men aan het al moreel ge kwetste Lokeren. Toch puil de Van der Gijp er toch eens uit maar Verheyen kwam een schoentip te kort. De zenuwen van Larsen geraakten no boven hun toe ren waarvan Goris dank baar gebruik maakte om hem te boeken. Toen Luc Van Bergen aanstalten maakte om door de buiten spelval te duiken, werd hij flagrant door Trigaux ge stopt. Vijf minuten voor af fluiten dacht iedereen dat het toch zou lukken voor Sporting. René Verheyen zond een mödelvoorzet naar de witte kop van Gudjohn sen. Arnor kopte perfekt maar Ruiter reageerde Lo keren-RW DM 0-0. Maurice De Schrijver wordt omzichtig op de draagberrie gelegd. prachtig en haalde de bal (d"l) uit de bovenhoek. Hoogenboom redder in nood In een wanhoopspoging lanceerde Trigaux toen Bouwmeester. Deze haalde dodelijk uit naar de rechter hoek maar Bob Hoogenboom zweefde het onheil weg. Even later paniek in het RWDM-doelgebied. Op hoekschop van Patrick Van Veirdeghem schoof Ver heyen door naar Gudjohn sen Een knal van formaat die Ruiter wel moest lossen maar kon teruggrabbelen juist voor de doellijn. SC Lokeren: Hoogenboom. Van Bergen. De Schrijver (Van Cauter en Van Veirde ghem). Verheyen. Somers. Van der Gijp, Mommens, Gudjohnsen. Laroy en Larsen. RWD MolenbeekRuiter, Gossey, De Greef, Dewolf. Van der Eist. Thairet (De Mesmaecker). Verheecke (Gollière), Vermeersch, Ty- chosen, Trigaux en Bouw meester. Lokeren-RWDM 0-0. De stoere lijnrechter tracht hier een woedende Hoogenboom van Anuré het diskuterende groepje te verwijderen, nadat De Schrijver werd neergemaaid. (dm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 25