punten bij bedreigd Ekeren Gehavende Kamillekesploeg laat De Voorpost Voetbalkalender Voetbaluitslagen ISK Beveren bijna zeker van plaats in halve finale Beker van Vlaanderen wordt heel wat aantrekkelijker DE VOLKSVERZEKEP Wij willen ook naar de 1/2 finales als het niet... tegen Beveren is! Voor ons is s de Heizei nabij! VOETBAL De Voorpost - 4.3.1983 - 27 1* Nationale Lokeren-Waterschei (Cokaiko) Waregem-Beveren (Schoeters) 2* Nationale SK Sint-Niklaas-E. Aalst (Delsemme) 3* Nationale long Lede-E. Zele (Deroulou) Bevordering A Gullegem-Hamme (Delferière) 1* Provinciale Heirnis-Lokerse (De Bruyn) Haaltert-Ronse (Anica) Dendermonde-St. Wetteren (Lambrecht) (zaterdag 20 u.) Olsa-SK Lebbeke (Okladnicoif) 2* Provinciale A Geraardsbergen-Temse (Balthazar) 01. Gent-Sint-Pauwels (Devisscher) Destelbergen-Kemzeke (Segers) St.-Gillis-Waas-Robus (De Ruyck) H. Vrasene-Waarschoot (De Clippeleir) Melsele-KV Ertvelde (De Saedeleir) 2* Provinciale B St.-Lievens-H.-Oudegem (Matthijssens) St.-Gillis.Dend.-E. Meldert (Vereeken) Wieze-Buggenhout (Van Zande) 3* Provinciale C Kerksken-Etikhove (Leroy) Nieuwerkerken-Bambrugge (Meganck) Deftinge-Herzele (Strijpens) Eist-Voorde (Van den Eede) Okegem-Heldergem (Mas) Burst-Oudenhove (Lambrechts) Terjoden-Ede (Burm) Meerbeke-Moerbeke (Aelbrecht) 3* Provinciale D Kallo-Excelsior (V. Droogenbroeck) SK Aalst-Schellebelle (Cooreman) Bazel-Baasrode (Staes) Herdersem-Berlare (Wauters) Sombeke-Moorsel (Teugels) TK Meldert-Grembergen (Van Hoey) Heikant-Boonwijk (Melis) Haasdonk-Stekene (Sp. Lievens) 4* Provinciale C SK Kalken-SK Lokeren (Fierens) Val. Overmere-Zaffelare (Van Gasse) Edeboys-SK Overmere (Boeykens) 4* Provinciale G Erpe-Serskamp (V.D. Berge) Mere-Vlierzele (Dhondt) Oordegem-Aaigem (Dierickx) 4* Provinciale H Holstade-Wichelen (V.D. Kelen) Erembodegem-Appels (De Bruyne) Gijzegem-Doggen (Demesmaeker) S. Moorsel-Welle (De Vlieger) 'Opdorp-Iddergem (Vermeersch) Opstal-Lutterzele (Moons) Baardegem-Schoonaarde (De Wolf) 4* Provinciale I Str. Stekene-Gerda (V.D. Haegen) Meerdonk-WB Sint-Niklaas (V. Mieghem) Klinge-Waasmunster (Heirman) Sinaai-Hoogeinde (Van Damme) Kieldrecht-Verrebroek (Reyniers) Kruibeke-Moerbeke (Samson) KI. L. Vrasene-Rupelmonde (V. Renter- ghem) 1* Nationale Bekervoetbal: Beveren-Winterslag 4-0 vorige zondag gespeelde heenwedstrijden van de kwartfinales van de elgische beker hebben maar weinig duidelijkheid gegeven over het feit welke [ploegen een plaatsje in de halve finales nu al kunnen opeisen. Alleen SK 'Beveren lijkt op rozen te zitten met de riante 4-0 uitgangspositie. Tegen een onmondig Winterslag had de Freethielploeg trouwens echt weinig moeite dit •esultaat op het scorebord te prikken. Vorige week werd de Beker van Vlaanderen, editie 1983, van de schiftingswedstrij- aan de pers voorgesteld. Met de inbreng van KV Oostende den bij gelijkspel. Dan krijgt en Beerschot komt het aantal deelnemende ploegen op elke ploeg een punt. twaalf die worden ingedeeld in vier groepen. Minder wedstrijden dus met na elke wedstrijd een nieuwigheid. Twaalf ploegen Met dat alles lijkt de Beker van Vlaanderen dit jaar wel De Beker van Vlaanderen bijzonder aantrekkelijk. ondergaat nog andere wijzi- Straf schoppen De Limburgers waren iochtans naar het Waas- gekomen met de be- loeling de bekerkansen iaf te houden. Opdracht as de schade op Freethiel beperken. En in de eerste ijfenveertig minuten beker- voetbal lukte dat de vieze mannen nog aardig ook. Be veren bracht er in die begin periode zelf erg weinig van terecht en toen de klok al dertig minuten had wegge tikt waren alleen Theunis en Jaspers er nog maar even in geslaagd doelman De Zutter in gevaar te brengen. Naar de rust toe begon Beveren aangenamer voet bal te leveren. Schönberger vond zijn draai en leverde aardige passen. Martens en Albert kwamen toen al dicht bij een eerste doelpunt. En toch kwam die openingstref fer eerder onverwacht toen Patrick Schoofs een terug- botsende bal van ver hard binnen schoot. Men speelde toen de laatste minuut van de eerste helft. Na de koffie, of werd er wat anders geschonken op Freethiel, veranderde er weinig aan de houding van Winterslag. De bezoekers bleven erg stug mandekking spelen maar toen Heyligen, de grijze veldheer van de mijnjongens speelt zijn laat ste maanden in eerste klas se, zichtbaar vermoeid raak te brokkelde het verweer steeds verder af. Baecke, die net als Jaspers vrij kon oprukken schoot hard tegen de paal en de goed gevolg de Weihrauch kon nummer minuten later werd het dan twee binnenleggen. Beve- zelfs nog 4-0 wanneer Eddy ren was nu gelanceerd en Jaspers een goed getrapte Albert moest een kwartier hoekschop binnenknalde. voor tijd door De Zutter te- Beveren was meteen zo gen het gras gewerkt. De goed als zeker van een strafschop werd door Schön- plaats in de halve finale, berger rustig omgezet. Vijf Hugo Aehts Beker van België Lokeren-RWDM Beveren-Winterslag 2* Nationale Boom-St.-Niklaas 2* Provinciale A T emse-Evergem Melsele-Robur 3* Provinciale C Burst-Moerbeke Bambrugge-Voorde Ede-Deftinge Heldergem-Kerksken 3* Provinciale D Berlare-Excelsior 4* Provinciale G Erpe-Bavegem Westrem-Mere 4* Provinciale H Baardegem-Opdorp 4* Provinciale I Verrebroek-Str. Stekene les worden met heen- en te rugwedstrijden gespeeld. De finale en troosting, voor de derde en vierde plaatsen, gaan dezelfde dag door in liiksDel moesten he-di^on 9in9en-Met KV Oostende en Prin^P® °P het terrein iijkspel moesten beslissen Beerschot kom, het Qantal een Oostvlaamse klub. over winst en verlies. Nu Leiders van de deelne- worden na elke wedstrijd deelnemers °P twaalf. Lei- .,.uji- i ders van versrni llenH» nine. ders van verschillende ploe- De beker van Vlaanderen gen drukten de wens uit het lijkt nu stilaan de kinder- mende ploegen stelden vori- door beide ploegen ge week de reeksindeling op reeks van vijf strafschoppen 9eu a'UK'en ae wens uil net lijkt nu stilaan de kind dokterden ook aan het getrapt, ongeacht het resul- *3anta' wedstrijden te beper- schoenen ontgroeid. Met de Vjl ken. Met nu vier groepen ingevoerde nieuwigheden iSS* van drie ploegen kan dat. lijkt het programma Elke ploeg speelt in de schif tingen vier wedstrijden. Eventueel komen daar nog halve finale- en finalewed strijden bij. Die halve fina- wedstrijdreglement. Daarbij taat. Wanneer elftallen werd vooral gedacht aan het lijk eindigen na de schif- zo attraktief mogelijk maken tingswedstrijden wordt met ?an de beker. Verleden jaar de omgezette strafschoppen was er nogal wat ongenoe- rekening gehouden. De gen over het feit dat straf- strafschoppen beslissen dus schoppen in geval van ge- niét meer over het resultaat trekkelijker tevoren. amma aan Beveren-Winterslag 4-0. Ronny Martens jaagt de bal voorbij de verslagen Limburgse keeper, (dw) Hugo Aehts Winterslag 4-0. Dieter Weihrauch scoort met een prachtig schot, (wvc) Tweede nationale vrouwen: Beveren-Winterslag 4-0. Vijf Winterslagverdedigers trachten Theunis en Albert van de bal te houden, (dw) Ekeren - Kamillekes Aalst 1-0 uitg. 1-0 19 11 3 5 31 12 27 19 11 5 3 33 18 25 18 10 4 4 51 30 24 20 7 4 9 29 30 23 20 8 7 5 27 31 21 19 8 7 4 36 24 20 20 9 10 1 27 22 19 18 8 7 3 35 35 19 18 6 5 7 20 21 19 19 4 7 8 23 28 16 18 5 8 5 17 18 15 19 4 8 7 27 51 15 20 3 12 5 18 40 11 17 4 11 2 34 48 10 uur ontvangen zij Jumet aan de Zandberg en daar hopen zij opnieuw met de overwin ning te kunnen aanknopen. Intussen leverden volgende meisjes te Ekeren in bijzon der ondankbare omstandig heden een verdienstelijke prestatie: Nicole Verhof- stadt. Marina Van Belle, In- grid Van den Neucker, Gi- sèle Ghesquière, en Ann Van der Eecken; Marie-Anne Van den Steen, Greta Van Hauwermeiren, Hilde Dae- lemans en Nina Vermeulen; Ann Eeckhout en Veerle De Wint. Hilde De Neve verving tijdens de tweede helft Nina Vermeulen. Cyriel Temmerman Jumet SC - FC Gosselies W Veldegem - R. Union W Lommei - S.-Remouch. OG Oostende - Kontich FC U. Namêche - DW Brugge US Yvetoise - Sp. Tessenderlo FC Ekeren-Donk - Kam. Aalst 1FC Gosselies 2. Kam. Aalst 3. S.-Remouch 4. OG Ostende 5. R. Union 6. W Lommei 7. DW Brugge 8. Sp. Tessenderlo 9. VV Veldegem 10. FC Ekeren-Donk 11. U. Namêche 12. Jumet SC 13. Kontich FC 14. US Yvetoise K.K.S.F.B. kalender voor 6 maart 1983 Nationale DH Welle-KR Brakel Hansbeke-Erembodegem St. Anna-Burst Herdersem-RC Mater Overgangsklasse A EJ Welle-Slag. Nederhoutem Elene-DB Welle Overgangsklasse B VK Hamme-Nazareth H. Kerst-Daknam Astene-SR D'monde Merendree-Baasrode verrast de lokale doelvrouw door met de linkervoet naar de rechterhoek van het doel te plaatsen, maar Linda Struyf bewijst met een red ding van grote klasse dat ze niet toevallig ooit nog tot de selektie van de nationale ploeg heeft behoord. Even later wordt Ann Eeckhout door Veerle De Wint aange speeld. stevent recht op een Dat ze de verplaatsing naar het bedreigde Ekeren zonder de geschorste Trees Van Geert louden moeten aanvangen wist men bij de Kamillekes al langer. Doch vorige week teisterde de griepvirus de spelersgroep van de Aalsterse meisjes op ingrijpende wijze: Kristine Van Hende. die Trees op de stoppersplaats zou vervangen, doelvrouw Brenda Van den Eeckhoudt en bankzitster Nicole Perdaens. die in het middenveld zou postvatten, werden door Hong-KongBe of andere aanverwante mikroben geveld. En bij de speelsters, die toch naar het Antwerpse afreisden, was ook niet alles koek en ei: Nicole Verhofstadt sukkelde met een vorige week opgelopen kniekwetsuur en verving Brenda in het doel; Giséle Ghesquière speelde na drie weken inaktiviteit tegen Yvetoise araper een halfuur mee; Ann Eeckhout was zwaar verkouden en Veerle De Wint had last van een liesblessure... Toch werd de reis vol goede moed begonnen en leverde de fel gehavende Kamillekes ploeg een verdienstelijke prestatie maar moest de beide punten uiteindelijk aan Ekeren laten. Het nevralgieke punt in de wedstrijd viel rond de 20e minuut, de in het nauw ge dreven Ingrid Van den Neuc ker stuurt de bal tot bij Gi séle Ghesquière, die tegen twee tegenstrevers moet op tornen en één van beide on houdbaar ziet scoren (1-0). Vijf minuten later zet Greta Van Hauwermeiren voor, de vrijstaande Ann Eckhout doelpunt af maar wordt ge pakt door de doelvrouw; de scheidsrechter laat echter doorspelen. Meteen is de kans verkeken om op gelijke hoogte van de thuisploeg te komen. Ekeren voelt het gevaar en voert tijdens de tweede helft een paar taktische wissels door. De Kamillekes domi neren doch Ekeren speelt begrijpelijkerwijze het re sultaat en slaagt er ook in de twee kostbare puntjes thuis te houden. Uit deze hardbetwiste maar sportie ve wedstrijd hadden de Aal sterse meisjes ondanks hun felle handikap toch nog minstens een puntje kunnen halen; zij misten vooral Trees van Geert als rust- brenger in de verdediging. Niemand heeft zich echter iets te verwijten, iedereen speelde vodr wat hij waard was en ondanks de neder laag blijven de promotie kansen intakt. Gosselies haalde immers slechts één puntje bij het eveneens be dreigde Jumet en Remou- champs ging op Lommei met 3-4 winnen zodat het nu meer dan ooit een strijd met drie wordt voor de twee be geerde plaatsjes. Rommel is nu wel definitief uit koers geslagen. Oostende maakt met 23 punten nog een wa terkansje maar heeft één wedstrijd meer dan Gosse lies en de Kamillekes en zelfs twee meer dan Re- mouchamps. Wie van de drie haakt af? Gosselies scoort moeilijk maar laat in verdediging haast geen steken vallen, getuige daarvan is het 31-15 doelgemiddelde. Remou champs (51-30) daarenteger tekent moeiteloos doelpun ten aan en inkasseert ze ooi met de glimlach. En de Ka millekes? Zij hopen dat Re mouchamps zo vlug moge lijk hun achterstallige wed strijd afhaspelen, zodat ei klaarheid in het titeldebal komt. Verder wachten zij de toekomst, na de onderbre king van de kompetitie vol gende zaterdag, met ver trouwen af. Op zaterdag 12 maart om 15 Eerste klasse B Heizijde-RC Doorslaar VT Lebbeke-Appels Dam. D'monde-Joso Lebbeke Eerste klasse D Meerbeke-Iddergem Zw. Impe-Herdersem II Papegem-MereRoyen Leb- beke-TV Herzele Moorsel-Fonteintje A.T. Alleen Beveren verlaat zonder moeite de kwartfinales van de Beker... 2-2 1-2 9-2 0-3 2-1 3-2

De Voorpost | 1983 | | pagina 27