Geen volledige rust Skoorl Frank Schepens tegen gewezen ploegmaats K.A.V.D.-kort Bezoekende middenlinie toch sterker KAVD-Wetteren: zaterdagavond om 20 u. VW Hamme thans voor een moeilijke opdracht Thuisploeg komt goed weg Een rake knal van Van Buynder Met Bambrugge erbij krijgen we een leiderstrio t FC Baasrode voor waarheidsproef VOETBAL De Voorpost - 4.3.1983 - 29 Toen KAVD in de heenronde Standaard Wetteren met sprekende 0-3 cijfers versloeg, beleefde Frank Schepens allicht de prettigste voetbalnamiddag uit zijn loopbaan. Frank had toen zijn kollega's opgepept. «Winnen was een must». En wie zou er in het KAVD-team niet bereid gevonden worden om in te gaan op de hartewens van een goede vriend? Frank Schepens is inder- In Wetteren was hij een daad een graaggeziene fi- moeilijke jongen, wordt er guur aan de Denderboord, gezegd. Bij KAVD heeft men daar nog niets van gemerkt. Integendeel. Frank wordt er geprezen. Hij is een voor beeldige voetballer die tij dens iedere wedstrijd tot het uiterste gaat. In Dender- monde hoor je nooit een wanklank over hem. Allicht zal Frank nu het op nieuw tegen zijn vroegere ploeg te doen is, niets aan het toeval overlaten. Op de medewerking van zijn kolle ga's zal hij beslist kunnen rekenen. Schepens heeft in ieder geval vorige dinsdag al een algehele repetitie ge houden. Hij kwam tegen de derde provincialer SK Aalst twee keer tot skoren. KAVD had met een gemotiveerde tegenstander te maken. Dat Frans Schepens van was geen verrassing gezien KAVD, flink in konditie in het team van SK Aalst 1" Provinciale Inhaalwedstrijden uit de Tweede Provinciale A Svelta Melsele - Robur: 2-1 twee ex-KAVD-ers van dienst zijn. Zowel Garry De Kinder als Jo Spanoghe wa ren er op uit om hun vroege re ploegmaats een loer te draaien. Aanvankelijk zag het er naar uit dat ze daar zouden in slagen. SK Aalst speelde wilskrach tig en kwam kort na de rust op voorsprong. Nadien bleek dat de derde provin cialer wat te diep in de re serves had geput. Het moest gas terugnemen en het ini tiatief aan KAVD laten, dat langs Frank Schepens twee keer tot skoren kwam. Vol doende voor de overwin ning. KAVD dat tijdens de eerste helft met zijn basiself was vertrokken voerde later wij zigingen door. Zo ruimden aan de rust Eddy Bellon, Luc Segers en Alain Verstraeten de plaats voor Danny De Vos. Dré Turneer en Tony Collewaert. (edm) Deze partij welke voor veer tien dagen nog werd afge last, bracht zondag de twee runners-up uit de reeks tegenover mekaar die waar schijnlijk nu reeds uitge schakeld zijn voor de titel. De bezoekers zorgden van bij het begin voor het meest gedegen spel maar drongen zelden of nooit door tot in de zone van de waarheid. Daartegenover stond dan een entoesiast spelende thuisformatie welke ook de beste doelkansen kon af dwingen via Smet en Van Strijdonck. Even na het half uur kwam de skore in bewe ging nadat een vrije trap van Neels door de Moerzeke- 2' Provinciale keeper onvoldoende werd verwerkt en tot over de lijn schoof. Deze achterstand werkte niet ontmoedigend voor Ro bur dat het verdere verloop stevig voor zijn. rekening nam en enkel met een vrije trap van Wuytack, welke via de onderkant van de dwars ligger binnensprong, doel man Heyvaert kon kloppen. De Sveltakeeper was voor de rest werkelijk onklopbaar en hield de gastploeg van een duidelijke winstskore. Het waren uiteindelijk de Sveltanen zelf die een ge flatteerde zege bewerkten. De voor Van de Velde inge komen Robert Rogiers be wees eens te meer zijn on schatbare waarde voor de Melselenaars. Hij was het die in de 78ste minuut een vrijschop zo keurig inschoot dat de goed meeopgekomen Patrick Waem geen moeite meer had om het leder over de doellijn te duwen. Door dit resultaat zijn beide opponenten van zondag ei genlijk uitgestreden voor de titel en kunnen alleen nog wedijveren voor een laagste plaatsje op het ereschavot. Manil Temse - Evergem: 1-0 De scheepsbouwers hebben van deze achterstallige wedstrijd geprofiteerd om zich dankzij een overwin ning lichtjes af te scheiden op een vijfde stek in de Bambrugge - Voorde: 1-0 3e Provinciale In derde provinciale C heeft Bambrugge door zijn recente overwinning tegen Voorde alle kansen gaaf gehouden voor de eindstrijd. De geel zwarten komen hierdoor in een uitstekende positie. Bij de minste tekens van ver zwakking bij Nieuwerkerken of Kerksken kan Bambrugge fel toeslaan. Na de match tegen Voorde heerste er wel tevredenheid om het resultaat en de daar aan verbonden punten, maar van uitbundigheid was er geen sprake. Als men uitdrukkelijk de betere ploeg is maar dat niet kan vertalen in doelpunten dan blijft er een zekere wrevel na de wedstrijd. Onkans en een beetje overhaasting zorgden er immers voor dat met amper de kleinste skore werd gewonnen. Het doel punt van Janssen was dus doorslaggevend en zeer be langrijk. In Bambrugge tilt men ech ter niet zo zwaar aan deze wedstrijd. «Als dame Fortu- na ons een beetje gunstig gezind is in de komende wedstrijden, zijn we al heel gelukkig», aldus de suppor ters. Door het feit dat Kerk sken een punt moest prijsge ven tegen Heldergem, spitst de strijd zich toe tussen drie koplopers: Nieuwerkerken, Kerksken en Bambrugge. Het ontbreekt dus zeker niet aan spanning in deze reeks. Zowel voor de promotie als tegen de degradatie wordt er hard geknokt. Burst blijkt snel op de redding af te stevenen maar ten nadele van wie? Wordt het Meer- beke of Terjoden? Met span ning kijken we uit naar het verder verloop van de kom petitie in 3* C. (adk) rangschikking. De manier waarop zal voorzeker heel wat mensen hebben opge beurd na de desastrueuze verlieswedstrijd van vorige week tegen Olympia. Alles zat ook wel mee: een sterk gemotiveerde Temse- formatie en een tegenstan der die duidelijk aan het spektakel meebouwde. De thuisspelers hadden ook het meeste balbezit maar raak ten pas echt gelanceerd na dat ze afstand hadden geno men met een prachtige goal van Frank Van Buynder. De Temse middenvelder had in de 23ste minuut een vrije trap schitterend hernomen tot in het Evergemse doel. Ook Walter Van Haver liep achter een goeie kans aan maar zijn schot strandde op de paal. Na de herneming herstelde Evergem het evenwicht wel in gelukte akties maar niet in doelpunten. Toch hadden ze wel kansen genoeg via Saey en Hallaert maar het doelhout hielp de mannen van trainer Van Genechten uiteindelijk aan de volle puntenbuit. Manil Drie bestuursleden van K.A.V.D. voeren al enige tijd een prospektie bij andere ploegen. Het is de bedoeling in het vooruitzicht van vol gend seizoen enige verster king aan te trekken. Alhoewel er nog geen de finitieve beslissing werd ge nomen ziet het er naar uit dat Etienne Borré ook vol gend seizoen paarsblauw onder zijn hoede zal hebben. De leiding van K.A.V.D. be stempelt de resultaten die Borré tot nu toe behaalde als «zeer goed». Bovendien zijn ook de spelers biezonder in genomen met hun oefen- meester. Kortom. Borré kent zijn vak. Hij formuleert voor stellen en neemt initiatie ven. En wat zeker niet onbe langrijk is, is het feit dat hij zelf meewerkt aan de uit bouw van de klub. Op de kalender staat ver meld dat K.A.V.D. op zater dag 19 maart tegen Borsbe- ke speelt. Het blijkt nu dat de bezoekers niet akkoord gaan om bij kunstlicht te spelen. De wedstrijd zal dan ook gewoon op zondag 20 maart om 15 uur doorgaan. Uit een diagnose die zo pas door een geneesheer specialist werd gesteld, blijkt dat Wim Waegeman een verrekking van de ge wrichtsbanden aan de knie heeft opgelopen. Zijn deel name aan de wedstrijd te gen Standaard Wetteren lijkt dan ook onwaarschijn lijk. Nu woensdag 9 maart om 19.30 uur wordt op het K.A.V.D. terrein een jeugd- prospektie georganiseerd tussen een scholierenploeg van de provincie Antwerpen en die van Oost-Vlaande- ren. Voor de voetballiefheb bers alvast een gelegenheid om talentrijke jongeren aan het werk te zien. De B-ploeg van K.A.V.D. speelt in de komende weken enkele oefenwedstrijden. Ze worden allemaal op een donderdag om 19 uur be twist. Op 10 maart is Sparta Buggenhout te gast. Op 17 maart komt Juventus Schoonaarde op bezoek. Op 24 maart spelen de Dender- mondse invallers tegen S.K. Grembergen. terwijl op 7 april Malderen het opneemt tegen de Dendermondse B- ploeg. Dré Turneer overweegt aan het einde van dit sei zoen zijn voetbalkarriere te staken. Dré wordt in oktober 31 jaar en voelt blijkbaar zijn beste tijd achter de rug. Zowat zeven jaar geleden werd hij bij Sparta Buggen hout weggekocht. Hij heeft in ieder geval K.A.V.D. goe de diensten bewezen. E.D.M. Bambrugge- Voorde 1-0. Op deze voorzet kon de jonge Manu Jansséns de stand op 1-0 brengen, (per) Rac. Batnbrugge-Voorde 1-0. Manu Janssens speelde enkele voortreffelijke wedstrijden bij de reserven en scoor de nu de énige treffer. FC Baasrode heeft de yoor- sprong die het tot voor een paar weken nog had op zijn onmiddellijke achtervolgers moeten prijsgeven. Momen teel voert het samen met Heikant Zele en Stekene de leiding aan in derde provin ciale. Wil het blijven in aanmer king komen voor de titel, dan mag het zich in de vol gende wedstrijden geen puntenverlies veroorloven. Sekretaris Moens is zich daarvan goed bewust: «Winnen in Bazel is nu wel een noodzaak geworden. Gemakkelijk zullen we het daar in geen geval hebben. Deze ploeg heeft punten no dig om de degradatie te ont lopen. Bovendien was het de ploeg die ons op ons ei gen veld een eerste neder laag toediende. Dat zijn we nog niet vergeten. Normaal gezien treden we met onze voltallige ploeg aan. Niemand heeft zich voorlopig als gekwetst of ziek gemeld. Het is dus een feit dat we ons van punten verlies moeten hoeden. Maar dat kan evengoed ge zegd worden van Heikant en Stekene. Op papier hebben we het gemakkelijkste pro gramma af te werken. Dat wil uiteraard nog niet alles zeggen. In voetbal is im mers alles mogelijk. Ook als leider kun je struikelen over een ploeg in degradatiege vaar (edm) 3e Provinciale C Ondanks de algemene rustdag wegens de bekerwedstrij den hadden er in deze reeks toch vier uitgestelde wedstrij den plaats, wedstrijden die zeer belangrijk waren zowel voor de titel als voor de degradatie. Heldergem - Kerksken Deze match, door 700 toe schouwers bijgewoond, was zeer belangrijk voor de be zoekers die moesten winnen mmin II II---- °"i samen met Nieuwerker ken aan de leiding te ko- Bambrugge-Voorde 1-0. Luc Tally kijkt toe lioe zijn doelman de bal kan bemachtigen men. Dit burentreffen bracht voor de aanstormende Janssens. (per) voetbal van prima-kwali teit. De snelheid lag bijzon- Berlare - Excelsior 1-2 Andermaal een nederlaag voor Berlare dat deze keer op eigen veld de duimen moest leggen tegen Excel sior St.-Niklaas. Een hoog staande partij is het in geen geval geworden. Nochtans verliep de eerste helft over het algemeen vrij verdeeld. Een eerste kans kregen de bezoekers al na vijf minuten langs De Wilde. Later on dernam André Lion een po ging, maar die werd tijdig door Van Puyvelde geneu traliseerd. Onmiddellijk daarna een uitstekende kans voor Waaslander De Wilde die echter op het li chaam van doelman De Ke gel besloot. Berlare liet zich geenszins onbetuigd en op aangeven van De Lathou wer haalde De Potter uit. Zijn schot ging echter naast de kooi. Halfweg de eerste helft viel dan het eerste be zoekend doelpunt. Het kwam tot stand na een vrij schop van Meul die met het hoofd door De Buyker tot een doelpunt werd verlengd. Onmiddellijk na de hervat ting brak De Breuker uit. Hij bediende De Wilde die in zijn tred mee was opgerukt en het tweede doelpunt tot stand bracht. Berlare is toen offensief gaan voetballen. Het nam hiervoor risiko's. De Brucker kreeg via een tegenaanval de kans om verder op te drijven, maar besloot eerst op het doel hout. Vervolgens knalde hij nipt naast de staander. Slechts halfweg de tweede helft resulteerde het thuisof- fensief in een eerreddend doelpunt dat Van Buyten on der de lat binnenkogelde. Tot het einde van de match bleef Berlare drukken, maar kwam toch niet verder dan nog een schot van André Lion dat tegen het doelhout sloeg. Al bij al toch wel een verdiende bezoekende zege. Bij Berlare toch wel enkele spelers die met een «goed» mogen worden gekredi- teerd. Dat was o.a. het ge val voor Jacques Van Kerck- hove en Gino De Wilde. Een uitstekend debuut op de rechterflank maakte de jon ge Nico De Potter. Hij blijkt over een goede balbehande ling te beschikken. Minder goed uit de verf kwamen Luc Maes en vooral Marc Van Buyten. SK Berlare kreeg Excelsior Sint-Niklaas op bezoek. Het werd 1-2. De bezoekers hadden met Nico De Potter een gevreesde voorspeler die dikwijls paniek zaaide, (jj) 2-2 der hoog en de prestaties van de lokale spits Frans Van der Schueren kon ieder een bekoren. Reeds in de eerste minuut verraste hij de ganse bezoekende defensie en schoot Heldergem op Voorsprong. Het bleef echter niet bij deze blitzstart. Op de tiende minuut moest hij in de zone van de waarheid foutief gestopt worden. Keeper Dirk Perreman, de specialist terzake van Hel dergem, zette de strafschop om: 2-0. Tijdens de eerste helft trof Ronny Perreman de dwarslat nog eens, terwijl een loeier van Frans Groeb- bens op het kruis uiteen spatte. In deze periode plaatste de thuisploeg een onrechtstreekse vrijschop recht in het doel. doelpunt dat terecht door ref Staes werd afgekeurd. De bezoe kende keeper Frans De Dec ker moest nog enkele stijvol- le saves uithalen om het jeugdige Heldergem het ver der uitlopen te beletten. De bezoekende voorspelers De Bruyn en Impens verkeken tijdens de eerste helft elk een mooie kans. De rust stand 2-0 mocht echter voor de kandidaat-kampioen vleiend worden genoemd. Na de rust kwam tot uiting dat Kerksken fysisch sterker was en het kon deze helft volledig beheersen. Toch kon Heldergem de 2-0 stand nog lang op het bord houden dankzij beide stoppers Van den Eynde en Perreman, flink geholpen door doel man Dirk. Die fantastische inzet was echter niet in de kouwe kleren gekropen en uiteindelijk bleek Helder gem niet bekwaam om het slotoffensief van Kerksken te weerstaan. Op de 80e mi nuut kon Luc De Pril. na mooi voorbereidend werk, spits Rudy Impens bereiken, die met een prachtig doel punt de aanval kon afron den. Vijf minuten later zag Dirk Perreman geen kans om de loeier van Van der Speten te stoppen en het gelijkspel stond op het bord: 2-2. Tijdens de slotminuten moest Impens nog foutief gestuit worden in de straf schopzone, doch gelukkig voor de thuisploeg had een anders goed leidende ref Staes dit niet gezien, zoniet zouden beide puntjes toch naar Kerksken gegaan zijn. Ede - Deftinge 5-1 Voor Deftinge staan de titel- kansen op een laag pitje na de nederlaag bij giant-killer Ede. De thuisploeg speelde, net als tegen Nieuwerker ken en Kerksken. voetbal van prima kwaliteit. Door het hoge spelpeil kreeg Def tinge, net als zijn voorgan gers, een koud stortbad te verwerken. De bezoekende defensie was niet opgewas sen tegen dit flink spelend Ede. Tijdens de eerste helft kwamen de gastheren reeds op voorsprong met doelpun ten van Bruylandt. De Rouck en Verhofstadt. Na de rust maakte Drognee er 4-0 van. Reyns kon milderen, doch toen Praet er 5-1 van maak te, was alle verweer gebro ken. Deze ploegen hebben nu vijf punten achterstand op de leiders en met nog zes wedstrijden te spelen zal het moeilijk zijn om die kloof nog te overbruggen. KAV-Dendermonde speelt zaterdagavond om 20 u. tegen Standaard Wetteren. Het won tegen deze ploeg tijdens de heenronde met 0-3 cijfers. Dit betekent niet dat paarsblauw het op eigen terrein gemakkelijk zal krijgen. «Wetteren zint wellicht op weerwraak», zegt trainer Etienne Borre. «Op geschenken zullen we vast niet hoeven te reke nen. Nochtans zie ik met vertrouwen de wedstrijd tegemoet. Tijdens de jongste twee kompetitiewed strijden liet de ploeg kollektief opnieuw een betere indruk. Bovendien kwamen we niet minder dan zes keer tot skoren en dienden geen enkel doelpunt toe te staan. Ook de prestatie van vorige zondag op Een dracht Zele was hoopgevend. De derdeklasser domi neerde wel tijdens de eerste helft. Wij waren echter veel gevaarlijker. Bovendien kwamen we twee keer tot skoren. Het waren doelpunten van uitstekende makelij. Jacques Joris en Stephaan De Wolf waren ervan de auteurs. Zele heeft slechts via een afgewe ken bal kunnen tegenskoren. Tijdens de tweede helft hebben we zelf het initiatief in handen genomen. Jacques Joris heeft toen een derde doelpunt geskoord. De overwinning was naar mijn gevoelen meer dan verdiend. Ik heb van deze oefenwedstrijd ook gebruik gemaakt om te spekule- ren. Aan de rust verscheen Danny De Vos in de ploeg. Hij nam de funktie van Dirk Catrysse op het midden- - veld over. Halfweg de tweede helft kreeg junior Werner Uytersprot de gelegenheid om kennis te maken met de eerste ploeg. Hij nam de aanvallende rol van Frank Schepens over. Ik moet zeggen dat deze beide spelers een positieve indruk op mij hebben gelaten. Dit wil nu niet zeggen dat ze meteen in aanmerking zullen komen voor een definitieve funk tie in het eerste elftal. In principe blijft de ploeg ongewijzigd. Alleen Luc De Lentdecker valt weg uit de kern. Dat komt omdat hij zaterdag in het huwelijk treedt. Patrick Poppe die hersteld is van griep, neemt normaal zijn plaats in. Of Wim Waegeman zal kun nen aantreden is momenteel een vraagteken. Hij liep in Zele een kwetsuur op aan de knie. Momenteel is hij in behandeling bij een dokter-specialist. Overigens is het zo dat we nog altijd in de running blijven voor de tweede plaats. Iedereen wil hiervoor tot het uiterste gaan. Dat is ook een reden waarom ik met vertrouwen de toekomst tegemoet kijk.» (edm) De Hamse vierdeklasser onderneemt thans de ver plaatsing naar het Westvlaamse Gullegem. Geen gemakkelijke opdracht wanneer je het ons vraagt. Hamme werd tijdens de heenronde al gecounterd door deze ploeg. Het verloor toen op eigen veld met 1- 2. In principe wordt de ploeg ongewijzigd gelaten. De opstelling zou er dus als volgt uitzien: De Wilde, Van Praet, Boone. Verbustel. Marin, De Beule, Van Dam. Vermeir, Schuddinck, Baert en Vanhaecke. Op de bank nemen allicht Dirk Van Buyten en Eric Amelinckx plaats. Enige twijfel bestaat er wel nopens Chris Van Dam en Omer Van Praet. Eerstgenoemde had deze week griep. Omer Van Praet werd «gepakt door gas» zoals dat in de volksmond wordt genoemd. Hij is wel gelukkiglijk aan een dramatische afloop ontsnapt. In zijn woning was een hoeveelheid gas ontsnapt uit de gaswaterverwarmer. Zijn vrouw raakte hierdoor zelf bedwelmd. Hijzelf heeft nog tijdig kunnen ingrijpen. Het had eigenlijk allemaal veel erger kunnen geweest zijn. In ieder geval kreeg Omer vorige zondag speelverbod van de dokter. Hamme speelde een vriendschappelijke wedstrijd bij Germinal Ekeren. Het verloor wel met 4-3, maar leverde, net als de thuisploeg, een uitstekende ver richting. Aan de rust hadden de Wuitens een 1-2 voorsprong opgebouwd, na doelpunten van Frankie Vanhaecke en Peter Baert. In de tweede helft heeft trainer Eddy Maes enkele spelers vervangen en ook ten titel van spekulatie, enkele plaatswisselingen doorgevoerd. Dat had uiteraard wel een ongunstige invloed op de ploeg en vooral op het resultaat. Maar daarom was het VW Hamme nu niet om doen. In ieder geval is Frankie Vanhaecke in die tweede periode uit een strafschop nog eens tot skoren gekomen. Willy Meersman was best tevreden met de verrich ting. Tenslotte pakte Hamme ook niet met zijn sterk ste opstelling uit. Zo kreeg junior Frank Van Goethem de kans om een eerste volledige wedstrijd te spelen. In de eerste helft deed hij dat behoorlijk. Na de rust moest hij de fysieke inspanningen bekopen. We vermelden nog dat VW Hamme volgende week tegen Lauwe speelt op zaterdagnamiddag om 16 u. (edm)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29