Eendracht Opstal loert naar titel, kijkt uit naar versterking maar wil in de eerste plaats financieel kerngezond blijven Doeltjeskermis in Erpe ten nadele van Bavegem Badminton Enig initiatief in de Sporthal te Buggenhout Gouden doelpunten voor blauwzwart Dendermondse Badmintonklub kan nog wat leden gebruiken 30 - 4.3.1983 - De Voorpost 4s Provinciale VOETBAL «Wij zijn niet zinnens om een ondoordacht transferbeleid te voeren. Indien we de titel behalen, en promoveren naar derde provinciale, zullen wij enkel die versterking aantrekken die noodzakelijk is». Dat is de mening van klubsekretaris Emile Van Mol van Eendracht Opstal. «We zijn niet zoals de ministers. Die gooien in tijden van hoogkonjunktuur het geld te grabbel. Maar eens de kas leeg in slechtere tijden, moeten er leningen worden aangegaan. Dergelijke lasten worden op de duur ondraaglijk. Schoolvoorbeel den zijn er terzake in overvloed. In een dergelijke situatie zullen we nooit terechtkomen, hoewel wij momenteel een periode van hoogkonjunktuur door maken. Wij willen bescheiden blijven, ondanks het feit dat ook wij ambitie hebben. Eerst en vooral moet de kans aan de jeugd worden gegeven. In hen werd van kleinsaf geïnvesteerd. Kopen en blijven kopen kan geen enkele ploeg zich veroorloven. Ook Eendracht Opstal niet.» Met twee punten voorsprong «Indien wij zondag tegen dienen zijn. In dat geval ligt en twee minder gespeelde Lutterzele kunnen winnen, de titel inderdaad voor het wedstrijden op de onmiddel- zou die voorsprong tot vier grijpen. We mogen echter lijke achtervolger, ziet de punten uitbreiden. Plus dan nog niet te vroeg viktorie toekomst er rooskleurig uit nog het feit dat er voor ons kraaien. Er kan nog van al- voor Eendracht Opstal. nóg vier punten meer te ver- les gebeuren. Zekerheid krijg je maar pas, wanneer je de finish hebt bereikt. Hoopgevend is wel dat we momenteel op onze volledi ge kern een beroep kunnen doen. Het gekwetstenlijstje ligt er momenteel blanko bij. Daarenboven is de sfeer in de ploeg uitstekend. Dat is zeker geen onbelangrijke faktor. Bovendien aast iedereen op revanche. We verloren bij Lutterzele tij dens de heenronde met 1-0. Iedere speler stelt zich thans tot doel om beslag te leggen op de volle inzet. Het gaat daarbij ook om een presti- geslag. Daarenboven is het een derby, wat wil zeggen I? mmtft I De ploeg van Eendracht Opstal wil eerst en vooral de financiële positie van de klub gezond houden, vooraleer er aan\ promotie gedacht wordt, (a) i In een van ons vorige ver slagen had ik dat reeds ver meld dat indien men te Erpe er ooit eens aan begon (lees doelpunten maken) dat het zou tellen. Wel zondag 11. waren we dan zover. Tot in de 18' minuut moesten we wachten op het eerste doel punt nadien begon de ker mis op zijn Erps. Eventjes de doelpunten op een rijtje: 18': Ball Patrick op straf schop 1-0 25'; V. Gijseghem kreeg een gedroomde pas van Lens en het was 2-0 28': Vrijschop genomen door de Met Erik en Bael Patrick zette en eventjes zijn hoofd onder en het was 3-0. 30': Bogaert Erwin kreeg de bal erin maar daii in drie tijden 4-0 36': Van Gyseghem Guy maakte ook zijn tweede doelpunt 5-0 En eens Bavegem zijn laat ste ademtocht terug gevon den na deze vijf doelpunten maakte Schalck Benny nr. zes en dat in de 40-. Tweede helft Bavegem begon deze twee de helft of er niets was ge beurd en maakte reeds na 5' minuten een tegendoelpunt weliswaar op de rand van buitenspel dus 6-1. Om het klein beetje adem die Bavegem na hun eerste doelpunt had bijgekregen te behouden kregen ze juist ge teld een goede 10' en dan was voor Oranje Erpe nr. 7. daar en de maker was dit maal terug Schalck Benny 7- 1. Wynart Geert van F.C. Erpe maakte nr. 8 en ook Bavegem skoorde zijn twee de doelpunt door de Gusse- ne dus 8-2. En indien je dacht dat het nu wel was geweest, wel we hadden het mis want Bael Patrick maak te zijn derde doelpunt en dat was dan het negende voor Erpe. Eindstand: Erpe-Bavegem 9-2 G.E.M. dat we in eerste instantie veel volk verwachten. In Lutterzele telde men meer dan vierhonderd toeschou wers. We hopen alvast op eenzelfde belangstelling». Bescheiden Eendracht Opstal leeft in ie der geval naar de ontkno ping die nu wel in zicht is. Meer dan waarschijnlijk zal het in derde provinciale voor het eerst in jaren Spar ta Buggenhout ontmoeten. In de teloorgang van de cen- trumploeg heeft men in krin gen van Eendracht Opstal geen leedvermaak. Dat kan iedere ploeg overkomen», zegt Emile Van Mol. «Sparta moet naar mijn ge voelen niet wanhopen. Het moet uit de degradatie de moed putten om zich te re habiliteren. Ik denk dat ze volgend jaar in derde pro vinciale financieel een bete re zaak gaan doen. Er staan alvast heel wat derby's op het programma, en dat trekt ook een grotere belangstel ling met financiële voorde len als gevolg.» Op de vraag of het eigenlijk niet beter zou zijn in Bug genhout tot een fusie te ko men van de verschillende voetbalploegen krijgen we een negatief antwoord. «Ie mag niet uit het oog ver liezen dat Buggenhout in feite uit drie verschillende entiteiten bestaat. De ge woonten tussen bvb. het centrum en de deelgebieden Opstal en Opdorp liggen vaak heel anders. Ook de mentaliteit is gans anders. Iedereen wil zijn eigen ploeg behouden. Zo worden er voldoende kansen ge schapen om de jeugd haar hobby te laten beoefenen. Voor mij moet voetbal nog altijd een hobby blijven. Stel dat je in Buggenhout tot een fusie zou komen en dat komt dan weer de belasting betaler niet ten goede. Ten slotte heeft gewezen sche pen Van Riet vroeger al eens een dergelijke poging on dernomen. Hij is tot de vast stelling gekomen dat zo iets in Buggenhout totaal onmo gelijk is. Laat iedere klub in Buggenhout zijn eigen boontjes doppen. Waar ik wel voorstander van ben, is van een goede onderlinge verstandhouding. Die is er momenteel naar mijn gevoe len. Ik denk niet dat iemand ten opzichte van de andere partij rancunes koestert. Zo hoort het trouwens ook ten zijn. Voor een klubbestuur komt het erop aan om zoveel mogelijk de akkomodaties te verbeteren zodat de om standigheden ideaal wor den voor de sportbeoefe naars zelf. Dat is het princi pe dat bij Eendracht Opstal wordt gehuldigd en waarin in de toekomst maar weinig verandering zal komen. Ook in derde provinciale aldus Emile Van Mol. ch j di 3" Provinciale Burst - Moerbeke: 2-0 Burst zal voorlopig zijn thuiswedstrijden afwerken op het veld van SK Vlierzele. Dat was nu reeds het geval voor de kapitale vierpunten wedstrijd tegen de mensen uit het Geraardsbergse. Het degradatiespook zweeft na melijk tussen beide elftal len. Er mocht in geen enkel geval verloren worden. Zo doende verwachtte eenieder zich aan een voorzichtige start. Niets was echter min der waar. Burst roffelde on middellijk de aanvalstrom. In al dit prille aanvalsge- weld was Gerd De Clercq alvast de hoofdfiguur. Voor lopig echter zonder resul taat. In de 20ste minuut ken de Burst echter meer sukses. Danny Beeckman kruiste ge vat op Geert Van Herrewe- ghe. Deze slalomde prachtig door de bezoekende verde diging. lobde op de koop toe de verbauwereerde portier. Een juweeltje van een ope ningsdoelpunt. Burst bleef hameren, doch de Moer- beekse muur wankelde niet. Met meer overleg kon de partij reeds aan de rust be slecht zijn geweest. In de tweede helft kregen we een heel ander spel- beeld voorgeschoteld. Moer beke was doorlopend in het offensief. Burst verkrampte en kwam nauwelijks nog ge vaarlijk opzetten. De gelijk maker hing nu werkelijk in de lucht. De jonge Werner Volckaert kon alles keren, doch rond het halfuur moest hij de hulp van de dwarslig ger inroepen. De thuisploeg Hij rukte meedogenloos op sleepte zich naar het einde, naar het hok en plaatste het De geruststellende treffer leder met veel overleg. Burst kwam er pas voor inrukken, was gered. Moeizaam, maar De bezoekende doelman terecht! gooide slecht uit in de voe- (onsol) ten van Patrick Goossens. Voetbal KBLVB Oost-Vlaanderen Uitslagen van 27.2.1983 1" Nationale: Sporting Opstal-Heusden 2-1 Tweede Afdeling: SV Ressegem-Lambrecht 1-1 RS Buggenhout-VC Resse- gem 2-2 Jumbo-Kanaries Lede 3-5 Haaltert-Mere 6-3 Aalst-Wetteren 1-4 Kalender vóór zondag 6.3.1983 KBLVB Oost-Vlaanderen 1* Nationale: Sporting Opstal-Sportief Tweede Afdeling: Aalst-Sergeantboys Smeerebbe-RS Buggenhout Lambrecht-Jumbo Jagershof-Haaltert VC Ressegem-Mere Wetteren-Kanaries Lede (at) Met elf volwassenen en een kleintje van amper vijf jaar zaten ze zaterdagvoormid dag rond enkele tafels ver zameld in de bar van het sportkomplex te Buggen hout. Waarover ze spraken kon je aan de open gezich ten en doorsnee gebaren moeilijk herkennen. Mis schien kon je het gissen door de aanwezigheid van sportfiguur eerste klas Jan Jacobs, maar toch bleef het moeilijk, want Jan heeft zo wat alle sporten beoefend. Plots was het dan toch mo gelijk als tussen de gesprek ken heen even een pauze kwam en de heren tegen hun buurman spannende verhalen vertelden over ora le gevechten met gemeen tebesturen om voldoende terreinen en uren voor hun sport te bekomen. Want voor het badminton, wier popula riteit in stijgende lijn gaat is dit in ons landeke een groot probleem. Denken we hier bij bijvoorbeeld aan de Mid deleeuwse toestanden in de sporthallen te Dendermon- de, waar o.a. op een zaalop pervlakte van twaalf bad- mintonterreinen slechts drie zijn voorzien en voor één terrein tot 160 fr. per uur wordt gevraagd. Waarover handelde die bij eenkomst nu? Na anderhalf bestaansjaar bleek er in de Buggenhoutse klub een stroming onder de leden die meer van badmin ton wilden weten dan het rekreatieve, en hun klub bestuur aanspoorden zich bij de N.B.L. aan te sluiten. Een tweede facet was de gratis klubverzekering bij BLOSO die nu plotseling door de leden moest worden betaald. De Liga had ook een verzekering dus... Begin februari werd Bug genhoutse door de N.B.L. er kend en wilde het bestuur haar spelerssterkte meten tegenover andere klubs. Een initiatief van voorzitter Jan Jacobs, die een soort lentekompetitie tussen jon ge klubs wilde organiseren, werd goedgekeurd. Enkele niet zolang opgerichte vere nigingen werden aange zocht. waarop 5 reageerden. Die druilerige zaterdagvoor middag zaten afgevaardig den van behalve Buggen hout ook van St.-Amands, Wolvertem, Opwijk, St.-Gil lis en Merchtem rond de ta fel. De organisatie van een interklub bleek niet zo een voudig omdat zowel het spelniveau als het leden aantal per klub te sterk va- riëerden. en bepaalde klubs reeds ploegen in provinciale kompetitie hadden, zodat nog weinig spelers beschik baar bleven voor zulk een initiatief. Om hun leden toch die ervaring te kunnen geven besloot de vergade ring een voorlopig eenmalig mini-tornooi te organiseren op zaterdag 30 april. In de prachtige sporthal te Buggenhout, die de tweede grootste in onze provincie is na de Bourgoyen te Marie- kerke, zullen tussen 14 en 19 uur twaalf spelers per klub elkaar in poule-systeem be kampen. Deze poule heeft het voor deel dat elke speler de an dere ontmoet in volgorde van opstelling. De eerste van een ploeg moet dus zo wel de nummers één, als twee. drie vier, vijf en zes van de andere verslaan en dit van elke deelnemende klub in zijn/haar reeks. Zo moeten er negentig wed strijden worden betwist. Dit resulteert in de annulering van de enkelspelen omdat de tijd reeds krap zal zijn de dubbels en gemengd te la ten doorgaan. Omdat dit geen officieel tor nooi is. wordt er naar ge streefd zo veel mogelijk spe lers op te stellen. Wie in de dubbels uitkomt kan dus normaal niet aan de ge-" mengde deelnemen. Dit komt dus neer op twaalf spelers en speelsters per klub en dit onderverdeeld volgens sterkte en in twee reeksen. Waar zitten toch al die krak- ken uit Lebbeke die al tien j jaar bestaan zijn het weer de kleintjes die initiatief! moeten nemen? j (L.C.) De Dendermondse Badmmtonklub (v) Op de Honegem te Erpe kennen ze er iets van om hun renners te steunen. Tot buiten toe stonden de supporters van Johan Jansegers te drummen om iets te zien van de fietsoverhandiging. (per) De Dendermondse Badmintonklub wier trainingen plaats hebben in de Sporthoeve te Baasrode hield op het einde van februari een algemene vergadering in haar lokaal. Er zijn momenteel twintig leden, waarvan er zeventien aanwezig waren. Onder leiding van het bestuur, bestaande uit voorzitter Mare Peeters, ondervoorzitter Francois Franckaerl, sekretaris Mary-Luure Egelie, vice-sekretaris André Aerts en penningmeester Erna Goiris, werd het programma van dit jaar uitgedokterd. De klub zal ook dit jaar deelnemen aan de kompetitie, er boden zich immers tien kandidaten aan voor de kompetitieploeg. Kapitein blijft William Delcart, bijgestaan door Luc Van Landeghem en met Christiane Franckaert als wedstrijdleider. Op zaterdag 9 april wordt er een feestje georganizeerd. Het menu zal bestaan uit kip met friet en salade. Er wordt ook nog aan andere dingen dan eten gedacht. Omstreeks september zal een tornooi georganizeerd worden WAOD-wielerploeg Elektro Antennes «Herman,; uit de Truweelstraat te Sint-Niklaas stelde de nieuwe ploeg vooronder leiding van Dany Van der Streeck, ongeveer de helft van de leden zal daaraan meewerken. Theo Van den Brande, Machenzie Heirbaut, Romain Baert, Roger Beelaert (Beneluxkampioen 82), Gerry Francken Kandidaat-leden voor deze steeds maar groeiende sport kunnen terecht tijdens de trainingen in de Sporthoeve van ploegleiderRichard'Bukacki (ex-prof, 45 overw.), Johnny Van Der Veken (ex-prof), Hermande sponsor, een Baasrode, Kloosterstraat 120, op maandag van 19.00 tot 22.00 uur en op donderdag van 19.00 tot 22 uur. Trainer is verzorger, Wim De Waele (Raleigh). Willy Vinck en Patrick Bolssens ontbraken, (foto Delro) Frans Beeckman van Bloso.

De Voorpost | 1983 | | pagina 30