Rustig Ajaxmeesterschap te Aalst R.B. Dendermonde doet slechte zaak Avanti 2 onverslagen naar eindronde Knappe wedstrijd van jong Avanti Femina Dendermonde 2 tijdens tweede helft H.B.C. Dendermonde finalist! Spanning tot het einde! BEKER VAN OOST-VLAANDEREN - 1/2 FINALE HANDBAL 1/2 FINALE BEKER VAN OOST-VLAANDEREN De Beker vcm Oost-Vlaanderen blijkt E.V. Aalst geen geluk tans lang de indruk had ge- te brengen. Nadat het verleden seizoen totaal onverwacht geven het te zullen halen, de finale verloren tegen Robuco Buggenhout, werd het nu Aalst was inderdaad zelf- uitgeschakeld in de 1/2 finale door H.B.C. Dendermonde verzekerd aan het ophalen dat met het kleinste verschil won. Het werd een heel van de beginachterstand zenuwachtige wedstrijd die vooral naar het einde toe het begonnen en langs een zeer vrij talrijke publiek in de ban hield. goede Marc Bayens was het 6-3 geworden na 5'. De thuis- De Aalstenaars, toch wel minder dan 7' voor het einde ploeg werd in die eerste zwaar gehandicapt door de was H.B.C. via treffers van helft goed opgevangen door afwezigheid van het basis- Van Der Veken, Trienpont een sekure Aalsterse verde- trio Van Der Borght - Van en Timmerman, opnieuw op diging zodat 5' voor de rust Herreweghe - Van Malde- voorsprong gekomen (20-19). het scorebord 11-8 aanwees, ren, gaf na een gelijkop- Het scheidsrechtersduo Jef Aalst miste tijdens die laat- gaande eerste helft de in- en Mare De Proft kreeg het ste minuten echter de kans druk het te kunnen halen, toen niet gemakkelijk. Beide op de aansluiting toen het toen even na de rust de 5-0 ploegen streden hardnekkig enkele open doelkansen de beginachterstand werd op- voor elke bal en dit resul- nek omwrong zodat zij bij de gehaald. Vooral langs pivot teerde in een derde 2' straf ruSt steeds een 12-9 achter- Steemans, regelmatig vrij- voor R. De Bock wat meteen stand telden. Onmiddellijk gespeeld voor een knappe de diskwalifikatie beteken- na de rust leek Eendracht keeper Mannaert, teisterde de voor de Dendermondse dan definitief te zullen toe- Aalst toen de Dendermond- speler. Danny Bayens, dui- slagen langs Steeman maar Ajax-AvantiDirk Van Medegael wordt gestopt door Eddv De Smedt (wvc) se verdediging en nadat het delijk de beste Aalsterse een mentaal bijzonder sterk 13-13 geworden was na 34' schutter, had ondertussen Dendermonde kon totaal on- werd het 15-17 na 41'. Toen Aalst opnieuw op voor- verwacht nog in extremis de leek het er wel even op dat sprong gebracht (20-21) zege grijpen, de thuisploeg zonder het maar via een loeier van De H.B.C. Dendermonde: Man duo Quisquater - De Pauw, Bock waartegen de pas uit naert en Van Heck, Van De een finaleplaats mocht ver- het leger afgezwaaide Van Velde 1. De Bock 3, Trien - geten want na drie-kwart Pottelberghe geen verhaal p0nt 5, Gyssels, P. De wedstrijd leidde Eendracht had, was het 21-21 gewor- Swaef. Van Der Veken 5, steeds met 16-18 langs de den 4' voor het einde. Aalst Batselier 1, Timmerman 2, gebroeders Bayens. Met nog kon toen geen gebruik ma- De Clercq. 10' te spelen was het steeds ken van de tijdelijke nume- E.V. Aalst: Van Pottelberghe Aalst dat met twee doelpun- rieke meerderheid en het en Mertens, D. Bayens 7, R. ten voorsprong leidde (17-19) was speler-trainer Trien- Bayens 3, Steemans 5, De maar wat eigenlijk niemand pont die minder dan 2' voor Doncker 1, M. Bayens 4, De meer verwachtte gebeurde het einde de 22-21 cijfers Cock 1, Verhoeven, Coore- toch. Dendermonde, met vastlegde. Meteen was Een- man, Vinck, Van Den een sterk spelende Van Der dracht uitgeschakeld na een Bossche. Veken, kon terugkomen en wedstrijd waarin het noch- AJAX LEBBEKE 5) - AVANTI LEBBEKE: 20-21 De eerste halve finale in het kader van de Beker van Oost- Vlaanderen is een voltreffer geworden. Hoewel er op een donderdag diende gespeeld waren er heel wat toeschou- wers in de Lebbeekse sporthal en na de wedstrijd bleek uit j de kommentaren dat deze handballiefhebbers uiterst tevre- den waren over hun avond. Inderdaad, beide klubs heb- met een jaar geleden tegen ben voor een bijzonder aan- Buggenhout, de finaleplaats trekkelijke wedstrijd ge- deze keer niet ontglippen, zorgd waarin de spanning De wedstrijd was vooral om het eindresultaat het "aantrekkelijk gebleven om- pigment vormde. Het Beker- dat beide ploegen hun heil reglement heeft ongetwij feld deze spanning in de hand gewerkt. Ajax, dat we- gens reeksverschil startte van uitvoering. Willens-nil- met 5 doelpunten voorgift. lens werd er minder op bleef tot het laatste ogenblik kracht gespeeld aangezien zochten in technische staal tjes en taktische bewegin gen, gebaseerd op snelheid geloven in een finaleplaats en Avanti, zonder zijn inter nationalen de broers Verhof- stadt en F. schikte over schietkracht uit de tweede lijn om de wedstrijd te oriën- beide ploegen over geen echte schutters uit de twee de lijn beschikten. Teke- Cornelis, be- nend hiervoor was dat de weinig relatief kleine Eddy De Smedt van de nood een deugd maakte een twee teren. Ajax, zonder het duo maal kon scoren uit sprong- Quidé- D. Vermeiren, slaag- worp! Opvallend was ook de erin gedurende het eerste dat de Avantiverdediging kwartier de vijf doelpunten met een weer knappe doel- voorgift te bewaren (10-5) en man Mertens, regelmatig in het was slechts in het zicht van de rust dat Avanti de beginachterstand kon opha len (rust 11-11). Onmiddel lijk na de rust was het op- de wind gezet werd door de Ajaxaanval. Vooral Dirk Huyck op de linkerhoek en D. Van Medegael als pivot konden zich onderscheiden. nieuw de ploeg uit eerste Die Van Medegael maakte landelijke die voorsprong o.a. een pracht van een steeds met 15-13. Kort daar na zag het er naar uit dat de betere fysische konditie van Avanti de doorslag zou ge ven. Ajax leek vermoeid, werd op balverlies betrapt en vooral dank zij snelle tegenaanvallen sloegen H. Maes en C° de blijkbaar de finitieve kloof. Met nog een dertiental minuten te spelen leidde Avanti met 15-20. Maar de wedstrijd was nog lang niet beslecht. Avanti viel totaal onverwacht stil en het was Ajax dat terug begon te scoren. Zeven mi nuten voor het einde maakte Dirk Huyck er 16-20 van en met nog minder dan 4' te spelen was het zowaar 19-20 geworden! Vermoesen zette daarna voor Avanti een door Ajax aangevochten 7-m n worp om maar nog bleef de Het derby tussen het degradatierijpe Rosis Aalst en leider derd, nooit echt een was. Bij spanning in >(je zaal toen Ajax Lebbeke is totaal beheerst door de Lebbekenaars die Rosis werd nog een speler j^arc Huyck ervoor zorqde op geen enkel ogenblik in moeilijkheden konden gebracht gediskwalificeerd wegens A- x opnjeuw tot op ^^n worden door de thuisploeg. In tegenstelling met de heen- onsportief gedrag en viaJ2- doelpuntje naderde. Maar wedstrijd, waarin Rosis voor een opvallend sterke repliek 25 8^ voor het eind werd de Avanti jiet in tegenstelling Ajax-Avanti: Erik De Batselier is de Ajaxdefensie te vlug af en scoort (wvc) LANDELIJKE ROSIS AALST - AJAX LEBBEKE: 15-28 Dendermonde plaatste zich voor de finale van de Beker van Oost-Vlaanderen. Trienpont, Van De Velde en Timmerman jubelen hun vreugde uit. (wvc) EVA Dendermonde-E. V. Aalst. Dannv Baeyens de gevaarlijkste Aaksterse aanvaller laat de Dendermondse keeper Mannaert geen kans. (wvc) DAMES - 2* Landelijke R.B. Dendermonde-Daza: 12-14 R.B. Dendermonde deed een ste Dendermondse doelpunt steek voor de thuisploeg die bijzonder slechte zaak in de zou betekenen. Maar al vlug niet meer de wilskracht be- eerste wedstrijd van de bleek dat Ros Beiaard fy- zat tegen het tij op Je roeien, eindronde. Inderdaad, door sisch niet in staat was de Het werd uiteindelijk een 12- te verliezen tegen Daza da- wedstrijd rond te maken. 14 nederlaag, len de promoveringskansen Zandvliet naderde stelsel; g Dendermonde- M van Ros Beiaard aanzien- matig en 10' voor het einde T u '7 n lijk. De ploeg uit Zandvliet stonden de ploegen op- Doorns J^ Her man 7, De kwam inderdaad met hel nieuw gelijk (12-10 In de- Boven 2. Tas 2. Moorn*/Hoi- maximum aan punten uit de zelfde minuut mistte nos man Laurevs 1 voorronde en dank zij deze Beiaard dan een 7-m worp zege bezitten zij nu een rian- en dit betekende de dood- te positie om het verdere kompetitieverloop af te wachten. L. Van Der Jeught vond nochtans dat de ploeg uit het Antwerpse beslist niet sterker was dan Ros Beiaard. Hij weet de Den dermondse nederlaag dan ook bijna uitsluitend aan het gebrek aan wilskracht en het ontbreken van geloof in eigen mogelijkheden. Het wedstrijdverloop bevestigt grotendeels de mening van de Dendermondse klublei- der. Ros Beiaard startte sterk en via 3-1 na 11' was het reeds 7-4 8' voor de rust. Dendermonde toonde zich gedurende de ganse eerste heTIt duidelijk de betere ploeg en bij een 8-6 rust stand liet niets een Dender mondse nederlaag vermoe den. Ook tijdens het eerste gedeelte van de tweede helft demonstreerde Ros Beiaard. een rustig meesterschap en na 39' wees het scorebord zelfs 11- 7 aan. J. Heirman zorgde één minuut later voor de twaalf de Dendermondse treffer en niemand kon toen vermoe den dat dit meteen het laat- had gezorgd, werden de Aalstenaars. zonder J. Meert, nu 15-28 eindscore bereikt. Ajax overklast door het kollektïef sterk spelende Ajax dat zich blijft na het winnen van de- zelfs de weelde kon veroorloven de jonge Van Biesen volop ze achterstallige wedstrijd speelgelegenheid te geven. steeds leider met één punt voorsprong op Houthalen. Deze speler, afkomstig uit wedstrijd geen sprake meer. Nu komen de Lebbekenaars de jeugdrangen van Ajax, Rosis trachtte niettemin nog jn de beslissende fase van greep de kans met beide het evenwicht te herstellen kompetitie. Op 13 maart handen en zijn twee treffers maar een knap spelende wordt het derby tegen Bug- moeten hem nu voldoende doelman De Bruyn stopte genhout gespeeld en de zelfvertrouwen bijbrengen net voor de rust twee straf- week daarna volgt de topper om ook in moeilijkere wed- worpen en ook Bomon kende tegen Houthalen, strijden volop zijn kans te geen succes zodat de rust Rosis, met 5 punten achter gaan, De wedstrijd was pas aanbrak met een 7-13 score, stand, mag zich klaarmaken begonnen als Lebbeke reeds Onmiddellijk na de rust om volgend seizoen een ver met 0-2 leidde. De Ajaxieden werd Rosis dan totaal in de dieping lager te spelen, dachten toen wellicht dat vernieling gespeeld. On- Rosis Aalst: Coen, De Gendt het te gemakkelijk ging en danks keeper Coen verschil- 2, De Man 2, Bomon 4, enigszins overmoedig ge- lende puike parades lukte D'Hondt 3, Van Herreweghe worden verloren zij even kon ook hij niet vermijden 3_ Corthals, De Letter, P. hun wedstrijdconcentratie dat Lebbeke tot 7-17 uitliep Van Herreweghe 1, Van waarvan Rosis kon gebruik na 37' en vanaf dan bleef de Nieuwenborgh, Corthals. maken om na 7' gelijk te 10 doelpuntenkloof op het Ajax Lebbeke: De Bruyn, stellen (2-2). Meteen waren scorebord. Bij Ajax kreeg nu Van Medegael 2, M. Huyck de bezoekers wakker ge- iedereen ruim speelgele- 3 Holbrecht 2, Hendrickx 9, schud en een kort. offensief genheid en eigenlijk valt er j. De Proft 1, Van Geel 1, De bracht hen 3-7 voor na 19'. nog weinig te vertellen over Huyck 5, D. Vermeiren 1, J. Na 23' was het 3-10 en met- deze wedstrijd die er de 10 Van Biesen 2. van een echte eerste minuten uitgezon- EVA I' leidde Ajax doelpunt toen hij de bal met één hand kontroleerde, schijnbeweging naar rechts en draaiend naar links, zich afzonderde voor de Leb- béekse doelman. Ook Ajax- keeper De Bruyn speelde zich in de kijker en lukte verschillende uitstekende reddingen. In ieder geval, Avanti heeft voor zijn finale plaats hard moeten vechten I en hoewel de eerste natio- naler taktisch iets beter uit de verf kwam, heeft Ajax minstens evenveel verdien ste aan het doen lukken van deze door de toeschouwers erg gesmaakte wedstrijd. Ajax Lebbeke: D. De Bruyn, D. Van Medegael ,3, Hol brecht 1, J. Van Biesen. M. Huyck 4, Hendrickx 3. De Proft. Van Geel. D. Huyck 4. Avanti Lebbeke: Mertens en J. Vermeiren, Van Gucht, De Pauw, Vermoesen 4, A. Maes 1, Vergult. De Batse lier 2, Schaers 1, De Ridder 5, H. Maes 4, De Smedt 4. EVA een was 1 VETERANEN Dendermonde-T.S.V. Gambach: 18-15 Het Duitse T.S.V. Gambach, veldspeler reeds verschillende jaren wilskrachtige H.C. Lokeren-Avanti 2: 17-26 Na de ruime zege te Lokeren start Avanti 2 onverslagen in de eindronde die dit weekend start. De jeugdige Avanti- ploeg van trainer L. De Nil maakt dus een goede kans om volgend seizoen door te stoten naar 2* landelijke en wij geloven dat deze technisch sterke Oostvlaamse ploeg zeker niet zou misstaan in de V.H.V. kompetitie. Ook tegen Lokeren bewezen en meteen was het beste de Lebbekenaars over heel van de wedstrijd voorbij, wat mogelijkheden te be- Diezelfde Lokerse speler schikken. De thuisploeg, werd later nog met een defi- zonder Th. Van Der Stappen, nitieve uitsluiting bedacht kon slechts tijdens de eerste toen hij als gediskwalifi- LDeProfth Van Geel 1, De tjen minuten weerstand bie- ceerde speler blijk gaf van Ti 1. c t-, it 1 t aan duidelijk meer weinig zelfkontrole. Nu geschoolde Avanti 2. Loke- werd het soms wansmake- ren opende wel de score lijk trek- en duwwerk. langs.Sonck maar onder im- Coach De Nil vond het toen puls van een weer raak geraadzaam zijn spelers schietende Van Ransbeeck geen enkel risico meer te werd het via 3-3 na 8', 3-7 5' laten nemen zodat de wed- later. Langs Sonck bleef Lo- strijd eindigde op 17-26 cij- keren nog aanklampen tot 7- fers. Het scheidsrechtersduo 10 maar nog voor de eerste Rosseel-Cleymans had het helft werd afgesloten, leid- duidelijk verkorven bij de den de knap spelende Leb- teleurgestelde thuisspelers. opvallend sportier jMannaert de ploegen toch de overwin- een «zuster-ploeg» van Den- zorgde voor 16-14 5' voor het ning nastreefden. Dender- dermor.de had eraan ge- einde. Gambach naderde monde speelde met: E Van bekenaars met 7-13 Vla de H.C. Lokeren: Fl. DHams, houden het afscheid van nog tot 16-15 maar een lob Aerschot 1, Eddy Wuest, 8-13 ruststand dreef Avanti A. DHanis. Rombout 6, hun voorzitter als speler in van Van Aerschot en een Timmerman 1, Mannaert 1, de voorsprong stelselmatig Sonck 6. I. Weyers 3, De België te vieren met een loeier van Van Der Veken Van De Velde 4, Kerremans de hoogte m. Lokeren kon Brouwer 1. K Weyers. Le- vriendschappelijke wed- zetten de Dendermondse ze- 3, De Decker 1. Van Der Ve- nog slechts sporadisch re- naerts. De Bruyn. strijd tegen de ploeg van T ge veilig ken 3, Beeckman, Van Der plikeren langs P. Rombout Avanti 2: Coppens, Moyer- Van Kerckhoven De Duit- Prettige wedstrijd, erg Stappen 4, Van Kerckhoven. en hoewel het bij de thuis- soon 2. Van Bansbeeck 9, sers. die in een plaatselijke EVfl Plo69 beslist niet aan moti- Agneessens 3. Hertsens 1. veteranenkompetitie vat.e ontbrak leidde Avanti Van Langenhove 2. Van Den len. verloren weliswaar met met 13-20 na driekwart wed- Bro_eck_2. De Nil. De Feyter 1, 18-15 cijfers maar Eindrangschikking 1' provinciale Oosi-Vlaanderen 1Avanti 2 14 12 0 2 26 2. H.B.C. Dendermonde 2 14 11 3 0 22 3. D.B. Zwijnaarde 1 14 8 3 3 19 4. At. Temse 14 8 5 1 17 5. Lokeren 14 8 6 0 16 6. D.B. Zwijnaarde 2 14 3 10 1 7 7. Grembergse2 14 1 12 1 6 8. Waasmunster 14 1 13 0 2 Onafhankelijke ploegen 6 0 2 14 1. Avanti 2 2, D.B. Zwijnaarde 1 4 13 11 3. At. Temse 4 3 19 4. Lokeren 3 5 0 6 5. Waasmunster 3 0 8 0 0 De vier eerst gerangschikte ploegen worden samen met Wolvertem, Wemmei en Leuven ingedeeld in de promoveringspoule die het komende weekend start. De overige ploegen komen uit de dasseringspoule. Het resultaat van de onderling betwiste wedstrijden blijft behouden. Avanti 2 staat er dus opvallend g oed voor. EVA ondanks hun hogere leeftijd toch nog over heel wat ka- paciteiten te beschikken. Bij de Dendermondse klub trof fen wij niettemin enkele oud-spelers aan die reeds lang met de aktieve hand- bewezen HANDBAL - Dames 2* Landelijke itrijd. Bij het teleurgestelde P. De Smedt 5, J. Waumans Lokeren werd toen A. De 1*. Brouwer gediskwalificeerd balsport gestopt zijn. Naast fivanti Femina 2-Antwerp: 14-13 E. Van Aerschot zagen wij Luc De Decker en Theo Het jonge ploegje Avanti Fe- Na de rust begon D. De Beeckman terug terwijl ook mina 2 speelde tegen Ant- Troetsel aan haar recital £>.3. Zwijnaarde 2-H.B.C. Dendermonde 2: 17-18 Van Kerckhoven en Kerre- werp een bijzonder knappe maar ondanks haar 5 tref- mans hun handbalaktivitei- wedstrijd. Klubleidster P. fers in de tweede helft bleef Dendermonde 2 heeft het Na 13' in de tweede heltt ten niet meer als speler uit- Van San noemde het een erg Antwerp steeds aanklam- verrassend moeilijk gekre- bracht De Clercq de ploegen oefenen. Enkele van deze goede collectieve prestatie pen. Via 8-5 werd het 8-8 na gen tegen een sterk spelen- echter gelijk (14-14) en Trien spelers gaven toch af en toe aangezien praktisch alle 37' en met nog 10' te spelen de thuisploeg. Vooral tij- pont en Quisquater zorgden nog staaltjes van technische speelsters scoorden maar stonden de ploegen nog dens de eerste helft bleek even later voor 14-16. Zes vaardigheid en doorzicht toch wees zij op het groot steeds gelijk (12-12). Y. De Don Bosco in staat de bezoe- minuten voor het einde leid- die hun gebrek aan snelheid aandeel dat doelvrouw J. Smedt maakte er dan 13-12 kers het leven zuur te maken de Dendermonde steeds met kompenseerden. Tijdens de Van Der Meersche had in de van maar opnieuw kon Ant- maar het fysisch sterke Den- 2 doelpunten voorsprong eerste helft waren het de Avanti zege. Ook het debuut werp aansluiten. Met nog 5' dermonde zette tijdens het (15-17) en ondanks Don Bos- van A. Segers noemde zij te spelen scoorde D. De laatste wedstrijdkwartier or- co bleef aanklampen werd bijzonder goed. Deze pa3 15 Troetsel dan haar 5" treffer de op zaken. Nadat Zwijn- H.B.C. niet meer van de lei- jaar geworden speelster tijdens de tweede helft. Met- aarde de score had geopend ding verdrongen. Via 16-18 slaagde er zelfs in twee een stond het eindresultaat was het Gyssels die voor 1-3 werd 2'voor het einde de 17- nachterstand vermijden, Via maal te scoren! De wedstrijd op het scorebord want in zorgde na 7' maar Don Bosco 18 eindscore bereikt. 4-5 na een kwartier spelen zelf verliep bijzonder even- een bijzonder spannend slot brticht opnieuw evenwicht H.B.C. Dendermonde: F zorgde Van Der Stappen wichtig. Nadat Bucqué na 4' slaagde geen van beide in de wedstrijd (5-5) en zou Van De Velde en Van Ren- voor een 9-7 ruststand. Na gelijk had gesteld werd het ploegen er nog in te scoren, kort daarna tot 11-7 voor- tergem, J. Baetens 1, Claes- de rust, met Eddy Wuest in 3-3 na een kwartier spelen. Avanti Femina 2: J. Van Der sprong nemen 5' voor de sens, De Clercq 2, Gyssels het Dendermondse doel, zou daarna was het Segers die Meersch, Bucqué 1, Lissens rust. Met een 12-8 ruststand 7, Quisquater 1, Assaert, M, Van De Velde en R. Van Lebbeke op voorsprong 2, Anné 1, A. Segers 2, Wal- zag het er niet zo best uit Hoorelbeke 2,Trienpont 5. Der Veken de thuisploeg op bracht en aan de rust leidde raevens 1, Elskens 1, Maes, voor Trienpont en C°. voorsprong houden. Een als de thuisploeg met 7-5 cijfers. Y. De Smedt 1, De Troetsel 5. bezoekers die het meest aan bod kwamen maar een at tente Dendermondse doel man kon een grote begi- 1 - 4.3.1983 - De Voorpost H.B.C. DENDERMONDE 5) - E.V. AALST: 22-21

De Voorpost | 1983 | | pagina 32