i Piloten van motorcrossclub De Bosklievers draaien reeds op volle toeren 'ol Van Lembergen, Georges Roels en Alfons Verlee: duivenkampioenen te Zele Internationale B.L.B. motorcross te Stekene TAFELTENNIS Patro C lukte drawn Zondag 6 maart start ponyseizoen te Liedekerke S.K. Aalgem wou dat bouwprestaties voorrang zouden krijgen op sportprestaties Zwemmen Zwemlessen te Lebbeke Finale: H.B.C. Dendermonde- Avanti Lebbeke DUIVEN MOTORCROSS De Voorpost - 4.3.1983 - 37 Duivenmaatschappij Eerlijk duurt langst van Zele vierde haar seizoenkampioenen (gvw) In de maatschappij «Eerlijk Van Lembergen met een klasseerd voor Cyriel Van was derde. Ferdinand was luurt Langst» bij Jos. Dhol- straat voorsprong voor zijn Hecke. Troch-Rupus en Wil- primus bij de jaarlingen ander werden de maat- gebuur De Corte en zn en ly Christiaens. Gerard De voor Georges Roels. Cyriel schappijkampioenen ge- verder klasseerden zich Wil- Wandel werd kampioen bi Van Driessche en Jozef Ver- irierd op de verschillende ham Verlaeckt, Gerard De de jonge duiven voor Jos cauteren eindigden op een vluchtlijnen. Op Quiévrain Wandel en Leon Smekens. Dhollander, Cesar Chris was het Pol Van Lembergen, De asduiven werden gewon- tiaens. Herman Goossen: die met 237 prijzen de titel nen door Emiel Haentjens en Gerard Roels. algemeen kampioen (oude). Roger De Baere (jaar- De asduiven kwamen var Bij de oude duiven lingen) De Corte en zn de hokken van Georges ging de titel naar William (jonge). Roels (oude) Troch-Rupus K4~v4.o. .u.. Verlaeckt. voor Emiel Haen- Op de Noyonvluchten was (jaarlingen) en Jos Dhollan sche, G Holewinckel. Cesai tjens. De Corte en zn, Roger de algemene titel voor Geor- der (jonge duiven) Christiaens, Alfons Verlee De Baere en Leon Seymor- ges Roels met 77 prijzen. Hij Op de halve fond was de De asduif bij de jaarlinger tier. Bij de jaarduiven mikte was ook kampioen met de titel voor Alfons Verlee. was voor Ferdinand Roels Roger De Baere in de roos oude duiven voor Cyriel Van Georges Roels won de titel en bij de jonge duiven vooi voor Cesar Christiaens en Hecke en Gilbert Van den bij de oude duiven samen Alfons Verlee. De Corte en zn. en bij de Hof. Bij de jaarlingen stond met Pierre Vergeylen en jonge duiven won Leopold Ferdinand Roels het best ae- Gustaaf Van Holewinckel BENO gedeelde derde plaats Emiel Dhollander was de beste bij de jonge duiven voor Georges en heel wat kandidaten voor de derde plaats: Cyriel Van Dries- De achttienjarige Stan Feyaerts, soms ook Luc ge noemd. heeft zich reeds flink aangepast bij de natio- nalen SOOcc BMB. Vorig jaar toerde hij nog rond bij de juniors 125cc waar hij de regelmatigste piloot was, maar in het kampioenschap van België diende hij de dui men te leggen voor de Lim burger Gevers. In de winter periode startte hij in de ge kende cross te Valkens- waard met een Suzuki 250cc bij de superklasse en reed gedurende vijf minuten aan de leiding, nadien kwam hij ten val. maar ondertussen had hij toch zijn klasse laten bewonderen tussen de Ne derlandse en Belgische in ternationalen en nationa- len. Op 16 januari mocht hij met dezelfde moto starten bij de internationalen B in Budel, eveneens gelegen in het naburige Nederland, en klasseerde er zich tweemaal vijftiende tussen een veertigtal piloten en dit na dat hij in de eerste reeks als allerlaatste van start ging en in de tweede reeks moei lijkheden kreeg met de ver ing van zijn moto. Kwam dan het Belgisch debuut op 23 januari bij de nationale 500cc te Hechtel. Hij betwist te voor de eerste keer een cross met een 500cc machine hetgeen natuurlijk een grote aanpassing vergde. On danks vijf valpartijen lukte het hem toch 17de en 18de te eindigen. Een week later in Weelde kon hij na twee archi-slechte starten reeds 13de en 11de aankomen. Op 13 februari zagen wij een Feyaerts. zoals hij best ge kend is. De eerste reeks ein digt Stan vijfde. In de twee de brengt hij de massa in vervoering door vanuit 24ste positie op te rukken naar de vijfde plaats om op 300 me ter van het einde door een konkurrent ten val te wor den gebracht, zoniet zou hij vierde geëindigd zijn in de eindstand. Op 20 februari in Koersel op een hardvervro- ren en gevaarlijke omloop lag hij in de laatste ronde van de eerste serie nog in zesde positie maar een ge broken ketting besliste er anders over en op de koop toe viel zijn Suzuki nog stil in de tweede reeks, maar hij komt nog als negende over de meet. Veel tegenslag maar op 27 februari en an dermaal in Koersel komen zijn prestaties beter tot hun recht. Bij het eerste treffen vertrekt hij in elfde positie, maar hij rijdt zo geweldig dat hij ronde na ronde voor uitschuift om tenslotte twee de te worden met vier sekon den achterstand op Van Uyt recht. De tweede reeks is zijn start nog slechter aan gezien hij pas als zeventien de door de eerste bocht draait Een tegenslag komt nooit alleen want een geval len piloot raakt de machine van Stan en beschadigt de uitlaatbuis van de Suzuki waardoor hij vanaf de twee de ronde rondtoert met een hels lawaai en een moto die een deel van zijn kracht en snelheid kwijt is. Deson danks remonteert de Bug- genhoutse boskliever nog verscheidene piloten en bolt als achtste over de meet. Twee plus acht is tien pun ten en voldoende om derde te worden in het klasse ment. maar zonder tegen slag zat een overwinning erin. Volgende zondag af spraak in Dessel. Eddy Van Geert overwinnaar te Roeselare Eddy die rijdt bij de seniors 250cc MCB, een Westvlaam- se liefhebbersbond heeft reeds drie motorcrossen be twist en wist tweemaal een podiumplaats te behalen. In Zerkegem was hij derde en in Deerlijk zevende, na een aantal valpartijen op een hardvervroren parcours. Op 27 februari stond hij op het hoogste schavot na zijn overwinning te Roeselare. Op een modderige omloop kon hij in de twee reeksen telkens vooraan eindigen zodat hij duidelijk overwin naar werd. Supporters kom hem aanmoedigen op 6 maart in het naburige Over- mere. Bakschieting en teerling- wedstrijd ten voordele van MC De Bosklievers Op 18 maart, vanaf 19 uur, op 19 maart, vanaf 18 uur en op 20 maart vanaf 15 uur gaat in het lokaal bij Julien Feyaerts. Eikendreef, Bug- genhout een bakschieting en teerlingwedstrijd door ten voordele van de mo torcrossclub De Bosklievers. De winnaars kunnen kiezen tussen kippen en worsten. Het bestuur en de piloten verwachten U. Roger Zondag 6 maart vanaf 11 uur TAFELTENNIS •afro C dat spartelt om niet verdrinken in de eerste eeks is er deze week in eslaagd tegen het bezoe- tend Grembergse A een wntje aan huis te houden. e bezoekers waren gehan- Jcapl daar Van Boven niet meedoen. Van bij de lort hielden beide ploegen llijke tred. Het werd ach- «wnvolgens 2-2, 3-3, 4-4 en W. Jan Vermeir was onge- wijfeld de beste Grember- IMiaar. Met zijn drie over winningen legde hij de ba- is van deze puntendeling. 'ardaf A heeft deze keer ooeten knokken voor de •unten. Op verplaatsing laar Baasrode A heeft het ot het laatste spel moeten 'achten om een nipte 4-6 overwinning te behalen. Paidaf was wel vlot op 0-2 gekomen, maar Baasrode murwde zich op gelijke -hoogte: 3-3. Het einde werd moeizaam bereikt. Gelukkig voor Pardaf ontbrak Mest- dagh bij Baasrode. J. De Maeyer leverde er de beste prestatie. Patro A heeft vlot met 3-7 gewonnen tegen Pardaf B. Het ging allemaal zeer ge makkelijk daar vrijwel nie mand iets kon inbrengen te gen dit Patro. Vlierkouter A heeft onder vonden dat BAC A nog al tijd de sterkste formatie is. Het werd ingeblikt met 3-7. Bij de winnaars leverde Luc Messagie de beste presta tie. Hij won alles. Jan Van De Velde stond alleen in de bres voor Vlier kouter. Na zes wedstrijden scheen het ver dikt al gevallen: 1-5. Nadien kwam Vlierkouter nog terug, maar een drawn zat er blijk baar niet meer in. Madeion A heeft het met 73 gehaald van het bezoekend BAC B. Dat lag in de lijn der verwachtingen. Wasteels en Vergouwen waren onge naakbaar. Patro D heeft zich bijzonder ingespannen om in Lebbe- ke iets weg te halen. Daarin is het niet geslaagd. Aan vankelijk werden de Patro- jongens werkelijk overrom peld door Lebbeke dat 3-0 haalde. In de daaropvolgen de matchen leverde Patro een geweldige inspanning en naderde zo tot s-3. In de drie resterende wedstrijden kon Patro nog amper éën overwinning vastleggen. 6-4 dus. De jongens van BAC C heb ben op bezoek bij Baasrode C een rustige avond be leefd. Het haalde er een klinklare 0-10. Beveren B heeft het niet verder kunnen brengen dan een 5-5 tegen Patro B. Eerst haalde Beve ren 4-0 en het zou zelfs 5-1 worden, maar toen was er de snee af. De Hammenaars wonnen alles. Madeion B won de volle buit tegen BAC D. Leon Verspecht was de enige die wat tegenstand kon bieden met twee over winningen, zodat een for- faitscore werd vermeden Dit weekend richt MC. Staelens-Vervaet-Castor en Samen sterk de BLB wed strijd in te Stekene-Nieuw dorp. Van inrichtende zijde komt de club met sterke pi loten aan de start die in de eerste wedstrijden dit sei zoen al heel wat overwin ningen en ereplaatsen ver zamelden Peter Dhanis schreef reeds drie overwin ningen op zijn naam en zon der die moeilijkheden op de modderomlopen te Eke en Beervelde had hij misschien wel alle wedstrijden gewon nen. Lieven De Vylder won de wedstrijden bij de inters 250cc te Axel en Moerbeke en werd tweede te Strijpen. Vorig weekend werd hij door een vastgelopen machine van de eindzege weerhou den. In de jongste categorie kwam vorige week voor de eerste keer Lesly van Puy- velde aan de start en be haalde voor dit debuut een uitstekende uitslag. On danks enkele valpartijen wist hij toch op een negende plaats te finishen. In alle categorieën gaat het er week na week steeds har der aan toe om de eerste plaatsen te beginnen bij de nieuwelingen 125cc; Claus. Van Hoof, De Pauw. Vin cent. Brems. Roels en Boret gingen in de eerste wedstrij den met de ereplaatsen aan de haal maar ook een An- dries, Franckaert, Van Cut- sem en De Kezel zorgden reeds voor een uitzonderlij ke prestatie. De vijftig 250cc- ers die de voorseizoenwed strijden deelnamen komen met even veel spanning aan de start waarbij we ook een hele reeks namen kunnen voorop stellen. Vercruysse, Verlez, Haisch. Dhaene, Boesman en Lahousse ver overden reeds de eerste plaatsen macr een Volcke- rick. Deckers. De Bleyser, Van Clapdorp en Bussens mogen zeker niet vergeten worden. Zeker in de laatste wedstrijd kwamen deze pi loten sterk opzetten. Bij de juniors 250/500cc komen er niet zoveel in aanmerking voor de podiumplaatsen maar toch was er steeds een andere winnaar Mast booms. Baeyens. Van de Veire. Timmer en Daelman zijn de laureaten bij de 500cc-ers en bij de kwartli- ters komen Goffin. Ver- braecken. Janssen. Kaese- mans. Buys en Robbe op de beste plaatsen. Stouvenaeckers blijft bij de nationalen veel te sterk voor de concurrentie en kunnen een Stroo. Lacroix. De Wae- le. De Wilde en Boone meestal strijden voor de tweede plaats. Peter Dhanis is zowat de te kloppen man bij de nationalen maar Van Remoortel en De Coster wis ten toch ook elk een over winning te behalen. Bae- tens. De Wulf, Jochems en Lasat kwamen voor de an dere plaatsen in aanmer king. Gino Perreman en Dirk van de Geuchte zijn de ster- ksten bij de 250cc-ers terwijl Martin Vink en Coppelmans de andere plaatsen op hun naam schreven. De kam pioenen Ramon-Goethals konden het bij de zijspannen dit seizoen nog niet waar maken tegen een sterk rij dende De Cock, Rohen en Lauwers. Momenteel ziet het er toch naar uit dat er dit seizoen heel wat strijd zal te zien zijn bij deze zware mo toren. In de intersklasse rijdt een Erwin Gabriel ge makkelijk naar de overwin ning toe niettegenstaande er bij de 35 inters toch een felle strijd te zien is tussen Dhaemers. De Wolf, Lahous se. Tanghe, Schroyen. Milis- sen, De Meyer. Van de Klooster. Janssens. Corens. Van Baelen. Verhoeven en anderen. Dit belooft alvast voor de eerste kampioen- schapsproef te Olmen op 27 maart- Voor de omloop te Stekene kunnen we nog vermelden dat er grotendeels op zand gereden wordt met vele na tuurlijke hindernissen en is gemakkelijkst te bereiken langs de expressweg Ant- werpen-Zeekust. Om de om loop zal een verwarmde tent opgesteld staan en het ren nerspark en parking zijn bij de omloop gelegen. Ook de inschrijving welke gebeurt vanaf 8 uur is op een 200 m van het circuit. D.H. PAARDESPORT Zondag 6 maart wordt op de renbaan 't Lindeke te Liedeker De nationale koersen te Lie- P® Het ponyseizoen '83 geopend voor alle liefhebbers van dekerke betekenen een ons land. Dat is de dag waarop zowat alle paardeliefheb- unieke kans om de konditie >«r* en jockey's gewacht hebben. Eindelijk is de winter aan te scherpen, roorbij en kunnen de pony's en paarden de renbaan op. Er wordt opnieuw een regel- matigheidskriterium Het Nieuwsblad - Oostvlaams Aanvang 14.30 u. Op het t Lindeke waar de akkomo- Ponyverbond georganizeerd programma 21 wedstrijden, datie voorhanden is om er met 200.000 fr. prijzen. Infor mal en vlucht. Dat betekent een perfekt koersverloop te matie over koerskalender. samen meer dan 3 uren ren- waarborgen regelmatigheidskriterium. 'Port in spektakelsfeer. Wat Ook op zondagen 13. 20 en reeksen, prijzen enz. wordt maakt nu die openingswed- 27 maart organizeert men graag verstrekt door voorzit- itrijd zo aantrekkelijk? Voor- nationale wedstrijden te ter Willy Neckebroeck. Bra- serst is het de eerste kon- Liedekerke. De wedstrijden kelsesteenweg 186, Ninove- «ontatie tussen de diverse kunnen opgevat worden als Outer (054/33.63.03 of 054/ ponyverenigingen. Verder is een ideale voorbereiding. 33.24.17) of op het sekreta- erdefaktor verrassing. Voor Het is zo dat over een paar riaat Marcel Van de Nijver- e toeschouwers zit daar weken praktisch alle vereni- Lily Caron. Windekekouter ®en grote charme aan vast. gingen van wal steken met 32. 9250 Oosterzele (091/ Verder is er nog de renbaan hun eigen koersprogramma. 62.64.99). VDV YERKIEZINGSSPORTLAUREATEN 1982 TE ERPE-MERE HANDBAL Op 22.2.1983 werden de sportlaureaten 1982 van Er- pe-Mere verkozen. Er waren 30 stemgerechtigde leden aanwezig op de 46 aange slotenen. Tijdens het voorlezen van de prestaties werd opgemerkt door een lid van S.K. Aai- gem. dat het niet de juiste weergave Was van wat de klub had gepresteerd. Hij was echter vergeten dat het over sportprestaties ging en niet over bouwprestaties want S.K. Aaigem had als JUDO Tweemaal goud voor Hamse Judokas werd andermaal een note meevaller voor de lamse vertegenwoordiging °on het tornooi tijdens het 'oorbije weekend te Londer- ^wl. Reeds in de voormid dag werd er van bij de start door de Hamse kadetten goed gepresteerd. René "anderhaeghe mocht te- '®cht fier zijn op zijn leerlin gen die buiten twee bronzen medailles, voor T. Wuytack •n Frank Cocuit, ook nog Wn finaleplaats behaalden. Hiervoor zorgde Robby Gou- deBeune. Voor de hoogste ®ef diende Robby Goude- ••une zich wel gewonnen te geven, doch haalde op ruim verdiende wijze de tweede plaats. De seniors deden het nog beter met een gedeelde derde plaats voor Chris Van Kerschaver. Ludo Van Han- denhove en Jo Vercammen, die beiden de plak zwaai den in hun respektievelijke kategorie. bereikten op schitterende wijze de finale, die zij uiteindelijk wonnen. Met deze twee gouden, een zilveren en drie bronzen me dailles kwamen de Hamse deelnemers alleszins glans rijk uit dit tornooi terug naar de Durmeboorden. P.V.G. Opnieuw wordt er in het zwembad van het sportcom plex Albert I-straat 120 te Lebbeke. een reeks zwem lessen gegeven voor kinderen en volwassenen, om iedereen de kans te geven het zwemmen behoorlijk aan te leren of te verbeteren. Het gaat om één reeks van 10 lessen, welke begint op zaterdag 26 maart 1983 van 10.00 tot 11.00 u.. een tweede groep komt van 11.00 u. tot 12.00 u. aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen terecht bij Vincent De Decker, tel. 052/21.60.71 of 21.20.85. De kursus kost 650 fr. voor kinderen en 850 fr. voor volwassenen, toegang zwembad, verzekering zwem lessen inbegrepen. Men kan zich ook inschrijven bij het begin van de eerste les op 26 maart. Voor verdere inlichtingen: Vincent De Decker, Lie. Lich. Opv., Dendermondsestwg. 4. 9370 Lebbeke - Tel. 052/21.60.71 - 052/21.20.85. (at1 bijzondere prestaties opge geven dat zij twee terreinen modernisering en verbe tering van de akkomodatie hadden verwezenlijkt en dit alles door mensen van het bestuur, zonder de minste financiële steun vanwege het gemeentebestuur. (Het betreft hier privé-terreinen en geen gemeentelijke). Na een diskussie die met de verkiezingen niets te maken had kon men overgaan tot de stemming der laureaten. Bij de kompetitiesport in- dividuelen waren er acht kandidaten, nl. Meulenaire Dany, wielrenner aangeslo ten bi] W.T.C., Campagno- lo's Erpe-Mere; Iemants Heerman, wielrenner bij de juniores; Van Tittelboom Ludwig, eveneens wielren ner bij de juniores. Van Im- pe Frank. beroepsmner. Callebaut An. wielrijdster bij de Dames-Internationa len. De Meerleer Luc. voet balspeler bij F.C. Olympic Erondegem, Vap Den Eeckhout Brenda, doelver- dedigster bij damesploeg De Caimmelens Aalst, Ver- braeckel Etienne. beefenaar van de ponysport met zijn pony «Petit Prince». Bij de eerste stemronde ble ven er drie kandidaten over, daar er niemand de eenvou dige meerderheid behaalde. Het reglement voorziet dat de drie best geklasseerde een tweede stembeurt krij gen. Bij de tweede stem beurt was het de junior Lud wig Van Tittelboom, die als laureaat werd verkozen. Hij kreeg 22 naamstemmen, gevolgd door Frank Van Im- pe en Ann Callebaut die elk 4 stemmen behaalden. Bij de rekreatiesport - indivi- duelen waren er drie kandi daten. Het waren Chrstiane De Brouwer, wielertoeriste bij W.T.C. Wielervrienden%uit Burst; Richard De Jonge, wielertoerist bij W.T.C. Oc topus; Veronique Piron, wie lertoeriste bij de Trekvogels Haaltert en voorgedragen door wielerklub De Lustige Trappers. Eigenaardig ge noeg was er niemand van De Lustige Trappers aan wezig. Het was Veronique Piron die vanaf de eerste stemronde 18 stemmen achter haar naam kreeg. De Jonge Ri chard kreeg er 8 en De Brou wer Christiane 4. Bij de rekreatiesport in klub- verband waren er slechts twee kandidaturen nl W.T.C. Wielervrienden uil Burst en W.T.C. De Beek kantvrienden uit Ottergem Hier waren er twee stem beurten nodig. De uitslag was uiteindelijk 16 stemmen voor W.T.C. Wielervrien den, 3 voor W.T.C. De Beek- kantvrienden en 11 blanco- stemmen. Bij de kompetitiesport in klubv erband waren er drié kandidaturen nl.: R.C. Bam- brugge met de reserveploeg die kampioen speelde; S.K. Aaigem dat met het inrich ten van een voetbalmacth K.S.C. Lokeren - S.K. Beve ren poogde laureaat 1982 te worden, want haar bouw- prestatie had geen sukses. HANDBALKALENDER Dames 1* nationale Zat. 5/3 te 17.15 u.: Avanti Lebbeke-Eupen 2' landelijke Zond. 6/3 te 18.45 u.: Daza-Robuco Buggenhout Zat. 5/3 te 11.45 u.: Mechelen-Avanti Lebbeke 2 Zond. 6/3 te 17.45 u.: Groot-Bijgaarden-R.B. Dender- monde Zond. 6/3 te 18.30 u.: Stelmar 2-G.S.K. Hamme Sasja 2-Olympia Aalst Heren 1' provinciale Zond. 6/3 te 15 uur: Avanti 2-H.C. Leuven Zond. 6/3 te 14 uur: Sp. Wemmel-H.C. Lokeren Zat. 5/3 te 19.30 u.: Waasmunster-Anderlecht 2 Zond. 6/3'te 15 uur: H.B.C. Dendermonde 2-Groot- Bijgaarden 2 EVA' Beker van Oost-Vlaanderen Bij de heren zijn de finalisten voor de Oostvlaamse Beker bekend. Na de twee halve-finales, die een opvallend span nend verloop kenden, zijn het H.B.C. Dendermonde en Avanti Lebbeke die zich konden plaatsen door respektievelijk E.V. Aalst en Ajax Lebbeke te versla gen met het kleinste verschil. Het wordt dus een eerste nationaler tegen de leider uit tweede landelij ke die op zondag 1 mei te Buggenhout elkaar zullen bekampen. H.B.C. Dendermonde start ook in de finale met een voorgift van vijf doelpunten. Bij de dames is Avanti Femina geplaatst na het onverwacht forfait van Aalst Sportief. De andere halve finalisten speelden woensdag 2 maart. Nasser Gent neemt het hierin op tegen E.V. Aalst en over deze wedstrijd brengen wij volgende week het wedstrijdverslag. EVA

De Voorpost | 1983 | | pagina 37