Belangstelling voor Wieze-karnaval gaat crescendo 't Is voor iedereen karnaval. Jediko Aalst viert karnaval Feest bij Jefi Grembergen (EEN Hv APPART.GEVAL, HiER ZEMME.N NA. J.U» DE proskcs Zandstuivers laten Klein -Sinaai karnaval vieren verkiezing van prins. Het or kest Bert Lenny speelt ten dans vanaf 20.30 u. in het ont moetingscentrum. Zondag 13 maart: om 10.30 u. ontvangst op het gemeentehuis van Stekene; om 14.30 u. verkleed kinder- karnaval: speelse kinderna middag voor alle kinderen tot en met 12 jaar. Met o.m. ver kiezing van de eerste kinder prins en prinses. Voor de ou deren (begeleiders) ontspan ningsnamiddag met (in de ou de klaslokalen) café waar men kan sjoelen en tritsen. Donderdag 17 maart: om 14 uur. speciale namiddag voor derde leeftijd in het ontmoe tingscentrum. Gratis koffieta fel, gelegenheid tot het leggen van een kaartje en gezellig sa menzijn. Zondag 20 maart: om 14 uur karnavalstoet. Zullen onder meer deelnemen: dertien re- klamewagens, de muziekvere nigingen van De Klinge en Ze veneken. de Gilles van Loke ren. Shaloom, het feestkomi- tqe, het Vliegend Wiel. FC Palm, de scouts, een groep van 't Gemeentehuis uit Sint-Pau- wels enz. Vanaf 20 uur: kroegentocht tussen de cafés van Remi Pril. Jeugdklub Shaloom. en 't Hoekske. De BeEr Zaterdag had voor de vijfde maal een gemeenschappelij initiatief plaats van de jeugddienst voor kreatieve on plooiing (daar Aalst nu gastheer was kon men natuurljj verwachten dat het hele kinderfeest in het teken zou staa van karnaval). jury van jeugdatelier Crev uit Deinze alle kleine karnav listjes even kleurrijk en orij neel vond. Als slot van de aangenan kindernamiddag werd iedt een ten dans uitgenodigd do het jeugdatelier De Prikk - beentjes van Antwerpen, Tussen al die mooie toneeltj in zagen we als Fil Rouge t echte sympatieke kindervriec! klown Dokus. Wat die manrer die kleine tafereeltjes ten besnel gaf getuigde van vakmatal schap. afgi Al bij al proefden we de ectómll Aalsterse karnavalsfeer ;ver; zoals de verantwoordelijke v |Ve de Prikkebeentjes uit Antws pen me toevertrouwde was d- ze kindernamiddag een deg 'm' lijke promotie voor de Aalstt se zotte driedaagse. Want hjrar Antwerps jeugdatelier wil vi iltf gend jaar de karnavalstofeesl zien. en samen eens naar t arl foor gaan met de kinderen. Wat ze wel jammer vondi was de afwezigheid van t )e prins van Aalst. Misschien w cn die niet uitgenodigd? Jediko omvat een zestal jeugd ateliers die door onderlinge sa menwerking en uitwisseling hun werking willen verbeteren om zo de jeugd en vooral het kind een degelijke ontspan ning te geven. Elk kind heeft recht op spel. maar dat spel moet degelijk begeleid worden zodat de kreativiteit vergroot. Nu was het tieneratelier Jeugd en Ballet Trongon van Aalst de gastheer, samen met Klakson. We zagen de kinderen in een Amerikaanse showdans. een klownnummer. Brasil Tropi cal. Klakson gaf een dansje ten beste op de karnavalhit van Keizer Kamiel Remongske". Jeugdatelier Iris uit Buggen- hout bracht het Land van Waas en Waal van Boudewijn de Groot ten tonele. Ook de Smurfen waren van de partij daarvoor zorgde het tie neratelier Cretie uit Deinze. En zoals het op een echt kar- navalfeest past was er ook een hoofdprijs voor de mooist ver klede: een reis naar het Cre- voseiland werd door alle aan wezigen gewonnen omdat de Zal deze brave monnik ge dacht hebben toen hij zich buiten de veilige muren van de Dendermonde abdij waagde en praktisch inge- busseld in pij en benediktij- nerkap vanop een zekere afstand de kavalkade met een toch wat werelds oog gadesloeg, (bv) Daarvan trekt de profane Dan maar afdoende maat- wereld zich echter niets regelen getroffen. Kap en aan. Wilde karnavalisten schapulier werden netjes en snode knapen bestook- opgeplooid en zo kon de ten de brave pater met kon- eerwaarde pater in alle rust fetti en stilaan begonnen en gelijk een doodgewone die akelige dingen in zijn sterveling de pret meema- boord te kruipen. Ook ken... Of krijgen we hier voor een reguliere geeste- eindelijk de oplossing van lijke is die jeuk niet aange- het mysterie hoe dat kon- naam en even met de kol fettispoor in de gewijde ab- schudden leverde niets op. dijgangen is geraakt? (bv). we zullen ons masker maar weer wegsteken! ledereen toont opnieuw zijn waar (crisis)gelaat want de karnavalroes is over! Lebbeke. Levensvreugde uit Aalst stapte ook mee op in de stoet te Wieze. (v) En weer was het de laatste vertoning van dit Jefi-seizoen. Op het programma: «Tsjetan, de jonge indiaan». Deze film leende zich uitste kend om er een verkleedpartij van te maken. De meeste kin deren hadden zich een india- nenpak aangetrokken en wa ren bijna niet te herkennen. Het Kalleke Step theater was deze maal bevolkt met een tweehonderd indianen. Op het podium een indianentent waar warempel een heel gezin rus tig de zaal inkeek. Het opper hoofd gaf het sein en met spanning werd de film gevolg. Het was een western, maar niet zo'n gewone met vechten en doden. Een echte jeugdfilm waarin bewust alle gru welscènes werden vermeden. jongens en tien meisjes kival i men in de finale. Die moester zich nog eens laten bewonde ren en als prijswinnaars hai den we op de tweede plaati Marianne D'Heer en Steve Smekens. en als eersten eiri digden. Nancy Fierens t Klaas Van Hoecke. De eersti ontvingen van het Gemea tekrediet een mooie sportt en de tweeden gingen naj huis met een Parker gescha ken door de Spaar en Lijfra tekas. Maar vóór het zovs was kreeg elk kind lekker versgebakken koeken rm chocomelk. Of er gesmd werd! Ongeduldige moedei wachtten rees op hun kleintje die dan nog allemaal met extra verrassing naar huis te n rugkeerden. ric van Wieze tc slaan, daarbij zegenden ze de omsiaandcrs met kwistige handvollen kon- fetti uil grote houten kerk )- schalen. Dus een prachtige stoet! Een die er mag zijn. Of zoals pionier Gommaar De Wit zei: •<Elk jaar wat beter». Waarop een spuiter antwoordde: -Dat is dan zoals met de wijn en de... kaas». Uitslag Kategorie I (grote groepen met De Proskes of zwemmen na de krisis. (v) Lebbeke. De karnavalgasten van Sint-Joris waren ook present op Wieze karnaval, (v) toerisme en de prins Karnaval in Sint-Niklaas. De groep Los Vanheckos liet de beeldengroep De Lopers van Mariette Lopers in een ludiek plunje rondlopen (Iv) Sint-Niklaas. Kinderkarnaval in de Baenslandwijk. De schepen van karnaval, Marcel I, van Groot-Sint-Niklaas kwam op bezoek, (dw) Lebbeke. De karnavalstoet te Wieze of de Wiezebeenhouwers te soam op stap. fv) 44 - 4.3.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 44