■S ELBEKO BOUWDE EEN a ORIGINEEL WOONCENTRUM MET LANDELIJK KARAKTER! OPEN-DEUR-DAGEN IN HET VONDELPARK TE SINT-GILLIS De Voorpost - 4.3.1983 - 45 'F*", Prikk - Ruime lanen met veel groen hutzen hebben minimum drie slaapkamers Vrijwel geen enkel huis is identiek teeltj Het Bouwbedrijf Elbeko is sinds 1978 volop aanwezig in de ian kndermondse deelgemeente Sint-Gillis. Toen werd er gestart n net de werken aan het Vondelpark, een verkaveling die een 120- kma »l woningen zou behelzen. Nu reeds zijn er een zestigtal volledig fgewerkt en omdat weldra ook de andere delen van het projekt ed jien aangepakt worden, plant men tijdens de volgende weken rerschillende opendeurdagen, zodat iedereen zich kan komen jvertuigen van de degelijke afwerking van de woningen, de peciale stijl die aan de wijk een aparte sfeer geeft en de rustige tmgeving. Tijdens die opendeurdagen zyn er zelfs enkele ludieke alstc appentngs zodat men er het aangename aan het nuttige kan int Ijaren. Het Zeelse Bouwbedrijf Elbeko had het originele idee il vi|utgewerkt om rustieke huizen in hoevestijl te kombineren met tc (sloten bebouwing. Op het einde van de gouden zeventiger •ren werden de eerste loten te koop gesteld en gauw zag men dat Kt een sukses moest worden. ond< an )e degelijk opgevatte wonin- prijsverschil moet gezocht sn w cn, waarvan geen enkele ei- worden in de grootte van de cnlijk dezelfde is, vormen een bebouwde oppervlakte er woonomgeving met een zeer zijn immers verschillende ge lheiden beeld. Het Von- velbreedten en het al dan elpark heeft door de aard van niet inbegrepen zijn van de e woningen eerder het aspekt garage. een woonerf. De prijzen We gingen even praten met anëren van 2,5 tot 3 miljoen, enkele mensen die er al jaren rond inbegrepen. wonen en zij waren unaniem: fat krijg je daarvoor in de de woningen zelf zijn vrijwel laats? perfekt. Zij hopen evenwel al- Landelijke woningen in geslo- lemaal dat alles zo snel moge- cn of halfopen bebouwing, lijk zal voltooid zijn Mevrouw K olledig afgewerkt, waarvan Verdickt-De Bal nodigde ons Ib iet kleinste type nog drie vriendelijk naar binnen om het laapkamers. een badkamer, interieur tc bekijken. Zij fzonderlijke w.c., keuken, li- woont op de hoek van de Ka- berging omvatten. Het pucijnenlaan. Zij woonde vroeger reeds in Sint-Gillis, maar zoals elk jonggetrouwd echtpaar wilden ze liever een eigen woning. «We hebben hier fijne vrienden gevonden en voelen ons hier best thuis. Het is hier trouwens zeer rustig en de kinderen hebben vol doende speelgelegenheid om zich uit te leven». Even verder woont mevrouw De Plecker die wel tevreden is over haar nieuwe woonst maar die blijkbaar wat onwennig staat tegenover onze onbe scheiden vragen en zich terug trekt aan haar kookpot. Achteraan de laan wonen de dames Moens en Mosbeux. Zij waren net een gezellig boom pje aan het opzetten, zagen onze belangstelling voor het bouwsysteem en kwamen spontaan ter hulp. Mevrouw Moens vindt het er heel goed wonen. «Ook voor oudere mensen, zegt ze. Wij leven hier zeer rustig. Nu het zomer wordt zal het nog beteren. Dan krijgen we nog de frisheid van de voor- en achtertuintjes er bij. Dan is het hier echt lande lijk wonen. Van het verkeer hebben we geen last en de treinen van het nabijgelegen Open-deur-dagen station horen wij niet eens. Zij voltooid. Dan wordt het er nog komen immers geruisloos gemakkelijker wonen voor naast de perrons binnen- diegenen die dagelijks van het glijden... openbaar vervoer moeten ge bruik maken. Mevrouw Mosbeux-Brandt. gehuwd met een rasechte «Verviétois» en zijzelf afkom- stig van Lebbeke is ook van middelbare leeftijd. Zij woont in een straat die er nog niet ligt. de Wilgenlaan. «Die zal er wel gauw komen, meent ze. en dan zijn we ook van de laatste kleine problemen verlost. Ook zij vindt dat zij een beste koop gedaan heeft aan deze woning. Haar echtgenoot is het daar mee volkomen eens. Hij be schikt trouwens over een goed verzorgde gazon met tuinhuis je en heeft er zelf een veranda bijgebouwd. Kortom, de bewoners van het Vondelpark lijken allemaal best tevreden. Zij wonen trouwens wel op het randje van het centrum, maar zijn zeer dicht bij het station, de winkelstraten en de ver schillende centra. Binnenkort zal trouwens de tunnel voor voetgangers die de Sint-Gillis- se treinreizigers sneller naar de perrons moet brengen, worden Op vrijdag 11 maart wordt de kijkwoning officieel geopend. Dan volgen er drie weekends waarin men zonder enige ver plichting alles kan komen keu ren: 12-13. 19-20 en 26-27 maart. Men kan er telkens te recht van 14 tot 17 uur. Er is niet alleen de kijkwoning. Men mag zelfs gewagen van een echt kijkdorp. Men kan er im mers niet alleen de huizen in de verschillende stadia van af werking bezichtigen, er zijn nog de volledig afgewerkte la nen met groenbeplanting. zo dat bezoekers een idee krijgen van het milieu waarin ze zullen wonen. Om de bezoekers ook iets an ders te bieden werd beroep gedaan op Radio Maeva die in de namiddag van zondag 13 maart ter plaatse groeten en boodschappen van de bezoe kers zal registreren. Diezelfde dag passeert de Sint-Gillisse halfvastenstoet. afgeladen vol plaatselijke en vreemde karna- valgroepen aan het Vondel park. De dames Moens en Mosbeux wonen graag in het Vondelpark. Mooie, gezellige woningen in een rustige omgeving. Dan is er nog elke week een luchtdoop tc winnen met een sportvliegtuig. Daartoe moe ten de bezoekers enkel naam en adres in de daartoe be stemde bus deponeren. Bouwbedrijf Elbeko organi seerde dus een ware happening die bijna een volledige maand zal in beslag nemen. Op zondag 2(1 maart verzame len de Sint-Gillisse groepen van de halfvastenstoet in het Vondelpark om van daaruit bezoeken te brengen aan kli nieken en bcjaardeninstellin- gen. medewerker in gesprek met de dames Moens en Mosbeux. Net na Batibouw kunnen de gegadigden hel zeker niet nala ten om ook eens te komen vergelijken met deze moderne, oerdegelijke, maar toch lande lijke vorm van wonen. Een revelatie! Sommige huizen hebben een aangebouwde garage, andere vandaar het prijsverschil. 1 grotere bebouwde oppervlakte.

De Voorpost | 1983 | | pagina 45