Milieuproblematiek op de korrel te Aalst li Minister Lenssens: «De vervuiler zal betalen» Minister Jan Lenssens opende Raldes' «Milieucentrum» te Aalst Wat met beheer gemeentelijke kulturele infrastruktuur? SP Sint-Niklaas hekelt scherp belastingverhogingen OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN - AALST GEGRADUEERDE VERPLEEGKUNDIGE De verhoogde opcentiemen in Sint-Niklaas SI 46 - 4.3.1983 - De Voorpost Voor de «volksvergadering», een dialoog tussen beleids- ring in de procedure voor mensen en volk, zulks i.v.m. de milieuproblematiek, liep het bekomen van bouw, de Netwerkzaal eivol. Wellicht niet in het minst wegens de uitbating en lozingsvergun- aanwezigheid van Jan Lenssens, gemeenschapsminister ningen. De bouwvergun- o.m. voor milieu en waterzuivering. Ook wegens de n'ng zal slechts uitvoerbaar ingekalkuleerde mogelijkheid tot vragen stellen. Vragen worden wanneer de uitba- die ofwel stante pede door de minister, geflankeerd door tingsvergunning is beko- ingenieurs Michel Bruyneel en Dirk De Vooght beant woord werden. in acht nemen van de lo- zingsvoorwaarden. Verder bouwt en exploiteert ze wa terzuiveringsinstallatie en neemt reeds bestaande over. Het Denderbekken aangelegenheid doch ook de afvalmaatschappij kan initiatieven nemen. Milieuheffingen: alle houders van vergunningen voor storten zijn heffings- plichtig. Storten wordt al leszins duurder doch de eerstvolgende jaren zal helemaal anders echter Onder de vele aanwezigen bemerkten we o.m. burgemees- Grensoverschrijdende ter Uyttersprot volksvertegenwoordiger G. Willems, milieuproblemen moeten schepen Chris Lievens-Borms, groene jongen Lambert behandeld worden met An- Van de Sype, de kersverse gemeenteraadsleden Dolores ne-Marie Nevts (Brussel) Baita en Willy Bosteels en OCMW-raadslid Piet Féaux (Wallonië) of de mb He3,mans- nister van Buitenlandse Siegfried Van Nuffel, amb- Vlaanderen heeft water te Zaken, tenaar bij Stedebouw en kort. Selektieve afvalopha- dus vertrouwd met de ma- Luchtverontreiniging kan ljng is een gemeentelijke terie, mocht afgevaardig- voorkomen worden via U~'J den van milieugroepen uit kontrole om uitlaatgassen, Vlaanderen en Brabant lozingsvergunningen, verwelkomen en stelde de strenge exploitatievoor- organiserende verenigin- waarden en opsporen van gen even voor. «Zenne en grote vervuilers. Maar ook Zoniën», reeds 10 jaar ak- wij kunnen er wat aan tief op milieuvlak en ook doen: isoleren, verwarming op taalgebied, o.m. strij- verminderen, rolluiken - dend tegen de uitbreiding plaatsen, installaties goed AaIst wel blijven storten te van de Brusselse olievlek, laten afstellen en meer ge- Vüerzele waar de exploita- de «Milieufederatie van bruik maken van het open- tie goed te noemen is. Oost-Vlaanderen» is sinds baar vervoer. Voor kontrole op het al twee jaar op milieuvlak be- Lawaai is niet altijd doch dan n'et toepassen van de gaan met heel-wat afzon- wel dikwijls te voorkomen reglementering op het stor- derlijke groeperingen. We kunnen stille zones be- ten heeft de OVAM voor «Netwerk», onafhankelijk trachten, de stofzuiger 's het heIe land slechts 7 kon- socio-kultureel centrum dat avonds laten rusten en de troleurs. Hulp van politie, instond voor zaal en akko- gazon liefst niet 's zondags rijkswacht en stadsdiensten modatie samen met de maaien. Motoren en brom- is dus onmisbaar, stad die haar duit in het mers zijn vaak ook grote De Vlaamse waterzui- zakje deed toont zich lawaai verwekkers. veringsmaatschappij levert bezorgd qua spreiding en Hinderlijke bedrijven. We lozingsvergunningen af en uitstraling in de regio op produceren meer dan 2 mil- Controleert het al dan niet kultureel vlak en «Raldes», joen ton huisvuil per jaar. «Regionaal Aktiekomitee We kunnen komposteren. Dender en Schelde», dat verbranden, oververpakte waar geen plaatselijke mi- waren weigeren, eveneens lieukommissies zijn zich plastiek verpakkingen niet met de materie aldaar be- aanvaarden, e.d.m. zighoudt en sinds augustus 82 in «Netwerk» zelf een Antwoorden op vragen milieucentrum heeft met £en aantal vragen ressor- permanentie. teerden niet uit het be- Diamontage voegdheidsgebied van de als sfeerschepper minister. Die worden door- Om in de milieusfeer te gespeeld naar de rechte komen werden een reeks man. dia's van het departement Andere waren zo technisch vertoond over water- en of konkreet dat schriftelijk luchtverontreiniging. la- zal worden geantwoord, waaihinder en hinderlijke Kriskras door mekaar nu bedrijven. een reeks antwoorden: Iedereen voelt dat er wat Raldes begint eerlang schort aan ons milieu maar met een dossier over het wat doet de overheid er aan Kravaalbos en omliggende, en wat doen wij zelf er aan? De manége aan Levens- Het is misschien nog niet te vreugde wordt het onder- laat maar alleszins vijf vóór werp van een eerstvolgend twaalf. Liefst dan geen va- onderzoek, ge wensdromen koesteren De medewerking van doch ons inzetten voor wat gemeentebesturen is essen- haalbaar is. tieel qua bestrijding en voorkomen van milieude- VVater wordt vaak verspild iijcten men. Lozingsprocedure is wordt prioritair behandeld in het Algemeen Water plan. Het dossier van Aalst is nog niet op het departe ment. Dat van Ninove was te groots en gaat niet door. Qua geluidshinder geeft het departement suggesties en ook toelagen voor aan koop van sonometers. De Bond Beter Leefmi lieu kan niet uit 2 ruiven blijven eten... Konkrete dossiers Siegfried Van Nuffel felici teert de minister niet alleen met zijn woorden doch vooral voor zijn reeds ge nomen belissingen als het strenger maken van de ex ploitatievergunning Lam- brecht te Herdersem. het weigeren van de vergun ning voor het vuilbeluik te Oudegem. het opleggen van strengere normen voor de uitbatingsvergunning Coremen te Baasrode en het weigeren van een ver gunning aan een emailleer bedrijf te Berlare. «Zich houden aan de wet telijkheid is steeds de rech te weg». LH In Netwerk, De Ridderstraat, Aalst, lichtte gemeen schapsminister Jan Lenssens voor een 200-tal aandachtig luisterende geïnteresseerden, zijn beleid qua leefmilieu toe. Beleid dat steunt op vier basisprincipes. Liever preventief dan sanerend Prioriteit zal verleend worden aan voorkomen van milieu schade en konserveren van onvervangbare natuurgoede ren. Te veel ging de laatste jaren immers reeds verloren en verdere aftakeling van de nog resterende milieugoederen zou de kwaliteit van het leven ernstig in het gedrang brengen. Preventief beleid kadert ten andere goed in een periode van schaarse financiële middelen. Afvalverwijde ring wordt een dringend probleem. Daartoe werd het afvaidekreet uitgevaardigd. Ook komt er een nieuwe vergunningsprocedure. Alle houders van een vergunning van het oude systeem dienen vóór 15 e.k. een nieuwe aan te vragen. Aanvragen door de Vlaamse Afvalmaatschappij te onderzoeken en te advise ren. Ook voor toepassing van de meldingsplicht voor-niet- huishoudelijke afvalstoffen staat het sein nu op groen. Ook besluiten van logistieke aard zullen de operationali- teit van de Afvalmaatschappij verhogen: erkenning van laboratoria en de oprichting van een afvalstoffendatabank. Zopas werd een ontwerp unaniem goedgekeurd om stor ten van buitenlandse afval te verbieden Ook op het gebied van oppervlaktewateren moet preven tief worden geageerd. De Vlaamse Waterzuiveringsmaat schappij moet een strenge aktie voeren op het vlak van de lozingsvergunningen en bovendien wordt een algemeen v waterzuiveringsprogramma opgericht dat de kwaliteit van water en van de reeds bestaande zuiveringsinstallaties zal evalueren. Verdere uitbouw van instrumentarium en controle Gewerkt wordt aan besluiten i.v.m. bescherming van het grondwater en tevens aan een reglementering van uitba tingsvergunningen van hinderlijke bedrijven die de vroe gere, verouderde reglementering vervangt. Het menselijk gedrag wordt immers vaak ten goede beïnvloed door de wetenschap dat er streng toezicht is en inbreuken gesank- 'e K tioneerd worden. Zo was de aktie tegen de illegale en 1 stortplaatsen reeds een sukses, mede door de samenwer king van de gemeentebesturen. Ook qua geluidshinder en luchtverontreiniging zijn initiatieven genomen. Ruimere inzet van middelen Technologische, wetenschappelijke en financiële midde len moeten in ruimere maar tevens meer doelgerichte mate worden ingezet. Dit geldt voor technologische ver nieuwing en wetenschappelijk onderzoek. Daar er finan cieel heel wat beperkingen zijn zullen vooral selektiviteit en financiële verantwoordelijkheid moeten worden gehan teerd. Door het invoeren van milieuheffingen zal «de vervuiler betalen». Milieuopvoeding en -informatie Het milieubesef is reeds sterk gegroeid, men onderkende de grenzen, men ontdekte nieuwe mogelijkheden van alternatieve leefwijzen die minder milieubelastend zijn.. Dit proces moet verder gestimuleerd worden, zo bij de jeugd als bij volwassenen. Milieupolitiek kan slechts effekt sorteren als ze gedragen is door brede lagen van de bevolking. Via informatie en participatie, mede in samen werking met socio-kulturele en milieu-organisaties moet elk burger de kans krijgen de toekomst van ons milieu te helpen veilig stellen, een deelname aan vernieuwde de- mokratie. Minister Lenssens besluit dat de generatie van morgen de vruchten moet kunnen plukken van het beleid van van daag. Hij roept dan ook op tot efficiënte medewerking zodat we ons niet zullen moeten schamen voor wat we onze kinderen zullen nalaten. LH Onder voorzitterschap van stadssekretaris Christiaan Willems. lid van de raad van beheer van de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten, gaat op dinsdag 15 maart in de trouwzaal van het Aalsterse stadhuis een provinciale informatievergadering door met volgend programma. Te 19u30: begroeting door een lid van het kollege van burgemeester en schepenen van Aalst. Te 19u45 inleidingen door prof. Christiaan Willems. stadssekretaris. over doel en belang van deze informatievergadering: prof. R Maes over dé funkties van het gemeentelijk kultuurbelcid in de huidige krisistijd en de heer J. Eisen, voorzitter van de Federatie van Nederlandstalige Kulturele Centra of de heer S. Van Labeke. direktcur van voormelde federatie, over de beheersvormen bepaald door de kultuurpaktwet en de dekreten over kulturele en sportcentra en de problemen die daaruit kunnen voortvloeien i.v.m. de samenstelling van de beheersorganen Te 20u45 koffiepauze en te 21 uur krijgen de deelnemers de gelegenheid tot het stellen van vragen aan de inleiders en kunnen ook de eigen ziénwijzen medegedeeld worden waarop dan door dc aanwezigen kan worden ingespeeld. Om 22 uur einde. De deelname aan deze informatiedag is kosteloos. Inschrijven liefst voor 5 maart op het adres van de Vereniging van Belgische Steden en Gemeenten. Aarlenstraat 53. bus 4 te 104(1 Brussel. Ter gelegenheid van de volksvergadering in hef onafhan- kelijk socio-kultureel centrum «Netwerk», De Ridder- Raad va" State. Betogin straat Aalst, opende gemeenschapsminister van ieefmi- 8en komen in mindere ma igar lieu, waterbeleid en onderwijs Jan Lenssens, Dendermon- *e voor- Momenteel word vent denaar die jarenlang te Aalst werkte, het milieucentrum opportuniteit nagegaat kjji van RALDES, de «Regionale Aktiegroep Leefmilieu voor van een .<™lieuprognimmfet Dender en Schelde». op een vrije zender. Raldeitr- gaat niet onbezonnen In aanwezigheid van sche- Andere bron van inkom- we,"k en steunt op studies, pen van kuituur Chris Lie- sten >s de 20.000 fr. toelage bvb. over de oude Dender, vens-Borms en de persjon- van het ministerie, goed de verkeersontsluiting, hel gens om publiek toe te voor betalen van de huur in Kalendijkgebied e.d.m heter laten was het lokaaltje al te Netwerk en voor postze- samenwerking met de Mi tees klein liet Siegfried Van 8els- Papieraankoop is wel lieufederatie van Oost rfla Nuffel de minister het een- een dure post voor Raldes. Vlaanderen wordt gewerk ?ud trum simbolisch openen. Vooral sinds Intermills zijn aan een Zwartboek om Zoals een tijger zich lenig aktiviteiten heeft gestopt trent anomalieën en schen door een brandende hoepel en recyclagepapier moeilijk dingen van gewestplannei jTj wipt drong de minister in vindbaar wordt. en voor het secundair on an één wip door de papieren Okkasioneel ontvangt Ral- derwijs wordt een milieu afsluiting. Het milieuccn- des ook enkele duizenden lessenpakket samengesteld trum. gelegen op de eerste fr- van gemeenten of van Voor het tweede decen- verdieping van Netwerk, partikulieren. Wel aftrek- nium. Raldes bestaat reedsfena heel wat mogelijk- baar voor het belastbaar tien jaar, opteert RaldejT heden. inkomen. Vierde bron van voor een verruiming na;^'"^ U kan er immers terecht als inkomsten is het verkopen de basis toe via een samen-,^ u wil weten wat de kranten van materiaal, als bvb. pu- werkingsakkoord van orga- O-ja PAA Is n ekijl :ls. :hte en e rerdi ebin )ok wil tche| blikaties. nigram met allerlei komi- en nodeloos vervuild ook Een verb(lü k()mt eer door de partikulier. Neem VOQr he, bruik van eens eerstortbad i.p.v. een herbj. en *iciden bad. gebruik waar het kan wegbernien van he, regenwater. doe geen baar domein uitzondenn_ vloeibare vetten m de nje, ,e na ken gootsteen, gebruik af- Er kom, een ver.,„de. breekbare detergenten. Het koepelbestuur van de SP Sint-Niklaas besprak op 28 -aanslag» op hei loon van dc februari uitvoerig de politieke toestand na twee maanden tewerkgestelde werklozen kon CVP-VL-koalitiewerk. «Veel sneller dan vermoed blijkt nu reeds dat de koalitie van de verliezers een slechte zaak gaat worden voor de bevolking van Sint-Niklaas, Belsele, Nieuwkerken en Sinaai». Zo staat het in een communiqué. Meer in het bijzonder hekelt 'astingen met 120 miljoen: dit van de nieuwe koalitie. zegt de het SP-bestuur de forse verho- 's procent. Deze belas- SP. «Men wil blijkbaar Mar- ging van de gemeentelijke be- tingverhoging vloejt voort. zegt de SP. uit de al te pessi mistische versie van de stads- door een snelle reaktie van SP en ACOD grotendeels worden verijdeld, zo wordt gesteld. Toch was het een teken aan de wand voor de ingesteldheid tens-De Clercq na-apen en bo venop de algemene inlevc- ringspolitiek. onder het mom administratie inzake de stadsfi- van besparingen, knagen aan nanciën. Het is volgens deze het personeelsstatuut, ook van partij onverantwoord en ge- de lage lonen». Het SP-bestuur tuigt van een totaal gebrek aan zet de fraktie aan tot waak- inzicht dat het schepenkollege zaamheid terzake klakkeloos deze cijfers aan- Maar vooral, zegt men van SP- vaardt. wat in strijd heet te zijn zijde, manifesteerde dit wan- met de belangrijkste thema's trouwen zich tijdens de raads- uit de verkiezingskampagne zitting van 25 februari waarin 4 van de burgemeester die steeds CVP-raadsleden openlijk af- pronkte met de gezonde stand namen van het schepen stadskas. kollege. «Bovendien inkas- Het SP-koepelbestuur geeft seerde de burgemeester een opdracht aan de SP-fraktie om demagogische uitval van VU- over leefmilieu, energie, ruimtelijke ordening, afval. Bedraagt de jaaromzet zo- tees en aktiegroepjes. openbaar vervoer schrij- wat 100.000 fr. tot hiertoe j_jet Raides milieucentrum ven. Mappen gekodeerde knoopte men steeds de wer|<t in beide richtingen, krantenknipsels per thema eindjes aan elkaar en hield p^en er zjch komen en per gemeente liggen er zelfs zowat 20.000 fr. over. dcikumenteren 0 ter inzage. Medewerkers Dit mits de tering naar de raa(Jsleden zoeken er stol voor dat krantenknippen nering te zetten als finan- voor tussenkomsten zijn trouwens steeds wel- c'ee' zwakke vereniging en maar men kan ook feiten kom. Ook als u wil weten door zoveel mogelijk aan aanbrengen, wat de wet (dekreet, ko- self-supporting te doen. gen opvallende enquête ninklijk besluit) zegt over Aktie is bij Raldes priori- vlak voor de gemeente- deze materies. Diverse tair. Hoewel geen enkel ak- raadsverkiezingen was hel wetteksten, juridische boe- tiemiddel ia priori wordt onderzoek «hoe groen» deki ken en naslagwerken zijn uitgesloten wordt veel ge- kandidaten eigenlijku\ er ter beschikking. bruik gemaakt van admini- waren.. Eveneens als u wil weten stratieve inspraakkanalen, Minister Lenssens sprakkl wat de wetenschap erover wordt de pers «op het juiste vol lof over de aktiviteitei c zegt. Tal van werken zijn er moment» ingeschakeld en van het milieucentrum ter inzage. Evenwel niet ter heeft men reeds enige juri- waarna op het welslagei ontlening. dische ervaring. Zo zijn van verdere akties werd ge Of als het gewestplan u in- momenteel zes annulatie- klonken. beroepen lopend bij de Dót kon er net nog af! Lij na de verhoging van de opcen tiemen op de onroerende voor- frakticleider Verniers die de vorige koalitie als zondebok JAN ITNSSïNS Aalst. Minister Lenssens lichtte zijn milieubeleid toe. (per) heffing van 1650 tot 2250 alles vizeerde inzake de stadsfinan- in het werk te stellen om de ciën. waarbij hij meteen De verhoging van de personenbe- Vidts frontaal aanviel als vroe- lasting te verhinderen. Een ak- gere schepen van financiën», tieplan wordt terzake uitge- De Vidts zelf reageerde trou- werkt. De burgers dreigen an- wens woedend, heeft dc socia- ders de dupe te worden wat genoemd wordt «de onbe- listische oppositie opgemerkt en stak zijn ongenoegen niet De Raad voor Maatschappelijk Welzijn van Aalst heeft bij het verplegend en verzorgend personeel een betrekking opengesteld van De kandidaturen moeten bij ter post aangetekende brief worden gestuurd aan de Voorzitter van het O.C.M.W., Gasthuisstraat 40, 9300 Aalst, en dienen met de hiernavolgende bewijsstukken uiterlijk op MAANDAG 21 MAART 1983 ter bestem ming te zijn: - uittreksel uit de geboorteakte, - nationaliteitsbewijs deze - getuigschrift van goed zedelijk gedrag (recent - max. 6 maand) bewijsstukken - afschrift diploma of brevet. moeten op zegel - militiegetuigschrift (voor de mannelijke kandidaten). •Overeenkomstig de bepalingen van titel V van de wet tot economische heroriëntering van 04.08.1978 genaamd anticrisiswet, zijn de opengestelde betrekkingen toegankelijk voor mannen en vrouwen tenzij het uitdrukkelijk anders is voorzien. Bijkomende inlichtingen zijn op dat adres te verkrijgen op de personeelsdienst (tel. 053/ 21.23.93 - binnenpost 104). kwaamheid van het nieuwe onder stoelen of banken toen schepenkollege», dat volgens hij het samengaan CVP-VU de SP om politieke redenen als een «gevaarlijk huwelijk» een spaarpot wil aanleggen om bestempelde Het SP-koepcl- te beletten dat. dichter bij de bestuur stelt vast «dat de bur- gemeenteraadsverkiezingen gemeester. door een gebrek van 1988. de belastingen die- aan politieke moed en nen aangepast. De SP spreekt slagkracht binnen de CVP. zelf in dit verband van een onge- medeverantwoordelijk is voor kende vorm van «politiek cy- dit gevaarlijk huwelijk, waar- nisme». van de bevolking nu reeds de De SP waarschuwt het Sint- eerste nefaste gevolgen aan Niklase schepenkollege ook in- der lijve ondervindt» zake het personeelsbeleid. De Tot zover deze stellingname. teresseert kan u er even eens terecht. Eveneens als u worstelt met vragen als «wat te doen met dat hin derlijk bedrijf naast mijn deur», «wie moet ingrijpen tegen sluikstorters en boomkappers in natuurre servaten», «is dit of dat een overtreding» «hoe aktie voeren»? Het Raldescentrum werd reeds begin augustus 1982 geopend. Thans neemt ge wetensbezwaarde Peter Dauwe er de permanentie waar. Raldes telt een 300-tal le den die zorgen met hun 200 fr. lidgeld voor het basisin komen. Raldes is dus geen overkoepelend orgaan wat meteen zijn juridische slagkracht verhoogt. De Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf Waasland is blij dat het vorige week aan het adres van het Sint-Niklase schepenkollege i.v.m. de voorgenomen verhoging van de opcentiemen op de onroerende voorheffing geuite protest niet vergeefs is geweest. Tijdens de jongste gemeenteraad immers werd een gewijzigd voorstel ingediend dat de belastingverhoging niet meer volledig ten laste legt van de bezitters van onroerend goed. Door een stijging van de opcentiemen met 600 (van 1650 naar 2250) rekent men op 72 miljoen; de overige 50 miljoen die men aan inkomsten verwacht worden gepuurd uit een hogere aanvullende personen belasting. De SKBW vindt een verhoging met 36 procent nog steeds te veel (in Waasmunster, Stekene, Temse en Hamme is er géén verhoging van de opcentiemen op de onroerende voorheffing), maar enige tevredenheid is er toch omdat de geplande verhoging in Sint-Niklaas toch met 40 procent verlaagd werd. Beveren moet het voorbeeld van Sint-Niklaas maar volgen, zegt de Syndikale Kamer op gematigde wijze. De SP-Sint-Niklaas trekt fel van leer tegen de vrijdag genomen beslissing, laat dus een heel ander geluid horen dan de SKBW. zie elders in dit blad een echo. Koninkrijk België - Ministerie van Financiën 12,75% LENING 1983-1991 Rente. - 12,75% 's jaars vanaf 14 maart 1983. EfTecten. - Toonderobligaties van 5.000, 10.000, 25.000, 50,000, 100.000 en 500.000 frank. De coupuren van 5.000 frank worden als bijpassing afgeleverd. Aflossing. - Uitsluitend door terugkoop. Terugbetalingsprys. - Tegen het pari op de eindvervaldag Uitgifteprijs. 10 Officiële notering. van 14 maart 1991. De obligaties zullen officieel ter beurze worden genoteerd. INSCHRIJVING van donderdag 24 februari tot vrijdag 11 maart 1983 Aan de inschrijving kan vóór laatstvermelde datum een einde worden gesteld. De inschrijvingen worden zonder kosten aangenomen bij de Nationale Bank van België en bij de in België gevestigde banken, wisselagenten en de ertoe gemachtigde financiële instellingen van de openbare sector en spaar kassen. De uitgifteprijs is volledig te betalen bij de inschrijving: hetzij in speciën; hetzij in obligaties: a) van de lening 1971-1983 der Intercommunale E3, -terugbetaalbaar op 15 maart 1983, teruggenomen tegen het pari van hun nominale waarde, alle coupons afgeknipt; b) van de lening 1973-1983 der Intercommunale E9-E40, terugbetaalbaar op 26 maart 1983, teruggenomen tegen het pari van hun nominale waarde, alle coupons afgeknipt; c) van de Staatslening 9% 1975-1983, terugbetaalbaar op 30 april 1983, teruggenomen tegen het pari van hun nominale waarde, alle coupons afgeknipt en rechtge- vend op een renteprorata van 800 frank vóór alle belastingen op de inkomsten, per tranche van 10.000 ffank nominaal kapitaal; d) van de lening 1980-1983-1988 van het Wegenfonds, terugbetaalbaar op 30 april 1983, teruggenomen tegen het pari van de nominale waarde, coupons nr. 3 op 30 aprii 1983 en volgende aangehecht, en rechtgevend op een renteprorata van 1.150 frank vóór alle belastingen op de inkomsten, per tranche van 10.000 frank nomi naal kapitaal. Brussel, 19 februari 1983, De Minister van Financiën, W. DE CLERCQ

De Voorpost | 1983 | | pagina 46