OPENING SNACK-RESTAURANT TER LINDE Een Spaans Hof Kastel Aktieve Nationale Strijdersbond te Lebbeke Liefst 21 miljoen fr «herzieningen» bij bouw nieuw zwembad! Kampioenen gehuldigd te Denderbelle Startdag «Jeugd en Gezondheid» e Aalst _uj| Achtste Valentijntornooi te Dendermonde De Voorpost - 4.3.1983 - 47 e Kastel, in de Vrij boomstraat nr. 14, op een hof, staat en huis dat dateert uit 1667. Charlotte De Bruyne, een O-jarige vriendelijke vrouw, die woont in de Schelde- raat nr. 8, te Moerzeke-Kastel, is in dit huis geboren, aar grootvader De Bruyne Charles heeft er in gewoond haar vader August De Bruyne is er in 1862 ook in iboren. Toen zij op 20-jarige leeftijd het huis verliet, eef haar interesse toch naar het huis uitgaan. Thans oont haar zuster, Adèle De Bruyne, 75 jaar nog in het uis, dat eigendom is van diens zoon, Piryns. harlotte De Bruyne drukte haar spijt uit, omdat de oning niet meer in het bezit is van een «De Bruyne». •AANS HOF Is men de stijl van dit huis •kijkt, dan kan men dit het •st vergelijken met het >aans Hof, dat te Hamme in Drapstraat staat. Vroeger ig er een rieten dak op en aren er hoge scherpe puntge- •ls. Ondertussen diende men rfiler wel het dak te vervan- ook de hoge puntgevels erden verlaagd. Enkele oude :binten bleven behouden, lok een nieuwe zijgevel moest orden ingebouwd De lampjes zijn nog steeds in de jrspronkelijke staat, met ij- ïen tralies voor de raampjes nderaan en tralies achter het as in het bovenste gedeelte Als je van de Nationale Strijdersbond spreekt, denkt iedereen aan 11 novemberviering of aan een of andere herdenkingsplechtigheid. Maar dat de Strijdersbond ook een actieve groep hobbyisten onder haar leden telt, weten tot nu toe weinig mensen. De Lebbeekse bond komt de eer toe de derde hobby-tentoonstelling te organiseren, na Nevele en Strijpen. van de raampjes. Charlotte De Bruyne wist te vertellen dat Pastoor De Schoesitter uit Moerzeke, rond het einde van de 18' eeuw, in dit huis dikwijls de mis heeft gelezen, er ook sliep en zich schuil hield, tij dens de Franse Revolutie. Ook de Paters Bernardijnen, de stichters van Kastel, verscho len zich in dit huis, aldus Char lotte. Binnenin het huis treft men zeer lage deurtjes aan en in één van de slaapkamers is er in de muur een klein arduinen kapelletje, dat wellicht het be wijs is dat vroeger in dit huis mis gelezen werd. Hamme. In de Vrijboomstraat te Kastel werd bij het opsmukken van een gevel dit Spaans huis ontdekt. Het dateert uit 1667. (vh) OVERSTROMINGEN Nieuwe vloeren werden erin Deze oude woning heeft zeer 8e'egd en de grote leefkamer veel te lijden gehad van de de oude open haard, werd talrijke overstromingen, waar- 'n twee delen opgesplitst, van Moerzeke en Kastel zo dikwijls het slachtoffer zijn ge- Het huis werd langs buiten weest. Charlotte De Bruyne volledig bezet met cement om vertelt dat tijdens de overstro- het vocht te kunnen weren ming van het jaar 1906, toen De vraag of zij nooit getracht zij vier jaar was, het water één had om het Spaans Hof van meter hoog stond in hun huis. Kastel te laten klasseren, werd en zij genoodzaakt waren het door Charlotte nogal twijfel- te verlaten Ook tijdens de achtig beantwoord. Zij had er grote overstroming van 1928 wel ooit even aan gedacht, om- werd hun huis overstroomd, dat ook wijlen Dr. Van de Het is nadien, en ingevolge de Maele. gewezen Burgemees- overstromingen, dat men het ter- Van Moerzeke. in dit huis huis diende te verbouwen en te steeds zeer veel belang heeft verstevigen, omdat het zeer gesteld, doch zij wou er niet veel geleden had van het wa- verder op ingaan, ter. De muren waren zeer BD vochtig en brokkelden af. Met dit initiatief wenst de bond aan te tonen, aan jong en oud, hoe ze het deden. Deze pioniers willen de jeugd ook tonen hoe voor hen de toe komst kan zijn. De tentoon stelling zal de standpunten van de oudstrijders bekendmaken: ze zullen tonen wat ze met de inzet van hun hele zijn verde digen en nastreven. Graag wil len ze de jongeren erfgenamen maken van de. strijdkreet: «nooit meer oorlog»: ze willen de jongeren aansporen het va derland te dienen en de vrede te bewaren. De tentoonstelling beoogt ook de recente geschiedenis in al haar facetten aan de jeugd mee te delen, zodat de jongeren ook de idealen van de Strijders leren kennen, beleven en waarderen. Deelnemers: 1. schilderwer ken: de heren Jozef Ringoot. Richard De Rijcke. Van Ingel- ghem en mevr Merchiers 2. Tekeningen in potlood: de he ren Cornand en Van Bosbeke. 3. Snijwerk: de heren Cordon en Van Biesen. 4. Haakwerk, hand- en borduurwerk: me vrouwen Van Muylders (priemwerk). Babiner. Huyck. Van Schoor. Brandt. Meskens en De Backer. Het betreft hier kunstbreiwerk, naaiwerk, bor duren en frivolités. De heer Van Goethem Felix stelt mat ten ten toon. 5. Philuministi- sche kring: wordt ook deels vertegenwoordigd door vier heren van Geraardsbergen. De heer Declercq exposeert luci fersetiketten; de heer De Me- cheler luciferspotten en etiket ten; de heer Van Der Beken: lucifersdozen; de heer Gijs: si- garenbanden. munten enz. Lebbeke wordt hier vertegen woordigd door de heer Van Overstraeten. die postzegels, munten en klevers exposeert en door mevr. De Saedeleir: muntverzamelaarster. 6. Beeldjes (plaaster) en stripver halen: twee jonge leden treden hier aan: nl. jghr. De Donder en Emanuel. 7. Oude wapens, foto's, dokumenten, dagbladen enz. Oude wapens worden ver zameld door de hr. Lemmens. Mevr. De Vos verzamelt oude dagbladen en kadertjes. Oude foto's zijn een passie voor Frans De Backer en oude pop pen prijken bij Uyttersprot. Zoals je kunt lezen een heel rijke variatie aan hobby's en bezigheden. Vast de moeite waard om een kijkje te nemen en ideeën op te doen. Bestuur: het bestuur van de strijders bond Lebbeke is als volgt sa mengesteld: Van Biesen Jozef: voorzitter; mevr. Emanuel- Verbeiren: ondervoorzitster: Penningmeester: Van Goet hem Felix: Sekretaris: Van Bosbeke Henri: Kommissaris- sen: Walraevens Philemon. Van Schoor Albert. Buggen- hout Louis. Ringoot Jozef, mevr Van Gucht-Maes. De Baerdemaker Jan. Langbeen Jozef (vlaggedrager) en De Ridder Hubert (reeds 31 jaar fiere fakkeldrager). Program ma: op 25 maart samenkomst aan het lokaal «zaal Corso». Rossevaalstraat 14 te Lebbeke om 16 uur Optocht met alle vaandels naar het monument van de gesneuvelden van de beide wereldoorlogen. Cere monie met het neerleggen van een bloementuil. Daarna re ceptie en officiële opening van de hobby-tentoonstelling. Ten toonstelling open op 26 en 27 maart van 10 uur tot 20 uur doorlopend. De schoolgaande jeugd van Lebbeke krijgt op 28 maart van 9 tot 16 uur de kans om deze hobby-tentoonstel ling. waarop ook militaire do cumenten van de beide wereld oorlogen (Museum van het Le ger). evenals van concentratie kampen. te zien zijn. te bezoe ken. De strijdersbond hoopt dat de Lebbeekse scholen de gelegenheid te baat zullen ne men voor aanschouwelijk ge schiedenisonderwijs. Steun- kaarten: met vijf nummers worden verkocht aan de prijs van 50 fr. Hieraan is ook een reuze-tombola verbonden Voor jong en oud. voor ieder een die zijn vrije tijd thuis aangenaam en rustig wil door brengen. een unieke gelegen heid om ideetjes op te doen. Tot dan? Ivg oglll iepen er geruchten dat de komende oppositiepartijen via een Itiem maneuver zouden trachten de installatievergadering van 1 naart in het gedrang tc brengen via een spekuleren op een •vortl ventueel niet bereiken van het vereiste qourum las SP en VU 'gaai fzijden zouden blijven, zulks werd op woensdag 23 II. alleszins immi iet bewaarheid. Enkel raadsleden D'haeseleer, ex-burgemees- alde tr> Gaston Van den Eede, ex-schepen en Herman Roels, nog U diepen in funktie, waren verontschuldigd. [en zitting die reeds te 19 u zou beginnen want de datum viel urnen met de benefietmatch op Eendracht. hd itting voor het eerst voorge- Volgen dan adviscringcn n In eten door de nieuwe burge- de kerkfabriek van Moorsci en Mi lecster Raymond Uyttersprot Baardcgcm waarbij raadslid 3osl tflankcerd door leden van het Pijck verklaart dat de SP zich oud» schcpenkollcge. Ken- hierop en op de volgende pun- onj isgeving van de benoeming en ten tot en met het laatste, nr. :hen nnei e on an de Raad van State waarbij gemeestcr Uyttersprot repli ilieu c klacht Alloo werd ver- ceert dat het orpen eedaflegging van de burge- 27. zal onthouden omdat leestcr. van het schrijven van niet besproken zijn geweest in gouverneur en het arrest kommissicvcrgadcringen Bur- ioud» kollege nog steeds bevoegd was de 'erd Raymond Uyttersprot, kommissies samen te roepen SP- doch zulks niet deed. Dat de alle SP zich onthoudt voor de advi- teld, ;cen eed9e1ankecri' door PW- ilde£n VU-schcpcnen op na Janten op handgeklap ont- sering van de begroting van de _ejwa'd. de SP legde bij monde kerkfabriek van Si. Martinus In fraktieleider Freddy Pijck Moorsel vindt de burgcmccs- )r8a erlang in die funktie op tc ter eigenaardig Deze begro- omi- )|gen door Edgard Hoog- ting sluit immers met een batig uys) een verklaring af. De SP [rum É»meliJk Vi|n oordeel dat de gen. eJ emcester waarneemt en dat o0' ij pas zou dienen te begini •tof iij de installatie samen met de bedenkingen Zoals steeds gemeenteraad. Het meent hij dat leningen op de ing alleszins niet tegen de per- oon van de nieuwe burgerva- uêtef'cr wanl L'aar komen zelfs fell ;n| (la,ies bii,c P:.,s- het lurgcmecster Uyttersprot zal verantwoordelijkheid heer Uyttersprot te vroeg. saldo van 7.219 fr. den geen gemeentelijke toela gen gevraagd. Bij de lange oorbarig zijn funktie van bur- reeks leningen heeft raadslid Etiennc Bogaert. toekomstig schepen van financiën, enkele agenda van de gemeenteraad moeten komen volgens plan ning en met inachtneming van prioriteiten. Neemt de SP geen gevraagd deze tussen komst laten notuleren doch is nlijl ivcr de grond van de zaak ordaat. In de gezaghebbende pral ommentaar van De Tollenae- ritei ls imn ers expliciet vermeld [rum 'al "*c Burgemeester zijn ambt taarncemt dadelijk ni leêdiging. Jge de CVP zal de leningen goedkeuren al is dat dan «zon der blijdschap» Ze zijn im mers gegroeid uit een beleid dat hij steeds heeft aangevoch ten. 21 miljoen herzieningen voor de bouw van het zwem- zijn bad aan de Albrechtlaan op een totaal van zowat 84 mil joen vindt hij al te aanzienlijk en een nieuwe last voor de gemeenschap. Herzieningen spruitend o m. uit een gebrek aan koördinatie tussen Open bare Werken en Financiën. Er waren tijdens de periode liefst 426 verletdagcn en deze sup plementaire 21 miljoen had kunnen vermeden worden. Toch zal de CVP de leningen goedstemmen om nog meer onheil te voorkomen. Ook de SP-schepenen Eddie Monsieur en Edgard Hooghuys temmen ze goed. «Onze oren hebben getuit bij het vernemen van deze som», zegt raadslid Oscar Redant. Raadslid Vanderbeke stelt wel vast dat de CVP deze leningen met verdriet goedkeurt doch zulks niet deed bij de aankoop van de F 16-vliegtuigen of de toelagen aan Cockcrill-Sam- bre. Beweringen die de burge meester als niet vergelijkbaar kwalificeert. Bij de princicpsbcslissing i v m de saneringslening stelt raadslid Jan Caudron dat de raad moet akkoord gaan én met de aanvraag én met het aanvaarden van de begelei dingskommissie én met de voorwaarden een sluitende be groting in te dienen voor het lopend jaar en binnen de 5 jaar alle tekorten te hebben wegge werkt. De burgemeester repli ceert dat het voorschot op de saneringslening reeds drie maanden in de stadskas werd gestort doch dat het vorig be stuur er nog geen werk van maakte en de stad nu met het betalen van de intresten opge scheept zit. Leningen: Met onthouding van de SP. de twee schepenen uitgezonderd, worden dan een waslijst lenin gen goedgekeurt Anderhalf miljoen voor gerechtelijke ont eigening Osbroek. 520..000 fr. voor grond aan de Rapen- straat. 192.000 fr. voor mate riaal centrale verwarming kas teel Terlinden. 1.045.000 fr voor herstelling van het dak van de pastorie te Baardegem. ruim 5 miljoen voor toegangs weg en parkeerterrein aan het nieuw zwembad. 445.000 fr. voor apparatuur bij de brand weer. 149.000 fr. voor herstel ling aan een vrachtwagen, ruim 1 miljoen voor materialen voor werk in eigen beheer aan begraafplaatsen. 2.560.000 fr. voor riolering te Moorsel. 877.000 fr. ereloon voor opma ken van een rioleringsplan. 678.(KM) Ir. voor riolering langs tracé van koliektoren. 120.0(H) fr. voor herstellingen aan dak en glas in de kerk van het H. Hart en last but not least 21 miljoen herzieningen voor het zwembad Besloten vergadering Vergoedingen werden toege kend aan administratieve toc- zichtcrs op vertoningen en ver makelijkheden. annulatiebe- roep zal worden gedaan tegen een ministerieel besluit i v.ni. een verkaverlingsvcrgunning. aanstellingen van intcrimaris- sen in hel stedelijk onderwijs werden bekrachtigd, ontslagen verleend, indisponibiliteitsstel- lingen. weddevaststellingen en vaststellen van pensioenen gedaan. In vast verband worden nog benoemd, na voleinden van de proefperiode. Mireille De Sut ter. Koenraad Liehnut en Vera Van den Bossche. De installatievergadering volgt op dinsdag I maart. LH Voor vele mensen is een vogel nog altijd een mus (soms), of toch een soort die hier ergens in de buurt huist. Toch zijn er die van vogels kennen en kweken een echte hobby maken. De vogelliefhebbers van het gewest Dendermonde huldigden hun kampioenen van het voorbije tentoonstel lingsseizoen (september-december). Op de gewesttentoon stelling brachten de liefhebbers hun beste eksemplaren en lieten ervaren keurmeesters de beste bekronen. Een jaar vol aktiviteit met het kweken en verzorgen van allerlei soorten vogels van inlandse tot exotische: nl. parkieten en kanaries van alle Jcleur en vorm. hy- brieden, zebravinken. dui ven. hoenders en kwartels. Het is zo dat sommigen niet weten wat doen met hun vrije tijd. Vrije tijd. vroe ger eerder schaars, is nu gemeengoed geworden. De ene heeft er door werk loosheid. de ander omdat hij met brugpensioen is. nog iemand anders door de verkorte werktijd. Wie een goedkope hobby wil en wie 'houdt van dc naiüur. liefde heeft, geduld en regelmaat, kan beginnen met het kwe ken van vogels. Het zal hem veel genoegen ver schaffen. Het is niet alleen een leerzame bezigheid, het is vooral enorm boeiend. De kosten voor het aanschaffen van instal latie. voeder en kweekvo geitjes liggen niet zo hoog. Met een beetje zelfstudie, een beetje observatie, en het bijwonen van informa tieavonden in de liefheb- bersbond en het graag ge geven advies van andere amateurs, ben je zo op weg. De prachtige resulta ten die men behaalt, geven echt voldoening: het is een persoonlijk succes! Het is de schepping van een le vend iets! In een tentoon stelling worden de resulta ten vergeleken. In hun soort kunnen vogels uit blinken en kans geven op een trofee, tot grote vreug de van de kweker. Alge meen kampioen werd Rudy Pannekoeck. Hij is een jonge Zeienaar. Met zijn Europese vogels, kruisin gen en zilver-bruine kana ries haalde hij de hoogste top in het gewest Dender monde. Vanaf zijn 7de jaar wandelde hii in de natuur, en leerde die liefhebben. Met hulp van zijn moeder en enkele kameraden en met hun aanmoediging be gon hij het stille werk van onverdroten verzorging, opoffering, observatie om een kweek van eerste klas se te bekomen. Zijn in spanningen werden be loond: hij werd algemeen kampioen met 2.281 pun ten per 5 vogels, als best geklasseerde: of een ge middelde van meer dan 456 punten per wedstrijd. Zijn jong voorbeeld verdient navolging, door zovele jon geren ook die niet weten wat met de vrije tijd ge daan. Als 2de in het alge meen klassement voor de jonge vogels, reeks A. werd Cesar Dauwe van Berlare geklasseerd. Derde werd Jozef Mannaert van Appels. In de eerste reeks B behaalde Pierre Lam- brecht van Denderbelle de eerste prijs, gevolgd door Pierre De Cock, eveneens van Denderbelle. Derde werd André De Regge van Berlare.- In de eerste reeks C werd Ravijt van Dender belle eerste, gevolgd door Verhaegen van Wichelen en Van Lunter eveneens van Wichelen. Bij de oude vogels werd Guy De Potter van St.-Gillis de eerste. De Paepe Jozef van Dender belle was tweede geklas seerd. terwijl Petrus Ver- naillen 3de werd. zowel voor de oude als voor de johge vogels. De resultaten van het interclubkampioen- schap zagen eruit als volgt: 1. De Goudvink Zele, 2. De Dendervink. Dender belle. 3. De Appelvink, Appels. In de huldiging werd de wereldkampioen Roger Van Daele. alsook de nationale kampioenen: Wim Huylebroek, Roger Van Daele en Alfons Van Herreweghe betrokken. Om het kruim van de streek terug naar de gewes telijke tentoonstellingen te halen werd beslist om de overjaarse eigen kweek ook aan zijn trekken te la ten komen. Dit omdat uit tredend geestkampioen '80 en '81 Frans Coppieters uit Oudegem weigerde aan het regelmatigheidskriterium mee te doen omdat hij niet akkoord was met de huidi ge toestand wat de kam pioenstitel betreft. Op die manier hopen de bonden de heren Van Daele. Hof man Frans. Van Huffel, Van Mol en Coppieters te rug op de gewesttentoon stelling te krijgen. Nemen ze de toegeworpen handschoen op? Ivg Op zondag 6 maart gaat in de Keizershallen te Aalst onder het motto «'t kan voor alleman ook voor jou ook voor mij...» de startdag '83 van de jeugddienst «Jeugd en Gezondheid» van de CM door. Alle Nederlandstalige verbonden, van de kust tot Limburg geven in de voormid dag hun jeugdige kijk op kansen >an jongeren binnen de vigen jeugddienst en binnen de Kristelijke Ziekenfondsen. In de namiddag wordt dan een totaalspektakel met eer bewerking van «Joran, de tovenaar met één ster» ge- bracht. bondag 6 maart worden de tolstcrsc Keizershallen dus KI trefpunt van honderden af vaardigden. personeelsle den. vrijwilligers, leden van de CM,, die echt geïnteresseerd zijn in «Jeugd en Gezondheid» e" samen een antwoord geven >P de vraag: «Hoe komt de eugd aan zijn trekken in de :m?» - Even een blik op het pro gramma: - doorlopend van 9.30 u. tot U 30 u 't kan voor alleman iptics voor een specifiek cugdbelcid binnen de Kristc- Jke Ziekenfondsen, met me ewerking van alle verbonden. *'jf aspekten hiervan één *r provincie! worden hicr- [jj onder de loupe genomen en dn op een visueel speelse, lu dieke manier. Is de CM voor jongeren toegankelijk. Krijgen de on tren daar voldoende kansen en mogelijkheden tot engage ment in het geheel van de beweging!» is een aspekt dat door Limburg wordt behan deld b. De provincie Oost-Vlaande- ren pakt uit met «Gezond heid» c «De fundamentele opties», de basisideeën van de CM. worden onder de loupe geno men door West-Vlaandcren. d. Het vierde aspekt «CM en Vrijetijdsbesteding» wordt lu diek uitgewerkt door Brabant, c. En door Antwerpen wordt bijzonder aandacht besteed aan «Vrijwilligerswerk binnen de CM». De zes Oostvlaamse verbon den. Aalst. Oudenaarde. Eek- lo. Gent. St.-Niklaas en Den dermonde. presenteren «Ge wondheid» op één grote stand met zes luiken, die in een be paalde volgorde dienen door lopen te worden, met als rode draad: «Hier kan je een gezondheids plan afsluiten». Hierbij komen dan aan bod: 1. Fysieke Gezondheid. 2. Geestelijke gezondheid. 3. Gezond leefmilieu. 4. Wat is het huidig aanbod van de mu tualiteit op dit vlak?. 5. Welke zaken komen nog niet aan bod of lopen we voorbij?. 6. Hoe konkreet werken rond gezond heid. zowel op kamp als elders? Bij de taakverdeling nam het Jeugd en Gezondheid-ideeën verbond Aalst (St. Jorisstraat wilt volgen, een gezondheids- 26) puntje 6 op de schouders polis kunt afsluiten, en stelt dit voor als «een soort 's Namiddags, vanaf 14 gezondheidsontmoetingscen- uur. volgt dan een totaalspek- trum» «café santé» waar een takel, een boeiend sprookjes aantal mogelijkheden voorge- spel «Joran. tovenaar met één steld worden waar de be ster» (naar het gelijknamige zoekers Kun eigen ideeën kwijt boek van Henri Van Daele) kunnen en op een gemoedelij waarin alle toeschouwers vast ke manier over de zaak kun- zichzelf en hun eigen plaats in nen praten en waar je. als je dc de CM-werkine zullen her kennen. Te 16 uur wordt de startdag «Jeugd en Gezondheid» dan afgerond met een gezamenlij ke eucharistieviering. 6 maart 1983. Startdag «Jeugd en Gezondheid» tc Aalst... «Het kan voor alle man... Ook voor jou... Ook voor mij!». De Bruvn Burgemeester Cool over de ondernemingszin van twee jonge mensen die het in deze moeilijke tijd nog opbrengen om een eigen zaak te starten. Hij wenste hen veel sukses toe. Zondag 27 februari organizeerde de Bridgeklub-Dendermonde het achtste Valentijntornooi in de bovenzaal van gasthof «Het Vaderland». De zeventig aanwezige paren werden ingedeeld in vier reeksen en precies om 14.30 u. werden de eerste kaarten gedeeld. De tornooileiding was in handen van de h. O. De Cauwer. voorzitter van Reinaert BC - Sint-Niklaas. (BC Dc uitslagen van de vier reek sen werden samengevoegd tot één rangschikking volgens het behaalde percentage. De over winning ging naar de heren Mulder- Audenaert (Reinaert BC - St.-Niklaas). Het eerste mixtepaar (derde in dc algemene rangschikking) werd het echtpaar Clinckaert (BC Wetteren-Heusden). De St.-Niklase bridgeklub Rei naert kreeg de schaal voor de drie best gerangschikte paren per klub. Het eerste Dendermondse paar vinden we op de 5' plaats, nl. de heren Eeckhoudt-Cop- pens. UITSLAG 1. Muldcr-Audcnacrt nacrt - St.-Niklaas) 66.07 2 Moriaux-Heijl (KI.-Bra bant - Bornem) 63.10% 3. Echtp. Clinckaert (Wctte- ren - Heusden) 61.61% 4. Echtp. Tack (Reinaert - St.- Niklaas) 61.31% 5. Eeckhoudt-Coppens Dendermonde) 60.71% en Van Raemdonck-Hemelaer (Excelsior - Temse) 60.71% 7. Vanhavcrbeke-Bollaert (BC Beveren) 60.12% en Pennewaert-Sallct (D. Mar tens - Aalst) 60.12% 9. Echtp. Wauters (Elckerlvc - Mechelen) 59.52% 10. Weymans-Cornelis "(BC Dendermonde) 58.63% (Rci- «Terzake» is een nieuw tijd schrift over inspraak cn ge meente. Het is een initiatief van De Wakkere Burger dat dan weer een projekt is van de Stichting Lodcwijk De Racdt. Het tijdschrift telt 32 bladzij den en verschijnt om de twee maanden. Losse nummers kos ten 50 fr. en een jaarabonne ment 250 fr. (voor groepen van minstens 10 abonnementen 230 fr.) Voor meer informatie: De Wakkere Burger. Liedts- straat 27-29 te 1030 Brussel (02/241.88.29 of 02/241.16.87). Wat Brigitte Bardot in de zes tiger jaren ontdekte, daar dro men de Belgische toeristen steeds meer van. Waarvan? Van de Azurenkust natuurlijk pittoreske St.-^ropez ^eHcs Luc en Veer^e Putteman-Van Eycken omringd door hun naaste familieleden en ven is er ondanks alles, goed- burgemeester Cool. Zij heten u hartelijk welkom in hun snack-restaurant Ter Linde aan koop te noemen. de Stationsstraat 6a te Dendermonde.

De Voorpost | 1983 | | pagina 47