«Minder staat, meer vrijheid», dé oplossing voor de krisis Sterk VAL-Buggenhout samen met Neerpede Blijft, Honky Tonk en Volgend Jaar Bete over eerste Frankrijkhindernis Vice-gouverneur van de Nationale Bank Marcel d'Haeze sprak in Sint-Niklaas over de ekonomische ontreddering Verrassingen op eerste kwisavond «Brood- en Pasteibakkersbond Aalst en Omliggende» jubileert Wase postpersoneelsleden vereremerkt Hoe solliciteren? Kursussen in het Klokhuis te Hamme Wase ABW-vrouwen naar landelijke betoging Sint-Niklaas Oranjebusplan wordt aangepast - 4.3.iyö3 - ue voorpost «Hy is het prototype van de echte bankverantwoordelijke, iemand met het imago en vésektor op vijfendertig pro profiel van onbetwiste kompetentie, een wijs en omzichtig man, een vertrouwensfiguur, cent. België zou kampioen zijn un des tout grands commis de l'état. Het feit dat men zijn mandaat heeft willen °P dit vj?k. Het draagvlak van verlengen, wijst erop hoe moeilijk vervangbaar hij wel is.» Burgemeester Paul De Vidts de P"vésektor. die uiteindelijk van Sint-Niklaas over de vice-gouverneur van de Nationale Bank van België, Marcel 'oc.h ,moet zor8en voor de PTO' d'Haeze die donderdag 24 februari jl. zijn bedenkingen formuleerde bij de ekonomische r"n tlet" kleinkind" Marcel ontreddering van ons land. De vice-gouverneur werd inge- bestaande faciliteiten kreëren. leid door Luc Ghekière, sinds kredieten gingen kwistig de 30 augustus van vorig jaar di- deur uit. de ekonomisten pre- rekteur van de NBB-zetel van dikten optimisme. Van wat Sint-Niklaas en door Paul De mogelijk was, werd liefst zo- Vidts, burgemeester en tevens veel mogelijk zo snel mogelijk voorzitter van de beheerraad gereaiizeerd. De staat moest van de Nationale Kas voor Be- het welvaartsritme maar ak- roepskrediet. In de feestzaal sentueren. Gaston Eyskens van het stadhuis waren, naast sprak over een razernij in de heel wat mensen uit verschil- staatsuitgaven. Men ging in- lende financiële instellingen, tenser beroep doen op lenin- oedrijfsleiders, onderwijsmen- gen; de belastingen, de prijzen >en en leden van nagenoeg alle ook, volgden een opwaartse boven de wettelijke prijs uitha len en uiteindelijk heel het monetaire systeem scheeftrek- ken. Twee oplossingen zijn er om uit deze impasse te gera ken, weet Marcel d'Haeze. Of men brengt ons terug naar het niveau van vóór de eskalatie een restriktieve politiek, een politiek die de toestand neu- tralizeert door de goudprijs opnieuw in harmonie te bren gen met de andere prijzen is daarvoor nodig of men past lerviceklubs, ook o,m. baron koers. In de jaren vijftig stegen de goudprijs aan en dat kan Vandermeulen, politiehoofd- de prijzen jaarlijks met één tot kommissaris Van den Bulcke, twee procent, in de jaren ze- iistriktskommandant bij de ventig met tot tien procent. de interestvoeten, een barometer voor het rijkswacht kapitein Ludo Van Of der Stock, enkele magistraten goeie en VU-senator Jan Verniers evenwicht van een ekonomie vindt Marcel d'Haeze. Van werd eind 1850 tot 1914 en tijdens de 1915 geboren in het Oost- tussenoorlogse periode beliep vlaamse Opbrakel. Aan de KU de interestvoet drie tot vier Leuven studeerde hij handels- en financiële wetenschappen voor België. De zaken gingen en daarna toegepaste en eko- ook goed. toen. De achtpro- nomische wetenschappen. In centnotering van eind zestig 1940 werd hij laureaat van het echter was katastrofaal te noe- in België voor het eerst uitge- men en tekende mee de alge- schreven examen voor be- meen negatieve trend. Maar stuurssekretaris en trad daarop geen ontwikkeling was akuut n dienst bij het ministerie van genoeg om het land tot inkeer financiën. Van 1958 tot 1961 te brengen; het léék allemaal was hij adjunkt-kabinetschef niet zo verontrustend «Waf van de minister van financiën mij betreft waren het niet de Van Houtte en van 1961 'tot golden sixties», poneert de vi- 1963 kabinetschef van minister ce-gouverneur, «maar de slor- Dequae. Op 1 februari 1963 dige, onverantwoordelijke six- werd Marcel d'Haeze be- ties». noemd tot direkteur-generaal Alarmerend was toch het feit van het Bestuur der Thesaurie dat de voortdurende prijsstij- en Staatsschuld en twaalf jaar gingen bijna noodzakelijk heb- later tot vice-goeverneur van ben geleid tot de uitschakeling de Nationale Bank van België, van de gouden standaard in alleen maar als men de munt ten opzichte van het goud wil devalueren. Noch het één, noch het andere doen, leidt tot een vernietiging van het sys teem. En dat precies is ge beurd in België, in alle indus trielanden. Vanaf 1962 hebben de centrale banken geprobeerd goud te procent, een reële interestvoet verkopen een groter aanbod Marcel d'Haeze is verder nog voorzitter van het Herdiskon- 1968 en de ineenstorting van het internationale monetaire terings- en Waarborginstituut, systeem In 1913 bezat België lid van het Komitee van het één miljard frank aan goud- Rentefonds, lid van de beheer- stukken en één miljard frank raad van de Nationale Kas aan bankbiljetten. Na de eer voor Beroepskrediet en be- ste wereldoorlog waren er nau- heerder van het Paleis voor welijks nog geldstukken, maar Schone Kunsten in Brussel. Zijn prognoze van de ekono- bleef het geld goudgebonden. de waarde van de mische en monetaire situatie is munten werd uitgedrukt betrekkelijk gunstig. We zijn goudgewicht. De laatste goud- op góede weg, meent d'Haeze, waarde van de frank was acht- een voorzichtig optimisme is tien milligram. Een zeer solied niet misplaatst, alleen zullen de nu geleverde inspanningen nog jarenlang moeten worden aangehouden... De losbandige sixties, ja! 1982 was het achtste en zwaar- systeem, alleen bestaat met goudgebonden geld de theore tische onmogelijkheid van prijsstijgingen. De wettelijke waarde van goud blijft onver anderd. dus kunnen ook de prijzen niet omhoog. Stijgen krisisjaar, de welstand de prijzen toch, vooral: blijven kreeg harde klappen, het ze stijgen, dan wordt het goud relatief goedkoper. Een grote re vraag naar goud zal de goudprijs op de vrije markt doet de grondprijs dalen en kan in het beste geval ook de prijs op de vrije markt op het wettelijke peil houden maar deze politiek bleek na verloop van tijd gezien de overgeproportioneerde stij ging van de andere prijzen, een onhaalbare kaart. De goudbinding, een blinde en sterke rem op monetaire uit wassen. moest worden opgege ven. Vanaf toen nam de geld- kreatie in de wereld geèxal- teerde verhoudingen aan. Ter wijl de dollarkomponent in de jaren zestig voor alle centrale banken nog met minder dan twee miljard per jaar verhoog de, werden de rczerves in de zeventiger jaren annueel met meer dan twintig miljard aan gedikt. Als we de ekonomie op dusda nige manier drogeren, is een depressie vanzelfsprekend, meent vice-goeverneur d'Hae ze. Hij zegt het nog anders: «Neem de drogeermiddelen weg en de ekonomie zal weer gezond worden». De staatsuit gaven moeten dus naar om laag, de inkomstenbelastingen ook. de financiële situatie moet weer struktureel in even wicht gebracht worden en het is eveneens wenselijk dat «een aantal overtollige reglemente ringen» worden opgerold. Minder staat, meer vrijheid is een aansluitende kernleuze. In 1960 maakten de openbare uit gaven dertig procent van het Bruto Nationaal Frodukt uit. nu raamt men het staatsaan- deel op zestig, dat van de pri- d'Haeze, «we moeten terug naar de vijfenveertig procent van weleer». De vice-gouverneur wil zich nog wagen aan een appreciatie van de recente politiek. 1982 was het zwaarste krizisjaar, in derdaad, maar voor het eerst sinds 1975 hebben zich tevens enkele lichtpuntjes afgete kend. De aanzwellende defici- taire dynamiek werd. niette genstaande een ernstig in one venwicht geraakte sociale ze kerheid, gestuit. Het werkelij ke begrotingsdeficit kreeg in '82 geen extra deuken. Boven dien verbeterde de financiéle strukturering van de onderne mingen: vorig jaar werd be langrijk minder kapitaal uitge voerd, de interestvoeten daal den, de diskontovoet zakte van 15 tot 11,5 procent, «Voor Bel gië is 1982 alvast het jaar van de ommekeer», besluit Marcel d'Haeze: «met de ekonomie gaat het de goeie kant op, maar de weg naar de finale algemene sanering is nog lang. Onze in spanningen zullen nog verschil lende jaren moeien worden vol gehouden». Prognoze Ook op wereldvlak tekenen zich hoopgevende trends af. De prijsstijgingen normalize- ren zich (in de VS ging men van tien procent eind '82 naar minder dan vier nu en in Enge land van twintig naar ongeveer zes procent), in de Oesolanden doet zich zelf een daling voor. De nieuwe petroleumprijzen zijn van aard. een verdere prijsdaling te bewerken; zeker is dat de te verwachten inkrim ping van het petroleumdeficit een fundamenteel gunstige weerslag zal hebben op de be- -.alingsbalans. Voorts is het ef- "ekt van de devaluatie op de jrijzen erg meegevallen en de nterestvoetcn zijn op korte rijd substantieel verminderd. Men is tegenwoordig ook voorzichtiger geworden met de interne kredietvoorzieningen. Maar nog staan de openbare financiën er dramatisch voor en is er geen denken aan om b.v. de roerende voorheffing van twintig procent (jaarlijks goed voor 70 tot 80 miljard), die VU-senator Jan Verniers in ëen korte interpellatie even nog in vraag stelt, af te schaf fen of te reduceren. Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde 1983 Het Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde stelt het goed. De eerste avond van de editie 1983 verliep soms wel niet heel vlot maar de typische kwissfeer van het roemrijkste kwistornooi in Vlaanderen maakte alles goed. Toen juryvoorzitter August De Ridder, een stuk voorbij middernacht, de talrijke aanwezigen na meer dan vier uur kwisgenot uitnodigde voor de tweede avond bleek meteen ook dat de eerste ronde voor heel wat verrassingen zorgde en dat vooral de rubriek Zuid-Frankrijk gensters sloeg. Leo DE BOCK werkloosheidscijfer wipte de hoogte in; pregnante vaststel lingen als deze roepen vragen op. Hoe is het ooit zover kun nen komen, welke zijn de oor zaken van deze gestage reces sie? Is er nog een uitweg uit de krisis? Een terugblik in de ge schiedenis kan ons wijzer ma ken, vindt de vice-goeverneur. De gestimuleerde, beter nog gepousseerde welvaart van na In 1903 gesticht is de «Brood- en Pasteibakkersbond van de tweede wereldoorlog, om Aalst en omliggende» aan zijn tachtigjarig bestaan toe. maar meteen het voornaamste Reden voor een alleszins veelbelovende, luisterrijke agens te noemen, droeg veel viering. Feestvieren wegens het feit dat deze bond groeide en bloeide en mede uit dankbaarheid aan hen die voorafge gaan zijn en de bond maakten tot wat hij uiteindelijk is 10,45 u; stoetsgewijs vertrek geworden. Een niet meer weg tc denken schakel in het met vaandels op kop naar de middenstandsleven van Aalst en omgeving. dekenale St.-Martinuskerk. De viering komt tot stand door volgt: u; P'echtige eucharistie- de zorgen van de Confedera- - 9 a 10 u: verwelkoming in viering waarbij overleden vak- tie, het stadsbestuur en CE.M.O.V., Wijngaardveld 9 broeders en familieleden wor- C.E.M.O.V. het «Centrum waar een volledig morgenmaal den herdacht. Offerande van voor Middenstandsopleiding wordt aangeboden door de brood en fijngebak, en volmaking». leerlingen van bakkerij en Het feestprogramma voor slagerij dinsdag 15 maart ziet eruit als - 10 u: verzamelen van leden. kwaad in zich. Nooit eerder was het politiek-ekonomische klimaat zo eufoor. Begrijpe lijk: het naoorlogse herstel verliep uitzonderlijk vlot. er was sprake van een overschot op de betalingsbalans, voor de technische vooruitgang leken met de ruimtevaart alle gren zen te zijn weggenomen. In 1958 gaf men de kleinschalig heid op voor een gemeen schappelijke markt. De Doua ne-unie moest een ekonomi sche ruimte met totdantoe on- simpatisanten, genodigden en provinciale afgevaardigden van zusterverenigingen (met vlag) in «De Koning van Spa- niën». Grote Markt 28 (achter het belfort). Afgelopen zaterdag vierde de Vriendenkring Postpersoneel Sint-Niklaas zijn vereremerk- ten in Het Centrum Aan de beurt waren voor 35 juar dienst: Raymond Noppe en André Poppe, voor 25 jaar dienst: Robert Marcelis. Werden eveneens gevierd als bestuurslid: Guido' Noens, Guido Van Overloop, Paul Van Ursel en Florent Meersman voor hun 15 jaar inzet in het bestuur van de Vriendenkring. Op de foto: de vereremerkten, gevierden met de postontvanger en het bestuur van de Vriendenkring. 11.30 u: vorming van de stoet met muziek en korte op tocht in het centrum van de stad met bloemenhulde aan het monument van de gesneu velden van beide oorlogen. - 12.30 u: ontvangst in de feestzaal van het stadhuis door het Kollege van burgemeester en schepenen met korte akade- mische zitting, uitreiken van onderscheidingen en drink aangeboden door de jubileren de vereniging. - 14 u: jubileumbanket in feestzaal «Edelweiss», Steen straat 38 te Lede. Begroeting van de prominenten, gratis tombola voor de leden, herin neringsgeschenk, muzikale op luistering door hammondorge- liste Gaby Temmerman. - 19 u: privaat avondfeest in «Edelweiss» voorbehouden aan leden, familie en de bak- kersjeugd. Orkest: Albric Frank. Het bestuur van de vereniging bestaat uit: voorzitter Gaston Van den Steen, ondervoorzit ter Oscar Everaert, sekretaris- penningmeester Willy De Rid der, kommissarissen Paul Ver- eecken en Hugo De Gussemé, vaandeldrager-bestuurslid Gil bert Van Varenbergh, ere voorzitter Georges De Ridder, ere-ondervoorzitter en ouder domsdeken Jozef Van Drics- sche en eresekretaris-penning- meester Maurits Van Heddc- ghem. Werkpaarden zijn Al- bert De Grauw en Dirk Calle- LH Kwismaraton Het was al ruim een kwartier later dan voorzien toen juryvoorzitter August De Ridder de eerste 18 ploegen naar de wedstrijd tafels vroeg en de andere leden van de uitgebreide jury voorstelde. Een ploeg had op het laatste nippertje moeten afhaken, Wulder Wichelen werd vervangen door de eerste reserve. De Compagnie uit Berlare. De Ridder dankte dan de tal rijke sponsors zonder wie dit gebeuren niet mogelijk was en had het over Zuid- Frankrijk, de grote lokvo gel uit deze zestiende edi tie, waarvan op 4 maart meer aan het licht moet komen. De heer Brieven van de Franse Dienst voor Toerisme is op dit ogenblik trouwens in de Midi-Pyre- nées om de laatste hand te leggen aan de praktische schikkingen. Voor wie die hoofdvogel is weggelegd, zal echter pas na vijf weken hard kwiswerk blijken. Vrijdag was de eerste etap pe van de Dendermondse kwismaraton. VAL-Buggenhout erg sterk De eerste vraag van 1983 leek voor iedereen erg makkelijk maar de Gouden Nimfen uit aktualiteit ont goochelden sterk. Scarabee Sint-Niklaas en Opba haal den met de Braekeler hun twee extra punten op beel dende kunst binnen. De sport met renner Smidtke en boksers Schmeling, Car- nera en Johanson kreeg al leen vanwege familie Wil- lems het maximum. Franco Nero en Enter the Ninja was ook niet makkelijk bij film en ook Lodewijck De Raet kreeg het erg moei lijk. Dan kwamen de Midi- Pyrenées vragen. Inzet vijf volledige reizen naar de streek. Cirque de Moureze, Lac du Salagou, het Sido- bremassief met de rots Pey- ro-Clabado werden obsta kels voor veel ploegen. Kokteel Lebbeke en de Antwerpse Wappers verlo ren er zelfs hun jokerpun- ten. Alleen VAL-Buggen- hout kwam zonder kleer scheuren weer over de grens met zes punten. De ACV-jongeren, KAJ. en VKAJ organiseren regelmatig werkzoekenden - bijeenkom sten. Een initiatief in het kader van deze werkzoekendenwerking is de kursus solliciteren. Deze vindt plaats op maandag 7 en dinsdag 8 maart, van 8.30 tot 17 uur in het Gildenhuis Sint- Niklaas. Tijdens deze tweedaagse kur sus zal er intensief en kreatief ingegaan worden op de proble matiek van het solliciteren. Er zal getracht worden antwoord te geven op de vele vragen die leven bij de jonge sollicitant: Wat ervaren wij? Welke moei lijkheden ondervinden we? Welke zijn tips bij het sollicite ren? Hoe schriftelijk, monde ling en telefonisch solliciteren? Hoe denkt een personeelschef erover? Moeten wij beant woorden aan het opgedrongen beeld van de sollicitant? Heb ben wij rechten? Hoe kunnen we weerbaar solliciteren? Dit alles is verwerkt in een lessenpakket gegeven dooi mensen die vertrouwd zijn met de problematiek. Er is een warm middagmaal voorzien en de vervoerkosten worden te rugbetaald. Voor deze kursus is er vrijstelling van stempel- kontrole. Voor inlichtingen en inschrinvingen: ACV-Jonge- ren KAJ cn VKAJ, H. Hcy- manplein 7. Sint-Niklaas. Tel.: 776.39.52. mannen van de Buggen- houtse avondschool bleven het trouwens met mangro ve en Ernest Claes. met Tannhauser en de ver- keersvraag erg goed doen. Net als de meesten struikel den ze nog wel over de ongelukkige Sam Cooke. VAL haalde 32 punten, één meer dan Onnefretters Boom. Later zou blijken, dat de ploeg van George Eraly daarmee ook de eer ste avondzege op zak zou steken. Nieuwkomer Take it Easy In de tweede reeks wer den enkele jokers ingezet op «varia». ASLK verloor er trouwens met Gay Lus sac de avondzege mee. Tobback kreeg hier nu wel voldoende persstemmen en Theo Van Rijsselberghe, erg moeilijk voor de andere ploegen, bracht het Ros van nieuwkomer Take it Easy vier punten en de reekszege op. De renners Gisiger en Visentini en hard- en langloper Paavo Nurmi deden het erg goed net als McDowell en Nata- sja Kinsky uit Cat People en Lieven Bauwens met zijn weefgetouw. Maar Zuid-Frankrijk werd ook nu weer een katastrofe. Al leen de Volgend Jaar Be- ter-ploeg van Dirk Buyst hield zijn kansen gaaf. Wo- deismedoade en Jonge Na tuurvrienden struikelden over La Clamouse, Sint- Guilhem-le-Désert, Lac D'Oo of Superbagnères. Veel ploegen sneuvelden daarna ook over Emma nuel Hiel als dichter-tekst- schrijver terwijl Franz Liszt en U2 wel een heel aparte muziekkombinatie vorm den. Nieuweling Take it Easy kwam knap uit zijn eerste Dendermondse kwisavond met 31 punten, ASLK en Linkebeek haal den 30 en Volgend Jaar Beter nog 28 punten. Toch weer Kwismasters Ninove Een rekenvraag. Ernst Planck, hagedissen, Maras- quino en het kasteel van Beauvoorde haalden min der dan verwacht. KWB Opdorp en Amado haalden wel de vier Rospunten maar invaller Compagnie Berlare zag zijn joker ver loren gaan. Femina en Meedoentelt misten hun Ros op aktualiteit. Roger Six, Jordaens en Kobajasji gooiden hoog, net als Wil liam Wyler en Gregory Peck die Kwismasters Ni nove bijzonder gelukkig maakten. De winnaars uit 1982 deden het vrijdag trouwens weer niet slecht al moesten ze de reekszege delen met Links. Op Frankrijk ook nu weer kop pen in het zand. Kansheb ber bij uitstek, ATB-De Natuurvrienden, rest nog slechts een vleugje hoop. Alleen Honky Tonk en Neerpede Blijft bleven overeind met Durance, Gordes, gemeente Rama- tuelle en de Missirimoskee. Mosaka werd nog een beet je gelukkig gemaakt met schrijver Du Pare alias Put man en in muziek kregen Cesar, Franck en vooral Joan Armatrading het erg moeilijk. Kwismasters en Links broederlijk naast el kaar met 29 punten, ATB volledig de kluts kwijt met 28. Verrassingen dus Zuid-Frankrijk zorgde dus voor verrassingen. En voor ontgoocheling. Alleen VAL. Volgend Jaar Beter. Neerpede Blijft en het on verwachte Honky Tonk bleven overeind. Maar ook voor hen is de weg nog lang en het zou niemand ver wonderen dat dit jaar een ploeg die toch al eens een foutje maakte toch de ru briek nog zou kunnen win nen. Het blijft afwachten. De volgende afspraak van de Dendermondse Kwismaraton ligt in het Gil denhuis te Sint-Gillis. Daar werden voorheen al homeri sche kwisgevechten beslist. Voor allen die eens een pret tige, spannende en toch ook leerrijke avond wil meema ken, voor iedereen die van de zo speciale sfeer van een kwistornooi van dit niveau wil proeven en tenslotte ook voor hen die met de zaalkwis of het andere spel een prachtprijs willen mee naar huis nemen... Het In terprovinciaal Kwistornooi Dendermonde hen. Uitslag eerste avond en stand VAL (Avondleergan gen Buggenhout) 3 2. Take it Eas Berchem 3 3. Onnefretters Boom 3 4. Linkebeek 5. ASLK Vrien denkring 6. Links 7. Kwismasters Nino .ve 2! 8. Volgend Jaar Be ter 9. ATB De Natuur vrienden 10. Wappers Antwer pen 11. Opba Opwijk Baardegem 2i 11. De Eersteling 2] 11. De Zolder Wille broek 2ï 14. Mosaka Merchtem (Opwijk) 26 14. Viseo Mechelen 2( 14. Amado 14. Hovenier Antw. 2( 18. KWB hout 26 18. Wodeismedoa- de 20,. Scarabee 1' 21. Jeugd Zonder s' Dak 21 21. KSA Jong-Vlaan- deren 21. Honky Tonk 24 21. Neerpede Blijft 21 25. Spinnekop 2 22d 22} f 21 26. VTB Roosdaal 2) 26. Familie Willems 2 26. KWB Opdorp 23 29. Meerhof Wille broek 30. Amabile Duffel 22j v 30. Avanti Ossenf h dorf 30. Unaniem 33. Fiasco (Aalst) 34. Das Halle 34. Minerva Lede 36. Averechts 37. Familie Ryckt Ekeren 38. Alfa 39. Kokteel ke 40. Rosko Muizen 17 40. Smash De Pinte 17 42. Jonge Natuur vrienden 17 43. Olympia Gent 16 44. Meedoentelt Morkhoven 16 45. Sanskulotten Lon- derzeel 15 46. Club 79 14 47. De Compagnie Berlare 14 48. Femina Turn hout 19 18 Lebbe- 18 Het ontmoetingscentrum 't Klokhuis te Hamme (Ring 65) organizeert andermaal een drietal kursussen. Deze keer bieden zij de geïnteresseerde de mogelijkheid om gezond en lekker koken, om zich kreatief uit te leven in een kursus dans- expressie, en om zich als ama teur fotograaf te vervolmaken. Elk van deze kursussen wordt begeleid door specialisten ter zake en staat open voor ieder een. Inschrijvingen zijn geldig vanaf het moment dat de kos- tenbijdrage van 700 fr. gestort is. De kursus koken en gezonde voeding is inmiddels al gestart. Maar de andere lessen zijn voorzien op 8, 15, 22 cn 29 maart; de kursus fotografie op de woensdagan 16, 23 en 3t maart en 6, 13, 20 en 27 april de kursus dansexpressie op di maandagen 7, 21, 28 maart, 4 11 en 18 april. Al deze kursus sen vangen aan om 20.00 uu: en eindigen om 22.00 uur. Voor meer inlichtingen kaï men terecht op het telefoon nummer 052-47.35.49. Recht op eigen werk, recht op dopgeld voor iedereen, behoud van de koopkracht, bracht op ekonomische on afhankelijkheid van de vrouw. Voor die eisen be toogt men op zaterdag 5 maart in Brussel. «Vrou wen tegen de krisis», deze manifestatie begint om 14 u. aan het Rogierplein. De vrouwenkommissie van het ABVV doet mee. Bus sen vertrekken om 12.45 u. in Lokeren (Volkshuis), om 13 u. in Sint-Niklaas (Grote Markt) en om 13.15 u. in Temse (Volkshuis). ABVV-leden mogen gratis mee, andere belangstellen den betalen 50 frank. D( ABVV-ers komen samei in Brussel om 14 u., aan di Vooruitgangstraat aan he Noordstation. Informatie: bel naar (03) 776.35.14 van het ABVV Mercatorstraat 87 in Sint Niklaas. (wv Mede door de voortdurende inspanningen in samenwerking met haar verkeers- kommissie is de SP-fraktie erin geslaagd, een reeks fundamentele wijzigingen in het «Oranjebusplan» te doen aanbrengen. Op een vergadering met alle verant woordelijke instanties, werden belangrijke trajektveranderingen door de NMVB voorgesteld en door iedereen aanvaard. In mei vanaf de nieuwe uurrooster krijgen zowel de Sint-Niklase klinieken, het Koopcentrum, de beide industrieparken, als het ouderlingentehüis in Nieuwker- ken een frekwente klokvaste bediening. De bewoners van de Jan Breydelstraat mogen rustig hun wagen parkeren, de bus herneemt zijn oude trajekt op Vijfstraten. Een belangrijke optie om terug de Wegvoeringstraat te bedienen is genomen. Ook komt er een evenwichtig aanbod voor zowel de Clementwijk als de Vogelwijk. Deze formele beloften worden nauwlettend in hun uitvoering gevolgd door de ganse SP-fraktie van Sint-Niklaas,

De Voorpost | 1983 | | pagina 8