Persbond Denderstreek reikte prijzen uit aan Bert Van Hoorick en Rein D'Haese Superstars te Wieze met nieuwe formule Financieschepen Etienne Bogaert zoekt waar kan worden bespaard Einde juni open deur op de Wase Scheldeoever Anders-gaan-leven-beurs te Affligem Nieuws van het Aalsters Leefmilieu-front Jaycees Lokeren werft aan Zondag grootse hondenshow in Keizershallen te Aalst Jan Verroken bij Davidsfonds Lokeren-Spoele De Voorpost - 18.3.1983 - 11 De Persbond van de Denderstreek reikte in de feestzaal van het stadhuis te Aalst de prijzen uit aan gewezen volksvertegenwoordiger Bert Van Hoorick en historicus Rein D'Haese. Dit in aanwezigheid van burgemeester Uyttersprot, volksvertegenwoordiger Jan Caudron, schepenen De Maght, De Pauw en Doorns, raadsleden Eddv Monsieur, Dolores Baita, Willy Van Mossevelde, Danny Denayer en Patrick De Smedt, KP- voorman Jos De Geyter en de vroegere laureaten Pol De Paepe en Luc Kiekens. Opvallend wel de afwezigheid van nogal wat vooraanstaanden van het Priester Daensfonds. Bert Van Hoorick zelf kon wegens een heelkundige ingreep niet aanwezig zyn doch liet zich vertegenwoordigen door dochter Annemarie. Voorzitter van de Persbond Frans Vanvolsem belichtte de motieven die de Persbond heb ben bezield bij het bekronen zowel Van Hoorick als D'Haese. Van Hoorick kreeg de onder scheiding naar aanleiding van het verschijnen van zijn me moires «In Tegenstroom» waarmede hij een belangrijke bijdrage heeft geleverd voor begrip voor de periode van 1919 tot 1956 en de rol die hij daarin zo nationaal als regio naal heeft gespeeld. Memoires die een periode van 37 jaar heroproepen en herbeleven en die o.m. gehaald zijn uit flar den herinneringen, kran tenknipsels, notities, doods- prentjes, foto's e.d.m Zijn kinderjaren in dat eigen zinnige Aalst waar nationalis me en socialisme verscheurd elk hun eigen weg gaan, verbe ten strijd in de KP, op de barikaden, vóór en na de oor log. Lea Lubka die tedere her inneringen oproept met de wrange nasmaak van verklik kers. Breendonk en Buchen- wald, die telkens weer opdui kende vreselijke droom De euforie van de bevrijding, de KP te Aalst als vooruitgescho ven post De mandaten van raadslid en volksvertegen woordiger. Maar dan de teleurstelling. Hongarije in 1956. Een keer punt en een moeilijke keuze. Scheiden van de partij zou hem martelen van geest en lichaam. De partij dat waren ook zijn kameraden die gestre den hadden in de Spaanse bur geroorlog, in het verzet. Die gestorven waren aan exekutie- talen, de Jefkes Van Nieuwen- torgh die voor de partij in het water hadden gesprongen. Een innerlijke strijd waarbij het ge- rcocd neen zei doch de rede ja. Vegeteren in leeglopende gele deren lag hem niet. Bij de prbcidcrs van zijn eigen land en streek wilde hij zijn. fin Tegenstroom» lokte polc- nck uit doch de Persbond lat niet de weegschaal hante- n om de waarheid af te wo rn. Iedere waarheid heeft aar rechten. komgt geen vervolg», zegt «Het Aalst van nu is niet leer dat van toen». De ge- ihiedenis zal later een oordcel ellen 'er herinnering aan deze pers ijs, een erkenning van de :rdicnsten van de gevierde, 'erhandigdc Vanvolsem dan dochter Annemarie een riginele tekening van Gerard -Alsteens, alias «Gal». Samen met een authentiek dokument: een doorslag van een BOB- verslag van een KP-meeting in 1946' waarop o.m. Bert het woord voerde. Verslag ter hand gesteld door Pol De Paepe. Rein D'Haese deelde met Van Hoorick deze prijs wegens zijn doorgedreven volharding waarmede hij er in slaagde het Daensmuseum te Aalst op te zetten en te stofferen en er het Archief van de Vlaamse Socia le Strijd in onder te brengen. Als kleinzoon van Bert D'Hae se, van wie Van Hoorick in «In Tegenstroom» getuigt dat deze buiten de kollaboratie bleef tij dens de oorlog, is de interesse van Rein D'Haese voor de ge schiedenis vanzelfsprekend. In zijn licentiaatsthesis behandel de hij trouwens de overgangs periode van Daensisme naar Vlaams-Nationalisme in het arrondissement Aalst, de pe riode 1914-1925. Toen het stadsbestuur in 1977 het initiatief nam een Daens museum en -archief op te rich ten zag D'Haese zich geroepen hieraan gestalte te geven. Ini tiatief dat uitgroeide tot een overleg waarbij naast het Daensisme ook socialisme, li beralisme en katholicisme aan bod kwamen. Maar ook Gent dacht aan een Daensmuseum en in het kader van 150 jaar België werd er gestart met een projekt voor een provinciaal museum en archief over de sociale strijd in Vlaanderen. Overleg daartoe werd ge pleegd met ANSAP (socialis tisch initiatief Gent), KADOC (katolick dokumentatiecen- trum Leuven) en DA VS (Daensmuseum en archief Vlaamse sociale strijd, Aalst). Het Aalsters DAVS werd een belangrijk deel van het provin ciaal projekt. In dat kader kon Rein D'Hae se te Aalst een tentoonstelling over Kinderarbeid organiseren die ruim 9000 bezoekers trok en momenteel werkt hij aan de realisatie van een fototeek over het Daensisme en de in dustriële archeologie uit de streek van Aalst. Begonnen in de Kattcstraat had men vlug plaatsgebrek en D'Haese kreeg een betere huisvesting voor het museum op de eerste verdieping van het Huis De Bolle in de Kapelle- straat. Een vroeger door Van Hoorick geformuleerd voorstel om het museum onder te bren gen in de Molenstraat ging niet door omdat de stad er niet in slaagde het Huis Van Oote- ghem waar tbans een winkel pand is gevestigd, aan te kopen. In de Kapellestraat werd de biblioteek opgebouwd en het archief en heel wat kranteknip sels en voorwerpen vonden er een plaatsje Na een jaar werd ook deze behuizing te eng en bovendien ondervond men dat ook deze plaats niet geschikt was voor het publiek. Toen de restauratie van het Belfort dan voltooid was kreeg D'Haese de tweede verdieping ter beschikking om er museum en archief in onder te brengen. De archiefruimte beslaat er het middendeel van de zaal terwijl rondom een permanente ten toonstelling toegankelijk is. Met het Priester Daensfonds leeft Rein D'Haese in goede verstandhouding en dank zij zijn familie krijgt hij makkelijk toegang tot privéverzamelin- gen en -archieven. Het museum is echter een ste delijk initiatief en niet roer ganger D'Haese bepaalt de koers doch wel de reder. Zo de nieuwe bestuursploeg opteert voor verantwoord voortbe staan van museum en archief zo wat beschikbaar is bij parti- kulieren op microfilm moeten worden gezet. D'Haese is ech ter niet in staat om «in tegen stroom» zijn werk te blijven verzekeren. Als tewerkgestel de werkloze hangt gezien de mogelijke saneringen, als een zwaard van Damocles boven zijn hoofd. Vanvolsem wijst er nog op dat de persmensen bij het aanwijzen van figuren van het jaar geen eksamenuitsla- gen beoordelen maar het ge presteerde werk ontleden en appreciëren. Hij is er zich van bewust dat de persmensen zich kritiek op de hals hebben ge haald bij deze aanduidingen omdat een stadsmedewerker werd gehuldigd die tijdens zijn diensturen, maar ook wel daarbuiten. monnikenwerk heeft verricht bij deze realisa tie. In de figuur van D'Haese wil len de persmedewerkers ieder huldigen die de hem toever trouwde job met evenveel be kwaamheid naar behoren uit voert. De tekening van Gal die aan D'Haese werd overhandigd toont Rein met de rug legen de muur. Gehoopt wordt dat dit enkel figuurlijk is bedoeld. Burgemeester Uyttersprot stelt dat in een tijdperk van massa-' kommunikatie er vaak meer sprake is van non- en miskom- munikatie en van kommunika- tiestoornissen dan van eigenlij ke kommunikatie zelf. Inhoud loze teksten,.modewoorden en het zogenaamse jargon vieren vaak hoogtij doch blijven voor het publiek eerder geheimtaal. Daarenboven wordt de moder ne mens dagelijks overstelpt met informatie waardoor ge tracht wordt diens opinie te beïnvloeden. De betrekkingen tussen politi ci enerzijds en de pers ander zijds lopen ook niet steeds van een leien dakje. Sommige poli tici trachten immers de nieuws media naar hun hand te zetten waarop dan perslui al eens dwars gaan liggen. Wat dan tot zowat alles kan leiden doch niet tot reële kommunikatie Een goede relatie met de pers is voor de overheid alleszins zeer belangrijk omdat de be langen van de burger er door worden gediend. De pers. een orgaan met zelfstandige voor lichtende opdracht, moet door de overheid zo uitgebreid mo gelijk worden voorgelicht De deuren van het stadhuis staan dan, ook voor de pers. inzonderheid hier voor de re- Aalst. De dochter van de zieke Bert Van Hoorick nam de prijs van haar vader in ontvangst (per) gionale pers. wijd open. Dat Hoorick en Rein D'Haese de dit geen holle slogan is zullen laureaten, de volgende jaren bewijzen. «Voor mij», zegt de burge- Dit in een geest van wederzijds meester, «is Bert Van Hoorick vertrouwen de verpersoonlijking van de Na Fritz Courteaux. Jos Ghij- strijdvaardigheid van de voor- sen. Valère Foucquaert. Luc oorlogse generatie» Kiekens. Pol De Paepe en dr. Zijn ontslag als raadslid was De Loof werden nu Bert Van een verlies niet alleen voor de Aalst. Rein D'Haese mag uit handen van voorzitter Van Volcem een prachtige ets ontvangen (per) SP doch voor heel Aalst. Zijn kritiek was meestal gefundeerd en als beleidsman gaf hij blijk van dinamisme en overtui gingskracht. De inspanningen die Rein D'Haese zich getroostte om het Daensmuseum op te zetten wettigen ten volle zijn onder scheiding door de Persbond. De burgemeester sluit zich dan ook graag hierbij aan. Met dergelijke figuren mag Aalst niet alleen trots op zijn verleden terugblikken maar ondanks de ekonomische krisis de toekomst toch hoopvol te gemoet zien. LH Het personeel betalen is voor het Aalsters stadsbestuur de laatste tijden steeds een hele opdracht geweest en regelma tig hoort men uit «goede bron» zeggen dat het nog uiterlijk tot een paar maanden verder zo kan. Het vorige bestuur had er re gelmatig moeite mede en moest kunst- en vliegwerk aan wenden om het eigen stadsper- sonéel niet in de kou te laten staan. Alle middelen daartoe schenen valabel: voorschotten, verdiskonteringen van inkom sten die nog te wachten ston den. dure kaskredieten en niet in het minst het betalen van fakturen aan leveranciers ge woon op de lange(re) baan schuiven. Opdat de lonen voor de eerst komende vervaldag zouden kunnen worden uitbetaald, liet gemeenschapsminister Mare Galle, toezicht houden op «de ondergeschikte besturen» we ten dat. gezien de netelige toe stand waarin de stadskas zich bevindt, een voorschot op de kwartaalrekening van het Ge meentefonds te zullen uit keren. Daarmede sluit hij dan ge woon aan bij zijn verklaring I \alst. Slechts een matige belangstelling voor de twee figuren van het jaar. Gelukkig was I tt schepenkollege goed vertegenwoordigd, (per) De havendiensten van de stad Antwerpen hebben al tweemaal een 'opendeur' van de haven georgani seerd. De formule komt erop neer dat belangstel lenden (en dat blijken er erg véél te zijn) op diverse plaatsen een speciaal ingelegde autobus kunnen nemen om met havengebied kennis te maken. De Antwerpse haven nu is in de loop van de voorbije jaren aanzienlijk uitgebreid op de Wase Scheldeoe ver. Die (al te) grootste onderneming is er enkel kunnen komen na het doorvoeren van één van de grootste onteigeningsprojekten in dit land. Buiten landse bedrijven zouden worden aangetrokken, honderden arbeidsplaatsen zouden worden ge- kreëerd, maar de ekonomische krisis heeft er an ders over beslist. De enorme oppervlakte die men industrie-rijp wou maken werd wijselijk inge- krimpt. zo'n tweeduizend hektare kunnen tijdelijk terug als landbouwgebied worden gebruikt, nieuwe infrastruktuurwerken worden nog nauwelijks ge start. Afwerken is nu het motto. Hoeveel Antwer penaars zich er nu van bewust zijn wat zich hier op de Wase Scheldeoever heeft afgespeeld is uiteraard niet bekend, maar volgens optimistische klanken zouden dit er weinig zijn. Eind juni wordt weer zo'n 'opendeurdag' georgani seerd. maar ditmaal wordt ook de Wase Linkeroe ver bij de kennismaking betrokken. Voorbereidin gen voor deze onderneming zijn al een tijdje aan de gang. Hugo Maes van de LO-dokumentatiedienst: «De opendeur wordt uitgewerkt door onze dienst en de interkommunale enerzijds, en Assiport voor Antwerpen anderzijds. Er zullen ook ditmaal een hele rits autobussen worden ingelegd, telkens met een gids aan boord. Een aantal mensen zijn we voor die taak alvast aan het opleiden. De belangstellen den. Waaslanders en Antwerpenaars dus. zullen bovendien de gelegenheid hebben om twee bedrij ven op de Linkeroever te bezoeken. Welke dat zullen zijn is nog bekend», aldus nog de h. Maes. Na een 'opendeur' van de Wase polders, een paar jaar geleden, nu dus een open deur van wat er in de plaats is gekomen. We houden de lezer op de hoogte. L.V.B. ;Nog wachten tot 30 april en dan zijn ze er weer in de JJktoberhalle... de grote Superstars van Wieze. Waar deze portmanifestaties de vorige jaren steeds in verenigings- P groepsverband betwist werden zal de 7de uitgave ervan tneer individueel verlopen. dat hij als minister de plicht heeft alle gemeenten, dus ook Aalst waar CVP-PW nu aan bod is. op dezelfde wijze te helpen Schepen van financiën Etienne Bogaert noemt zulks alleszins geen blijk van uitzonderlijke welwillendheid ten opzichte van een stadsbestuur waarvan ook hij. zij het dan in de oppo sitie, deel uitmaakt. De erfenis die het nieuwe bestuur kreeg waarbij de schuldenlast ver hoogde met 1.2 miljard en het deficit van het dienstjaar 300 miljoen bedraagt weegt zwaar op de mogelijkheden van de huidige bestuurders die voor lopig wel op enige goodwill hopen te mogen rekenen. Voor de maand april zijn er geen problemen om het perso neel te kunnen betalen doch dat steeds de leveranciers moe ten blijven wachten vindt de schepen uiteraard een onge zonde toestand. Momenteel wordt dan ook hard gewerkt aan het opmaken van een (sluitende) begroting waar een tekort van vermelde 300 miljoen moet worden weg gewerkt en men tevens reeds een schijf van 40 miljoen van de tekorten van vroegere dienstjaren wil verwijderen. Schepen Bogaert die aan een spaar-begroting werkt verga dert dan ook met de dienst hoofden om te zoeken waar en hoeveel kan bespaard worden. Bij recepties zal voortaan reeds slechts één personeelslid de dienst verzorgen zodat op overuren van dat personeel reeds kan worden bespaard. Verdere maatregelen verne men we wellicht eerlang. LH Gilbert Van Ransbeeck, Putstraat 15C te 9392 Meldert- Aalst en zijn groene jongens (en meisjes) willen de groene beweging een nieuwe impuls bezorgen. Zulks via een beurs gewijd aan «Anders gaan leven» einde mei op de abdijhoeve van Affligem, Abdijstraat. In het kader van deze eeuwenoude abdij ze is momen teel aan het jubeljaar toe wegens 9 eeuwen bestaan zal aandacht worden besteed aan voeding, technologie, ener gie en wonen. Biologisch brood en snoep worden er aan «natuurlijke» prijs geserveerd. Dit op zaterdag 28 mei. Verder worden diverse wandelingen gepland o.m. door de Faluintjes, het Kravaalbos. naar de Bellemolen e.d.m. Groepen die willen medewerken gelieven kontakt op te met G. Van Ransbeeck. via tel. nr. 02-452.88.51. LH Dat WLA de Aalsterse leefmi- lieuproblematiek op de voet blijft volgen blijkt wel uit vol gende persmededeling die vo rige week de wereld werd inge stuurd: Veekwekerij De Bols ter, St. Amandusstraat, Erembodegem. Aalst. Firma verbreekt verzegeling van sleufsilo's. Zoals blijkt uit een vorige pers mededeling december 1982 i.v.m. het bedrijf De Bolster, had genoemd bedrijf op 6 de cember 1982 een zeer grote hoeveelheid voorgeperste pulp gestort op de plaats van de niet vergulde sleufsilo's (Exploitatievergunning voor deze voorgeperste pulp werd in de loop van het jaar 1982 definitief geweigerd zowel door Stadsbestuur Aalst als door de Bestendige Deputatie van Oost-Vlaanderen). Het ak- tiekomitee van Stillebreek - St.-Amandusstraat en W.L. protesteerden tegen deze on duldbare toestand Het stads bestuur dat positief reageerde gaf de firma De Boldster veer tien dagen de tijd om de pulp weg te halen tegen eind de cember 1982. Zoals in andere gevallen van de exploitatie ne geerde de firma opnieuw deze beslissing. De waarnemende Burgemeester nam dan zijn verantwoordelijkheid op en liet op 17 januari de sleufsilo's verzegelen. Eén week na de verzegeling merktne omwo nenden op, dat de firma op nieuw de pulp recupereerde door zuiver handwerk zonder te raken aan de houten omhei ning en de zegels. Op donder dag 17 februari brak de firma De Bolster eigenhandig een gedeelte van de houten om heining af, verbrak de zegels en recupereerde de pulp op nieuw op machinale wijze. Het aktiekomitee en W.L.A meld den deze inbreuk aan het stadsbestuur. Ambtenaren van Leefmilieu alsook de poli tie kwamen vaststelling doen van deze feiten. Deze verbreking van de ze gels toont opnieuw aan dat het bedrijf De Bolster elke goede wil ontbreekt, maar vooral dat het voor het grootste gedeelte illegaal uitgebaate bedrijf, elke wettelijke beslissing volledig negeert. W.L.A. en het Aktie komitee zullen zoals voor heen, de verdere evolutie van deze onwettige toestand nauwlettend op de voet volgen en de nodige maatregelen treffen. ook nog een andere inno- In de vroege namiddag om 14 u. staat een eerste °ung Superstar Cup» op het ramma. voorbehouden jongens en meisjes van 6 jaar, ingedeeld in vol- drie leeftijdsgroepen 6/8 j'l J en 12/14 j. In volgen- 11 rijf sportieve spelletjes: «ersprong. cirkusclown. ;n rol je rot», slangcnbal en 'inenveger kunnen de kinde- n hun hart ophalen en met- n nog prachtige naturaprij- n winnen Vanzelfsprekend VOor deze jeugdige sterren- ■spe de toelating (handteke- n8) van de ouders vereist. nde sterren jeugdspelcn gelden in zc- e mate als aanloop voor de Superstars van de «professio nals». Om aan vele verzoeken te voldoen zullen die wedstrij den individueel afgehaspeld worden. dus zoals men vaak in Wieze hoort: «Elk voor zijn kesjt». Er wacht de winnaars een vette tafel naturaprijzen met o.m. een draagbare TV. een stereo cassetterekorder, een herenfiets... alles samen ter waarde van circa 15.000 F. Daartoe zullen de dames en heren van 17 u. af zich moeten meten in volgende ne gen proeven: café-combi, mij nenveld. korfbal, verspringen, dribbelbal. gewichtsheffen «stock and roll», 3' sprint op rollen en 400 m trimmen. Een neutrale jury zal de prestaties van de deelnemers evalueren. Voor deze Superstars '83 kan men nu al. en uiterlijk tot 15 april, inschrijven bij de lokale verenigingen of bij de organi satie p/a. Staf Moens. Ge- huchtvcldstraat 15 (tel. 053/ 70.21.58). Daar zijn ook de nodige formulieren, en desge wenst een omstandige om schrijving van de proeven te bekomen. Er zal een voorlich tingsvergadering met loting van de volgnummers der deel nemers plaats vinden op vrij dag 15 april om 20 u. in café Oud-gemeentehuis te Wieze. Er is nog meer' Om het hele gebeuren luchtig te houden kunnen zowel bezoekers als de «atleten» vanaf 21 u na de prijsuitreiking, in de oktober- halle de beentjes lichten onder het impuls van «Maeva's Drive in Show». De algemene in- komprijs tot Superstars '83 werd op amper 40 F gesteld, en iedereen is van harte welkom! Wiezenaars kom uw moedigen een hart onder de riem steken! (J.V.L.) De Kynologische Vereniging Nievel-Kapel Meldert, ge sproten uit de viering van de H. Rochus op de wyk Nievel met als bedoeling geld in te zamelen voor onderhoud maar vooral voor restauratie van de uit de 16' eeuw daterende oude, pittoreske kapel, is nu zondag 20 maart reeds aan haar 5' show toe. Een hondenshow met interna tionale allure met meer dan 900 prachtdiercn Wegens plaatsgebrek dienden er zelfs geweigerd en de inschrijving is reeds sinds 1 februari definitief afgesloten, maar ook met keurmeesters uit de ons omrin gende landen en zelfs uit Oos tenrijk. Aanvankelijk eerder beschei den gestart in ccn tent aan de Rochuskapel werd verleden jaar overgeschakeld naar de Aalsterse Keizershallen en reeds van nu af wordt gedacht aan nog ruimere akkomodatie voor de volgende manifestatie. Gefluisterd wordt zelfs dat ge dacht wordt aan het Affligems Bellekouterkompleks of aan de oktoberhallen te Wieze. Vanaf 8 u tot 9.30 u is er ontvangst van de honden en dan begint de tentoonstelling en de keuring. In vele ringen per ras. In de erering worden de grote prijzen dan gekeurd vapaf 15 uur en te 18 u loopt alles ten einde. Naast de dieren zelf vinden hondenliefhebbers er zowat al les wat met honden van kort of ver te maken heeft en verder is er gelegenheid tot spijs en drank. De zaal zal goed ver warmd zijn wat de gezelligheid zal bevorderen Voorzitter Ernest Van den Broeck, initiatiefnemer en dui- vel-doet-al zal voor de 5C maal overgaan tot het uitreiken van een 400-tal waardevolle tro feeën. Per ras is er immers de titel van Hopprins en Hopprin- ses. Hopkoning en Hopkonin- gin en dit jaar ook Hopkeizer en Hopkeizerin. lh JAYCEES (Juniors Citizens vroeger genoemd Jonge Economische Kamer) is een aktieve wereldbeweging voor jonge mensen tussen 18 en 40 jaar. waarbij de aktiviteiten vooral bestaan uit het in team verband realiseren van projek- ten ten dienste van de gemeen schap. om daardoor de burger zin en leiderskwaliteiten van de leden te ontwikkelen, als bijdrage tot hun persoonlijke vorming en efficiëntere presta ties in hun beroepsleven. Om deze doelstellingen aan een ruimer publiek kenbaar te ma ken. richt Jaycees Lokeren i.o. op vrijdag 25 maart a s. te 20 u. een info-avond in. welke doorgaat in de Socio-club van het Sportstadion. Daknam- straat te Lokeren. Men zal u op deze avond op informele wijze vertrouwd ma ken met de Jaycees-werking in Lokeren. U herinnert zich mis schien de twee koncerten wel ke door Jaycees Lokeren, met enorm sukses trouwens, wer den georganiseerd, onze op stapel staande kommissie «Be drijfsleven in Lokeren», en vooral ons pronkpaardje «Na tuurleerpad in het Verloren Bos». Na het informatieve ge deelte van de avond zal aan de bezoekers een korte receptie worden aangeboden. Het programma van die avond ziet er dan ook uit als volgt: Welkomwoord door de voorzitter, Joost De Bruyne, van Jaycees Lokeren. Toespraak door dhr Patrick Claeys, voorzitter Noordzone. Voorstelling van de Jay- cees-beweging door dhr Bert Verdoodt, district-officer. Toelichting betreffende de lokale kommissies door de res- pektievelijke kommissievoor zitters. Korte receptie. Ook familieleden, vrienden of kennissen welke in Jaycees ge ïnteresseerd zijn. en geen uit nodiging hebben ontvangen mogen gerust meekomen. Er wordt dan ook gerekend op een massale aanwezigheid. De leden van de beheerraad zullen die avond vanaf 19 uur in de Socio-club aanwezig zijn, ten einde vragen die eventueel op voorhand kunnen gesteld wor den, te beantwoorden. J.V.L. Het is niet altijd eenvoudig om de aktiviteiten van de Davids- fondsafdeling Spoele-Lokeren zo interessant en afwisselend mogelijk te maken. Toch doet de afdeling daarvoor de nodige inspanningen, en af en toe slaagt ze er wel in met iets speciaals uit te pakken. Davidsfonds Spoele-Lokeren is dan ook niet weinig fier aan zijn leden en alle belangstel lenden, als sluitstuk van het lopende werkjaar een buiten gewone avond te kunnen aan kondigen, waarop iedereen van harte wordt uitgenodigd Op vrijdag 18 maart 1983 om 20 uur heeft een gespreks- avond plaats, met als onder werp «Dertig jaar parlemen tair, achteraf bekeken», door de heer Jan Verroken. Die gespreksavond vindt plaats in de zaal «Ter oude Kerke» op de Spoele te Lokeren. Jan Verroken voorstellen is wellicht overbodig. Hij is lid van het Europees parlement en burgemeester van Oude naarde. Maar wie de nationale jjolitiek zelfs maar van op af stand heeft gevolgd, weet maar al te best dat hij vroeger een soms omstreden CVP-kamer- lid is geweest en meer dan eens van zich heeft doen spreken, niet het minst als zeer over tuigd Vlaming. De afdeling kan hieraan nog toevoegen dat burgemeester Hilaire Liebaut welwillend op haar aanvraag heeft geantwoord om de spre ker in te leiden. Het wordt dus een veelbelovende avond. De afdeling hoopt op een rekord- opkomst van belangstellenden in een goed verwarmde zaal. De toegang is gratis. J.V.L.

De Voorpost | 1983 | | pagina 11