Beriare De Voorpost - 18.3.1983 - 17 Aalst Vrijdag 18 maart Toneel (ook op zaterdag 19 maart) om 20.00 uur in de feestzaalvan het VTI. Opvoering van «Arsenicum en oude kant- van J. Kessering door het personeel van het VTI. Regie: Herman Slagmulder. Toegang 90 F; CJP en 65+ 70 F. Organizatie Vriendenkring VTI Minivoetbal, om 20.00 uur speelt minivoetbalclub Resocub Terjoden in de sporthal Denderdal een wedstrijd tegen Dender- monde. Zaalvoetbal. Comar Sport speelt in de sporthal Ten Rozen om 21.00 uur een kompetitiewedstrijd. Zaalvoetbal. Cosmos Aalst speelt in de sporthal Denderdal om 21.00 uur tegen Delta Gent. Zaterdag 19 maart Jeugdhuis Terllnden: de bowling ploeg maakt een etentje klaar om de kas te spijzen. Voor 200 F is er vanaf 20 uur kip met sinaasappelen en frieten te verkrijgen. Jeugdatelier Klakson: van 14 tot 17 uur emailleren. Jebron. Van 12 tot 13 uur kans tot solidariteitsmaal in het Jebronhuis. Momenten dat men aan bewustmaking wil doen. Jebron. Om 18.30 uur tussentijdse viering in de begijnhofkerk rond het tema «de overspelige vrouw». Daarna ontmoetings kansen in gesprek en een drink. Lentebal. De Vriendenkring van het Stedelijk Onderwijsinstituut nr. 2 organizeert om 21 uur haar jaarlijks lentebal in de feestzalen van de school (Binnenstraat 157). ledereen is welkom. Toegang 100 F. voorverkoop 80 F.Kaarten te bekomen op het sekretariaat van de school tijdens de schooluren. Schoolbal. Met het orkest «Gensters» in de parochiezaal te Baardegem ten voordele van de gemeentelijke lagere school, ledereen van harte welkom. Aanvang om 21 uur. Organizatie: Ouderkomitee van de gemeentelijke lagere school. Spreekbeurt. In zaal 't Kapelleken, Meuleschettestraatom 18 uur tijdens algemene ledenvergadering B.G.J.G. over de so ciaal-juridische dienst op te richten in de stad. Voor meer inlichtingen Esplanadestraat 15 (053/21.16.91) of Vooruitzicht straat 84 (053/21.91.10). Musical. In de zaal Netwerk, De Ridderstraat om 20 uur opvoering van «Onze jongens» door het toneelgezelschap Toetssteen uit Amsterdam. Reservatie: 053/78.89.81. tot 17 uur en op het nummer 053/21.83.70 vanaf 17 uur. Organizatie: Tejater 80. Homo- en lesbiennefutf in het GOC, Hoogstraat 64-66 om 20 uur. Organizatie G.O.C. Petanque. Om 19.30 u. organizeert PC Apollo in het kasteel Terlinden een petanqueornooi. Volleybal. Om 15 uur speelt VB Danny Hofstade in de sporthal Ter Rozen tegen Oudegem. Volleybal. Kangoeroes speelt in de rijkssporthal Hnto, volgende wedstrijden: om 15 uur de reserven dames tegen Lovendegem en om 16.30 uur de eerste ploeg dames tegen Lovendegem. Om 18 uur de reserven heren tegen Nazareth en om 19.30 u. de eerste ploeg heren tegen Nazareth. Basketbal. BBC Okapi Home In speelt in de zaal Jules Haeremans volgende wedstrijden, om 13.30 u. de juniores tegen Sint-Niklaas, om 15 u. de kadetten tegen Falco en om 16.30 u. de miniemen tegen Falco Wlelertoerisme. T T Kring Aalst organizeert om 13.30 u. een fietstocht over 50 kilometer naar Asse. Vertrek Vrijheidsstraat 64 Zondag 20 maart Jeugdhuis Terllnden om 14.30 uur dia's over Wildlife, waarna om 15 uur een wandeling in de omgeving. Jebron. Om 9.30 uur open trekkersgroep. ledereen is welkom om ideeën te spuien en voorstellen te doen Toneel. Opvoering van «De twee maagden», een komedie in twee bedrijven door toneelgroep «Nieuw Leven» in de Heilig Hartkring, Dr. De Moorstraat 104. Toegang 100 F, kinderen en 60pers 60 F. (ook op 25, 26 en 27 maart, telkens om 20,00 uur). Film. Om 20.30 uur vertoning van «Das Boot ist voll», een historische film overde Zwitserse houding tijdens de tweede wereldoorlog t.o.v. het jodenprobleem. Toegang 75 F. Organi zatie: Antrakt vzw. De vertoning heeft plaats in de Stads schouwburg, Vredeplein te Aalst. Koncert. In Netwerk om 11 uur aperitiefkoncert. Jazz. In Netwerk jazz organizeerd door de Crazzy Bol en Netwerk. Volleybal. KWB Heilig Hart speelt om 10 uur in de sporthal Ten Rozen een kompetitiewedstrijd Volleybal. Falos Ermbodegem speelt om 10 uur in de sporthal Denderdal een kompetitiewedstrijd Basketbal. Om 15 uur speelt BBC Erembodegem in de sporthal Denderdal een kompetitiewedstrijd. Handbal. Om 17 uur speelt Jochewoa in de sporthal Ten Rozen tegen Sparta Aalst. Handbal. Olympia 80 speelt om 19 uur in de sporthal Ten Rozen een kompetitiewedstrijd. Wlelertoerisme. Om 9 uur vertrek voor een fietstocht over 30 kilometer aan café 't Hoeksken, Spinnersstraat 22. Wlelertoerisme. Wielerclub De Pedaalridders organizeert zijn openingsrit met vertrek om 9.30 uur aan de bloemenveiling Inlichtingen lokaal Piasken. Binnenstraat. Aalst (053/77 45.43, 053/21.89.68 of 053/70.22.33). Lentewandeling: vertrek en aankomst Jeugdhuis Terlinden, Raffelgemstraat 8. Aalst Vanaf 9 uur (28 km) en 13u30 (12 km). Laarzen noodzakelijk Meebrengen middagpicknick (dranken beschikbaar), schrijfgerief. Leuke prijzen! Infostands van diverse natuurverenigingen Samenwerking met Jeugdhuis «De Klup». Zonnestraat. Aalst De opbrengst gaat integraal naar het projekt «Tropisch regen woud». Organisatie W.W.F. afdeling Aalst. Maandag 21 maart Jebron. Om 19.30 uur werkgroep Liurgie voorbereiding van de paasdiensten. Gemeenteraad. Om 19.30 uur in het Belfort gemeenteraad. Belangstellenden kunnen de openbare vergadering bijwonen. Een van de belangrijkste punten is de verkiezing van de OCMW-leden. Gitaarduo. Om 20.30 uur in de feestzaal van het stadhuis optreden van het Zwitserse gitaarduo Jurg Kammerman en Romeo Krug. Organizatie Pro Arte, met medewerking van het stadsbestuur en het VTI. Kaarten in voorverkoop bij Mevrouw Coppens-Lecompte, Pontstraat 16 (053/21.46.59). Toegang volwassenen 250 F en jeugd en +3 passers 125 F. Minivoetbal. In de rijkssporthal Hrito worden volgende wedstrij den gespeelt: om 18 uur Timarcha tegen Apostelken, om 19 uur 't Vellekens tegen B.B.L. en om 20 uur Excelsior tegen de Geuzen. Woensdag 23 maart Jebron. om 18.30 uur 12 werking: jonge mensen van 12 tot 14 jaar zijn welkom op de speelse aktiviteiten waarin zij toch iets van henzelf vertellen. Jebron. om 19.45 uur gebedsmoment: eventjes een bezinning op het leven. Spreekbeurt. Om 19.45 uur in de Borse van Amsterdam spreekt mevrouw Stellemans-Wellens, kinderpsychologe over «een kind heft meer nodig dan zijn natje en zijn droogje». Organizatie CMBV Aalst-centrum. Donderdag 24 maart Toneel. In Netwerk, De Ridderstraat om 20 uur opvoering van «Valavond» door de Internationale Nieuwe Scene. Organizatie Netwerk. Kaarten in voorverkoop 50 F, aan de kassa 70 F. Koffietafel, om 14.30 uur in de zaal Madeion, Grote Markt, maandelijks gezellig samenzijn van het Vlaams Verbond voor gepensioneerden van de Federatie Groot-Aalst. Kinderoppas Jongerenservice Aalst vraagt studenten en jonge mensen vanaf 16 jaar om regelmatig iets bij te verdienen met kinderoppas in en rond Aalst. Wie belangstelling heeft kan terecht bij jongeren- service tussen 13 en 18 uur om beschikbare degen, avonden of weekends mee te delen. Tel. 053/78.99.36. Bij Jongerensrvice kan men ook terecht met problemen of moeilijkheden op allerlei vlak. Er is informatie en dokumentatie te bekomen over allerlei onderwerpen. Open maandag tot vrijdag van 13 tot 18 uur en op woensdag van 10 tot 12 en van 13 tot 18 uur. Hartpatiënten hebben je nodig Voor de open haart operaties voor de week van 21 tot 25 maart zijn nodig: 27 bloedgevers A+, 27 boedgevers 0+ en 9 bloedgevers B-. Zoniet kunnen de operaties niet worden uitge voerd. Telefoon 053/21.47.07 (van 9 tot 17 uur). dame met de bromfiets werd gewond. Een vergelijkbaar ongeval te Aalst in de Burchtstraat tussen bromfietser Richard Van Geert uit Haaltert en een personen wagen. Nog op de Gentsesteenweg een derde ongeval tussen bromfietster Yvonne Van Cut uit Aalst en de personenwagen bestuurd door Elise De Smet uit Moorsel. Op de Graanmarkt botsten de personenwagen bestuurd door Edward Gits op de fietser C. Verstegen eveneens uit Aalst. De fietser werd gewond. Snel uitbreiding nemende grasbranden langsheen de spoor wegberm ter hoogte van de Dendermondsesteenweg en op een terrein aan de Kleistraat te Erembodegem werden door de Aalsterse brandweer bedwongen. Ook in de kelderruimte van Teleshop aan de Gentsestraat ontstond brand. Aan de er opgeslagen artikelen ontstond schade. LH Baardegem Bloedgeven Dat kan elke maandag en dinsdag van 17 tot 18 uur en op woensdag van 17 tot 19.15 uur in het Bloedtransfusiecentrum, c Keizerlijk Plein 45 e Aalst. Het bloedtransfusiecentrum heeft trBlïlDOOBQBni een groot tekort aan bloedgroep 0-, Alle zieken die 0- nodig hebben, doen een beroep op U. KVLV: Voordracht in de parochiezaal te 20 uur op vrijdag 18 maart «Het leven (her)beqint op veertig!» Papierslag De scouts houden andermaal papierslag en zulks nu op zaterdag 26 maart. «Vlugge meisjes» Zoals te Oordegem op «Sloebers» «de Sloven» volgden komen te Baardegem na «De Vlugge Jongeren» nu «De Vlugge Meisjes». Deze dames-voetbalploeg brengt een T.D. morgen zaterdag 19 maart te 20 u. in zaal «Ons Huis». Hoogstraat met DJ «Studio Atlantis» Onder impuls van Mare Dierickx komt er nu te Baardeqem terug meisjes-voetbal. Schoolbal Bal ten voordele van de Stedelijke Lagere School op zaterdag 19 maart met «De Gensters» Bij Maxens De Baardegemse «Molenvrienden» hadden een geslaagd buurtfeest met etentje bij Maxens. Marie-Jeanne werd als gastvrouw door voorzitter Ivo Van De Velde in de bloemetjes gezet. Rockkoncert Op het rockkoncert in de Parochiezaal verleden zaterdag, vrijdag werd het een Poolse avond met voordracht en film. Waren van de partij Axel (heavy metal), Xantippe (symfo- psychedelische rock), Black Nepal (blues) Tube Screamer (new wave) en Dirk De Ridder (kleinkunst) St.-Antoniusvrienden Belotting op zaterdag 19 maart te 20 u. in café St. Antonius. Paasfeest De katholieke bond van gepensioneerden viert reeds paasfeest op woensdagnamiddag 23 maart in het parochiaal centrum. B.G.J.G. Danskursus voor nieuwkomers elke zondag van 15 tot 17 uur in het klubhuis. Danskursus voor gevorderden elke dinsdag van 19.30 a 21.30 u. in zaal «De Kletser» Bezinning De Davidsfondsafdeling gaat op bezinning in abdij «Rosen berg» te Waasmunster o.l.v. E.H. Van Spaendonk op 19 en 20 maart. De parochiale bezinningsdag volgt op zondag 27 maart. Vormsel Vicaris-generaal De Langhe zal het vormsel toedienen op dinsdag 3 mei in de parochiekerk te 15 uur. Ziekendag Op zaterdag 26 maart paasviering voor zieken anders-invaliden en 60-plussers. Te 14 u. receptie in de zaal v.h. klooster. Te 14.30 u. H. Mis waarna koffietafel en gezellig samenzijn opgeluisterd door het Hardinkgoor. Verder voor iedereen een kleine attentie. Alles totaal gratis. Wafelslag De wafelslag ten voordele van missionarissen, gerealiseerd door plechtige kommunikanten en katechisten bracht 39.036 fr. op. Dank. Komitee voor vrijetijdsbesteding Zoals in het verleden, zullen ook nu weer alle aktiviteiten van de verenigingen aangesloten bij het Vrijetijdskomitee worden ge publiceerd in de stadsberichten. Men kan deze aktiviteiten melden op het sekretariaat, Dienst Vrije Tijd, Grote Markt 3. Of telefonisch op het nummer 053/77.11.11 tijdens de kantooruren (vragen naar toestel 283). Anti-rookcampagne Het college van burgemeester en schepenen besliste opnieuw een antirookcampagne te organizeren in samenwerking met de liga «leven en gezondheid». Die campagne bestaat uit een ontwenningskuur die begeleid wordt gedurende vijf avonden van 18 april tot 23 april telkens van 19.30 uur tot 21.00 uur in de Brandweerkazerne. Vrijheidsstraat te Aalst Topdag Op zaterdag 14 mei aanstaande wordt voor de vijfde maal een Topdag georganizeerd Naast tal van kulutrele, humoristische en folkloristische aktiviteiten hebben er in de verkeersvrije straten van het stadscentrum gunstkoopjes plaats. De organiza tie van de Topdag 83 berust bij het Klein Komitee van de Stedelijke Middenstandsraad en de Dekenijen met steun van de Ekonomische Dienst van de stad De organizatoren doeen een beroep op zowel partikulieren als verenigingen om hun ideeën en suggesties kenbaar te maken Positieve reakties worden verwacht op de Ekonomische Dienst van de stad, Keizerlijk Plein 21 te 9300 Aalst (053/77 11.11, toestel 220 en 221). Imavo-vormingsavond Op vrijdag 25 maart heeft in de Mikisclub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst, een vormingsavond plaats georganizeerd door Imavo. Gastspreker is Irma Van Paepegem uit Ninove die als ontwikke lingshelpster werkzaam was in Guatemala. Zij was bevriend met Serge Berten. Aanvang om 20 uur. Gezellig samenzijn in Lyceum Op zaterdag 19 maart heeft de Nacht van het Koninklijk Lyceum - RMS II. Pontstraat 51 te Aalst plaats in de lokalen van de school. De opbrengst van deze aktiviteit komt ten goede aan de leerlingen van de school BVS vergadert Op vrijdag 18 maart organizeert de Belgische Vereniging voor Suikerzieken afdeling Aalst in de feestzaal van het stadhuis te Aalst haar eerste info-vergadering van het werkjaar 1983. Twee belangrijke tema's worden aangesneden, bewustzijnstoornis- sen bij diabetes (door dr. R De Maeseneer) en problemen in de onderste ledematen bij suikerzieken (dr Immesoete) Deze infovergadering vangt aan om 19.30 uur en iedereen die voor dit onderwerp belangstelling heeft is welkom ONGEVALLEN EN BRANDEN TE AALST Op de Gentsesteenweg was er een aanrijding tussen bromfietsster Ann Callebaut uit Aalst en de personenwagen bestuurd door Philemon Van Rossem, eveneens uit Aalst De VRIJDAG 18 MAART SpetterfuifFC Doggen en De Beekes nodigen iedereen uit op hun spetterfuif in Dancing Artec te Erembodegem, eerste spetter om 19 uur. Ouderavond tweede jaar katechese: te 20 uur in de Crypte. ZATERDAG 19 MAART KWB-belotavond: Te 19 u in de Crypte. Vóór de kaaring wordt iedereen een etentje aangeboden! Klassement na de laatste kaarting in gebruari II.: 1. Arijs Albert, 2. Verhegge Jozef, 3. Bayens Louis, 4. Callebaut Jozef, 5. Pieters Emiel, 6. Roels Frans, 7. Van Der Heyden Robert, 8. De Saedeleer Bart, 9. Taeleman Wilfried, 10. Kindermans Florent. Knal T.D.: met discobar Toni Anderson, te 19 uur, in zaal Omego, Kapelleveld, Erembodegem. ZONDAG 20 MAART VKSJ: te 14 uur vergadering in de G. De Schepperstraat, Erembodegem (oude gemeenteschool). KSA: Ban- en spelronde voor leeuwkes en jong-knapen KSA te 14 uur in het KSA-heem, Bredestraat, Erembodegem. KVLV-Paasfeest: te 14u30 in het Parochiehuis: thema. «Ons dorp, een plaats om te leven!». Inleider is pastoor Paul Van De Winckel van Heldergem, daarna is er een «lekker hapje» en een optreden van de plaatselijke «gast-akteurs». MAANDAG 21 MAART NWK: te 14 uur in de Crypte: raadpleging NWK. WOENSDAG 23 MAART Selektieve ophaling glasafval in Erembodegem. DONDERDAG 24 MAART A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19u30 in de Crypte. VRIJDAG 25 MAART Cyclus «Eet gezond»: voor jongeren en studenten: op 25 maart. 29 april en 6 mei (eerste les was op 11 maart): van 19u30 tot 21u3ü in de Crypte. Óp het programma: praktische tips over gezonde voeding, de goede samenstelling van onze maaltijden, caloriën. mini-kookkursus. Deelname in de kosten: 100 fr. per avond. Organisatie: Jeugd en Gezondheid VTB-diaavond: te 20 uur in de raadszaal van het Oud- Gemeentehuis van Erembodegem. Thema: «Romantisch Duits land» Toegang vrij' Organisatie: VTB-VAB Erembodegem Meldert Opening Jubeljaar Affligem 9 eeuwen abdij Affligem. Op zondag 20 maart te 18 u. opening v.h. Jubeljaar met pontificale mis met als voorganger Kardinaal Godfried Danneels. Opluistering door het Halleluiakoor o.l.v. G. De Cock. Er worden géén plaatsen voorbehouden. K.V.N.-show De kynologische vereniging Nievel-Kapel brengt haar 5de K.V.N.-show op zondag 20 maart te Aalst in de Keizershallen van 8 tot 18 u. Titels vanhopkeizer(in), hopkoning(in) en hopprins(es) voor elk ras. Méér dan 900 honden ingeschreven! Dia-klub In het Affligems Kultureel Centrum vandaag vrijdag 18 maart te 20 u. diamontage «Ruitersport en -tomooien» door Frans De Geyter. Wandelen Lente in de Ardennen met V.T.B.-V.A.B. en V.W.B. Autocarreis naar Remouchamps. Start te 6.30 u. aan de vijfhoek. Schitte rende wandeltochten voor geoefende wandelaars, 's Avonds oponthoud te Luik. Belottersklub Maandelijkse belotting van «Thuis weg!» op zaterdag 19 maart te 20 u. in 't Parochiecentrum. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend: Marie en Alfons Maeschalck Burgemeester Uyttersprot Op de algemene CVP-selectievergadering in «de Stal» van het Parochiecentrum voert burgemeester Raymond Uyttersprot op zondag 27 maart te 10.30 uur het woord, ledereen welkom. Moorsel Judo-klub Kursus voor beginners op woensdagen van 20 tot 21 uur en op zondagen van 11.30 u. tot 12.30 u. Jongeren beneden de 14 jaar worden opgenomen in de jongerenafdeling. Lessen o.l.v. 3de dan Freddy Bellon. Lente T.D. Op zaterdag 19 maart Lente T.D. met Studio Summernight in zaal Katholieke Kring. Inkom 30 fr. Begin 19.30 u. Chirokabaret Op zaterdag 26 maart 6" Chirokabaret in zaal Katholieke Kring met Gaston en Leo als gastvedetten. Inkom 40 fr. Aanvang 19 Herdersem In de Mooie Molen Muziek- en showavonden v.d. Kon. Harmonie op zaterdagen 19 en 26 maart te 19.30 uur en zondagen 20 en 27 te 19 uur. Opvoering v.d. operette van wijlen Benoit Patteman «In de mooie molen»; kleurige kostumering, twirl, muziek, zang, prach tig dekor en 120 medewerkers. Inkom 120 fr. In vóórverkoop 100 fr. Reservatie na 19 u. via 053/77.58.13. Toneel bij Hand in Hand De Beriaarse toneelgroep «Hand in Hand» houdt op vrijdag 18, zaterdag 19, zondag 20 maait in de zaal van het parochiehuis te Beriare de opvoering van «De Carabische zee» een toneelspel van 15 taferelen van René Verheesen wordt door «Hand in Hand» dit onder de regie van Hector Blanquaert vertoont. In medewerking van Lilianne Clinck, Dirk Blancquaert, Vivianne Bontinck, Dianne De Grauwe, Mieke De Graeve, Martine Valck, Lucie De Wael, Dany Van Hauwe. Dirk Van Nieuwenhuize, Tony Blancquaert, Albert Wauters, Hector Van Hauwe en Arthur Merckx. Toegangsprijs 70 fr. De plus drie passers genieten 50% vermindering. T-dansant Zaterdag 2 april houdt Rockformatie «Puirek» in de zaal van het parochiehuis te Beriare een The Dansant-avond met discobar «Galexie 2000». Algemene inkom is gesteld op 80 fr. Sint-Niklaas. Op Don Bosco vierde familie Heirbaut feest. Enkele honderden familieleden bijeen, uniek samenzijn toch (lv)

De Voorpost | 1983 | | pagina 17