I f WAASLANDER OP EEN DIEFJE... Q h Voor K.A.V.D. is strijd nu gestreden S.K. Lebbeke op zijn hoede voor Bert De Schrijver t/ De Voorpost - 18.3.1983 - 29 De Voorpost SPORT Redaktle: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL 1* Provinciale S.K. Lebbeke - K.A.V.D. 2-1 lubleider Eric Buytaert van S.K. Lebbeke heeft gelijk gehaald. Vorige week ooT&pelde hij een zege van zijn ploeg tegen K.A.VD. De voorspelling van de ebbeekse klubleider bleek juist. Maar diezelfde Buytaert gaf na afloop van de latch toe dat het «op een diefje is gebeurd». Ik geef gewis toe dat Dendermonde de betere ploeg was. Ze kreeg ook de neeste kansen. Maar uiteindelijk zijn het de doelpunten die tellen in een redstrijd. Ik wist, ondanks mijn optimistische voorspelling dat het tegen LA.V.D. niet makkelijk zou gaan. Die ploeg vormt een hecht blok en is kollektief tiezonder sterk. Onze spelers daarentegen zijn zeer zenuwachtig van stapel lelopen. Uiteindelijk hebben we de punten gewonnen. In veler ogen is dat inverdiend. Ik zal de laatste zijn om het tegendeel te beweren. Het belangrijkste lij dit alles is dat we in de running blijven voor de tweede plaats.» aarsblauw offensief stond Dendermonde daaren- Frank Van Den Broeck maar élfs de meest fervente Leb- boven een trapje hoger dan nauwelijks de kans kreeg leekse aanhanger zal moe- zijn opponent. Voornamelijk om uit te halen. Dendermon- en toegeven dat K.A.V.D. >n de middenlinie viel S.K. de kwam na twee minuten ledurende driekwart-wed- Lebbeke te zwak uit. Jac- op voorsprong, een doelpunt trijd heeft gedomineerd, ques Joris bv. stak gewoon waarbij wel enige dosis ge- *.AV D. kreeg een resem Bruno Van Bladel in zijn luk gemoeid was. onsen, maar die werden broekzak. Ook Jean-Pierre Stephaan De Wolf centerde oor de zoveelste keer onbe- Lippens werd uit de wed- bal vóór doel. Tot verrassing gelaten. Technisch strijd gehouden. terwijl van eenieder, zeker niet hef minst van doelman Rudy Jansegers, verdween de bal in het doel. Door deze vroe ge Imeevaller kreeg K.A.V.D. de kans om te counteren. Dat is het sterkste wapen waarover het beschikt. Na pakweg tien minuten plofte een kanonbal van Jacques Joris in het zijnet. Op het kwartier beging Bruno Van Bladel een overtreding op Alain Verstraeten. Dat le verde hem een boeking op. Op een voorzet van Eddy Bellon schoot Tony Colle- waert kort daarna nipt naast de staander. Op het halfuur was er een sublieme red ding van Jansegers nodig om diezelfde Collewaert het scoren te beletten. De enige kans kreeg Lebbe ke met nog tien minuten te spelen in de eerste helft. Dat was langs Chris Ferket die maar nipt naast de paal be sloot. Alvorens de rust in te gaan werden er nog twee boekingen uitgedeeld. Eerst aan K.A.V.D.-er Dirk Van Der Putten. Die bleek niet akkoord te gaan met een beslissing van de spellei der. Hij trapt de bal gewoon weg. Uiteraard volgde de sanktie. Daarna was het de beurt aan Jean-Pierre Hals. Hij haalde Eddy Bellon. die op weg was naar het Leb- beekse doelgebied, gewoon onderuit. Misschien was het hanteren van die noodrem wel verplicht, want Bellon. eens in het doelgebied ver schenen, kan vreselijk hard uithalen. Reuzekans Niettegenstaande K.A.V.D. in de tweede helft nog het meest aan bod kwam en zelfs langs Tony Collewaert een kans, zo groot als een wolkenkrabber miste, kwam Lebbeke in die tweede pe riode toch meer in de wed strijd, zonder nochtans te overtuigen. Verwachtte iedereen op en rond het veld zich aan een tweede Den- dermondse treffer, dan nam in het laatste kwartier de match een andere wending. Tegen de gang van het spel in boog Chris Ferket een hoekschop tot een doelpunt om. Dendermonde verloor toen enige koncentratie. Op haast identieke manier werd het kort daarna een tweede keer geslagen. Weer door diezelfde Chris Ferket. De Waaslander was meteen de gelukkigste speler op het veld. Ergens had hij ons een dag voordien gezegd dat hij tegen Dendermonde zou scoren. Hij nam zelfs de twee goals voor zijn reke ning, waardoor hij meteen zijn totaal op tien eenheden brengt. Dat de ontgoocheling in het Dendermondse kamp groot was, hoeven we beslist niet te onderlijnen. «Een dergelijke match mo gen we nooit uit handen ge ven», zegde trainer Borré «Wij speelden sterker dan Lebbeke. Bovendien waren we erin geslaagd om Van Bladel, Lippens en Frank Van Den Broeck, toch drie tenoren, uit de wedstrijd te houden. Lebbeke heeft tij dens de eerste helft één uit gespeelde kans gekregen. Feit is dat wij de kansen, die we ten overvloede kregen niet hebben kunnen benut ten. Daaru-t moeten nu de juiste besluiten getrokken worden. Je kan onmogelijk aan de top van de rang schikking blijven wanneer je de betere ploeg bezit, kansen krijgt om te scoren, maar ze niet kunt benutten. Op dergelijke manier verlie zen is in feite erg. Globaal genomen hadden we de match onder kontrole.» In de Dendermondse voetbalkringen heerste begrij pelijke ontgoocheling na de derbynederlaag tegen S.K. Lebbeke. K.A.V.D. was de betere ploeg maar faalde bij de afwerking. Trainer Etienne Borré wil echter dat zijn spielers tot de eindstreep voor de punten blijven knokken. «We gaan ons geenszins laten afglijden. De tweede plaats is nu wel een verloren zaak. Ik wil echter dat de kompetitie in schoonheid wordt beëindigd Nu zondag krijgen we Borsbeke op bezoek. Een gelegenheid om na de jongste nederlagen op nieuw met de zege aan te knopen. Wim Waegeman doet wellicht zijn wederoptreden. Hij ondervond deze week geen hinder meer van zijn kwetsuur. Tony Collewaert verhuist naar de bank». Intussen gaat de aandacht van de klubleiding al naar volgend seizoen. Voorzitter Philippe Roedolf hierover: «Het is ons streven om de ploeg sterker uit te bouwen. Wij kennen nu de zwakke plekken. Het aantrekken van een aanvaller en een offensieve middenvelder is een noodzaak, willen we als titelkandidaat de nieu we kompetitie aanvatten. Het is onze intentie om verder te blijvn werken met trainer Etienne Borré. We zijn biezonder tevreden over zijn werk. Begin april maken we onze opties bekend. Het is geenszins de bedoeling om een eeuwige provincialer te blijven. Onze supporters mogen dat gerust weten.» E.D.M. Na de zege tegen K.A.V.D. is de sfeer uitstekend bij S.K. Lebbeke. John, de baas van het Zwambershof. vond dat de spelers best wat extra-kalorieën konden gebruiken nu de kompetitie haar ontknoping nadert. Hij trakteerde deze week de Lebbeekse spelers op een soup>eetje. Lebbeke gaat dus voluit voor de tweede plaats. Het speelt zaterdagavond om 19.30 uur op Heirnis Gent. Daar komt het oog in oog te staan met Bert De Schrijver. Een gewezen S.K. Lebbeke-speler. Die zal zeker tot het uiterste gaan en pogen zijn vroegere ploegmaats een loer te draaien. S.K. Lebbeke is echter op zijn hoede. Het beseft dat het voor de punten zal moeten knokken. Het rekent nu voornamelijk op Frank Van Den Broeck. Het is immers al enkele weken geleden dat de Lebbeekse spits tot scoren is gekomen. Frank is kandidaat voor de zilveren voetbal. Hij voert met negentien doelpunten de rangschikking aan. Van Der Scheuren van R.C. Gent nadert op drie doel punten. Voor Van Den Broeck komt het er nu op aan. om die voorsprong veilig te stellen. In principe zal S.K. Lebbeke met een winstpunt tevreden huiswaarts keren. Daarna krijgt het, het relatief zwakke Haaltert op bezoek. Een opdracht die het zeker tot een goed eind moet kunnen brengen, wil het verder een optie op de tweede plaats blijven nemen. E.D.M. Lebbeke-KAVD 2-1. Chris Ferket in duel met Luc Segers (c) -i A Stefuan De Wolf, één der beste spelers uit het derby, leunt hier zwaar Lebbeke-KAVD 2-1. Van Der Putten (KAVD) springt Lebbeke-KAY D 2-1Jean-Pierre Lippens wordt van nabij gevolgd door SBpzijn tegenspeleJJ/gm HBp duidelijk hoger dan Van Den Broeck (c) Dré '"meer (c)

De Voorpost | 1983 | | pagina 29