Behoorlijke tweede helft en mooie doelpunten JET Twee afgekeurde doelpunten en twee geweigerde strafschoppen duwen lokalen nog dieper in de put 2MKTI3 VW Hamme voluit tegen een titelkandidaat FC Wieze organiseert jeugdtornooien Vlaams Sportverbond E Een «zeer goed» voor Eendracht St.-Gillis VOETBAL VW Hamme houdt aan de heenwedstrijd tegen Excelsior Moeskroen nog een slechte herinnering over. Het werd als de meest ongelukkige match bestempeld. Onkans, het onbenut laten van doelkan sen. een slippertje van doelman De Wilde en een strafschop van Frankie Vanhaecke die op het doel- hout plofte. Allemaai zaken die men in Hamme nog fris in het geheugen heeft. «Hopelijk is het geluk deze keer aan onze kant», zegt trainer Eddy Maes. «We staan zeker voor een zware opdracht. Moeskroen heeft nog titelambities, hoewel die de jongste weken fel zijn afgeslankt. Verliezen zij tegen ons, dan mogen ze het metéén vergeten. Het ziet er dus naar uit dat de thuisploeg tot het uiterste zal gaan. Ook wij lopen offensief van stapel. We hebben geopteerd voor drie spitsen. In een aanvallend sys teem komen we altijd het best aan ons trekken». De ploeg die Lauwe versloeg wordt ongewijzigd gelaten. Alleen nopens Robbie Smet heerst wat onze kerheid. Hij trainde dinsdag niet ingevolge griep. Indien hij tijdig fit is, wat wordt verwacht, dan zullen Eddy Maes en Willy Meersman allicht beroep doen op hem. Zonder de verdiensten van andere spelers in de schaduw te stellen was het duidelijk dat zijn optreden in de tweede helft tegen Lauwe meer gestalte gaf aan de vierde klasser. (e.d.m/) VW Hamme-Lauwe 4-1. Luc Schuddinck mocht alweer scoren en is er kennelijk heel blij mee (wvc) Hamme-Lauwe 4-1. Ronny De Beule: zeer nuttige invaller na de rust (wvc) Lokerse SV - RC Gent 0-1 SV zal zich nog lang scheidsrechter Taeleman herinneren. Wij twijfelen niet aan de eerlijkheid van die man maar wat hij in de Scherpeputstraat uitspookte doet toch wel vraagtekens rijzen. Het pleit voor de SV-ers dat ze waardig bleven in al die rauwe pech. Alle hoop is nu gericht op de wedstrijd van zondag a.s. op Latem. Daar wordt het pompen of verzuipen Lokerse kan zich geen puntendeling veroorloven, het moet winnen. Zoniet wenkt tweede provinciale... Lokerse nam het eerste half- Van der Cruyssen hield er in uur volledig voor zijn reke- die periode een paar ge- ning. Er was steeds een be- vaarlijke schoten uit. In de zoekend obstakel in de weg 37e min. sloeg het noodlot om de Gentse netten te doen voor de lokalen hard toe. trillen. Dat gebeurde wel Van der Scheuren legde van tweemaal maar telkens ver aan en versloeg een to- werd het lokaal doelpunt af- taal verbouwereerde doel- gekeurd door scheidsrechter man Van den Bogaert: 0-1. Je Taeleman. Eerst kon Van kon toen een muis horen lo- Tongerloo een voorzet suk- pen in de Scherpeputstraat. sesvol ombuigen maar de ref had buitenspel gezien. Na de rust weer lokaal over- Tot daar nog toe. Enkele mi- wicht alhoewel Racing Gent nuten later een identieke fa- meer en meer zijn woordje se. Een scherpe voorzet en kwam meepraten. Het laat- ditmaal Van Rompaey op de ste kwartuur zette SV alles goede plaats om te beslui- op alles, ten. Er stonden minstens twee bezoekers op de doel- In een allesoverrompelend lijn opgesteld. Weer werd offensief werd Gent onder het doelpunt afgekeurd en de voet gelopen en moest daar begreep niemand nog alle middelen aanwenden een barst van. Lokerse bleef om overeind te blijven. Ook de forcing voeren en stoorde ongeoorloofde. Een doorge- zich niet aan dat onrecht, broken Paul Zaman werd in Een puike Gentse doelman de strafschopzone getorpe- reerd maar dat ontging ook de scheidsrechter. Blijkbam niets aan de hand. Gent voelde toen dat zelfs handbal toegelaten was. Een lokaal schot werd in d< zuiverste stijl weggeslagen gi maar dat bleek terug onvol- ui doende om strafschop fluiten. Eervol verliezen ii0( geen schande maar als je op zulke manier de boot ingaal ie: is het om alle moed te ver liezen. En die moed zal Lo kerse zondag zeker nodig hebben op Latem. Dat word moest de wedstrijd van de aller laatste kans voor SV. Hope lijk met een konsekwent scheidsrechter! Andr De jeugdtornooien die FC Wieze de voorbije jaren heeft georganiseerd hebben steeds veel bijval ge kend. De tweede provincialer pakt ook nu weer uit met een dergelijke organisatie. Zowel miniemen, kadetten, scholieren als juniors komen aan hun trek ken. Aan het tornooi is. zoals in het verleden, ook nu de schaal «Riemkens» verbonden. Op volgende data en uren worden de wedstrijden betwist. Dinsdag 29 maart: Miniemen 18.00 uur: Schroevers Moorsel-SK Lebbeke 19.30 uur: Wieze-Eendracht Opstal Woensdag 30 maart: Kadetten 18.00 uur: Moorsel-FC Wieze 19.30 uur: Denderhoutem-Herdersem Donderdag 31 maart: Scholieren 18.00 uur: Wieze-Denderhoutem 19.30 uur: Moorsel-Eendracht Aalst Vrijdag 1 april: Juniores: 18.00 uur: FC Wieze-WK Moorsel 19.30 uur: Herdersem-Eendracht Aalst Zaterdag 2 april: 13.30 uur: troosting miniemen 15.00 uur: finale miniemen 16.30 uur: troosting kadetten 18.00 uur: finale kadetten 19.30 uur: prijsuitreiking Maandag 4 april 13.30 uur: troosting scholieren 15.00 uur: finale scholieren 16.30 uur: troosting juniores 18.00 uur: finale juniores 19.30 uur: prijsuitreiking. (e.d.m.) 32 - 18.3.1983 - De Voorpost VW Hamme-Lauwe 4-1 STRAFKOMMISSIE Volgende spelers werden geschorst: Op 19.3.83 (2x geel) Schoonvlit Yvan (Vlierkouter) Fobe Paul ('t Hoekske) Boel Luc (Boomkwek De Wolf) Weyn Paul (Kalishoek) Van Peteghem Edwig (Luitentuit) Deckers Franky ('t Hoekske) De Pauw Peter (VK 't Vhetje) Wouters Wim (Welvaart) uamesvoetoat. ue gtrts van A/t v uenaermonae speetaen ae oeKerweastrija tegen temse (awj Op 20.3.83 (2x geel) De Snijders Henri (Glazenleeuw) Scheers Luc (ASV Rapid Burcht) Tindémans Guido (Blue Boys) Van De Voorde Paul (Van De Voorde) Van Der Jeugd Freddy (Neerstraat) Van Osselaer Walter (SK Belsele) De Ruysscher Jean-Pierre (SK Belsele) Week-end van 19 en 20.3.83 D'Haen Amedee (Hamse Bouwncentrale) D® Waele Pierre (Reb. Vossenhoek) Robbrecht Cesar (Reb. Vossenhoek) Braem Jaak (Vapo) Wittock Jan (De Jager) Verbruggen André (RBS Hoger Op) Van Handenhove Guy (Altodie) Van 19.3.83 tot en met 10.4.83 Bodelet Patrick (RBS Hoger Op) Tot en met 31.12.83 Dierickx Willy (Rzb. Vossenhoek - voor alle functies) VW Hamme is tegen White Star Lauwe in feite maar in de tweede helft voorgoed losgekomen. Het liet voor de rust geen grote indruk. Dat kon al evenmin van de bezoekers worden gezegd. Die vormden nog minder een bedreiging. Weinig hoogtepunten in die eerste helft, behoudens dat doelpunt dat Luc Schuddinck tot stand bracht, maar waarin Frankie Vanhaecke zijn aandeel had. Voordien al was Bruno Marin uit de startblokken geschoten. Hij dropte de bal echter iets te onnauwkeurig in het bezoekende doelge bied. Later bracht ook nog Dirk Verbustel een aktie op ben we ook alles verteld wat er in die eerste helft te bele ven viel. Wel schakelden de bezoekers tijdens het derde kwartier over naar een meer aanvallend 4-3-3 systeem. Trainer Eddy Maes en Willy VW Hamme-Lauwe 4-1. Paul Vermeir, centrale figuur bij de Wuitens (wvc) VW Hamme-Lauwe 4-1. Eddy De Malssche in triomf na zijn doelpunt (wvc) ting kwam de thuisploeg een tweede keer tot scoren. Paul Vermeir lanceerde een dieptepas naar Frankie Vanhaecke die vanop de hoek van de grote recht hoek, met een hard schot kon besluiten. Wie dacht dat metéén de schaapjes voor de thuisploeg op het droge waren, had te vroeg hoera geroepen. Met nog ruim een kwartier te spelen schoof Ronny De Beule de bal in een verkeerde voet. De hoog opgeschoten Van Haezebroucke kreeg via een kollega de bal in zijn bezit. Hij plaatste twee tegenstan ders in de wind en zette toen een rush naar doel in, die met een treffer werd afge rond. Toen zag het er even naar uit dat er bij Hamme enkele spelers het vertrou wen gingen verliezen. Trai ner Eddy Maes deed toen een tweede gok. Hij riep Robbie Smet van de bank. Deze was nauwelijks op het veld, toen hij als vrijschop penspecialist een opdracht kreeg. Robbie kan vreselijk hard uithalen. Dat weet metéén al iedereen. Deze keer joeg hij de bal. met een kracht om een stier te split sen. tegen het doelhout. De bal sloeg opnieuw het veld in. waar hij door Eddy De Malsche werd onderschept. Hij kon ook besluiten. Van dan af had de zege van Hamme vaste vorm aange nomen. Omer Van Praet plaatste in de slotminuten de kroon op het werk toen hij, geflan keerd door twee kollega's. een enig mooi doelpunt luk te. Het was het mooiste van de vijf die zaterdagmiddag op het veld van VW Hamme tot stand kwamen. Allemaal waren het doelpunten van uitstekende makelij. Enkele spelers in het Hamse kamp lieten een uitstekende in druk. Paul Vermeir was op het middenveld meester van de situatie. Zelden verloor hij een duel met een oppo nent. Paul heeft blijkbaar weer de grote konditie te pakken. Technisch is hij bij zonder vaardig. Hij had bo vendien een aandeel in het tweede doeipunt. Op doel schieten deed hij nog niet zo vaak. Nochtans heeft hij in het verleden met dat wapen al meerder keren scherven gemaakt. Wie ook bijzonder gunstig evolueerde, is Bru no Marin. Meerdere keren schoot hij uit de startblok ken en dropte hij de bal tot in het bezoekende doelge bied. Als flankverdediger kan men hem maar zelden op een tekortkoming betrap pen. Hij is bovendien veel zijdig, in die zin. dat hij bekwaam is voor verschil lende funkties. In het begin van de kompetitie hebben we wat getwijfeld aan zijn mogelijkheden. Nu komt het wekelijks tot uiting dat VW Hamme met Bruno Marin een uitstekende transfer ge realiseerd heeft. Dit wil niet zeggen dat hij telkens toren hoog uitsteekt boven zijn medemaats. Vooral zijn re gelmaat valt op. Overigens liet eigenlijk niemand een ongunstige in druk bij VW Hamme. Ook Peter Baert niet die in de loop van de tweede helft gewisseld werd voor Robbie Smet. Peter had deze keer te maken met tegenstrevers die atletisch sterker waren. gang. Luc Schuddinck kon die tussen twee tegenstan ders door niet afronden en ook Eddy De Malsche, die de bal vervolgens in bezit kreeg, kon de gelegenheid niet benutten. Metéén heb- Meersman hadden die gok door. In de tweede helft kreeg men bij Hamme dan ook een paar plaatswijzigin gen en ruimde Chris Van Dam de plaats voor Ronny De Beule. Kort na de hervat- Hoofdzakelijk in de lucht kreeg hij er maar weinig kans tegen. Tegen dergelij ke opponenten kon Robbie Smet beter wedijveren. Hij gaf de ploeg ook meer ge stalte. We hadden de indruk 5.2.83 VK Veile - De Nwe. Sportvriend (0-1) Klacht VK Veile verworpen uitslag blijft behouden Walivo s damestopwedstrijd. FC Willy Girls uit Temse speelde een goede match (dw) Petegem - St.-Gillis: 1-3 werd geciteerd. Een flink eind in de tweede helft ga ven Luc Van Nuffel en daar na Frankie Van Beveren, op strafschop, vaste vorm aan de St.-Gilliszege Via een penalty konden de lokalen nog de eer redden, maar een bedreiging hebben ze voor de St.-Gillissenaars niet meer gevormd. We hoorden na afloop lo vende klanken over de pres tatie van de jonge Frank De Backer. Hij deed als zestien jarige een beloftevol de buut. In de tweede helft kreeg hij zijn kans in de vervanging van Rik De Gey- ter. Hij werd. net als de «jjm'Eendracht St.-Gillis kreeg p f* WTÜ zondagavond gelegenheid (iéÊ BbA ,e over om mee ,e vieren met WK T* JtBhSX ^et plaatselijk karnaval. Het Uk(■- won overtuigend bij Pete- A d Vv 9em Volgens ingewijden ff T speelde het, na de prestatie HÉB E ÖTl* fS °P V/etteren, de beste wed- ■k «HB- \,JJ strijd van het seizoen. De Hk 'IflÉI bHHB 9M| jongste kommentaren als yB' zou Eendracht zich naar het einde van de kompetitie la- Bp 1 jKUHB ,en uithollen, hadden blijk- BBHpHWHptt, baar effekt op de spelers. Al fSSSKBËËÈËcÊ vroeg in de wedstrijd kwam BhB Eendracht op voorsprong 'I toen Frans Peeleman een S geplaatst schot tegen de plaatselijke touwen joeg. 1 Nadien moest St.-Gillis ge- ruime tijd wachten om voor een tweede keer tot scoren te komen. Het botste op een overtuigende lokale doel- VW Hamme-Lauwe 4-1. Frankie Vanhaecke met een rnan. die achteraf als de uit- aartsgevaarlijke rechter (wvc) blinker van de wedstrijd dat Robbie er bijzonder ge prikkeld bijliep. Hij beoogt allicht zijn terugkeer als ti tularis, en daar is hij, wan neer hij voldoende wilskracht blijft betuigen, ons inziens niet zo heel ver meer af. (edm) 2' Provinciale ploeg in haar geheel, me een «zeer goed» gekredi teerd. In ieder geval is Eendracbl vooralsnog niet van plan or er zomaar het bijltje bij ne« te leggen. Tot de laatstt speeldag wil het resultater halen. Ook nu zondag in he derby met Wieze. Of brouwers achter de sporthd op een geschenk kunnen te kenen valt zeer te betwij felen. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 32