4 Wit-zwarten zetten leiders klem Walter Janssens andermaal in schitterende rol ^Onkennelijke gastheren Juist resultaat Tweede nederlaag op rij rncmui' Robur maakt kloof wat smaller Nu is het kalf definitief verdronken Vijf boekingen Mimmj tCHlEl? atittjaJa-Mtgntfej SiiCHIOi W? ICHlftT j «turns k VOETBAL K.V. Ertvelde - Herleving Vrasene: 1-2 E. Meldert-St. Lievens-Houlem 1-2. E. Meldert kon tegen de koplopers uit Sint-Lievens-Houtem de punten niet thuis 2000 kflITlt. fllkS tö VTO0g Het is tijdens deze kompeti- gend uitpakken om dan via dan een schot van De Vetter tie nog niet zo gauw ge- zeldzame scherpe counters tegen de paal, kwamen ze beurd dat Herleving Vrase- van mannen als Janssens en niet. ne voor een verrassende uit- Lardenoit door te prikken. Vroeg in de tweede helft slag kon zorgen. Na een Tegen deze speeltrant had- raakten de Vrasenaars met zwakke aanvangsperiode den de tegenstanders wei- de medewerking van de lei- lukten de Vrasenaars dan nig in te brengen en was ding ook op rozen wanneer wel begin november een wel erg fortuinlijk de wijze een fase waarbij heel de verrassende overwinning waarop de Herlevingforma- plaatselijke defensie aan ten nadele van toenmalig tie op winst kwam. Op de duidelijk buitenspel dacht lijsttrekker Ertvelde en ver- tiende minuut werd een tiet werd afgefloten. Luk der hielden ze zich nauwe- hoekschop door Van Puym- 'anssens ging dan ook zijn lijks uit de bedreiqde zone. broeck voorgebracht waar jong en zorgde voor een Zondag lukten de poulains keeper De Baets zich jam- weede treffer. In deze om- van trainer Goemaere al- merlijk op verkeek. Hierdoor standigheden waren de Ert- weer een bovenstebeste rolde de bal voor de voet veldenaars natuurlijk heel prestatie tegen datzelfde van Ludo Lardenoit en met- srg gehaast om de skore nog Ertvelde, dat nu ook aan de een was de eerste verras- bij te sleutelen, maar door kop van de reeks prijkt. sing een feit. overhaasting een wilde Het opzet van de Waaslan- De thuisspelers wilden aan pressie kon de Vrasense ai ders was duidelijk tweeër- deze slechte gang van zaken weer nauwelijks in veile- lei: vooral sterk verdetji- wel iets doen maar verden genheid gebracht worden. Herleving Sint-Pauwels - Ganda Sparta: 3-0 SMKtfiS De Voorpost - 18.3.1983 - 33 Aan de 75ste minuut keerde de spanning dan toch even terug in de wedstrijd maar het kopdoelpunt van Buzijn was niet meer dan een eer redder. In de slotminuten bleven de Vrasenseverdedi- gers immers makkelijk baas over de verwoed stormende thuisspelers. Met dit resul taat houden de Herlevingers onrechtstreeks ook de span ning in de titelstrijd én zet ten ze zelf ook een duidelijk stap naar de uiteindelijke redding. Volgende week mogen de Vrasenaars het op eigen ter rein opnemen tegen Herle ving Sint-Pauwels en dat lijkt niet zomaar een gewon nen zaak. 2e Provinciale Bange slotminuten voor leidersploeg E. Meldert 1 - Sint-Lievens-Houtem 2 Voor de kapitale wedstrijd in tweede provinciale B had julien De Lantsheer. trainer van het bezoekende Sint- Lievens-Houtem, zijn voorzorgen genomen. Hij was de tegenstanders uit Meldert meermaals gaan bespieden. Hij kwam na het bekijken van verschillende wedstrijden tot het besluit dat vijfde geklasseerde Meldert een sterke ploeg is. Vooral de verdediging leek hem beregoed. Neder- ename en Olsene rekenden op Houtems puntenverlies, maar De Lantsheer zou die pret trachten te bederven. nDe bezoekers kwamen er eerlijk voor uit dat ze enigs zins nerveus aan deze partij begonnen. Men ver wachtte een denderende start van de lokalen. De goe- het collectief sterke optreden van de be zoekers zorgden er echter voor dat van dit alles niets in huis kwam. Het bleef dus [bij lokale prikjes. Hoofdfi guur in dit alles was een vol uitstekend acterende kapi tein Christiaans. De van Ni- nove overgekomen aanvoer der van Meldert kreeg ech ter te weinig steun van zijn clubmakkers. Het onheil Lo dig wenkte echter Sint-Lievens- Houtem toe. In een lucht duel geraakte doelman Hen ri Van Boven ernstig ge- <wetst aan de ribben. Een steunverband mocht niet baten en zo ging men nood gedwongen tot een vervan ging. Paul Meulenijzer kwam onder de lat te staan. Deze speler deed het zeer voortreffelijk, niettegen staande men duidelijk vreesde dat de routine en de ervaring van Henri Van Bo ven zou gemist worden. Niet voor inrukken kwam Sint- Lievens-Houtem een paar keer gevaarlijk opzetten langs Herman De Pillecijn en Michel Van Waas. Rus ten werd het echter met een blanke stand. De tweede helft zou dus de beslissing moeten brengen. Een kwartier was er ge speeld toen de bal tussen de verdediging en de doelman van Meldert bleef liggen. De Smijter maakte van deze unieke kans gebruik om de bezoekers op voorsprong te schieten. Sint-Lievens-Hou tem bleef zijn voorsprong wettigen. Men dwong zelfs een licht veldoverwicht af. Luttele minuten later rukte De Smijter onmeedogeloos op naar het lokale doel. Men kon deze getalenteeerde speler enkel stoppen ten koste van een strafschop. De Maseneire liet deze kans niet ongelegen en lukte van- op de stip zijn zestiende competitietreffer. Meteen leek de wedstrijd beslecht. De Voogd vierde nog zijn wederoptreden na een we kenlange afwezigheid inge volge een elleboogbreuk. De pas ingekomen Hugo Van Herreweghe kon de geest driftige bezoekers nog even verontrusten op zes minuten van het einde. Hij kopte on houdbaar in maar raakte wel foutief doelman Paul Meulenijzer. De doelman hield er een bloedneus aan over; de linesman appeleer de voor een fout. Scheids rechter Verniers ging er ech ter niet op in. Het werden meteen nog zes bange minu ten voor de bezoekers die opnieuw twee punten aan hun debetrekening kunnen toevoegen. Sint-Lievens- Houtem kan stilaan de champagne laten aanruk ken. (G.D.T.) Het was alweer van tegen Temse (eind januari) gele den dat de mannen van trai ner Samson nog eens twee punten uit een wedstrijd hadden gehaald en dat was zondag meer dan ooit gera den omdat rode lantaarn Gandasparta werkelijk de zwakste formatie uit de reeks is. Tijdens deze wedstrijd had den de Herlevingers ook niet zoveel moeite om de Gente naars af te houden en zon der veel problemen op een duidelijke winstskore af te stevenen. De rode lantaarn drager stelde in de beginpe riode dan wel alles in het werk om een doelpunt te forceren maar had vooraan geen echte afwerker lopen. Naar het einde van de eerste helft kwamen de geel-zwar- ten sterker opzetten en druk ten dat ook uit met twee doelpunten. Eerst was Ron- ny Herremans de suksesvol- le schutter en vervolgens rondde Barthier een puik op gezette kollektieve aktie af. Ook na de herneming bleef de thuisploeg de dominante partij met een totaal terug- plooiende tegenstander als makkelijke prooi. De eind- skore werd trouwens bij het ingaan van het laatste kwartier vastgelegd door Van Der Haegen op aange ven van Motyka. Het effekt van deze overwin ning mist evenwel zijn ge wenste weerklank omdat zo wel Waarschoot als Malde- gem aan de winnende hand bleven en zodoende op gelij ke hoogte bleven van de Herlevingers; Dat betekent met andere woorden dat de Sintpauwelsspelers in de komende drie gewestelijke derby's punten moeten na streven. Deze week in Vra sene. vervolgens in eigen huis tegen Svelta Melsele en de week na Pasen op verplaatsing bij Sporting Sint-Gillis. Voorwaar een niet makkelijke opdracht. Manil Oudegem - Nevele: 1-0 Dankzij een algehele inzet en nog veel meer dankzij doelman Walter Janssens is S.K. Oudegem tegen Nevele aan de winnende hand ge bleven. De thuisploeg liep van bij de start offensief van stapel. Mare Rombaut maakte als eerste een vuist. Hij schoot op doel, maar een bezoekende verdediger kon nog net de bal voor de lijn keren. Daarna was het de Temse - Svelta Melsele: 0-3 Voot de zoveelste keer dit seizoen zijn de mannen van trainer Van Genechten er niet in geslaagd om voor eigen >ubliek een hoopgevende wedstrijd af te leveren. De jasten waren overigens bijzonder goed geïnspireerd en werden ook op de goeie weg gezet wanneer de Temsebacks In de fout gingen en Mark Van Strijdonck kon binnendu wen, op de 13de minuut. De Sveltanen trokken hun overwicht ook doorlopend door en hadden enkel af te rekenen met een goed kee pende Verberkmoes Toch kon ook deze niets inbren gen tegen een schot van Deckers in de 31ste minuut na een grandioze aanvals- aktie langs Van Royen en Waem. Na een zonder twijfel stevi ge bolwassing in de rust, toonden de Temsenaars plots een andere gedaante bij het begin van de tweede helft. Dat werd ook geaksen- tueerd door een vliegend schot vanwege Jiminez op de 50ste minuut dat door doeiman Heyvaert niet werd geweerd maar op de krui sing strandde. Onmiddellijk daarna kreeg Temse dan de definitieve genadeslag door een derde Mesleels doel punt. Van Strijdonck zette immers een flitsende tegen aanval op welke door Van Mieghem keihard werd bin nengeschoten. Met deze flo rissante stand stelden de bezoekers zich kennelijk te- weden en beperkten zich er toe om de voorsprong te be veiligen De thuisspelers zorgden dan wel verder voor de beste akties maar kwa men bijna nooit tot een def tig besluit. Opvallend is wel dat de verjonging inmiddels bij Temse wel doorgaat maar dat het allemaal wei nig oplevert. Zondag wer den vaste pionnen als Hoog stad en Giovanni Sciacca langs de kant gelaten en kregen Van de Vel en de jonge Dirk Martens een kans. Beiden streden wel goed mee maar konden voor hun elftal toch niet de rol van matchbepaler spelen. Bij Svelta Melsele natuurlijk niets anders dan tevreden heid over de goeie gang van zaken in dit seizoen en mis schien een beetje ontgoo cheling dat de ploeg slechts een beetje tekortkomt om zich in de uiteindelijke strijd voor de ere-onderschei- dingen te mengen. Voor volgende week liggen de Temsenaars er op het eerste zicht niet zo goed voor hoewel de scheepsbouwers zich tegen een hoog geklas seerde tegenstander (incasu Sporting Sint-Gillis) steeds goed te weer stellen. En Svelta is eveneens in een derby gewikkeld, op eigen veld tegen Kemzeke Manil beurt aan Willy Van Zande die twee keer uithaalde, maar telkens nipt naast de doelmond besloot. Rond het halfuur is Oudegem op vor- sprong gekomen. Paul Van Hauwermeiren had een ak tie op gang gebracht. Toen daarna de bezoekende doel man de bal onvoldoende on der kontrole kreeg, was Mare Rombaut daar om het leder te onderscheppen. Mare haalde uit naar doel, waar Willy Van Zande de beslissende stoot gaf. In de tweede helft heeft Oudegem een sterke druk van de be zoekers moeten ondergaan. «Ik had de indruk dat de bezoekers een aanmoedi gingspremie van Appelterre hadden ontvangen,zegt Mare Rombaut. «Wij hebben het inderdaad in die tweede periode niet onder de markt gehad. Ge- lukkiglijk was Walter Jans sens daar weer om ons doel ongeschonden te houden. Walter heeft ontegenspreke lijk de bezoekers van doel punten gehouden. Hetgeen hij andermaal presteerde, grenst aan het ongelooflij ke. Wat een geluk voor ons dat we over zo'n knappe doelman kunnen beschik ken. Indien we ons dit jaar in tweede provinciale hand haven, dan heeft hij daarin zeker en vast het grootste aandeel. Hoeveel punten hebben we al niet gewon nen, dankzij de superioriteit van Walter Janssens? Ik moet anderzijds toch stellen dat we allemaal tot het ui terste zijn gegaan. De wil om te winnen is bij iedereen aanwezig. Er wordt geknokt voor de punten. Daarenbo ven is de sfeer in de ploeg bijzonder goed. Dat is een belangrijke faktor. Ik ben er van overtuigd dat we ons zullen handhaven als we zo verder voetballen. Het komt er nu op aan om zondag in Wetteren niet te verliezen. Met een puntendeling zullen we allicht tevreden zijn. Wetteren is geenszins een gemakkelijke klip om te om zeilen. Maar wij zijn ook niet langer meer dat zwakke broertje van weleer. Dat hebben dè ploegen die ons de jongste weken hebben bekampt aan den lijve on dervonden». E.D.M. Robur-Oostakker 2-2. De mannen van Moerzeke die tegen Oostakker een gelijkspel moesten toestaan (vh) Robur Moerzeke - Oostakker: 2-2 Kemzeke - Olympia: 1-1 Robur Moerzeke is op eigen veld niet verder gekomen dan een puntendeling. Het werd in de eerste helft zelfs op een 0-2 achterstand ge plaatst. Ondanks dat gelijk spel haalt het een punt in op koplopers Ertvelde en St.- Gillis-Waas die beiden ver loren. Metéén rijst er weer een sprankeitje hoop voor de Moerzekenaars. Klublei- der Freddy De Maere hier over; «Met nog vier wedstrijden voor de boeg tellen we res- pektievelijk drie punten achterstand op St.-Gillis- Waas en vier op Ertvelde. Daarbij mag je niet vergeten dat laatstgenoemde ploeg bij ons nog op bezoek moet komen. Zijn onze titelkansen alvast tot een minimum be perkt, dan rijst er na de evo lutie van vorige zondag toch weer een straaltje hoop. In elk geval hadden we op ei gen veld beslag moeten leg gen op tee punten. We wer den in de eerste helft op een 0-2 achterstand geplaatst. Een eerste doelpunt was het gevolg van balverlies door Vercauteren. Daarna be sloot Benny Huylebroeck in eigen netten. Tijdens de rust zijn we tot een vervanaina overgegaan. Huylebroeck ruimde plaats voor Luc Thie- rens. We zijn dan offensie- ver gaan voetballen. Na tien minuten bracht Wuytack ons met een eerste doelpunt langszij. Metéén kregen we uitzicht op een puntende ling. Halfweg de tweede helft kwam die tot stand na een aktie tussen Wuytack en Thierens, waarbij laatstge noemde de beslissende stoot gaf. We zijn later nog dicht bij de overwinning ge weest. Eerst toen Luc Ver cauteren de bal op de paal besloot. Later toen een kop bal van Raemdonck op de lijn werd weggekeerd. In ie der geval hebben we de ver dienste dat we een 0-2 ach terstand konden ophalen en dat is niet niks. Met deze gang van zaken rekening houdend, zijn we met het gelijkspel niet geheel onte vreden.» aldus de Moerzeek- se klubleider. Zondag krijgt Moerzeke Waarschoot op bezoek. Deze keer mag het zich op eigen terrein geen puntenverlies veroorloven. E.D.M. Buggenhout - Olsenë: 1-2 Niettegenstaande we Sparta gingen, ondermeer langs Buggenhout al geruime tijd Patrick Verheyden en Achil- als een veroordeelde ploeg le Verheyen. Daartegenover hebben bestempeld, is het moest doelman Hedwig Til- laatste greintje hoop dat ley wel een paar keer tus- "og levendig was bij de senbeide komen om de be- grootste optimisten ver- zoekers van doelpunten te **onden. Rekenkundig kan houden. Die zouden dan Buggenhout zich dus niet toch in de tweede helft tot ®eer redden. De degradatie stand komen. Halfweg die naar derde provinciale is nu periode werd voor de eerste ®®n zekerheid. Welke be- keer het Buggenhoutse doel- «uiten de klubleiders hier- vlak doorboord. Uit een ak- u't trekken is vooralsnog tie tussen Mare De Meester niet uitgemaakt. Er zal voor- en De Vlegelaere. kon Pa- wrst een konklaaf moeten trick Verheyden nog met het gehouden worden. Feit is hoofd gelijkstellen. In de dat Sparta momenteel niet laatste minuten werd het over de financiële middelen echter definitief gecounterd. Beschikt om eventueel spe- Einde dus van het verblijf in 'eis 9an te trekken. Beroep tweede provinciale. Allicht doen op de jeugd blijkt mo- zullen de nog resterende ®enteel de enige mogelijk- vier wedstrijden gewoon als heid. - con 1UI legen Olsene ondernam het werkt. *8' enkele schuchtere po- een formaliteit worden afge- Waarschoot -Sporting Sint-Gillis: 3-0 Wie gedacht had dat de blauw-witten na het thuisverlies ven werd nog een derde met 1-3 tegen Robur wel weer met de overwinning zouden Waarschootse treffer aange- aanknopen tijdens hun verplaatsing naar het nog steeds tekend door Vervinck in de bedreigde Waarschoot, kwam wel zeer bedrogen uit. De blessuretijd, mannen van trainer Frangois Daneel namen dan wel de beginminuten voor hun rekening maar ondergingen na een ©igenaardig het ook gemiste strafschop de wet van de Bterkste. klinkt, deze nul uit twee opeenvolgende wedstrijden In de zevende minuut werd van enkele elementen de zet Sporting nog steeds niet een aktieve Betoncelli im- ploeg parten moest toe- buitenspel in de strijd voor mers in zijn rush naar een zien hoe eerst Losschaert en de promotie en wel omdat zeker doelpunt ten val ge- nadien Versprille een 2-0 leider Ertvelde thuis werd bracht en zette Eddy voorsprong verwezenlijkten geklopt door Herleving Vra- Franckaert de strafschop voordat de rust intrad. sene (waarover elders wél buiten bereik van de Met deze dubbele achter- meer). Wel is het niet langer plaatselijke doelman, maar stand probeerden de Waas- uitgesloten dat nog andere tevens op de dwarsligger, landers wel nog naar be- ploegen zich eerlang zullen Deze tegenslag werd door stvermogen terug te knok- mengen in dit titeldebat, de Sportingers nooit volle- ken in de loop van de twee- met name Robur en Melsele. dig verwerkt en had daaren- de helft maar het onmisbare De maand maart ziet er voor tegen nog het bijkomende geluk tot doelen bleef ook de rest niet zo makkelijk uit nadeel dat de thuisploeg nu in de graszonen steken voor de Daneelploeg, want sterker ging spelen. De al- bij pogingen van De Kerf, volgende week moet men weer niet zo stevige Gillis- Dullaert en Franckaert. Temse in eigen omgeving verdediging wellicht Wanneer de blauwwitten partij geven terwijl de week speelt de nog jonge leeftijd zich dan ook gewonnen ge- daarna de beslissende (wel licht) konfrontatie bij Ertvel de zelf wordt afgewerkt. Wat er ook van zij, de kan sen van Sporting zijn nog steeds reëel, maar dan moet er zondag zeker gewonnen worden en Temse is nooit zomaar een overloper. De rood-zwarten zijn tijdens deze wedstrijd als beste ploeg te voorschijn getreden maar konden hun meesterschap vooral in de eerste helft niet in cijfertaal uitdrukken. Van bij de aan vang jaagden de Klau- waerts een vroege voor sprong na en was daar één keertje dichtbij wanneer Boughalem naast kopte op aangeven van Van Hecke. Verder raakte ook Gerry Stremersch enkele keren goed door maar zijn schoten gingen steevast verloren. Onder andere twee keer zo maar voorlangs waarbij geen ploegmakker aanwe zig was om in te tikken. Aan de overzijde hield doelman Openeer de netten onge schonden bij een poging van Eeckhout. Tijdens de tweede periode was het thuisoverwicht niet meer zo uitgesproken en viel reeds in de 48ste minuut een Gents doelpunt, wanneer Gevaert goed inpikte op een massale aanval en vrijs taand kon inkoppen. De Kemzekenaars waren door deze treffer maar eventjes van de kook want na enkele minuten duidelijke pressie raakten ze ook langszij om dat Edilbert Saman zich keurig van enkele opponen ten ontdeed. Tenslotte cen terde hij het leder ook ge past voor doel waar Van Himste klaar stond om bin nen te tikken. Vanaf dat mo ment gingen de Olympiërs dan wel op een meer behou dende toer om het puntje nog veilig te stellen en had de plaatselijke formatie niet genoeg meer in huis om ge vaarlijk tegen te breken. Door deze dertiende sei- zoensdrawn lijken de Klau- waerts wel zo goed als zeker uit de 'degradatie' brand, hoewel hun resterende pro gramma helemaal niet van de poes is. Volgende week reizen de Kriekepittenaars naar Melsele om daarna ro de lantaarn Ganda sparta op eigen veld partij te ge ven. Het seizoen wordt vol- gemaakt met een uitje naar Vrasene en een laatste thuisbeurt tegen kandidaat kampioen Sint-Gillis Manil Zulte - Wieze: 2-1 De partij tussen Zulte en Wieze is een matte bedoe ning geworden. Voorname lijk in de eerste helft beleef den de kijkers maar weinig hoogtepunten. Doelkansen vielen er in die periode maar nauwelijks te noteren. Halfweg de tweede helft is de thuisploeg op voorsprong gekomen. Volgens onze zegsman in Wieze zou dit doelpunt tot stand zijn geko men uit buitenspel. Hoe dan ook, tien minuten later wer den die cijfers verdubbeld. Daarna kwam het enigszins tot bitsige duels in zoverre dat in korte tijd vijf bezoe kende spelers op een boe king werden getrakteerd. Het ging om Francois Merckx, Jan Vermeir, Michel Heyvaert, Rudy Matthijs en Luc De Wit. Toen met nog vijf minuten te spelen Luc De Wit een eerreddend doel punt scoorde, floot de scheidsrechter tot veler ver rassing het einde van de match. Dat was minstens vijf minuten voor tijd, zegde men achteraf in Wieze. Bo vendien hadden we de spel leider al van bij de start als tegenstander. Eigenaardig, want eigenlijk hadden we die man niets in de weg gelegd. In de tweede helft kwam dat tot uiting toen hij boekingen uitdeelde voor lichte overtredingen, daar waar niemand van de thuis ploeg voor nochtans zwaar dere vergrijpen op het boek je vloog. Nu zondag speelt Wieze de derby op St.-Gillis. Dat wordt geen gemakkelijke opdracht temeer daar St.- Gillis de intentie koestert om te knokken tot in de laat ste kompetitiewedstrijd. E.D.M.

De Voorpost | 1983 | | pagina 33