Verbraeken sober en doelmatig Precieze thuisploeg "ïmnfum Verlies van vierpuntenmatch Okapi Aalst op halve krachten Geen overtuigende overwinning bij de Leonidasdames Basketbaltomooi te Aalst: «The Best of the Six» de Te laat in goede plooi Reuzematch van Lede Thuisploeg draait op volle toeren Olie drijft boven Zegezeker van bij de start smmmmm BASKET de wedstrijd beginnen. Cabrita Zele-Wasocub Waasmunster 103-86 Het regionaal derby trok opnieuw veel publiek. Ruim gonnen met zijn kemspelers zeshonderd toeschouwers waren naar de sporthal VHVD te te vervangen en zowel Zele gekomen om de burenkonfrontatie bij te wonen. De Blancquaert als Van Damme thuisploeg besefte dat het geen gemakkelijke opgave was, hielpen mee om het verschil maar er mocht alleszins niet verloren worden wilde men de te handhaven. Het was zelfs titelkansen niet in gevaar brengen. De bezoekers zijn Luc Blancquaert die bij het opgeklommen naar de middenmoot en konden ontspannen ingaan van de 20ste minuut 101-82 scoorde. Het sportief treffen werd in de tweede helft ontsierd door de te fluitgrage scheidsrechter Roger Van de Vijver. Hij trok niet alleen zijn eigen optreden in het belachelijke maar zette ook zijn kollega voor schut. Naast de niet te tellen loop- fouten en drie sekonden overtredingen, werden er in de match, waar geen vuiltje aan de lucht was, de laatste time 33 fouten gefloten. Het publiek was niet gediend met de show die Roger Van de Vijver opvoerde. Hetzelf de voor de bondsleiders, die met de handen in het haar zaten toen ze hun tweede- afdelingsarbiter aan het werk zagen. Het derby in cijfers: Shotgemiddelde: Cabrita Zele: 40 op 71 en 23 op 32 vrijworpen. De Brauwer 2 op 3. Blancquaert 2 op 2 en 1 op 5 vrijworpen. Van Damme 2 op 3 en 1 op 1 vrijworp. Van Hoeyweghen 7 op 13 en 11 op 12 vrijworpen. Du Jardin 12 op 19 en 6 op 10 vrijwor pen, De Locht 10 op 16 en 4 op 4 vrijworpen. Moens 0 op 4, Hendrickx 5 op 10. Goet- maeckers 0 op 1. Wasocub Waasmunster: 34 op 92 shots en 18 op 35 vrijworpen; Windey 1 op 13 en 3 op 5 vrijworpen, Col man 0 op 4; Steeman 2 op 4; Kinders 6 op 19 en 7 op 12 Scheldejeugd T. 110 Wezenvrienden 85 Met Piet Muys en Ivo De Pauw in de basisploeg toon de de kampioenenploeg zijn sterkte want met een 3 op 3 van eerdergenoemde Ivo ging Temse onmiddellijk naar 10-2 in de 3de minuut. De Wezen vrienden gaven zich echter niet gewonnen en met een press werd de thuisploeg het vuur aan de schenen gelegd. Romeyns bleek een behoorlijk schut ter en qua gestalte kwamen de bezoekers ook niet slecht uit de verf. Een 20-17 stand in de 7de minuut werd om gezet in 34-30 (10de minuut) en de vele ploegwijzigingen bij Temse brachten moge lijkheden voor de Wezen. Toch was Verspecht op de juiste plaats om voor 57-42 rustcijfers te zorgen. De tweede helft startte de thuisploeg nog maar eens niet gekoncentreerd en weerom kwamen de bezoe kers de neus aan het venster steken. Na 6 minuten noteer den wij 64-54 en zo bleef het een heen- en weergeloop met Van Lombergen als se- kure schutter en Tuypens als rebounder onder de ring. Na 89-79 viel de bezoekende ploeg echter stil. De vele fouten moesten nu de beslis sing brengen en wanneer Temse Gosselin opstelde laat in de tweede helft kreeg deze meer dan een bevlie ging. De Temse vleugel wierp alles binnen en zorg de voor 100-83 zij het na een aanvallende fout. Het werd dus nog een onverdiend ver schil omdat Tuypen.. technische fout kreeg aar gesmeerd wegens mopp» ren zodat ook deze jonge pi vot moest gaan rusten. De Wezen vrienden vera ten de kampioenenplc nog met een hele korf «mw tetaarten» zodat vanaf n elke week een feest wordt de Scheldejeugdmiddens. J Punten: Scheldejeugd Van Lombergen 4-10, D Pauw Kris 13-9, De Pauw It. 6-8, Van Wouwe 6-5, Muvs 10-4, Gosselin 0-11, Vei specht 10-2, De Burghgraevj 4-2, Steur 4-2. Wezenvrienden: Naeyer 0-8, Tuypens 6-10 Romeyns 13-5, Van der Pu ten 5-7, De Vos 3-4, Garcia) 0, Gaytant 2-0, Buyle 24 Spruyt 0-2. Cabrita-Waasmunster. De bezoekende pivot Acke is de Zeelse verdedigers De Locht en Blancquaert te vlug af (gvw) Cabrita trachtte met een De thuisploeg daarente-vt< man verdediging de Waso- gen bleef aan een hoog ge- vrijworpen. Van Damme 4 cubaanvallers op te vangen. ->••• -- - - - Wasocub startte zonder Ac ke, maar met Van Damme in een zoneverdediging. Onder impuls van spelmaker Pat- riek Hofman, die met een 5 op 5 uitpakken en de Zeelse defensie in snelheid nam of van op afstand binnenmik- te, kende Wasocub een goe de start. Jan Van den Bos sche. die ook een goede be ginperiode kende met een 3 nenmikken en in de laatste op 4, hielp mee om na 8 twee minuten kwam Van minuten een 12-23 voor- den Bossche opnieuw aan sprong te bewerken. de oppervlakte De Zeelse Cabrita liet op dat mo- coach Dirk Bracke was aan ment de man verdediging de 14de minuut reeds be varen en schakelde over BBC Were Di-The Tower. De Wase basketters hadden meer fysiek en wonnen overtuigend (dw) Were Di The Tower middelde afwerken. Dit op 10 en 1 op 3 vrijworpen; leidde aan de 8ste minuut Acke 6 op 10 en 4 op 11 tot een 65-49 voorsprong, vrijworpen; Hofman 6 op 8 en 2 op 2 vrijworpen; Van Aan de 14de minuut breidde den Bossche 9 op 23 en 1 op 2 Jan Van Hoeyweghen het vrijworpen. verschil uit tot 85-64 en De Punten: Cabrita: De Brau- Locht scoorde weer zwierige Wer '0-4, Blancquaert 0-5, korven. In die periode kon- Van Damme 0-5, Van Hoey- den de bezoekers weinig weghen 10-15, Du Jardin 20- tegendoen. Acker kon onder 10. De Locht 12-12. Moens 0- de basket enkele shots bin- 0. Hendrickx 6-4, Goetmaec- kers 0-0. Wasocub Windey 0-5, Col man 0-0, Steeman 0-4, Kin ders 12-7, Van Damme 7-2, Acke 3-13, Hofman 10-4, Van den Bossche 6-13. naar zone. Het was van dan af beter georganiseerd in H verdediging. Peter Moens H zorgde voor de rebound en H kreeg steun van De Locht, H Hendrickx. Spelmaker Jan H Van Hoeyweghen voelde H aan dat de bezoekers hun H hoog begintempo nog moei- H lijk verteerden en de Zeelse H kapitein maakte nu snel- H heid. In die Zeelse terugkeer H had Du Jardin een ruim aan- deel. Hij herwon het zelfver- trouwen bij de afwerking H met een 9 op 13 shotpresta- H tie. Dit betekende dat aan de 13de minuut de ploegen opnieuw gelijkstonden (28- •j'IL |L Jfc 28). De bezoekende coach 3lÉSs» ging over tot veel spelers- jjfo^illLDV? 3PtTT1r-rr-rfflf wisselingen en zelfs uitblin- W -A.se ""IPf ker Hofman werd naar de mm lp M - bank geroepen. De thuis- jjjF niet. Van Hoeyweghen was ffTjfcl precies aan de vrijworplijn. Jj-yy 3if| -■# i jm f*f De Locht en Hendrickx steunden Du Jardin bij de WmUI(R_x afwerking en aan de rust 8 ÉPTWl,.^ jrfc «SsP* was de wedstrijd in Cabri- pt JmHz,. tas voordeel gekanteld met ÉK|H| 48-38. Die gunstige situatie dBt - lieten de Zeienaars in de tweede helft niet meer teloor gaan. Ze waren baas in alle 5r onderdelen, en vooral op het - SS hoge tempo kon Wasocub y onvoldoende reageren. Het moest onvoorbereide shots Cabrita-Wasocub. Jan Van den Bossche (Wasocub) en pakken en daar leed de pre- Ronny Hendrickx Cabrita) voeren een nummertje balei cisie zeker onder. op (gvw) Fleurus - Okapi: 85-71 De thuisploeg startte uit erst zenuwachtig en liet tij dens de eerste minuten heel wat balverlies optekenen. Het belang van de inzet woog misschien te zwaar nu de tweede plaats in de rang schikking geen utopie blijkt te zijn. Na 6-6 beet The To wer fel van zich af. De bal werd rustig rondgespeeld en het waren vooral D'Herdt- De Troyer die voor gevaar zorgden. Kollektief bleef Were Di echter baas in de lucht maar kon nooit zijn overwicht omzetten in cij fers. Na 14-14 (10de minuut) kwam The Tower echter uit zijn schelp. De Troyer bleef raak mikken en wanneer de met drie fouten geplaagde D'Herdt naar de bank moest kwamen de bezoekers zelfs op 20-23 voorsprong. Een eerste injektie kwam echter bij Were Di van spelverdeler Verbraeken die vanop af stand een 9-0 liet plaatsen. De bezoekers moesten laten begaan 29-23 en konden tij dens de eerste helft nooit meer op voorsprong geraken. De tweede helft bleef We re Di de gewenste kohesie zoeken. Na 35-38 kwam er dan eindelijk vaart in de thuisploeg. Een 44-44 stand (in de 9') werd rustig omge bouwd tot 56-44. Coach Van Miegroet vroeg twee dode tijden aan maar de thuis ploeg vond de gewenste openingen. Weer was Ver braeken daar om het sein te geven met enkele gelukte afstandsworpen en wanneer ook Luk Aerts dan op de proppen kwam was het gauw bekeken. The Tower viel terug en wanneer Aerts met 5 fouten moest gaan rusten was de winnaar toch al gekend. Het reboundover- wicht van Were Di alsmede de afstandsworpen van Ver braeken waren beslissend en ondanks de 4 op 4 van D'Herdt kreeg The Tower nog hoge cijfers te slikken. De tweede plaats wordt nu een strijd tegen Deinze want de Aalsterse ploeg is voorlo pig uit dit debat gesloten. Punten: Were Di: Aerts Luk 9-13, De Pauw 4-0. Van Hassel 6-4. Verbraeken 8-8, Marin 4-4, De Brant 0-8, Aerts W. 0-5, Vercauteren 0- 5. The Tower- De Troyer 14-2, D'Herdt 7-14, De Schaepdrij- ver 4-0, Van Langenhove 1-0, De Smedt 4-0, Heyvaert 0-6, Van der Borght 0-6. Scolba Aalter 72 Hermes 68 In een nerveuze slechte eerste helft, waarin nie mand het initiatief durfde nemen, bleef de bezoekende ploeg deerlijk in gebreke. Na 6-8 in de 5de minuut nam de thuisploeg een 16-123 voorsprong en wanneer Her mes liet begaan tot 37-19 (16de minuut) was dit hoofd zakelijk te wijten aan de slechte afwerking. Enkel Van Goethem kon even voor rust zich tonen 29-25 maar Boone bleef de gevaarlijkste man zodat zijn ploeg op 39- 30 rustcijfers kwam. De tweede helft startte belofte vol voor Hermes want na 48- 43 (5de minuut) was alles nog mogelijk. De Waaslan- ders bleven echter steeds op 3 of 5 achterstand hangen. Even kwam er dan toch hoop bij 62-61 (13de minuut maar balverlies bezorgden de be zoekers weer een achter stand van 68-61 (15de mi nuut). Van den Berghe kreeg nog wel een bevlieging tot 68-66 maar foutenlast bracht Sgolba aan de vrijworplijn en hier werd de match defi nitief beslist. De thuisploeg lukte 7 op 13 vrijworpen waar Hermes het met 2 op 6 moest stellen. Ook topschut ter Naudts was helemai niet bij de zaak zodat jonge Van Goethem het CUi ge lichtpunt bleek bij de lx zoekers. Voor Hermes stac het licht nu op rood en moet dringend gewonnei worden tegen Athlon lepe om een testwedstrijd tege andere kleppers mogelijk maken. Punten: Hermes: Van Goé them 8-9, Van den Berghe i 10. Van Nuffel 4-6, Lagrï- lière 9-3, Deprez 0-4, Ril laerts 0-6, Naudt 0-0. Aalter: De Doncker P. 10-2 Boone 12-6, De Rie 9-11, Stut tewagen 5-8, Van de Walk 0-4, Haeck 3-2. Op 11 april start men te Aalst met een baskettornooi. ingericht door de spelers van Okapi Aalst. Elke speler maakt een ploeg en er wordt gespeeld in de vorm van een kompetitie. De schiftingswedstrijden worden gespeeld tij dens de week telkens om 20.30 u. De finales worden gespeeld op 14 mei. Alle wedstrijden gaan door in de zaal Okapi Aalst. Leonidas-Aarlen: 61-48 Leonidas speelde een voor treffelijke eerste helft. Rake shots van De Wandeleer, Van Doren en Stockx, afge wisseld met goede akties en doeltreffend verdedigings werk van de overige speel sters waren de komponen- ten van deze konfrontatie. Zo konden de lokalen uitlo pen tot 34-17 bij de rust. Na de herneming lieten de Waalse meisjes Metivier en Sluysmans zich niet meer zo gemakkelijk in de doeken doen en pakten op hun beurt uit met een (klein) korven- salvo. Dat bezorgde wat pa niek in het Aalsterse kamp en liet toe dat de bezoek sters aan het boni prutsten. Gelukkig remden Van Doren en de Moor voldoende af zodat ze toch de overwin ning konden meenemen. Leonidas Aalst: De Wandeleer 18, Van den Bossche 10, Van Doren 16, Martens 2, Stockx 10. Lapor- te 2. De Moor 3. Aarlen: Ansion 6, Cloos 0, Welch 4, Metivier 14, Sluysmans 15, Strepenne 9. De trainer illustreerde deze wedstrijd met volgende woorden: «Het is duidelijk aan te zien dat het 'fin saison' is. De eerste helft deden de dames het behoor lijk. maar de 2de helft was des te rommeliger,» aldus de heer Verhulst. NR L. Aalst-J. Aarlen 61-48. Connie Van Den Bossche lut haar zoveelste korf terwijl de defensie als aan de groi genageld staal (per) Na het afbollen van Grazia- no (terug naar de States) en het rebelleren van Schoreel, moet de Aalsterse ploeg het verder runnen met 4 basis spelers (Minnebo, Elias, Van Den Broek. Van Den Bossche) en 2 reserven (Phi lips. Lievens). Te Fleurus merkten de Aalsterse heren maar ai te goed welke nega tieve gevolgen dit dieet had. Toch gaven ze zich niet di- rekt gewonnen en vochten de Ajuinen met hand en tand. Zij konden echter ge wonnen de sluwe vossen Suttle en Defort strikken. De Walen namen vrij vlug de leiding in handen. (14-2). Toen Elias met een enkelkwetsuur uitviel was het nog harder knokken ge blazen voor de bezoekers. Via Van Den Broeck en Van den Bossche kon Okapi een poosje gelijke tred houden (31-29) maar hiervoor moest Suttle zich dan toch even van het veld verwijderen. Na de pauze was het dit piënter kereltje die de Ajui nen de broeksriem dicht- snoerde. Fleurus: Defort 22, Smit 10, Marion 12, Suttle 20, Van Derbreedstraten 9, Bousse- lain 6, Montalto 4, Robert 3. Okapi: Van Den Broeck 16, Elias 12. Minnebo 16, Van Den Bossch 14, Famaey 10, Philips 7, Lievens 6. Sekretaris Schellinck bleek enthousiast te zijn over de prestaties van de spelers: «De jongens hebben goed werk verricht, zeker als je bedenkt dat onze Ameri kaan ontbrak en dat Elias vrij vroeg uitgeschakeld werd door een enkelkwet suur. Graziano is sinds vori ge vrijdag terug naar de Sta tes, hij kon daar in een ploeg terecht. Het bestuur had hiervoor geen bezwaren en heeft hem zonder meer terug laten gaan. De degra datie is nu toch een zeker heid», aldus de sekretaris. NR Samenstelling der ploegen Ploeg Elias: Dirk De Schaep- drijver (The Tower). Velde- man (Schelde Gent), Marcel Van de Keere en Mouron (Castors Brakel), Luc De Schaepdrijver, Danny Cort- hals en Van Gijseghem (lief hebbers Aalst) Ploeg Minnebo: Rene Ste vens (ex Mechelen), Van Nuffel (Hermes St.-Niklaas), Putteman en Mollekens (Avanti Brugge). Lievens (Okapi). Algoet (Verviers), Verhas (Dendermonde) en Temmerman (Osiris) Ploeg Van den Broeck: De Smedt en Danny D'Herdt (The Tower), Edwin Schor- reel, Rombaut (Akron Ron- se), Ronny Hendrickx (Ca brita Zele) en Philips (belof ten Okapi) Ploeg Famaye: Moens (Ca brita Zele), Rijckbosch (Osi ris), Verhoeven. Van der Spiegel. Thijs en Hellinckx (beloften Okapi) Ploeg Danny Schorreel: Van der Haegen (Bavi Gent), Bayens (Schelde Gent), Van der Meiren (Hellas Gent), Van de Velde J. (Vlierzele), Steenhoudt P. (liefhebbers Aalst), Lievens (Vlierzele), en Collard (Anderlecht) Ploeg Herman Van Keer: Bieseman (liefhebbers Aalst), Van Keymeulen P. (Asse), Van Impe F., Van Driessche, De Neve, Cor- nand, Schellinck (beloften Okapi). Rac.Linkeroever 56 BBC Beveren 66 De hekkensluiters uit Be- veren vallen waarschijnlijk te laat in de goede plooi want na de zege tegen Ol- sea werd nu ook kopploeg Linkeroever in eigen vesting verslagen. Waren Lauwers (gekwetst) en Decombe (ge schorst) niet van de partij dan was dit misschien de ideale kans voor Beveren om nog maar eens met de zege aan te knopen. Na 10- 12 (5de min.) waren de mo gelijkheden gekend en men moest enkel oog hebben voor de topspeler van Linkeroever Deprince om niet in gevaar te komen. De lange jongens Schmitt- Deyaert werden goed aan gespeeld en dit resulteerde in 13-20 (10de minuut). Een heropflakkering van de thuisploeg 30-31 ging echter bij de rust verloren want Be veren had er zin in. Er werd dus gerust met 32-38 staB en hieruit putte rode lc taarn Beveren de moed of verder voor de zege te sü den. Linkeroever kwam Wi nog eens op 48-48 (9de ir. r nuut) maar na een knapfl J prestatie van de Beverse! K vallers De Breucker-Vernw 1 re liet coazch Stoop bij 524 j zijn basisteam weer op li L terrein. Hiertegen had 11 thuisploeg geen verhat I meer want de bezoek^ I plaatsten 52-64 of een Oj 8 zodat de zege een feit wffl Oververdiende zege van 41 tapijtploeg die weer op I goede weg schijnt. Punten: Beveren: Vera* L ren 2-0, Deyaert 8-5, Schm z. 7-6, Van Bambeke 8-5, Vi Dosselaer 6-2, Van Loo Zonnekijn 5-4, De Breucl 2-4. Rac. Linkeroever: Depri ce 13-4, De Wachter 11 Van de Stock 6-8, Van Dae 0-4. St.-Niklase BBC Lokeren Leeuwerik Lede 95 Eenhoorn Bazel 70 De bezoekers zijn slechts 10 minuten in wedstrijd ge weest. Na 9-12 kon Bazel bij blijven tot 21-20 maar de niet missende thuisploeg speel de warempel één van haar reuzematchen. Vijf minuten voor rust kon G. Van Dries sche in een homogeen ge heel 37-29 scoren en van dan af was Bazel een vogel voor de kat. Lede kon de slecht verdedigende Bazelploeg na 49-36 rustcijfers definitief in de vernieling spelen. Na tien minuten in de tweede helft 71-50 was alles gezegd en meteen bevestigde Leeu werik zijn faam nog maar eens van reuzendoder. Na de scalp van Hemaco en Me re moest ook Bazel eraan geloven. In de strijd om de tweede plaats zien wij nog Grembergen als de grote fa voriet opdagen omdat ook Erpe-Mere en ook Velzeke van hun pluimen lieten. Punten: Lede: H. Van Driessche 14, G. Van Dries sche 32, Bellon 18, Van Leu ven 13. De Borger 2, Cop- pens 16. Bazel: Van Renterghem 15. Borggraaf 8, Dirckx 3. Toté 18, Verschooren 2, VGn Broeckhoven 3, Meire 21, Een gekoncentreerde thuisploeg wilde zijn repu tatie van home-ploeg alle eer aandoen. Met afstands worpen van Dhaen en langs een zeer goede pivot Wil- laert werd een 8-8 (5de mi nuut) score omgezet tot 22-12 en van dan af was het ach tervolgen voor de bezoekers. Kwam daarbij dat de afwer king onder nul was bij de bezoekers (12 op 46 voor rust) en men zal begrijpen dat het voor de Klaaskens een koud kunstje was om naar 45-29 rustcijfers te stevenen. Een spijtig voorval trof echter de jonge Van Lent (Lokeren) die met een mogelijke neus- breuk naar de kliniek moest worden afgevoerd. De twee de helft ging de thuisploeg het pad van de nonchalance op. Hilgert werd ingebracht voor Sauviller en dit bracht Lokeren terug in de match. Via Gerlo werd een 57-51 (10de minuut) genoteerd maar Willaert en De Cau- wer elk met een 4 op 4 brachten hun ploeg terug op rozen. Na 77-60 viel Lokeren als een kaartenhuis in el kaar en is nu zeker van de degradatie. Punten: Sint-Niklaas: Van- derlinden 6-2, Van Uytfan- ghe 4-10, Sauviller 12-6, Wil laert 15-12, De Poortere 0-10, De Cauwer 0-10, Dhaen 8-0 Lokeren: Van de Vijver 2-2, De Meerleer 4-6, Verdurmen 10-6, Van Goethem 4-8, Ger lo 3-13, Moens 2-0, De Nul 2- 6, Dhaen 0-2, Van Lent 2-0. Rubac Rupelm. Cibo Zele Een nochtans gekoncen treerd Cibo moest na 8-7 (5de min.) al afhaken want Verschooren. de man in vorm, had er zin in. De thuisploeg liep uit tot 22-14 en dan had Zele zijn zone verdediging veranderd. Er werd een speciaal mannetje bij Verschooren-Becquet ge plaatst en dit leverde blijk baar vruchten op. Rubac had reeds na 11 minuten foutenlast en met vrijwor pen kon Cibo bijblijven tot 36-31 (15de minuut). De korte dekking van Pop- L. Aalst-J. Aarlen 61-48. pe op De Looze liet de bezoe- Een inleggertje van Leoni- kers echter niet toe aanslui- das na een snelle counter tin9 te krijgen en was daar- (per\ entegen do thuisploeg die naar 51-41 rustcijfers steven de De tweede helft kregi wij een heel ander sp< beeld. Nu werd Cibo reet Cat na negen minuten slacht! c fer van de achtfoutenreg die in basket toepasselijk i De manverdediging vanZ» le was daarbij nog kaas r» gaten voor topschutter V* schooren zodat na vijf min j ten een eerste grote aftek ning kwam. 62-47. De thus ploeg speelde als in i beste dagen en lukte naS 55 met vrijworpen heel punten. Cibo kon niet reaj ren en moest de weg van sterkste ondergaan. Punten: Rubac: Van Brik om 14 p., Becquet 10 p., Vr schooren 34 p.. Poppe 6w Jansegers 10 p., De Bruyckf 8 p.. De Breucker M. 13 p i Cibo Zele: Van Miec G. 8, Van Miegroet W-J Van Damme 12, De Looze Goeman 8 en Van Mieghf 13 p. 36 - 18.3.1983 - De Voorpost

De Voorpost | 1983 | | pagina 36