Sterke verdedigingen, zwak spektakel Vinck maakt het Avanti moeilijk Verdienstelijk H.B.C. Dendermonde uitgeschakeld De trainers aan het woord: Lokeren na knappe wedstrijd Onverwachte nederlaag voor Temse Handbalkalender ÏÏ-ÜJET p,^°™ vijf tref - Mol vol len P"* Huyck is De Maerschalck voorbij en gi ze \oor Ajax (vh) HANDBAL 1' Landelijke De Voorpost - 18.3.1 Ajax Lebbeke - Robuco Buggenhout: 12-6 De talrijke opgekomen toeschouwers zullen zeker niet aan hun trekken zijn gekomen in een derby dat beheerst werd door de verdediging van beide ploegen. Zoals de uitslag duidelijk laat blijken, werd er bijzonder weinig gescoord zodat het pigment aan de wedstrijd ontbrak. De Smedt, De Mayer. Reserven: Ajax Lebbeke - Robuco Bug genhout: 13-13 De invallerswedstrijd bracht heel wat animo in de Leb- beekse sporthal. Na een ge- lijkopgaande eerste helft (rust 5-5) leek naar het wed strijdeinde toe Ajax het te zullen halen via doelpunten van J. Jacobs en F. Hofman maar Moyersoons kon één minuut voor het einde Robu co gelijk brengen. Scoorden: Ajax Lebbeke: P. Vermeir 1, Luypaert 2, Ja cobs 1, Van Vooren 1, Hof man 4. Van Biesen 1, J. Ja cobs 3. Robuco Buggenhout: Ver- cammen 3, Merckx 1. P. De Smedt 1, Moyersoons 2, Vrij- ders 1, Verheyden 3, D. De Proft 1, De Mayer 1. EVA Eddy De Vlieger (Robuco); Na het falen tegen Antwerp moest Robuco eerst aan de verdediging sleutelen. Tegen Ajax is dit duidelijk gelukt en bijzonder positiet is ook het feit dat keeper Vermaesen zijn zelfvertrou wen terug heeft. Ik ben betrekkelijk tevreden over de prestatie. Aanvullend was het inderdaad magertjes maar aangezien Ajax niet uitstapte in verdediging kwamen de spelmakers minder aan hun trekken. In elk geval, het is niet tegen Ajax Lebbeke dat Buggen hout punten moet halen. J. De Proft (Ajax Lebbeke): Twee ploegen die elkaar bijzonder goed kennen weten de zwakke plekken makkelijk te vinden. Onze verdediging stapte dan ook niet uit en met een knap sluitstuk als keeper De Bruyn waren er op dat vlak dan ook geen problemen voor Ajax. Bijzonder positief vond ik de prestatie van D. Vermeiren die ook in verdediging Van Medegael goed heeft vervangen. Aanvallend verliep het wat minder vlot. Buggenhout verdedigde weliswaar uit stekend maar wij misten toch te veel kansen en leden meer balverlies dan normaal. Over het algemeen ben ik tevreden over deze wedstrijd, ik had echt een moeilijkere match verwacht. EVA Luc Van Rompaey scoort uit valworp voor Robuco maar het doelpunt zal afgekeurd worden wegens betreden van het doelgebied (wvc) Twee spelers zorgden toch nog voor enige spektakel- waarde, D. De Bruyn en J. Vermaesen, de beide doel mannen. De Bruyn in zijn sobere stijl. Vermaesen als duiveltje tussen het doelhout. De Lebbeekse lei- dersploeg was nochtans overtuigend aan de wed strijd begonnen. Nadat Hen- drickx op 7 m worp de score had geopend kon Van Rom- paye qelijk stellen maar Ajax langs een hard wer kende M. Huyck, leidde na 13' reeds met 5-1. Toen viel het echter stil bij de thuis ploeg. Buggenhout kwam en meer in de wed strijd en keeper Vermaesen begint aan zijn recital. Eerst stopt hij twee doelkansen van Mare en Dirk Huyck obuco Buggenhout verloor tegen leider Ajax Lebbeke met 12-6 en moet tijdens de )lgende wedstrijden trachten het behoud in 1' landelijke te verzekeren. maar een attente D. Vermei ren slaagt er niettemin in de stand op 6-1 te brengen 10' voor de rust. Niettemin was in deze periode reeds duide lijk geworden dat vooral Ro buco geen schietkracht uit de tweede lijn bezit, teke nend daarvoor de akties van Ajax keeper De Bruyn, die regelmatig een als shot be doelde poging gewoon in beide handen opvangt. Maar ook Ajax laat het enigszins afweten vanaf de 9 meter. De jarige Robuco- coach De Vlieger tracht door het regelmatig verplaatsen van zijn pionnen vaart te brengen in de steriele Bug- genhoutse aanval. Met enig resultaat want P. Vermeir kan twee maal scoren en langs De Maerschalck met Ajax nochtans in nume rieke meerderheid wordt het 6-4. Meteen de rust stand. Ook in de tweede helft wordt er door beide ploegen bijzonder goed ver dedigd maar aanvallend blijft het een mager beestje. Vooral Buggenhout slaagt er niet meer in een opening te vinden in de Ajaxdefensie en hoewel Vermaesen zich blijft verzetten in het Robuco doel drijft Ajax de voor sprong traag maar zeker op. Het wordt 9-4 langs M. Hen- drickx na een vlotte bewe ging in samenwerking met M. Huyck en hoewel Bug genhout na 50' in numerieke meerderheid is slaagt het er niet in een erg zelfzekere keeper De Bruyn te vers laan. Op het ogenblik dat wij dachten dat Robuco he lemaal niet maar gaat sco ren in die tweede helft kan De Maerschalck vanop de rechterhoek dan toch De Bruyn verslaan maar toen bleven er nog amper 4' te spelen (1.1-5). Dirk Huyck maakt er onmiddellijk 12-5 van met een man tegen man situatie en het duurt tot de allerlaatste minuut voordat De Proft het tweede Robuco- doelpunt kan scoren in de tweede helft met penalty. L. Van Rompay, naar ons ge voel de nuttigste Robucos- peler, vooral in verdedi ging, had deze 7-m worp kunnen afdwingen. Ajax Lebbeke: De Bruyn Dierick, Holbrecht, Hen- drickx. 4, D. Huyck 3. M. Huyck 3, Van Geel. D. Ver meiren 2. J. De Proft, Quidé, J. Jacobs, Hofman. Robuco Buggenhout: Ver maesen en J. Vermeir, M. De Proft 1, Brouillard. De Vuyst, Van Rompay 1. De Maer schalck 2. P. Vermeir 2. J. Van Damme, Van Nuffel, P. Robucokeeper Vermaesen speelde een opvallende wedstrijd tegen Ajax Lebbeke. Hij stopt hier een doelpoging van Dirk Huyck op de klassieke wijze (wvc) 1* Provinciale H.C. Lokeren - H.C. Leuven: 26-22 Na een bijzonder aantrekke lijke wedstrijd, gekruid door heel wat doelpunten van goede kwaliteit, heeft Loke ren nu ook Leuven versla gen en blijft hierdoor kans maken op een goede plaats in de eindrangschikking. Tijdens de eerste helft met De Brouwer en vooral Rom- bout als afwerkers uit de tweede lijn. verliep de wed strijd bijzonder gelijkop- gaand. Leuven dat over heel wat schietkracht beschikt, bleef aandringen en on danks de thuisploeg speel- gelegenheid gaf aan enkele jonge spelers, slaagde Loke ren er toch in de rust te bereiken met een 10-10 stand. Onmiddellijk na de rust waren het de bezoekers die met afstandschoten keeper D'Hanis konden in moeilijkheden brengen en nu was het de thuisploeg die op achtervolgen werd aangewezen. Coch De Mol bracht De Brouwer dan op de pivot-plaats en met iets meer dan 10' te spelen was Lokeren erin geslaagd de score opnieuw in evenwicht te brengen (20-20). Een beet je verrassend was het Leu ven dat fysisch ten onder ging tijdens het wedstrijds- lot en via 21-21 ging het naar 24-21 en meteen stond de Lokerse zege vast. Het was R. Sonck die tijdens de slot minuut de 26-22 eindcijfers vastlegde. H.C. Lokeren: Fl. D'Hanié, A. D'Hanis, P. Rombout, Le- naerts. De Brouwer. I. Weyers, Sonck. K. Weyers, De Bruyn, Van De Velde, Fiers. EVA Wemmel-Temse: 21-17 temse. weliswaar zonder de gelijkopgaand maar een enig gevaar te scheppen in Duitsland gekazerneerde wisselfout bracht de Waas- voor de Brabanders. Dauwe, E Buytaert. leed te Wemmei landers daarna in numerie- de Temse-coach, wil in de een toch wel onverwachte ke minderheid en hiervan resterende wedstrijden nu lederlaag. Trainer-coach kon Wemmei gebruik ma- ruime speelgelegenheid ge- )auwe sprak van een opval- ken om met 11-8 te leiden Ven aan de jongeren, meer end zwakke wedstrijd van aan de rust. Vanaf dan was dan een bescheiden ere- le Waaslanders. De lange de veer definitief gebroken plaats zit er voor Temse dit tompetitiestilstand zou bij Temse. Er werden een seizoen toch niet meer in. hiervan wel de oorzaak kun- enorm aantal open doelkan- Temse speelde met K. Bruy- nen zijn maar naast het feit sen gemist en zelfs in nume- ninckx, B. Bruyninckx, Lis dat het spel-technisch niet rieke meerderheid slaagde sens, Vercauteren, Mets, M. rorinddraaide bleek ook dat Temse er niet in het tij te Van Buyten, W. Van Buyten, Temse nogal vlug de armen doen keren. Vooral het shot D. Buytaert. Heirbaut, A. liet zakken. Tijdens de eer- uit de tweede lijn liet het Baeck. ete helft bleek Atilla niette- afweten want zelfs het feit min in staat het de thuis- dat Wemmei praktisch niet EVA ploeg moeilijk te kunnen uitstapte op de aanvallers naken. Tot 8-8 verliep het liet de bezoekers niet toe Beker van België - 1/8 finale Heren r nationale Zat. 19/3 te 20.30 u. Avanti Lebbeke - Beyne 2* nationale- Zond. 20/3 te 15.15 uur Kapek - E.V. Aalst 1' landelijke: Zond. 20/3 te 18.30 uur Houthalen - Ajax Lebbeke Zat. 19/3 te 16.15 uur Genk - Rosis Aalst Zat. 19/3 te 16.30 u. Ar. Hechtel - Robuco Buggenhout 2* landelijke Zond. 20/3 te 16.45 uur Kapek 2 - Denderbelle Zond 20/3 te 15.45 uur Zandvliet - Grembergse Zat. 19/3 te 21 uur Sasja 3 - Dendermonde Zond. 20/3 te 17.15 uur Jochewoa Aalst - Sparta Aalst 1' provincieale Promotie Zat- 19/3 te 17.45 uur Avanti II - Wemmei Zond. 20/3 te 15 uur Wolvertem - H.C. Lokeren Zond. 20/3 te 19 uur At. Temse - H.C. Leuven Lager Zat. 19/3 te 19.30 uur Waasmunster - Groot-Bijgaarden Zond. 20/3 te 15 uur Anderlecht 2 - Dendermonde 2 Dames 1* Landelijke Zond. 20/3 te 16 uur Houthalen - E.V. Aalst 2* landelijke Promotie Zat. 19/3 te 16.30 uur R.B. Dendermonde - Mechelen «>nd. 20/3 te 16 uur Robuco Buggenhout - Antwerp «|t. 19/3 te 16.30 uur Avanti Lebbeke 2 - Groot- "'jgaarden Lager Zond. 20/3 te 19.30 uur Olympia Aalst - Sparta Evere 2 19/3 te 18 uur G.S.K. Hamme - Uilenspiegel EVA Anderlecht 2 - S.K. Grembergen 2: 24-35 Grembergse 2, met heel wat spelers uit het eerste team. naar Anderlecht gereisd, werd in deze omstandighe den nooit echt bedreigd door de thuisploeg. Zonder echt tot het uiterste te gaan leid de G.S.K. reeds met 10-16 aan de rust. Ook in de twee de helft bleef G.S.K. duide- G. De Smedt won met Grembergse tegen Ander lecht 2 (eva) lijk meester. Positief voor de Grembergenaars was de prestatie van J. Van De Ve- ken, die zondag bewees de verwachtingen in hem ge steld, te kunnen inlossen. S.K. Grembergen speelde met Testard, P. Impenr., Dauwe, Krogstrup, H. Van Haute, De Smedt. en J. Van De Veken. EVA Avanti Lebbeke 22 Avanti, dat het K.B. kente- ken op de shirt in acht geno- fiH men. er een derde sponsor bij heeft, heeft het niet ge- makkelijk gekregen om zich j ten nadele van Mechelen te /aRP ijp plaatsen voor de kwart-fina- ,W4r W Ie van de Beker van België. Hiervoor zorgde in de eerste plaats de Mechelse doel- MT man Carlo Vinck die nog maar eens bewees niet ten onrechte aangezien te wor- Ëjjjfl den als Belgisch doelman naar of omgekeerd JU J&fSBtm zorgde er inderdaad voor Nationale juniores: vijf tref- dat Avanti enkele malen be- fers van Luc Van Mol vol- let werd de definitieve kloof stonden niet om Avanti te- Ie slaan en het is uitsluitend gen Sasja aan een zege te aan zijn prestatie te wijten tie/pen /vi dat Avanti niet won met een straat verschil. Speelde T ™?J.'Avc?ltl °Pnie"w aan Avanti dan zo schitterend J®!*"® brengen. Rust 9- vraagt u zich af? Dat nu niet t10' T')d*nshet begin van de precies, maar in elk geval ,weede hflf,I2a9 h,et er dan goed genoeg om Mechelen nQar uit dat Lebbeke er toch geen enkele kans te laten na ?ou in slagen de thuisploeg een wervelend wedstrijdbe- vern»eling te spelen, gin. Er waren inderdaad Na,35 w^,h4et reeds 9;14®n amper 3' gespeeld toen een ™el n°9,20 ,e 8P®len leidde bijzonder gemotiveerd spe- ,v?? 'an?sSchaers met lend Avanti reeds met 0-3 H;17 Mechelen gaf zich leidde langs Cornelis. gewonnen en on- Schaers en Dirk Verhofstadt der, imP"ls va" een, los9f" en het zag er naar ui» dat de ?Joke" An,zack nadert de Mechelaars geen vat zouden jbuisploeg tot 15-17 een krijgen op de steeds maar barber voor het einde. De aanzwellende Lebbeekse wedst">d ,wordt harder aanvalsgolven. Vinck stak en ond°nks J. Vermeiren, echter een stokje voor de Avanti bedoelingen door eerst schoten van Vermoe- sen zeer aktief tijdens het wedstrijdbegin dan Schaers en daarna D. Ver hofstadt vanop de penalty plaats te stoppen. W. Bomon, nog een Aalste- naar die bij Mechelen speelt, scoorde tegen en langs Liekens werd het 3-3 na 10'. Vinck bleef Mechelen in de wedstrijd houden maar na een kwartier (5-5) rukte Avanti zich opnieuw los (5-8). Toch sloeg de thuis ploeg opnieuw terug toen Mechelen-Avanti: Lebbeke in numerieke min- coach De Donder rcwaar 'ar'Se Socd °P W'S met 9-8. Verguit knappe om een vasle Plaals 'e ver' wedstrijd en D. Verhof- werven in het basisteam van stadt konden toch nog voor Avanti (wvc) even ingekomen voor een erg attente Mertens, nog een 7-m worp stopt stelt Bomon toch gelijk 10' voor het einde (18-18). Totaal onverwacht wordt het nog een boeiend wedstrijdeinde waarin bei de keepers Mertens en Vinck zich nog maar eens langs hun beste zijde tonen. Lebbeke raakt opnieuw 19- 21 voor maar 3' voor het eindsignaal zorgt Antczack voor 20-21. Het is uiteinde lijk de 19-jarige Verguit die er 20-22 van maakt maar Mertens moet nog eens flink uitpakken om Mechelen het scoren te beletten. Meteen plaatst Avanti zich voor de kwart-finale na een degelij ke wedstrijd waarin het nochtans op sommige ogen blikken blijk gaf van gebrek aan ideeën. Het ongewild betrapt worden op pasief spel was hier tekenend Avanti Lebbeke: Mertens en Vermeiren, D. Verhofstadt 7. K. Verhofstadt 3, Cornelis 2, Vermoesen 2, Verguit 3, H. Maes, A. Maes 1, Schaers 4, De Smedt. De Batselier. EVA Dirk Verguit scoorde driemaal Beker van België - 1/8 finale - Heren Olse Merksem 29 H.B.C. Dendermon de 17 H.B.C. Dendermonde verde digde zich bijzonder goed tegen eerste nationaler Olse Merksem en vooral tijdens de eerste helft speelde de ploeg van trainer Trienpont- opvallend goed mee. Jam mer voor de Dendermonde- naars konden zij voor deze wedstrijd niet beschikken over het ervaren duo Van De Velde - Timmerman bei den gekwetst zoniet was het eindresultaat wellicht nog verdienstelijker ge weest. Vooral aanvallend bracht Dendermonde het er goed vanaf 17 doelpunten scoren tegen Merksem is be paald niet niks en mits een tikkeltje meeval hadden het er beslist nog meer geweest beweerden enkele H.B.C.- spelers. Vooral R. De Bock, met 6 treffers, speelde zich in de kijker in dit spelonder- deel. Maar ook verdedigend bleef Dendermonde niet on der de verwachtingen, 29 doelpunten toestaan met in ternationaal Claes en C° is zeker geen oneer en het was eigenlijk enkel tijdens het laatste kwartier dat H.B.C. enigszins leeggespeeld nog weinig verhaal had tegen de snelheid van de thuis ploeg. Zoals wij reeds zeg den speelde H.B.C. bijzon der goed mee tijdens de eer- Dirk Gijssels, op de foto aan het werk tegen EV Aalst, in de halve finale van de Oostvlaamse beker, was ook tegen Olse Merksem in de achtste finale voor de Beker van België goed voor een Dendermonds doelpunt (wvc) ste helft. Na 10' wees het scorebord 5-3 en hoewel Merksem toen tot 11-5 kon uitlopen slaagdn De Bock en C° erin naar het einde van de eerste helft toe terug te komen tot een 14-10 rust stand. Ook na de rust speelde H.B.C. nog een tijdje goed mee maar via 19-12 na 40' kon Merksem dan toch stel selmatig de voorsprong op drijven. Zes minuten voor het einde leidde de thuis ploeg met 25-15 maar toch kon H.B.C. nog een dertiger vermijden waardoor het met opgeven hoofd uit het onver wachte bekeravontuur kan stappen. H.B.C. Dendermonde: Quis- quater en Mannaert. Van Cauwenberghe 3, Gyssels 1 Batselier 3, De Swaef 1, De Pauw 1, Van Der Veken 2, Trienpont. De Clercq. EVA

De Voorpost | 1983 | | pagina 39