Bevredigende belangstelling voor de elfde veldloop van Nieuwkerken Piet Roels' schitterende zege te Galmaarden Buggenhoutse BGJG-cross kende enorme belangstelling VELDLOPEN Tiende veldloop bij AC Berlare TAFELTENNIS Patro C deed het goed in Baasrode Liefhebbersvoetbal te Uitbergen Eerste rekreatietornooi tafeltennis te Lokeren Zelfverdediging voor vrouwen Bij de Berlaarse renners Voor de zesde cross van de Bond voor Grote en longe Gezinnen, georganiseerd in Buggenhout-Bos. waren 350 jonge en minder jonge atleten op het appel. Zij kwamen zowat uit alle omliggende gemeenten: Buggenhout, Lebbe- ke, Gijzegem, Hingenen, Ninove. Opwijk, Asse, Moerzeke, Hamme, Dendermonde, Bornem, Lokeren enz... Deze rekordopkomst werd bereikt door de speciale propa ganda die werd gemaakt in scholen en jeugdbewegingen. Pers en radio droegen ook him steentje bij. Daarbij kwam nog dat de weersomstandigheden vrijwel ideaal waren en dat het 700 meter lange parcours tamelijk droog was. Van de 350 vertrekken werden er 321 aan de arrivee genoteerd. De uitslagen: Meisjes - 10j.-700m 1De Cock Katelijne, 2. Huy- gens Els, 3. Haenebalck Sonja, 4. Bergens Natasha, 5. De Vos Soiie, 6. Keirens Kathy. 7. Keirens Marianne, 8. Hautekeete Sandra, 9. V.D. Broeck Linda, 10. De Hauwere Sigrid. Meisjes U-12j.-700m 1. De Troetsel Lieve. 2. V. Ransbeeck Nele, De Ridder Ilse, 4. Guns An, 5. V. Baarle Ilse, 6. Decanck Isabelle, 7. V. Lysebeth Ilse 8. Jacobs Sandy, 9' Vereecken Wendy, 10 Brusselmans Iris. Meisjes 12j.-700m (bijk. reeks) 1. Opalvens Elsie, 2. Bos man Sandra. 3. De Vroe Isa- bel, 4. Boeck Hilde, 5. An- dries Ingrid, 6. De Neef An- ja, 7. Buys Liesbeth, 8. Bue- lens Helga, 9. Segers A.S, 10. Gaauchez Lies Jongens 9j.-700m 1ste reeks 1. Cooreman Steven, 2. V.D. Stappen Erwin, 3. Buggen hout Walter, 4. V. Lysebeth Koen. 5. Heyvaert Koen. 6. Vergouwen Kwinten. 7. Pe- leman Ives, 8. V. Dam Geert, 9. V. Belle Dany, 10. Arys D. Jongens 9j. 2* reeks 1. Cuppens Kris, 2. V.D. Bos sche Christof, 3. V.D. Stap pen Ivan, 4. De Plecker Erik, 5. Keppens Stijn, 6. Vannes- te Stijn, 7. Verhulst Jurgen, 8. Moonen Thomas, 9. Bos- teel Mare, 10. V.D. Bergh Robin. Jongens 10-llj.-700m 1. De Clercq Ben, 2. Hals J., 3. V.D. Bossche Raf, 4. Pele- man Mario, 5. De Bruyn Gi- no, 6. V. Mol T., 7. Maes Rudy, 8. Buggenhout Jurgen, 9. De Block Tom, 10. Van Dam Pascal. Jongens 12-13j!-700m 1. Piessens Bah. 2. Bergman Erik, 3. Cassier Kris, 4. Man- naert Kurt. 5. Haenebalck Stefaan. 6. Vermoesen Bart, 7. Priessens K. 8. Feyaerts Nico, 9. Hautekeete Dirk. 10. V.D. Broeck Eric. Meisjes 13-14j.-700m 1. Heyvaert Muggy, 2. V.D. Zande Patricia. 3. De Saede- leer Patricia, 4. De Clercq Rita. 4. Coppens Carine, 6. Opalvens Lency, 7. V.D. Kercken Ria, 8. De Cock Gi- na, 9. Elleboog Ingrid, 10. Jacobs Nele. Meisjes 15-16j.-1400m 1. Cuppens Christel. 2. Bo- gaert Christel, 3. Laubert Greet, 4. V. Dam Christel. 5. De Maeseneer An. 6. Ver- schueren Chantal. Jongens 14-15j.-1400m 1. De Kempeneer Michel, 2. De Smet Franky, 3. Bosman Pascal. 4. Sarens Mare, 5. De Saedeleer Lieven, 6. Piessens Kris. 7. Arijs Ron- ny. 8. Maes Gerry. 9. V. Dam Jurgen, 10. De Raes Charly Meisjes 18-25j.-200M 1. Bauwens Godelieve, 2. Bauwens Ingrid. 3. De Schepper Anita, 4. De Strooper Lieve Dames 26-35j.-1400M De Bock Maria, 2. Beeckman Lisette, 3. V.D. Broeck Ag nes, 4. Veireman Rita, 5. Moeyersons Jacqueline. Dames +36j.-700m 1. Vermoesen Roza. 2. V. Dam Godelieve. 3. Heieins Madeleine. 4. Cosijns Ag nes, 5. Wijns Francine. 6. Lauwers Alice. 7. Vereecken Josephine, "8. De Wolf Alber- tine Jongens 16-17j-2800m 1. De Clercq Rudy. 2. V.D. Kercken Bert, 3 Moens Ro land. 4. V.D. Kercken L. 5. Rochtus Werner, 6. De Rid der Ivan, 7. De Smet Patrick 8. De Ridder Erwin, 9. Ver- meiren Frank Jongens 18-25j.-4200m 1De Kempeneer Jacques, 2. Clottemans André. 3. V. As- sche Bruno, 4. Hautekeete Patrick, 5. De Clercq Jean- Pierre. 6. Berghman Benny. 7. De Donder Bart, 8. V.D. Bossche Jan. Heren 26-35j.-3500m 1. Van Thienen Jan. 2. Vrancken Laurent. 3. Meert Paul. 4. Bockstael Eric, 5. V. Hecke Mark, 6. V. Gucht Gustaaf. 7. Opalvens. 8. V. Haegenberg R. 9. De Ridder Jan, 10. Meersman Herman. Veteranen 36+ - 3500m 1. Buggenhout Francois, 2. De Clercq René. 3. Verbrug- gen Louis. 4. De Saedeleer Petrus. 5. Hautekeete Lau rent, 6. Piessens Jozef. 7. V. Keer Maurice. 8. De Smet Clement. 9. De Hauwere Hendrik, 10. Boeck Ulrick. Zesde cross van de BGJG voor jong en oud te Buggen hout. Zo vader, zo zoon (v) AC Berlare organiseert op zondag 20 maart om 14 30 uur zijn tiende veldloop. De ze heeft plaats op de piste rond het voetbalterrein van SK Berlare en op de veldpn in de omgeving. Deze veld loop is voorbehouden aan atleten van Vlierzele Sportief en niet-aangeslote- nen. zowel voor dames als heren. Volgende wedstrij den zijn gepland: Benjamins 1974, pupillen 1973, pupillen 1972, minie men 1971, miniemen 1970, kadetten 1968, scholieren 1966. en 1967, juniores 1964 en 1965, seniors tot 40 jaar en veteranen vanaf 40 jaar. De inschrijvingen hebben plaats in de kantine van het voetbalterrein. Alle atleten die de cross beëindigen krij gen een waardevol ge schenk. (jj) Tafeltennis te Hamme De Zwaan - Uitbergen - KWB Kalken 4-3 Op zaterdag 12 maart speel de De Zwaan tegen KWB Kalken op het terrein in de Slotstraat. De match werd gefloten door Wilfried Del- aat. In de eerste helft kon De Zwaan uitlopen tot 2-0 maar KWB kon aansluiten met 2-2. Toch kon De Zwaan nog voor de rust op voorsprong ko men. In de tweede helft brachten de Uitbergenaars de stand op 4-2, waarna on der zware druk van Kalken de 4-3 eindcijfers werden vastgelegd. (jj) Patro C beweegt werkelijk hemel en aarde om zich in de eerste reeks te handha ven. De verplaatsing naar Baasrode B bood de kans om iets te oogsten omdat deze ploeg met hetzelfde pro bleem worstelt. Patro deed het flink en er zat lang een overlevingskans in. Jammer van die slechte startl De eer ste drie wedstrijden werden evenveel overwinningen. Via een goede Van Dender en Straetman kwam het op gelijke hoogte: 4-4. In de laatste wedstrijden kon het echter niets meer halen. Een draw had er dus wel inge zeten... Bac B kreeg buur Patro D op bezoek. Normaal mocht Bac rekenen op twee punten, maar zover is het niet geko men. Het werd amper een draw. Vooral het begin was pover: 1-3. Van Kerschaever kreeg dan een bevlieging en daardoor kreeg de wedstrijd wat kleur. Toen De Jonghe- Van Kerschaever het dubbel won werd een pijnlijke si tuatie rechtgezet: 4-4. De laatste twee matchen wer den broederlijk verdeeld: 5- 5. Madeion A had geen proble men tegen Lebbeke. Dik wijls is J. De Man de speler die Lebbeke recht houdt, maar deze keer bracht hij er niets van terecht. Madeion - spelers Wasteels en Vergou wen lieten zich door niets van de wijs brengen, geen wonder dat er 8-2 cijfers op het bord kwamen. Prado schijnt beter te spelen naarmate de kompetitie vor dert. Ook deze keer liet. het er op verplaatsing bij Patro D geen gras over groeien en het werd 1-9. Salembier en Ronny Segers waren niet te houden en wonnen alles. J. Waterschoot kon de eer red den door Van Houte te kloppen. Veel spanning in e match tussen Patro C en KWB In het begin scheen KWB wel beresterk want Patro werd ter plaatse gelaten. Na vijf wedstrijden namen de be zoekers al een optie op de zege met 1-4. Dan schoten de lokalen uit hun sloefen. Boel klopte De Witte na een goede wedstrijd en dat gaf aan zijn ploeggenoten de nodige inspiratie om terug te komen tot 4-5. Een draw zat er dus nog in, maar in de laatste match toonde Van Bogaert hoe sterk hij is door zijn tegenstander gemakke lijk met 0-2 te verslaan. Dynamica A heeft in eigen huis fel gevochten om één puntje binnen te houden te gen Ons Huis B. Niemand had durven hopen dat Dyna mica nog in koers zou blij ven voor de zege. Ons Huis liep eerst uit tot 1-4 maai dan veranderde het spel- beeld totaal en Dynamica ging een woordje meepra ten. Braem bracht de stand op 3-4 en even later werd het zelfs 4-4. In de slotwedstrij den gingen de lokalen ech ter door de knieën. 42 - 18.3.1983 - De Voorpost De weermaker was Nieuw- kerken gunstig gezind en had de tenreinen Perdaen en de Schakel herschappen in een met zon overgoten land schap. 's Morgens vroeg wa ren de inrichters als bezige bijen aan de slag en hun glunderende gezichten ver rieden hun gevoelens want de 11' veldloop zou met de hulp van dit echte lente weertje een topper worden. Een flop is het niet geweest maar toch was het beslist geen schot in de roos. het geen bij de inrichters wel even ontsteltenis bracht. In totaal waren er 140 deelne mers minder dan vorig jaar en dit terwijl het pijpestelen egende) en dat werd het ■terkst aangevoeld bij de ieelnemers tussen de 14 en 10 jaar. Is onze jeugd van lie leeftijd niet meer zo vat- xiar voor een flink partijtje open of hebben andere sporten deze tak wat in de schaduw verdrongen? De in richters verdienen echter niets dan lof en zijn zeker niet van plan zich hierdoor te laten ontmoedigen en zul len beslist voor volgend jaar hun beste beentje voorzetten om van de twaalide veld loop er terug een te maken met grote allures. Voor de kleintjes is het nog echt lo pen voor de eerste of een ereplaats en deze werden door hun ouders flink bijge staan opdat de inrichters zich zeker geen plaatsje ver gisten. Zo moet het ook en voor deze was het zondag beslist een sporthoogdag. Onder de aanwezigen no teerden we het schependuo Jeanine De Boever en Lieven Leenaerts die trouwens de uitreiking van de medailles voor hun rekening namen. De trofee voor de groep met het grootstaantal deelne mers ging naar de Stedelij ke Basisschool van Nieuw- kerken, de tweede was voor de Meisjesschool van Nieuwkerken. en op de der de plaats noteerden we Wa- lo. De H. Familie, vorig jaar nog schitterend tweede, moest zich tevreden stellen met een vijfde plaats. De uitslagen: Pupillen A jongens '73 1. De Clerck Daniel, 2. Jur gen Thierens, 3. Milliau Ivan, 4. Philippe De Bie, 5. Koen Vercauteren. 6. Huub Heremans. 7. Yves Stre- mersch. 8. Hans De Block, 9. Kurt De Jonghe, 10. Maarten Dhollander. Pupillen A meisjes 1. Kristine De Wilde (Wal- loo), 2. Heidi Kluskens (Wal- lo), 3. Anja De Backer, 4. Mia Van den Berghe (H. Fam.), 5. Hilde Van Duyse, 6. Caroli ne Felix (Meisjesschool NK). 7. Katleen DUauwe (Kracht en Geduld). 8. Christel Van Moer (Miesjesschool NK). 9. An Oosterlinck. 10. Veerle De Beule (H. Familie). Pupillen B jongens 1. David De Clerck (KLP Kruibeke), 2. Tom Van Hoos ten (Chiro Stekene), 3. Mario Van Gasse (St. Rochus), 4. Geert Smet (Basisschool NK), 5. Stephan Verhofstade (Scouts Kriko), 6. Filip Van Lierop (St. Rochus). 7. Danny Beirnaert (KLJ Sinaai). 8. Bart Verhelst (Haasdonk), 9. Steven De Pauw (St. Ro chus), 10. Danny Van den Berghe (St. Rochus). Pupillen meisjes B 1. Lenny Deyaert (Meisjes school NK), 2. Annick De Graeve, 3. Delhie Rombout (Berkenboom). 4. Sabme Verleys. 5. Ann Andries (Meisjesschool NK). 6. Peggy Wuyts (Meisjesschool NK). 7. Hilde Van Moer JMeisjes- school NK). 8. Cindy Noppe (Meisjesschool), 9. Vitalo Nadia (H Familie), 10. Thien- pont Kim (H Familie). Miniemen Jongens 1000 m 1. Danny Pauwels (KSA Nieuwkerken). 2. Ivan Van Hertveld (Walo), 3. Jan De Block, 4. Tom Joos, 5. Chris Van Hees (Chiro Stekene), 6. Francky Muylaert (BLO St.- Niklaas), 7. Bart De Prijcker (Basisschool). 8. Jamei Sayd (BLO St.-Niklaas), 9. Danny Maes (KLJ Temse), 10? Jur gen Van Goethem (Scouts Beveren). Miniemen meisjes Natasha Behiels (Walo), 2. Irina Pieters (Chiro Klinge), 3. Heidi Hereman (Chiro NK), 4. Kristel Van Duyse (Meisjesschool NK), 5. Maria Van Lijsebetten (Meisjes school NK). 6.Kristien Ver heggen (Berkenboom), 7. Ka- rina Cornelus (Meisjes school NK), 8. Sindy De Wachter (Berkenboom) 9. Kristien Van Duyse, 10? Ilse Van Remoortele (KLJ Temse). Kadetten Jongens 1. Pascal Joos, 2. Bert De Bock. 3. Stefan Beirnaert (KLJ Sinaai), 4. Raf Van Hove (Walo), 5. Gert Vanlent, 6. Gino Martens. 7. Danny Van Goethem. 8. Yori Quinet (KLP), 9. Gerrit Van Severen, 10. Mark De Boom (BLO St.- Niklaas). Kadetten meisjes 1. Veerle Van Hove (Walo), 2. Petra Hoskens, 3. Fanny Vercauteren, 4. Els Van Re moortele (KLJ Temse). 5. Martine Pauwels (KLJ Tem se), 6. Katleen Van Wiele. 7. Krista Van Hooste (Chiro Stekene), 8. HildeVan Duyse (KLJ Temse), 9. An Opgen- haffen (Chiro NK). 10. Els De Bruycker (Chiro NK). Scholieren jongens 1. Gery Waterschoot (Scouts). 2. Peter Dhollan der. 3. Danny Verhelst, 4. Kris Van Wiele (KLP Kruibe ke). 5. Johan De Munck (RMS). 6. Wim Van Hoosten. 7. Hugo Van Meervenne (KLJ Temse), 8. Ronny Verhulst (RMS), 9. Patrick De Jonghe, 10. Johan Dhooghe. Juniores jongens 1. Mark Creve (KLP), 2. Ra- faël Verhelst. 3. Johan De Tender. 4. Steven Van Pe- teghem (KSA NK). Jun. Senioren dames 1Christie Van Hove (Walo). W'aio-veldloop te Nieuwkerken. Bij de seniores-heren won Jan Van Bunder Walovoor Hendrik Van Bellegem en Yvan Van Raemdonck (dw) Waio-veldloop te Nieuwkerken. De heren-veteranen liepen 4.200 meter. Julien De Wilde (Walo) won, Joris Wuyts werd tweede en Valeer Cockuyt derde. Julien Rots was de van verstkomende deelnemer (dw) 2. Rita Van Hove (Walo). 3. Diane Van Britsomme (Wa lo), 4. Lieve Oudenaardt (Walo), 5. Liesbeth Van Gae- ver (Walo), 6. Hilde D'Hoo- ghe (Walo). 7. Suzy Van Eyck (KLJ Temse), 8. Sonja Calu- we (KLP Burcht). 9. Annemie Vandenbussche. 10. Cecile Boel. Senioren Heren 1. Jan Van Bunder (Walo), 2. Hendrik Van Bellegem, 3. Ivan Van Raemdonck (KLP), 4. Gino Van den Bosch (KLP), 5. Roger Vermeulen (KLP). 6. Ivan Thijssen (APSO), 7. Jos De Prikel (Walo). 8. Dirk Van Acker (KLP), 9. Rudy Stuer (Walo), 10. Alfred Peeters (BINGO). Veteranen Heren 1. Julien De Campe (Walo), 2. Joris Wuyts (Walo), 3. Va leer Cockheyt, 4. Werre- broeck, 5. Rene Cole. 6. Frans Berthels (KLP). 7. Jean Van Eetvelt (Walo). 8. Petrus Celi, 9. Antoine De Wester- lee (WALO). 10. Nestor De Jonghe (KLP). De Baasroodse veteraan Piet Roels heeft voor het sei zoeneinde nog voor een zege gezorgd. Te Galmaarden heeft hij voor een opgemerk te prestatie gezorgd en de rest van de deelnemers ach ter zich gelaten. Het was zonder grote tegen stand dat Piet Roels in deze organisatie van AC Ge- raardsergen naar de bloe men greep. We hebben van Piet reeds talrijke mooie ver richtingen mogen noteren en hij heeft nu ook voor een passend slot gezorgd. Voor de volgende streekatleet moeten we terug naar de vierde plaats waar we W. Chiau van AC Aalst terug vinden en op de 6e plaats krijgen we A. Van Geyte van AC Baasrode, terwijl we ook nog een vierde atleet in de eerste tien mogen noteren en dat is de Denderland- voorzitter Omer Vercammen die net op de tiende plaats wist beslag te leggen. Deze ijverige voorzitter van de Dendermondse atletiekklub Denderland heeft hiermede ook een van zijn beste wed strijden met een eervol re sultaat weten af te sluiten. Iedere week is hij op de bres in de een of andere wed strijd terwijl hij ook in de klub een onmisbare schakel blijkt te zijn. Van Gucht van AC Aalst moest nu met een 14e plaats vrede nemen en Frans De Wolf van dezelfde klub tikte aan als 18e. Ver der was er nog W. De Cocq (AC Aalst) die nu op de 28ste plaats finishte. In de alge mene klassering van de ve teranen kategorie legde Aalst beslag op de 3e plaats. In de senioreskate- gorie waren er ook enkele atleten van AC Baasrode aan de slag en deze lieten volgende resultaten afdruk ken: 39e Moortgat, 44e Blom- maert, 46e Rudy Buydts en 52e" Edmond D'Hooghe. Bij de juniores waren het Van De Voorde die knap op de 7e plaats liep en Dirk De Clercq die met een 9e plaats uitpakte. Mare De Clercq was nog net binnen de eer ste tien. Bij de juniores ging het klassement naar AC Baasrode. Er was ook een korte cross voorzien en daar was het Alex Vervaet van AV Lokeren die met een tweede plaats knap naar vo ren kwam. Wim Mouton van dezelfde klub 5e en dat na Geert Pas van AC Aalst die nu als 4e eindigde. Alfons De Clercq nam de 13e prijs mee naar huis. Bij de scho lieren zorgde Mare D'Hoog he van Baasrode voor een 26e plaats en in de kadetten- reeks was het P. Verkoelen die als 7e de eindmeet over schreed. Ivan De Man was 9e en Jan Bosteels werd 11e voor Rudy De Clercq. In de eerste reeks ging de eerste vermelding naar Wim Van Langenhove van Baas rode en M. Stallaert legde beslag op de 10e plaats en dat voor K. Huyck. Minie men Michel De Man en Pat- riek Boeykens lieten zich gelden in hun reeks en bij de pupillen waren het Geert Huyck en Bart Blommaert die vooraan liepen. Rudy Boeykens en Mario Verkoe len, allen van AC Baasrode, mochten ook met een «goed» vernoemd worden voor hun prestatie in deze veldloop. Vermelden we nog de knap pe tweede plaats die de ka detten behaalden in het klassement van hun kate gorie. André De zesde cross voor jong en oud, georganiseerd door de BGJG van Buggenhout kende weer veel sukses. We zien hier dè jongens van 14 en 15 jaar aan de start van de 1.400 meter (v) Na een jaar suksesvolle pro- motieakties voor de tafelten nissport wordt op -initiatief van tafeltennisklub Triumf in samenwerking met de Stedelijke Sportdienst van .de stad Lokeren het eerste rekreatietornooi tafeltennis georganiseerd. Dit. tornooi heeft plaats in de stedelijke sporthal, Sportlaan 2 te Lo keren op zaterdag 2 april vanaf 10 u. 's morgens. Het is voorbehouden voor alle niet-kompetitiespelers van Lokeren en omstreken. TTC Triumf is opgericht in 1973. Sindsdien kende de klub goede en minder goede jaren. Mede door de initia tieven in 1982, nl. sportkam pen, avondkursussen tij dens de zomervakantie en een regelmatige jeugdoplei ding, is er momenteel een uitgebreide kern jongeren aktief welke mooie perspek- tieven voor de toekomst van deze vereniging laten ver moeden. Een eerste resul taat hiervan is het rekrea tietornooi op 2 april 1983. Het is de bedoeling van dit tornooi om aan zoveel moge lijk mensen de gelegenheid te geven in een ontspannen sfeer enkele uurtjes te ko men tafeltennissen. D.w.z. dat iedereen zowel jong als oud kan meedoen. Natuur lijk zit er voor diegenen die net iets beter spelen dan de anderen de kans in om één van de 60 mooie prijzen te winnen. Ben je niet zo sportief aan gelegd kom dan kijken of supporteren, je komt er be slist vrienden of bekenden tegen. Er worden ongeveer 300 spe lers verwacht. Daarvoor zul- len 30 tafels opgesteld •worden. Er wordt gespeeld in drie kategorieën: jeugd (tot 18 jaar), dames en heren. Jeugdspelers kunnen boven dien in de kategorie heren of dames inschrijven. Het deelnemingsgeld be draagt 40 fr. per reeks. Inschrijvingen liefst vooraf in de stedelijke sporthal, het stedelijk zwembad of bij Kurt De Cock, Eyerman- straat 35 te Lokeren. De laat komers kunnen nog ten laat ste op zaterdag 2 april Je 9 u. inschijven ter plaatse. De Lebbeekse karateklub Ip- pon organiseert een kursus in zelfverdediging voor vrouwen. Iedereen vanaf 13 jaar is welkom op 28 maart 1983 in de zaal van het Volkshuis, Dendermondse- steenweg 7 te Lebbeke van 20.00 tot 21.30 u. Meer inlich tingen zijn te bekomen in zaal Volkshuis. Tijdens het voorbije week end lieten verschillende Be rlaarse renners zich opmer ken in onze lentepeloton#. Willy De Backer was derd# in Denderhoutem waar zich 90 renners aanboden. Junior Eric Bracke werd tweede te St.-Lieven-Houtem waar Piet De Wilde negende werd van de 38 deelnemers.

De Voorpost | 1983 | | pagina 42