De «Beker van de Rozenstreek», fonkelnieuw volleybaltornooi voor heren en dames-provinciaal Gelijkmaker verlamde Kamillekes! Aerobics wippen over naar Buggenhout Alain Roels blijft op de eerste plaatsen aBp Ckv Gordy Destelbergen wint de cup 8 Topploegen in de 1/4 finales - 18.3.1983 - De Voorpost Aerobics, de meest moderne tak in het fitness^^HSSP gym. heeft niet alleen de USA ver overd, maar is tevens goed op weg om even populair te worden in België en zeker in het Dendermond- se. Sinds februari komen wekelijk hon derden enthousiastelingen aan aerobics doen in de sporthallen van Sint-Gillis en Appels. Iedereen loopt zowat storm naar deze aero- bicslessen. Zowel dames als heren, studenten, huismoe ders, bedienden, minderge- trainden als sportlui vinden in deze trimgym de moge lijkheid om zich-even af te reageren, zich fit te houden en zelfs wat af te slanken. Nu komt ook Buggenhout aan de beurt. Er wordt ge start op dinsdag 22 maart met een modelles in de sporthal om 19 uur. De initiatiefnemers van het «Aerobics-center Dender- monde» nodigen alle be langstellenden uit om even te komen kennismaken. De eerste les onder het motto «Swing je fit, trim je slank» is gratis en zonder verbinte nis. Minder-getrainden wor den verwacht te 19 u., meer- getrainden te 20 uur. De kle dij is vrij: alles wat los en gemakkelijk zit. Een cyclus bestaat uit tien lessen en de inschrijvingen kunnen ter plaatse gebeu ren. Ingeval yan voldoende belangstelling zullen er ook vrijdagavond van 20 tot 22 uur lessen gegeven worden. Aerobics verovert nu ook Europa, nadat het sn de States een echte rage werd VOLLEYBAL Naar het voorbeeld van de talrijke voetbaltornooien als voorbereiding op een komende kompetitie, start in augus tus 1983 de eerste editie van een totaal nieuw volleybaltor nooi, de «Beker van de Rozenstreek». Deze organisatie staat open voor alle Oostvlaamse heren- en damesploe- gen, die tijdens het seizoen 1982-1983 uitkomen in de derde of vierde provinciale afdelingen. Deze «Beker van de Rozenstreek» ziet eruit als volgt: Het tornooi wordt gespeeld in 2 fazen: de voorronde: van 14 augustus tot 30 september 1983 de eindronde: van 15 oktober tot 30 november 1983. De finale wordt op neutraal terrein gespeeld. De datum hier van ligt nog niet definitief vast, maar elk der deelnemende ploegen kan de beide finalewedstrijden organiseren. De deelnemende ploegen worden ingedeeld in 4 regiona le poules, dit met de bedoeling om verre verplaatsingen te vermijden tijdens de voorronde. In de eindronde wordt hiermee geen rekening gehouden. In iedere afzonderlijke poule speelt elke deelnemende ploeg aan het tomooi steeds vier wedstrijden, nl. 2 thuis- en 2 uitwedstrijden. De vier tegenstrevers worden bepaald bij loting. Na deze vier wedstrijden wordt in elke afzonder lijke poule het eindklassement opgemaakt, en de poule winnaar gaat door naar de 1/2-finales, die gespeeld wor den in de periode tussen 15 oktober tot 30 november 1983. De «Beker van de Rozenstreek» biedt voor de deelnemen de ploegen het grote voordeel dat men zelf kan bepalen wanneer men de vier schif tings wedstrijden wil spelen. Dit betekent dus dat de wedstrijden in de voorronde kunnen gespeeld worden tijdens het week-end, maar ook op week dagen, bijvoorbeeld op trainingsavonden. De énige voor waarde is dat alle wedstrijden in de voorronde moeten gespeeld worden uiterlijk tegen 30 september 1983. Ook om de kosten eventueel te drukken zijn de deelne mende ploegen niet verplicht om de voorrondewedstrijden te spelen in een door het VIV-gehomologeerd terrein. De wedstrijden mogen indien wenselijk, zelfs op buitenterrei nen gespeeld worden. Technische gegevens betreffende de le «Bkeer van de Rozenstreek». Enkel dames- en herenploegen uit de 3e en 4e provincia le afdeling kunnen aan het tornooi deelnemen. In elke afzonderlijke poule worden slechts 6 ploegen toegelaten. De eerste zes ingeschreven ploegen komen hiervoor in aanmerking. Uiterste inschrijvingsdatum is 30 april 1983. Een uitnodi ging voor de algemene vergadering zal volgen na inschrij ving. Het inschrijvingsgeld is 800 frank per ploeg, te storten op rek. nr. 290-0400768-82, ten name van «Beker van de Rozenstreek - provinciaal», of onder gesloten omslag. Bij aanwezigheid op de algemene vergadering zal 400 frank worden terugbetaald. Inschrijvingen en inlichtingen: Geert Baeyens, Hekker- gemstraat 7, 9208 Schellebelle. Telefoon: 091/69.10.02. Ie «Beker van de Rozenstreek» (Dames-Rekrea- tie) Op zondag 13 maart 1! werden te Schellebelle de wedstrij den gespeeld om de le «Beker van de Rozenstreek» voor dames-rekreatieploegen. In totaal namen hieraan 8 teams deel. Ziehier alle uitslagen: Reeks A: Kelderken Gent, Ros Beyaerd Gent, Gordy Destel bergen, WKM Wetteren Kelderken - Ros Beyaerd 0-2 Gordy - WKM Wetteren 2-0 Kelderken - WKM Wetteren 2-0 Ros Beyaerd - Gordy 1 -1 Kelderken - Gordy 0-2 Ros Beyaerd - WKM Wetteren 2-0 Eindstand reeks 4 Gordy Destelbergen 8 Ros Beyaerd Gent 7 Kelderken Gent WKM Wetteren 0 Reeks B: Rebels Massemen, VC Kalken, KAV Overmere, Sportasuna Londerzeel Rebels - VC Kalken 2-0 KAV Overmere - Sportasuna 0-2 Sportasuna - Rebels 2-0 VC Kalken - KAV Overmere 0-2 Rebels - KAV Overmere 2-0 VC Kalken - Sportasuna 0-2 Eindstand reeks B: Sportasuna Londerzeel 9 Rebels Massemen 6 KAV Overmere VC Kalken 0 1/2-Finales: Gordy Destelbergen - Rebels Massemen 2-0 Ros Beyaerd Gent - Sportasanu Londerzeel Troosting: Rebels Massemen - Ros Beyaard Gent Finale le «Beker van de Rozenstreek»: Gordy Destelbergen - Sportasanu Londerzeel Eindstand: 1. Gordy Destelbergen, 2. Sportasuna Londer zeel. 3. Ros Beyaerd Gent, 4. Rebels Massemen, 5. KAV Overmere, 6. Kelderken Gent, 7. WKM Wetteren. 8. VC Kalken. 4e «Beker van de Rozenstreek» (Heren-rekrea- tieploegen) Tijdens de voorbije 3 weken werden de heen- en terugwed strijden in de 1/8-finales gespeeld om de le «Beker van de 0-2 2-1 Rozenstreek». Grote verrassingen werden niet genoteerd, maar toch is de uitschakeling van tweevoudig bekerwin naar UFO 78 Aalst, en tornooifavoriet Egmont Zottegem vermeldenswaardig! Hieronder de uitslagen: Meersvlieg Drongen - VK Affligem 1 Heen: 3-0/Terug: 0-3 (Meersvlieg Drongen geplaatst) Ufo 78 Aalst - Snuffel Grembergen Heen: 2-3 Terug 3-1 (Snuffel Grembergen geplaatst) KWB Baasrode - Heros Deinze Heen: 2-3 Terug: 3-1 (Heros Deinze geplaatst) VK De Molen Grembergen - Rebels Massemen 2 Heen: 3-0 Terug: 0-3 (VK De Molen Grembergen geplaatst' Pletsers Baasrode - KWB Oostakker Heen: 3-0 Terug: 2-3 (Pletsers Baasrode geplaatst) Eureka Erembodegem - KWB Falos Zingem Heen: - Terug 3-2 (KWB Falos Zingem geplaatst) KWB Denderbelle - Ros Beyaerd Gent Heen: 3-2 Terug: 3-0 (Ros Beyaerd Gent geplaatst) Egmont Zottegem - KWB Kruibeke Heen: 3-2 Terug: 3-1 (KWB Kruibeke geplaatst). De lottrekking voor de 1/4-finales (heen- én terug) ga volgend resultaat: Meersvlieg Drongen - Pletsers Baasrode Snuffel Grembergen - Heros Deinze VK De Molen Grembergen - KWB Falos Zingem Ros Beyaerd Gent - KWB Kruibeke De beide 1/2-finales, de troosting en de finale van deze 4t Beker van de Rozenstreek worden gehouden op zaterdag 3tj april 1983 te Mariakerke-Gent. De finale wordt geleid dooi 1 niemand minder dan de Heer Werner Callebout, internatioi vo naai scheidsrechter! Hou deze datum vrijj f rir Inlichtingen: Baeyens Geert. Hekkergemstraat 7, 9201 do Schellebelle (091/69.10.02). MOTORCROSS de het voor Rohen en Wille - De Coster werden derde. Pe trus De Cock met co-piloot Landuyt die de eerste wed strijden beheersten moesten hier genoegen nemen met een zesde plaats. Bij de in ters was het terug Erwin Ga briel die de eindzege be haalde voor de sterk rijden de Joos, Corens, Van Baelen en Dhaemers. Bij de 250cc-ers ging de zege verdiend naar Marc Van den Meersche voor Combe en Verpaelen. De wedstrijd voor dit weekend wordt gé- reden te Melsen langs de baan Merelbeke-Gavere. De omloop wordt aangelegd op een weide met helling en zandachtige gronden. D.H. Alain Roels die aan de start D'haene. Laatstgenoemde moest uitmaken wie eind- komt bij de nieuwelingen behaalde in de eerste reeks winnaar werd. Ramon haal- 125cc B.L.B. heeft zich dit een tweede plaats en in de J-t,~' umi~ seizoen in al zijn wedstrij- herneming had hij een val- den binnen de eerste vijf partij maar kon nog naar kunnen klasseren. Slechts een negende plaats terugko- één keer heeft hij een po- men. Herman Lenaerts uit diumplaats behaald en de Hamme eindigde van de 52 andere wedstrijden kwam vertrekkers op een 29* plaats hij op een vierde plaats, maar toch kan hij veel bete- Alain behoort zeker tot de re uitslagen behalen. Enke- sterksten in deze kategorie, le weken geleden te Strijpen want meerdere keren ziet kon hij zelfs op een negende men hem aan de leiding plaats eindigen. Luc Goffin maar steeds wordt hij door werd winnaar in de eerste een kleine hapering of val reeks juniors maar in de van deze eerste plaats weer- tweede serie kreeg hij een houden. Ook vorige zondag defektie vering en moest ve- bezat hij vele kansen op een le plaatsen laten gaan om overwinning maar een slip- nog zestiende te worden of pertje en een minder goede zevende 250cc-er en in de start in de eerste reeks zet- eindstand een derde plaats, ten hem op een achtste Peter Nefs won de wedstrijd plaats. In de tweede serie voor Eddy De Vleeschauwer. nam hij terecht weerwraak Bij de 500cc-ers was het Luc en reed van bij de start tot Daelman die in de eerste de finish op een tweede reeks de beste plaats be- plaats. Leider Rik Claus haalde maar in de tweede moest zelfs op zijn tellen serie had Luc geen goede passen om niet door Alain start en moest met een veer- van de reekszege te worden tiende plaats genoegen ne- ontnomen. In de eindstand men. In de eindstand werd kwam hij op een vierde hij vierde. Koen Van de Vei- plaats en dat belooft zeker re won voor Van den Eynde goede resultaten in de eer- en Raeckelboom. Eric ste kampioenschapsproef te Baeyens was in de eerste Olmen voor deze jeugdige reeks op een vijfde plaats Gilera-piloot. Guy Dhaene vertrokken maar door een reed dit seizoen ook reeds val moest hij tevreden zijn opvallende wedstrijden en met een vijftiende plaats als kon te Schorisse in de eerste negende 500cc-piloot. De reeks een twaalfde plaats tweede reeks finishte hij op rijden en werd vijftiende in een tweede plaats en werd de tweede serie. De eind- vijfde in de eindstand, sfand gaf hem een dertiende Peter Dhanis was weer heer plaats. Peter Dhauwe uit en meester bij de nationalen Hamme reed de eerste reeks en won terug beide reeksen sterk op een twaalfde plaats met een grote voorsprong. In maar door een val werd hij de eindstand ging hij Van naar een negentiende der Smissen en Jochems plaats verwezen om uitein- vooraf. delijk bij de finish nog vijf- Bij de 250 cc nationalen tiende te worden. In de kwam het tot een strijd tus- tweede reeks kon hij na een sen Gino Perreman en Mar- goede start achtste worden tin Meganck. In deze volgor- en werd elfde in de eind- de reden ze over de eind stand. In deze kategorie meet en werden dan ook werd Claus winnaar voor eerste en tweede in de eind- Van Hoof en Walhout. stand, Hermans werd derde. De 250cc-ers gaven een Bij de zijspannen waren het enorme strijd voor de eerste deze keer Rohen-Van Ren- plaatsen tussen een Mare terghem en Ramon-Goet- De Keuckelaere, die de over- hals die voor de eerste winning behaalde en een plaatsen zorgden. Beiden Lieven Vercruysse. Kurt Bus- konden een reeks op hun sens. Frank Deckers en Luc naam schrijven en de tijd Damesvoetbal II* Nationale Kamillekes Aalst - Jumet: 1-2 De Aalsterse Kamillekes rend: in de allereerste se- hebben vorige zaterdag een konden al snelde Ann unieke kans laten liggen om Eeckhout alleen op het doel hun tweede plaats in de af, doch lifte de bal hoog klassering te konsolideren. over de deklat. Gosselies en Remouchamps Na tien minuten gaat dezelf- lieten in hun thuiswedstrijd, de speelster prachtig door, respektievelijk tegen V.V. zet een verdedigster in de Veldegem en OG Oostende wind en bedient Nicole Ver een puntje in de brand. De hofstadt, die over het doel Kamillekes lieten echter knalt. beide punten aan Jumet, dat Rond het kwartier trapt Gre- ze in de heenronde kansloos ta Van Hauwermeiren een met 1-7 klopten. vrijschop, Ann Eeckhout zet Overdreven zelfvertrouwen? met het hoofd tot bij Marie- Of moeten de voetballende Anne Van den Steen, Gisèle beschermelingen van Ka- Ghesquière neemt de bal in miel Sergant zich eens gaan de vlucht over en ditmaal bezinnen over hun mentale tipt de kleine bezoekende weerbaarheid? Na het ge- doelvrouw de bal uit het lijkstellend doelpunt van Ju- doelvlak. met leken de spieren van de Twee minuten later is het oranje-blauwen als ver- dan eindelijk raak: Greta lamd, ze liepen als automa- Van Hauwermeiren zet tot ten over het veld en gaven* bij Marie-Anne Van den de geestdriftige Walinnen Steen die Gisèle Ghesquiè- de zege cadeau... re de bal toespeelt, hem di- rekt terugkrijgt en beheerst Schrale 1-0 jn £je Waalse netten knalt (1- Het begon nochtans schitte- 0). VOETBAL ^4 mm* mum mtm mm mm* ibg«*t mm mam Wichelen-Baardegem 31 Baardegem puntenloos De thuisploeg kon probleemloos naar huis sturen (per) Jumet laat de armen niet hangen, speelt snel en met grote passen, maar kan zel den Brenda Van den Eeckhoudt verontrusten. De Kamillekes daarentegen dwingen enkele kansen af: een hoekschop van Van Hauwermeiren wordt door Kristine Van Hende nipt naast besloten, een kopbal van Eeckhout komt bij Van den Steen, die haar schot op de paal ziet uiteenspatten... Ghesquière deelt vanop haar linksbuitenplaats mooie passen uit en het be zoekende doelvrouwtje heeft nog heel wat moeite met een centershot van Gisèle. Maar de rust komt met een schrale 1-0 voorsprong waar de wedstrijd allang beslist had kunnen zijn. Moedige «bleus» winnen kostbare punten Onmiddellijk na de rust mis sen de thuisspeelsters het verlossende tweede doel punt van een niet. Hilde Daelemans wordt in gehaald voor de gekwetste Nicole Verhofstadt. Jumet gaat dapper op zoek naar de gelijkmaker die er na tien minuten komt bij een misverstand in de lokale verdediging. De Kamillekes zwerven doelloos over het terrein, «les bleus», luid aangemoe digd door hun schaarse sup porters zijn bij een hoek schop dicht bij een tweede goal. De bezoekende num mer vijf, een stevig gebouw de vrouw die de hele wed strijd als een vurige merrie door de wei draafde met klaarblijkelijk als opdracht iedereen omver te lopen, wordt terecht geboekt door scheidsrechter Briat. Op vrijschop van Greta Van Hauwermeiren komt de bal bij Marie-Anne Van den Steen, die haar schot op de Waalse verdedigingsmuur ziet weerkaatsen. Kristine Van Hende kopt nog maar de muur begeeft niet. Aan' de overkant wordt een zwak uittrappen van Trees Van Geert onderschept en hoog in het doel van Brenda Van den Eeckhoudt gekatapul- teerd (1-2). Tijdens de laat ste minuten dwingt de thuis ploeg nog drie hoekschop' pen tereke af, maar tever geefs, de moedige Waalse voetbalsters nemen de twee punten mee naar Jumet en zetten een flinke stap op weg naar de redding. De Kamillekes verspeelden daarentegen virtueel hun tweede plaats aan Remou champs, op voorwaarde na tuurlijk dat die hun achter stallige wedstrijd winnen. Mentaal kwetsbaar Waar ligt nu de oorzaak van het falen van de Aalsterse ploeg? Leven sommige speelsters in de euforie van het sukses en wanen ze zich al vedet ten? Het zou bijzonder jam mer zijn, want er schuilt veel talent in de jonge Aal sterse ploeg, maar de mees te meisjes hebben toch nog heel wat te leren en zijn vooral mentaal nog erg kwetsbaar. Dat kwam tegen Jumet duidelijk aan het licht. Een verloren wedstrijd is echter nog geen verloren seizoen en de kansen op promovering zijn nog niet verkeken. Remouchamps en Gosselies komen nog tegen elkaar in de wei en Remou champs komt ook nog in Aalst op bezoek. Met nog zes wedstrijden voor de boeg wordt het on vermoeibaar en keihard trainen en vooral ook niet uit het oog verliezen dat voetbal een ploegspel is. In dividuele staaltjes van bal vaardigheid zijn wel aardig om te zien, maar niet altijd het aangewezen middel om het doel te bereiken. Dal schenen sommige speel sters vorige zaterdag te zijn vergeten, want met name het middenveld hing bijwij len als los zand aan elkaai zodat de samenhang in hee! het elftal op losse schroeven kwam te staan. Dergelijke dingen moeten in de toe komst ten allen prijze vei meden worden: de neder laag tegen Jumet moet zo vlug mogelijk worden verge ten en de volgende opdracht tegen Veldegem in geest van kameraadschap aangepakt. Zelfs zonder de gekwetste Veerle De Wint die dit seizoen wellicht niet meei zal spelen moeten de Ka millekes bekwaam zijn hel nog resterende programma sukses vol af te ronden. Tegen Jumet speelden de Kamillekes in volgende op stelling: Brenda Van dei Eeckhoudt; Marina Van Bel le, Ingrid Van den Neucker, Trees Van Geert en Ann Van der Eecken; Marie-Anne Van den Steen, Greta Van Hau wermeiren, Kristine Van Hende en Nicole Verhol- stadt; Ann Eeckhout en Gi sèle Ghesquière. Res.; Nicole Perdaens. Nina Vermeulen en Hilde Daele- Tweede nationale v FC Gosselies-VV Veldegem Kam. Aalst-Jumet SC Sp. Tessenderlo-FC Ekeren-Donk DW Brugge-US Yvetoise S.-Remouch.-OG Oostende R. Union-W Lommei Kontich FC-U. Namêche 1. FC Gosselies 2. Kam. Aalst 3. S.-Remouch. 4. OG Oostende 5. R. Union 6. DW Brugge 7. W Lommei 8. W Veldegem 9. Sp. Tessenderlo 10. FC Ekeren-Donk 11. Jumet SC 12. U. Namêche 13. Kontich FC 14. US Yvetoise 1-1 1-1 U 3-1 1-1 2-! K 10 11 3 6 32 13 2 10 11 6 3 34 20 2. 19 10 4 5 52 31 21 21 7 4 10 30 31 21 21 9 7 5 29 32 23 21 10 10 1 30 24 31 20 8 8 4 37 26 21 19 6 5 8 21 22 2 20 8 9 3 37 14 1' 20 5 7 8 27 29 20 5 8 7 29 52 19 5 9 5 17 19 1! 21 4 12 5 19 40 1! 19 5 12 2 41 521! Cyriel Temmerm®

De Voorpost | 1983 | | pagina 44