Bospark en Atlanta zetten tenoren een hak Moeilijke zege voor 't Hof van Grembergen Het Land van Beveren Toch niet helemaal «einde seizoen» Derde plaats van Hoké in 't gedrang Voetbalwedstrijd VTS - BRT en John Massis te Sint-Niklaas fc OHÖOÖf A aHÖOCH,- dhooö* k QMCm A0H0ÜCJ ÏAtHCOG^ LIEFHEBBERSVOETBAL De Voorpost - 18.3.1983 - 47 Lieihebberstoraooi van de Stad Lokeren S.K. VTB-VAB S.A.S. 0-0 De «kleintjes» in eerste klasse hebben de tenoren een ferme «peer» gestoofd. Standaard sneuvelde in het Bos park terwijl Atlanta gelijke tred hield met Witte Pen. De wedstrijd van volgende zaterdag Witte Pen - Standaard zal waarschijnlijk bepalend zijn voor de titel. Of speelt Etna Wiel nog een rol? In tweede is Koven nu uitgeteld en gaat het nog tussen De Jos en Juvenes om de oppergaai. Etna Wiel - Reinaert 5-0 De aanvalsmachine van de thuisploeg draaide weer op volle toeren. Alhoewel de bezoekende defensie af en toe een handje toestak om dat de cohesie soms te wen sen overliet. De cijfertaal spreekt voor zichzelf. Na twintig min. hadden Cordon en Vemiers al gescoord. Aan de 34* min kon een goed leidende scheidsrechter De Weeze niet anders dan naar de witte stip wijzen. Puik omgezet door Van Acker: 3- 0. Reinaert was nog aan 't nakaarten over die fase toen Van Esbroeck 4-0 op het bord schoot. Na de rust nam Etna het gezapiger op. Toch maakte Robert Vemiers er nog 5-0 van. The Cup - Alternaïf 2-3 Moeizame maar toch wel verdiende overwinning van AlternaïfHet begon noch tans goed voor The Cup. Na negen min kon Ronny Van den Durpel de stand ope nen: 1-0. Na 25 min ging Dirk Van Eetvelde alleen aan de haal en liet de gelijkmaker noteren. De bezoekers gin gen door op hun elan via Joost Van Laere die er 1-2 van maakte. Die vreugde was van korte duur want juist voor de rust stond Ron ny Van den Durpel weer achter het kanon voor The Cup: 2-2. De tweede helft bracht eigenlijk niet veel ge vaar meer. Kort voor het ein de werd Dirk Van Eetvelde foutief gestuit in het straf schopgebied. Joost Van Lae re kon dus in extremis de bezoekende zege vast leggen. Smet - Prior 4-1 De bezoekers traden aan met tien man. Ondanks voortdurende aanvallen kon Smet voorlopig geen ge bruik maken van de nume rieke meerderheid Aan de 36* min waagde Van Osse- laer het dan maar van ver. Doelman Heirman misre kende zich zodat Smet kon juichen. 1-0. Alain Rombout had kort daarop de gelijk maker aan de voet maar be sloot te zwak. Na de rust werd het Priorlot bezegeld in zes min tijds. Tweemaal Ivan Heyninck en Luc Smet vonden de weg naar de net ten: 4-0. Toen Piet Keppens te lakoniek op zijn doelman terugspeelde kon Alain Rombout de bezoekende eer redden. Everslaar - Daknam 1-4 De lokalen traden aan met een gelegenheidsdoelman hetgeen na tien min al merkbaar was. In die perio de hadden Peter en Benny Hillaert al voor Daknam ge scoord: 0-2. Everslaar bleef niet bij de pakken zitten en replikeerde via Eddy Ver- vaet: 1-2. Na de rust ging het Daknam (of liever) het Hil- laertfestival verder. Peter scoorde nog tweemaal. Ne gatieve noot voor de Hil- laerts was de rode kaart voor Stany aan de 60* min. Voortreffelijke leiding van Sylvain De Neef. Kings Erotica - Koplopers 2-3 De lokalen gingen wel dik wijls in het offensief maar verwaarloosden meestal hun verdediging. Daarvan maakten Willy Van Hecke en Henri Braeckman dank baar gebruik om de Koplo pers voor de rust op 0-2 te brengen. Na de pauze vol stonden vijf min voor Steven De Jonghe om de stand in evenwicht te brenqen. Kings Erotica bleef maar aanval len maar het verlossende derde doelpunt kwam er niet. Het viel wel aan de overzijde. Via een counter scoorde Luc Van Puyen- broeck 2-3. En gelijkspel was hier op zijn plaats! Blauwen Duiven - Oude Schuur 1-1 Evonwichtigc wedstrijd met juiste uitslag. Oude Schuur nam de eerste helft voor zijn rekening en kon de 0-1 aan de rust rechtvaardigen. Na de koffie kwamen de loka len op de proppen en maak ten gelijk. Het laatste kwar tuur kon de score langs bei de kanten zijn opgelopen maar de afwerking bleef in gebreke. Koven - Juvenes 2-3 Prachtwedstrijd langs beide zijden. Dat Koven uiteinde lijk verloor moet het aan zijn verdediging wijten. Het kwam nochtans verdiend aan de leiding langs Freddy Van Bocxlaer. Een flater van de lokale doelman werd uit gebuit door Patrick Van Avermaet: 1-1. Toen ook de Kovenverdedigers blunder den maakte Maradini er 1-2 van. André Rogiers deed recht geschieden en stelde voor de rust nog gelijk: 2-2. Een misverstand in de loka le verdediging lag aan de basis van de winninggoal van Van Avermaet. Uitslagen Eerste klasse Atlanta - Witte Pen 1 -1 Bospark - Standaard 3-0 Everslaar - Daknam 1 -4 Witte Steen - Tivoli 2-4 The Cup - Alternaïf 4-1 Smet-Prior 4-1 Etna Wiel - Reinaert 5-0 Klassement 1. Standaard 2. WittëPen 3. Etna Wiel 4. Alternaïf 5. Smet 6. Tivoli 7. Everslaar 8. Prior 9. Reinaert 10. Witte Steen 11. Daknam 12. The Cup 13. Atlanta 14. Bospark 22 33 21 30 22 30 22 27 21 26 22 24 22 21 22 20 22 18 21 18 22 17 21 16 22 13 22 11 Tweede klasse Dejos-Bosbie 4-1 Jeugdh. T74 - Turk Gücü 2-0 BI. Duiver - Oude Schuur 1 -1 Koven - Juvenes 2-3 Bonaparte - Titanic 13-0 Ruilare - Bobijn 4-2 Kings Erot. - Koplopers 2-3 Klassement 1De Jos 2. Juvenes 3. Koven 4. Bobijn 5. Oude Schuur 6. Bonaparte 7. Ruilare 8. KWB BI. Duiver 9. Jeugdhuis T74 Hams Liefhebbersvoetbal Plaza heeft nog eens getoond hoe sterk het is en lukte zelfs dubbele cijfers. De achtervolgers kregen het moeilijk om itand te houden, 't Hof van Grembergen bijvoorbeeld had veel last om het minder gekwoteerde Hardy te kloppen. Hansevelde werd op eigen bodem in de grond geboord en denkt dus niet meer aan de titel. en het werd 3-3. Hoop bij de bezoekers toen De Ridder 3-4 maakte, maar Vlasbloem stelde gelijk langs Heir- wegh. Bonte Os 1 Siera 1 Post 3 Plaza 10 De Postploeg heeft het niet Het werd een klusje voor onder de markt gehad om de Plaza om dubbele cijfers op thuisploeg van de overwin- het bord te spijkeren. Siera ning te houden. Vooral in de was werkelijk te zwak zodat eerste helft speelden de lo- de doelpunten mekaar mooi kalen goed mee, maar kon- opvolgden. Gelukkig kon den toch niet beletten dat de Siera nog voor een eerred- bezoekers reeds voor de rust dertje zorgen langs De Smet. een 0-2 voorsprong verwier ven. Na de koffie kwam Bon- „pP®'f te Os het eerst op dreef. Dat "a2>otin 0 resulteerde in een doelpunt De lokalen hebben tever- langs Van Damme wat aan geefs zitten wachten op de J komst van de Hammenaars 3jdin echter hing toen echf in de lucht maar Bonte Os verkwansel de verschillende kansen. In tegendeel, het was De Post de wedstrijd een nieuwe ii puls gaf. De gelijkmaker die echter niet kwamen op- u. kajnavai toch allemaal kan doen... Hardy dat een derde doelpunt zou Ho< van Grembergen 2 De Grembergenaars hebben lukken. Klein Zand Leeuwkens last gehad om zich overeind te houden op het «1 scheen de thuisploeg he. f?'*" ,kl?lne 'f™'" is de eerste helit me. Mn 2-0 a'dy,n ,de huel" wos voorsprong gemakkelijk te sells bete, en rullen holen „o de rust ze k°" ™e ds "«nste voor tikte de lokale formatie fP'»»9 de rust bereiken In totaal in mekaar. Leeuw- Jet tweede gedeelte werden de bezoekers zichzelf. Pierre De Ridder bracht de stand op 1-1 en dat was het aan- valssein. Laureys kon met kens maakte 2-1 en kort daarop werd het zelfs 2-3. De Koninck slaagde erin om nog eens gelijk te stellen. dan nam I^wkens ff" d* e'"d' het roer over. Het liep uit tot 3-5. Cornells kon in de slot minuten nog milderen. Okapi 1 Moerheide 4 Niemand had durven ver moeden dat de leiders bij Okapi een dergelijke afgete kende zege zouden behalen, m de eerste helft leken bei de ploegen sterk aan me sland vastleggen. Vlasbloem 4 BVDI Den Trap 4 Een antrekkelijke match met veel goals. In de eerste helft waren de bezoekers duide lijk beter. René Ketels ver taalde dat overwicht in een eerste doelpunt, maar vijf minuten later werd het 1-1 via Tazerie. Nog voor de eer ste helft werd afgesloten kaar gewaagd. Veyt bracht zorgde Ketels opnieuw voor de lokalen eerst op winst. een minieme voorsprong: 1- Maar Moerheide kon nog rus1 kregen we voor de rust gelijkstellen. In meer evenwichtig voetbal. de tweede helft werd Okapi Dezelfde Ketels maakte er Wins volledig overspeeld en looh 1-3 van. maar toen 20 werd het voor de leiders Vlasbloem uit zijn krammen Wn koud kunstje om dat schoot scoorde De Bussche- overwicht in duidelijke cij- ro aansluitingstreffer '•rs uit te drukken. Heirwegh deed het hem na Uitslagen 1* Reeks Hardy-Juliette 1- 2 Siera-Plaza 1-10 Hansev.-Stille Vr. 1- 3 Vlasbl.-BVDI 4- 4 VK Hamme-Coulier 2- 3 Snuffel vrij 2* Reeks Dubbelsp.-Spiegelken 0-5 KI. Zand-Leeuwkens 4-5 Okapi-Moerheide 1-4 Bonte Os-Post 1-4 Appels-Habotin ff 5-0 Briel vrij Klassementen 1* Reeks 1. Plaza 17 29 2. Hof v. Grembergen 17 26 3. Coulier 18 26 4. St. Vrienden 18 26 5. Hansevelde 19 23 6. Vlasbloem 17 18 7. Snuffel 16 15 8. Hardy 17 10 9. VKHamme 17 8 10. BVDI 16 8 11. Siera 18 1 2* Reeks 1. Moerheide 18 31 2. Post 18 4 3. Okapi 18 20 4. KI. Zand 18 18 5. Bonte Os 18 17 6. Briel 17 16 7. Habotin 18 15 8. Spiegelken 18 13 9. Dubbelspel 17 13 10. Leeuwkens 16 13 11. Appels 17 10 Wedstrijden voor deze week 1* Reeks BVDI/Den Trap-Snuffel Vlasbloem-Plaza Hardy-VK Hamme 2* Reeks Bonte Os-Leeuwkens Dubbelspel-Okapi Aalsters Liefhebbersvoetbal. Excelsior speelde 1-1 gelijk tegen Onder den To ren in de Aalsterse MTSA- kompetitie (per) Uitslagen Baanvr.-Lindenh. Poldervr.-De Nyrs Valencia-Soulfinger Reinaart-Bridge Poenjaard-J. Leeuwen VK 78-Jong KWB OLV Weyn's-N. Stad J. Edelw.-'t Smisken Drive-In-Poldervr. De Rijcke-St.Elisab. Poenjaard-KWB OLV B Al. Spray-R. Arend Mustangs-St-Michael MMC 82-Union TB K. Edelw.-SVS Beveren Eldorado-Smoutp Rangschikking Zaterdag 1. Reinaart 2. Poenjaard 3. De Snyrs 4. Valencia 5. J. KWB OLV 6. De Nieuwe Stad 5-1 7. 't Smisken 0-1 8. Baanvrienden 7-0 9. Weyn's Tuning 10-3 10. J. Edelweiss 5-1 11. Poldervriend 3-5 12. Bridge 0-5 13. VK 78 0-1 14. Jonge Leeuwen 0-4 15. Lindenhof 1-2 16. Soulfinger 4-1 2 2 Zóndag 2-0 1 Rode Arend 0-0 2. De Rijcke Beton 2-4 3. KWB OLV 4. St.-Elisabeth 5. Poenjaard 6. BaertK. 7. Poldervrienden 43 8. Alum. Spray 40 9. MMC 82 34 10. Sint-Michael 33 11. Smoutpot 32 12. K. Edelweiss 13. Mustangs 14. Drive In 15. Union TB 1 16. Eldorado 17. SVS Beveren Programma Zaterdag Lindenhof-Poldervr. Snyrs-Valencia Soulfingers-Reinaart Bridge-Baanvr. J. Leeuwen-VK 78 J. K.WB OLV-Weyn's Nieuwe Stad-J. Edelweiss 't Smiske-Poenj. Zondag St.-Elisab.-Drive In KWB OLV-De Rijcke B Poldervr. -Poenjaard Baert K.-Mustangs St.-Michael-Al. Spray SVS Beveren-MMC- 82 Smoutpot-K. Edelweiss Union-TB-Eldoradovr. Vooreerst mag er wel eens op gewezen worden dat de ploeg nog altijd enigszins gehandikapt aantreedt, als gevolg van het langduig on beschikbaar blijven van Lu- do Mertens. Hoewel Eddy Staal op die plaats wonde ren verricht, wordt zijn klas se in het middenveld toch danig gemist. Wat nu de wedstrijd zelf aangaat dient toegegeven dat VTB-VAB, vooral in de tweede helft, de wet van de sterkste onderging. Maar de ploeg hield stand en kreëer- de zelfs enige gevaarlijke standjes voor het doel van de tegenpartij. De afwerking bleef echter achterwege, terwijl Goo- vaerts dé kans van de wed strijd miste toen hij verkoos alleen door te gaan in plaats van een van zijn twee vrijstaande maats te be dienen. Het gevaar Baeten werd al vlug uitgeschakeld. Onze middenvelder verzwikte zijn voet en diende vervangen door Andries. Overigens dient toegegeven dat de fy sieke konditie van Baeten en een paar anderen wel wat te wensen overliet. Doelman Neefs onder scheidde zich ook ditmaal, vooral door zijn akkuraat uitlopen. De eerlijkheid gebiedt ons ook toe te geven dat SAS een strafschop verdiende, maar dhr. Bringmans wuifde die weg. Terwijl de gehele verdedi ging een pluim verdient, kon in het middenveld het sober en nuttig werk 'van Van Roosbroeck en het zwoegen van Wehenkel wel bekoren. Anthoni, goed be gonnen. deemsterde meer en meer weg. Het weze herhaald, al bij al mag VTB-VAB zich gelukkig achten met het behaalde punt. hoewel de ploeg zeker niet onverdienstelijk speel de als geheel dan. Daarom wordt ook niet zwaar getild aan de gewei gerde penalty voor SAS: ook VTB werd al het slachtoffer van scheidsrechterlijke ver gissingen. K.K.S.F.B. Oost-Vlaanderen Hoké Erembodegem - Luchteren: 1-2 21 38 22 37 20 31 22 27 21 25 21 22 20 20 21 18 20 17 10. TürkGücü 22 14 11. Koplopers 21 13 12. Bosbie 20 12 13. Kings Erotica 20 12 14. Titanic 21 6 André Overrompelend baas tijdens de aanvangsminuten. puur de Hoké echter slechts één doelpuntje uit drie wenken de kansen. Dat gebeurde bij een terugspeelbal en een at tente tussenkomst van Jan De Greve, die het buiten kansje benutte. 1-0 en de thuisploeg bezondigde zich al vroeg in de wedstrijd aan overdreven zelfvertrouwen. Het zou hen slechts beko men want aan de 7* minuut bracht De Vogelaere dit ver trouwen met een tegendoel punt flink aan het wan kelen. Katolieke Sportfederatie Nat. afdeling Kr. Brakel-Velzeke Ekkergem-DH Welle Zwijnaarde-Vinderhoute Erembodegem-Luchteren Burst-Hansbeke RC Mater-St.-Anna Serskamp-Herdersem 1. DH Welle 2. RC Mater 3. Erembodegem 4. Hansbeke 5. Zwijnaarde 6. St.-Anna 7. Luchteren 8. Velzeke 9. Burst 10. Ekkergem Op zaterdag 26 maart e.k. organiseren de Vrije Technische Scholen, afdeling BuSO, van Sint-Niklaas voor de tweede maal hun voetbalwedstrijd tussen de leraars van de VTS en de BRT-vedettenploeg. Na het grote sukses van vorig jaar, toen honderden mensen aanwezig waren op het terrein van de White Boys. werd er beslist dit jaar opnieuw een wedstrijd te organiseren. De bedoeling van dit ludieke en sportieve evenement is wat geld verzamelen voor het tot stand komen van een nieuwe school. Dit jaar is er ook nog een extra-attraktie: John Massis, 's werelds sterkste man komt z'n spieren en vooral z'n tanden tonen. Hij blaast warmwaterkruiken op. plooit ijzeren staven, trekt nagels mét zijn tanden uit bal ken. houdt aan elke arm 15 leerlingen tegen die aan een kabel trekken, trekt deze leerlingen op een vrachtwagen van 6 ton gezeten met de tanden verder en houdt een crossmotor met de tanden tegen. Ge noeg krachtpatserij om eens te komen kijken om 14 uur op hét terrein van de White Boys in de Puitvoet- straat te Sint-Niklaas. Om 15 uur start dan de voetbal wedstrijd met in de BRT-ploeg enkele bekende na men. o.a. Bruno Schevernels, Zjef Vanuytsel, Co Prins. Eric De Temmerman, Ludo Dielis en enkele vedetten uit de Paradijsvogels en van de KNS. De toegangsprijs bedraagt slechts 50 frank en de toegangskaarten geven ook nog recht op deelname aan een tombola waarbij o.a. een televisie, een fiets, enkele cassetterecorders, uurwerken en tal van huis- houdartikelen te winnen zijn. Leeuwerik Lede - Groen wit: 3-3 niet altijd vrijuit. Ruststand was 3-1, Hedwig De Greve had voor de bezoe kers gelijk gemaakt, maar dan liep Lede weer uit. De bezoekers stelden zich tijdens de tweede speelhelft erg gevaarlijk aan. zagen Het hobbelig veld beide ploegen parten maar de thuisploeg profiteerde er maximaal van. Driemaal lag een slecht botsende bal aan de basis van een doel punt. al ging daarbij de ver dediging van Groen-Wit ook SETOK een doelpunt afkeuren en schieten en De Grom een schoten over en naast het hoekschop rechtstreeks in Leeuwerikendoel vliegen, doel zetten. Vinck knalde tegen de doel- Dat was tenvolle verdiend te man aan. die ook veel moei- noemen want Groen-Wit te had met vrijschoppen van speelde wellicht zijn beste Karei De Greve. Uiteindelijk wedstrijd van het seizoen, zou Karei dan toch raak C.T. Eddy Van De Voorde is een echte Hokéklubspeler. In zijn karrière veroverde hi] vier kampioenstitels in de provinciale reeksen. Ook in de KKSEB wou hij graag een titel maar Erembode gem staat nu derde en du: Walivo's wedstrijd van de week: F.C. De Raap (dw) zal het nog moeilijk gaan. De wedstrijd verliep ver deeld en er werden weinig kansen gekreéerd. De eerste twintig minuten van de tweede helft verlie pen zonder veel spanning, maar als Van Hecke Luchte ren op voorsprong schoot, besefte Hoké het gevaar. De bezoekers kwamen er om zo te zeggen niet meer aan te pas. doch jammer genoeg voor Erembodegem vlogen schoten van Van Hoefs "over en naast, besloot Jan De Greve naast het doel. trof Steylemans de paal en suis de een kopbal van De Nil over de deklat. Zo bleef de verdiende draw uit en komt na een ontgoochelende wedstrijd de derde plaats van Erembodegem fel in het gedrang. C.T. De liefhebbers van De Zwaan wonnen zaterdag tegen KWB Kalken met 4-3 (jj)

De Voorpost | 1983 | | pagina 47