Volgend Jaar Beter en Links zetten rangschikking overhoop Drama op Aalsterse Hoge Vesten Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde W.W.F.afdeling Aalst blaast verzamelen... Inrichters van Lokerse Feesten bereiden negende uitgave voor Temse informeert de bevolking intens Louis Van Geyt in Lokeren Ook de derde ronde in de zestiende editie van het 'Interprovinciaal Kwistornooi Dendermonde' zorgde voor heel wat verrassingen. Voor Honky Tonk, vrijdagavond ook met de kroegentocht in het zware achterhoofd, zou het resultaat wel eens een beslissende stap naar Zuid-Frankryk kunnen betekenen. VAL-Buggenhout deed het zeer slecht in die rubriek. En met de avondzege van Links en Volgend Jaar Beter werd de stand helemaal overhoop gehaald. Links kwam ermee aan de leiding en Volgend Jaar Beter wordt op derde plaats een ernstige outsider. Strijd lijkt echter tot op de finaledag gewaarborgd. Hallo la France? Bij het begin van de derde kwisavond, voor de tweede maal was het VTI strijd plaats voor 240 kwissers, moest juryvoorzitter De Ridder de aanwezigen nog maals om geduld vragen in verband met de tien reizen naar Frankrijk die voor de winnaars, van de kwis en van de rubriek, zijn wegge legd. De Ridder herhaalde wel dat de toeristische dienst van Frankrijk de ge dane beloften zou inlossen maar van de afgevaardigde van die toeristische dienst was er geen spoor. Spon sors, Airtour 2000 en Boey- kens Reizen, leken ook erg verveeld met de gang van zaken. De zaalkwis van vo rige week bleek onver wacht moeilijk. Slechts vijf juiste oplossingen bij het herkennen van de Franse zangidoleri en daarvan had Yves De Strooper het beste lottocijfer. Hij kon met een prachtig tapijt naar huis. De opgave van de derde zal wel meer sukses hebben wie herkent de Franse kazen? En dan was er natuurlijk de kwis zelf. Door de reeksin deling vooraf, nu komen de aan elkaar gewaagde ploe gen tegen elkaar uit, waren de verschuivingen in de rangschikking kleiner. Toch kregen we nieuwe lei ders, stegen de Jonge Na tuurvrienden twaalf plaat sen en tuimelde Viseo Me- chelen van de twaalfde naar de tweeëntwintigste plaats. Grootste sprong voor Jonge Natuurvrienden De laagste zestien geklas seerde ploegen mochten de spits afbijten en al snel werd het duidelijk dat het voor niemand een makke lijke avond zou worden. Het ging al slecht met de gedenkplaat voor princes Grace in «aktualiteit», de rossen van Minerva Lede, Fëmina Turnhout, Ave recht en Meedoentelt de den het wel, en schilder Jan Stobbaerts werd een volko men miskleun. Op de eer ste sportvraag misten de Smashers uit De Pinte en alleen De Jonge Natuur vrienden bleven het goed doen maar toen ze op de eerste Frankrijkvraag een nieuwe gooi naar de dubbe le punten en de reizen de den konden ze op de kerk van St. Trophine en de Thermes de la trouille maar de helft van de punten bin nenrijven. Het Titicqca- meer op de grens van Peru en Bolivie vormde geen en kel probleem maar de «duim» in taalkennis was er alleen voor de familie Wil- lems die echter hun bijko mend Ros op de muziek- vraag over Messiaen niet wisten te verzilveren. De tweede tussenstand hield de Jonge Natuurvrienden aan de leiding en de stand bleef bedenkelijk laag. Seth Gaaikema deed het nog goed, ekonoom Fried man ook maar dichteres Myriam Van Hee en de vragen over Albi en Tou louse-Lautrec scoorden erg laag. Het zoet Chartreuse vraagje kon de pijn voor de zestien laatste ploegen wei nig verzachten. Jonge Na tuurvrienden haalde toch nog 24 punten, Smash De Pinte nog 21. De winnaar bleek achteraf naar de drieëntwintigste plaats te kunnen schuiven. Struikelen over Zuid- Frankrijk Spannend werd de tweede reeks met ploegen uit de middenmoot. Vooral om dat met Kokteel, Neerpede blijft en leider Honky Tonk drie ploegen met Zuid- Frankrijk-ambities aan de tafels zaten. Ook in deze reeks zou echter de punten- stand niet hoog oplopen. Het startte dan nog met een flater vanwege de orga nisatoren die onmiddellijk een nieuwe openingsvraag moesten opduiken. De vre- desvogel uit de aktualiteit vloog voor weinig teams en kunstenaar Cortier ver kocht blijkbaar nog geen werken aan kwissers uit dit tornooi. Beter ging het dan toch bij de tweedelige sportvraag over Jurion en Heylens waar Meerhof Willebroek en de dubbele Rospunten en de rubriek leiding haalde. In film wer den Boorman en Zardoz verrassend goed beant woord maar de vrede van Rijswijck deed de rossen Zondag 20 maart programmeert WWF-Vlaanderen, afdeling Aalst een lentewandeling doorheen het groen van Aalst en omgeving. Vertek en aankomst: Jeugdhuis Terlinden, RafTelgemstraat 8, Aalst. Dit alles in samenwerking met Jeugdhuis «De klup». Zonnestraal, Aalst. Wat is W.W.F., De afkorting WWF staat voor World Wildlife Fund of We reld Natuurfonds. Symbool van het wereld natuurfonds is het pandabeestje; een van de zeldzaamste diersoorten ter wereld, dat leeft in de vochtige bambouwouden op de flanken van het Himalayagebergte in Zuidwest China. Hij is zwaar gebouwd, hij kan tot 1.50 m tot 1,70 m groot worden. Zijn dikke vacht met lange haren is wit met uitzondering van po ten, schoudergordel, oorrin gen en oren die zwart zijn? Het geheel maakt zowat een grap pige indruk. Eigenlijk weten we van zijn natuurlijke leefwij ze niet zoveel af. want nog niemand heeft dit schuwe dier in de vrije natuur langdurig kunnen observeren. Toen in 1961 het World Wildli fe Fund gesticht werd koos Sir Peter Scott de reuzepanda als symbool van deze wereldvere niging. In 1966 werd België lid van WWF en in januari 1975 ont stond in de schoot van WWF- Belgium een Vlaamse afde ling. die zich eerst als jeugdor ganisatie ontwikkelde en vrij spoedig de steun van heel wat volwassenen kreeg. WWF-Aalst deelt mee In 1961 werd het WWF opge richt als aanvulling van de I.U.C.N. (Unie voor de Be scherming van de Natuur en de Natuurlijke Hulpbronnen), Deze organisatie houdt zich hoofdzakelijk bezig met we tenschappelijk onderzoek over natuurbehoud en kan alleen maar waarschuwen tegen de aantasting van ons milieu en regeringen en organisaties ad viseren. Het WWF doet nog een stap verder. Wanneer door onver schilligheid of administatieve traagheid de maatregelen uit blijven tot redding van be dreigde planten en dieren, van waardevolle natuurlijke land schappen of van onze levens noodzakelijke rijkdom, lucht, water en bodem, dan wordt tot aktic overgegaan. WWF De feiten worden langs allerlei kanalen kenbaar gemaakt met de betrachting de bevolking te sensibiliseren Een projekt wordt uitgewerkt en de oproep gelanceerd tot verzameling van de nodige fondsen. Want dit soort zaken kost geld. Voor de aankoop van het nodi ge materiaal bij de installatie van een nieuwe natuurreser vaat bv. Meer dan 2 miljard BF werd reeds besteed aan ongeveer 200 natuurbesehermingspro- jekten: o.m. SOS Tijger 1973. The Seas Must Live (1978- 1979)., projekt Khind (1980). projekt Panda 1981 Momenteel loopt het projekt voor het behoud van het tro pisch regenwoud. Wat vroeger onuitputtelijk leek. is heden ten dage zo bedreigd dat men van een ware wereldramp kan spreken indien de verwoestin gen in hetzelfde tempo worden voortezet. Met de verdwijning van het regenwoud gaat eveneens een gebied verloren met een niet te schatten waarde. Wat het effekt zal zijn alleen al op klimatologisch gebied en wat betreft de zuurstofvoorzie ning voor de ganse wereld kan men slechts gissen. Eén ding is zeker, het tropisch regenwoud moet leven, anders gaat de aarde dood! Lentewandeling doorheen het groen van Aalst en omgeving Ten einde wat ekstra geld voor deze aktie te verzamelen en WWF-afdcling Aalst meer be kendheid te geven, organiseert de afdeling op zondag 20 maart 1983 voor de tweede maal een «Lentewandeling». Jong en oud wordt verwacht om op eigen tempo een volle dig uitgestippelde tocht te ma ken doorheen het nog reste rende groen in de omgeving van Aalst. Wie graag wil wandelen en het WWF wil steunen, vertrekt vanaf 9 uur voor een grote (28 km) of vanaf 13u30 voor een meer bescheiden afstand (12 km) aan het Jeugdhuis Terlin den. Raffelgemstraat 8 te Aalst. Laarzen worden best aange trokken want het kan nog modderig zijn. Ook kan je best zelf zorgen voor de middag picknick (dranken beschik baar) en schrijfgerief. Er zijn leuke prijzen te win nen. Tussendoor, ook voor de gene die om een of andere reden niet kan mcewandelen. kan er rondgesnuffeld worden bij de infostands van diverse natuurverenigingen of kan rnen genieten van lekker geu rende pannekoeken. Deelname in de onkosten: 40 fr. tot 16 jaar. ouder: 50 fr. (jdb) van VTB Roosdaal en Unaniem verbleken. De Eerstelingen haalden als enige ploeg die de vrede juist plaatste een bonusros binnen. Op de Zuid- Frankrijkvraag haalden ze met antwoorden uit Avig non dubbele punten. Na Libië kwam hét woordje piscine in taalkennis... en iedereen miste. Saidjah's lied van Mortelmans lag iets beter en met de ver- keersvraag haalde iedereen weer punten. Ook Avoga- dro werd een voltreffer en Spinnekop kwam daar al leen aan de leiding. De fa milie Ryckx uit Ekeren kwam met de vier punten voor Robert Long en Leen Jongewaard aan de leiding in de muziekrubriek. Rally rijder Droogmans was weer wat anders en auteur De Beider haalde ook erg wei nig. De tweede Zuid- Frankrijkvraag kreeg drie Rossen, van de drie ploe gen die nog mee in de strijd waren voor de rubriekrei- zen, alleen Kokteel Lebbe- ke scoorde volledig met Millau en het museum van de Graufensanque. Ze kwamen daarmee op een puntje van leider Honky Tonk. Men verwachtte toen trouwens dat VAL- Buggenhout in de laatste reeks de leiding zou over nemen. De avond zou heel anders verlopen. In de tweede reeks haalden Spin nekop en Unaniem eerher stel. Beiden haalden met 25 punten het ereschavotje van de reeks. Volgend Jaar Beter en Links schuiven naar voor De reeks waar men met de meeste spanning naar uit keek startte voor de titel verdedigers Kwismasters Ninove bijzonder goed. Al leen goed voor 'iemand een oor aannaaien' haalden de Ninovieters daarna ook de dubbele punten binnen met de aktualiteitsvraag over de Australische verkiezingen. Meteen stonden de win naars van vorig jaar vier punten voor op de andere teams. Men hield zijn hart vast. Jan Brusselmans plaatste zich goed en de drieledige sportvraag werd ook goed beantwoord. Moeilijk ging het voor Go- marus en zijn -isten waar mee Volgend Jaar Beter van Dirk Buyst en zijn ris ten de rubriekleiding ge schiedenis meeritsten. Erg stil werd het bij de eerste vraag over Frankrijk. George Eraly en VAL. aan de kop in de voorlopige stand en na het missen van Honky Tonk ook weer in de lift voor de rubriekprijs, haalden met hun Ros maar de helft binnen en de zenu wen zouden hen later ook weer parten spelen toen Souillac en profeet Isaias aan bod kwamen. De kans om deze situatie nu nog recht te zetten lijkt voor de mannen uit Buggenhout heel miniem. Komponist Delius deed het nog goed en de topploegen bleven nek-aan-nek naar het einde toesnellen. Volgend Jaar Beter miste de poen en meteen ook de kans om aan de leiding te komen in het tornooi. Goed gingen nog wel Mendel en Bert Kaempfert maar Chandler doodde heel wat sportieve aspiraties. Maarten 't Hart werd onbegrijpelijk toch gemist en de bloody mary kon niet bij alle teams de ontgoocheling wegspoelen. Links en Volgend Jaar Be ter konden met de kon- sumptietickets voor de avondzege nog wat verder drinken. Met 29 punten haalden ze nog hoge cij fers. Voor Links betekende het resultaat zelfs de eerste plaats in de tussenstand. En dat na veertien jaar «Kwistornooi Dendermon de». De volhouder wint dus toch. Stryd gaat verder De Dendermondse Kwis lijkt harder dan ooit tevo ren. Dat beamen de organi satoren ook. Maar de top ploegen blijven aan elkaar gewaagd. Zes ploegen drummen voor de eerste plaats in een tweepun- tenkloof. Vooral de vragen uit de rubriek Zuid-Frank rijk bleven onoverkomelij ke hindernissen. Wellicht wordt daar het pleit be slecht met de strijd tussen Honky Tonk en Kokteel. De vierde avond van het 'Interprovinciaal Kwistor nooi' blijft dus vast het vol gen waard. Vrijdagavond wordt iedereen weer uitge nodigd in de lokalen van het VTI. Welke sluiers worden het eerst gelicht? Avondstand 1. Links en Volgend Jaar Beter 29 punten, 3. ATB en Wappers 28 p., 5. Kwis masters 27 p., 6 OPBA 26 p., AMADO en Spinnekop en Unaniem en Onnefree- ters en Take It Easy 25 p., 12. Jong Natuurvrienden en VAL en Mosaka en Wo- deismedoade 24 p., 16. Meerhof en Scarabee 23 p., 18. De Zolder 22 p., 19. Smach en Neerpede Blijft 21 p., 21. Fiasco en Miner va en Amabile 20 p., 24. ASLK en Linkebeek 19 p., 26. Alfa en Eersteling en VTB 18 p., 29. Femina en Ryckx 17 p., 31. De Com pagnie en DAS en Honky Tonk 16 p., 34. Avanti en KWB Opdorp en KSA en Visseo 15 p., 38. Willems en Averecht en Meedoen telt 14 p.. 41 Kokteel Leb- beke en Sanskulotten en Club 79 13 p.. 44. Hovenier en Jeugd zonder Dak 12 p., 46. Rosko 11 p., 47 KWB Buggenhout 10 p., 48 Oly- pia 7 p. Stand na drie avonden 1Links 87 2. Onnefretters Boom 86 3. Kwismasters Ninove 85 4. V.A.L. Buggenhout 85 5. Volgend Jaar Beter 85 6. Wappers Antwerpen 85 7. Opba Opwijk/Baarde- gem 84 8. Take it Easy Berchem 80 9. Wodeismedoade 78_ 10. ATB «De Natuur vrienden» 77 11. Linkebeek 76 12. Spinnekop 74 13. Mosaka Merchtem/ Opwijk 74 14. Amado 74 15. Scarabee St.-Niklaas 73 16. ASLK Vrien denkring 73 17. Meerhof Willebroek 71 18. De Solder Wille broek 70 19. Unaniem 69 20. Neerpede Blijft 1 21. De Eersteling 22. Viseo Mechelen 23. De Jonge Natuurvriei den 24. Honky Tonk 25. KWB Opdorp 26. Amabile Duffel 27. Fiasco Aalst 28. VTB Roosdaal 29. Familie Ryckx Ekt ren 30. Das Halle 31. De Hovenier Antwe: pen 32. KSA Jong Vlaandt ren 33. Kokteel Lebbeke 34. Jeugd zonder Dak 35. Familie Willems 36. Minerva Lede 37. KWB Buggenhout 38. Smash De Pinte 39. Alfa 40. Sanskulotten 41. De Compagnie Berla re 42. Avanti Ossendorf 43. Averechts 44. Femina Turnhout 4 45. Club '79 Lebbeke 46. Meedoentelt Morkho ven 47. Olympia Gent 48. Rosko Muizen De Lokerse Feesten zyn niet meer weg te denken uit de jaarlykse vakantie van d inwoners van de Durmestad. Zelfs buiten die grenzen hebben de jaarlijkse festiviteite op de Oude Vismijn weerklank gevonden. Dat stemmig plein zal ook dit jaar, van 6 to 14 augustus, herschapen worden in een Bruegheliaans schilderij. Wy snuiven terug di sfeer van vorige jaren, de geur van... Kom, zover zyn we nog niet. De inrichters krijgu eerst wel andere katten (of katjes) te geselen! Gemeentelijke persdienst opgericht Naast de bestendige traditionele publikaties in de plaatse lijke bladen gaf het gemeentebestuur van Temse in 1974 voor het eerst ook een gids uit. die de meest uiteenlopende praktische informatie bundelde en als dusdanig een handi ge informatiebaken vormde. Verbeterde en vooral ook verfraaide versies van deze eerste gids verschenen in 1979, 1980 en 1981. Sinds 1977 geeft het gemeentebestuur een driemaandelijks informatieblad uit. Dit tijdschrift heeft niet enkel oog voor de louter administratieve beslissingen, maar is een spiegel van het gemeentelijk reilen en zeilen in zijn ruimste betekenis. Geen wonder dat velen het infor matieblad bewaren. Naast dit blad dat intussen zijn zevende jaargang is ingegaan zal het gemeentebestuur voortaan opnieuw jaarlijks een Gids uitgeven. Werd in de vorige uitgaven telkens alle informatie in één brochure gebundeld, dan wordt nu een andere werkwijze gehan teerd. Elke gids zal uitvoeriger ingaan op één bepaald onderwerp. Volgende thema's worden extra toegelicht: 1983: gemeentelijke en openbare diensten en ekonomi- sche informatie; 1984: toerisme en feestelijkheden; 1985: kuituur; 1986: O.C.M.W.. volksgezondheid, sociale voor zorg en openbare werken; 1987: sport, 'Nog dit jaar zal, als bijlage van het gemeentelijk informa tieblad. een brochure verschijnen waarin verscheidene honderden nuttige adressen zijn opgenomen. Werd de samenwerking tussen het gemeentebestuur en de pers reeds tijdens de vorige legislatuur op punt gesteld dan heeft het gemeentebestuur intussen ook een dienst pers en informatie opgericht, met de bedoeling de doorstroming van informatie nog te verbeteren en vooral ook de verenigingen de weg te wijzen op het vlak van de informatiespreiding. Deze dienst stelt, in samenwerking met de kultuurraad. de kuituurkalender samen (een service voor verenigingen en inwoners) en legt o,m. ook een informatie- en dokumentatiemap aan, waarin alle persartikelen die betrekking hebben op Temse, worden bewaard. Deze map bevindt zich in de gemeentelijke bibliotheek. Hoogkamerstraat 1 te Temse. Ze is ter inzage van de bevolking tijdens de openingsuren van de biblio theek. De maanden januari en fe bruari dienen om een aan tal organisatorische en ad ministratieve problemen op te lossen. Vanaf maart wor den onderhandelingen aan geknoopt met buitenlandse artiesten die gedurende de Lokerse kermisweek reeds kontrakten moeten afwer ken in ons land. Lokerse bevolking kan mee werken Ken je zelf een artiest of groep die tijdens deze pe riode in ons land optreedt aarzel dan niet dat kenbaar te maken. Dat geldt niet alleen voor buitenlanders. Voorstellen van binnen landse groepen zijn van zelfsprekend ook steeds welkom. De bedoeling van de inrichters is heel een voudig: zoveel mogelijk stadsgenoten bij de organi satie van de feesten betrek ken. Iedereen wordt om medewerking verzocht: jong en oud, groot en klein. Alle ideëen zijn wel kom op het sekretariaat bij J.P. Rosseel Durmelaan 80 te Lokeren. Een zestigtal vrywillige vas te medewerkers Op het eerste zicht een res- pektabel aantal. Maar als je zelf eens achter de scher men kunt kijken valt dade lijk op hoeveel handen en benen er zowel nodig zij» Wie zo'n handje wil komt toesteken wordt zeker nit afgewezen. Dan heb je oo je steentje bijgedragen t( deze echt Lokerse manifes tatie waarop de Durmesta fier mag zijn! Andi Vrijdag 18 maart is Louis Van Geyt, nationaal voorzitter van de Kommunistische Partij van België» te gast in de Lokerse afdeling. Hij leidt er een gespreksavond waarvan het onderwerp meer dan aktueel is. Dit thema wordt naar voor gebracht in de Zwarte Zaal van het Cultureel Cen trum om 20 uur. De KPB-afdeling Lokeren is van oordeel dat de krisispoli- tick van regering en patronaat steeds agressiever wordt. Te meer daar er steeds meer mensen het slachtoffer van worden; «De armen betalen de krisis terwijl de rijken er rijker op worden. Noch vakbeweging noch de sociaaldemokratie kunnen een samenhangend alternatief naar voor schuiven. Overal ontmoet je vertwijfeling en ontmoediging. Zelfs betogingen worden minder gevolgd. De eisen van zo'n akties gaan niet ver genoeg». Door de dagelijkse inzet van haar militanten en het uit de strijd groeiende programma heeft de KPB een rol te spelen bij*ie ontwikkeling van de.diskussie. André Frans ontsnapt aan de dood. Maria dood op bed! De Aalsterse Hoge Vesten, alomgekend wegens de solidariteit die de bewoners van deze buurtgemeenschap bindt waarvan Bert Verbestelt, «de Ajuinboer», zowat de exponenl is, is o.m. gekend wegens de typische «boekiekeskoers» ter gelegenheid van kermis waarbij de hele gemeenschap in nachtkledij defileert. Aalst huldigde ACV-ers Aan volgende trouwe leden werden eretekens te Aalst uitgereikt. Bronzen ereteken, 3C klas Alfons Vinck. Frits Van Mol. Jan Liebaut. René Dc Troch, Anna De Saedeleer. Valery Bruylandt. Jozef De Meyer. Jozef Huylebroeck. Albert Van Vaerenbergh en Jozef Herssens. Zilveren ereteken, 2C klas Valentine De Smet. Maurits Van Nuffel. Wim Verlcyscn. Valery Strickx, Jozef De Sutter. Albert Linthout. Willy Goeman, Frans De Brauwer. Louis De Saedeleer. Frans De Pjerre, Remy Raes, Prosper Corthals. Maria De Smet. Julia Van Gijseghem, Emiel Medaerts. René Schollacrt, Robert De Clercq, Prosper Cooman. Jozef Heyvaert. Gulden ereteken. 1' klas Alfons De Schrijver. Leon Verbestel. Fritz Van den Brempt, Edmond Van der Meerssche, Jan Matthijs. Hendrik Gijsbrecht, Arthur Delflache en Gustaaf Acl- brecht. LH Verleden donderdag in de vroege morgen, rond 4.40 u. en dus nog in de duisternis, werd deze zelfde straat echter het toneel van een zeer drama tische gebeurtenis die het le ven kostte aan een 67-jarige vrouw. In het huis nr. 62, vlak bij het café «Caoutchouken» waar Verbestelt jarenlang ach ter de tapkraan stond, brak immers brand uit. Brand waar bij men ook nu nog naar de oorzaak gist. Had hij te maken met een kortsluiting, haperde er iets aan de mazoutstoof? Wie zal het zeggen? Feit is dat de 60-jarige Frans Wuytens, «Fransken» in de volksmond, nog maar pas te rug uit het hospitaal waar hij verbleef voor een longaandoe ning en uitgerekend één week nadat de buurt zijn verjaardag terdege had gevierd, in dc vroege morgen roepend dc he le buurt trachtte wakker te krijgen om hulp te bieden aan zijn echtgenote, de 67-jarige Maria Van den Heuvel die nog in de slaapkamer was op de eerste verdieping. Fransken zelf, «hij weet nu nog steeds niet hoe hij erin geslaagd is», was veilig en wel beneden ge raakt in de straat. Niet langs de trap. De trapcage stond reeds in lichter laaie. Wel via het venster, Als 69-jarige hij was vroeger een sportman en voetballer slaagde hij er immers in zich uit het venster te wurmen en. alhoewel zelf klein van gestalte, «vaste» voet te krijgen op het anderhalve meter lager staande verkeers verbodbord. Dat dit bord uit gerekend juist onder zijn ven ster stond werd voor Frans de reddende engel. Hij zou hulp in nood halen. Eens in de straat werd de hele buurt gewekt en snelden vrou wen en mannen in allerijl ter hulp. Buurvrouw Melanie Stuyver belde van deur tot deur doch bij dc zoon die de herberg «In d'Oude Markt» op de Varkensmarkt openhoudt was men in de mening dat reeds vroegtijdige kalntcn bin nen wilden en reageerde men niet. Tot uitindelijk telefonisch zoon en schoondochter kon den worden bereikt Ghislain Petrle, en na hem nog heel wat andere buren, had de brand weer gealarmeerd doch de bu ren sloegen zelf de hand aan dc ploeg. Dc voordeur werd inge beukt doch men kon onmoge lijk binnen. Kwamen boven uit het venster alleen voorlopig dikke rook wolken, beneden in de gang werd het een echte vuurzee. Toen kort daarop, in een mum van tijd, dc Aalsterse brand weer met 3 wagens, modern materiaal en een twintigtal manschappen ter plaatse kwam, trokken deze dadelijk, voorzien van frisse luchtmas- k*ïs, langs drie zijden tegelijk binnen in dc woning. Langs dc voordeur, dc achterdeur en het bovenvenster. De hele achter- bouw stond namelijk ook in brand, doch de mazouttank, pas gevuld en vlak in de nabij heid, had nog geen vuur gevat. De sterke rookontwikkeling belette enkele hulpvaardig buren de woning binnen (f dringen. Dit lukte de flinl uitgeruste pompiers via hur eigen materiaal en met behulp van dc maskers wel en op haai bed, dat ondertussen ook al vuur had gevat, vonden ze he lijk van de 67-jarige vrouw. Toen het stoffelijk overschot van deze volksvrouw, lid alle verenigingen van de straal, beneden werd gebracht werd het muisstil in dc hele straat. Ook Frans zelf moest, mei brandwonden aan de hand ei in de hals, terug naar het Hos pitaal worden gebracht waai hij momenteel nog steeds vet blijft. De vuurhaard zelf kreeg mei dan snel onder kontrolc en ook de aangrenzende huizen ble ven gespaard. Het parket van Dendcrmondt stapte ter plekke af met onder zoeksrechter Tas en wetsdok ter Lauwaert en nadat dc«ro- zenkrans» werd gebeden io «de Werfkapel» waar O.l. Vrouw ter Druiven wordt geëerd werd dc begrafenis- dienst in St.-Martinuskerk door heel wat medevoelcndcn, en onder hen quasi de helt Hoge Vesten, bijgewoond. Medepastoor Keymeulen, een uitgesproken vriend van deze buurt, die eveneens heel vroej op de plaats van het onheil wat gekomen doch geen hulp meer kon bieden, troostte er familie leden en kennissen. LH

De Voorpost | 1983 | | pagina 50