Liberale gepensioneerden uit Baasrode hebben eigen vlag Aalsterse bakkers vereremerkt Fons De Wol renner in de kijker! Berlaarse raad opteerde voor fikse belastingsverhoging ZfMM Ferretti krijgt nog heel wat moeilijkheden 5 ti De liberale gepensioneer- Juniors in Zele Heikant. Fabien Mignolet won in de spurt. We zien hem met supporters (jen ujt BaaSr0de beschik- en organisatoren fwvc) ken over eigen Tijdens een gezellige sa menkomst in het lokaal Ca sino werd die overhandigd door de h. Marc van Hoey. stafmedewerker bij de pro vinciale afdeling der libera le bonden. De vereniging telt in Baasrode momenteel 220. leden. Ze werd tien jaar geleden opgericht on der de naam «Help u zel ve». Voorzitter Pierre Waumans verheugt zich in een alsmaar stijgend aantal leden. Hij kan daarenbo ven op een schare mede werkers rekenen. Zij vor men het bestuur dat naast hemzelf bestaat uit onder voorzitster mevr. Collaert- Ringoot, sekretaris Honoré Vertongen, penningmees ter Yvonne Meert. Verder de bestuursleden Emiel Vekemans. Esther Goossens. mevr. Ver- meersch-De Cock en mevr. Claes-Van Kerschaever. De Baasroodse ouderlin genvereniging organiseert jaarlijks tal van aktivi- teiten. «Iedere dinsdagmiddag zitten we gezellig aan tafel» zegt voorzitter Waumans. «De leden kunnen zich dan op diverse manieren amu seren. Er worden spelen opgezet. Ook is er weke- Volleybal. De tweede ploeg van V O L. Kemzeke won in 4' provinciale zonder moeite tegen Temse B met 0-3 en 9-15, 11-15 en 5-15 setstanden. lijks een zangrepetitie. Want, weet u, dat we bin- nen onze vereniging over x A.':!) -vA-. een eigen zangkoor be- lil jÉf x If t li 1.1 schikken. Wie nog sportief r j m-, gp» is kan iedere donderdag I komen dansen en turnen. Geregeld ondernemen we onze leden geregeld te gast As f' bij toneeloptredens in Ant- werpen en Brussel. Ook v showoptredens worden bij- gewoond Daar zijn heel Dendermonde. Het zangkoor van de Liberale Bond van Gepensioneerden te Baasrode wat van onze leden op ge- brand. Koffietafels organi seren we ook vrijwel weke lijks. Wat dacht je wel. On- 1 ze vereniging telt heel wat I vrouwelijke leden. Alge- mene mobilisatie wordt ge- v§|1|||| *Mll§j| blazen bij het jaarlijks St.- ^JÉl jKLpMÉ I'.- Ceciliafeest. Dan is ieder- j een op post. Ook wanneer de harmonie musiceert, treft men heel wat van onze ijl flgli hIm-/f* leden onder de luisteraars. Jat jg' f»* Bovendien zorgt ons zang- koor bij ieder harmonie- 1 MÊgflË&È concert, voor muzikale af- P 'I. - WÈÈÈÈÈÈÈÈËÈÈÊÉÈ wisseling. Je ziet dus dat -,K mensen van de derde leef- tijd nog andere dingen WmÊÊÈÈSWsQ'^ê doen. dan gewoon hun dag slijten in een luie zetel. Wij fit blijven, en genieten van de geneugten die het leven te bieden heeft» aldus voor- zitter Waumans. Jm Ml E.D.M. Dendermonde. Dit is de nieuwe vlag van de liberale gepensioneerden uit Baasrode (c) Ter gelegenheid van de viering van het 80-jarig bestaan van de Aalsterse Bakkersbond werden liefst vier Aalsterse bakkers door de nationale voorzitter van de konfederatie der bakkers Alois De Clerck, tevens voorzitter van de internationale bakkersunie, vereremerkt. De «medaille van verdienste vanwege de konfederatie van de Belgische brood-, banket-, suikerbakkerij- en ijsbereiding» werd door burgemeester Uyttersprot op de borst gespeld van volgende zeer verdienstelijke leden. Jozef Van Driessche (1902): oud brood- en banketbakker, laureaat van de arbeid, zelfstandig bakker van 1925 tot 1970. Bestuurslid sinds 1938. ondervoorzitter en thans erevoorzitter en ouderdomsdeken van de vereniging. Georges De Ridder: (1913): rustend brood- en banketbakker, drager van diverse eretekens, zelfstandig bakker van 1938 tot 1978, bestuurslid sinds 1944 en achtereenvolgens sekretaris-ondervoorzitter en voorzitter. Sinds 1979 erevoorzit ter van de'vereniging. Maurits Van Heddcghem: (1908): rustend brood- en banketbakker, zilveren palmen van de Kroonorde, stichtend lid van de gefusioneerde bond, sekretaris- penningmecster van 1960 tot 1978 en nu ere-schatbewaardei Gaston Van den Steen: (1924): zelfstandigbrood- en banketbakker sinds 1946, bestuurslid sinds 1961 en achtereenvolgens konimissaris. ondervoorzitter, en sinds 1979 voorzitter van de vereniging. Tevens beheerder in de provinciale De Berlaarse raadsleden hebben geopteerd voor een flinke verhoging van de belastingen. Al werd dat voorstel niet door iedereen even entoesiast onthaald, toch zag men zich genoodzaakt het te aanvaarden. Diskussie was er trouwens genoeg. Dat begon al onmiddellijk nadat sekre taris Lippens het verslag van de voorgaande zitting had voorgelezen en Eri Van Hauwermeiren (VU) en de SP-ers Marc Van Ggsegem en Marcel Nelis verklaarden dat er geruchten de ronde deden als zou het stempellokaal dat in de Warandestraat is gevestigd, overgebracht worden naar de vroegere gemeenteschool. Burgemeester Van Sande stelde het drietal gerust met de sussende woorden dat het inderdaad alleen maar om geruchten ging. Dan volgden enkele recht- zei in zijn inleiding dat de zettingen in verband met de begroting sluitend moet zijn rangorde. Niet alleen wat de De eerst tussenkomst rf „g h",T!; ncn Ma"- vervolgde Levs. XXeS' Burge- tTölï ml'lT" ""IA m«SdaldcbeSvnikCd"ldeBdan moeKn «"i"*" M"'belas- g'irod^m^^bfLXdl' 'Srha0ndcrrkoeDkada'n wai de einde Sber mill I S *£"»-■>< Belastingen moet °Pbrengen. Dat wordt p. een enorme druk op de bevol- Dat de meeste aandacht zou k,ng van Berlare». Vervolgens gaan naar het punt belas- citeerde hij de voornaamste tmgen. was voor iedereen zon- posten: hu.svuil 1.375.000 fr. neklaar. Luc Vercruyssen. die riolering 67.000 fr.. kamperen de Berlaarse financies regelt. 625.000 fr.. onroerende voor heffingen 7.083.000 fr. Dat de PVV dergelijke voorstellen onmogelijk kan goedkeuren, ligt voor de hand. aldus Leys. Burgemeester Van Sande zei hierop dat de huidige belas tingen werden opgesteld in het vooruitzicht van een zesjarig beleid waartoe de CVP zich verbonden heeft. En schepen Vercruyssen zei dat deze ver hoging verantwoord is, omdat ze in feite alleen maar een indeksaanpassing inhoudt. Waarop Leys nog even in her innering bracht dat de 10 mil joen van 1977 er nu 13,5 ge worden zijn. Dan ontspon ei zich een hele diskussie waarbij de burgemeester opmerkte dat de verhogingen niet kunnen toegeschreven worden aan een slecht beleid. Er worden voor name en noodzakelijke wer ken uitgevoerd - de sporthal onder meer. Uit naam van de SP deelde Marc Van Gijsegem mee dat zijn fraktie niet met alle belastingsverhogingen kon akkoord gaan. Weliswaar loof de men de sluitende begroting die werd ingediend. De VU zou evenmin deze belas tingsverhoging stemmen. Frakticleider Van Hauwermei ren had kritiek op het tewerk stellingsbeleid. Begroting De samenvatting van de be groting 1983 ziet er als volgt uit: in gewone dienst: totale ontvangsten 164.863.435 fr.; totale uitgaven 141.152.699 fr. met een globaal overschot van 5.710.736 fr. Overschot eigen dienstjaar: 99.903 fr. In bui tengewone dienst: totale ont vangsten: 27.065.011 fr. en to tale uitgaven 26.869.788 fr Saldo bedraagt 195.223 fr. Er is een tekort aan het eigen dienstjaar van 450.000 fr. Marcel Leys had ook een vraag over de toekenning van subsidies. SK Overmere kreeg 35.000 fr. en de Valentino's moesten het stellen met 20.000 fr. Raadslid Yvo Meganck, die voorzitter is van SK Overme re, zei dat de Valentino's over een gratis terrein op de ge meentegrond kunnen beschik ken en dat SK zijn terrein moet huren bij het OCMW Omtrent de verwarming en verlichting van de sporthal heeft VU-raadslid Van Hau wermeiren een vraag. Waarom werd er niet geopteerd voor een glazen dakbedekking? Het zou veel verlichtingskosten be sparen. Burgemeester Van Sande zei dat men hiervoor geen subsidie kon krijgen en schepen Vercruyssen voegde eraan toe dat de sporthal zich financieel weet te bedruipen. Dan was er nog een vraag van Leys om de bestaande Heide- wegel vanaf de Hogeweg te verbinden met een verharde en ook verbrede weg. Dat zou voor de omwonenden een flin ke besparing aan tijd inhou den. Burgemeester Van Sande zei dat een dergelijk voorstel reeds eerder ter sprake was gekomen, maar dat er nog geen gevolg was aan gegeven. Bleef dan nog de visserij op de Donk. De prijzen voor de vergunningen kwamen daarbij ter sprake. Een nieuwe ver gunning tot peuren wordt inge voerd. Daarmee wordt peuren ook toegelaten 's nachts en dat in de maanden mei tot en met augustus. Vissen op roofvis zal toegelaten zijn tussen 1 no vember en 31 januari. Gewoon vissen mag tussen 1 februari en 30 oktober. Onder geen enkele voorwaarde zal het toegelaten zijn levende vis mee te nemen naar huis. Onder deze titel zullen wij voortaan die renner in de kijker plaatsen die zich dankzij een of andere presta tie in de belangstelling van de wielerfans fietste. En wie kwam deze week de eer toe? Niemand minder dan Fons De Wolf (Breendonk) dankzij zijn 5* plaats in de ronde van Sardinië en zijn niet te evenaren verrichting in de «Omloop Het Volk» (waarin hij rasspurter Jan Raes niet de minste kans gunde) en voor de tweede achtereenvolgende maal zijn naam op het palmares schreef. Debuut: 1971 - nieuwelingen 1972 - nieuwelingen - 14 over winningen 1973 - nieuwelingen - juniores: 19 overwinningen, w.o. zes bij de juniores 1974 - juniores: 25 ovenwinnin gen w.o. Ronde Van Vlaan deren 1975 - juniores: 17 overwinnin gen; liefhebbers. 14 ovenwin ningen 1976 - geselektioneerd voor Olympische kampioenschap pen te Montreal. Won drie van de verplichte koersen, als voorbereiding op vermelde kampioenschappen. 1978 - liefhebbers. 1" kam pioenschap van Belgie voor D Willems te Montignies; 1" Pa- rijs-Roubaix. Koning der lief hebbers met 37 ovenwin ningen 1979 - prof. 14 overwinningen - 5° kampioenschap v. België, 7" Omloop Het Volk - 9° Parijs- Roubaix - 5* in Waalse Pijl 8° Luik - Bastenaken - Luik - 3" in Ronde van België - 3 ritover- winningen ronde van Spanje, met 10c plaats in eindstand - 9" Tirreno-Adriatico 1980 - 8 overwinningen; w.o. Ronde van Lombardije (Italië) Trofee Baracchi - 7° Omloop Het Volk - 10* Milaan - Sanre- mo; 10* Ronde Van Vlaande ren - 2* Gent - Wevelgem en Amstel Gold Race - 6* Parijs- Roubaix - 4" Luik-Bastenaken- Luik - 3° Grote Prijs van Frankfurt - 6' Kampioenschap van Zurich - 8° Parijs-Brussel - 4* Grote Herfstprijs - 7* Ronde van België (winnaar 1 rit) - 2' Tirreno-Adriatico - 3' ronde van Mallorca (Spanje) - 4* Gro te Prijs van Fourmies 1981 - 10 overwinningen w.o. Milaan-Sanremo - 3* Amstel Gold Race - 7" Ronde Van Vlaanderen; 10" Parijs-Rou- baix - 5' kampioenschap van Zurich; 7' Parijs-Brussel - 4" De bokssport herleeft te Aalst. De voltallige boksklub uit Erpe-Mere, vroeger in de Sint-Jobstraat gevestigd, huist momenteel in de Sevencoot te Erpe, waar enorm getraind wordt voor de grote kamp in april Kampioenschap van België - 7" Wereldkampioenschap (Praag) - Eerste deelname Tour de France met een 11" plaats in de eindstand - een 4' plaats in puntenklassement - 5" Ronde van West-Duitsland - 3" Parijs-Nice 1982 - 5 ovenwinningen w.o. Omloop Het Volk en Sassari- Cagliari (Italië) - 3" Gent-We- velgem - 10* Waalse Pijl - 2* Luik-Bastenaken-Luik - 4» Henninger Turm (Frankfurt- DL) - 3" in Grote Herfstprijs - 3' Kampioenschap van België 1983 - 1° Omloop Het Volk en 5' Ronde van Sardinië Fons De Wolfs ex-ploegleider Roger Swerts: Volgens Swerts zit De Wolf in Italië goed. «Hij had er beter aan gedaan enkele jaren vroeger naar het schiereiland uit te wijken. Omdat de Italiaanse sponsors nu niet eenmaal zo veeleisend zijn als hun Belgische kollega's. In Italië daarentegen laat de ploegleiding, na een paar suksessen, de renner vlugger met rust!» aldus Swerts die van mening is dat Fons een dergelijke situatie altijd al heeft gewenst, zodat het Swerts geenszins zou verwonderen dat De Wolf dit seizoen sterk zou presteren. Volgens zijn ex-ploegieider is het voor De Wolf ook een goede zaak niet de enige kopman te zijn. Een taak die hij steeds volgens Swerts, vorig jaar duidelijk niet aan kon. Nu hij Contini en Priem naast zich heeft, moet de stress en de 'faalangst' fel gedaald zijn! Swerts waagt zich niet aan een prognose maar hij is er wel van overtuigd dat zijn Italiaanse ploegleider nog moeilijkheden krijgt met de man uit Breendonk die steeds volgens Swerts. niet bepaald een gemakkelijk karakter heeft. Waarover ook Lomme Driessens best zou kunnen meespreken... «De Wolf kan soms vreselijk koppig en eigenzinnig zijn, men mag hem niet dwingen! Zijn prestaties lijden er meteen onder. Kijk maar naar de Tour van vorig jaar!» aldus Swerts. Hoe lekker Fons De Wolf zich momenteel ook bij Bianchi voelt, Swerts' mening blijft dat hij er niet langer dan twee jaar zal blijven! (j Wat prijkt tot op heden op De Fons De Wolf Breendonk a Wolfs erelijst? Even de steek- Geboren: 22.06.1956 Merk: Bianchi (Italië) kaart bovenhalen... Adres: Hoogeinde 87 te Club: Noord-West-Brabant De bokssport herleeft. De vijf deelnemers aan de grootste boksshow te Erpe- Mere, samen met het be- stuur, de coach, de managet en voorzitter Goudbloen

De Voorpost | 1983 | | pagina 51