Mark de Meurichy gedood uit wrok 52 Robert Heyrman, die hielp bij het transport van het lijk van Mark de Meurlchy, werd liever niet gezien (c) anno 1981 het Secastation in de Klapperbeekstraat 96 te Sint-Niklaas uitbaatte. In de loop van de nacht tussen woensdag en don derdag bekenden Eddy De Nauw en echtgenote Ma rianne Heyrman de fei ten. Robert Heyrman. broer van de vrouw, werd als medeplichtige aange houden. Onderzoeksrech ter Johan Serrus plaatste het trio donderdagavond onder aanhoudingsman daat. schot had gehoord. Na de feiten werd het stoffelijke overschot van Mark de Meurichy in een plastiekzak gestopt en na dien, in foetushouding, in een lege olietank. Robert Heyrman hielp hier bij. Het stoffelijk overschot werd naar Burcht gereden. Het werd begraven op een braakliggend terrein in de buurt van de vroegere Sta tiestraat (nu Pastoor Cop- laan). Het perceel werd Marianne Heyrman woonde een vijftal maanden met haar vriend in Luipegem (c) Eddy De Nauw wordt weggeleid naar de Dendermondse gevangenis (c) Vast staat dat Mark de Meurichy afgemaakt werd met het 9 millimeterpis tool van Eddy De Nauw, Dat pistool werd terugge vonden tussen het plafond van kafee 'Violetta', Kapel straat 100 te Steendorp, de woonst van de Nauw na zijn scheiding van Marian ne Heyrman. Wie het dodelijk schot los te, dat stond aanvankelijk nog niet vast. Eddy De Nauw beschuldigde zijn vrouw, want hij zou op dat moment aan een wagen gewerkt hebben. Echtgenote Marianne wees alle schuld af. Zij be tichtte haar echtgenoot. De Nauw zou de Meurichy ge dood hebben terwijl zij zich ergens in de buurt van de tankplaats ophield. Haar broer, Robert (22), zou pas komen aangelo pen zijn toen hij het fatale vroeger bewerkt door de stiefvader van de Nauw Het lijk moet om zowat middernacht begraven zijn. In gerechtelijke kringen stelt men zich ook vragen omtrent mogelijke getui gen van deze (tijdrovende) bezigheid. De wagen van Mark de Meurichy werd ondertus sen naar Waarbeke (bij Geraardsbergen) gereden. Het voertuig werd daar ge stald bij een bejaard fami lielid, in afwachting van het dumpen van de Volkswa gen in de Durme. Dat zou in de herfst van 1981 ge beurd zijn. Kort na de feiten rezen verdenkingen tegen het echtpaar De Nauw. Bij ge brek aan bewijzen werden de uitbaters van het tank station naderhand met rust gelaten. Een huiszoeking ten huize Wat wij de lezers in een vorige editie reeds konden melden, namelijk de aanhouding van de twee (drie?) daders van de moord op Mark De Meurichy uit Weert die twee jaar geleden spoorloos verdween, werd eind vorige week officieel bevestigd. De betrokkenen, Eddy De Nauw, 29 jaar oud en diens 26 jarige ex- vrouw Marianne Heyrman, werden inmiddels aangehouden en in de gevangenis van Dendermonde opgesloten. In den beginne bleek het geen uitgemaakte zaak wie nu Mark de Meurichy het fatale nekschot toediende. Eddy De Nauw beschuldigde zijn echtgenote van de feiten. Marianne Heyrman hield echter vol dat haar vroegere echtgenoot de zoon van oliebaas de Meurichy neerkogelde. Uiteindelijk bleek dat ook de juiste versie. Omtrent de rol van broer Robert blijft men voorlopig nog in het ongewisse. Was hij slechts betrokken bij het opruimen van het lijk? Twee feiten zijn wel zeker: wrok jegens de familie de Meurichy was het motief van de moord en een van beide betrokkenen, Marianne Heyrman, woonde de voorbije vijf maand in een onopvallend huisje te Bornem-Luipegem samen met haar nieuwe vriend. Even alle feiten op een rijtje... Mark de Meurichy ver dween spoorloos op 4 mei 1981. Al die tijd was men zonder enig nieuws over de ver miste. In speurderskringen dacht men aan 'reizen naar het buitenland', maar ook aan moord of ontvoering. Toen echter elke vraag om losgeld uitbleef, werd als maar meer voor moord ge vreesd Het bewijs bleef echter uit. Noch de premie voor een nuttige tip (een half miljoen), noch het werk van helderzienden en pen delaars leverde enige konkrete aanwijzing op. Op 3 juni vorig jaar werd in de Durme te Tielro- de de metaalgroene Volkswagen Golf van Mark de Meurichy aange troffen. Een gelegenheidsveerman bemerkte, bij uitzonderlijk lage waterstand, de wagen. Twee opvallende feiten: de zetel stond niet in de posi tie zoals bestuurder Mark dat wilde en bovendien wa ren alle portieren gesloten. Konklusie: de chauffeur was uit de wagen vooraleer die in het water werd geduwd. Ontvoering of verdrinking was dus zo goed als uitge sloten. Zo komen we tot vorige woensdag, 9 maart. Bij de gerechtelijke politie in Aalst kwam een tip binnen. Ver moedelijk bij het aanbieden van een check werd vast gesteld dat het hier ging om een geblokkeerd num mer, met Mark de Meurichy als eigenaar. Verdronken tussen het groen van Luipegem woonde Marianne neyrman mei nee, v,,e„u Toen verliep het allemaal heel snel. De gerechtelijke politie van Aalst, onder lei ding van kommissaris Mar cel D'Hondt, heropende het onderzoek. Het dossier 'de Meurichy' was inmid dels overgedragen van het parket van Mechelen naar dat van Dendermonde (na het vinden van de wagen aan het veer te Tielrode). Het gerechtelijk onderzoek spitste zich toe op het vroe gere echtpaar de Nauw dat De Nauw door de gerech telijke politie van Mechelen leverde overigens weinig nieuws op. Kort na de verdwijning en de moord op Mark de Meurichy werd het echt paar de Nauw door de fir ma De Meurichy in kortge ding voor de rechter gedaagd Er zou geknoeid zijn met de tellers van de pompen. De brandstoffirma won het pleit en het echtpaar werd veroordeeld tot het betalen van een half miljoen frank boete. Wrok was het motief van de moord. Het echtpaar De Nauw kon vrij aardig opschieten met Mark de Meurichy, doch heel wat minder met diens vader. Door het doden van de zoon wilden de daders de vader treffen. In gerechtelijke kringen stelt men zich ook vragen omtrent het geld dat de Meurichy op het ogenblik van zijn verdwijning nog op zak had. Hij had 's middags ongeveer 1 miljoen afgere kend, maar zou nog onge veer 200.000 fr. bij zich hebben gehad Na de moord liep het ook helemaal mank met de familiale verhouding tus sen De Nauw en Heyrman. Eddy verhuisde naar Steendorp, meer bepaald naar de Kapelstraat 100 waar hij kafee «Violetta» zou uitbaten In diezelfde straat (huisnummer 71) hield Robert Heyrman, Ma- riannes broer, kafee «Pal lieter» open. Marianne zelf verhuisde samen met een vriend, die net als zijzelf gescheiden leefde, naar Bornem. Tot woensdagavond leefde zij in een bescheiden woning te Luipegem (huisnummer In de loop van maan dag heeft Eddy De Nauw bekend dat hij Mark de Meurichy heeft gedood. Het trio verscheen vori ge dinsdag voor de raadka mer in Dendermonde. Hun aanhoudingsmandaat werd verlengd. Eddy De Nauw wordt moord met voorbe dachtheid ten laste gelegd. Marianne Heyrman wordt als mededader beschouwd en tevens beschuldigd van I heling van een deel van het 1 geld van Mark de Meurichy I (om huishoudelijke schul-j den te betalen). Haar broer Robert Heyr man was niet betrokken bij de moord, wel bij het ver voeren en het begraven van het lijk. Robert krijgt ook de diefstal van de wagen en het gap pen van een gedeelte van het geld van de Meurichy ten laste. Gisteren, donderdag, had in Sint-Niklaas de we- dersamenstelling plaats.

De Voorpost | 1983 | | pagina 52