STADSBERICHTEN r JK [ITDAG VOOR DORLOGSINVALIDEN, OUDSTRIJDERS :N OORLOGSSLACHTOFFERS ZEILSCHIP OP BEZOEK Dagorde gemeenteraadszitting 28/ 3/1983 te 19.38 u. GEMEENTELIJKE JONGENSSCHOOL GREMBERGEN DANKT Dendermondse Perskring OPENBAAR CENTRUM VOOR MAATSCHAPPELIJK WELZIJN DENDERMONDE SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER DENDER^ DENDERMONDE 2* jaargang - nr. 12 Dienst Secretariaat - A. De Decker igevolge de ontbinding van het Nationaal Werk voor torlogsinvaliden en het Nationaal Werk voor Oudstrij- lers en Oorlogsslachtoffers, welke werden gefusioneerd jt een nieuwe openbare instelling, onder de benaming iNationaal Instituut voor Oorlogsinvaliden, Oudstrijders m Oorlogsslachtoffers», waarvan de zetel thans geves- gd is te 1000 Brussel, Koningstraat 139-141, werd wergegaan tot een herschikking van bepaalde maande- jkse zitdagen. Voor Dender monde betekent dit dat met igang van 1 april aanstaande slechts één zitdag zal «houden worden, namelijk op de eerste maandag van de maand, van 10 tot 12 uur, in een lokaal van het Ihuis. Op de Schelde te Baasrode aan de kerk op donderdag 31 maart 1983 vanaf 18.00 u. en op vrijdag 1 april 1983 gans de voormiddag. De tjalk ALBATROS is een platbodemzeilboot, met een lengte van 23 m en een zeiloppervlak van 195 m2, uit het jaar 1906. Een bezoek aan de Albatros kost slechts 10,- fr. Verkiezing leden O.C.M.W. Bekendmaking uitslag. Kerkfabriek St.-Gillis: advies verkoop grond. Patrimonium: verkoop grond Kappelestraat en Scheutlage. Aanduiding vertegenwoordigers, beheerders in ver schillende intercommunalen. De direktie, leerkrachten en leden van het ouderkomitee van de Gemeentelijke Jongensschool van Grembergen danken iedereen die heeft meegewerkt aan het sukses- volle lentefeest van zaterdag 19 maart 1983. Een speciale dank voor de milde schenkers van prijzen voor de tombola en de vele aanwezigen om hun steun. De prijs verbonden aan de toegangskaarten nl. een week end aan zee in volpension te Westende gaat naar het nr. 2591. De winnaar dient zich vóór 10 april aan te melden op het sekretariaat van de Oudervereniging, Gaverstraat 50 te Grembergen. Na 10 april '83 is het nummer 2508 de winnaar van dit gratis weekend. Zetel Stadhuis, p.a. Gentsesteenweg 92 - 9330 Dendermonde. De leden: E. Meskens, W. Onselaere, K. Monsieur, P. Onselae- re, H. Aerts, D. Buyst, R. Caudron, M. De Backer, M. De Decker, E. De Mey, S. De Wachter, H. De Wit, P. Huylebroeck, W. Marckx, A. Moerloose, E. Van Aerschot, K. Van Cotthem, C. Van der Biest, L. Van Driessche, A. Van Haver, P. Van Rossem G. Van Stichel en C. Vermeulen. Het bestuur en de leden van de Dendermondse Perskring zullen twee ereprijzen aan verdienstelijke personen voor 1982 uitreiken op vrijdag 25 maart te 20 uur in de trouwzaal van het stadhuis. De algemene persprijs gaat naar het Centrum «Project Alfabetlsa- tle» 't Sasken, Dendermonde. De jaarlijkse persprijs voor de sport wordt verleend aan de handballer Mario Mertens. Pianist Frans Doorns zal deze plechtigheid opluisteren. De Voorzitter A. Block de sekretaris, Em. Vermeir Het O.C.M.W.-Dendermonde gaat over tot de ver koop van: 1 houten barak voor afbraak, staande te Dender- monde/Oudegem, Oudebaan 84; 13 dode bomen 0 17 cm staande te Dendermonde, St.-Onolfsdijk. Aanbiedingen zijn te zenden naar het OCMW. Sas n.g. te 9330 Dendermonde. De Voorpost - 25.3.1983 - 19 ZATERDAG 26 MAART 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-Vormingswerk in zaal Volkshuis te Appels. Tot 10.30 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwijk aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 14.00 u.: Fietstocht van 25 km naar Appels-Veer en Berlare, o.l.v. K. van den Bossche, door V.T.B.- V.A.B.-St.-Gillis. Vertrek: kerkplein te St.-Gillis. 14.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi: finale van het kwistornooi, gastland Frankrijk, ingericht door de Vlaamse Klub, in de Gemeenteschool te Baas rode. 19.00 u.: Algemene ledenvergadering: Paasvie ring, door K.W.B.-Keur in de Parochiezaal. 19.00 u.: Paasbezinning: H. Mis in de kerk, daarna bespreking van het onderwerp «Geloof en Gezin», broodmaaltijd en dia's, ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. 19.00 u.: Hanekaarting ingericht door de Culturele Centrale Grembergen in zaal 't Ros Beiaard, Groot- zand te Grembergen. 20.00 u.: Toneelvoorstelling «Liefde!?» van P. Kohout, vertaling E. Laleman: Het proces van een zelfmoord, regie Leo Vertongen, opgevoerd door de Kon. Red. De Leeuwerckenaers, in het V.T.I. te Dendermonde. 21.00 u.: Interprovinciaal kwistornooi: prijsuitrei king en gezellig samenzijn met alle deelnemende ploegen, ingericht door de Vlaamse Klub in zaal Gildenhuis te St.-Gillis. 21.00 u.: Concert: Toots Thielemans en trio, in de bunker, in het kader van zijn Belgische toemee, ingericht door Honky Tonk Jazzclub. ZONDAG 27 MAART 8.00 u.: Paasrecollectie: H. Mis - aperitief - ge sprek, in samenwerking met de Kon. Rafaëlisten- bond en K.W.B. St.-Gillis-center in zaal Gildenhuis te St.-Gillis. 9.30 u.: PI. Eucharistieviering met Palmwijding t.g.v. Palmzondag, opgeluisterd door het St.-Mar- garetakoor in de St.-Margaretakerk te Grembergen. 10.00 u.: PI. Hoogmis met Palmwijding t.g.v. Palmzondag opgeluisterd door het O.-L.-Vrouwe- koor en de St.-Gregoriusgilde in de O.-L.-Vrouwe- kerk. 10.15 u.: Volleybalwedstrijd: St.-Gillis-center - Moerzeke. Terrein: Otterstraat 130 te St.-Gillis. 13.30 u.: Geleid bezoek achter de Zooschermen, door V.T.B.-V.A.B. St.-Gillis-center. Vertrek: kerkplein te St.-Gillis om 13.30 u. Verzamelen: ingang van de Zoo om 14.25 u. 15.00 u.: Spreekbeurt met dia's «De Schelde te Grembergen» ingericht door K.V.B. De Samen- werksters afd. Grembergen in zaal Ros Beiaard. 15.00 u.: Koffiefeest en daarna zangavond o.l.v. Dhr. Clinckaert, ingericht door de Parochiale Vrou wengilde, in de Parochiale Zaal te Oudegem. 16.30 u.: Voordracht en debat «Feestvieren in het gezin» door Mevr. Maria Van Neste, ingericht door K.A.V.-Oudegem in de Parochiezaal. 19.00 u.: Filmvoorstelling «Rocky» ingericht door het Willemsfonds Baasrode in zaal Casino. MAANDAG 28 MAART 9.30 u.: Bezinningsdag in het retraitehuis te Moer zeke o.l.v. Dhr. Dessein, nationale proost K.A.V., voor K.A.V. St.-Gillis-center. Tot 16.00 u. 13.00 u.: Kreatief handwerk: 13* les in kantklos sen en borduren, ingericht door K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske. Tot 16.00 u. Om 19.00 u. tentoonstelling en demonstratie van kantklossen in zaal 't Klokske. 18.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger Fr. Verberckmoes, ingericht door de S.C.V. Vlaamse Liberale Vrouwen, in café De Schelde, Oude Brugstraat 12 te Schoonaarde. 19.00 u.: Cursus eigentijds huishouden: 5de les, ingericht door K.A.V.-Dendermonde-centrum in de Mariakring. 19.30 u.: Sociaal dienstbetoon door volksverte genwoordiger Fr. Verberckmoes, ingericht door de S.C.V. Vlaamse Liberale Vrouwen, in café Prado, Oudegemsebaan 137 te Oudegem. 20.00 u.: Danscursus: 9* les, ingericht door K.W.B.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. 20.00 u.: Cursus: Wijn maken, 1* les in de reeks van vier, ingericht door de Dendermondse wijnma- kersgilde 't Vaatje, in zaal Herleving te St.-Gillis. 20.00 u.: Voordracht: Informatieavond voor allen die een rijbewijs wensen te behalen volgens de vrije methode, ook begeleiders zijn welkom, inge richt door K.W.B.-Oudegem in het Parochiecen trum. DINSDAG 29 MAART 13.30 u.: Biechtviering in de Parochiale kerk te Grembergen voor K.A.V.-Grembergen. Daarna ge zellig samenzijn rond de Paastafel in het Parochiaal Centrum. 14.00 u.: Feestviering: Hobbyclub 50-plussers bestaat 8 jaar: overzicht van de werking feest, ingericht door Hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G. in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. Tot 17.30 u. 14.30 u.: Voordracht «Alleen toch niet eenzaam» ingericht door K.A.V.-Schoonaarde in het gemeen tehuis. 20.00 u.: Vastenbezinning: Uitdiepen van een bijbels tafereel, deel 3, door K.W.B.-Grembergen in het Gildenhuis. 20.00 u.: Kookles voor mannen, ingericht door K.W.B.-Keur in de Parochiezaal. 20.00 u.: Familiekunde voor beginnenden: zeven generaties voorouders, ingericht door de Oudheid kundige Kring en Davidsfonds Dendermonde in het Stadhuis. WOENSDAG 30 MAART 19.00 u.: Cursus hedendaags huishouden: les 5, ingericht door K.A.V.-Boonwijk in het Parochiaal Centrum «Boonwijt» 20.00 u.: DF Leesclub: Bespreking van «De be houden tong» van Elias Canetti, gespreksleiding Nelly Maes, ingericht door het Davidsfonds Den dermonde in het Stadhuis. 20.00 u.: Fotografie: gespreksavond over fotogra fische problemen, ingericht door de Fotografische Kring in de Stedelijke Nijverheidsschool. DONDERDAG 31 MAART PI. Eucharistieviering t.g.v. Witte Donderdag: 19.00 u.: St.-Jozefskerk - St. Jozefskoor 20.00 u.: Kerk te Appels - Jeugdkoor Jeko 20.00 u.: St.-Margaretakerk Gremb. - St.-Margare- takoor 20.00 u.: O.-L.-Vrouwekerk - O.-L.-Vrouwekoor St.-Gregoriusgilde. I. HARTPAROCHIE HOUDT SOBER MAAL n het kader van de werking rond Broederlijk Delen richt de H. fartparochie op Palmzondag 27 maart te 12 uur een sobere maaltijd in. Het is de tweede maal dat dergelijk initiatief in de zaal De Zouaaf plaatsvindt. De bedoeling is langs een maaltijd met eenvoudige spijzen, rijst of boterhammen, met de ogen van de armen, de wereld van de onderontwikkeling te bekijken. Het is tevens een bijzondere uitdrukking van echte solidariteit met de derde wereld Vandaar de bijzondere inspanning die zal gebeuren rond de animatie van dit gezamelijk middagmaal. Voor een goede gang van dit initiatief is voorinschrijving nodig. Dat kan gebeuren bij de pastoor en de leden van de werkgroep liturgie - BD PAASFEEST KWB H. FAMILIE Traditiegetrouw viert KWB H. Familie ook dit jaar haar Paas- leest. Dit heeft plaats op zaterdag 26 maart te 19 u. in de bovenzaal van het Parochiehuis in de Pieter Van der Jeugdlaan, te Hamme Programma: wwelkomingswoord van de voorzitter. Korte paasbezinning door de heer Pastoor. Etentje, liedjes en sketches, gebracht door de leden van de plaatselijke KAV-afdelmg. - BD VERKOOPSALON Vanaf 26 maart tot en met 4 april wordt in de Sporthal De Wuiten, Damstraat te Hamme, het 11* verkoopsalon gehouden, met 38 deelnemers. Openingsuren: werkdagen van 18 tot 22 t«r, in de weekends van 15 tot 22 uur. Gratis toegang. - BD Duivensport Dneverbond St. Gillis-Baasrode-Moerzeke; uit Quiévrain van »ndag 20 maart: oude duiven: 1 en 6 Norbert Thierens (M)2. Van Vossel Louis (M), 3. Petrus De Man (B), 4. en 8 Leopold Meskens (SG). 5. Armand Rochtus (B), 7. André Van Haute (M), 9 Henri Hermans (M), 10. Van Riet - De Ridder (M), jaarlingen 1. Louis Van Vossel (M), 2. en 8 Leopold Meskens (SG). 3. Pierre Peleman (SG), 4. Albert Rens (B), 5 en 6 Frans Spiessens (B), 7. Van Riet - De Ridder (M), 9. Henri Delcart (M), iQ.Domien Huylebroeck (M). Wegens een besmettelijke duivenziekte en de getroffen maatre- *"'~n van de K B.D B. zullen de voorziene prijsvluchten voor drietal weken onderbroken worden Vrijdag 25 maart u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor kinderen. Sporthal De Wuiten. '9 u.: K.W.B. Center Ford Michta: training volleybal, dames. Sporthal De Wuiten Karateklub Chikara training. Gem Turnzaal. '9.15 u.: Dansclub Sjiwa cursusavond Huize St. Pieter. '930 u.: Judoclub Jitsu Kwai training voor veteranen. Sporthal De Wuiten. 20u.: C.B. Hamme: ledenvergadering: gespreksavond Kon Toneelvereniging «Voor God en de evenmens» opvoering "en «Verlengd weekend» Zaal De Ring *30 u. Den Trap Praatavond: Wat is het verband tussen de °isis en de onthaalhuizen? kterdag 26 maart H-A.V. Aquarius: Breughelfeest. Lokaal Guillaumestraat 16. 'Ou.: Karateklub Chikara: training. Gem Turnzaal 'f u.: De Trouwe Hond: africhtingstraining. Vlierkouter 'Ou.: Voetbal: C.B. Hamme - 't Hofken. St.-Niklaas V P Plein '8 u.: The Old Chap: stuurgroepvergadering. Alle leden welkom. '830 u.: H. Hartkoor: opluisteren Eucharistieviering Palmzon- H. Hartkerk. 'Ou.: Old Chap: instuif. Den Trap: instuif. 20 u.: Kon. Toneelvereniging «Voor God en de evenmens», opvoering van «Verlengd weekend». Zaal De Ring. Dendermonde. De leden van hel Dendermonds Liberaal Studiecentrum (c) Aalst. Toneel in zaal Kring met de veelzeggende titel Twee maagden(gw) Zondag 27 maart 8.30 u.: Wandelclub 't Hoeksken: Mars (Dolitie te Leuven. Afstand 42 km, 25 km, 12 km en 6 km. Vervoer. Vertrek aan lokaal. 9.30 u Jeugd- en mimeatelier Aksiedent: mime en pantomime zelf leren een mimespeler wordt uitgenodigd. Bijwonen mime- voorstelling en nabespreking. Zaal De Ring. 10 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training: na afspraak. Den Bond. Voetbal: V.K. Hamme (kadetten) - Michelbeke. Terrein Moer- heide. Judoclub Jitsu Kwai: training algemeen. Sporthal De Wuiten 14 u.: The Old Chap: voetbal: Wuitensvrienden - The Old Chap. Samenkomst aan Jeugdhuis 15 u.: The Old Chap: instuif. Voetbal K.K.F.C. V,W. Hamme - Zottegem. Voetbalplein. 19 u,: Den Trap: instuif. 20 u.: Kon. Toneelkring «Voor God en de evenmens»: opvoe ring van «Verlengd Weekend» Zaal De Ring. Maandag 28 maart 13.30 u.: K.A.V. Center: 2"* deel doorstophandwerk door Mevr. Van De Sande. 13.45 u.: Vrouwenhuis: wandeltocht. Vertrek Neerstraat 98. 14 u.: Gepensioneerden Middenstandbond; kaarting. Zaal De Ring. K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: wandeling. Vertrek aan de 14.30 u.: K.B.G. Center: Paasfeest met als spreker Mevr. Hellemans. Relatie grootouders-kinderen-kleinkinderen. Den Bond. 19.30 u.: Judoclub Jitsu Kwai: training voor veteranen. Sporthal 20 u.: C.M.B.V. Moerzeke: turnen Meisjesschool Killestraat. K.V.L.V. Zogge: yoga, door de h. Wilssens. Parochiezaal. Dinsdag 29 maart 8.30 u. K.A.V. Moerzeke: ochtendpraatjes door Domimka Vast- mans. Zaal Vier Gekroonden. 13.30 u.: K.A.V. Moerzeke: demonstratie «Damesnachtkleed» Zaal Vier Gekroonden. 13.45 u.: Vrouwenhuis: joggen, V.P. Plein. 14.30 u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart relatie grootouders kinderen-kleinkinderen. Trefpunt Dendermonde 18.30 u.: V.A.B. Jiu Jitsu: training. Zaal Volkshuis. K.W.B. H. Familie training volleybal. Turnzaal Broekstraat. 19.30 u.: K.A.V. H. Familie «Zeg niet ja als je nee bedoelt». Parochiehuis. Judoclub Jitsu Kwai. training voor volwassenen. Sporthal De Wuiten. 20 u.: The Old Chap volleyrecratie. Sporthal De Wuiten. Woensdag 30 maart 13 u.: K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: kaarten. Zouaaf. 14 u.: K.B.G. Rust na Arbeid H. Hart: turnen. Zouaaf. 15.30 u. K.B.G. Rust na arbeid H. Hart: volksdansen. Zouaaf. 18.30 u.: De Trouwe Hond; africhtingstraining. Vlierkouter Judoclub Jitsu Kwai: training voor kindem. Sporthal De Wuiten. Karateklub Chikara: training. Gem. Turnzaal. 19 u.: Den Trap: instuif. Buurthuis 't Hofken: ontmoetings- en ontspanningsavond voor iedereen. Ritmische dans en turngroep Het Korenbloempje: ritmische dans èn turnoefeningen voor kinderen. Zaal De Vrijheid Donderdag 31 maart 19 u.: The Old Chap: rustige instuif. Jiu Jitsu Kabuto: training. Zaal Volkshuis K.W.B. Center Ford Michta: training volley heren. Sporthal De Wuiten. H. Hartkoor: opluisteren Eucharistieviering Witte Donderdag H. Hartkerk. V.A.B. Jiu Jitsu: training. Den Bond Dendermonde. Een briljanten echtpaar in Baasrode. Petrus Dauwe en Maria Goedgezel- 'L schap zijn 65 jaar getrouwd. Ze hebben 5 kinderen en 15 kleinkinderen. Verder zijn er 17 *r achterkleinkinderen en telt de hele familie 7 viergeslachten. (v) Lebbeke. In de Bierboom werd een reuze jietsrally georganiseerd v)

De Voorpost | 1983 | | pagina 19