Lebbeke Sint-Giilis-Waas ACV. Een 3004al leden werden iigd om hun trouw aan stadhuis- ti< Sint-Niklaas. BGJG. 20 - 25.3.1983 - De Voorpost Zele. Door het ouderkomitee van de gemeentescholen werd een boekenbeurs ingericht in de raadszaal van het gemeentehuis (gb) beweging (gb) Wandelen Zondag 27 maart organiseert vzw Durme in de Sombeetó meersen te 14.30 u. een natuurwandeling. Samenkomst ai Sombeke-Dries. Turngala De Kon. St. Xaveriusturngilde en de St. Lutgardisturnkrinj brengen op zaterdag 26 maart om 19 uur in Sporthal VHDV, Langeakker te Zele hun jaarlijks turnfeest. Het is een doorlopen de show waarbij de leden van de beide verenigingen dt massagymnastiek willen propageren. Naast demonstraties vat de jeugdafdelingen, treden ook de veteranen 35 jaar) endf dames op. PVV-jongeren Onder het motto «Je bent jong en je durft» start er te Zele etf PVV jongeren afdeling. Deze PVV-Jongerengroep staat ops' voor iedereen tussen 15 en 35 jaar, ongeacht hun godsdienst a filosofische overtuiging, die gehecht zijn aan de liberale begin selen van vrijheid, vooruitgang en verdraagzaamheid. De sticfr tingsvergadering heeft plaats op vrijdag 25 maart om 20 uur* zaal Ons Huis, Zandberg Zele. P.V.V. Vrouwenbond Het Korenbloempje: kreatief handwerk. Zaal De Vrijheid. 19.30 u.: K.A.V. H.-Familie: praktische les: breitechnieken door Mevr. Lisette De Ferrere. Parochiehuis. The Old Chap: laatste avond van de kursus «Omgaan met opgroeiende kinderen». Judoclub Jitsu Kwai «Training voor volwassenen «Sporthal De Wuiten». 't Klokhuis: kursus «Opgaan met opgroeiende jeugd» 20.30 u.: Vrouwenhuis: zelfverdediging. Den Bond Vrijdag 25 maart 1983 Toneel «de Muizeval» van Agathie Christie door «Wij». Parochiezaal Minnestraat - 19.30 uur. Inkom 80 fr. 16 uur: zaal «Corso», Rossevaalstraat 14, opening Hobby tentoonstelling oud-strijdersbond. Inkom 50 fr. Zaterdag 26 maart 1983 Toneel «De Muizeval» door «Wij». Parochiezaal Minnestraat, 19.30 uur. Inkom 80 fr. Toneel «Een parel van een vriend» door De Vrede, zaal Ons Huis, om 20 uur. Hobbytentoonstelling zaal Corso van 10 u. tot 20 u. Inkom 50 fr. Zondag 27 maart 1983 Toneel «Een parel van een meid» door De Vrede. Zaal Ons Huis om 20 uur. Toneel «De Muizeval» door Wij. Parochiezaal Minnestraat te 19.30 u. Inkom 80 fr. Hobbytentoonstelling oud-strijdersbond in zaal Corso, Rosse vaalstraat 14. Inkom 50 fr. Van 10 u. tot 20 u. Maandag 28 maart 1983 Toneel «De Muizeval» door Wij. Om 20 uur. Inkom 80 fr. Hobbytentoonstelling zaal Corso van 9 u. tot 16 u. voor de scholen. Verzorgde demonstratie fijne lamswolartikelen in Ons Huis om 14 uur. WKM Lebbeke heeft nieuwe lokalen De Vlaamse Vereniging van Katolieke Meisjesgidsen (WKM) Tijl Uilenspiegel Heilig Kruis uit Lebbeke kan met fierheid op zondag 10 april zijn nieuwe lokalen laten inzegenen. Om 10 uur zal proost De Beer voorgaan in een eucharistieviering in de parochiekerk van het Heilig Kruis, waarna een inzegening van de nieuwe lokalen zal plaatsvinden. Van 11 u. tot 12 u. hebben de genodigden en dat is iedereen dan de gelegenheid de nieuwe lokalen te bekijken. DAVIDSFONDS SPOELE Op vrijdag 25 maart: Film over Chips. Dit gaat door in de zaal «Ter oude Kerke» om 20 uur. ATB DE NATUURVRIENDEN Vergadering met voordracht en film, op zaterdag 26 maart, om 20 uur in het Volkshuis. KWB LOKEREN Op zondag 27 maart: algemene ledendag. Met studiekring over «Jeugdcriminaliteit» door de heer Van Heule. Op Heiende om 9.30 u. LOKERSE VOGELVRIENDEN Bespreken kweekproblemen door eigen leden. Daarna huldi ging van wereldkampioenen. Op zondag 27 maart in het Centrum om 10 uur. HOBBYCLUB LOKEREN Houden een ruildag met beperkte tentoonstelling, op zondag 27 maart, in het lokaal De Beurs, Markt, om 10 uur. KBG VREUGDE IN VRIENDSCHAP Bezoek aan de Minardschouwburg te Gent, op zondag 27 maart 1983. Vertrek om 14.15 u. VAKANTIEGENOEGENS LOKEREN Op zondag 27 maart: gezinswandeling te Kieldrecht. Wij ver trekken om 14.30 u. aan de Poststraat 2 te Lokeren. SVV LOKEREN Op woensdag 30 maart: spreekbeurt over «Gezondheidszorg - Dokterstarieven». In het Volkshuis om 20 uur. NATIONALE RUILDAG Op 4 april (tweede Paasdag) wordt door Hobbyclub Lokeren een nationale ruildag ingericht in de zalen van de Paters- minderbroeders, Luikstraat te Lokeren. Wie vorige nationale ruildagen bezocht heeft, weet wat dat betekent: Autocars met ruilers van alle bevriende clubs, en soms van ver buiten Lokeren. Alle verzamelobjekten komen aan bod: munten, sigarebanden, jokers, postzegels, prentkaarten, aanstekers, etc. etc. Voor tafelbespreking moet men zijn bij Paul De Backer, Bergendriesstraat 53 te Lokeren (tel. 091/48.21.51). Er is ruime parkeergelegenheid. Belegde broodjes zijn voorzien. Wie verzamelen nauw aan het hart ligt, mag daar niet ont breken. De sekretaris is van nu af altijd bereikbaar voor alle inlichtingen, in de namiddag op zijn nieuw adres: Adi Wittoeck, Schoolstraat 13 te Lokeren (tel. 091/48.55.93). J.V.L. Vijftig jaar gaaibollen Zaterdag 26 maart om 15u30 wordt de Kon. Gaaibolmaatschap- pij De Ware Vrienden t.g.v. het vijftigjarig bestaan ontvangen ten stadhuize. ATB-De Natuurvrienden Vrijdag 25 maart om 20 u in zaal Memling maandelijkse bijeenkomst van de wandel- en kampeergroep ATB. Zaterdag 26 maart vertrekt men om 9 u aan café Europa, Grote Markt, voor een fietstocht over 50 km naar Sinaai-Kemzeke. VP-speeipieinwerking Vrijdag 25 maart wordt van 17 tot 19 uur een startvergade georganizeerd op het speelplein Blij en Trouw (Industrie Noord 33) om er de meisjes van 16 tot 18 jaar te verwelko die tijdens het Paasverlof willen meewerken als VP-leid Meer informatie kan bekomen worden op het telefoonnum 03-776.49.22. Zieke konijnen Zondag 27 maart spreekt keurder Matthijs van de Landsbond op uitnodiging van vzw Het Wase Neerhof over «ziektes bij konijnen». Om 10 uur in zaal Stad Nanates, Grote Markt. Toegang gratis. The Strangers Zaterdag 26 maart te 20 uur treden The Strangers op in de stadsschouwburg. Pianorecital Vrijdag 25 maart te 20 uur geeft pianist Patrick De Hooghe een recital in de konferentiezaal van de stedelijke openbare biblio theek (H. Heymanplein). Op het programma werken van Cho pin, Schubert en Liszt. feestzaal tijdens de akademische zitting (dw) Paaseieren voor Afghanistan Er worden paaseieren verkocht ten voordele van Afghanistan Zakjes van 250 fr. (zo'n 8 a 9 stuks) kosten 100 fr. Dea paaseieren zijn onder meer te verkrijgen bij K. Samson, Pels Benoitiaan 8 te 2781 Kemzeke. Tel.: 03/779.65.50. Toneel Toneelkring De Distelbloem brengt dit weekeinde alweer stuk op de planken: de spannende thriller «Plotseling thuis» vat i F. Durbridge. In het Gildenhuis (Dorpsstraat 42) op vrijdag 25 zaterdag 26 maart om 20 uur. De regie is ditmaal in handen va de heer Marcel van der Aa. Kaarten kosten 100 fr. (C.J.P.:8 j fr.) bij de verschillende leden van de kring ofwel in de Steken» Brugstraat 27 of in de Hellestraat 52 bij Gert Arens (tel.: ttj i 779.89.72). Bal in het Volkshuis Zaterdag 2 april in het Volkshuis, Dorpsstraat 71groot bal m showorkest Robert Fork and The Willows ten voordele van d plaatselijke verenigingen van gehandikapten en gepensionee den. Toegangsprijs 100 fr. Afwijking wekelijkse rustdag en verplichte avond sluiting Bij besluit van het Kollege van Burgemeester en Schepenen van Lede werd afwijking toegestaan van: de verplichte wekelijk se rustdag 9 tot en met 13.9.1983 ter gelegenheid van de Braderijfeesten in de Kasteeldreef. Dit geldt voor gelegenheden in de Kasteeldreef en in het Pastorijstraatje. Op 9 en 10 november 1983 ter voorbereiding van het St. Maartensfeest en van 22 tot en met 31 december 1983 ter voorbereiding van de eindejaarsfeesten. Anderzijds wordt afwijking toegestaan op de verplichte avondsluiting op 20 mei 1983 t.g.v. de avondmarkt in Lede, dit geldt voor de deelgemeente Lede en op 26 augustus 1983, ter gelegenheid van de avondmarkt in de deelgemeente Oordegem. Dit geldt dan ook alleen voor de gemeente Oorde- gem en van 10 tot en met 13 september 1983 in de deelge meente Lede t.g.v. de Braderijfeesten in de Kasteeldreef. VAB-VTB-nieuws De VAB-VTB afdeling Lede organiseert een gitaarkursus voor beginnelingen. De kursus bestaat uit 10 lessen die telkens plaatshebben op woensdagavond van 20 u. tot 22 u. in Jeugdhuis «Leeuwerik». Bijdrage in de onkosten: 50 fr. leder een kan deelnemen. Inlichtingen en inschrijvingen: Renaat Coppens. Tel. 053-21.92.98. De VTB-afdeling Lede organiseert een unieke reis naar de Costa del Sol (Torremolinos) van 30 april tot 7 mei. Inschrijvingen in inlichtingen; voor deze door afdeling Lede opgerichte reis: Roger Quintijn, Nieuwstraat 19, Lede. Tel. 053-70.01.71 of Herman Coppens, Grote kapellelaan 72, Lede. Tel. 053-21.92.98. Jaarlijks Paasfeest K.B.G.-Lede De Kristelijke Bond van Gepensioneerden, afdeling Lede richt voor zijn leden het jaarlijks Paasfeest in, dat doorgaat in zaal «Volkskring», Kasteeldreef, Lede op maandag 4 april. Dit feest gaat gepaard met de viering van 2 jaar KBG-Nationaal en 20 jaar KBG-Lede. Het feest begint om 15 uur stipt. Om 16 uur worden koffie en koeken geserveerd. Daarna worden verbonde- lijke eretekens uitgereikt aan verdienstelijke leden. Dan volgen optredens van het zangkoor, en van de dansklub, is er een diamontage over 25 jaar bestaan van de Landsbond, een lezing over het ontstaan van afdeling Lede en dan volgen muziek en dans met orkest Joske Martin. Om 20 uur gaat de trekking door van de reuze tombola. De festiviteiten lopen rond 22 uur ten einde. Toegang 50 fr. op voorhand (60 fr. aan de kassa). Huur van lokalen Vanaf 1 april zijn nieuwe tarieven van kracht voor wie gebruik wil maken van gemeentelijke lokalen. Voor de sporthal De Klinge en de sportzaal van de hoofdafdeling van de gemeentelijke lagere school betalen plaatselijke verenigingen 350 fr. per uur, partikulieren en verenigingen van buiten de gemeente 700, verenigingen van de gemeente op zon- en feestdagen 500 fr. en partikulieren en verenigingen van buiten de gemeente op zon en feestdagen 1000 frank. Voor de turnzaal van de gemeentelij ke lagere school in Sint-Pauwels bedragen die tarieven respek- tievelijk 200, 400, 400 en 800 frank. Wie van de polyvalente zaal van de hoofdafdeling van de gemeentelijke lagere school gebruik wenst te maken betaalt 5000 frank per dag als inkomgeld wordt gevraagd of als drank wordt verkocht en 200 frank per uur voor vergaderingen enz. waarvoor géén inkom geld wordt gevraagd of géén drank wordt verkocht. Sint-Niklaas Vrouwen en architektuur «Wonen en bouwen ook voor vrouwen» is het thema van een informatieavond georganizeerd door de Federatie Vlaamse Vrouwengroepen op woensdag 30 maart om 20 u in de stads bibliotheek. Hendrik Heymanplein. Architekte Danie Stout gaat o.m. na in hoeverre de vrouwenbelangen aan hun trekken komen middels een verbeterde urbanistische aanpak. Dag van de politie Zaterdag 26 maart zijn er enkele plechtigheden in het kader van de «dag van de politie». Om 10 u mis in de hoofdkerk, ter nagedachtenis van de overleden politiebeambten, 10u30 bloe menhulde aan het monument der gesneuvelden; 10u45 troe- penschouw vooraan het stadhuis en om 11 u15 receptie ten stadhuize. Om 21 u gezellig samenzijn in hotel Serwir. RK-diploma's Zondag 27 maart organizeert de afdeling Sint-Niklaas van het Rode Kruis van België een akademische zitting, om 10u30. Er worden liefst 234 diploma's uitgereikt. Tentoonstelling Tot en met 17 april is in het stedelijk muzeum (Zamanstraat 49) f grafiek uit de U.S.S.R. te bezichtigen. Poppentheater Woensdag 30 maart speelt het stedelijk poppentheater Oeke- doeleken van 14 uur tot 15.30 uur «De wolvreters» in de zaal van het internationaal ex-libriscentrum (Regentiestraat 65). Ruilbeurs Zaterdag 26 maart wordt van 14 u tot 17 u een ruilbeurs georganizeerd in het gemeentehuis van Sinaai. Vooral de jeugd kan er allerlei zaken komen ruilen. Organizator: Bond van Grote en Jonge Gezinnen, afdeling Sinaai. Toneel Dinsdag 29 maart te 20 uur voert het Nederlands Toneelgezel schap in de stadsschouwburg «Noch vis, noch vlees» op, het nieuwste stuk van Franz-Xaver Kroetz. Tentoonstelling Tot en met 17 april wordt in het internationaal exlibriscentrum (Regentiestraat 65) een selektie uit de inzendingen voor de Internationale Exlibriswedstrijd 1983 tentoongesteld. Kreateek stelt tentoon «Kreateek» van de federatie gehandikaptenzorg Bond Moyson stelt tentoon in de zaal van het Textielhuis, Mercatorstraat 87. Frisdranken, koffie en gebak zullen ter plaatse verkrijgbaar zijn tegen demokratische prijzen. Openingsuren: zaterdag 26 maart van 13.30 u tot 18.30 u en zondag 27 maart van 13 tot 18 uur. Tentoonstelling Tot en met 17 april is in kasteel Walburg (Stadspark) een tentoonstelling te bezichtigen met werken van oudleerlingen van de afdeling plastische kunsten van het ateneum. Dansoefenavond Vrijdag 25 maart te 20 uur organizeert dansklub Het Centrum (Grote Markt 40) een dansoefenavond onder leiding van het danspaar Cremers. Freinet-vormingskursus Zaterdag 26 maart organizeert de Wase Freinetschool (Kokkel beekstraat 70) van 9.30 u tot 12.30 u het derde deel van een vormingskursus over «Onderwijs, Institutionele Pedagogiek en Freinet». Opendeur bij CMO Zondag 27 maart betekent dit jaar een hoogdag voor de plaatselijke middenstandsopleiding. Van 10 tot 18 uur is er die dag opendeur in de nieuwe CMO-gebouwen langs de Hoge- kouter. Lustrumbal NJSV Zaterdag 9 april organizeert bet Nationalistisch Jongstudenten- verbond te 20 uur in zaal «Stad Nantes» (Grote Markt 25) zijn eerste nationaal lustrumbal. Kaarten zijn nu al te verkrijgen bij Lieven van Mele (tel. 03-779.70.74). Gezinswandeling te Zaffelare Zondag 27 maart organizeert Wandelklub Waasland een ge zinswandeling doorheen de landelijke Sint-Bavo gemeente Zaffelare. Vertrek te 13.30 u op het Hendrik Heymanplein. Konteverkeerd Zaterdag 26 maart treedt het teaterkollektief Konteverkeerd te 20 uur op in zaal «De Nieuwe Valk», Valk 2 te Belsele. Oude ambachten tentoon Poppenfilm Zondag 3 april stelt de Culturele Centrale oude ambachten Zaterdag 26 maart draait het P.O.C.-kultureel te 14 u. tentoon in zaal Raes, Nieuwkerkenstraat 52 te Nieuwkerken. poppenfilm grote prijs Smöreberg, in de zaal aan de Gratis toegang. straat. Hulp voor Polen In Polen is nog steeds grote nood aan levensmiddelen enz. wie wil meehelpen om families te steunen in de dorpje Brodnica en Torum, kan dit door allerlei levensnoodzakelijk produkten ter beschikking te stellen/af te geven bij Frar Windhey, Kwakkel 5 te Stekene of bij Vera Heyse, Sim Jozefslaan 37 te Stekene. Even bellen volstaat: O3/779.72.0I Een volgende lading vertrekt rond Pasen. Naar Hofstade Het Stekense KAV trekt voor een namiddag naar Hofstadi vertrek om 13 u. op de markt. In Hofstade is een bezw gepland aan «Linda's Zeepland». Daarna rondgang door ee tot restaurant verbouwde 18°° eeuwse hoeve en warm avoni maal. Alles samen voor slechts 200 fr. Inschrijven bij kernleden. Diarama-show Een reusachtige diarama-show (op een scherm van 8 ongeveer 6 meter) zal inderdaad plaatsvinden op 7 mei in ijwt R.B.S., Kerkstraat te Stekene. Deze show wordt georganiseeijin door de school zelf, in samenwerking met leden van Vriendenkring en Oudervereniging. Waasmunster Tienerfilm Vrijdag 25 maart draait P O.C.-kultureel de tienerfilm 'De Zwartj Hengst' in de zaal van het parochiaal centrum. Aanvang te 19 ui Schieting Te 19.30 u. op 25 maart is er een grote schieting op de liggen wip tijdens de handelsbeurs in het gemeentelijke ontmoeting! centrum. Deze schieting wordt georganiseerd door de sch tersmaatschappij Berg Op. Heikewip Op 25 maart heeft te Waasmunster de eeuwenoude ommegan plaats, beter gekend als Heikewip. Te 14 u. vertrek aan 0.(1 Vrouwkerk naar de heide toe. VVB LOKEREN Op vrijdag 25 maart: Paneelgesprek rond ruimtelijke ordening in Vlaanderen, met medewerking van de heren Hilaire Liebaut, burgemeester, Quintelier, kabinetsattaché van minister Acker- mans, Boone, landbouwbelangen Boerenbond, en André Ver- straeten, milieuzorg. Het gesprek gaat door in de conferentie zaal van het Cultureel centrum om 20 uur Stekene. De muziekakademie proklameerde de uitslagen van het voorbije schooljaar. Tijdens de leerlingenvoordracht kwamen alle leerlingen op het podium. Hier ziet u de studenten van het tweede jaar viool aan het werk tijdens de uitvoering van een stukje uit «Bauerncantate» vanJS Bach (debeer) Aktiviteiten Jeugdhuis Leeuwerik Op zondag 27 maart om 20 uur haalt het Jeugdhuis Leeuwerik de Westvlaamse volkszanger Willem Vermandere en zijn groep naar Lede. Kaarten zijn te verkrijgen in voorverkoop bij: Johan Troch, Brilstraat 15, Lede; Guido Rasschaert, Grotekapellelaan 97, Lede en in het Jeugdhuis Ommeganglaan, Lede, Op zaterdag 26 maart en zaterdag 2 april (vanl4 u. tot 18.30 u.) organiseert het Jeugdhuis Leeuwerik een initiatiekursus Volks dansen, speciaal bedoeld voor beginners. Deelname in de onkosten: 200 F (voor de twee dagen Sint-Niklaas. Blijheid op het kinderfeest van de jubilerende Bond van Grote en Jonp Gezinnen (dw) Bal De Durmeruiters organiseren op 26 maart in het Parochial ontmoetingscentrum hun jaarlijks bal te 20.30 u.

De Voorpost | 1983 | | pagina 20